Skaitykite 5braskės.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Jei klausysite šių patarimų, atsisakysite saldumynų ir vyriškų maisto porcijų, greitai atsikratysite 5 kilogramų antsvorio. Gali būti, kad tai jau yra jūsų namuose, tik nežinote, kaip tie daiktai gali jums padėti tirpdyti riebalus.

LIPNŪS LAPELIAI

Ant jų galite užrašyti 5 priežastis, kodėl norite pakeisti mitybos įpročius. Pavyzdžiui, kad tapčiau energingesnė; kad įlįsčiau į senus džinsus. Kai tik pradės viršų imti silpnumas, valia norės jus palaužti, vertėtų akį užmesti į lapelius, užklijuotus ant šaldytuvo, darbo stalo, virtuvės spintelių. Porą galite prisiklijuoti piniginės viduje  kad nesusigundytumėte bandele, gazuotais vaisvandeniais.

MAŽOS LĖKŠTĖS

Nedėkite maisto į didelę lėkštę  nuspirkite tokią, kurios skersmuo būtų 510 centimetrų mažesnis. Mokslininkų paskaičiavimais, iš mažų lėkštučių žmogus suvalgo 22 procentais maisto mažiau. 

TRINTUVAS

Sutarkuoto ar sutrinto maisto atrodys daugiau nei to, kurį pjaustysite juostelėmis ar griežinėliais. Todėl tarkuokite bulves, burokėlius, morkas, cukinijas...

VARTOKITE PRIESKONIUS

Dėklas su įvairiausiais prieskoniais  dar viena gudrybė, leisianti jums lengvai numesti 5 kilogramus. Mokslininkų įrodyta, kad prieskoniai (karis, imbieras, cinamonas, muskato riešutas) slopina apetitą. Pagardinus jais maistą, sotumo jausmas aplankys jus greičiau. Be to, aštrūs prieskoniai „nukenksmina" riebų maistą  padeda deginti gautas kalorijas.

TELEVIZORIAUS PULTELIS

Jis jums pravers, kai į televizijos laidą įsiterps reklama, pavyzdžiui, siūlanti traškius vištų sparnelius, skanią sriubą ir panašiai. Galėsite mikliai perjungti kitą kanalą! 

Kitas variantas – pameskite televizoriaus pultelį, kad būtumėte priversta dažniau eiti iki televizoriaus. 

NUOTRAUKOS

Ji jus įkvėps laikytis tikslo  sulieknėti. Įrėminkite savo šeimos, mylimojo ar save (kai dar buvote puikios figūros) nuotrauką. Pasikabinkite matomiausioje namų vietoje. Nuotrauka jums primins, kad atsikratyti antsvorio  vienas svarbiausių jūsų siekių šioje gyvenimo atkarpoje.

VANDUO

Dietologai patvirtino, kad išgerdami vandens 2 stiklinėmis daugiau nei įprastai, sudeginsite 30 proc. kalorijų daugiau. Pasistatykite vandenį ant darbo stalo ar namie, įmeskite į ąsotį mėtos lapelių arba citrinos arba žaliosios citrinos gabalėlių.

NAGŲ LAKAS

Jei šaldytuve tupi pyrago gabalas, o kameroje  riebūs ledai, ir jų labai norite, imkite lakuoti nagus! Kol jie džius, galėsite žaisti kompiuteriu, naršyti internete, skaityti. Nė nepajusite, kaip saldumynų troškulys praeis. O geriau išvis tokių „maistų" nepirkti.

DIENORAŠTIS

Pažadus lengva sulaužyti ir užsigeisti nusidėti  suvalgyti kokį kąsnelį kenksmingo figūrai maisto. Išvengti užkandžiavimų padės dienoraštis  rašykite ten, ką ir kiek valgote, jei įmanoma, apskaičiuokite kalorijas

MAŽIAU PAGUNDŲ

Jei nusipirkote šokoladinių saldainių, nelaikykite matomoje vietoje, o padėkite į aukščiausią spintelės lentyną. O jei neturite kur slėpti, dėkite bent jau ant stalo ne į patrauklią, o į kokią nepermatomą dėžutę. Žodžiu, kad būtų kuo mažiau pagundų.