Prancūzija

8205 straipsnių

Prancūzija – šalis, kurioje istorinis paveldas harmoningai dera su moderniu pasauliu. Prancūzija garsėja ilgiausia Europoje pakrante, gražiausiais kalnais, 31 į UNESCO sąrašą įtrauktu objektu, Paryžiumi, menu ir ekstravagancija, nedideliais romantiškais Viduržemio jūros miesteliais, vynais, kvepalais, romantiška meile ir mada.

Prancūzų virtuvė yra viena rafinuočiausių Europoje, valgio gaminimas ir valgymas yra prancūzų kultūros ir gyvenimo būdo dalis.

Prancūzija yra didžiausia ES šalis, nusidriekusi nuo Šiaurės jūros iki Viduržemio jūros.

Drąsus bandymas prieš artėjančius pirmalaikius Prancūzijos parlamento rinkimus suvienyti šalies centro ir radikalios dešinės politines jėgas baigėsi skubotais tarpusavio kaltinimais ir dar didesniu chaosu, o tai labai gera žinia pastaruoju metu tokių negirdėjusiam prezidentui Emmanueliui Macronui, r...

Tereza Pultarova, Žurnalas „Horizon“

ES mokslininkai siekia padidinti švarių aviacinių degalų atsargas gamindami jį iš žemės ūkio šaltinių. Profesorius Davidas Chiaramonti žvelgia žemyn į žemę, kad padėtų išspręsti danguje kylančią problemą, sukeliamą lėktuvų išmetamo anglies dioksido (CO2) ir kitų teršalų.

William Horobin

Emmanuelis Macronas savaitę pradėjo savo komforto zonoje – Versalio pilyje tarptautiniam verslo elitui gyrėsi, kaip jis pavertė Prancūziją jų investicijų traukos centru. O baigė ją apimtas sūkuriuojančių, tarpusavyje nesusijusių krizių – nuo riaušių Naujojoje Kaledonijoje iki pabėgimo iš kalėjimo ir...

Vokietija ir Prancūzija yra itin susirūpinusios dėl padėties Sakartvele, praneša naujienų agentūra dpa. Sekmadienį abi valstybės išplatino bendrą pareiškimą, kuriame jos ypač apgailestauja dėl Sakartvelo valdžios ir valdančiosios partijos sprendimo nukrypti nuo europietiško kurso.