HTTP/ HTTPS protokolai – ne vienam su IT sritimi nesusijusiam žmogui gali skambėti kaip nevertas dėmesio dalykas. Vis tik, internetinio verslo savininkams vertėtų susipažinti su šiomis sąvokomis, nes perėjimas iš seno HTTP protokolo į naujesnįjį HTTPS gali atnešti ne tik saugumą klientams, bet ir lankytojų srauto padidėjimą.
Kaip nesaugi svetainė gali pakenkti Jūsų verslui
Kaip nesaugi svetainė gali pakenkti Jūsų verslui

HTTP protokolas

Tikriausiai jau esate pastebėję, kad visos internetinės svetainės prasideda žymomis HTTP arba HHTPS – protokolais, skirtais informacijai pasauliniame tinkle (WWW) pasiekti. Kuo gi skiriasi šie protokolai?

HTTP yra angl. HyperText Transfer Protocol trumpinys, tuo tarpu HHTPS – trumpinys angl. HyperText Transfer Protocol Secure, kur paskutinis žodis liet. reiškia „saugus“. Pirmasis protokolas buvo sukurtas, neatsižvelgiant į tai, kad ateityje gali tapti aktualus kibernetinio saugumo klausimas, todėl, kaip bebūtų gaila, anksčiau sukurtos HTTP prasidedančios nuorodos negali užtikrinti patikimos svetainės naudotojo veiklos. Tai reiškia, kad asmeninė informacija, tokios svetainės pagalba siunčiant tekstą, grafinį turinį, vaizdo įrašus, garsą bei kitą skaitmeninę informaciją ar vedant asmeninius duomenis, gali būti neapsaugota nuo interneto piratų atakos.

HTTP pavojai

Vartotojai į tokio tipo svetaines dažnai nukreipiami, prisijungiant prie nemokamų viešųjų interneto tinklų. Taip pat tokių nuorodų netrūksta piktavalių, neretai apsimetančių draugais, siunčiamuose elektroniniuose laiškuose. Šiuose laiškuose siūlomos nuorodos nukreipia internautą į tinklalapį, kuris iš pažiūros atrodo lygiai taip pat arba labai panašiai, kaip ir tikrasis asmeninius duomenis naudojančios įstaigos, pavyzdžiui, banko, tinklalapis. Deja, jame suvedus savo duomenis, prie sistemos prisijungti nepavyks, nes nuolat bus rodomas klaidos pranešimas, bet yra tikimybė, kad konfidencialūs vartotojo suvesti duomenys nutekės piktavaliams šios sistemos kūrėjams. Jei jiems pavyks, įsilaužėliai gali pavogti prisijungimo slaptažodžius, kredito kortelės ir kitą neskelbtiną informaciją.

Kodėl verta pereiti į HTTPS protokolą?

Tuo tarpu, svetainės, kurių adresas prasideda raidėmis HTTPS, užtikrina naudotojų saugumą, nes naudojantis šiuo protokolu, visa vartotojų asmeninė informacija yra užkoduojama ir apsaugoma nuo piktavališkų veiksmų.

Šios svetainės kur kas palankiau vertinamos „Google“ paieškos tinklo, iškeliant jas šiame tinkle į aukštesnes pozicijas. Maža to, vartotojai taip pat yra labiau linkę naudotis, o ypač – pirkti, per saugias internetines svetaines.

Ypač svarbu prie HTTPS protokolo pereiti internetinėms parduotuvėms, elektroninės bankininkystės sistemoms ir kitoms interneto svetainėms, kuriuose vartotojai turi suvesti savo kreditinės kortelės ir kitus asmeninius duomenis ar prisijungti prie bankinės sąskaitos.

Užtikrinsite klientų saugumą ir SEO augimą

Jei turite savo verslą, tampate atsakingi ne tik už įmonės, bet ir už klientų duomenų saugumą. Europos Sąjungoje įsigaliojus bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR), už aplaidžią duomenų priežiūrą skiriamos griežtos nuobaudos. Siekdami užtikrinti duomenų saugumą, apsaugokite įmonės internetinę svetainę, įdiegdami joje SSL sertifikatą.

Tai yra papildomas apsaugos sluoksnis, užšifruojantis informaciją, kuri keliauja tarp svetainės lankytojo kompiuterio, ir svetainės serverių. „Jei apsaugosite savo verslo svetainę SSL sertifikatu, trečiosios šalys neturės galimybės pasiekti kliento naršymo duomenų.“ – teigia debesų kompiuterijos bendrovės „Hostinger“ vadovas Balys Krikščiūnas.

Gera žinia yra tai, kad pakeitus savo svetainės protokolą iš HTTP į HHTPS, tikėtina, kad padidės svetainės reitingas „Google“ paieškos sistemoje. Taip yra dėl to, kad svetainės saugumas yra labai svarbus kriterijus SEO optimizavimo procese, kurio tikslas – padidinti svetainės natūralų lankytojų srautą (be mokamos reklamos indėlio). Perėjus į HTTPS protokolą, dar daugiau lankytojų gali užsukti į Jūsų svetainę ateityje, augant lankytojų pasitikėjimu ja.

„Saugodami savo klientų duomenis keliate ir savo įmonės patikimumą. Jei neturite SSL sertifikato, kai kuriuos naršyklės, pavyzdžiui, Google Chrome, vartotojus perspėja, kad svetainė yra nesaugi. Šis pranešimas gerokai mažina įmonės patikimumą bei pardavimus,“ – sako B. Krikščiūnas.

Užsakymo nr.: PT_85066581

Projektas „Sustiprink Imunitetą“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Skelbimai internete - kaip neapsigauti

Šiuo metu internetas tiesiog lūžta nuo įvairiausių paslaugų ir prekių. Augant paslaugų ir...

Lietuvoje 2/3 smulkiojo verslo įmonių neturi kibernetinio saugumo politikos: pavojus realus ar iliuzija?

Apie kibernetinį saugumą viešojoje erdvėje pastaruoju metu kalbama vis daugiau. Tai – populiari...

Kokios verslo svetainės pardavimų nedidina, o mažina?

Įmonės susikuria internetines svetaines, norėdamos auginti savo klientų ratą. Bet tik susikurti...

Kiniški telefonai pigesni, bet auka – jūsų privatumas? (28)

Kinijos kompanijos gamina konkurencingus telefonus, kurie yra daug pigesni už kitus. Todėl ne vienas...

Testas: ar atskirsite, kurios iš šių antraščių yra naujienos, o kurios - melagienos? (3)

Terminas melagienos ( fake news ) jau kurį laiką yra kartojamas, aiškinamas ir akcentuojamas. Bet...

Top naujienos

Į Nausėdų Valdovų rūmuose Macronui ir jo žmonai surengtą iškilmingą vakarienę skubėjo ne tik pasipuošę svečiai, bet ir greitoji atnaujinta 22:05 (332)

Pirmadienį į Lietuvą oficialaus vizito atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas . Kartu...

Ekspertai apie rinkimus: partijos ne tik nebepasiūlo naujovių, bet ir nebegeba parašyti programų (145)

„Naudojant vyriausybės ir valstybės resursus yra bandoma išvažiuoti, kaip su partijos programa,...

Ekspertė įvertino Brigitte Macron ir Dianos Nausėdienės įvaizdžius: netikėtas sutapimas  paviešintos vakarinės aprangos nuotraukos (496)

Pirmadienio vakarą Vilniuje nusileido Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono lėktuvas, kartu su...

Siaubinga netektis: Radviliškio rajone iš virstančio automobilio iškrito ir žuvo 17-metė (125)

Pirmadienį, apie 12 val., Radviliškio r., kelyje Šeduva-Krekenava, nuo kelio nuvažiavo ir apvirto...

Macronas norėjo paaiškinti Nausėdai, kodėl ėmėsi rusiškos iniciatyvos: norime turėti skaidrų, nenaivų dialogą su Rusija papildyta 21:18 val. (352)

Į Lietuvą atvykęs Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas teigė norėjęs paaiškinti, kodėl...

Nebe vasara, bet šilumos dar sulauksime

Antradienį Lietuvoje vyraus puikūs orai , nes juos vis dar lems aukštesnio slėgio laukas. Lietaus...

Naujas Rusijos ir NATO šalies mūšio laukas: tai jau nebėra tik dar vienas įšaldytas konfliktas (349)

Pavieniai apsišaudymai, tada – rimtesni susirėmimai, mobilizacija, kalbos apie karą, o vėliau...

Epidemiologas perspėja: pagal šiuos požymius, Lietuva antrai bangai pasiruošusi blogai (133)

Nerimstant pranešimams apie naujus COVID-19 atvejus, kas visų pirma bado akis, tai Sveikatos...

Kęstutis Grubliauskas | D+ nariams

Ir aš tarnavau. Kaip merginos sakydavo: vyras be kariuomenės, tai ne vyras (4)

Pamačius rašinius apie Tarybinę armiją , tuoj užplūdo prisiminimai. Praėjus daugeliui metų,...

5 mitai apie G tašką, kuriuos turite tuojau pat išmesti iš galvos (19)

Vis dar mitais apipintas paslaptingas G taškas kelia diskusijų ne tik tarp vyrų, bet ir tarp...