Kalėdinių dovanų prietarai: kas neša sėkmę, o ko geriau vengti?

 (4)
Ar radusios tinkamą dovaną, numotumėte ranka į tai, kad jos dovanojimas  – blogas ženklas?
© Shutterstock nuotr.

Dovanojimo prietarai galioja ne tik per Kalėdas, jie itin svarbūs sveikinant naujavedžius ar naujakurius. Jų išmanymas pravers, jei teks bendrauti su kitų kultūrų žmonėmis – žinosite, kaip jų neįžeisti, o atvirkščiai – pamaloninsite.

Tarkim, čekai švęsdami Kalėdas po lėkštėmis padeda žuvies griaučius, mat tikima, kad jie atneš sėkmę. Daugelyje šalių, tarp jų Vokietijoje, Šveicarijoje, Brazilijoje, Egipte ar Lietuvoje negalima dovanoti aštrių įrankių – manoma, kad jie neša nesėkmes

Nuotr. Shutterstock

Per Naujuosius Škotijoje galioja „pirmos pėdos“ taisyklė: po vidurnakčio pirmasis į namus įžengęs žmogus turi būti tamsiaplaukis vyras, dovanų atnešantis viskio ir sausainių. 

Sveikinant marokiečius, patartina vengti rožinės, violetinės ir geltonos, mat šios spalvos šiame krašte siejamos su mirtimi.

Daugybė dovanojimo prietarų siejama su Kalėdomis ir batais: jų dovanojimas neša nesėkmę, naujų batų avėjimas per Kalėdas –  taip pat ne į naudą, tačiau jeigu batus padovanosite elgetai, kaip tikima Didžiojoje Britanijoje, kitame gyvenime nevaikščiosite basa. Be to, pasistenkite per Kūčias šeimos narių batus sudėti į vieną gražią eilę – taip kitais metais išvengsite ginčų.

Nuotr. Shutterstock

DOVANŲ PRIETARAI:

Reikėtų vengti kryžiaus formos daiktų: įvairių statulėlių, papuošalų, drabužių su tokiomis emblemomis. Sakoma, kad tokia dovana tarsi į žmogaus gyvenimą atneš daug sunkumų.

Jeigu dovanojate piniginę, taupyklę ar bet ką, skirtą pinigų laikymui, būtina į juos įdėti bent vieną monetą – taip užtikrinate, kad piniginėje niekada netrūks pinigų.

Nuotr. Shutterstock

Jeigu kam nors Kalėdų proga dovanojate batus arba kojines, vadinasi, tas žmogus greitai išeis iš jūsų gyvenimo.

Jeigu dovanojate aštrų daiktą, pavyzdžiui, peilį ar žirkles, dovanos gavėjas turi už jį sumokėti bent kelis centus – „nusipirkti“ jį iš jūsų.

Peiliai ir žirklės jokiais būdais negali būti dovanojami jaunavedžiams.

Dovanoti pinigus reikia tik nelyginėmis sumomis (5 litai, 15 litų ir t.t.) 

Jeigu lankotės pas naujakurius, prie dovanos reikėtų pridėti duonos ir druskos – kaip gausybės simbolį.

Naujakuriams puiki dovana bus ir vynas, nes, pasak prietarų, jis simbolizuoja ankstyvą ir turtingą pensiją.

Prie dovanų naujai įsikūrusiai porai yra ir sėklos – jos simbolizuoja augančią šeimą.

Rožės ilgais kotais, pasak prietarų, atneša kančią į žmonių santykius.

Per mergvakarį pirma išpakuota dovana turi būti ir panaudota pirmoji – taip nuotaką lydės sėkmė.
Prietarai sako, kad skėčio dovanoti taip pat nevalia – jis neša nesėkmes.

Dovanos, ant kurių nupiešta varlė, boružė, kiaulė, pasaga (galai turi būti nukreipti aukštyn) ar keturlapis dobilėlis, sakoma, atneša sėkmę.

Kinų kultūroje draudžiama dovanoti laikrodžius, mat žodis „laikrodis“ tariamas taip pat kaip žodis „mirtis“.

Nuotr. Shuttertosk

Kaklaraištį vyrui gali dovanoti tik labai artimas žmogus (žmona, sužadėtinė). Tokia dovana simbolizuoja pririšimą prie savęs, tad ar norite tapti kažkieno dalimi?

Veidrodžių taip pat reikėtų vengti. Manoma, kad jie gali atverti duris į dvasių pasaulį, prišaukti į namus nelaimių.

Keptuvės ar puodo negalima dovanoti tuščio, būtinai juos užpildykite. Tai galite padaryti sausainiais, saldainiais ar kitomis maloniomis smulkmenomis. Tušti indai simbolizuoja, kad šeimas patirs finansinį sukrėtimą, neteks daug pinigų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.