Olandija

Klausk teisininko: ar būtinai reikia parašyti testamentą?  (26)
2014 m. gruodžio 20 d. 12:00
Esame dvi seserys, todėl motina (tėvas miręs) nerašo testamento, nes mano, kad pagal įstatymą bet kokiu atveju viskas dalinsis iš dviejų. Tačiau visko gyvenime nutinka ir, kad išvengtume konfliktų dėl turto, gal reikėtų pas notarą motinai parašyti testamentą, jog mums viską palieką lygiomis dalimis?
Apie fotografiją – atvirai: kodėl nepanoro įamžinti Trakų pilies
2014 m. gruodžio 19 d. 11:37
Neseniai buvo išleistas aštuonerius metus kurtas fotografijų iš oro albumas apie Lietuvą „Nuostabi šalis“. Efoto.lt redaktorius Ignas Urbonas su šio albumo autoriumi Vidu Kaupeliu diskutavo apie fotografiją iš viršaus, albumą ir tai, kodėl jame nėra Trakų pilies.
Lietuvos rinktinė FIFA reitinge aplenkė Australiją ir Baltarusiją  (11)
2014 m. gruodžio 18 d. 12:30
Ketvirtadienį dvyliktą kartą šiemet paskelbtame Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos ( FIFA ) pasaulio rinktinių reitinge 355 įskaitinius taškus turinti Lietuvos nacionalinė rinktinė iš 95-os vietos pakilo į 92-ą.
„RJQ“ grupės lyderis R. Jaunius: lietuviai myli džiazą  (2)
2014 m. gruodžio 18 d. 07:45
Penktadienį „Teatro areną“ užplūs džiazo mylėtojai – pirmą kartą Lietuvoje pasirodys tarptautinė džiazo grupė „RJQ“, o ypatinga renginio viešnia – antrojo „Lietuvos balso“ sezono dalyvė Rūta Švipaitė. „Grupės narį Roką pažįstu gan seniai. Tiesiog paskambino ir pakvietė. Negalėjau praleisti tokios progos. Esu patenkinta, jog galiu prisidėti prie šio projekto“, – šypsosi Rūta.
Meilės emigrantė: jis pavydi visko  (155)
2014 m. gruodžio 17 d. 09:59
Hagoje, Nyderlanduose, apsistoja tūkstančiai atvykėlių iš Rytų šalių. Nuo centro šiek tiek nutolusiuose kvartaluose niekas nesistebi musulmoniškais apdarais pasipuošusiomis moterimis. Savo kūnus jos slepia nuo nepažįstamųjų.
Zoologijos sode - naujas gyventojas  (4)
2014 m. gruodžio 16 d. 15:52
Lietuvos zoologijos sode įkurdintas naujas gyventojas – dvikuprio kupranugario patelė, į Lietuvą atvykusi iš Olandijos. Kupranugario patelė vardu Janik (Yanik) į zoologijos sodą atvyko pagal mainus su Dierenrijk zoologijos sodu, esančiu Olandijoje. Šiuo metu zoologijos sode gyveno du kupranugariai – patinas Feniksas ir patelė Maša. Atvežta kupranugarė bus jauniausia zoologijos sode iš kupranugarių bandos – 2,5 metų.
Sutapimas ar tendencija? Europoje ir Lietuvoje geriausiais renkami beveik tie patys automobiliai  (20)
2014 m. gruodžio 15 d. 13:28
Europos „Metų automobilio 2015“ rinkimų organizatoriai paskelbė septynis finalininkus, kurie toliau varžysis dėl nugalėtojo vardo. Tarp septynių geriausių modelių pateko penki, kurie rungėsi ir Lietuvos „Metų automobilio 2015“ konkurso finale.
Dar viena lietuvė dėl meilės tapo musulmone  (70)
2014 m. gruodžio 15 d. 12:14
Ne veltui sakoma, kad meilei neegzistuoja jokios kliūtys ar ribos. Šį antradienį LRT televizijos laidoje „ Emigrantai “ – lietuvės Ievos, dėl mylimojo tapusios musulmone, istorija.
Po neištesėtų pažadų lietuvė dėl meilės tapo musulmone  (7)
2014 m. gruodžio 15 d. 11:47
Ne veltui sakoma, kad meilei neegzistuoja jokios kliūtys ar ribos. Šį antradienį LRT televizijos laidoje „Emigrantai“ – lietuvės Ievos, dėl mylimojo tapusios musulmone, istorija.
Lietuvos rinktinė iškovojo pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato sidabrą  (11)
2014 m. gruodžio 13 d. 20:25
Pasaulio dvidešimtmečių ledo ritulio II diviziono A grupės čempionate Estijoje Lietuvos jaunimo rinktinė šeštadienį kovoje dėl sidabro apdovanojimų po dramatiškos kovos 3:4 (1:1, 0:2, 2:0, 0:1) pralaimėjo Nyderlandų ekipai. Tačiau pratęsimo metu iškovoto taško dėka mūsiškiai laimėjo sidabro medalius ir pakartojo praėjusių metų pasiekimą Vengrijoje.
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate Lietuvos rinktinė užsitikrino bronzą  (8)
2014 m. gruodžio 13 d. 10:53
Pasaulio dvidešimtmečių ledo ritulio čempionate Estijoje II diviziono A grupės ketvirtos dienos paskutinėse rungtynėse Lietuvos rinktinė surėmė lazdas su aikštelės šeimininkais. Itin svarbiose abiems komandoms rungtynėse pergalę 6:4 (3:2, 2:1, 1:1) iškovojo lietuviai.
Mokyklų žaidynės pasaulyje: kokią patirtį perims Lietuva?  (1)
2014 m. gruodžio 12 d. 17:15
Visame pasaulyje kasmet vykstantys nacionaliniai vaikų sporto projektai, prasidedantys nuo mokyklų lygmens, tampa vis reikšmingesne neformaliojo ugdymo dalimi. Ne išimtis ir Lietuva – čia jau 10 metus vykstantis Lietuvos mokinių olimpinis festivalis įtraukia daugumą šalies ugdymo įstaigų ir vaikų. Nuo 2015 m. šis projektas atsinaujins, tapdamas Lietuvos mokyklų žaidynėmis ir kartu perimdamas geriausią patirtį iš tarptautinių tokio masto sporto projektų.
Lietuvos 20-mečių ledo ritulio rinktinė sutriuškino korėjiečius  (7)
2014 m. gruodžio 10 d. 15:55
Pasaulio dvidešimtmečių ledo ritulio čempionato II diviziono A grupėje Estijoje trečią rungtynių dieną Lietuvos rinktinė susitiko su pralaimėjimų iki tol turnyre nepatyrusia Pietų Korėjos komanda.
Emigrantė negalėjo patikėti, kaip žmonės gyvena: atrodė kraupiai  (301)
2014 m. gruodžio 10 d. 09:59
Nyderlandai . Roterdamas. Malvina šiame mieste – vos keletas dienų. Ką tik išsikrovė lagaminą ir įsikūrė nedideliame kambarėlyje. Mergina ir pati jau sunkiai suskaičiuoja kelintą kartą gyvenimą pradės iš naujo – nepažįstamame mieste, su šiek tiek santaupų ir viltimi, kad šįkart pasiseks.
Saugomas liudytojas apie „Agurkinių“ veiklą: chemiką jie rado Izraelyje  (39)
2014 m. gruodžio 9 d. 12:47
Saugomo liudininko statusą vadinamoje agurkinių byloje įgijęs Vilius Šukša Klaipėdos apygardos teisme antradienį sklandžiai pasakojo, kaip nusikalstama grupuotė gabendavo narkotikus, kiek už juos gaudavo, kaip į pagalbą pasitelkdavo net chemikus.
Susipainiojo ar rimtai taip galvoja? Čekų treneriui Latvija stipresnė nei Lietuvos rinktinė  (60)
2014 m. gruodžio 9 d. 10:46
Paryžiuje pirmadienį ištraukti 2015 metų Europos krepšinio čempionato burtai. Lietuvos vyrų rinktinė žais D grupėje Rygoje drauge su Ukrainos, Latvijos, Belgijos, Čekijos ir Estijos atstovais. Burtų traukimą Disneilende stebėjo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis, rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas ir nacionalinės komandos administratorius Žydrūnas Vilenčikas.
Tikras olandiškas karnavalas iš tiesų atrodo kiek kitaip nei įsivaizdavote
2014 m. gruodžio 9 d. 09:04
Jei jau galvojate apie tai, kur švęsti Naujuosius metus, į galvą turėtų lįsti ir įkyrios mintys apie kitų metų pasižadėjimą sau, darbų ar kelionių sąrašą. Jei esate nusiteikę keliauti ir susidurti su viso miesto festivaliu akis į akį, siūlau jums į darbų, kuriais 2015 metais būtina atlikti sąrašą, didelėmis raidėmis įsirašyti Olandiją ir nusitaikyti bent į vieną iš kelių per metus vykstančių grandiozinių karnavalų.
J. Kazlauskui iš Disneilendo – kalėdinė dovanėlė ar Trojos arklys?  (21)
2014 m. gruodžio 8 d. 21:06
Lietuva iš visų krepšelių gavo silpniausius varžovus arba bent jau išvengė tų, kurių verčiau nesutikti. Tokia išvada peršasi paaiškėjus lietuvių oponentams Europos čempionato grupių etape, bet dėkoti ar keikti likimą Jono Kazlausko auklėtiniams – matyti bus tik sulaukus aštuntfinalio. Apie pirmenybių burtus DELFI kalbėjosi su Dainiumi Adomaičiu ir Ramūnu Šiškausku.
Europos krepšinio čempionato burtai Lietuvos rinktinei buvo itin dosnūs  (138)
2014 m. gruodžio 8 d. 17:10
Pirmadienį Paryžiuje buvo ištraukti 2015 metų Europos krepšinio čempionato, kuris rugsėjo 5-20 d. vyks iš karto keturiose valstybėse – Kroatijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Latvijoje, nors turėjo būti rengiamas Ukrainoje, burtai.
Atskleista 2015 metų Europos krepšinio čempionato burtų traukimo procedūra
2014 m. gruodžio 8 d. 10:08
Pirmadienį Paryžiaus Disneilande bus traukiami 2015 metų Europos krepšinio čempionato burtai. Turnyras 2015-ų rugsėjo 5-20 d. vyks iš karto keturiose valstybėse Kroatijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Latvijoje.
Du R. Meilutytės medaliai Lietuvai planetos plaukimo pirmenybėse lėmė 16-ą vietą  (11)
2014 m. gruodžio 8 d. 08:32
Du olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės medaliai - auksas 50 m rungtyje krūtine ir sidabras 100 m nuotolyje krūtine - sekmadienį Kataro sostinėje pasibaigusiame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine lėmė šešioliktą vietą komandų rikiuotėje. Šią poziciją Lietuva pasidalijo su Jamaikos rinktinei, o iš viso apdovanojimai atiteko 23 valstybių plaukikų ekipoms.
Pritrūko akimirkos: R. Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato sidabro medalį  (140)
2014 m. gruodžio 6 d. 16:17
Kataro sostinėje Dohoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas trumpame (25 metrų) baseine. Pajėgiausia Lietuvos plaukikė 17-metė Rūta Meilutytė šeštadienį vakare dalyvavo moterų 100 m plaukimo krūtine finale ir iškovojo sidabro medalį.
D. Grybauskaitė paskubėjo pasveikinti R. Meilutytę su pergale  (26)
2014 m. gruodžio 5 d. 18:43
Pasaulio plaukimo trumpame 25 metrų baseine čempionate, kuris vyksta Kataro sostinėje Dohoje, pasibaigus moterų 100 m kompleksinio plaukimo rungčiai, Prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriame sveikina Rūtą Meilutytę iškovojus pirmą vietą. Priminsime, kad šioje rungtyje plaukikė medalio neiškovojo ir užėmė penktą vietą.
R. Meilutytei nepavyko iškovoti antro pasaulio čempionato medalio  (78)
2014 m. gruodžio 5 d. 17:50
Penktadienį Kataro sostinėje Dohoje tęsėsi pasaulio plaukimo trumpame 25 metrų baseine čempionatas. Pajėgiausia Lietuvos plaukikė 17-metė Rūta Meilutytė, pailsėjusi kiek daugiau nei 10 minučių po ankstesnio plaukimo, startavo 100 m kompleksinio plaukimo finale, į kurį pateko penktu rezultatu. Kaunietė distanciją įveikė per 58,73 sek. ir užėmė galutinę penktą vietą.
R. Meilutytė pradėjo pasaulio čempionato medalių medžioklę: iškovotas pirmas auksas  (158)
2014 m. gruodžio 4 d. 16:50
Ketvirtadienį Kataro sostinėje Dohoje tęsėsi pasaulio plaukimo čempionatas trumpame (25 metrų) baseine. Pajėgiausia Lietuvos plaukikė 17-metė Rūta Meilutytė dalyvavo 50 m plaukimo krūtine finale, kur, kaip ir tikėtasi, iškovojo aukso medalį. Lietuvė distanciją nuplaukė per 28,84 sekundės ir akimirka - vos 0,07 sekundės - aplenkė pagrindinę konkurentę Alią Atkinson iš Jamaikos (28,91 sek.).
Gyvenimas pigios naftos laikais - koks jis?  (85)
2014 m. gruodžio 4 d. 05:30
Pasaulinės naftos kainos pasiekė penkerių metų žemumas. Vieni – trina rankomis, kiti – įspėja dėl galimų grėsmių. Dėl vieno sutinkama – žemos naftos kainos gali išsilaikyti ilgesnį laikotarpį, o tai turės įtakos ir kitų prekių kainoms . DELFI domisi, kaip gyvensime pigios naftos laikais.
R. Meilutytė iškovojo teisę plaukti pasaulio čempionato finale  (25)
2014 m. gruodžio 3 d. 17:09
Trečiadienį Kataro sostinėje Dohoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas trumpame (25 metrų) baseine. Pajėgiausia Lietuvos plaukikė 17-metė Rūta Meilutytė dalyvavo 50 m krūtine plaukimo pusfinalyje, nuotolį įveikė per 28,81 sek., pasiekė Lietuvos ir planetos čempionatų rekordą bei pirmu rezultatu pateko į finalą. Mūsiškei iki pasaulio rekordo pritrūko vos vienos šimtosios sekundės.
Emigranto istorija: to, ką patyrė, nelinkėtų net pikčiausiam priešui  (180)
2014 m. gruodžio 3 d. 11:48
Į Nyderlandus atvykęs Saulius manė, kad šioje šalyje jam pavyks daug užsidirbti, tačiau viskas baigėsi tuo, kad naktis jam teko leisti tiesiog parke.
Dėl „Ballon d'Or“ apdovanojimo kovos C. Ronaldo, L. Messi ir M. Neueris  (25)
2014 m. gruodžio 1 d. 18:54
Pirmadienio vakarą Tarptautinė futbolo federacija ( FIFA ) atskleidė trijų futbolininkų, kurie pretenduoja iškovoti 2014 metų „Auksino kamuolio" apdovanojimą, pavardes. Nuo pat pradžių pagrindiniais favoritais laikyti portugalas Cristiano Ronaldo , argentinietis Lionelis Messi ir vokietis Manuelis Neueris kovos dėl prestižiškiausio pasaulio futbole individualaus apdovanojimo.