LRT

LRT - Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
LRT sudaro trys televizijos kanalai (LRT TELEVIZIJA, LRT KULTŪRA, LRT LITUANICA), trys radijo stotys (LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS) ir interneto portalas WWW.LRT.LT

V. Andriukaitis atsikerta į D. Grybauskaitės kritiką: tai puikus neatsakingo kalbėjimo pavyzdys  (4)
2015 m. sausio 29 d. 08:03
Briuselio žiniasklaidai pranešus, kad Europos komisarui Vyteniui Andriukaičiui pavaldus departamentas nusiuntė laišką Rusijai, siūlantį jai pačiai spręsti, iš kokių šalių leisti eksportuoti maisto produktus į Rusiją, prezidentė Dalia Grybauskaitė Vytenio Andriukaičio veiklą pavadino apgailėtina ir paragino už tai prisiimti atsakomybę.
L. Linkevičius: pakanka argumentų dėl Rusijos  (35)
2015 m. sausio 29 d. 07:25
Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį tarsis, ar griežtinti sankcijas Rusijai , po to, kai pastarąją savaitę Rusijos remiami separatistai stiprina puolimą, o savaitgalį, jiems apšaudžius Marijupolio miestą, žuvo trisdešimt civilių.
Perkame eurais: kur slypi grėsmė  (16)
2015 m. sausio 28 d. 19:18
Žmonės dar neįpratę prie kainų eurais. Tai rodo ir tyrimas, tą mato ir miestelių prekybininkai.
A. Butkevičius neįžvelgia V. Andriukaičio atsakomybės  (41)
2015 m. sausio 28 d. 16:24
Premjeras Algirdas Butkevičius šį vakarą susisieks su eurokomisaru Vyteniu Andriukaičiu, siekdamas išsiaiškinti, ar su šiuo pareigūnu buvo suderinti techninio pobūdžio raštai dėl galimybės Rusijai spręsti, kurioms Bendrijos narėms panaikinti maisto produktų embargą.
J. Morkūno nepalieka Čečėnijoje patirtos įkaitų dramos prisiminimai  (2)
2015 m. sausio 28 d. 15:25
Prie Lietuvos kariuomenės prisijungę garsūs Lietuvos vyrai pratybų metu patiria ne tik fizinius sunkumus – neretai užduotys sukelia ir stiprius vidinius išgyvenimus. Šįkart LRT laidoje „Tikri vyrai“ sukrečiantį išgyvenimą atskleis TV laidų vedėjas ir renginių organizatorius Jogaila Morkūnas , neretai kitų projekto dalyvių patraukiamas per dantį dėl lengvabūdiško požiūrio į užduotis ir plepumo.
Atrasta seniausia žinoma žvaigždės su planetomis sistema  (12)
2015 m. sausio 28 d. 12:41
Tarptautinė mokslininkų komanda atrado seniausią žinomą žvaigždės ir planetų sistemą, atsiradusią Visatos pradžioje. Nustatyta, kad aplink į Saulę panašią žvaigždę skrieja penkios Žemės dydžio planetos.
D. Jursevičius: žvaigždžių liga sirgau lygiai vieną vakarą
2015 m. sausio 28 d. 12:19
Informacinių laidų metu viskas vyksta greitai, čia ir dabar, sprendimus turi priimti staigiai, ir jie turi būti teisingi, sako LRT Televizijos laidos „Laba diena, Lietuva “ ir radijo laidos „60 minučių“ vedėjas Deividas Jursevičius . Todėl, anot žurnalisto, šis žanras jam – pats artimiausias. Nors šokių projekto vedėjo vieta jo neviliotų, o siekis išpopuliarėti atrodo tolimas, D. Jursevičius pripažįsta, kad žvaigždžių liga bent trumpam susirgti teko.
A. Lašas. Svetimas skausmas būna (atsakymas prof. V. Landsbergiui)  (250)
2015 m. sausio 28 d. 10:57
Po išpuolių prieš „Charlie Hebdo“ redakciją milijonai europiečių spontaniškai išėjo į gatves pareikšti savo užuojautos nekaltoms aukoms ir pasmerkti žudikus. Po Maskvos remiamų kovotojų išpuolių prieš nekaltus Mariupolio miesto gyventojus Vakarų Europoje masinių solidarumo akcijų nebuvo. Kodėl ?
Užsienio reikalų ministras: V. Ušackas suklydo  (146)
2015 m. sausio 28 d. 09:11
Į krepšinio aikštelę su Rusijos prezidento administracijos vadovu Sergejumi Ivanovu išbėgęs Europos Sąjungos ambasadorius Vygaudas Ušackas suklydo, mano užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius .
V. Landsbergis apie Vakarų reakciją į puolimą Ukrainoje: bailiai  (861)
2015 m. sausio 28 d. 08:32
Buvęs Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis piktinasi, kad nepaisant atsinaujinusio smurto Rytų Ukrainoje, Vakarai ir toliau drebina kinkas prieš Rusiją užuot ėmęsi veiksmų.
Aktorė A. Diržiūtė: ilgai negalėjau susitaikyti, kad tampu moterimi...
2015 m. sausio 28 d. 00:10
Vasario mėnesio „Moters“ herojė aktorė Aistė Diržiūtė : „Galėjau daug ko nedaryti, arba daryti tai, ką noriu.“
Fantastišku grožiu blykstelėjusi S. Nainė: viskas, ko jai reikia – kukli, trumpa balta suknelė  (17)
2015 m. sausio 27 d. 23:57
Radijo ir televizijos laidų vedėją, populiarųjį „radistą“ Joną Nainį, prieš kelerius metus vedusiam buvusią „mokunukę“ Simoną, galima drąsiai vadinti vienu laimingiausiu Lietuvos vyru – toli gražu ne kiekvienam šalies stipriosios lyties atstovui pavyksta gyvemime rasti tokį sau artimą ir mylimą žmogų, tvirtai laikantį visus keturis namų ūkio kampus, apsiskaičiusį, kūrybingą, populiarų ir gražų.
Analitikas: tai tik lašas Rusijos sunkumų jūroje  (62)
2015 m. sausio 27 d. 23:22
Agentūrai „Standard & Poor's“ iki „niekinio“ lygio sumažinus Rusijos skolinimosi reitingą, Maskvos pareigūnai aiškina, kad tai padaryta tiesiogiai įsakius Jungtinėms Valstijoms.
Vilija Pilibaitytė-Mia ištirpo verslininko Nerijaus glėbyje  (73)
2015 m. sausio 27 d. 23:13
Antradienio vakarą septyni likę Lietuvos atlikėjai sugužėjo į LRT televizijos didžiąją studiją, kur buvo filmuojamas eilinis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos turas.
Lietuvoje gyvenantis graikas: ES mus pavertė eksperimentiniais triušiais  (442)
2015 m. sausio 27 d. 21:40
Graikijoje Parlamento rinkimus laimėjo partija, kurios labiausiai nenorėjo Europos lyderiai, ir, ko gero, labiausiai troško Kremlius – euroskeptiška, prieš taupymo politiką nusiteikusi ir ypač prorusiška kairioji partija „ Syriza “. Apie tai, kad Graikijos neliks euro zonoje, kalbama vis garsiau, bet ar reikia dėl to nerimauti? Ar realu, kad po rinkimų graikų politikai staiga imtų krėsti kvailystes, pavyzdžiui, nemokėti palūkanų už skolas Europos Sąjungoje (ES) ar panašiai.
Skandalą sukėlęs V. Andriukaitis: atsakomybę turi prisiimti ir D. Grybauskaitė  (272)
2015 m. sausio 27 d. 21:10
Lietuvos deleguotas sveikatos ir maisto saugos eurokomisaras Vytenis Andriukaitis piktinasi prezidentės patarėjos Virginijos Būdienės pareiškimais, esą būtent jis turi prisiimti atsakomybę už Briuselio pasiūlymą Maskvai derėtis su valstybėmis dėl maisto produktų embargo panaikinimo.
„Eurovizijos“ komisija N. Šiaudikytę nori išsiųsti į Kolumbiją  (23)
2015 m. sausio 27 d. 18:30
Antradienio vakarą LRT Didžiojoje studijoje vėl virė „ Eurovizijos “ aistros – buvo filmuojama jau penkta nacionalinių atrankų laida. Dėl galimybės vykti į didįjį dainų konkurso finalą Vienoje liko varžytis 7 atlikėjai: Liepa Mondeikaitė , Neringa Šiaudikytė , Edgaras Lubys , Vilija Pilibaitytė-Mia , Vaidas Baumila , Monika Linkytė , Jurgis Bruzga. KAip visuomet, filmavimo metu netrūko netikėtų idėjų ir pasiūlymų. Pavyzdžiui, N. Šiaudikytei komisija pasiūlė išvykti į Kolumbiją pasisemti temperamentingumo.
A. Valinsko ir A. Tapino vedamas protų kovas jau pamėgo ir emigrantai  (7)
2015 m. sausio 27 d. 17:12
Arūno Valinsko ir Andriaus Tapino vedamas protų kovas jau pamėgo ne tik Lietuvos publika, bet ir Ispanijoje, Anglijoje , Danijoje, Norvegijoje bei kitose šalyse gyvenantys emigrantai.
"Basketball diplomacy" puts Lithuanian diplomat under fire
2015 m. sausio 27 d. 16:49
With tensions flaring up again in eastern Ukraine after Russian-supported separatists attacked Mariupol, killing 30 civilians, policymakers and observers in Lithuania are particularly touchy when it comes to relations, or lack thereof, with Russia . Their ire can even fall on someone from their own team if he or she is as much as suspected of sympathies for Russia.
Lietuvos įžymybės gyvena pagal delfinų taisykles: jų rutinos dėl mūsų tingėjimo tikrai niekas nekeis  (6)
2015 m. sausio 27 d. 15:59
Jau šį penktadienį LRT pradeda transliuoti pirmą kartą pasaulyje kuriamą renginių ciklą „Delfinai ir žvaigždės“, kuriame žinomi Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio atstovai pristatys individualią programą su delfinais. Renginys unikalus ir dėl ypatingo parengiamųjų darbų bei treniruočių ritmo – bene pirmą kartą žymūs Lietuvos žmonės į treniruotes skuba ne sau patogiu laiku, o tada, kai tai leidžia delfinų gyvenimo grafikas.
Asmeninį gyvenimą po devyniais užraktais saugantis Rolandas Kazlas atsivėrė  (22)
2015 m. sausio 27 d. 14:14
„Žvelgdamas į dabartį aš labai dėkingas praeičiai – vadinasi, aš daug ko išmokau. Aš turiu namus, brangius žmones. Turiu visas sąlygas kurti, sritį, kur galiu realizuoti savo idėjas. Turiu sveikatos, todėl negaliu skųstis. Reiškia taip turėjo būti“, – sakė garsus aktorius Rolandas Kazlas.
A. Bubnys: Aušvice kentė beveik du tūkstančiai Lietuvos moterų ir vaikų  (49)
2015 m. sausio 27 d. 14:06
Lietuvos holokausto istorijoje Aušvicas taip pat yra svarbi vieta, sako istorikas humanitarinių mokslų daktaras Arūnas Bubnys .
R. Kazlas atvėrė savo namų duris  (67)
2015 m. sausio 27 d. 13:54
„Žvelgdamas į dabartį aš labai dėkingas praeičiai – vadinasi, aš daug ko išmokau. Aš turiu namus, brangius žmones. Turiu visas sąlygas kurti, sritį, kur galiu realizuoti savo idėjas. Turiu sveikatos, todėl negaliu skųstis. Reiškia taip turėjo būti”, – LRT televizijos laidos „Gyvenimas” kūrėjams sakė garsus aktorius Rolandas Kazlas .
Opinion: Why is Russia raising stakes in east Ukraine?
2015 m. sausio 27 d. 13:43
Why have we seen an intensification of military action in eastern Ukraine ? Government forces report that Russian troops are pushing towards not just Donetsk Airport, but essentially in all directions. This way, all previous predictions about how the military conflict will only smoulder during the winter but won't advance have burst like soap bubbles. Fierce fighting has recommenced, civilians are dying as well as soldiers.
Vilniuje sustojo prekyba naujais butais  (42)
2015 m. sausio 27 d. 12:51
Nekilnojamojo turto vystytojai teigia, kad Vilniuje sustojo prekyba naujais butais. Pasak jų, tokia didelė per 3 tūkst. naujų butų pasiūla buvo tik prieš septynerius metus.
Lithuanian president on Holocaust Day: Some people in Europe won't acknowledge today's aggressor
2015 m. sausio 27 d. 12:44
Europe must learn its history lessons and prevent the rise of a new aggressor whom some people don’t want to see, Lithuanian President Dalia Grybauskaitė said on Tuesday as the world marks the International Holocaust Remembrance Day.
Pasakoja apie pragarą žemėje: kas rytą – atranka mirti  (91)
2015 m. sausio 27 d. 11:27
Vos daugiau nei per ketverius metus Aušvico koncentracijos stovykloje buvo nužudyta milijonas žydų ir šimtas tūkstančių kitų tautybių žmonių, sako holokausto tyrimų centro „Yad Vashem“ istorikas Davidas Silberklangas.
A. Butkevičių pribloškė žinia iš Europos  (403)
2015 m. sausio 27 d. 08:27
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia esąs priblokštas žinios, kad Europos Komisija galėjo pasiūlyti Rusijai pačiai nuspręsti, kurioms šalims panaikinti maisto produktų embargą. Jis tikisi, kad Europos Sąjunga ( ES ) atšauks pavienių šalių susitarimus su Maskva ir derėsis vieningai.
Vaikų psichiatrų trūksta ir niekas negali to pakeisti?  (74)
2015 m. sausio 27 d. 07:33
Savižudybės yra viena dažniausių vaikų mirčių priežasčių, o patyčios – viena dažnesnių savižudybių paskatų, tačiau ir vienam, ir kitam užkirsti kelią Lietuvoje sunkiai išmokstama arba nėra pakankamai galimybių, pastebi LRT Televizijos laidos „Teisė žinoti“ dalyviai.