Kūno pusiausvyra, pasak „Abili“ direktoriaus Aurelijaus Domeikos, gali išduoti labai daug informacijos apie žmogaus gyvenimo būdą ir sveikatą. Suvokęs, kad rinkoje nėra patogaus prietaiso tokiai informacijai išgauti, jis sukūrė nestabilios platformos inovaciją, kuri prekyboje pasirodė tik šiais metais, tačiau jau sulaukė teigiamo medicinos profesionalų ir sportininkų dėmesio.
Abili treniruoklis
© Organizatorių nuotr.


Siekiantiems kurti inovacijas, gali būti naudingos Europos Sąjungos investicijų priemonės. Priemone „Inočekiai“ siekiama skatinti verslą ir mokslą užmegzti pirminius kontaktus, tęsti mokslui ir verslui bendradarbiaujant jau pradėtas vykdyti mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, skatinti įmones aktyviau vykdyti inovacinę veiklą bei pasinaudoti verslo ir mokslo bendradarbiavimo teikiamomis galimybėmis. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Inostartas“ siekiama skatinti naujų inovatyvių smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų kūrimąsi ir plėtrą, užtikrinant inovatyvių idėjų, produktų ir paslaugų vystymą, skatinti įmonių savarankiškumą vykdant mokslinių tyrimų ir (ar) eksperimentinės plėtros (MTEP) darbus įmonės viduje. Paraiškas kviečiama teikti iki 2020 m. rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Priemone „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ remiama MTEP veikla ir įmonių pradinės investicijos, kuriomis kuriama naujos ar plečiama esamos įmonės MTEP ir inovacijų infrastruktūra ir kuri nėra prieinama viešai arba klasteriuose. Taip pat finansuojamas naujų produktų ir technologijų sertifikavimas ir su tuo susijusios veiklos. Kvietimas teikti paraiškas pagal šią priemonę bus skelbiamas 2018 m. birželio paskutinę savaitę. Paraiškas kviečiama teikti iki š.m. rugsėjo 25 d. Daugiau informacijos čia ir čia.

Vertina ir kineziterapeutai, ir treneriai

Pasakodamas apie inovacijos „Abili balance trainer“ atsiradimą A. Domeika teigia, jog idėja kilo iš sukauptos patirties daug metų dirbant biomechanikos srityje. Gilinimasis į kūno pusiausvyros naudą žmonėms, bendravimas su kineziterapeutais, jų nusiskundimai dėl deramos priemonės nebuvimo paskatino susimąstyti apie mobilų, patogų bei įvairias traumas patyrusiems žmonėms pritaikytą produktą.

„Iki mūsų sukurtos nestabilios platformos egzistavę įrenginiai pusiausvyrai testuoti ir treniruoti buvo nesaugūs. Jais naudojantis nebuvo galimybės prisilaikyti, keisti nestabilumo lygio, todėl treniruokliais lavintis galėjo tik sunkių traumų nepatyrę žmonės. Kita priežastis, paskatinusi kurti inovaciją šioje srityje, buvo nepatogus treniruoklių dydis. Juos buvo sunku judinti, laikymui reikėdavo atskiros patalpos. Be to, labai svarbu, kad žmogaus sveikatos testavimas neužimtų daug kineziterapeuto laiko – šis inovatyvus programinis paketas leidžia diagnozuoti paciento būklę vos per dvi minutes “, – teigia A. Domeika.

„Abili balance trainer“ nestabilią platformą vertina ir sporto komandų treneriai. Platformos dėka galima nustatyti, ar traumą patyrusiam žaidėjui jau galima grįžti į aikštelę, ar tai dar per daug rizikinga. Be to, ant nestabilių platformų besitreniruojantys sportininkai sumažina galimų traumų riziką, kadangi išmoksta geriau valdyti savo kūną netikėtose situacijose.

Abili direktorius Aurelijus Domeika
Abili direktorius Aurelijus Domeika
© Organizatorių nuotr.

Ištobulinti inovaciją – užtruko

Sukurti patogų bei tikslius duomenis apie žmogaus sveikatą rodantį produktą prireikė nemažai laiko. Iš pradžių įrenginys buvo skirtas tik treniravimuisi, vėliau paruoštas programinis paketas, kuris leido įrenginį naudoti ir sveikatos testavimui.

„Reikėjo, kad programa ne tik būtų paprasta naudotis, bet ji dar rodytų tikslius rezultatus apie žmogaus sveikatą. Be to, produktas naudingas ir sporto komandų treneriams, tad norėjome, kad kiekvienas jų turėtų savo prisijungimus prie programos. Iš pirmo žvilgsnio – nesudėtingi dalykai, tačiau pareikalavo daug laiko“, – apie idėjos įgyvendinimo procesą pasakoja A. Domeika.

Šiandien treniruokliais naudotis galima ir žaidžiant virtualius žaidimus. Tai puiki priemonė paskatinti žmones didinti fizinį aktyvumą, mokytis valdyti judesius bei išlaikyti pusiausvyrą. Žaidimai ypač motyvuoja jaunesnius asmenis, vaikus, kadangi jiems užsiimti nuobodžiomis treniruotėmis – sunkiausia.

Investicijos pradeda atsipirkti

„Abili balance trainer“ pardavimai pradėti tik šiemet, todėl nustatyti konkrečią inovacijos naudą verslo efektyvumui, pasak A.Domeikos, dar sudėtinga. Visgi, lyginant su ankstesniais veiklos metais, investavimą į įmonę šiemet pagaliau keis pelno generavimas ir tai daugiausiai lėmė sėkminga inovacija.

Naujas produktas taip pat gali paskatinti ir veiklos plėtrą į užsienį. Nors šiuo metu didžioji pardavimų dalis vykdoma Lietuvoje, jau gauti keli užsakymai iš Vokietijos, Maltos, Švedijos. Kaip teigia įmonės direktorius, ateityje norima plėstis ir už Europos ribų, kadangi produktu domisi ir amerikiečiai, kanadiečiai.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Užsakymo nr.: PT_78588841

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (104)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Ekstremali situacija kelyje: greitosios pagalbos dispečerių konsultacija priminė siaubą

Noriu pasidalinti nutikimu, įvykusiu pirmadienį kelyje Kaunas – Vilnius . Sakyčiau, liūdni dėl...

Didžioji Lietuvos nelaimė: ar demografinę duobę padės užpilti statybininkai iš Ukrainos? (274)

Lietuvoje nebeliko ir 2,8 mln. gyventojų – liūdnai skelbia statistikos duomenys. Kiti...

Užkalnis. Kaip apsupti save protingais žmonėmis (113)

Kodėl reikėtų taip elgtis? Su kvailiais artimoje aplinkoje juk lengviau? Jie mažiau kritiški,...

Guogos pastaba „Žalgiriui“: pirmoje vietoje turi būti rinktinė (71)

Vilniaus „Ryto“ klubo oficialiai svetainei interviu davęs klubo prezidentas Antanas Guoga...

Namas – tarsi įgyvendinta svajonė: užburiantys pakrantės vaizdai leidžia jaustis kaip amžinose atostogose (1)

Yra labai nedaug vietovių, kurios turi didelei aglomeracijai būdingą tankumo, aukštos kokybės...

Naglis Šulija pažvelgė į planetų išsidėstymą: krizė gali būti ne už kalnų (39)

Finansų krizė jau ne už kalnų, tačiau dar turime laiko jai pasiruošti, sako astrologas Naglis...