TESTAS: sužinokite, kaip jus veikia stresas

Stresas – tai mūsų amžiaus rykštė. Jis atsiranda, kai nesugebame suimti savo gyvenimo į rankas. Ypač prieš šventes, kai skubame ir lekiame, atlikdami paskutinius metų darbus ir stumdydamiesi eilėse prie dovanų.
© Shutterstock nuotr.

Nerimas mus puola, kai prisiimame daugybę pareigų, kai norime būti už viską atsakingos, kai norime jausti visų pasaulio reiškinių pulsą. Stresas – kai nėra pusiausvyros, kai ilsimės tik tiek, kiek lieka nuo darbų ir pomėgių. Ir tas nuolatinis nerimas, kai jaučiamės, kad nespėjame niekur, kad kiti gyvena kažkaip kitaip, o tik jūs viena esate kvailoje nesustabdomoje karuselėje.

Bet galime pasižiūrėti ir pasitikrinti, ar sugebame susidoroti su stresu. Geriausia situacija –egzaminai. Nesvarbu, ar jie būtų į aukštąją mokyklą, ar pateikti išlaikyti vairavimo kursuose.

Norėdama sužinoti, kaip valdote stresines situacijas, atsakykite į žemiau pateiktus klausimus. Už kiekvieną teigiamą atsakymą skirkite sau 1 balą, už neigiamą – 0 balų.

1. Ar pastebėjote, kad jums sudėtinga kalbėti prieš auditoriją?

2. Kai esate pasiruošusi atsakinėti, ar jus labai trikdo ir erzina kažkieno pokalbiai arba juokas?

3. Ar prieš atsakingus darbus visada jausdavote nerimą?

4. Ar dažnai būdavo, kad atsakinėjant į dėstytojo klausimus, jums būdavo sudėtinga susikaupti ir teisingai išreikšti mintis, netgi jei patys klausimai būdavo nesunkūs?

5. Jei egzamine dalyvautų dėstytojas, kurį jus gerai pažįstate, ar tai suteiktų jums daugiau pasitikėjimo?

6. Ar buvo taip, kad jūs atsisakydavote atsakinėti, nors ir būdavote pasiruošusi užduočiai?

7. Ar buvo taip, kad likus porai valandų iki egzamino, jausdavote vidinį drebulį?

8. Ar stengėtės kaip įmanoma daugiau ruoštis papildomai, kad gautumėte gerą pažymį?

9. Prieš kontrolinį darbą arba egzaminą dažnai atsirasdavo jausmas, kad viską pamiršote?

10. Atsakinėjant į dėstytojo klausimus, jums sunku būdavo atsikratyti baimės, kad galite gauti prastą įvertinimą?

11. Ar tiesa, kad dažnai jūsų galvoje atsirasdavo mintis: „Aš pasiruošusi viskam, kad tik išlaikyčiau egzaminą „puikiai"?

12. Jūs visada laukdavote pažymių paskelbimo labai nekantraudama ir labai jaudindavotės?

Sumuokite balus ir susipažinkite su išvadomis:

912 balų. Sprendžiant iš visko, egzaminų sesijos metu jūs patiriate stiprų stresą. Gerai būtų prieš egzaminą išgerti kokių nors lengvų raminamųjų preparatų, tačiau tai daryti galima tik pasikonsultavus su gydytoju! Keliaudama į egzaminą, pasinaudokite tokiu paprastu triuku: pamėginkite suskaičiuoti 10–20 bet kokių panašių dalykų, pavyzdžiui, mėlynos spalvos automobilių... Galima skaičiuoti ne daiktus, o, pavyzdžiui, merginas blondines arba, sakykime, vienos rūšies paukščius. Toks iš pirmo žvilgsnio beprasmiškas užsiėmimas padės jums atsijungti ir atitrauks nuo nerimą keliančių minčių ir baimės.

58 balai. Tikėtina, kad jūs jau gimėte kupina nerimo. Ir prieš egzaminus patiriate stresą. Įsidėmėkite: maistas dabar turi būti kaloringas, gausus vitaminų. Dažniau valgykite daržoves ir vaisius, pieno produktus. Smegenims tiks graikiniai riešutai ir šokoladas. Pasiruošimas turi trukti ne ilgiau kaip aštuonias valandas per parą, persitempimas jums nebus naudingas. Besiruošdama egzaminams, stenkitės laikytis žinomos taisyklės: efektyviausios valandos medžiagos įsisavinimui – nuo 8 iki 12 ir nuo 14 iki 18 valandos. Prieš egzaminus būtinai reikia gerai išsimiegoti. Įsiklausykite į rekomendacijas, tai padės sumažinti stresą.

Mažiau nei 5 balai. Apskritai jūs esate pasiruošusi išbandymams ir, tikėtina, dėl savo nuovokumo mokate nepasiduoti emocijoms. Jūsų galimybės sėkmingai atlaikyti šitą nelengvą periodą tikrai geros.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.