Vyrai nemoka naudotis prezervatyvais

 (36)
Štai taip! Vyrų nemokšiškumas tampa rimta sveikatos apsaugos problema visame pasaulyje. Gal surengti jiems pamokėlę, a?
Vyrai dažnai prezervatyvą prisimena tik artėjant ejakuliacijai.
© Shutterstock nuotr.

Prezervatyvais naudojasi dauguma vyrų, tačiau beveik pusė jų nemoka taisyklingai juos užmauti. Tokią išvadą padarė tarptautinė tyrėjų grupė. Šis vyriškas "sutrikimas" paplitęs visuose pasaulio regionuose ir yra gana rimta problema.

Kinsey instituto grupė Condom Use Research Team (CURT) subūrė daugiau nei 20 įvairių šalių mokslininkų. Daugiau nei per 10 metų jie atliko daugybę tyrimų ta jautria tema ir pateikė rezultatus sprecialiame žurnalo „Sexual Health" numeryje.

Pačios populiariausios klaidos - vyrai užsimauna prezervatyvą išvirkščia puse arba naudojasi juo tik prieš ejakuliaciją.

Tokių klaidų neišvengia ne tik besivystančių, bet ir išsivysčiusių šalių gyventojai, - pažymi tyrėjai. Visa tai - dėl elementariausių dalykų neišmanymo. Vyrai drovisi apie tai kalbėti, nejausdami gėdos ar nepatogumo. Pasekmė - niekaip nepavykstama sustabdyti AIDS plitimo, mano mokslininkai.

„Prezervatyvai - vienintelė reali priemonė, galinti užkirsti kelią AIDS epidemijai. Beliko tiktai išmokyti vyrus teisingai jais naudotis", - įsitikinęs vienas CURT grupės dalyvių profesorius Richardas Crosby.

Kad tokia lytinio švietimo spraga vyrų galvoje būtų užpildyta, specialistai siūlo sukurti mokomąsias programas. Jie pageidauja, kad informaciją, kaip užsimauti prezervatyvą, jaunuoliai gautų mokymosi įstaigose, o vaizdo pamokėlės būtų patalpintos internete.

Be to, mokslininkai pataria gydytojams savo pacientus konsultuoti ne tik bendrais klausimais, bet ir suteikti visą informaciją apie taisyklingą prezervatyvo naudojimąsi.

„Toks mokymas gali realiai užkirsti kelią ŽIV plitimui bei sumažinti neplanuotų nėštumų skaičių", - tvirtina tyrėjai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (481)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.