Viena

Vieta, kur auga gražiausi Lietuvos ąžuolai
2015 m. gruodžio 1 d. 12:53
Nors paprastasis ąžuolas ( Quercus robur L. ) yra laikomas Lietuvos nacionaliniu medžiu, mūsų šalyje augimo sąlygos jam nėra optimalios. Ąžuolai auga visoje Europoje, bet, pasak Kėdainių miškų urėdijos urėdo Juozo Girino, žemyno rytuose ąžuolynų pasitaiko tik kai kur. Lietuvoje yra šios rūšies šiaurinė arealo dalis, todėl ąžuolynai čia nėra tokie gražūs kaip, pavyzdžiui, Ukrainoje.
Kinija stato milžinišką mėsinių gyvūnų klonavimo fermą  (2)
2015 m. gruodžio 1 d. 12:27
Jeigu nebūtų pasakojimų ir nežinios įbauginta visuomenė kaip velnias kryžiaus vengia genetiškai modifikuotų kultūrų vartojimo maistui, ką jos pasakytų apie klonuotų gyvūnų mėsos vartojimą virtuvėje?
Jauną verslininką įkvėpė žinomiausias pasaulio kalėjimas: pramoga priverčia aikčioti  (2)
2015 m. gruodžio 1 d. 12:16
Viena netikėtai plykstelėjusi idėja gali tapti sėkmingu, nuolat augančiu verslu. Tai įrodė klaipėdietis verslininkas Robertas Šimkus. 26 metų jauno vyro galvoje gimė mintis virtualius žaidimus paversti realybe ir taip Klaipėdoje atsirado pramoga – galimybė pasprukti iš „Alkatraso kalėjimo“ ir apsilankyti „Baltuosiuose rūmuose“.
Žiemos nuotakos makiažas
2015 m. gruodžio 1 d. 12:11
Girdėjote pasaką apie Sniego Karalienę- tokią šaltą, bet tuo pačiu ir tokią nuostabiai gražią? Šalti tonai, žėručiai, šviesūs atspalviai taip tinka žiemos nuotakoms, nes jie padeda atskleisti ypatingą žiemos žavesį. Tačiau šaltos ledi įvaizdis- tai ne vienintelis variantas žiemos nuotakai. Kokį makiažą rinktis nuotakoms, kuris tiktų šaltuoju laikotarpiu ir pabrėžtų individualų jų grožį, pataria makiažo meistrė Simona Pajedaitė.
Prabilo dar vienas garsus aktorius: kas vyksta už akademijos sienų  (56)
2015 m. gruodžio 1 d. 12:11
Akademijos mikroklimatas visada buvo slogus: nuolatos kieme rūkantys, verkiantys, net mašinų stovėjimo aikštelėje desperatiškai repetuojantys jauni žmonės. Ne vienam studentui prireikė profesionalios psichikos sveikatos specialistų priežiūros. Taip studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ( LMTA ) prisimena aktorius, TV laidų vedėjas, grupės „Liūdni slibinai“ vokalistas Dominykas Vaitiekūnas .
Šokio aplink stulpą čempionė: mes - ne striptizo šokėjos
2015 m. gruodžio 1 d. 12:02
Suomė Oona Kivela laimėjo šokio aplink stulpą konkursą Honkonge. Moteris sakė, kad dabar šokis aplink stulpą nebevertinamas taip neigiamai.
Ligitas Kernagis prisiminė aukso amžiaus laikus, kai uždirbdavo 100 tūkst. litų
2015 m. gruodžio 1 d. 12:00
Iššūkį, išgyventi taip, kaip eilinis lietuvis, priima buvęs Seimo narys ir dainininkas Ligitas Kernagis. Garsus vyras BTV laidoje „Išgyvenk, jei gali” bandys visai Lietuvai įrodyti, jog sotus gyvenimas ir turtai žmogaus nesugadina.
Gražinos Gum receptas nuo nuovargio ir energijos trūkumo  (3)
2015 m. gruodžio 1 d. 11:50
Chroniškas nuovargis, kurį lydi irzlumas, letargija ir jausmas, kad dėl nieko neverta stengtis, buvo pavadintas „šiuolaikinės civilizacijos maru“. Virš 80% žmonių, jaučiančių chronišką nuovargį, yra pasakoma, jog jie niekuo neserga, atsižvelgiant į laboratorinius testus bei rentgeno spindulių tyrimus. Žinoma, kad nuo magnio, kalio ir geležies trūkumo atsiranda tokie sindromai.
Trakų Vokėje dingo senolis, prašoma visuomenės pagalbos
2015 m. gruodžio 1 d. 11:39
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl dingusio be žinios Kazio Matulevičiaus (gimusio 1924 m.). Lapkričio 30 d. apie 14 val. senolis dingo Trakų Vokėje, Vilniuje.
S. Skvernelis vos nepradėjo naujo gyvenimo etapo  (20)
2015 m. gruodžio 1 d. 11:36
Atsistatydinimo pareiškimą pirmadienį atsiėmęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis neneigia dalyvavimo Seimo rinkimuose galimybės, tačiau tikina vėliau spręsiąs, ar į rinkimus verčiau eiti su kuria nors iš partijų, ar kaip nepriklausomam kandidatui.
XXI-ojo amžiaus miestas-tvirtovė su 20 juostų gatvėmis: jaukiausiai čia jaučiasi kariškiai
2015 m. gruodžio 1 d. 11:35
Pirmą kartą šioje kelionėje įspūdžius užrašinėju, sėdėdamas prie tikro medinio rašomojo stalo. Ne šiaip sau medinio - o tikmedžio stalo! Su Mianmaro karine chunta siejamoms įmonėms pritaikyta nemažai tarptautinių sankcijų, todėl šios medienos eksportas kai kam tampa ypač problematiškas. Todėl didžiules tiko medžių plantacijas turintys verslininkai nemato prasmės taupyti savo viešbučių interjerui.
Mirė močiutė – liko katytė: padėkite surasti naujus namus
2015 m. gruodžio 1 d. 11:34
Sveiki, Gerieji Žmonės, mano vardas Princesė – taip taip, žinau… Nei aš balta, nei pūkuota, nei akytėm mėlynom, bet va, aš esu Princesė – bent jau tokia, vienintelė ir nepakartojama, buvau mano brangiausiai šeimininkei.
Pusamžė moteris, jos sūnus ir kaimynas, nužudę žmogų, kūną paslėpė nuošalioje vietoje  (2)
2015 m. gruodžio 1 d. 11:28
Teismas patvirtino Panevėžio apygardos prokuratūros pateiktus kaltinimus trims Rokiškio rajono gyventojams. Pusamžė moteris , jos sūnus ir kaimynas pripažinti kaltais nužudę kartu gėrusį vyrą. Mirtinai sumušto vyro kūną buvo bandoma paslėpti – jis buvo nuvežtas į nuošalią vietą už kelių kilometrų ir paliktas.
Rusijos laivą pasitiko Turkijos povandeninis laivas  (94)
2015 m. gruodžio 1 d. 11:27
Turkijos povandeninis laivas pasitiko Rusijos karinio jūrų laivyno transporto laivą „Jauza“ šiam plaukiant per Dardanelų sąsiaurį.
Priekaištaujančioms supermamoms – „Radistų“ gerbėjo atsakas  (25)
2015 m. gruodžio 1 d. 11:03
Penktadienį DELFI skaitytoja pasipiktino, kad eglutės įžiebimo šventinį koncertą vedę „ Radistai “ neva nuolat kartojo, kad dovanas perka tėvai, ir taip griovė mažųjų tikėjimą apie Kalėdų senelio egzistavimu . Toks moters skundas suerzino vieną DELFI skaitytoją – jis išsakė savo nuomonę, kad koncerto vedėjai jam patikę, o suaugę žmonės neturėtų virkauti dėl Kalėdų senelio. Savo tekstą jis pavadino trumpai – „Man būtų gėda tikinti, kad Kalėdų senis egzistuoja“.
Sukurta nauja, už deimantą kietesnė anglies forma  (8)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:53
Mokslininkai, plušantys Šiaurės Karolinos valstijos universitete, atrado naują kietos anglies atmainą, kurią pavadino Q-anglimi. Kitos iki šiol žinomos kristalinės anglies atmainos buvo deimantas ir grafitas. O taip pat šie mokslininkai, panaudodami Q-anglį, sukūrė būdą gaminti deimantams giminingas struktūras kambario temperatūroje, esant įprastiniam atmosferos slėgiui, rašo phys.org.
Prieš užšąlant tvenkiniams prileista žvejų pamėgtų žuvų  (2)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:53
Prieš ledui sukaustant vandens telkinius, suskubta atlikti paskutinius įžuvinimus. Dalyvaujant Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros specialistams, Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija įžuvino miesto ir rajono vandens telkinius. Iš viso paleista beveik 10 tūkstančių lydekų, daugiau kaip 1500 lynų ir 1600 karosų, pranešime spaudai informuoja Šiaulių RAAD .
„Lemon Joy“ vokalistas I. Kofas atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje  (350)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:52
Legendinės grupės „Lemon Joy“ vokalistas ir dainų autorius Igoris Kofas atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje. Tą portalui DELFI patvirtino Respublikinės Vilniaus psichiatrinės ligoninės atstovai.
A. Tapinas. Garsas, šviesos, motoras, gudobelių ekstraktas – filmuojam apie Lietuvą!  (68)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:52
Šekspyriškas vidaus reikalų ministro nebeatsistatydinimo pareiškimas, Seimo pirmininkės pažadas, kad daugiau jam neskambins (mobilieji operatoriai verkia dėl netektų pajamų) ir turbūt išmes iš feisbuko draugų, nuogalių vakaras Druskininkuose, į kurį meras Malinauskas taip šauniai kvietė visą šalies politinį elitą, iš Kinijos į priekį iškeltu kumščiu parskriejęs superpremjeras, kuris pakeltu tonu vainojo profesoriui Landsbergiui Laisvės premijos nesuteikusius partiečius ir viena ausimi girdėjo girgždančius teflono stūmoklius, vėl keliančius į viršų jo reitingus, ekonomikos mokslus humanitariniams priskirianti švietimo ministrė, centus painiojanti jau kultine tampanti Seimo narė.
Ką reikėtų žinoti apie natūralaus vėdinimo sistemos įsirengimą
2015 m. gruodžio 1 d. 10:51
Viena svarbiausių būsto komforto sąlygų – deguonies tiekimas į patalpas pašalinant iš jų nešvarų, anglies dvideginio prisotintą orą ir pasirūpinant, kad į jas patektų švarus lauko oras. Paprasčiau šnekant, vėdintis ne tik reikia, bet ir būtina.
Lietuvos kartingo talentai žengs dar aukščiau
2015 m. gruodžio 1 d. 10:50
Lietuvoje, Lenkijoje ir Italijoje šiemet lenktynėse triumfavusiems dvylikamečiams Lietuvos kartingo lenktynininkams Gustui Grinbergui ir Danieliui Vavilovui Panemunės pilyje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje buvo įsegti auksinis čempiono ir sidabrinis vicečempiono ženkleliai.
Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato organizatoriai Elektrėnuose nesitikėjo tokios žiūrovų bangos  (1)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:39
Susidomėjimas pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionatu Elektrėnuose viršija organizatorių lūkesčius. Gruodžio 13-19 dienomis Elektrėnuose vyksiančios II diviziono A grupės varžybos turėtų sutraukti minias žiūrovų.
Atskleista, kodėl daugiau niekada nenešiosi plaukų gumelės ant riešo (FOTO)  (1)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:39
Ar ir tu esi megėja užsidėti plaukų gumutę ant riešo? Žinoma, nuolat skubančioms merginoms tai puiki išeitis - nereikia plaukų gumutės ieškoti milžiniškame rankinuke, todėl prireikus susirišti plaukus tiesiog nusiimi nuo riešo - ir baigta!
2016 m. automobilių krosui keliami nauji tikslai
2015 m. gruodžio 1 d. 10:31
Šie metai autokrosui buvo išties įspūdingi – lietuviai lipo ant aukščiausiųjų apdovanojimų laiptelių, o Vilkyčiuose iškovota teisė rengti Europos kroso čempionato etapą. Apie šį sezoną ir kas laukia kitais metais pasakoja Lietuvos automobilių sporto federacijos ( LASF ) kroso komiteto pirmininkas Kazimieras Gudžiūnas.
Kalėdų eglės įžiebimo šventę sugadino kauniečių pokalbis  (89)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:12
Vėsų šeštadienio vakarą turbūt didelė Lietuvos gyventojų praleido prie televizijos ekranų, stebėdami paramos projekto „Išsipildymo akcija“ koncertą, koncerto metu vyko ir Kauno eglutės įžiebimas, tad minia kauniečių traukė pasigrožėti įspūdinga šių metų žaliaskare .
Pirmasis atviras A. Baukutės interviu po skyrybų: neturiu laiko taisyti jo mamos auklėjimo klaidų  (70)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:11
Trykštanti emocijomis, pasitikinti savimi ir nepaliaujamai besijuokianti. Tokia buvusi Seimo narė, aktorė Asta Baukutė (48 m.) iš televizoriaus ekranų žvelgia į žiurovus. Tačiau laidai „Nuo...Iki...“ moteris prisipažino – kasdieniame gyvenime ji nelabai turi dėl ko kvatotis.
Startuoja Lietuvos geriausių krepšininkų rinkimai 2015  (7)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:00
Lietuvos krepšinio federacija ( LKF ) drauge su naujienų portalu DELFI ir Krepšinis.lt skelbia tradicinius geriausių metų krepšininkų rinkimus. Balsuoti už geriausiai 2015 metais rungtyniavusius Lietuvos krepšininkę ir krepšininką galima nuo gruodžio 1-osios iki 18 dienos.
Rudeninė depresija – kaip su ja kovoti?  (4)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:00
Atėjus tamsiajam metų laikui dažnai būname prislėgtos nuotaikos, patiriame didesnį nuovargį, mieguistumą ar kaip tik – sunkiau atsipalaiduoti, slegia įtampa ir dėl to sunku užmigti. Neskubėkime iš karto sau rašyti depresij os diagnozės.