Viena

Nuomonė. Rusų lokys nepaleis Ukrainos iš savo nasrų
2014 m. rugsėjo 17 d. 12:26
Pastarąjį pusmetį rytų Europoje tvyro didžiulė įtampa. Narsių ukrainiečių kova už laisvę Maidano aikštėje sukėlė didžiosios rytų kaimynės pyktį. Krymo aneksija, Donbaso „atsiskyrimas“, tūkstančiai žuvusiųjų ir tebežūstančių beprasmiame kare. Kas Ukrainos laukia toliau?
Gidas po ateitį: populiariausi būdai sužinoti, kas tavęs laukia
2014 m. rugsėjo 17 d. 12:26
Smalsu, kas laukia kitais metais, kitą savaitę, net kitą minutę? Ateities šydą galima praskleisti ir neišradus laiko mašinos.
Vilnius vilios elektromobilius
2014 m. rugsėjo 17 d. 12:01
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento vyriausiasis specialistas Kastytis Lubys sako, kad elektromobiliai yra labai aktuali transporto priemonė, ypač Vilniui. „ Žinių radijo “ laidoje „Patogumo kaina“ jis užsiminė, jog jų įkrovimo infrastruktūros plėtra netrukus itin suintensyvės.
Europos ledinės tektoninės plokštės – gyvybės skydas  (1)
2014 m. rugsėjo 17 d. 11:51
Jupiterio palydovą Europą dengia ledinis tektoninių plokščių atitikmuo. Ledinio kiauto dalys slysta viena po kita panašiai, kaip Žemės kontinentai ir vandenynų dugnas – taip galėtų būti teikiamos maistingosios medžiagos po ledu galbūt esančiai gyvybei.
Paneigti mitai: koks seksas laikomas ilgu, o koks – trumpu?  (1)
2014 m. rugsėjo 17 d. 11:32
Kiek mažiausiai laiko turi trukti aktas, kad abu partneriai būtų patenkinti?
„Lietuvos dujų“ byla dėl padidintų kainų: ar teks apklausti pusę milijono Lietuvos gyventojų?  (23)
2014 m. rugsėjo 17 d. 11:17
Baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinimai dėl gamtinių dujų kainos padidinimo buitiniams vartotojams pateikti bendrovės „ Lietuvos dujos “ atsakingiems vadovams, atsidūrė ant teismo stalo.
Vienas po kito „ne“ dėl D. Grybauskaitės veto  (10)
2014 m. rugsėjo 17 d. 11:13
Seimo Ekonomikos komitetas nepritarė prezidentės veto dėl konkurencijos pažeidimų . Parlamentas buvo sušvelninęs baudas didelėms įmonėms už grubius konkurencijos pažeidimus, tačiau Dalia Grybauskaitė pataisas vetavo.
„Valstybė“, kur į galvas kalamos iškreiptos idėjos  (10)
2014 m. rugsėjo 17 d. 11:00
Berniukas atrodo dar per mažas, kad pats vaikščiotų, tuo labiau, kad suprastų, kokiame tamsiame pasaulyje dabar gyvena.
Baikite verkšlenti: būti mama – lengva  (67)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:52
Būti mama nėra sunku. Prisiskaičiau čia tų straipsnių (nors tiksliau verkšlenimų) kaip sunku būti mama ir kokios visos tiesiog SUPER HEROJĖS, nes jos augina vaiką(-us). Stebuklas!
L. Graužinienė nepritaria siūlymui siaurinti prezidento galias  (38)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:42
Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė nepritaria konservatorės Rasos Juknevičienės siūlymui siaurinti Prezidento galias.
K. Klimka. Kodėl Lietuvos žmonės nesiveržia dirbti ES institucijose?  (8)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:41
Tikriausiai gavusi signalą iš Briuselio, valdžia susirūpino, kodėl tiek mažai Lietuvos piliečių dirba Europos Sąjungos institucijose. Praėjusį ketvirtadienį Vyriausybėje vykusiame Viešojo valdymo tobulinimo komisijos posėdyje buvo svarstomi pasiūlymai „dėl efektyvesnio Lietuvos piliečių įsidarbinimo Europos Sąjungos institucijose“. Nors žinutė atrodo paprastutė, ji gana mįslinga.
„Hoptrans-Sirenų“ naujokė R. Knyzaitė: krepšinis tai – sunkus darbas, pergalės, nusivylimai ir malonumas
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:31
Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ naujokei penkiolikmetei Rasai Knyzaitei žaidimas Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) nebus naujiena. Jauna krepšininkė praėjusį sezoną kojas apšilo „Aisčių- LSU -Paradis“ ekipoje ir sulaukė kvietimo prisijungti prie ambicingos ir pajėgios „Hoptrans-Sirenų“ komandos.
Atlikėjas Soliaris ir „pupytė“ Vita pristatė bendrą dainą: tai buvo labai drąsus žingsnis  (18)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:28
Prieš kelias savaites internetinėje erdvėje pasirodžiusios Vitos ir Soliario nuotraukos, kuriose jie pozavo kartu, sukėlė nemažą intrigą. Šiandien radijo stotims buvo išplatintas neįtikėtinos sudėties dueto kūrinys įrašytas anglų kalba. Atlikėjai Soliaris ir Vita Jakutienė  savo jėgas sujungė bendros dainos įrašuose ir klausytojams pristatė šiuolaikiško žanro dainą "What Have We Done".
Bijau, kad dėl karo nebaigsiu mokyklos  (41)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:27
Vasariškas šėliones prisiminti visada yra gera. Kiekvieną vakarą nuklystu atgal į tas dienas, kai pasileisdavom plaukus ir gyvenimą semdavom kibirais. Bet ką čia prigalvosi, kad rytojus bado pirštais tavo smegenis. Karas ant nosies, namų darbų krūva, o tu sėdi ir „depresuoji“, kad gali net mokyklos nebaigti.
Disidentė N. Sadūnaitė pateikė netikėtą pasiūlymą M. Žalimui ir L. Kedienei  (84)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:18
Vadinamuoju slaptuoju policijos informatoriumi įvardijamas Mindaugas Žalimas ir dėl dvigubos žmogžudystės įtariamo Drąsiaus Kedžio motina sulaukė netikėto pasiūlymo iš disidentės Nijolės Sadūnaitės.
Ž. Šilėnas. MMA – ne sprendimas, o žaidimas  (6)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:05
Valdžia po truputį vis didina minimalią mėnesinę algą ( MMA ). Nuo spalio MMA gali didėti 35 litais „ant popieriaus“, su visais mokesčiais – 46 litais, o žmogui „į rankas“ – 25 litais. Priežastis? Rimtų nėra ir nepateikiama. Viena sklandanti mintis – apvalus skaičius gražiau atrodys. Sutikite, tai labai jau nerimta. Ypač kai įsivedinėjant eurą žadama bausti visus, kurie kainas suapvalins iki gražesnių sumų.
Kliūtys, su kuriomis susiduriame prieš euro įvedimą  (1)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:01
Šiandien vykusiame „ Swedbank “ antrojo pasiruošimo eurui indekso pristatyme banko ekspertai atskleidė, kad Lietuvos gyventojai ir įmonės vis labiau ruošiasi euro įvedimui, bet tam tikrų spragų dar išlikę.
Grybai pakelėse – nuodų užtaisas?
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:56
Grybai yra neatsiejama gamtos dalis ir atlieka pačias įvairiausias funkcijas. Svarbiausia iš jų yra augalinės, gyvulinės ir kitokios kilmės organinės medžiagos skaidymas. Lietuvoje priskaičiuojama beveik 400 rūšių maistui tinkamų grybų, iš jų 50-70 rūšių tinkamos rinkti maistui. Renkant šias gėrybes pridera vadovautis atsakingu požiūriu į gamtą ir neardyti miško paklotės .
Du žmonės, pakeitę Vilniaus veidą  (24)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:56
Jie sukūrė Vilnių tokį, kokį dabar jį matome. Charizmatiškieji dvyniai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai šiandien skaičiuoja 87 gyvenimo metus ir bemaž tiek pat apdovanojimų už ilgametį indėlį formuojant Lietuvos architektūrą.
Viskas apie dantis: kada bandyti išsaugoti nuosavus, ar rinktis implantus?  (2)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:40
Kasdieniame gyvenime dažnai sprendžiame iškilusias dilemas, kai tenka rinktis vieną iš keleto galimų problemos sprendimo būdų, tačiau vienas iš nemaloniausių tokių pasirinkimų neabejotinai susijęs su dantų problemomis.
Rusams liepė nepanikuoti  (139)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:40
Rusijos valdžios pareigūnai antradienį paragino šalies žmones dėl iki rekordinių žemumų smukusio rublio kurso JAV dolerio atžvilgiu nepanikuoti. Rusijos ekonomiką šiuo metu smaugia ir naujos Vakarų šaliai pritaikytos sankcijos, skelbia BBC .
V. Ušackas: nuotaikos Rusijoje blogėja  (74)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:39
Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ teigė, kad, nors rusai vis dar telkiasi apie lyderį, tačiau nuotaikos blogėja, nes Vakarų taikomos sankcijos jau duoda rezultatų.
Sunkumai be euro: kaip sumokėjau du su puse karto brangiau  (35)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:36
Ši istorija ne apie tai, kaip verslininkai ar prekybininkai kelia prekių ir paslaugų kainas artėjant naujos valiutos įvedimui Lietuvoje. Tai tiesiog viena istorija apie tai, kaip neturint euro tenka mokėti daugiau ir patirti papildomus nepatogumus keliaujant.
Rusų desantininkas Ukrainoje: dabar čia – profesionalai  (48)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:33
Separatistų tvirtovėje Luhanske tyrinėdamas sugriautą oro uostą, buvęs rusų desantininkas, mūvintis firmine mėlyna berete, giriasi, kad tik tokie „profesionalai“ kaip jis gali pakreipti konflikto Rytų Ukrainoje kryptį.
L. Graužinienė: reikia skirti politikų ir tautinių mažumų savijautą  (13)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:23
Rusijos pareiškimai dėl neva blogos tautinių mažumų padėties Baltijos valstybėse kelia susirūpinimą, tačiau reikia atskirti politikų kalbas ir tautinių mažumų savijautą, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė .
Lieknėk sveikai : klaidos, kurias daro pradedantys bėgikai MEDIKO PATARIMAI
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:21
Norint pradėti bėgioti, atrodo, daug nereikia – tinkami bateliai, buteliukas vandens. Tačiau ar tikrai?
10 mažiausiai lankomų valstybių, kurios tikrai to nenusipelnė  (2)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:17
Ieškote naujų potyrių ir neištyrinėtų vietų ar tiesiog norite kuo greičiau užpildyti tuščius laukus savo kelionių žemėlapyje? Skubame jums padėti - štai 10 valstybių, kurios žada nuostabius įspūdžius į jas užklydusiam keliautojui, tačiau kol kas sulaukia jų vos vieno-kito.
Laidoja vadovėlius: iš ko teks mokytis?  (42)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:03
Specialistai jau seniai diskutuoja apie tai, ar vadovėlis šiuolaikinėje mokykloje vis dar turėtų išlikti bene svarbiausia mokymosi priemone. Sparčiai besivystant technologijoms, modernesnių mokymosi metodikų pradeda reikalauti ne tik vaikai, teigiamą jų įtaką ugdymo procesui pastebi ir mokytojai.
Dėl dopingo vartojimo diskvalifikuotas rusų plaukikas  (9)
2014 m. rugsėjo 17 d. 07:54
Rusijos plaukikas Sergejus Makovas diskvalifikuotas dvejiems metams už dopingo taisyklių pažeidimą. Apie tai pranešė Tarptautinės plaukimo federacijos ( FINA ) spaudos tarnyba.