Viena

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje legionierės iš Ukrainos ir JAV
2014 m. rugsėjo 2 d. 09:39
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionė Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda toliau rikiuoja gretas naujam sezonui. Sostinės klubą papildė dvi legionierės: ukrainietė Vita Gorobec ir amerikietė Ny Hammonds. „Kibirkšties-VIČI“ komanda šį sezoną tikrai dalyvaus LMKL čempionate, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės ir Europos taurės turnyruose.
Perspėjimai: kas laukia Lietuvos švietimo naujais mokslo metais?
2014 m. rugsėjo 2 d. 09:37
„Laukia intensyvūs metai“, – prasitaria švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis . Pristatydamas naujų mokslo metų aktualijas jis pripažįsta, kad pokyčiai laukia visos švietimo sistemos narių.
10 keisčiausių pasaulio gatvių, kuriose negalioja fizikos ir sveiko proto dėsniai
2014 m. rugsėjo 2 d. 09:21
Jau nuo seniausių laikų žmogaus kraujyje virė noras keliauti, o kelionėms palengvinti buvo nutiesti keliai. Šis sąrašas parodys kelis neįprasčiausius, labiausiai dėmesio nusipelniusius kelius pasaulyje. Vienintelis šio sąrašo reikalavimas – gatvės turi egzistuoti iki šiol.
A. Lašas. Kas kiša koją švietimo ministrui?  (1)
2014 m. rugsėjo 2 d. 09:18
Paskutiniu metu Lietuvos žiniasklaida mirgėte mirga nuo skambių švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio sprendimų ir dar skambesnių ateities planų. Reikia sutikti, jog ministras iš tiesų ėmėsi lopyti kai kurias mūsų švietimo spragas, bet yra ir nerimą keliančių tendencijų. Tarp jų – tikslinių vietų skirstymo sistema.
Padavėja – apie darbo sąlygas: iš skausmo negalėdavau užmigti  (9)
2014 m. rugsėjo 2 d. 09:14
Esu dirbusi padavėja vienoje Lietuvos picerijų, todėl nusprendžiau pasidalinti savo patirtimi. Žinau, kad padavėjos darbas – ne aukso kasyklos ir reikia mokytis, įgyti išsilavinimą, kad visą gyvenimą nereikėtų dirbti darbo vergiškomis sąlygomis. Todėl ir įsidarbinau tik tam, kad galėčiau susitaupyti šiek tiek pinigų būtiniausioms reikmėms. Deja, mano pasirinkimas dirbti picerijoje buvo prastas.
Vairavimo taisyklės, kad ir piniginė būtų pilnesnė, ir miškas padėkotų
2014 m. rugsėjo 2 d. 09:02
Europos aplinkos agentūros duomenimis didžiausias Senojo žemyno oro taršos kaltininkas – transportas. Išmetamosios automobilių dujos sukelia šiltnamio efektą, kurio pasekmės vis stipriau juntamos visame pasaulyje. Ar įmanoma tai pakeisti? Žinoma! Kiekvienas vairuotojas, laikydamasis ekologiškų vairavimo principų, degalų sąnaudas gali sumažinti net iki 10 proc.
„Pinup Girls“ pristato praėjusios vasaros karščiu alsuojantį vaizdo klipą  (10)
2014 m. rugsėjo 2 d. 08:43
„Pinup Girls“ dainininkės Simona ir Viktorija nesibaimina greitai rudenėjančio oro ir gyvena vis dar karštos vasaros prisiminimais. Du kartus apsilankiusios Azerbaidžane, surengusios daugiau nei 100 koncertų per tris mėnesius Lietuvoje , atlikėjos nepamiršta ir savo grupės gerbėjų. Šiandien, „Pinup Girls“ mylėtojams įteikiama dar viena dovana – naujas video klipas.
Kada ir kaip suteikiamos kasmetinės atostogos?  (1)
2014 m. rugsėjo 2 d. 08:27
Kasmetinės atostogos – kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, skirtas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant vidutinį darbo užmokestį. Dirbant pirmuosius metus, atostogos paprastai suteikiamos po 6 mėnesių nepertraukiamojo darbo toje įmonėje, o už antruosius – bet kuriuo darbo metų laiku pagal kasmetinių atostogų suteikimo eilę.
Išskraidinta dalis paramos į Ukrainą  (17)
2014 m. rugsėjo 2 d. 08:22
Antradienį iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose į Ukrainą išskrido Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“ su Ukrainos kariuomenei skirta materialine parama.
Braškių sodinimo mada: augintojų patarimai ir patirtis klojant plėvelę  (10)
2014 m. rugsėjo 2 d. 08:01
Sodinti ar persodinti braške rekomenduojama iki rugsėjo vidurio. Sodininkus bei ūkininkus atsivijo užsienyje itin paplitęs braškių auginimo būdas - klojant ant žemės plėvelę. Tiesa, ūkininkų nuomonė skiriasi - akivaizdu, kad tam reikia daugiau investicijų, tačiau vieni skaičiuoja daugiau pliusų, kiti mano, kad geriau tarpueilius kloti šiaudais.
N. Mačiulis. Jau šį mėnesį – Lietuvos BVP šuolis  (7)
2014 m. rugsėjo 2 d. 07:46
Netrukus paaiškės, kad šių metų Lietuvos BVP sieks ne 126 milijardai, kaip dabar prognozuoja Finansų ministerija , o, greičiausiai, apie 130 milijardų litų. Ne, rudenį nesulauksime milžiniškų tiesioginių užsienio investicijų, nepagaminsime daug daugiau pramonės produkcijos, nepradėsime išgauti ir eksportuoti skalūnų dujas. Šį Lietuvos, kaip ir, beje, beveik visų kitų ES valstybių BVP šuolį lems jo skaičiavimo metodologijos pokyčiai. Tačiau tai ne šiaip statistinis triukas – poveikis skirtingose ES valstybėse bus labai nevienodas ir turės svarbių finansinių pasekmių.
Panevėžio politikas užrūstino žydus  (18)
2014 m. rugsėjo 2 d. 07:20
Panevėžio miesto taryba pritarė vietos žydų bendruomenės prašymui įamžinti šimtmetį veikiantį „Joint“ labdaros fondą, tačiau vienam politikui už pagiežą ir kaltinimus kitataučiams gali tekti sėsti net į kaltinamųjų suolą.
Druska: kuo naudinga ar žalinga ir ar tikrai reikia jos atsisakyti  (8)
2014 m. rugsėjo 2 d. 06:30
Druska – kasdien vartojamas maisto pagardas. Pastaruoju metu dažnai perspėjama apie druskos žalą organizmui. Tai nejaugi reikia valgyti tik prėską maistą? Juk druska vartojama ne vieną tūkstantmetį – kodėl šitiek amžių nekenkdavo, ar anksčiau druska buvo kitokia? Tikrai taip!
R. Bogdanas. V. Putinas verčia Vakarus rinktis tarp Artimųjų Rytų ir Ukrainos?  (29)
2014 m. rugsėjo 2 d. 06:00
Kada Jungtinės Tautos paskelbė ultimatumą Sadamui Huseinui iki 1991 m. sausio 15 d. išvesti kariuomenę iš okupuoto Kuveito, Lietuvai tapo aišku, kad Sovietų Sąjunga gali pasinaudoti šiuo įvykiu ir smogti mūsų nepriklausomybei.
Ar tai jau karas?  (531)
2014 m. rugsėjo 2 d. 05:30
Prieš 75 metus laikraščių antraštės griaudė rėksmingomis antraštėmis „ Vokietijos kariuomenė atakavo Lenkiją: bombarduojami miestai, uostai užblokuoti, Dancigas perimtas Reicho“, „Karas! Lenkijos miestuose lyja nacių bombomis“.
Planuojantiems keisti darbą metas sukrusti  (28)
2014 m. rugsėjo 2 d. 05:30
Rugsėjis ir spalis yra mėnesiai, kai įmonės pateikia daugiausiai darbo pasiūlymų per visus metus.
Kas šokiruoja italą tėtį Lietuvoje?  (2)
2014 m. rugsėjo 2 d. 00:05
Apie italų vyrų meilę vaikams sklando legendos. Sakoma, kad jie patys nuostabiausi tėčiai pasaulyje, kad be vaikų nesijaučia laimingi. Įdomu, ar tai tiesa?
Bijau tapti panaši į savo mamą  (6)
2014 m. rugsėjo 2 d. 00:01
„Kokia būsiu po dvidešimties – trisdešimties metų?“ – dauguma moterų užduoda sau šį klausimą. Tačiau kai kurias iš jų labai gąsdina mintis apie panašumą su motina (dabar ar ateityje).
Žiauri bendrabučių realybė ar amžinai besitęsiančios pagirios?  (5)
2014 m. rugsėjo 2 d. 00:00
Mūsų, kaip, beje, ir daugelio, studentiškas gyvenimas buvo neatsiejamas nuo „bendriko“. Kad ten reikia praleisti bent dalį studentiško gyvenimo, kartoja ir šeimas sukūrusieji, ir bendrabučiuose gyvenantieji, ir dar tik mokyklos slenkstį minantieji.
Kaip „suprojektuoti“ gražią šypseną?
2014 m. rugsėjo 2 d. 00:00
Ką gatvėje pirmiausiai pastebi architektai? Grakščias gamtos ir pastatų formas, netikėtus šešėlius, vakare pakeičiančius miesto veidą ir... praeivių šypsenas.
Aktorės krūtų speneliai švysčiojo ant raudono kilimo  (4)
2014 m. rugsėjo 1 d. 23:43
Venecijos (Italija) kino festivalis vyksta jau 71 kartą, tačiau bene pirmą kartą per jo istorija raudonu kilimu žingsniuoja aktorės, kurių suknelių stilių galima apibūdinti kaip ypatingai drąsų.
Pasaulio ralio reido etape lietuviai finišavo 13-ti
2014 m. rugsėjo 1 d. 21:15
Tris dienas vykusiose „Baja Poland“ lenktynėse Vilmanto Audzijonio ir Vaidoto Paškevičiaus ekipažas standartiniu „Toyota FJ-Cruiser“ automobiliu prasibrovė iki 13 pozicijos bendroje įskaitoje.
Turkija iškvietė JAV diplomatą pasiaiškinti dėl šnipinėjimo  (4)
2014 m. rugsėjo 1 d. 21:03
Turkijos užsienio reikalų ministerija iškvietė aukšto rango JAV diplomatą pasiaiškinti dėl pranešimų apie amerikiečių ir britų šnipinėjimą Turkijoje, skelbia AP.
Jaučiate, kad viršininkas ant jūsų užsisėdęs? Bet galgi taip nėra  (21)
2014 m. rugsėjo 1 d. 20:45
Ar kada teko turėti viršininką, kuris visą laiką lipa jums ant kulnų? Kuris paskiria jums sunkiausius projektus, puoselėja nerealius lūkesčius ir apskritai – atrodo ant jūsų užsisėdęs? Savo mintimis JAV naujienų tinklalapyje "The Daily Muse" dalijasi Avery Augustine, vienos technologijų bendrovės vadovė.
„Utena“ pradėjo pasirengimą naujam sezonui  (3)
2014 m. rugsėjo 1 d. 19:41
Utenos „Utenos“ moterų krepšinio klubas pradėjo pasirengimą naujajam sezonui. Krepšininkės susirinko į pirmąją stovyklą Palangoje.
Atrasta buveinė gyvybei Baltijos jūroje palaikyti  (2)
2014 m. rugsėjo 1 d. 17:36
Baltijos jūra nėra pati svetingiausia joje gyvenančioms rūšims. Atšiaurios sąlygos, didžiulis užterštumas, intensyvi laivyba kelia grėsmę daugybei gyvūnų ir žinduolių rūšių. Vis dėlto, neseniai atrasta nauja buveinė suteikia vilties daugybei gyvūnų, žuvų ir ypač paukščių rūšių. 22 km nuo Klaipėdos atrastas giliavandenis rifas.
Kokį langų dekorą pasirinkti: nuo virtuvės iki miegamojo zonos  (2)
2014 m. rugsėjo 1 d. 17:28
Romanetės, roletai , užuolaidos , širmos, žaliuzės... O koks langų dekoras tiks jūsų langui? Skaitant interjero patarimus, paprastai girdime: „šalin standartus!“, „pasisemkite originalių idėjų“. Tačiau šį kartą apžvelgsime ne naujausias tendencijas, o kartu su interjero dizaineriais bei specialistais bandysime išsiaiškinti, koks langų dekoro sprendimas pasižymi praktiškumu, patogumu ir funkcionalumu skirtingose būsto erdvėse.
„Žalgirio“ arenos aikštelėje sumaitotas automobilis su lenkiškais numeriais  (30)
2014 m. rugsėjo 1 d. 17:17
Pirmadienį į „Žalgirio“ arenoje vykstančią KTU mokslo metų atidarymo šventę einantys studentai negalėjo nepastebėti arenos stovėjimo aikštelėje stovinčio „ Ford Fiesta “ automobilio. Mašinos priekiniai ir galiniai langai visiškai sudaužyti, pradurta viena priekinė padanga.
V. Putinas pagrasino pavojingiausiu ginklu: ką tai reiškia?  (940)
2014 m. rugsėjo 1 d. 17:06
Rusijos Federacijos tankams ir kariams plūstant per sieną su Ukraina , šalies prezidentas Vladimiras Putinas prakalbo apie pavojingiausią šalies turimą ginklą.