Kokios nosies nori lietuviai (ką reikia žinoti apie plastinę operaciją)

Statistika rodo, kad viena populiariausių pasaulyje yra nosies formos korekcijos operacija, kuri moksliškai vadinama rinoplastika. Skaičiuojama, kad vien JAV per metus atliekama apie 500 tūkst. tokių operacijų. Tiesa, Lietuvoje skaičiai dėl mažo gyventojų kiekio yra gerokai kuklesni, bet plastinės chirurgijos specialistai sako, jog ir čia ši operacija atliekama santykinai dažnai.
© Shutterstock nuotr.

Ką reikėtų žinoti prieš apsisprendžiant dėl rinoplastikos operacijos? Kiek ji kainuoja ir ar tai skausminga procedūra? Į šiuos ir kitus svarbius klausimus atsakyti sutiko Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos plastikos chirurgas, vienas garsiausių Lietuvoje šios srities specialistų dr. Darius Radzevičius.

Vyrai nori savo, o moterys – svajonių nosies

Per rinoplastikos operaciją atkuriamas tiek normalus kvėpavimas per nosį (jei jis yra apsunkintas), tiek koreguojama nosies išvaizda. Apie pastarąją rinoplastikos rūšį ir pasakojo žinomas plastikos chirurgas.

Anot jo, tai viena sudėtingiausių ir subtiliausių estetiniu operacijų, kur galutinį rezultatą lemia jau ne centimetrai, bet milimetrai.

„Krūtis ir vokus operuoja kone visi plastikos chirurgai. Bet nosies korekcija užsiimti ryžtasi toli gražu ne kiekvienas. Nors gal ir norėtų... Tačiau vieni dėl žinių trūkumo, o kiti dėl drąsos stokos atsisako tokios minties. Ir tai visiškai suprantama, juk kalbama apie centrinį veido objektą, kur kiekvienas milimetras yra itin svarbus“, – aiškino D. Radzevičius.

Jo teigimu, rinoplastika iš kitų plastinės chirurgijos sričių išsiskiria tuo, jog dėl šios procedūros kreipiasi palyginti daug vyrų. Tiesa, didžiąją dalį pacientų vis tiek sudaro moterys.

„Skiriasi tik jų pageidavimai. Vyrai dažniausiai prašo atkurti jiems nosį ir padaryti tokią, koki ji buvo prieš, tarkime, avariją ar muštynes. Tuo tarpu moterys kreipiasi su pageidavimu patobulinti nosytę, padaryti ją dailesnę, gražesnę ar simetriškesnę“, – sakė plastikos chirurgas.

Geidžiamiausios nosys – trumpos, tiesios ir be kuprelės

Pasak D. Radzevičiaus, pasaulyje jau nusistovėjo tam tikri „svajonių nosies“ standartai. Pasirodo, skirtinguose pasaulio kraštuose gyvenantys žmonės, kurie ryžtasi rinoplastikai, nori turėti trumpas, tiesias nosis be kuprelės.

„Istoriškai susiklostė, kad baltųjų grožį vertina visos rasės. Į jį lygiuojasi ir juodaodžiai, ir geltonodžiai. O kai kur rinoplastika tapo socialinio statuso simboliu. Pavyzdžiui, Irane dėl šios priežasties atliekama itin daug tokių operacijų“, – tikino pašnekovas.

Pasak jo, pacientės Lietuvoje taip pat pageidauja panašių korekcijų ir lygiuojasi į daugelyje šalių populiarias „svajonių nosis“. O dažniausiai su prašymu pakoreguoti nosies formą kreipiasi 18–30 m. moterys.

„Jos dar tik atranda save ir savo išvaizdą. Ieško labiausiai tinkančių ir patinkančių derinių – tai suprantama. Bet jei kreipiasi vyresnio amžiaus moteris – tokiu atveju dažnai būna gilesnės nepasitenkinimo savo išvaizda priežastys, pavyzdžiui, skyrybos. Todėl su tokiomis pacientėmis reikia daugiau kalbėti apie motyvaciją ir priežastis, kurios paskatino žengti tokį žingsnį“, – aiškino plastikos chirurgas.

Gražios nosys ir gražūs, populiarūs žmonės

Pasak D. Radzevičiaus, rinoplastika yra viena populiariausių plastinių operacijų pasaulyje dar ir dėl to, kad ji labai keičia veido bruožus. Be to, gražias nosis dažniausiai turi žinomi, gražūs žmonės.

„Jei nesi Owenas Wilsonas, Gérardas Depardieu ar Barbra Streisand, kurių nosys yra asmenybės ir prekės ženklo dalis, tada daili nosis neprošal. Tokį įspūdį ypač suponuoja gausus būrys pasaulinių žvaigždžių, kurios gali didžiuotis gražiomis nosimis. Pavyzdžiui, „Victoria’s Secret“ angelai ar žinomos aktorės ir dainininkės, kurias visi nuolatos matome ekranuose ir žurnalų viršeliuose“, – paaiškino gydytojas.

Toks visuomenėje susiformavęs stereotipas neretai tampa spaudimu, kuris verčia merginas ir moteris keisti išvaizdą, siekiant atrodyti taip, kaip ir jų pamėgtos žvaigždės.

Anot dr. Dariaus Radzevičiaus, gebėjimas išsiaiškinti pacientės tikruosius motyvus, kurie ją skatina ryžtis rinoplastikai, yra vienas pagrindinių plastiko chirurgo iššūkių.

„Kad ir kokie būtų pageidavimai, chirurgas pirmiausia turi nepakenkti žmogui, jo organų kokybiškam funkcionavimui. O tik po to reikėtų įvertinti grožio pusę, kurią formuojant visada siūlau vadovautis principu: „Mažiau yra daugiau“, – tikino specialistas ir pridūrė, kad tai įgyvendinti padeda prieš operaciją atliekama vizualizacija.

Ji gali būti dvejopa. Vienokia, kai pakeitimai atliekami kompiuterine programa manipuliuojant paciento nuotrauka, ir kitokia, kai pacientas piešia ant natūralaus dydžio nuotraukos ir parodo, kiek ir kur turi būti pakeista. D. Radzevičius sako, kad renkasi pastarąjį būdą.

Kiek kainuoja, ar skauda ir ar visada patinka?

Rinoplastikos kaina priklauso nuo to, kokio sudėtingumo operacija planuojama: ar tik išvaizdos korekcijos, ar ir kvėpavimo funkcijos korekcijos. D. Radzevičiaus žiniomis, tokia operacija gali atsieiti nuo 4 500 iki 10 000 litų.

Po rinoplastikos operacijos, daktaro teigimu, šiais laikais žmonės į darbą gali grįžti jau po 7–10 dienų. Per maždaug tiek laiko pranyksta mėlynės, kurių dėl medicinos pasiekimų po operacijų dabar būna vis mažiau ir mažiau.

Pasak chirurgo, prieš atliekant rinoplastiką, nepatartina naršyti „YouTube“ vaizdo siužetų, kuriuose pateikiamos rinoplastikos operacijų akimirkos.

„Kad ir kokia grožio operacija tai būtų – nieko gražaus per ją nepamatysi. Todėl ne specialistai apskritai neturėtų žiūrėti tokios vaizdo medžiagos, nes ji sukelia nepagrįstų baimių. Iš esmės rinoplastika yra neskausminga, o diskomfortas po operacijos – menkas“, – sakė D. Radzevičius ir patikslino, kad galbūt labiausiai gali trukdyti audinių patinimas, kuris visiškai išnyksta maždaug po metų. Tada ir išryškėja galutinis operacijos rezultatas.

D. Radzevičiaus pasiteiravus, ar būna atvejų, kai pacientai lieka nepatenkinti išvystu rezultatu, šis teigė, kad rinoplastika yra ta plastinės chirurgijos sritis, kurioje paaiškėja daugiausia dismorfofobinio sindromo (liguisto nepasitenkinimo savo kūnu) atvejų.

„Klasikinis to pavyzdys – Michaelas Jacksonas. Kad ir kiek kartu jam nosies korekciją atliko, jis nesijautė patenkintas. Įprastai manoma, kad tokių žmonių yra maždaug 1 proc. Tačiau rinoplastikos atveju, kaip teigiama mokslinėje literatūroje, šis skaičius kelis kartus didesnis“, – įvardijo plastinės chirurgijos specialistas.

Jo nuomone, tai dar viena priežastis, skatinanti gerai pažinti savo pacientus ir nustatyti, kam ir kodėl reikia konkrečios operacijos. Tam ir reikia konsultacijų, per kurias paaiškėja tikrieji motyvai bei tikslai.

„Jei paciento lūkesčiai atitinka mano atliekamos operacijos galimybes, viskas bus gerai“, – teigė dr. Darius Radzevičius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gražios

Procedūros, kurios jūsų pėdas pavers švelniomis it kūdikio (12)

Kojų oda reikalauja itin rūpestingos priežiūros. Ypač artėjant vasarai, kai po vandens pramogų, nuo sūraus vandens ir krašto smėlio pėdų oda nuvarginama dar labiau.

Kaip sumažinti paakių maišelius? Greitos priemonės iš 2 ingredientų (2)

Jei ryte jūsų nedžiugina vaizdas veidrodyje, nebūtinai kalti senėjimo procesai ar nepakankama veido odos priežiūra.

Ką daryčiau kitaip tuokdamasi antrąkart (16)

Ne kartą teko girdėti nuotakas svarstant ką jos darytų kitaip, jeigu tekėtų antrąkart. Vienos nusivylė fotografais, kitos su pūsta suknele jautėsi ne savame kailyje, o trečias liūdino per daug apgirtę svečiai.

Kaip efektyviausiai sumažinti celiulitą? 6 pratimai (7)

Nei viena nenori, kad jų sėdmenis ar kojas „puoštų" celiulitas.

Jas padažė profesionalė - sunku patikėti, kad tai tos pačios moterys! (68)

Makiažo galia iš tiesų labai didelė. Tai įrodo profesionalios makiažo meistrės Goar Avetisyan darbo rezultai (@ goar_avetisyan). Moterys iš bjauriųjų ančiukų virsta gulbėmis!

Vieniša moteris paatviravo: esu „senmergė su kate“ ir visai to nesigėdiju (100)

„Tą akimirką, kai aš supratau, kad man nereikia pakeisti jokios savo dalies tam, kad traukčiau tokius žmones, kuriems aš nepatinku tokia, kokia esu, aš tapau geresne partnere, nes išsiaiškinau, ko reikia man pačiai." - šie Ingos, kuri atsiuntė mums vienišas moteris padrąsinantį laišką, žodžiai pavergė mūsų širdis. Dalinamės jos atviru laišku ir su Jumis.

15 populiariausių grožio triukų socialiniuose tinkluose

Pamiršote plaukų gumytę, o liemenėlės vielos nuolat lenda, kur nereikia? O gal subyrėjo mėgstami akių šešėliai? Ne bėda! Socialinių tinklų karalienės turi sprendimus visiems gyvenimo atvejams.

Atgaivinkite odą: veiksmingas raukšlių lygintuvas už 1 Eurą! (4)

Jei mėgstate saldumynus ne tik valgyti, bet ir gaminti, greičiausiai namuose turėsite tai, kas gali priversti odą atjaunėti.

Įspūdingus erotinius paveikslus tapančio meninko mūza - JO žmona FOTO (42)

Vieno garsiausių šių laikų Rusijos menininko Sergėjaus Maršenikovo paveikslai žavi visą pasaulį. Realizmo atstovo kūryboje vyrauja erotiniai moterų paveikslai, kurių tikroviškumas pribloškiantis.

15 fantastiškų prancūziško manikiūro idėjų FOTO (11)

Daugiau yra mažiau! Šį kartą tuo įsitikinome žvelgdamos į šiuos lakuotus nagučius. Iš pirmo žvilgsnio labai paprastas ir niekuo neišsiskiriantis lakavimo būdas atrodo tikrai skoningai bei subtiliai.

Karšti treneriai: su jais norėtų paprakaituoti kiekviena moteris FOTO (42)

Mane nupurto nuo minties apie sportą. Tačiau judėti vis tiek reikia. Ar įmanoma treniruojantis jausti malonumą?

Koks vestuvinis žiedas jums tinka labiausiai? (2)

Vestuviniai žiedai laikomi santuokinės ištikimybės simboliu. Pagal krikščioniškas tradicijas vestuviniai žiedai turi būti paprasti, neperkrauti įvairiomis detalėmis. Aišku, vestuvinių žiedų pasirinkimas reikalauja nemažai laiko ir pastangų, todėl pakalbėkime apie tai, kokie vestuviniai žiedai tinkami įvairiems žmonėms.

Šios moterys džiaugiasi kiekvienu priaugtu kilogramu FOTO (8)

Esant tokiam dideliam mados bei popkultūros industrijos spaudimui, kyla didelė tikimybė, jog jūs susidarėte (o gal dar tik susidarysite) netinkamą gražaus kūno įvaizdį... Daugelis moterų nuolat galvoja apie tai, kaip tapti plonesnėmis, tačiau yra ir tokių, kurios daro viską, kad priaugtų svorio.

Prancūzių lieknumo paslaptys: kaip nestorėti valgant sūrį, šokoladą ir žąsų kepenėles (22)

Visoms moterims patinka, kaip gyvena prancūzės. Mums norisi perimti jų įpročius, kad išliktume lieknos, per daug nevargdamos ir netgi jausdamos malonumą.

„Nutella" kremą galima ne tik valgyti - juo dažo plaukus! (16)

Plaukų dažymas moterims yra gana jautri tema, nes ne visada sulaukiame tokio rezultato kokio tikimės, o netenkinančio rezultao nepavyksta iš karto atsikratyti. Stilistas Huda Kattanas siūlo nepavojingą ir labai saldų būdą pakeisti plaukų spalvą. Jums reikės „Nutella" kremo ir šiek tiek kondensuoto pieno.