Kas sutvirtina poros santykius?

 (25)
Apie vienas sutuoktinių poras galima sakyti, kad puikiai sutaria, o kitos – gyvena itališkai: audringai, bet vis tiek nesiskiria.
Patiekalus gaminkite tik gerų emocijų kupini - juk paskui tuo maitinsite savo kūną.
© Shutterstock nuotr.

Susituokti - niekų darbas, o štai puoselėti santuoką, kurti santykius, juos nuolat tobulinti yra didžiulis darbas ir menas. Poros gyvenimas - be galo įdomus reiškinys. Iš vienos pusės, vyrai ir moterys santuokoje tikisi stabilumo, pastovumo, aiškumo, tradicijų, iš kitos - nuolatinio judėjimo, kaitos, atsinaujinimo, santykių augimo, jų persikėlimo į kokybiškesnį lygmenį.

Yra tam tikrų ritualų, kurie paverčia du žmones laiminga ir mylinčia pora. Gal ką nors pavyks įdiegti ir jūsų gyvenime.

Pirmasis bučinys

Kiekviena pora turi keletą datų, kurias jie švenčia, pavyzdžiui, pažinties, vestuvių, pirmojo bučinio metines. Kai kurie sutuoktiniai sugalvoja ir kur kas originalesnių progų: pirmojo „myliu", pirmojo šokio, bendrų atostogų ir panašių malonių prisiminimų.

Įrodyta, kad bet kokios šventės, kurių metu vyras ir moteris apsikeičia širdžiai mielomis smulkmenomis, sutvirtina poros ryšį. Patartina kiekvieną kartą tai daryti originaliai: pakviesti vienas kitą į pasimatymą, daryti staigmenas ir įteikti originalias, romantiškas, linksmas dovanas. Mažos dovanėlės stiprina draugystę. O sutuoktiniai neabejotinai pirmiausia turi būti geri draugai - vienas kitam svarbūs ir mokantys parodyti jausmus.

Miego karalystė

Dar vienas geras įprotis - kas vakarą eiti miegoti drauge. Žinoma, sunku ištaikyti, kai kiekvienas keliasi skirtingu laiku, o poilsio nori vis dėlto kokybiško. Tačiau net ir tokiu atveju įmanoma suderinti bioritmus: vyturys nueina miegoti anksčiau, pelėda atsliūkina vėliau ir gal dar nuveikia ką nors tokio gražaus: pasikalba, pasimyli. Nors lovoje aptarti problemų nepatartina, tačiau pasidalinti dienos įspūdžiais, pastebėjimais, planais - visai smagus ritualas. Niekas taip nesuartina, kaip galimybė pasipasakoti mylimam žmogui ir jo išklausyti.

Beje, kitos poros mano, jog įprotis miegoti vienoje lovoje yra blogas: tarsi išsimiegoti galima tik visiškoje tyloje, ramybėje ir vienumoje, negirdint brangiausios antrosios pusės knarkimo ir netampant vidury nakties užkloto. Tačiau psichologai tikina, kad poros, kurios po Miego karalystę klaidžioja apsikabinusios, jausdamos viena kitą nors menkiausiu odos lopinėliu, yra labiau emociškai surištos, ilgiau gyvena santarvėje.

Bendri pomėgiai

Poros, kurios ilgai gyvena kartu, dažnai prieina tokį santykių etapą, kurį galima įvardinti taip: „Nėra apie ką kalbėtis". Bendrų temų, žinoma, yra: vyras ir žmona kalba apie darbą, vaikus (jei jų yra), maistą, finansus, apšneka draugus, pažįstamus, gimines, aptaria politikos ir ekonomikos naujienas, tačiau... Ar tai porą suartina? Ne itin.

Moteris dažniausiai ilgisi ne buitinių pokalbių, o apie jausmus, apie bendrą gyvenimą, santykius, o vyrui dažnai tokie pokalbiai tik sukelia įtampą. Nes jei viskas gerai, nėra ko kalbėtis. Jei kalbamės, vadinasi, turime problemų. O moteris nori pokalbių netgi jei viskas gerai! Ir tą moters „pasikalbėkim" vyras iššifruoja vienareikšmiai - jos netenkina dabartiniai santykiai, ji nori kažko daugiau.

Kas padėtų? Žmones suartina bendri pomėgiai. Užsirašykite abu į tango pamokas, pradėkite žaisti badmintoną ar važinėkite dviračiais. Taip atrasite ne tik naujų temų pokalbiams, bet ir patirsite teigiamų emocijų, kurios jus nublokš į „tų pačių bangų dažnį".

Dažniau kartu pramogaukite: eikite į teatrus, parodas, koncertus, atrakcionus, aktyviai atostogaukite. Kai sutuoktiniai išeina pasižmonėti, atsikrato per darbus ir naminius reikalus susikaupusio streso ir geriau supranta vienas kitą.
Beje, taip pat galima kartu ir patinginiauti, nieko neveikti: kaip sakoma, su tikrai artimu ir mylimu žmogumi ir tyla jauki. Tik nedarykite to per dažnai: nuo betikslio laiko leidimo atsiranda nuobodulys, o po to dingsta domėjimasis vienas kitu.

ĮSIDĖMĖTINA VYRAMS. Kai žmona judina išeiti kur nors - į teatrą, į Senamiestį pasivaikščioti ar į kiną, geriau jau neatsisakykite. Ji veikia jūsų santykių labui, gal netgi pati to nežinodama. Moterys aktyviau nei vyrai socializuojasi, pastebi žmonių tarpusavio ryšius, todėl laikas su savo moterimi bus gera pamoka tuneliniu mąstymu pasižymintiems vyrams. Plėskite savo akiratį! Be moters, beje, labai dažnai vyras atbunka: darbas - baras - namai. Na, gerai, dar sportas (kartais). Retai vyras eis vienas į operą ar spektaklį, jei jo neatitemps sutuoktinė. Patikrinta.

Pavojinga buitis

Apie tai, ar verta drauge gaminti, kuopti namus bei rūpintis buitinėmis problemomis, galima ilgai diskutuoti. Dauguma moterų, kurios išbandė praktiškai, su siaubu pasakys: „Ne, jau geriau padaryti pačiai. Po vyro tenka viską iš naujo plauti ir daryti!".
Tačiau jei pakreipsime išmintingai, galima vyrą sėkmingai įtraukti į buities darbus. Vyrai iš esmės yra vaikai. Įsakmus tonas juos atbaidys nuo veiklos, o štai žaidimais ir skatinimasi įmanoma pasiekti daugiau nei vyro nusimuilinimo nuo darbų.

Stenkitės neapsunkinti vyro užduotimis, o viską pasakyti aiškiai, ko iš jo tikitės, pavyzdžiui, „Paimk MEDINĘ pjaustymo lentelę, ŠALTAME vandenyje nuplauk vištienos krūtinėlę ir supjaustyk ją PAILGAIS gabalėliais...".
Taip pat labai svarbu nesinervinti ir nesipykti šeimoje dėl smulkmenų, tokių, kaip „neteisingai" nuvalytų dulkių ar ne ten padėtų batų. Nuo bet kokios drauge atliekamos veiklos stenkitės patirti tik teigiamų emocijų.

AŠ ar MES?

Tačiau itin tamprus poros sulipimas irgi nėra gerai. Yra tokių, kai vienas vyras negali net į prekybos centrą nuvažiuoti ar krepšinio pažaisti - lydi žmona visur. Kai daug laiko praleidžiate drauge, nyksta jūsų AŠ. Vieną gražų rytą prabusite su mintimi, kad nenorite drauge su vyru sporto salėje auginti raumenis, o norite jogos pamokose medituoti ypatingoje asanoje... Kiekviena moteris (vyras - taip pat) privalo rasti laiko sau, tik sau. Nesvarbu, ar tai būtų grožio salonas, ar susitikimas su draugėmis ar pasivaikščiojimas po parduotuves ar parodų sales. Kiekvienai mūsų reikia asmeninės erdvės apmąstymams, taškų sudėliojimams.

ĮSIDĖMĖTINA MOTERIMS. Susiedamos savo gyvenimą su mylimu žmogumi, norime praleisti su juo kuo daugiau laiko. Dėl to netgi aukojame savo pomėgius, draugus. O veltui. Tik Asmenybė gali traukti Asmenybę. Tobulindamos save, išlikdamos paslaptingos ir sveikai egoistiškos galime išlikti įdomios savo vyrui. Juk vedęs vyras beveik neaukoja nieko - nei karjeros, nei draugų, neatsisako savo pomėgių. Kodėl MES moteriai turėtų būti svarbiau negu jos Aš? Tik du laisvi, nepriklausomi AŠ gali sukurti harmoningą ir nenuobodų MES.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.