Lyčių traukos dėsniai: kiek svarbi išorė?

 (14)
Oho! Nežinojau, kad raudona suknelė net ketvirtadaliu padidina vyrų antplūdį. Lady in red!
Galim kiek nori diskutuoti, bet išorė santykiams - svarbus veiksnys.
© Shutterstock nuotr.

Mokslininkai sudarė tipiškai patrauklaus vyro ir moters portretus. Rezultatai štai tokie:

Jis - gerai sudėtas, tačiau ne per daug raumeningas, tamsiaplaukis, tiesia nosimi su aukšta tarpnose, veido forma - ovalas, o jo lūpos ganėtinai aiškiai apibrėžtos ir siauros. Arčiausiai idealo - aktorius Keanu Reevesas.

Ji - gerai sudėta šatenė, saikingai putliomis lūpomis ir šviesiomis akimis, nedidele galva, šiek tiek riesta, smailia nosimi ir kiek infantilia veido išraiška. Arčiausiai idealo - aktorė Catherine Zeta-Jones.

Tai patvirtina ir žymaus austrų antropologo Irenäus Eibl-Eibesfeldto tyrimai. Jis manė, kad vyrus traukia moterys su išraiškingais klubais ir krūtine, tačiau naiviu veidu. Fizinis subrendimas lemia sveikus palikuonis, o vaikiška išorė suteikia viltį, kad moteris nedominuos santykiuose.  

Psichologai mano: pasąmoniniame lygmenyje vyrus traukia smėlio laikrodžio tipo moters figūra. Liemens ir klubų apimties santykį jie vadina seksualumo indeksu. Milo Veneros ir Marilyn Monroe seksualumo indeksas buvo lygus apytiksliai 0,7. Toks pats indeksas yra modelių moterų, kurios fotografuojasi vyrų žurnalams.

Išorė yra labai svarbi, todėl ją neigti būtų naivu ir beprasmiška. Taigi keli įdomūs faktai.

Patrauklumas

... ir drabužiai
Moteris, įkėlusi į pažinčių portalą savo fotografiją, kurioje ji yra apsivilkusi raudona suknele, sulauks 25 procentais daugiau pasiūlymų susipažinti, nei kitos spalvos drabužiais apsivilkusi gražuolė. Vyras, dėvintis baltus aptraukiančius marškinėlius, pasirodys merginai seksualesnis, nei tas pats vyras, vilkintis megztinį.

... ir nevalyvumas
Rusijoje mokslininkai išsiaiškino, kad pirmojo pasimatymo metu dėmesį labiausiai patraukia kito asmens lūpos, akys ir plaukai. O įspūdį gadina nevalyvumas, neplauti plaukai ir pirsingas.

... ir moterų ciklas
Eksperimentas: 18-kai tūkstančių britų televizijos kompanijos BBC žiūrovių buvo parodyti du vyrų tipai - mačo ir inteligentas. 66 proc. moterų kaip trokštamą gyvenimo pakeleivį pasirinko inteligentą, paaiškinusios, kad mačo buityje yra nepakenčiami. Antras eksperimentas su šiais dviem vyrų tipais parodė, kad moterys keičia savo pasirinkimą priklausomai nuo jų menstruacijų ciklo. Kai laikas palankus pastojimui, dauguma moterų mano, kad mačo tipas yra patrauklesnis. Taigi moterys nori gimdyti vaikus nuo valdingo ir raumeningo Dievo kūrinio, tačiau gyventi su neryškiu, tačiau inteligentišku vyru.  

... ir lygybė
Pasirodo, kad mus traukia lygūs arba bent jau panašūs į mus - pagal amžių, grožį ir pajamas. Jaunos deivės įsimyli jaunus vaikinus, o ne pagyvenusius turčius (su šiais dažnai būna iš išskaičiavimo). Panašių partnerių sąjungos evoliuciniu požiūriu yra stabilesnės.

... ir sveiki palikuonys
Bristolio universiteto mokslininkai (Didžioji Britanija), ištyrę tūkstančius biografijų ir ligos istorijų, pareiškė: ilgos motinos kojos - būsimo kūdikio sveikatos garantija. Kiekvienas motinos kojų ilgio centimetras padidina naujagimio svorį 22,1 gramo.
Gamta jau sutvarkė taip, kad vyrai intuityviai jaučia šią moters vertybę, todėl iš karto atkreipia dėmesį į jos kojas.

... ir užuojauta
Marlene Dietrich manė: „Vyrą greičiau gali sudominti moteris, kuri rodo jam dėmesį, nei moteris, kurios kojos yra gražios".

... ir feromonai
Australijoje vykusio eksperimento metu vyrams parodė filmą, kuriame filmavosi blondinės ir brunetės. Tik 40 proc. vyrų manė, kad blondinės yra patrauklesnės. Tačiau kai į salę pakvietė 80 merginų su skirtinga plaukų spalva, 85 proc. vyrų patrauklumo balsus atidavė už blondines ir raudonplaukes. Fiziologai mano, kad tokį pasirinkimą lemia feromonai (ore skraidančios medžiagos), kurie traukia ne prasčiau nei „meilės gėrimas". Blondinės ir raudonplaukės išskiria juos 6 kartus intensyviau nei brunetės.

... ir balsas
Iki dirbtinio apšvietimo išradimo žmonės vertindavo seksualinį partnerio patrauklumą pagal balsą.  Ir jie paliko mums šitą sugebėjimą kaip palikimą. Niujorko universitete savanoriams pasiūlė išklausyti begalę balsų ir išrinkti pačius maloniausius bei nemaloniausius. Žmonių, kurių balsai buvo dažniausiai įvardijami kaip gražūs, asmeninis gyvenimas buvo kur kas aktyvesnis, palyginti su nemalonaus balso tembro savininkais.

... ir apgirtimas
Sparnuotas posakis „Nėra negražių moterų - yra tik per mažai degtinės", pasirodo, ne toks jau ir klaidingas. Baruose atlikta apklausa parodė: kuo vėlesnis laikas, tuo vyrui moteris atrodo patrauklesnė. Tai pačiai moteriai 19 valandą vyras skyrė 5 balus (dešimties balų sistemoje), 23.30 val. - 7 balus, o po vidurnakčio - 8,5.
Moterys, nepriklausomai nuo suvartoto alkoholio kiekio, savo vertinimų vyrų atžvilgiu nekeičia.

... ir pinigai
Kanados sociologai išsiaiškino, kaip patraukli išorė veikia uždarbį. Po to, kai visų eksperimento dalyvių išorė buvo įvertinta balais nuo 1 iki 5, mokslininkai lygino jų pajamas. Pasirodė, kad kiekvienas papildomas patrauklumo balas pridėdavo žmonėms apytiksliai 5000 litų (2000 JAV dolerių) per metus.

... ir gerumas
Mokslininkai iš Didžiosios Britanijos studentams rodė moterų portretus. Kuo tobulesnis buvo veidas, tuo studentai daugiau priskirdavo šiai damai paslėptų vertybių ir gerumo.

... ir meilės sezonas
Moters ir vyro bioritmai yra nustatyti taip, kad vaikai gimtų šiltuoju metų laiku. Tad tikrasis meilės sezonas yra visai ne pavasaris, o ruduo. Rugsėjo - spalio mėnesį vyrams padidėja testosterono lygis, todėl jie moterims tampa ypač patrauklūs.

Jokių iliuzijų?
Knygoje „Troškimo evoliucija" psichologas Davidas Bassas pateikė tyrimo, kuriame dalyvavo 1000 šalių atstovai, rezultatus. Visų kultūrų vyrus labiausiai traukia moteriškas grožis, o moteris - vyro pajamos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (481)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.