Tokios sportą mylinčios moterys neretai daro šimtus atsilenkimų ar šimtus pritūpimų bei įtūpstų. Džiaugiuosi, kad bent challenge (iššūkiai) po truputį rimsta interneto platybėse ir toji manija tampa vis mažiau populiari“, – sako trenerė Erika Burinskaitė.

Bendraudama su moterimis matau didelę nuostabą jų veiduose, kai sakau, jog tie iššūkiai kartojant pratimus yra beverčiai. Kartais net rankos nusvyra ir jaučiu liūdesį, jog moterims trūksta informacijos, KODĖL pratimų kartojimas nėra naudingas, o dažnai ir žalingas.

Moterų probleminės zonos yra pilvas ir kojos, dažniausiai šlaunys. Taigi, dažna dailiosios lyties atstovė klaidingai mano, kad darydama tik atsilenkimus ir pritūpimus, sudegins visą nereikalingą riebalinį sluoksnį nuo konkrečių vietų. Deja. Apie viską nuo pradžių, aiškiai, suprantamai.

Norint sudeginti nepageidaujamą riebalinį sluoksnį, patartina atlikti kardio pratimus 2-3 kartus per savaitę. Tai gali būti lengvas bėgimas lauke ar ant bėgimo takelio sporto salėje, dviračio mynimas (tik jis sudegins mažiau kalorijų, nes iš esmės yra lengvas pratimas), elipsinio treiniruoklio ar steperio mynimas.

Tam, kad pradėtume deginti riebaliukus – kardio reikėtų atlikti 40-60 minučių, nes tik nuo 20 minutės tai jau efektyvu, norint atsikratyti riebalinio sluoksnio. Akcentuoju, kad besaikis to paties pratimo kartojimas nepanaikins riebaliukų problematiškose vietose. Paprastas paaiškinimas: kai auga svoris, kaupiasi riebalinis sluoksnis,o jis kaupiasi ant viso kūno vienu metu (išskyrus pagal kūno tipus – kriaušė, obuolys- yra labiau išryškintos probleminės vietos, ant kurių labiau kaupiasi riebaliukas).

Taigi, sportuojant deginame nepageidaujamą sluoksnį nuo viso kūno vienu metu. Tai labai svarbu ne tik žinoti, bet ir suprasti.

Greičiausiai iškyla klausimas, kam tuomet apskritai dirbti su hanteliais, štangomis ir treniruokliais, jei galima daryti kardio iki „nukritimo“? Ogi tam, kad turėtume gražias moteriškas linijas: proporcingi pečiai, graži, tiesi ir stipri nugara. Tam, kad vaikščiotume išsitiesę tarsi gulbės, džiaugtumės liekna talija, kad suknelė elegantiškai priglustų prie kūno, o drebučiai ant sėdmenų ir kojų virstų dailiomis linijomis.

Tam, mielos moterys, ir reikia dirbti sporto salėje ar namuose su svoriais, gražinti visą kūną vienu metu, o ne kelias pasirinktas vietas. Mano nuomone, mes, moterys, turime būti gražios, stiprios ir ištvermingos ne tik ties sėdmenimis ar presu.

Nepamirškime, kad rankos, nugara irgi svarbios kūno vietos, kurios privalo būti treniruojamos. Klausiate kodėl? Ogi, todėl, kad nešant pirkinių krepšius ar vaiką ant rankų, jaustumėtės stiprios, kad pasilenkus nemaustų nugaros, kad darbe prie stalo sėdėtume nepalinkę prie kompiuterio. Tam, kad netektų įtraukti pilvuko,o grakštus vaikščiojimas su aukštakulniais Jums nebūtų bausmė. Atvirkščiai, sportiškas kūnas būtų Jūsų vidiniu džiaugsmu ir pasitikėjimu. O visų svarbiausia, kad pati savimi didžiuotumėtės už išlietą prakaitą sporto salėje!

Ir jei dar kyla klausimų, kodėl reikia treniruoti visą kūną, pasidomėkite profesionalių sportininkių įpročiais ir įsitikinsite, kad tai tiesa. Taigi, atraskite motyvacijos jaustis ir atrodyti puikiai, kai žvelgsite į savo atvaizdą veidrodyje!