Turkija

2273 straipsnių

Turkija – valstybė pietvakarių Azijoje, kurios nedidelė dalis teritorijos (Trakija) yra Europoje, o likusi dalis (Anatolija) Azijoje. Ribojasi su Gruzija, Armėnija, Azerbaidžanu ir Iranu rytuose, Iraku ir Sirija pietuose, Graikija ir Bulgarija vakaruose. Iki 1922 m. Turkija buvo vadinama Osmanų imperija. Nuo Europos ją skiria du siauri sąsiauriai.

Šiandien Turkija yra respublika, kurioje susipynusios islamo ir Vakarų tradicijos. Gyventojų daugumą sudaro turkai musulmonai, nors šalyje nėra patvirtinta oficialios religijos. Klimato ir gamtovaizdžio įvairovė patraukli turistams. Auginama įvairios žemės ūkio kultūros, šalis visiškai apsirūpina maisto produktais.

Lietuvoje viešėjo Nyderlandų premjeras Markas Rutte. Jis matomas, kaip realiausias kandidatas užimti NATO generalinio sekretoriaus postą. Apie tai, kas sprendžia, kas taps NATO generaliniu sekretoriumi ir kuo M. Rutte, tikėtina, kad skirtųsi nuo Jenso Stoltenbergo, Žinių radijo laidoje „Dienos klaus...

DELFI, ELTA

Sekmadienį Turkijoje įvykę savivaldos rinkimai pasibaigė didžiule šalies prezidento Recepo Tayyipo Erdogano įkurtos Teisingumo ir plėtros partijos (AKP) nesėkme: didžiuosiuose miestuose, tarp kurių – Stambulas ir Ankara, skelbiama opozicijos pergalė.