Dopamino, estrogeno, seratoninė ar... - kokio tipo JŪSŲ meilė?

„Meilė trunka trejus metus“, „meilė – tik cheminė reakcija“ - kiekgi galima?! Meilė yra meilė, nors mokslininkai su tuo ir nesutinka.
© Shutterstock nuotr.

Na, dar suprasčiau, jei kokie estai ar suomiai bandytų organizme pavasarį paaštrėjančius procesus paaiškinti moksliškai - o kas belieka, kai didžiausia jų krašto įžymybė yra Kalėdų senis, o ne „Olialia pupytės", kaip pas mus. Na, bet kad meile ims abejoti italai, tikrai nesitikėjau. Dar betrūktų tik to, kad prancūzai išmoktų R normaliai tarti...Žurnale „Psicologia e Salute"  išspausdinta žymios amerikiečių antropologės Helenos Fisher studija, kurioje, remiantis hipoteze, jog meilė - tai tik tam tikra harmoninė reakcija, mūsų visų jausmai suskirtstomi į keturias grupes.Kitaip kalbant, profesorė teigia aktyvavus keturis skirtingus hormonus: dopaminą, seratoniną, estrogeną ir testosteroną. Šiuo atveju dopaminas yra atsakingas už emocines ir protines reakcijas, seratoninas mums suteikia laimę ir pozityvią nuotaiką, estrogenas moteris paverčia švelnesnėmis, o testosteronas sukelia aistrą ir sukrutina mūsų libido.Štai mokslininkės išskirti hormoninės meilės tipai:1. Žmogus, kurio oragnizme dominuoja dopaminas, dažniausiai išgyvena aistringą, bet trumpalaikę meilę. „Dopamino" tipo žmonės dega jausmais tik meilinimosi periodu, o po to pradeda rūkti tik dūmai.2. „Seratonininai" įsimylėjeliai, priešingai - yra patikimi ir „ilgalaikiai". Anot prof. H.Fisher, jie puikiai perneša skausmą ir nesėkmes, stengiasi iš jų pasimokyti ir dar stipriau sulipdyti santykius. Meilėje jie gilūs ir nuodugnūs.3. „Estrogeninė" meilė yra švelni ir bejėgė. Šio tipo žmonių jausmų gyvenimas yra pilnas emocijų ir kontraversiškų buitinių scenų.4. „Testosteroniai" meilužiai dažniausiai yra savanaudžiai ir despotiški. Jų tikslas - sukurti šeimą, tačiau viskas turi vykti pagal jų planą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.