Viena

Nenorite tukti? Verta žinoti, kiek kalorijų slypi gėrimuose
2014 m. spalio 31 d. 12:29
Ant alkoholio taros privalo būti nurodytas kalorijų kiekis siekiant kovoti su visuomenės nutukimu, teigia Didžiosios Britanijos medikai. Jie pažymi, kad dauguma žmonių net neįsivaizduoja, kiek yra kalorijų vieno ar kito gėrimo taurėje.
Paspirtis išskirtinės kokybės produktų gamintojams
2014 m. spalio 31 d. 12:02
Gaminantys arba auginantys išskirtinės kokybės produktus iki pat šių metų pabaigos gali teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos (KPP) priemonę „Dalyvavimas maisto kokybės schemose“. Lėšos pagal šią priemonę skirtos padengti išlaidoms, susijusioms su kokybiškų žemės ūkio produktų sertifikavimu ir apipavidalinimu.
Pademonstruotas veikiantis modulinis telefonas „Google Ara“
2014 m. spalio 31 d. 11:50
Modulinio telefono „ Google Ara“ projektą kuruojantis Paulas Eremenko vieno iš pasirodymų metu pareiškė, kad atitinkamų sudedamųjų dalių gamyba galės užsiimti bet kuri kompanija – kūrėjams skirta techninė informacija yra vieša, o pardavimais bus galima užsiimti per specialią el. parduotuvę, kurią „Google“ taip pat planuoja atidaryti.
Čempioniškus laikus prisiminęs E. Jankauskas: J. Mourinho gerbė kiekvieną žaidėją
2014 m. spalio 31 d. 11:47
Šiemet sukako 10 metų, kai UEFA Čempionų lygos taurę iškovojo portugalų „Porto“ klubas su lietuviu Edgaru Jankausku. 2004-ųjų lygos finalas buvo išskirtinis tuo, kad jame kovėsi elitui nepriskiriami klubai. Tuomet Gelzenkirchene Jose Mourinho vadovaujamas „Porto“ 3:0 nugalėjo prancūzų „Monaco “ ekipą.
Žinomas rusų aktorius Ukrainoje prisivirė košės  (93)
2014 m. spalio 31 d. 11:45
Nors skelbiama, kad Rytų Ukrainoje galioja paliaubos, žinomam rusų aktoriui tai, regis, nė motais.
Kodėl aš nesilankau kapinėse  (12)
2014 m. spalio 31 d. 11:43
Pasaulyje yra paplitę trys požiūriai, kas mes esame. Pagal pirmąjį jų, žmogus yra fizinis kūnas, nes Dievo nėra. Antrojo požiūrio šalininkai teigia, kad esame kūnai, kurie turi sielas. Trečiųjų nuomone, esame sielos, laikinai apsigyvenusios kūnuose. Tačiau kad ir kuriai šių požiūrių grupei priklausytumėte, Jums kapinėse nėra ką veikti.
Iš „Eurovizijos“ atrankų pašalintas M. Kavaliauskas svarsto apie dar vieną bandymą  (1)
2014 m. spalio 31 d. 11:42
„ Eurovizijos “ dainų konkurso gerbėjai dar nespėjo pamiršti pernai daug diskusijų ir aistrų sukėlusio renginio, tačiau vos už kelių mėnesių vėl prasidės pasiruošimas. Bus renkamas Lietuvos atstovas, kuris 2015-ųjų pavasarį vyks į Vienąą. Ketvirtadienio rytą LRT paskelbė apie 2015 metų „Eurovizijos“ nacionalinių atrankų pokyčius ir taisyklių pakeitimus.
R. Paulausko prognozė: „Žalgiris“ taps LKL reguliariojo sezono nugalėtoju  (1)
2014 m. spalio 31 d. 11:38
Išskirtinė paskutinės LKL savaitės naujiena yra ta, kad čempionate nebeliko nepralaimėjusių komandų, o turnyro lentelės viršūnėje įprastas trejetas – Klaipėdos „Neptūnas“ , Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ . Krepšinio treneris ir ekspertas Rūtenis Paulauskas pripažįsta, kad šios komandos sėkmingai rungtyniauja ne tik šalies pirmenybėse, bet ir Europos taurių turnyruose.
A. Rutkauskaitė. Užsieniečiams iš ne ES šalių bus sudėtingiau pradėti verslą Lietuvoje  (1)
2014 m. spalio 31 d. 11:38
Nuo šių metų lapkričio 1 d. užsieniečiams, kurie nėra Europos Sąjungos piliečiai, bus sudėtingiau pradėti smulkų nuosavą verslą Lietuvoje – dvigubai didinamas minimalus Lietuvoje apsigyventi siekiančių užsieniečių steigiamų bendrovių įstatinio kapitalo dydis (iki 100 000 Lt), taip pat nustatomas naujas reikalavimas, kad užsieniečio įkurta bendrovė vykdytų veiklą ne mažiau nei 6 mėnesius iki užsieniečio kreipimosi dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo, o bendrovėje pilnai darbo dienai būtų įdarbinti ne mažiau nei trys lietuviai.
A. Bilotaitė. Tvarka ir teisingumas kriminalinėje koalicijoje  (15)
2014 m. spalio 31 d. 11:28
Praėjusią savaitę būstinės kratos sulaukusi partija „Tvarka ir teisingumas“ šios kadencijos kriminalinėje koalicijoje – kaip trečias brolis Jonas liaudies pasakose.
Specialiai Helovino proga: kaip kuriami kaulų lūžių specialieji efektai kine?  (1)
2014 m. spalio 31 d. 11:16
Ar kada pagalvojote apie tai, kaip kuriami krūpčioti ar šlykštėtis verčiantys garsai siaubo filmams? Specialiai Helovino proga specialiųjų efektų paslaptis atskleidžia pirmosios lietuviškos siaubo dramos „Rūsys“ kūrėjai.
Aktorius Benas Kingsley vėl atsidūrė psichiatrinėje  (4)
2014 m. spalio 31 d. 11:12
Seras Benas Kingsley gali persikūnyti į daug ką, bet yra tipažų, kuriems jis tinka tiesiog tobulai. Veriančio ir beprotybės krislu žibančio žvilgsnio savininkas jau antrą sykį pateko į psichiatrinę ligoninę.
Atlikėjas A. Rimiškis išdavė savo meilės receptą  (3)
2014 m. spalio 31 d. 11:04
„ Meilėje mes – maksimalistai“, – laidoje „Šeima – jėga“ apie santykius su žmona Vaida prisipažįsta žinomas atlikėjas A. Rimiškis. Garsaus atlikėjo Rimiškio bei šokėjų Ievos ir Adomo Norkūno šeimyniniai meilės receptai – jau šį sekmadienį per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Įtakingas JAV kongreso narys: Rusijai teks susimokėti už V. Putino žingsnius  (128)
2014 m. spalio 31 d. 11:02
Ateityje galime tikėtis tolesnių Rusijos provokacijų Ukrainoje, daugiau ir intensyvesnių nekonvencinio karo atvejų, specialiųjų tarnybų operacijų ir didelio propagandos srauto per jos valdomas televizijas Ukrainoje ir Baltijos šalyse .
Lapkritį prasidės mokslininkų grupių projektų konkursas
2014 m. spalio 31 d. 11:00
Lietuvos mokslo taryba rengiasi tradiciškai vienam didžiausių per metus paraiškų konkursui – šeštą kartą bus skelbiamas kvietimas teikti paraiškas vykdyti mokslinius tyrimus mokslininkų inicijuota tema. Naujiems 1–3 metų mokslininkų grupių projektams finansuoti numatyta skirti apie 7 mln. litų (apie 2 mln. eurų). Laimėtojai bus žinomi kitų metų vasario mėnesį, tyrimus jie galės pradėti vykdyti nuo balandžio mėnesio.
Paniškai bijau skristi: ką daryti?  (3)
2014 m. spalio 31 d. 10:46
Nors yra tik viena tikimybė iš 40 mln., kad jūs arba bet kuris kitas žmogus pasaulyje žus lėktuvo katastrofoje, beveik 80 proc. oro linijų keleivių jaučia baimę prieš skrydį. Ši baimė net dažnai įvardijama kaip viena didžiausių žmonių fobijų kartu su mirties, senatvės, gyvačių ir vorų baimėmis. Ir vis dėlto, kiekvieną dieną lėktuvais skrenda milijonai žmonių. Klausimas, kas labiau šią baimę padeda įveikti: savos pastangos ar nepriekaištingas lėktuvo įgulos darbas?
Paslaptingas sesers laiškas broliams  (11)
2014 m. spalio 31 d. 10:38
DELFI Piliečio redakciją pasiekė graudus sesers laiškas broliams. Neprisistačiusi moteris išsiilgusi artimų žmonių – „jaučiu tuštumą širdyje. Žinokit, broliai, kad ir kur bebūčiau, myliu jus visus“. Publikuojame laišką – galbūt jį perskaitys tikrieji jo adresatai.
Moters seksualumas pagal Zodiako ženklą
2014 m. spalio 31 d. 10:37
Vienos moterys lovoje pasyvesnės, kitos nenustygsta vietoje, o trečios nori dominuoti. Nuo ko tai priklauso? Nuo moters temperamento, kurį lemia ir žvaigždės .
Startavo Lietuvos universitetų regbio-7 čempionatas
2014 m. spalio 31 d. 10:28
Saulėtą ketvirtadienį Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos universitetų regbio-7 čempionato etapas – „Peugeot“ turas. Susijungus Vilniaus Gedimino technikos ( VGTU ) ir Lietuvos edukologijos ( LEU ) universitetų ekipoms, pirmajame ture varžėsi šešios komandos.
Siaubo filmai, kuriuos būtina žiūrėti per Heloviną(VIDEO)
2014 m. spalio 31 d. 10:26
Kada, jei ne per visų baubų naktį, geriausia pasitikrinti savo baimes? Tad apžvelgiame Helovino metu Lietuvos kino teatruose rodomus siaubo filmus ir siūlome pasirinkti bei pasižiūrėti bent vieną. Juk dienos dabar trumpos, naktys ilgos, lauke šalta, o kino salėse – šilta.
Savaitei baigiantis pasaulio akcijų rinkas užplūdo optimizmas
2014 m. spalio 31 d. 10:20
Naujausia JAV makroekonominė informacija remia sustiprėjusį Federalinio rezervų banko (FED) tikėjimą šalies ūkio tvirtumu. Trečiojo ketvirčio JAV bendrojo vidaus produkto pokytis, perskaičiuotas į metinį augimo tempą, siekė 3,5 proc., nors prognozuota 0,5 proc. punkto mažiau. Nors per savaitę pateiktų naujų bedarbių paraiškų skaičius kiek viršijo prognozes (287 tūkst.), vieno iš labiausiai sekamų JAV darbo rinkos rodiklių paskutinių keturių savaičių slenkantis vidurkis vis dar siekia 14 metų žemumas.
Kaip suteikti naują gyvenimą panaudotiems vyno kamščiams
2014 m. spalio 31 d. 10:20
Mėgavimąsi vynu galima laikyti naudingu dėl įvairių priežasčių. Ne kartą esame girdėję, kad saikingai gerti raudoną vyną yra sveika. Bet ar žinojote, kad ir panaudotiems vyno kamščiams galima suteikti antrą gyvenimą, nes yra daugybė būdų, kaip juos galima pritaikyti buityje.
Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka pažers naujienų ir pokyčių  (4)
2014 m. spalio 31 d. 10:16
Netrukus prasidėsianti nacionalinė „ Eurovizijos “ atranka žada pasikeitimų. „Manome, kad „ Eurovizija “ neturėtų tapti panaši į krepšinį ar futbolą, kur už Lietuvą žaidžia legionieriai. Tai yra šalių dainų konkursas, todėl mūsų šaliai turi atstovauti Lietuvos pilietis “, – apie svarbiausią pokytį kalba LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas .
Kodėl sužeistai gulbei niekas neskuba į pagalbą?  (5)
2014 m. spalio 31 d. 10:06
Nuo pavasario Bernatonių karjeruose įsikūrusiai ir sodininkų bendrijų gyventojus džiuginusiai gulbių šeimynai iškilo grėsmė. Tačiau prieš savaitę sužalota gulbė rūpi tik geraširdžiams žmonėms, bet ne gyvūnų globos tarnyboms.
Helovinui artėjant: ar namai gali žudyti?
2014 m. spalio 31 d. 10:05
Baimė yra ištikimiausia kiekvienos naujovės bei išradimo palydovė. Ir nors išmanieji būstai pasaulyje diegiami jau kelias dešimtis metų, šalia protingo namo sąvokos vis dar sklando ir išprotėjusio namo idėja. Beje, labai panašią mintį  – apie agresyviai nusiteikusią ir žmones namuose puldinėjančią buitinę techniką – iliustravo fantastinio siaubo filmo „Galutinis tikslas“ („Final Destination“) režisierius James Wong. Kiek saugūs yra šiuolaikiniai išmanieji namai ir ar jie gali „išprotėti“ kartu su visais juose esančiais daiktais, pasakoja automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis.
ECB ruošiasi vadovauti euro zonos bankų sąjungai  (1)
2014 m. spalio 31 d. 09:19
Europos centrinis bankas ( ECB ) jau kitą antradienį pradės vadovauti Europos bankininkystės sektoriui. Istorinis regiono finansų sistemos pertvarkymas pradėtas siekiant neleisti pasikartoti dar vienai finansų krizei. Apie tai praneša naujienų portalas "EUbusiness".
10 įdomiausių pasaulio kapinių
2014 m. spalio 31 d. 09:10
Daugelis šiomis dienomis lankysime savo artimųjų kapus, bet yra tokių kapinių, kurios tampa ne tik atminimo vietomis, bet ir įdomiu lankomu objektu. Šios 10 kapinių yra garsios visame pasaulyje - dėl jose palaidotų įžymybių, dėl savo istorijos ar net dėl aplinkos.
Generolas, kuris Rusijai laimi visus karus  (124)
2014 m. spalio 31 d. 08:57
Kasmet kelis mėnesius Rusijos lyderiai turėdavo pagalbininką – grėsmingą karo vadą, kuris įveikė Napoleoną ir Hitlerį, rašo telegraph.co.uk.
Kaip išgyventi netektį ir žinojimą, kad mylimas žmogus daugiau niekada nebegrįš
2014 m. spalio 31 d. 08:55
Mirtis neaplenkia nė vieno. Kad ir kaip ją vytum iš savo minčių, ji kada nors vis tiek pasiglemžia brangų žmogų – iš tavo artimųjų, bičiulių, pažįstamų ar tavęs pačios. Kaip paguosti gedintįjį, kaip pačiai ištverti susitikimą su netektimi?