Ar žinai jo Facebook slaptažodį?

 (42)
Šiomis dienomis technologijų dėka būti neištikimam sudarytos visos sąlygos. Bet ar tai pateisina šniukštinėjimą po jo internetinę erdvę?
Šniukštinėjimas - atleidžiama nuodėmė - juk jeigu jis nenorėtų, kad sužinotume, įkalčių internete nepaliktų.
© Shutterstock nuotr.

Turiu prisipažinti - aš vis dar tikrinu savo ex elektroninį paštą ir Facebook profilį. Kaskart tai padariusi jaučiuosi šlykščiai, bet ten tikriausiai bandau surasti pateisinimą, jog mano nepasitikėjimas juo, nuvedęs mūsų santykius į pražūtį, buvo ir yra pagrįstas.

Viskas prasidėjo nuo to, kai grįžęs namo jis su didžiausiu entuziazmu pradėjo pasakoti apie gatvėje jį užkalbinusią ispanę: „Ji ieškojo vegetariško restorano, pasiūliau jai „Baltus dramblius", juk tu ten kartais užsuki. Marija pagyrė mano ispanų kalbą. Įsivaizduoji? O aš maniau esąs visai beviltiškas".

Tuo mūsų pokalbis baigėsi, tačiau manęs neapleido nuojauta, kad jis man ne viską pasakė. Jam išėjus į darbą sėdau prie kompiuterio. Drebančiomis rankomis surinkau jo pašto adresą, slaptažodis nebuvo didelis iššūkis - jo mėgstamiausia aautomobilio markė. Mano širdis sustojo. Dėžutėje puikavosi pranešimas iš Facebook apie Marijos Algierte atsiųstą žinutę.

Atsidariau jo Facebook. Tarp žinučių, kurios daugiausia buvo skirtos draugams, radau ir keletą merginoms. Rašytų mūsų pirmąją draugystės savaitę. Liaupsinančių jų grožį ir asmenybę. Tiesa, po to jos liovėsi. Tačiau mane labiausiai domino Marija. Iš susirašinėjimo buvo aišku, kad jai maniškis labai patinka, tuo tarpu Mantas laikėsi atstumo. Bet tai mano nusivylimo nesumažino - kodėl jiedu apsikeitė kontaktais? Nejaugi ji gali būti naudinga jo molekulinės fizikos laboratorijoje?

Mantui sugrįžus namo, paklausiau, ar nenori man ko nors papasakoti. Jis ilgai nesispyriojo - dėl jo minkštumo ir pamilau jį. Pasakė apie susirašinėjimą su Marija. Žinojau, kad jis suprato, jog landžiojau po jo asmeninę erdvę, bet nieko nesakė. Nors ir išsiaiškinome, santykiai pradėjo šalti. Aš vis dar užsukdavau į Manto paštą, pradėjau tikrinti ir mobilų. Niekada nieko daugiau ten neberadau. Bet žlugęs pasitikėjimas manyje užgesino visus jausmus.

Nors ir skaudi ši istorija, bet iš jos nemažai išmokau. Kad ir tai, jog šniukštinėjimas - atleidžiama nuodėmė - juk jeigu vaikinas nenorėtų, kad sužinotume, įkalčių internete nepaliktų. Tiesa, gal dabar, kai į situaciją pažvelgiau iš šono, būčiau pasistengusi reaguoti visai kitaip. Štai, šiokia tokia atmintinė toms, kurios ruošiasi tai daryti:

Stenkitės pernelyg jautriai nesureaguoti. Kadangi į jo skaitmeninį pasaulį įsiveržėte jam to nežinant, nepulkite juo abejoti. Kai kurios žinutės ar laiškai nėra tokie baisūs, kaip gali atrodyti. Leiskite vaikinui pirmam paaiškinti padėtį, nedarydamos išankstinių išvadų.

Jeigu jis puls jus kaltinti dėl šnipinėjimo, vadinasi, yra prisidirbęs. Jeigu vietoje to, kad stengtųsi nugesinti jūsų baiminimąsi, jis bando akmenis permesti jūsų daržan, tikimybė, jog jis kaltas, yra didelė.

Išlikite rami. Net jeigu ir jaučiatės taip, lyg tuoj sprogsite, keletą kartų giliai įkvėpkite ir ramiu tonu, nedrąsiai paklauskite (geriausia būtų, jei prieš tai padarytumėte jam ką nors gero, kad ir, pavyzdžiui, komplimentą pasakytumėte): „Man gėda tau prisipažinti, gal kartais aš ką nors ne taip supratau, bet dėl to jaučiuosi labai nesmagiai. Gal galėtum paaiškinti, ką tai reiškia?"

Nelaukite. Kuo ilgiau lauksite, kuo daugiau išvadų, istorijų savo galvoje prisikursite,  tuo didesnė tikimybė, kad jo atsakymas skambės kaip gynyba. Be to, kas nori gyventi nuolatinėje įtampoje ir nepasitikėjime?

Pasiaiškinimas gali būti neracionalus.  Natūralu, kad kiekvienas žmogus, į kurį nukreipti ginklai, gali šiek tiek supanikuoti, todėl nepulkite jo teisti pagal tai, ką jis pasakė vos išgirdęs kaltinimus. Duokite jam laiko susivokti situacijoje ir pasiaiškinti.

Klausykite. Kas geriau supras mylimąjį negu jūs. Jeigu jis sąžiningas su jumis, jis tikrai pabandys išpirkti kaltę ir pateiks gerą paaiškinimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.