Viena

Labiausiai užterštas miestas pasaulyje: čia kiekvienas jau gimsta ligoniu
2014 m. liepos 28 d. 09:29
Karabašas , miestas Čeliabinsko srityje Rusijoje , yra vienas didžiausių vario lydymo centrų šalyje ir kartu yra laikomas viena labiausiai užterštų teritorijų planetoje. Tai yra patvirtinusi ir UNESCO organizacija.
Ką turėtumėte žinoti apie viršvalandžius ir savaitgalio darbą?
2014 m. liepos 28 d. 08:50
Valstybinė darbo inspekcija primena, kad esant būtinybei ar vykdant nepertraukiamą darbo procesą, galimas tiek naktinis darbas ar darbas švenčių ir poilsio dienomis, tiek viršvalandžiai. Svarbiausia, kad darbo laikas būtų tinkamai organizuojamas, apskaitomas ir apmokamas. Skirti dirbti naktį ar viršvalandžius draudžiama tam tikroms grupėms darbuotojų.
Keičiasi Prancūzijos gynybos atašė Lietuvoje  (1)
2014 m. liepos 28 d. 08:47
Krašto apsaugos ministerijoje pirmadienį bus atsisveikinama su Prancūzijos gynybos atašė Lietuvai pulkininku leitenantu Jeanu-Lucu Lopezu. Tuo pačiu vyks ir naujojo gynybos atašė plk. ltn. Alaino Moulia akreditacijos ceremonija.
Konfliktas Gazos ruože: raginimai nedelsiant skelbti paliaubas
2014 m. liepos 28 d. 08:30
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pirmadienį paragino nedelsiant ir be jokių išankstinių sąlygų paskelbti humanitarines paliaubas Gazos Ruože, kad būtų galima civiliams gyventojams pristatyti būtiną pagalbą.
Sankcijų Rusijai kaina, kurią visi pajustų  (11)
2014 m. liepos 28 d. 08:20
Ketvirtadienį Europos Sąjunga ( ES ) paskelbė sankcijų sąrašą įtraukianti daugiau Rusijos piliečių.
Klaidos, kurias moterys daro, sužinojusios apie partnerio neištikimybę  (8)
2014 m. liepos 28 d. 08:16
Tikriausiai nė viena įsimylėjusi moteris nesitiki, kad jos mylimasis galėtų ją išduoti ir mano, kad išdavystė tikrai aplenks jos santykius. Deja, neištikimybė santykiuose nėra jau toks retas reiškinys. Kaip elgtumėtės jūs, jei tektų sužinoti, kad antroji pusė užmezgė romaną su kita moterimi?
Tragiška lėktuvo avarija: kodėl kaltininkams gali pavykti išvengti bausmės  (163)
2014 m. liepos 28 d. 05:30
Ukrainoje numušto keleivinio Malaizijos orlaivio aukų artimieji šaukiasi teisingumo, tačiau kelias iki teisingumo įgyvendinimo gali būti nelengvas.
10 grožio gudrybių, praversiančių kiekvienai
2014 m. liepos 28 d. 00:09
Žinant kelias kitų jau išbandytas ir įvertintas grožio rutinos gudrybes, bus kur kas paprasčiau ir greičiau susikurti stilingą šukuoseną ar tinkantį makiažą . O į vakarėlį po darbo išsiruošite vos per 15 minučių.
5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
2014 m. liepos 28 d. 00:05
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.
Viduržemio jūros regiono dieta palankiausiai veikia širdį  (10)
2014 m. liepos 28 d. 00:01
Ypatingas dėmesys į Viduržemio jūros valstybių gyventojų mitybą ir gyvenimo būdą buvo atkreiptas po epidemiologinių studijų, parodžiusių, jog tenykščius gyventojus rečiau vargina aukštas kraujospūdis, cukraligė, insultas ir infarktas. Tyrimais įrodyta, kad šio regiono mityba palankiausiai veikia širdį.
Laimingos šeimos istorija: stiprybę randi ne tarp draugų  (6)
2014 m. liepos 28 d. 00:01
„Jei būtume gyvenę Vilniuje, keturių vaikų nebūtume užauginę“, – sako pedagogų palangiškių Daivos ir Audriaus Stonkų šeima , šiais metais pelniusi Metų šeimos vardą. Sūnums ir dukroms atiduota viskas: kiekvieną tėvų minutę sustyguoja atžalų poreikiai ir pomėgiai, nelieka laiko net pasidžiaugti šeimos laime.
Efesas - spindintis Antikos laikų perlas Turkijoje  (5)
2014 m. liepos 28 d. 00:01
Atostogaujant Turkijos vakarinėje pakrantėje prie Egėjo jūros verta aplankyti vieno didžiausių antikinio miesto griuvėsius. Nuo Kušadasio kurorto iki Efeso yra tik keliolika kilometrų; juos patogu nuvažiuoti turistus aptarnaujančiais vietiniais „mikriukais“ – jie Turkijos kurortuose vadinasi „dolmuš“. Važiuoti reikia Selcuko miesto kryptimi, išlipti 3 kilometrus neprivažiavus jo. Tai populiarus ir gausiai turistų lankomas objektas.
Daržininkų gudrybės: ką daryti, kad pomidorai greičiau sunoktų  (3)
2014 m. liepos 28 d. 00:01
Mūsų vasara trumpa, tad kartais pomidorai paprasčiausiai nespėja sunokti. Tačiau jei nenorite laukti sudėję rankų, galite pritaikyti kelias paprastas gudrybes – derlių surinksite greičiau ir jis bus didesnis.
Neįprastas patarimas, kaip atpratinti vaiką nuo sauskelnių  (1)
2014 m. liepos 28 d. 00:00
Kūdikiai ir vaikai iki maždaug pusantrų metukų šlapinasi nevalingai ir vieni trumpiau, kiti ilgiau šiuos reikalus atlieka į sauskelnes. Paskui vieną dieną namuose atsiranda puodukas. Mažylis išpučia akis: „Kas čia toks?!"
Lauk iš virtuvės: patarimai, kaip pasirinkti kepsninę
2014 m. liepos 28 d. 00:00
Maisto kepimas ant žarijų asocijuojasi su vasaros pramogomis lygiai taip pat kaip poilsis prie ežero ar porcija ledų, tačiau geriausia tai, kad kepimo sezonas gali tęstis net ir iki vėlyvo rudens. Jeigu šią vasarą dar neruošėte maisto lauke, nevėlu pradėti tai daryti. Įsigyti savo pirmąją kepsninę ar pakeisti savo kepimo įrankį naujesniu, padės straipsnyje pateikiama informacija. Apie kepsninių įvairovę ir pasirinkimo kriterijus konsultuoja Lietuvos Barbekiu kepėjų asociacijos narys Donatas Beinoras .
5 būdai, kaip greitai ir sumaniai pakeisti spalvas virtuvėje
2014 m. liepos 28 d. 00:00
Manote, kad neįmanoma greitai pakeisti spalvinės gamos virtuvėje? Jūs klystate!
Vasariški sausainiai : sveiki, gardūs, greitai pagaminami
2014 m. liepos 28 d. 00:00
Vasarą gaminu tokius užkandžius, kuriuos galėčiau karštą dieną vežtis į gamtą, jie greitai nesugestų, tačiau būtų patrauklūs vaikams. Idealus variantas - anytos kažkur išgirstas sveikuoliškų sausainių  receptas .
Ką daryti, jei karštą dieną tinsta ir prakaituoja kojos
2014 m. liepos 28 d. 00:00
Ne viena yra pastebėjusi, kad karštą dieną kojos ne tik smarkiau prakaituoja, bet ir patinsta. Ypač nemalonu, jei tenka avėti uždarus aukštakulnius . Paprasti patarimai, kaip sumažinti kojų tinimą ir prakaitavimą.
Klaidos, kurios sugriaus vos gimusią meilę
2014 m. liepos 28 d. 00:00
Vos užmezgę santykius labai dažnai žmonės daro daug klaidų, net nenutuokdami, kaip stipriai tai gali paveikti tolimesnius santykius. Net iš pirmo žvilgsnio nekalta frazė, ištarta neapgalvotai, gali užgauti partnerį ir giliai įstrigti jam į atmintį – tam, kad vėliau išlįstų tam tikrą, tarkime, pykčio akimirką. Tai – lyg tiksinti bomba, galinti sugriauti beužsimezgantį gražų ryšį. Svarbu žinoti, kokios tai klaidos ir jų vengti.
13 mln. jau matė: neįtikėtinai jautrus šuns sugrįžimas pas šeimininkę po 2 metų VIDEO  (2)
2014 m. liepos 27 d. 23:10
Sakoma, kad šuo - geriausias žmogaus draugas. Tai puikiai įrodo jautrus ir ne vieną ašarą priverčiantis išspausti vaizdo įrašas , kuriame šuo po 2 metų išvysta savo šeimininkę.
Pagrindinį prizą Šiaulių plento lenktynėse iškovojo latvis A. Becis
2014 m. liepos 27 d. 22:07
Apie 500 stipriausių šalies plento dviratininkų ir mėgėjų sekmadienį Šiauliuose dalyvavo „BigBank“ plento taurės 2014“ ketvirtajame etape. Šiauliuose dviratininkams teko įveikti ne tik Latvijos ir Estijos dviratininkų konkurenciją, bet ir susidoroti su lietuviška kaitra, termometro stulpelis rodė apie 35 laipsnius.
Iš egzotiškos kelionės sugrįžus: jei siekiate stiprių įspūdžių - tai tinkama vieta  (56)
2014 m. liepos 27 d. 22:05
Žirgais po Korsiką, Islandiją ir Maljorką keliavusiai vilnietei Vilmai Andrijauskaitei kruopščiai planuota kelionė į Afriką netikėtumų pažėrė net nespėjus išvykti.
Verslininkai tikina, kad kainas kelia ne euras  (39)
2014 m. liepos 27 d. 21:47
Europos Sąjungos ( ES ) Bendrųjų reikalų ministrų taryba šią savaitę priėmė galutinį sprendimą ir nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuva tampa visaverte euro zonos nare. Tai turėtų būti gera žinia, tačiau toli gražu taip nėra. Apie 55 proc. gyventojų nelinkę džiaugtis euro įvedimu, daugiau nei 70 proc. mano, kad prekybininkai piktnaudžiaus kainomis, o arti 80 proc. įsitikinę, kad kainos kils.
„Volkswagen“ grupės testas: kuo „Jetta“ skiriasi nuo „Octavia“ arba „Golf“ nuo „Leon“?  (57)
2014 m. liepos 27 d. 21:07
Volkswagen koncernas sukūrė daug panašių modelių su skirtingų markių ženklais. Ir kartais žmogui sunku atsirinkti, kas yra kas ir kuo anas nuo šito skiriasi. Šio testo tikslas – paaiškinti, kuo Volkswagen Jetta skiriasi nuo Škoda Octavia arba Volkswagen Golf nuo Seat Leon, taip pat skirtumus tarp kitų šių markių automobilių. Testuojame vadinamuosius šešiasdešimtūkstantinius automobilius.
Užaugę ant asfalto ir gamtoje: kaip skiriasi tokie vaikai?  (6)
2014 m. liepos 27 d. 19:09
GRYNAS.lt neseniai rašė apie naują iniciatyvą Lietuvoje – miško darželius . Jų steigėjų teigimu, vaikai, ugdomi tokiuose darželiuose, yra psichologiškai ir fiziškai sveikesni nei lankantys įprastas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, be to, tokiems vaikams nuo mažens skiepijamos aplinkosauginės idėjos. Šiandien vaikai, vis daugiau laiko praleidžiantys prie kompiuterių, dažnai daugiau žino apie tolimus kraštus nei apie savo kieme ar gretimame regioniniame parke gyvenančius gyvūnus ir augalus.
S. Juodviršis Europoje kartingo čempionate užėmė trečią vietą  (2)
2014 m. liepos 27 d. 19:00
Simas Juodviršis iškovojo trečią vietą Europos kartingo čempionate. Paskutiniajame, trečiajame Europos kartingo čempionato etape, kuris vyko Švedijoje, Simui nepavyko pakartoti savo pasiekimo – laimėti Europos kartingo čempionato.
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Solidarizavimasis su „Hamas“ teroristais taikos neatneš  (137)
2014 m. liepos 27 d. 19:00
Štai ir sužinojau, kad negaliu net morališkai remti savo Izraelyje gyvenančių draugų, o mano nuomonė, kad ši šalis turi teisę gintis nuo teroristų, netgi nėra nuomonė, bet beveik karo nusikaltimas, ką pabandė įrodyti Irane kurį laiką gyvenusi TSPMI doktorantė Ieva Koreivaitė, pratęsdama Kęstučio Girniaus priekaištus neskubančiai smerkti Izraelio Lietuvos valdžiai bei piliečiams.
Kapitonas pailsusiems nuo saulės: plaukiam per marias  (17)
2014 m. liepos 27 d. 18:13
Poilsis prie jūros, žinoma, malonus, bet ilsėtis saulėje taip pat galima pavargti. Nidos prieplaukoje ne vienas kapitonas pasiūlys išeitį: plaukti per marias palydėti saulės, o turintiems daugiau laiko ir į Ventės ragą ar Mingės kaimą.
Lietuvos čempionate šuolininkė į aukštį A. Palšytė pagerino šalies rekordą  (8)
2014 m. liepos 27 d. 18:13
Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione skambiu akordu baigėsi 91-as Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Moterų šuolių į aukštį rungtyje šalies rekordą pagerino Airinė Palšytė, trečiu bandymu peršokusi į 198 cm aukštį iškeltą kartelę.