LRT

LRT - Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
LRT sudaro trys televizijos kanalai (LRT TELEVIZIJA, LRT KULTŪRA, LRT LITUANICA), trys radijo stotys (LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS) ir interneto portalas WWW.LRT.LT

Vaizdo įrašas iš Rusijos: gyventojai tokie priblokšti, kad skambina vienas kitam  (73)
2015 m. gegužės 29 d. 00:03
Rusijos Permės krašto gyventojai tokie priblokšti, kad skambina vienas kitam ir ragina lįsti laukan pažiūrėti. Kas čia per kobra, klausia jie. Pasaulio pabaiga, vėliau pakomentuos vienas iš stebėtojų. Dar vėliau danguje nežinia iš kur pasirodys antras toks neatpažintas skraidantis objektas.
Pasipiktinusi draudimu sveikai maitinti vaiką mama buvo iškviesta ant kilimėlio  (233)
2015 m. gegužės 28 d. 20:25
Viešai televizijos laidoje apie situaciją privačiame darželyje, kuriame po valstybinės įstaigos patikrinimo vaikai mažiausiai mėnesį privalo valgyti pagal valdininkų nurodytą tvarkaraštį pasipiktinusi vilnietė sulaukė žaibiškos valdininkų reakcijos.
Neringa skelbia vasaros pradžią
2015 m. gegužės 28 d. 17:06
Vasaros pramogų pradžią artėjantį savaitgalį, gegužės 29 – 31 dienomis, Neringoje skelbs festivalis „ Benai, plaukiam į Nidą “, šiais metais apjungsiantis teatrą, kiną bei muziką.
Moderniosios civilizacijos pagrindas: nanotechnologijos šviestukams  (3)
2015 m. gegužės 28 d. 14:21
Mokslas padovanojo žmonijai daug nuostabių technologijų, tačiau pažanga ne visose srityse tokia sparti, kaip norėtųsi. Jeigu automobiliai tobulėtų tokiu pat greičiu, kaip kompiuterinė technika, su vienu litru degalų turėtume lengvai nuvažiuoti bent tūkstantį kilometrų.
„Auksinio proto” nugalėtoją mokykloje vadino vunderkindu  (39)
2015 m. gegužės 28 d. 11:50
„Obeliuose tapau legenda, svarbiausias kaimo įvykis – Jonas laimėjo „Auksinį protą”, – juokiasi iš Rokiškio rajono Obelių kaimo kilęs LRT intelektinio žaidimo „ Auksinis protas ” nugalėtojas – 35 metų IT vadovas, verslo valdymo sistemų specialistas Jonas Mikalkėnas.
S. Paltanavičius: prasidėjo vabzdžių proveržis  (1)
2015 m. gegužės 28 d. 10:28
Mus palieka pavasaris. Po keleto dienų įžengsime vasaron. Kai kas sako, kad tai bus tik kalendorinė vasarėlė, o tikrosios dar teks palaukti. Kur ten... Jau gegužės gale gamtoje yra vasariška. Nežiūrėkite į orus, vėsą ir lietų – jie ne patys svarbiausi.
R. Šiškauskas: LKL finalo serijoje dominuos gynyba
2015 m. gegužės 28 d. 10:05
Lietuvos krepšinio aistruolių laukia bene įdomiausios dvi savaitės krepšinio kovų. Stipriausios Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) ekipos ketvirtadienį stoja į mūšį dėl nugalėtojų vardo, gražuolės taurės, aukso žiedų ir garbės.
N. Kesminas: tikiu, kad Rusija nusipirko futbolo čempionatą  (178)
2015 m. gegužės 28 d. 09:23
Futbolo specialistai ir aistruoliai mano, kad pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje vyks, net jeigu ir bus įrodyta, kad Rusija šią teisę nusipirko. Esą Rusija jau ruošiasi čempionatui: tvarko infrastruktūrą, stato stadionus, todėl atšaukti čempionatą būtų nelogiška. Laurynas Kasčiūnas sako, kad yra dar viena, nors ir mažai tikėtina, galimybė – čempionato boikotas.
D. Britanijos parlamentas svarstys referendumo įstatymo projektą  (4)
2015 m. gegužės 28 d. 08:51
Didžiosios Britanijos parlamentas svarstys įstatymo projektą, numatantį surengti referendumą dėl šalies narystės Europos Sąjungoje. Vyriausybės projekte rašoma, kad rinkėjų per referendumą bus klausiama, ar šalis turėtų likti Bendrijoje.
D. Grybauskaitė apie švietimo ministro istoriją: šitas spektaklis buvo visiškai nereikalingas  (91)
2015 m. gegužės 28 d. 07:01
Ketvirtadienį Dalia Grybauskaitė kalbėdama „ LRT “ radijui ir vertindama naują Švietimo ir mokslo ministrę sakė, kad dalis atsakomybės už ką tik paskirtos ministrės darbą tenka premjerui, o pačios prezidentės pasirinkimas buvo ribotas. „ Geresnių (kandidatų - DELFI) nei partija, nei premjeras man nepateikė, “ - interviu sakė D. Grybauskaitė.
Tėvams – iššūkis: valstybė uždraudė vaikus maitinti sveikai  (266)
2015 m. gegužės 27 d. 20:48
Savo vaikams suteikti tik tai, kas geriausia, - tokiu principu vadovaujasi geri tėvai.
TV eteryje – speciali programa V. Aliuliui atminti  (5)
2015 m. gegužės 27 d. 15:53
Mirus iškiliam dvasininkui Vaclovui Aliuliui, LRT kviečia žiūrėti specialias transliacijas jam atminti. Ketvirtadienį, gegužės 28-ąją, kunigo laidotuvių dieną, LRT Kultūra rodys: 11:00 val. Kunigo Vaclovo Aliulio laidotuvių šv. Mišios. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus Arkikatedros bazilikos.
Paskirta švietimo ir mokslo ministrė  (252)
2015 m. gegužės 27 d. 15:11
Švietimo ir mokslo ministre paskirta „darbietė“ Audronė Pitrėnienė , pastaruoju metu ėjusi Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės pareigas.
R. Vainienė. Sulopytas sveikatos draudimas  (16)
2015 m. gegužės 27 d. 11:28
Nors Lietuvos Respublikos Konstitucija ir numato piliečiams nemokamą medicinos pagalbą valstybinėse gydymo įstaigose, puikiai žinome, kad nemokamas būna tik sūris pelėkautuose. Tariamai nemokama sveikatos priežiūra yra finansuojama mūsų mokamomis privalomojo sveikatos draudimo įmokomis. Už dirbančiuosius asmenis įmokas sumoka darbdavys, tam tikros kategorijos gyventojai yra draudžiami valstybės lėšomis. Likę gyventojai įmokas turi sumokėti patys. Sumokėti minimalią 27 eurų per mėnesį įmoką privalo net tie, kurie nevykdė jokios veiklos ir neturėjo jokių pajamų. Net Lietuvos gyvenantys užsieniečiai turi draustis privalomuoju sveikatos draudimu. Idealiu atveju, pagal įstatymą, kiekvienas Lietuvoje gyvenantis asmuo turėtų būti juo apdraustas.
Paskutinis nesugyvenamų ir arogantiškų cinikų – A. Valinsko ir A. Tapino – dialogas  (72)
2015 m. gegužės 27 d. 10:18
LRT intelektinis žaidimas „ Auksinis protas “, tapęs nepakeičiama trečiadienio vakarų pramoga daugelyje Lietuvos šeimų, baigia pirmąjį savo sezoną, kelia rankas į viršų ir dėkoja visiems žaidusiems, žiūrėjusiems ir sirgusiems už mėgstamus žaidėjus.
Socdemai apie jiems mestus kaltinimus: konservatoriai patys iššoko į trasą  (65)
2015 m. gegužės 27 d. 08:01
Socialdemokratai siūlo politinių partijų susitarimą dėl žmogaus teisių ir laisvių apsaugos. Siūloma susitarti dėl tų dalykų, dėl kurių partijos nesutarė per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį: eutanaziją, abortus, šeimos modelį. Kodėl tokio susitarimo reikia ir kodėl jam kategoriškai pasipriešino Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ?
Nelaimingi darbuotojai – įmonės veiklos stabdis?  (30)
2015 m. gegužės 26 d. 22:00
Verslininkai, siekdami pagerinti darbuotojų efektyvumą, dažniausiai investuoja į darbuotojų profesinių kompetencijų tobulinimą. Tačiau tik retas susimąsto, kad žmonių pasitenkinimas darbu ir gera savijauta gali būti lemiamas veiksnys, kai norima padidinti įmonės „apsukas“, sako LRT .lt pašnekovai.
Ekspertas: lietuvių nusikaltėliai emigruoja ten, kur lengviau nusikalsti  (16)
2015 m. gegužės 26 d. 21:41
Dėl gerai veikiančių saugumo priemonių ir Lietuvos įstojimo į Šengeno erdvę Lietuvos nusikalstamas pasaulis yra linkęs emigruoti ten, kur vykdyti nusikaltimus galima daug lengviau.
Prekiautojai žmonėmis merginas išveža fiktyvioms santuokoms  (15)
2015 m. gegužės 26 d. 18:32
Europos policijos pareigūnams tenka kovoti su nauja prekybos žmonėmis forma – šimtai jaunų moterų iš vargingų Rytų ar Vidurio Europos kampelių viliojamos į vakarus „suklastotų vedybų“. Jaunikiai, paprastai atvykėliai iš Azijos ar Afrikos , vedę Europos Sąjungos pilietę gauna teisę čia gyventi ir dirbti, o vadinamosios „nuotakos“ neretai dingsta.
Būsima pirmoji Lenkijos ponia ilgėsis mėgstamo darbo  (7)
2015 m. gegužės 26 d. 18:21
Po prezidento rinkimų Lenkijoje daug kalbama ne tik apie išrinktąjį prezidentą Andrzejų Dudą , bet ir būsimą pirmąją ponią – Agatą Dudą. Ji pati sako, jog labai mėgsta savo – mokytojos – darbą ir jo ilgėsis, kai teks persikelti iš Krokuvos į Varšuvą.
„Auksinis protas”: kelionė aplink pasaulį už „chaliavą”  (4)
2015 m. gegužės 26 d. 12:05
Slengo žodis „chaliava” paminėtas neatsitiktinai – būtent jis atneš pergalę LRT žaidimo „Auksinis protas” nugalėtojui. Jis atsakys į painų populiariausio ir žiūrimiausio intelektinio žaidimo vedėjų Arūno Valinsko ir Andriaus Tapino klausimą ir šis atsakymas bus lemtingas.
A. Butkevičius: komisija dėl „An-2“ darbą baigs per dvi savaites  (21)
2015 m. gegužės 26 d. 09:08
Vyriausybėje sudaryta komisija virš Baltijos jūros sudužusio lėktuvo paieškos ir gelbėjimo operacijai įvertinti savo išvadas pateiks per dvi savaites, teigia premjeras Algirdas Butkevičius .
A. Butkevičius: švietimo ministrą turėsime jau šią savaitę  (38)
2015 m. gegužės 26 d. 09:01
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad švietimo ir mokslo ministras bus paskirtas šią savaitę, tačiau kandidato pavardės neatskleidžia.
Pasirašys sutartį dėl nuskendusio lėktuvo apžiūros  (11)
2015 m. gegužės 26 d. 08:49
Antradienį turėtų būti pasirašyta sutartis dėl Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo „An-2“ apžiūros ir galimybės jį iškelti.
Norvegai Lietuvoje stato gamyklą už 15 mln. eurų  (85)
2015 m. gegužės 26 d. 08:24
Keturiasdešimt septynių hektarų plote vietos daug, o įmonių – ne. Norvegų kapitalo įmonė „Devold“, užsiimanti trikotažo gaminių siuvimu, čia stato gamyklą. Birželį norvegams reikės testuoti naują įrangą, o tam reikia dujų, todėl vietoje pusmečio „ Lietuvos dujos “ per tris mėnesius nutiesė dujotiekio atšaką iki gamyklos.
A. Zuokas skaudžiai įgėlė R. Šimašiui  (573)
2015 m. gegužės 26 d. 07:53
Ketvirtaisiais veiklos metais „ Air Lituanica “ turėjo būti pelninga, o verslo planas buvo vykdomas net geriau, negu buvo planuota. Taip teigia buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas . Savo ruožtu naujasis miesto meras Remigijus Šimašius tikina, kad nuo pat pradžios buvo akivaizdu, jog ši kompanija yra pasmerkta sužlugti.
Lietuvos aeroklubo prezidentas: „An-2“ nelaimės galėjo nebūti  (82)
2015 m. gegužės 26 d. 06:54
Jei tinkamai būtų buvęs ištirtas lakūno Jurgio Kairio avarijos Viduržemio jūroje įvykis, nebūtų An-2 avarijos Baltijos jūroje, LRT Televizijos laidoje „Teisė žinoti“ tvirtina Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas . Pašnekovo teigimu, aviacijos tyrimai Lietuvoje nuo kitų šalių atsilieka du su puse karto.
EPBO atstovas: žinome, kaip įveikti skurdą  (12)
2015 m. gegužės 25 d. 18:55
Švietimas, mikrokreditai ir produktyvesnis žemės ūkis gali padėti įveikti skurdą vargingai gyvenančiose šalyse, tvirtina Erikas Solheimas, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ( EPBO ) Paramos vystymuisi komiteto vadovas. Jo teigimu, tą įrodo tokių šalių, kaip Vietnamas ar Bangladešas , pavyzdžiai.
Ką verta žinoti šauktiniui: kada teks keltis ir kiek liks laisvalaikio  (210)
2015 m. gegužės 25 d. 16:25
Adaptacija šauktiniams neturėtų būti sunki, o jiems taikomi fiziniai reikalavimai – patys žemiausi, teigia ekspertai. Anot Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko kapitono Aurimo Lapkausko, šauktiniams sudarytoje dienotvarkėje yra išskirtos dvi valandos poilsiui, o visos tarnybos metu jie turės ir atostogas.