Turkija

Turkija

Turkija – valstybė pietvakarių Azijoje, kurios nedidelė dalis teritorijos (Trakija) yra Europoje, o likusi dalis (Anatolija) Azijoje. Ribojasi su Gruzija, Armėnija, Azerbaidžanu ir Iranu rytuose, Iraku ir Sirija pietuose, Graikija ir Bulgarija vakaruose. Iki 1922 m. Turkija buvo vadinama Osmanų imperija. Nuo Europos ją skiria du siauri sąsiauriai.

Šiandien Turkija yra respublika, kurioje susipynusios islamo ir Vakarų tradicijos. Gyventojų daugumą sudaro turkai musulmonai, nors šalyje nėra patvirtinta oficialios religijos. Klimato ir gamtovaizdžio įvairovė patraukli turistams. Auginama įvairios žemės ūkio kultūros, šalis visiškai apsirūpina maisto produktais.

Graikija ragina sąjungininkes ES nebepardavinėti ginklų Turkijai

Graikija paragino savo sąjungininkes Europos Sąjungoje įvesti ginklų embargą Turkijai, pakurstydama augantį ginčą dėl energijos išteklių.

Turkijos pajėgos traukiasi iš svarbaus stebėjimo posto Sirijoje (7)

Turkijos pajėgos pradėjo atsitraukimą iš svarbaus stebėjimo posto Sirijos Hamas provincijoje, antradienį pranešė stebėsenos grupė bei aktyvistai.

EŽTT pripažino Turkiją kalta dėl žodžio laisvės pažeidimų

Europos Žmogaus Teisių Teismas ( EŽTT ) antradienį išaiškino, kad Turkija pažeidė dviejų mokslininkų žodžio laisvę, patraukdama juos...

Lietuvoje kuriasi Turkijos kelionių agentūra

Lietuvoje kuriasi Turkijos kelionių agentūra „OTI Holding“, Rytų Europoje valdanti agentūras „Coral Travel“.

„Mars Lietuva“ apie koronaviruso atvejus gamykloje: keli darbuotojai saviizoliacijoje, darbas vyksta įprastai (6)

Pandemijai įgavus naują pagreitį, keturis ligos atvejus įmonėje užfiksavo Gargžduose įsikūrusi maisto gyvūnams augintiniams gamintoja „ Mars...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
|Populiariausi straipsniai ir video