Vienišių pasirinkimas: patogus gyvenimas vietoje meilės

 (2)
Jis vienas iš daugelio miestiečių. Turi darbą, butą, automobilį ir santaupų. Trūksta tik tinkamai sukomplektuotų santykių ir palikuonių. Jis viskam pasiruošęs, susikūręs patogų gyvenimą ir suplanavęs visus jo scenarijus – tik pamažu vis rečiau nori palikti savo komforto zoną, savo televizorių, rajoną ar miestą tam, kad planus įgyvendintų. Vis dažniau suprantu, kad miestai knibžda sau patogų lizdelį susisukusių jaunų vyrų ir moterų, snūduriuojančių komforto būsenoje.
Viengungis, vienišius
© Shutterstock nuotr.

Jį sutikau stotelėje. Šūktelėjo mano vardą, ir kol sutrikusi žvelgiau į kažkur lyg ir regėtą veidą, priminė: mes lankėme tą pačią mokyklą, pasikalbėdavome per pertraukas žingsniais matuodami koridorių.

Linktelėjau sunkiai slėpdama nuostabą – anų laikų lieknas jaunuolis guviomis akimis, mėgdavęs daug pasakoti ir gestikuliuoti, turėjęs kupetą planų, virto tukliu lėtų judesių vyru prigesusiu žvilgsniu, jau po pirmųjų pokalbio sakinių pasirodžiusiu tikru nuoboda. Tik jo akiniai liko tie patys kaip mokyklos laikais.

Kol aš džiūgavau sutikusi seniai matytą mokyklos laikų draugelį, jis suko kalbą apie praktiškus dalykus – pasigyrė turįs neblogą darbą, butą, automobilį, dabar tereikia tik žmonos. Smulkiai išpasakojo, kaip ieškojo to buto, kaip ėmė paskolą ir darėsi remontą; aš tuo metu kalbėjau apie savo šeimą, keliones ir mokyklinius nuotykius. Prisipažino, kad norėtų keliauti, bet reikia naujų baldų. Pasakojo, kad nelabai turi laiko kur nors išeiti, nes dar reikia kažką perdažyti, pertvarkyti, nupirkti, išklijuoti. Išvijo kelis plytelių klijavimo meistrus, nes šie tikri atgrubnagiai. Vieną vienintelį kartą buvo išvykęs į komandiruotę Paryžiuje, ir ten jam visai nepatiko – nebuvo nieko panašaus į filmų vaizdus. Daugiau ir nekeliauja. Daugiau nestudijuoja, beveik neina į kinoteatrus – kam, jei turi gerą televizorių – nesusitinka su klasės draugais, retai grįžta į gimtąjį miestą pas tėvus, kad nereikėtų dalyvauti jų nesibaigiančiose daržų priežiūros akcijose.

Klausydamasi svetimo gyvenimo reziumė, stebėjausi – štai, ima žmogus ir visiškai pasikeičia, ir svarbiausia jam tampa patogus gyvenimas už paskolą pirktame bute, kai niekas negriauna paties nusistatytos tvarkos, neverčia palikti komforto zonos. Ir nors teoriškai tam jaunam vyrui norėtųsi išsikelti tikslų, sukurti santykius – galų gale, net butą pirko apsižiūrėjęs, kad arti būtų pakankamai prekybos centrų, poliklinikų, vaikų žaidimo aikštelių ir mokyklų, kalbėdamas jis, rodos, pats netiki, kad tai įvyks praktikoje. Jis puikiai įvaldęs patogumo ir nuobodulio visuomenei būdingą elgseną: įdėti šiek tiek pastangų, kad pasiklotum bent kiek komfortiško gyvenimo patalą, ir jame užsnūstum. O visos progos, darbo ir karjeros pasiūlymai, nuotykiai ar potencialios žmonos turi pasibelsti į duris, sušokti kadrilį ir laukti, ar bus pakviesti užeiti.

Aš galėčiau lažintis, kad artimiausius dešimt metų žmonos mano mokyklos laikų draugelis nesusiras. Juk pats, tyčia ar ne, susikuria užtvaras santykiams, pats paspiria į šoną visas galimybes ir kalba vien apie naujos sofos pirkimą. Tarsi jau būtų dukart nugyvenęs savo gyvenimą, ir šis jo visiškai nebedomintų.

Galbūt į šį susitikimą nebūčiau taip reagavusi, jei pastaruoju metu vis nesutikčiau panašiai mąstančių jaunų vyrų ir moterų. Jie susikuria patogų gyvenimą ir, nors kalba apie tam tikras svajones, pripažįsta norintys mylimo žmogaus peties, aukoti šiek tiek patogumo dėl to nesiryžta. Baisiausiai nervinasi, kai tenka į savo erdvę įsileisti naują žmogų – o ką, jei pernakvos ir prišnerkš vonią, sudaužys mėgstamiausią pusryčių puodelį, nepatiks katinui, knarks, norės įsitaisyti jų mėgstamoje lovos pusėje? Arba kai santykiai taps rimtesni – ims ir privers atsisakyti treniruočių, trukdys žiūrėti įprastus serialus, sujauks visą dienotvarkę!

Daugelis jų, patogaus gyvenimo mėgėjų, iš anksto nusiteikia – arba taikykis su mano įpročiais, arba dink. Štai vienai draugei atrodo, kad gyvenimo vyras būtinai turi rūšiuoti šiukšles ir jos bute nepajudinti iš vietos nė šaukštelio. O štai pažįstamas vyriškis įsitikinęs, kad verčiau visada grįžti nakvoti į savo lovą, su niekuo nesidalyti dušu ir vonios reikmenų lentyna, televizoriaus pulteliu ir niekuomet neatsisakyti stalo teniso treniruočių su draugais.

Užtat jie dažnai kelia savo būsimai antrajai pusei nekuklius reikalavimus.

„Kaip būtų puiku, jei ir man surastumėte pianinu skambinantį vyrą“, – užsisvajojo viena pažįstama, svečiuodamasi muzikantų šeimoje.
Tik kai sutuoktiniai kelis kartus pamėgino supažindinti su pianinu grojančiais vienišiais, paaiškėjo, kad jie pilni įvairiausių trūkumų. Galų gale, potenciali nuotaka nė neslėpė, kad jos reikalavimai kiek per aukšti, vargu ar apskritai įgyvendinami, bet puikiai ją apsaugo nuo būtinybės palikti savo jaukų būstą, eiti į pasimatymus, ieškoti, nusivilti, arba nenusivilti ir ieškoti kompromisų, nes santykių kūrimas – varginantis, visai nekomfortiškas ir aiškaus rezultato nežadantis reikalas.

Vienas mano link keturiasdešimtmečio priartėjęs giminaitis visuomet sprunka, kai pasitaiko proga parodyti dėmesį merginai. „Ji per stora“, – susiraukė, kartą išgirdęs, kad organizuoju draugų pasisėdėjimą, kuriame bus ir jo pažįstama X; reikšmingai dėbtelėjau į jo išpuoselėtą alaus pilvuką ir liulančius žandus ir mečiau tą pažindinimo reikalą – tam vyrukui visiškai užtenka jo kambario tėvų namuose, kompiuterio, motociklo ir keleto kitų berniukiškų daiktų, paprastos dienotvarkės, paprasto pasisėdėjimo su alumi.

Tiesa, kartais susikurtą patogų gyvenimą šluote nušluoja koks netikėtas įvykis – vienas pažįstamas vyrukas, sulaukęs 45 metų ir nusprendęs, kad jo gyvenime užtenka knygų, televizoriaus, nevarginančio darbo ir galvos nekvaršinančių atsitiktinių moterų, pačiam sau netikėtai įsimylėjo. Dar labiau netikėta buvo žinia apie tai, kad mylima moteris laukiasi. Tokiais atvejais komforto zoną aplink save susikūrę žmonės sprunka arba ryžtasi pokyčiams. Vyras nusprendė savo patogų gyvenimą iškeisti į ne tokį patogų, bet kur kas įdomesnį – pakeitė darbą, įprato prie kitokios dienotvarkės, įsileido į savo kasdienybę kitą žmogų. Ir nors prieš tai atrodė, kad gyventi, tartis, dalytis lentynomis, spintomis ir idėjomis su mylima moterimi yra savo asmenybės aukojimas, buvimas dviese pasirodė kur kas paprastesnis nei bijota.

Tereikėjo tik nedidelės pastangos pamėginti kitaip sudėlioti gyvenimą.
Aš tikrai nieko prieš, jei patogų vienišiaus gyvenimą pasirinkęs žmogus juo mėgaujasi ir neketina su niekuo dalytis. O jei apsimeta, kad ketina, bet vengia ir mažąjį kojos pirštelį pakrutinti skųsdamasis aplinkiniams gyvenimo neteisybėmis?

Prieš atsisveikindama su savo neatpažįstamai pasikeitusiu mokyklos laikų draugeliu, kelis kartus pakartojusiu, kad ieško žmonos, paklausiau: „Tikriausiai užsiregistravai kurioje nors pažinčių svetainėje internete ir dabar vaikštai į pasimatymus?“ Ir jis, pasikasęs senokai nekirptą plaukų kupetą, numykė: „Tai kad nepatinka man tos pažinčių svetainės, ten labai sunku susirasti normalią merginą. Dabar tai ir laiko nelabai yra, reikia baldus susipirkti...“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.