Kaip atpažinti isterikę?

 (11)
Bet kuriai moteriai patinka patraukti į save dėmesį. Vinas dalykas yra koketavimas, tačiaus visai kas kita – isterija.
Isterikė griauna savo gyvenimą bei kartina aplinkinių.
© Shutterstock nuotr.

Isteriškumas dažniausiai yra būdingas moterims. Tai moteriško charakterio savybė, kurios netiria psichiatrai ir psichologai, skirtingai nuo tokių isterijos formų, kaip psichozė, isterinės psichopatijos ir isterinės neurozės.

Isterija pasireiškia dviem atvejais: kaip įgimtų ypatumų pasekmė, kai smegenys nekontroliuoja elgesio, ir kaip blogo elgesio pasekmė, kai mergina vaikystėje buvo šeimos numylėtinė, lepūnėlė.

Rūšys ir tikslai

Isterija gali būti garsi ir tyli. Garsi isterija pasireiškia raudojimu, rėkimu, rankų grąžymu, indų daužymu ir kitais audringais veiksmais. Tyli isterija vyksta nepastebimai kaimynams, tačiau ji labai sėkmingai veikia tuos žmones, kam ji yra skirta. Tyli isterikė paprastai mažai kalba, priekaištingu veidu tyli, apeliuoja į kito asmens sąžinę, išeina į kitą kambarį ir kankinio veidu žiūri į vieną tašką. Isterijos tikslas - atsidurti dėmesio centre. Isterija tęsiasi tol, kol aplinkiniai meta visus darbus ir pradeda raminti ir guosti merginą.

Spektaklio priežastis

Iš šalies žmonėms, kurie yra pripratę vertinti aplinkinių poelgius kaip tikrus, atrodo, jog isterikė - mergina, kuri labai emocionaliai reaguoja netgi į pačius menkiausius nemalonumus. Pavyzdžiui, normali mergina nepradės isterikuoti dėl to, kad automobilių stovėjimo aikštelėje nėra vietų. Tačiau iš tiesų priežastis, dėl kurios sukeliama isterija, taip giliai nejaudina isteriškos merginos. Ji paprasčiausiai naudojasi isterija, kad pasiektų norimą rezultatą. Isterijos metu demonstruojami tie jausmai, kurių iš tikrųjų nėra.

Pagrindiniai požymiai

Ne visada riksmus ir ašaras reikia laikyti isteriniu priepuoliu. Normali mergina irgi gali įsižeisti ir nevilties būsenoje reaguoti į nesėkmę kaip isterikė. Tuo atveju būtina nedaryti skubotų išvadų. Tikroms isterikėms būdingi tam tikri charakterio bruožai, kuriais, žinoma, gali pasižymėti ir normali mergina. Tačiau jeigu tai yra tikra isterikė, tai šie bruožai labai krinta į akis ir rėžia ausis.

Tokiai merginai būdingas demonstratyvus elgesys, siekimas atsidurti dėmesio centre ir pasiekti, kad apie ją nuolat būtų kalbama. Tokios merginos išvaizdoje yra kažkas tokio, kas akimirksniu patraukia dėmesį. Jos balsas ir juokas skardus, garsus, gestai - teatrališki. Darbe tokia mergina iš pradžių entuziastingai pradeda naują veiklą, moka organizuoti, sutelkti žmones, įtikinti, jog būtina atlikti nurodymus, tačiau kai reikalingas jos nuolatinis dalyvavimas, tas jos entuziazmas akimirksniu išblėsta.

Isterikės sąlygiškai yra skirstomos į dvi rūšis. Pirmosios mėgsta kuklintis ir skųstis, o antrosios, priešingai, girtis. Isterikė yra jautri emociniams kitų žmonių išgyvenimams. Ji geba giliai įsijausti į pašnekovės vidinį pasaulį, kad po to manipuliuotų tuo savo tikslais. Asmeniniame gyvenime tokia mergina sugeba išprovokuoti savo išrinktojo kaltės jausmą, todėl sau į pakeleivius ji renkasi iš tiesų gerą ir sąžiningą vyrą.

Bendravimo ypatumai

Kuo mergina protingesnė, tuo labiau ji stengiasi valdyti savo isterijas. Bet kokia isterijos forma gali būti kompensuojama ir pakeista kita aktyvia veikla. Karjera, sportas, fizinis darbas ir profesija, reikalaujanti nuolatinio buvimo dėmesio centre, padės suvaldyti savo isterijas. Tačiau būtina teisingai įvertinti savo jėgas. Charakterio isteriškumas ir talentas patraukti į save dėmesį provokuoja sužvaigždėjimą. Tačiau kai yra tik isteriška natūra, o talento nėra, tai tikimybė, kad mergina turės tik isterikės reputaciją.

Jei jūs tapote isterijos liudininke, tai geriau nekreipkite į tokią merginą dėmesio ir nereaguokite. Tačiau po isterijos reikia pamėginti draugiškai pasikalbėti su mergina, nes dažnai ji nesupranta, ką  daro. Tokiu būdu ji emociškai išsikrauna, o po to nieko neprisimena ir todėl nedaro jokių išvadų. Reikia pasistengti taktiškai paaiškinti merginai, jog to, ko ji nori, galima pasiekti ir kitais būdais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.