Olandija

Ledo ritulys Lietuvoje auga įspūdingais tempais
2014 m. lapkričio 27 d. 11:35
Nacionalinė vaikų ledo ritulio lyga (NVLRL) iš visų Lietuvos ledo ritulio mokyklų surinko statistinius duomenis lapkričio 1-ai dienai, pagal kuriuos paaiškėjo, jog šalyje ledo ritulį žaidžia 748 vaikai. Pridėjus šiuo metu užsienyje besitreniruojančius lietuvius, jaunųjų ledo ritulininkų skaičius artėja link tūkstančio – 829.
Lietuvos akmenslydininkai Europos pirmenybėse taip ir nepatyrė pergalės džiaugsmo  (2)
2014 m. lapkričio 27 d. 10:21
Šveicarijoje vykstančiame Europos akmenslydžio (kerlingo) čempionate septintą vietą antro diviziono Raudonoje grupėje užėmė pergalių taip ir neiškovojusi Lietuvos vyrų rinktinė. Tiesa, Lietuvos akmenslydininkai grupės turnyrą baigė su viena pergale ir 6 pralaimėjimais, bet ši pergalė be kovos buvo įskaitytą prieš turnyre nedalyvavusią Prancūzijos ekipą. Paskutinį mačą lietuviai 4:7 pralaimėjo Kroatijos komandai.
Karas šiandien ir rytoj . Gynybiniai aljansai: liūtai, vilkai, šakalai ir ėriukai  (9)
2014 m. lapkričio 27 d. 09:50
DELFI tęsia rašinių ciklą „Karas šiandien ir rytoj“, kuriame publikuojame politologo ir Seimo nario Egidijaus Vareikio tekstus apie tai, kaip tradicines saugumo politikos teorijas keičia naujos, kaip keičiasi karai, kokios taikos palaikymo ir pasitikėjimo stiprinimo priemonės juos gali sustabdyti.
Per tarptautinę operaciją Nyderlanduose sulaikyti „gastroliuojantys“ nusikaltėliai iš Lietuvos  (53)
2014 m. lapkričio 26 d. 12:02
Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai jau ketvirtą kartą dalyvavo Europos kelių policijos tinklo TISPOL koordinuojamoje tarptautinėje kelių policijos priemonėje „Trivium“.
Lietuvos akmenslydininkai Europos čempionate pralaimėjo ir olandams  (4)
2014 m. lapkričio 26 d. 09:51
Jau penktą nesėkmę Šveicarijoje vykstančiame Europos akmenslydžio (kerlingo) čempionate patyrė septintą vietą antro diviziono Raudonoje grupėje užimanti Lietuvos vyrų akmenslydžio rinktinė . Lietuvos akmenslydininkai šeštame ture 3:12 pralaimėjo Olandijos komandai, kuri su 4 pergalėmis ir 1 pralaimėjimų pakilo į antrą vietą.
A. Bačiulis: Be Lenkijos mes neapsiginsim  (401)
2014 m. lapkričio 25 d. 19:32
Apie šauktinių tarnybą, karinį rengimą, visuomenės apsiginklavimą, destruktyvią LDDP įtaką krašto apsaugai, kariuomenės vystymosi kryptis bei Lenkijos vaidmenį Baltijos šalių apginamuno kontekste su karo ekspertu Audriumi Bačiuliu kalbėjosi Algirdas Kazlauskas .
Dvi lietuvės, viena iš Kinijos, kita – Olandijos, turi dovaną Lietuvos vaikams  (1)
2014 m. lapkričio 25 d. 00:10
Eveliną Daciūtę ir Rasą Kaper supažindino jų vaikai – kadaise lankę vieną darželio grupę Vilniuje. Vėliau moterų keliai išsiskyrė: Evelina jau ketvirti metai gyvena, ir, kaip pati sako, "dirba trijų vaikų mama" Kinijoje, o Rasa su šeima išvyko į vyro gimtinę Olandiją. Šiandien Evelina su Rasa pristato bendrą savo projektą – knygą vaikams.
Lietuvė Olandijoje atidavė savo sūnų juodaodžių šeimai  (26)
2014 m. lapkričio 24 d. 12:36
Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ per LRT televiziją šį antradienį jaudins skaudžiomis gyvenimo peripetijomis. Ne visada emigrantų istorijos baigiasi sėkmingai, ne visada pasiteisina lūkestis užsidirbti pinigų ir gyventi sotų, aprūpintą gyvenimą.
Lietuvos rinktinė tarptautiniame vandensvydžio turnyre Elektrėnuose buvo antra  (1)
2014 m. lapkričio 24 d. 08:52
Elektrėnuose baigėsi tarptautinis vandensvydžio turnyras, skirtas žymaus praeityje vandensvydininko ir diplomato Rimanto Tonkūno atminimui. Turnyre dalyvavo Baltarusijos, Moldovos ir Lietuvos rinktinės bei Ukrainos sostinės Kijevo komanda.
Paaiškino, kodėl į Rygą pakvietė ne lietuvius, o Estijos krepšinio fanus  (33)
2014 m. lapkričio 19 d. 20:12
Europos vyrų krepšinio čempionato grupių etapą kitą rugsėjį surengsiančioje Rygoje labiausiai laukiami svečiai iš Estijos. Taip apsisprendė Latvijos krepšinio federacija (LBS), pasinaudojusi teise pati pasirinkti vieną iš šalių, su kuria žais viename pogrupyje. „Manome, kad pirmas etapas estams kels didesnį susidomėjimą nei lietuviams“, – DELFI teigė LBS generalinis sekretorius Edgaras Šnepas.
R. Ačas. Internetinis balsavimas. Ačiū, Estija  (34)
2014 m. lapkričio 18 d. 16:01
2014 metų lapkričio 6 dieną Lietuvos Respublikos Seimas balsavo dėl įstatymų projektų pakeitimų, kurie įteisintų internetinį balsavimą. Aš šiame balsavime susilaikiau, nes negaliu balsuoti už įstatymą, kurio rizikos akivaizdžios, o įstatymo pateikėjai, deja, į klausimus atsakyti negali.
Atidarytas pirmasis pasaulyje dviračių takas su saulės baterijomis
2014 m. lapkričio 17 d. 18:15
„SolaRoad“ nėra įprastas dviračių takas. Tai pirmasis takas pasaulyje, kuriame įrengtos saulės baterijos. Kadangi tako negalima pritaikyti saulės pozicijai, jis gamina 30 proc. mažiau energijos, negu saulės baterijos ant stogo. Tačiau jo išradėjas sako, kad toks sprendimas tiktų penktadaliui Olandijos kelių ir gali būti panaudotas gatvių šviestuvams bei elektriniams automobiliams įkrauti.
Bušido kovose apsilankęs aistruolis liko nepatenkintas  (137)
2014 m. lapkričio 17 d. 14:45
Skubu pasidalinti savo įspūdžiais iš „Siemens“ arenoje vykusio „King of Kings Bushido Heroes Series 2014“ ir tuo, kodėl nusprendžiau daugiau neiti į šį kasmetinį renginį. Tačiau pirmiausia turėčiau pasakyti, kad nesu tiesiog šio sporto mėgėjas, kad komentatoriai nesimėtytų frazėm „Ką Tu išmanai?“ ir pan.
Olandai įniršį išliejo ant latvių, o kroatų ir italų mūšį drumstė sirgaliai  (23)
2014 m. lapkričio 16 d. 21:03
Sekmadienį atrankoje į 2016 metų Europos futbolo čempionatą sužaistos devynerios A, B ir H grupių rungtynės. Nesunkią pergalę iškovojo pasaulio pirmenybių bronzos medalininkė Olandija, savų žiūrovų akivaizdoje 6:0 (3:0) sutriuškinusi Latvijos futbolininkus.
Bušido vakaras Vilniuje: svečiams iš užsienio buvo negailestingi ir Lietuvos kovotojai, ir teisėjai  (90)
2014 m. lapkričio 15 d. 18:40
Šeštadienį sostinės „Siemens arenoje“ rinkosi kovinio sporto gerbėjai. Tradiciniame Lietuvos bušido federacijos (LBF) organizuojamame mišrių kovos menų turnyre „KOK Hero's“ lietuviai šventė 9 pergales prieš priešininkus iš užsienio, dvi akistatas pralaimėjo, dar dvi baigėsi lygiosiomis.
Bušido turnyro vinys: S. Maslabojevo sugrįžimas ir K. Smirnovo atsisveikinimas  (21)
2014 m. lapkričio 14 d. 17:35
„Šia kova noriu visiems pranešti, kad baigiu savo profesionalų sportą“, – tradicinio mišrių kovos menų turnyro „KOK Hero's“ išvakarėse pareiškė Kęstutis Smirnovas. 38-erių veteranas iš Šakių šeštadienį į ringą kops paskutinį kartą gyvenime. Prieš metus jis buvo atnaujinęs savo karjerą, pertrauktą skaudžios motociklo avarijos, tačiau nuo patirtų traumų pasekmių niekur nepabėgo.
Olandai niekaip neatsigauna po šlovės pasaulio čempionate – pralaimėjo jau ketvirtą mačą  (10)
2014 m. lapkričio 13 d. 10:10
Vėlyvą trečiadienio vakarą buvo sužaistos penkerios draugiškos futbolo rinktinių rungtynės.
Lietuvos pieno sektoriui gresia krizė  (70)
2014 m. lapkričio 12 d. 22:01
Krentančios pasaulinės pieno kainos ir nuo kitų metų ES planuojamas pieno kvotų panaikinimas gali sukelti krizę Lietuvos pieno sektoriuje.
Prieš pasaulio čempionato ašuntfinalininkus – be dviejų patyrusių žaidėjų  (26)
2014 m. lapkričio 10 d. 15:47
Lietuvos futbolo rinktinė 2016 metų Europos čempionato atrankos rungtynėse Šveicarijoje turės versti be dviejų patyrusių žaidėjų, o į komandą pakviesti du jauni futbolininkai.
J. Statkevičiaus 2015 m. pavasario-vasaros kolekcija - himnas skirtingoms pasaulio kultūroms  (5)
2014 m. lapkričio 10 d. 08:00
Ketvirtadienį, lapkričio 13 d. vienas iš žymiausių Lietuvos dizainerių, teatro kostiumų dailininkų Juozas Statkevičius pristatys 2015 m. pavasario-vasaros kolekciją, kuri šiais metais skiriama skirtingoms pasaulio kultūroms.
Skaudi žinia gedintiems Malaizijos lainerio katastrofos aukų  (8)
2014 m. lapkričio 8 d. 18:38
Dalies iš 298 žmonių, žuvusių per oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo katastrofą rytų Ukrainoje, palaikų galbūt niekada nepavyks surasti, šeštadienį pareiškė Nyderlandų užsienio reikalų ministras, kai iš Ukrainos buvo išskraidinti dar penki karstai.
A lygos trenerį supa juodi praeities šešėliai  (18)
2014 m. lapkričio 7 d. 12:18
Iki gyvos galvos diskvalifikuotas ukrainietis Olegas Dmytrenka iš Lietuvos prašapo nė nesulaukęs, kuo pasibaigs jo byla. Panašiai prieš trejus metus iš futbolo pasaulio išnyko sanmarinietis Marco Ragini, dabar treniruojantis Alytaus „Dainavos“ klubą. Sprendžiant iš DELFI turimų dokumentų, gijos nuo A lygoje prieglobstį radusio specialisto veda tiesiai prie didžiausio šio dešimtmečio lažybų skandalo veikėjų.
UEFA Europos lygos taurės turnyre sužaistas ketvirtas ratas
2014 m. lapkričio 7 d. 00:09
UEFA Europos lygos taurės turnyre ketvirtadienį buvo sužaistos 24-erios ketvirto turo rungtynės. J grupėje Bukarešto „Steaua“ klubas iš Rumunijos, kurio vartus visą mačą gynė Giedrius Arlauskis , svečiuose susitiko portugalų Vila do Kondės „Rio Ave“ komanda ir išsiskyrė taikiai 2:2. Rumunas Lucianas Filipas santykį išlygino 90+4 min.
Sūriai augintos bulvės gali sukelti maisto revoliuciją  (19)
2014 m. lapkričio 6 d. 11:40
Laukai Olandijoje yra milžiniško mokslinio eksperimento vieta. Užuot naudojęs gėlą vandenį, Marcas Van Rijsselberghe į savo laukus pumpuoja skiestą sūrų jūros vandenį. Iš esmės jis bando numarinti savo pasėlius. Nepaisant visų lūkesčių, kai kurios M. Van Rijsselberghės daržovės veši, ypač bulvės.
Šokiruojantis norinčių dirbti užsienyje skaičius  (49)
2014 m. lapkričio 6 d. 10:14
Nors svajonių šalimi emigracijai ir toliau išlieka Didžioji Britanija , lietuvius masina ir darbas Šveicarijoje, Prancūzijoje ar Nyderlanduose. Beveik pusė tautiečių jau turi gyvenimo ir darbo užsienyje patirties, o apie 60 proc. susigundytų gavę pasiūlymą padirbėti svetur.
Čempionų lyga: L. Messi pakartojo rezultatyvumo rekordą, „Bayern“ šventė ketvirtą pergalę  (38)
2014 m. lapkričio 5 d. 23:39
UEFA Čempionų lygos turnyre trečiadienį buvo tęsiamos ketvirto turo kovos E, F, G ir H grupėse. E grupėje Miuncheno „Bayern“ klubas iš Vokietijos namuose priėmė italų „AS Roma“ ekipą, nugalėjo svečius rezultatu 2:0 (1:0), iškovojo ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų, surinko 12 taškų ir užsitikrino kelialapį į kitą etapą.
Įdomybės apie cinamoną: ne tik kvepia, bet ir gydo
2014 m. lapkričio 1 d. 09:45
Cinamonas – stebuklingas prieskonis, vartotas dar prieš 5000 m. Senovėje buvo tikima, jog daugelį metų vartojant šį prieskonį ilgai išliksi jaunas ir net atrasi savyje magiškųjų galių.
R. Bogdanas. Baltijoje spalį tapo karšta  (41)
2014 m. spalio 30 d. 11:43
Rusijos ambasados Švedijoje svetainė skelbia: „ Rusija yra arčiau, nei atrodo...“
Paaiškėjo, kas pretenduoja iškovoti FIFA „Auksinį kamuolį“  (15)
2014 m. spalio 28 d. 08:54
Tarptautinė futbolo federacija ( FIFA ) paskelbė žaidėjų, pretenduojančių iškovoti „Auksinį kamuolį“, sąrašą. Šis prizas skiriamas geriausiam 2014 metų pasaulio futbolininkui.