Dažniausios skyrybų priežastys, apie kurias net nepagalvojame

 (21)
Tai tema, kuria kalbėti mažiausiai norime, tačiau grėsminga statistika rodo, kad kasmet skiriasi vis daugiau susituokusių porų. Kas dėl to kaltas?
Dažniausios <span style="color: #ff0000;">skyrybų priežastys</span>, apie kurias net nepagalvojame
© shutterstock

Skyrybos – ne pasaulio pabaiga. Nors tuo metu atrodo, kad visas pasaulis griūva, jog niekada nepasitikėsi vyru, ilgainiui tos aršios nuostatos pasikeičia. O visos skyrybų žaizdos užgijo ir nuoskaudos išgaravo tik po gerų dvejų metų.

Taigi – dėl ko žmonės skiriasi? Dažniausiai kaltas nebūna JIS arba JI, tad neskubėkite į atlapus kibti savo antrajai pusei. Aptarsime pagrindines priežastis.

Neištikimybė

Tai bene dažniausia priežastis, kuri paskatina vieną ar kitą pusę paduoti prašymą skirtis. Nors iš esmės neištikimybė – tai ne skyrybų priežastis, o sugriuvusių santykių išdava, tačiau ji sukrečia šeimą iki pamatų.

Tiesa, būna išimčių, kai neištikimybė kaip tik grąžina vyrą (moterį) į šeimą, pabūna tuo santykių katalizatoriumi, kai nusprendžiama, kad šeima ir mylimas žmogus yra svarbiausia, kad iš esmės padarei klaidą ir nebenori to patirti bei skaudinti artimųjų.

Smurtas ir prievarta

Dar viena priežastis skirtis – šeiminis smurtas (nesvarbu, ar būtų fizinis, ar psichologinis). Agresija apskritai yra netoleruojama. Kraujosrūvas, nubrozdinimus ar mėlynes dar galima nufotografuoti kaip įrodymą, o štai psichologinį asmens smurtą, reguliarų partnerio užmušinėjimą labai sunku įrodyti. Psichologinis smurtas turi įvairiausių pavidalų: priekabiavimą, žeminimą, terorizavimą, šantažą, skiepijamą baimę, patyčias, menkinimą.

Jei smurtautojui pirmą kartą nepasipriešinama, didelė tikimybė, jog jis nesiliaus terorizuoti savo aukos.

Nesutarimai

Dažnai žmonės tuokiasi, pagauti jausmų impulso, gerai vieni kitų nepažinę, spaudžiami aplinkybių (apsigyveno drauge, išvyko į kitą šalį, moteris laukiasi ir pan.). Kartais pasiseka nugyventi laimingai drauge visą gyvenimą, o kartais tas bendras gyvenimas atskleidžia netikėtų ir nemalonių partnerio asmeninių savybių.

Taip pat verta įsidėmėti, jog nieko pastovaus nėra, laikui bėgant žmonės keičiasi, kaip ir jų vertybės, įsitikinimai bei pasaulėžiūra. Atsiradus dideliam atotrūkiui, galima priartėti prie skyrybų slenksčio. Tai ir vadinama „nesutapo charakteriai“.

Nuobodulys

Santuokoje jo sunku išvengti. Šeimos ritualai, rutina ir monotonija dažnai palieka spaudą žmogaus išvaizdoje ir elgesyje. Be to, drauge gyvenant apima jausmas, kad tą žmogų pažįsti kaip nuluptą, skaitai mintis ir žinai, kaip jis pasielgs vienoje ar kitoje situacijoje.

Todėl labai svarbu „tonizuoti“ santykius naujovėmis, įnešti kuo daugiau džiaugsmo ir mažyčių staigmenų, save bei kitą žmogų turtinti, skaidrinti kasdienybę. Kai su žmogumis nebeįdomu, santuoka tampa našta, ją norisi nutraukti.

Bendravimo trūkumas

Dažnai tik po skyrybų žmonės supranta, jog per mažai bendravo su savo partneriu (partnere), kad galėjo būti dėmesingesni. Juk svarbu ne tik klausyti, bet ir išgirsti. Ypač ginčių ar barnių metu, kai kiekvienas gina savo pozicijas, erdvę, laisvę, įsitikinimus. Ryšys santuokoje labai svarbus. Kiekvienas trokšta būti suprastas, jausti palaikymą. Kai partneriai nesugeba rasti kompromisų, įsiklausyti vienas į kitą, dažnai problemos lieka neišspręstos. Galiausiai jų susikaupia tiek daug, kad norisi kuo greičiau viską mesti velniop – skirtis.

Vaikai

Kol vaikų nėra, pora dažnai visai gerai sutaria. Atsiradus vaikams, kyla begalės konfliktų dėl auklėjimo, disciplinos, tvarkos, mitybos. Vienas iš tėvų geras, kitas blogas. Prasideda priekaištai ir nesutarimai, išryškėja atotrūkis poros vertybių skalėje.

Tokios aplinkybės skatina vis dažniau dairytis alternatyvų. Jei neieškoma išeičių iš padėties, jei sunkumais nesidalijama ir partneriai vienas kito nepalaiko, šeima gali iširti.

Lūkesčiai

Tai bene klampiausia santuokos vieta. Kiekvienas turi įsivaizdavimą, kaip atrodys bendras gyvenimas. Sėkminga santuoka – tai nuolatinis darbas. Tačiau ne visos poros būna tam nusiteikusios. Dėl pareigų šeimoje ir atsakomybės ima skirtis nuomonės. Ypač dažnai tai pastebima mišriose šeimose, kai susiduria skirtingos kultūros bei religijos.

Psichinė sveikata

Jei vienas iš partnerių serga psichine liga, kitas jaučiasi auklėtoju, gydytoju, globėju. Tokioje situacijoje sunku įsivaizduoti sveikus, normalius vyro ir žmonos santykius, nes pasikeičia gyvenimo vaidmenys. Atsakingas už partnerį „gydytojas“ gali jausti šaltumą, atitolimą, o sergantysis kankintis, kad yra našta, suteikia savo mylimam žmogui skausmo ir vargo. Labai sunku išsaugoti santykius, kai vienas iš partnerių yra sutrikusios psichinės sveikatos.

Pinigai

Religija, vaikų auklėjimas ir pinigai – tai bene svarbiausi akmenys, kuriuos pora turi aptarti iki vedybų. Jei nesutariama, kaip bus paskirstomi šeimos finansai, kas yra prioritetinės sritys, konfliktų bus sunku išvengti.

Požiūris į pinigus – labai dažna skyrybų priežastis.

Priklausomybės

Įvairios priklausomybės (rūkymas, azartiniai žaidimai, alkoholis ir pan.) išties nepagerina gyvenimo kokybės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.