LRT

LRT - Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
LRT sudaro trys televizijos kanalai (LRT TELEVIZIJA, LRT KULTŪRA, LRT LITUANICA), trys radijo stotys (LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS) ir interneto portalas WWW.LRT.LT

VSD vadovas tarp „Islamo valstybės“ grasinimų Baltijos šalims ir Rusijos žinučių mato įdomių paralelių  (99)
2015 m. lapkričio 29 d. 21:47
Po Paryžiaus teroro išpuolių, tarnybos, atsakingos už saugumą mūsų šalyje, įvertino teroro grėsmės lygį Lietuvoje ir pasirengimą tas grėsmes užkardyti. Tada buvo konstatuota, kad šiuo metu teroro grėsmės lygis Lietuvoje žemas. Kita vertus, konstatuota ir tai, kad tarnybos nėra pakankamai pasirengusios kovoti su terorizmu: trūksta veiksmų koordinacijos, įstatymų pataisų, bet labiausiai – lėšų. Lėšų poreikis bent iš dalies mėginamas kompensuoti kitų metų biudžete. Taip pat paskelbta, kad Krizių valdymo centras bus atkurtas prie Vyriausybės, ir antiteroristinis padalinys prie Valstybės saugumo departamento. Departamento vadovas Darius Jauniškis šįvakar laidoje.
R. Valatka. Turkų maršas – Mozarto-Erdogano sonata A-dur vargšeliui Putinui  (1271)
2015 m. lapkričio 29 d. 17:33
Išlepusius Vakarų dičkius ir Rytų pirmokėlius gąsdinęs mušeika Vova gavo į nosį. Turkija sugrojo W. A. Mozarto sonatos A-dur III dalį („Turkų maršas“). Bailiai sulindo po stalu: dabar tai bus. Buvo. Pabrukęs uodegą Vova, kaip tikras zekų tierpila, ėmė inkšti: į subinę įspyrė, kur žiūri Obama, NATO , JT ? Ilgai tylėjo, paskui tris dienas Vova rypavo, skundėsi visu nedoru pasauliu.
Danijos fabrike emigrantams nevisavertiškumo kompleksą atperka pinigai  (29)
2015 m. lapkričio 29 d. 14:59
Danija – nedidelė, ten gyvena tik 5 mln. gyventojų, tačiau įdomybių šioje šalyje tikrai netrūksta.
Patarimai, kaip išmokyti kalbėti mėlynkaktę amazonę  (1)
2015 m. lapkričio 29 d. 13:56
Ar išmoks bene geriausiai garsus atkartojančios papūgos – mėlynkaktės amazonės – kalbėti, priklauso nuo paties paukščio ir to, kiek su juo bendraujama. Taip teigia Lietuvos zoologijos sodo Paukščių skyriaus vyresnioji zoologė Rasa Mikuličienė . Ji pataria, ką daryti, kad jūsų augintinė greičiau prabiltų.
Orai: kitą savaitę dangus maišysis su žeme  (77)
2015 m. lapkričio 29 d. 12:38
Sinoptikai sako, jog sekmadienio sniegą ir šlapdribą pirmadienį išstums stiprus vėjas ir lietus, o kitą ketvirtadienį ateis daugiau šilumos.
Kaip elgtis per Adventą?  (28)
2015 m. lapkričio 29 d. 12:31
Sekmadienį krikščioniškas pasaulis pradeda Adventą - keturių savaičių laiką iki Kalėdų - susikaupimo ir ramybės metą. Adventas simbolizuoja krikščioniškųjų metų pradžią ir yra ypač svarbi krikščioniška tradicija.
Savaitgalio pasivaikščiojimams – puiki vieta visai šalia Vilniaus
2015 m. lapkričio 29 d. 10:08
Sakoma: nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Pasivaikščioti Pavilnių regioninio parko Ribiškių pažintiniais takais galima bet kokiu oru. Prieš keletą mėnesių įkurtas pėsčiųjų ir slidininkų takas ypatingas dėl erozinio reljefo, kuriuo driekiasi. Jo analogo Lietuvoje, o greičiausiai ir visoje Europoje, nėra.
Kelininkai perspėja vairuotojus: būkite budrūs  (1)
2015 m. lapkričio 29 d. 09:53
Sekmadienį naktį daug kur Lietuvoje pasnigus, ir daugeliui kelių esant šlapių, Eismo informacijos centro atstovas perspėja vairuotojus būti budrius, o dėl stiprėjančio vėjo turėtų būti itin atidūs sunkiasvorių automobilių vairuotojai.
Orai: sekmadienis bus itin nemalonus  (17)
2015 m. lapkričio 29 d. 00:13
Sinoptikai sako, jog sekmadienį ciklonai į Lietuvą atneš sniego ir šlapdribos, o pirmadienį Atlanto ciklonas atpūs lietaus ir daugiau šilumos.
Specialistės patarimai, kaip susitarti su orchidėjomis
2015 m. lapkričio 28 d. 20:46
Orchidėjos, kurių galima nusipirkti prekybos centruose, yra ne rūšiniai augalai, o specialiai mokslininkų išvesti ir pritaikyti auginti kambaryje, tad, jei mėgstate kambarinius augalus, jums bus lengva susitarti ir su orchidėjomis, LRT RADIJUI sako Lietuvos orchidėjininkų draugijos valdybos narė Kristina Popovienė. „Jei gyvenate standartiniame daugiabutyje, reikėtų pradėti nuo falenopsio. Jei auginate sanpaulijas [...], jūsų pirmoji orchidėja galėtų būti raibuolė. Jei auginate kaktusus [...], pirma jūsų orchidėja galėtų būti katlėja. Jeigu jums patinka lapiniai augalai ir nelabai svarbu žiedai, jei auginate paparčius, anturius, pirma orchidėja galėtų būti liudizija“, – pataria orchidėjininkė.
Kuo kvėpuojame savo namuose  (16)
2015 m. lapkričio 28 d. 17:30
Baltijos aplinkos forumo Latvijoje atliktas tyrimas atskleidžia, kad namuose dažnai kvėpuojame kancerogeninių ir alergizuojančių medžiagų prisotintu oru. Specialistų teigimu, kenksmingą aplinką susikuriame patys, mat ore kenksmingų medžiagų atsiranda iš kasdien naudojamų gaminių: dažų, valiklių ir higienos priemonių.
Svetima piniginė. U. Galadauskaitė jaučiasi nesubrendusi dideliems pirkiniams  (16)
2015 m. lapkričio 28 d. 17:00
Rimtumas, racionalumas ir susilaikymas – LRT žinių vedėjos Ugnės Galadauskaitės darbo dalis. Tačiau praverdama savo piniginę „ Pinigų kartai “ ji parodė kitokią savo pusę.
„Juodąjį penktadienį“ vertina kritiškai  (10)
2015 m. lapkričio 28 d. 13:02
Pirma diena po tradicinės Jungtinių Valstijų Padėkos dienos šventės yra vadinama „Juoduoju penktadieniu“ – ne todėl, kad tai kažkokia labai bloga diena. Tai tiesiog didelių nuolaidų ir išpardavimų diena, per kurią išleidžiami milijardai dolerių. Pastaraisiais metais ši tradicija ateina ir į Europos prekybos tinklus.
Rusija stiprina priešlėktuvinės gynybos sistemas Sirijoje  (131)
2015 m. lapkričio 28 d. 12:41
Rusija stiprina savo priešlėktuvinės gynybos sistemas Sirijoje – Maskva arčiau kranto dislokavo laivą bei į pagrindinę bazę atsivežė naujų raketų.
Kur kreiptis, jei iš lauko atsklinda nemalonus kvapas?  (9)
2015 m. lapkričio 28 d. 12:11
Jei jus kankina nemalonūs kvapai, atsklindantys iš lauko, reikėtų kreiptis į visuomenės sveikatos centrą – specialistai patikrins, ar tikrai pažeistos normos, ir nutars, ką daryti toliau.
Žalieji ežerai vaduoti nuo senų padangų  (4)
2015 m. lapkričio 28 d. 12:04
Viešoji įstaiga „Mes darom“ kartu su Padangų importuotojų organizacija šeštadienį surengė parodomąją aplinkos švarinimo akciją. Jos organizatorės sako, jog žmonėms norima parodyti, kaip elgtis su panaudotomis automobilių padangomis.
Kokie vabzdžiai gali gyventi mandarinuose?  (1)
2015 m. lapkričio 28 d. 11:51
Kalėdiniu laikotarpiu ypač populiariuose mandarinuose gali tūnoti Viduržemio margasparnė musė, teigia gamtos mokslų daktaras Henrikas Ostrauskas . „Jos biologija įdomi tuo, kad su kiaušdėtėmis ji gali pradurti vaisiaus žievelę ir ten padėti kiaušinėlį“, – LRT RADIJUI sako mokslininkas.
L. Linkevičius: Nacionalinių maldos pusryčių tema atitinka šių dienų realijas  (55)
2015 m. lapkričio 27 d. 17:54
Penkioliktą kartą Nacionalinių maldos pusryčių tema apie religiją ir karus, pasak užsienio reikalų ministro, visiškai atitinka šių dienų realijas. Pusryčiuose kalbėjęs Bordo mečetės direktorius pabrėžė, kad religija gali tapti susitaikymo veiksniu, tačiau, kaip parodė pastarieji įvykiai, ji lygiai taip pat gali paskatinti neapykantą ir net karus.
Prezidentūroje įžiebta Kalėdų eglė  (25)
2015 m. lapkričio 27 d. 17:38
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūros Baltojoje salėje kartu su vaikais įžiebė Kalėdų eglę ir paskelbė akcijos „ Knygų Kalėdos “ pradžią.
A. Valinskas glėbyje meiliai glaudė B. Tiškevič  (38)
2015 m. lapkričio 27 d. 16:48
Kitokiomis aplinkybėmis žavioji Arūno Valinsko žmona Inga , veikiausiai, pavydėtų. Tačiau televizijos laidų vedėjas rašytoją Beatą Tiškevič glėbyje glaudė ne be priežasties.
R. Lazutka: darbuotojų trūkumas yra pasiteisinimas nemokant didesnių algų  (204)
2015 m. lapkričio 27 d. 15:26
Imigrantams iš trečiųjų šalių atlyginimai Lietuvoje atrodo adekvatūs, jie imasi darbų, kurių vietiniai dirbti nenori, todėl imigracija iš dalies galėtų spręsti darbo rinkos problemas šalyje.
Nepavykus susitarti dėl klimato kaitos, laukia tragiški padariniai  (9)
2015 m. lapkričio 27 d. 13:04
Daugiausia ginčų per Paryžiuje vyksiančią Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją galima tikėtis dėl pinigų, LRT RADIJUI sako klimatologas Justinas Kilpys. „Nėra klausimo, kad nereikia spręsti klimato kaitos problemos, kad klimato kaita nesukelia pavojingų meteorologinių reiškinių ar problemų sveikatai. [...] Nesutariama dėl to, kas ir ką turėtų daryti, t. y. ar besivystančios šalys, ar turtingos šalys, ar visos šalys. Ir kas už tai mokės“, – kalba klimatologas. O profesorius Niklas Hoehne iš Naujojo klimato instituto nuogąstauja, kad artimiausioje ateityje šalių vadovų darbotvarkėse klimato kaitai teks konkuruoti su pasaulyje augančia įtampa dėl terorizmo grėsmės.
Kelionė Druskininkų gondolomis kainuos 5 eurus  (8)
2015 m. lapkričio 27 d. 11:46
Druskininkuose pradeda veikti „Lynų kelias“, sujungsiantis du lankomiausius kurorto objektus – Druskininkų vandens parką ir žiemos pramogų kompleksą. Duris atveria ir rytietiško stiliaus viešbutis „ Flores “ bei SPA centras .
V. Baumila laidos filmavime neišlaikė savo paties mesto lankstumo iššūkio  (3)
2015 m. lapkričio 27 d. 10:46
Kaskart pasirodęs TV ekranuose atlikėjas Vaidas Baumila džiugina ne tik savo vokaliniais sugebėjimais, bet ir išpuoselėta išvaizda bei sportišku kūnu. Vis dėlto šio vakaro LRT televizijos laidoje „Vario audra“ asmenukėmis iš sporto salės nevengiančiam pasidalinti dainininkui teks nuryti nesėkmės kartėlį.
Buvęs žalgirietis G. Chižniakas blokus dalijo Lietuvos žurnalistams
2015 m. lapkričio 27 d. 09:21
Tarptautiniame krepšinio turnyre „Budivelnyk“ 70-mečio taurei laimėti Kijeve antradienį iškilmingai paminėta ir Lietuvos kariuomenės 97-ųjų atkūrimo metinių diena. Ir paminėta ji geriausiomis lietuviškomis tradicijomis – krepšinio varžybomis.
V. Landsbergis: Rusija negali sau leisti labai agresyvaus atsakymo  (383)
2015 m. lapkričio 27 d. 07:16
Gavusi „sprigtą į kaktą“ antradienį Turkijai numušus Rusijos karinį lėktuvą, Rusija negali sau leisti labai agresyvaus atsakymo į Turkijos veiksmus laidoje „LRT Forumas“ Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis .
V. Adamkus: Europa padarė klaidą bandydama skirstytis pabėgėlius  (165)
2015 m. lapkričio 26 d. 23:17
Bandymą Europai solidariai pasidalinti plūstančius pabėgėlius kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus vadina „klaida“, nes neišspręstos migracijos priežastys - konfliktai Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose.
Pabėgėlių apgyvendinimas: L. Graužinienė ragina nedaryti Prancūzijos klaidos  (108)
2015 m. lapkričio 26 d. 16:41
Seimas įteisino galimybę perkelti pabėgėlius į Lietuvą. Tačiau kiek jie gyvens pabėgėlių centre, kokias ir kiek laiko gaus išmokas, palikta spęsti Vyriausybei. Dalis savivaldybių teigia jau pasirengusios apgyvendinti pabėgėlių šeimas, kitos sako neturinčios galimybės arba galvotų tada, jei lėšų skirtų vyriausybė.
Kur reikėtų kreiptis, jei savo palaikus norite paaukoti mokslui?  (10)
2015 m. lapkričio 26 d. 13:59
Palaikų paaukojimas mokslui – kilnus ir reikalingas poelgis, tačiau tokią valią gali pareikšti tik savo palaikus norintis paaukoti asmuo. Taip sako Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros atstovas Mantas Mincevičius.