LRT

LRT - Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
LRT sudaro trys televizijos kanalai (LRT TELEVIZIJA, LRT KULTŪRA, LRT LITUANICA), trys radijo stotys (LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS) ir interneto portalas WWW.LRT.LT

BBC mažins darbuotojų skaičių  (3)
2015 m. liepos 2 d. 20:18
Britų visuomeninis transliuotojas BBC pranešė, kad yra priverstas atleisti daugiau nei tūkstantį darbuotojų, nes nesurenka pakankamai pajamų iš abonentinio mokesčio.
Lietuvą iškeikęs britas šalinamas iš frakcijos  (315)
2015 m. liepos 2 d. 12:41
Ketvirtadienį į posėdį susirinkę Vilniaus liberalai nusprendė, kad Vilniaus miesto tarybos narys Markas Adamas Haroldas turi būti šalinamas iš jų frakcijos.
„Amnesty International“ tyrėjas: žmonės pradeda nusivilti Ukrainos valdžia  (117)
2015 m. liepos 2 d. 11:24
Kai kurie žmonės jau ima nusivilti dabartine Ukrainos valdžia, nes, praėjus 1,5 metų nuo Euromaidano , niekas nepasikeitė, o ekonominė padėtis netgi pablogėjo.
Stumbrininkas: stambiausių gyvūnų Europoje mažyliai stebina  (3)
2015 m. liepos 2 d. 00:00
Nors stambiausi gyvūnai Europoje stumbrai gali sverti apie toną, jų jaunikliai stebina savo mažumu, sako stumbrininkas Rytas Papšys.
Ikimokyklinio ugdymo prievolė atidėta  (19)
2015 m. liepos 1 d. 23:52
Vyriausybė nusprendė metams atidėti privalomą priešmokyklinį ugdymą. Privalomas mokslas visiems šešiamečiams pagal dabar galiojančius įstatymus turėjo prasidėti jau nuo rugsėjo pirmosios.
Ką daryti rusų turistų netekusiai Palangai  (467)
2015 m. liepos 1 d. 19:02
Muzika, prekėmis bei apartamentais Palanga daugybę metų orientavosi į poilsiautojus iš Rytų. Tačiau ko imtis šiam kurortui ir į kurią rinką orientuotis, kai kritęs rublio kursas ir nesaugumo nuotaikos išvaikė rusų turistus? LRT .lt pašnekovai teigia, kad galima akcentuoti ne pajūrį, o sveikatingumo paslaugas.
Per Valstybės dieną žada įspūdingų reginių  (3)
2015 m. liepos 1 d. 17:53
Minėdami atkurtos Lietuvos 25-ąsias metines vis dar užduodame sau klausimus: kas yra pilietiškumas, kokie yra Lietuvos simboliai, kaip mes švenčiame valstybines šventes, minime istorines datas ir kodėl turėtume didžiuotis tuo, kad esame Lietuvos piliečiai ? Į šiuos ir kitus klausimus dėmesį atkreipia labdaros ir paramos fondo „ Jauniems “ inicijuojamas projektas „Misija Lietuva“ .
To paplūdimyje geriau nedaryti  (75)
2015 m. liepos 1 d. 09:31
Pagal dabar galiojančius įstatymus nuogam pasirodyti ar maudytis galima tik privačiose vietose, o vis dėlto pabandžius tai padaryti kitur, gali grėsti tiek administracinė, tiek baudžiamoji atsakomybė. Tai nurodo advokatas Remigijus Rinkevičius, kurio nuomone, turėtų būti leidžiama kurti nuogalių pliažus ir juos turėtų reglamentuoti vietos valdžia.
Į Lietuvą atvyksta 80 JAV karių  (67)
2015 m. liepos 1 d. 07:54
Į Lietuvą, į bendras pratybas, trečiadienį atvyksta apie 80 Vokietijoje dislokuoto JAV pėstininkų divizijos vadovavimo elemento karių.
Vieniems didėja algos, visiems – mokesčiai  (155)
2015 m. liepos 1 d. 07:47
Nuo trečiadienio 25 eurais didėja minimali alga – nuo šiol ji bus 325 eurai. Kylant minimaliai algai, didėja ir privalomojo sveikatos draudimo ( PSD ) įmokos dydis.
Kainos litais dar neišnyks  (12)
2015 m. liepos 1 d. 07:42
Nuo trečiadienio nebereikia kainų nurodyti eurais ir litais. Didieji prekybos centrai žada neatsisakyti kainų rodymo dviem valiutomis, etiketes su kainomis litais juose matysime bent jau iki rudens. O smulkieji prekybininkai ar mažesniuose miesteliuose įsikūrę paslaugų teikėjai, manoma, kainas litais nurodys ir dar ilgiau.
„Auksinio proto” nugalėtojas Honkonge tapo žvaigžde  (12)
2015 m. birželio 30 d. 19:34
Prieš porą savaičių į kelionę aplink pasaulį išvykęs LRT intelektinio žaidimo „ Auksinis protas ” nugalėtojas Jonas Mikalkėnas jau apkeliavo daugiau nei pusę pasaulio. Kartu su drauge Raminta keliaujantis vyras patyrė daugybę nuotykių, o Honkonge jis pasijuto pasauline žvaigžde.
Stebėtinai rami Graikijos sala: laimei, turistai atsiveža daugiau grynųjų  (4)
2015 m. birželio 30 d. 19:25
Kai Graikijos sostinėje Atėnuose verda aistros, o iš bankomatų išsiimti pinigų neįstengiantys turistai bijo, kad neišpildys gyvenimo svajonės - aplankyti Akropolį, Korfu saloje ramu. Perspėti turistai iš anksto apsirūpino grynaisiais, o parduotuvių, kavinių savininkai viliasi, kad padėtis bent kol kas nesikeis, nors dirba ne visi bankomatai.
Iš Viduržemio jūros išgelbėjo 400 pabėgėlių  (15)
2015 m. birželio 30 d. 14:43
Į Sicilijos Katanijos uostą antradienio rytą atplukdyti pirmieji 400 imigrantų, kurie per pastarąsias paras buvo išgelbėti Viduržemio jūroje.
Po karščių savaitgalį užplūs vėsa  (34)
2015 m. birželio 30 d. 11:01
Dienos šią savaitę bus vis šiltesnės, o savaitgalį galima sulaukti ir 30 laipsnių karščio. Tačiau po karšto savaitgalio užplūs vėsa ir lietūs, lydimi perkūnijos, LRT Radijui sakė sinoptikė Judita Liukaitytė .
Pasveikinti B. Komorowskio atvyks A. Butkevičius  (45)
2015 m. birželio 30 d. 08:59
Antradienį į Kauną atvykstantį Lenkijos prezidentą Bronislawą Komorowskį pasveikins ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius , prezidentės sveikinimas Lenkijos vadovui bus įteiktas raštu.
Laukia sulaikę kvapą: Graikija turi apmokėti 1,5 mlrd. eurų sąskaitą  (39)
2015 m. birželio 30 d. 08:33
Antradienį Graikija privalo grąžinti Tarptautiniam valiutos fondui ( TVF ) pusantro milijardo eurų, bet šalyje, kuri dėl skolų krizės priversta uždaryti bankus, tokių pinigų nėra.
Kaip atsikratyti kenkėjų  (5)
2015 m. birželio 30 d. 07:38
Auginant naudingiems vabzdžiams patinkančius augalus ir įkuriant jiems namelius, galima sumažinti vabzdžių, naikinančių mūsų derlių ir augalus, populiaciją.
Edvardas Žičkus iš prabangaus kruizo atsidūrė areštinėje  (6)
2015 m. birželio 29 d. 16:39
Beveik tris savaites keliavęs po Pietryčių Aziją laidos „Gyvenimas“ vedėjas Edvardas Žičkus iš kelionės parsivežė ne tik daugiau nei 60 valandų filmuotos medžiagos naujam LRT projektui „Kruizas. Azija“, bet ir nepamirštamos patirties.
Kompiuteriniai žaidimai – menas, nesusilaukiantis pripažinimo dėl stereotipų  (1)
2015 m. birželio 29 d. 13:10
Kompiuteriniai žaidimai neabejotinai yra menas, tačiau tai suvokti trukdo vyraujantys stereotipai, kuriuos kuria ir jų žaidėjai, ir kūrėjai. Taip tvirtina dizaineris, programuotojas Jonas Lekevičius, populiariausius pasaulio žaidimus prilyginantis Holivudo filmams.
Kaip pakyla lėktuvai?  (26)
2015 m. birželio 29 d. 10:48
Lėktuvui atsiplėšti nuo žemės padeda keliamoji jėga, kuri pakilimo metu viršija lėktuvo svorį. Taip sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto ( VGTU ) Antano Gustaičio aviacijos instituto Aviacijos mechanikos katedros vedėjas doc. dr. Eduardas Lastauskas.
Sinoptikas: ateina karščiai – temperatūra gali kilti iki 30 laipsnių  (36)
2015 m. birželio 29 d. 10:29
Artimiausiomis dienomis kai kur sulauksime trumpo lietaus, temperatūra sieks 23–24 laipsnius šilumos, tačiau nuo ketvirtadienio temperatūra artės prie 30 laipsnių karščio, LRT Radijui sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas .
Vieni jas naikina, o kiti – kolekcionuoja  (1)
2015 m. birželio 29 d. 09:21
Šiaulių universiteto (ŠU) Botanikos sodo darbuotojai surinko piktžolių kolekciją. Joje - vietinės, iš svetur atkeliavusios ir net nykstančios, įrašytos į Raudonąją knygą, piktžolės
Ar „w“ gali tapti taikos balandžiu tarp Lietuvos ir Lenkijos?  (235)
2015 m. birželio 29 d. 07:06
Užsieniečių pavardžių rašymas – problema, dėl kurios tautos išrinktieji laužo ietis vieną kadenciją po kitos. Šis klausimas nemenkai prisidėjo prie to, kad Lietuvos santykiai su šia istorine kaimyne Lenkija šiuo metu yra šalčiausi nuo nepriklausomybės atkūrimo laikų. Bet ar ta nelemtoji „w“ juos sušildytų?
J. Olekas apie Rusijoje sulaikytą J. Mataitį: man nėra žinoma, kad jis būtų dirbęs Lietuvai  (34)
2015 m. birželio 29 d. 01:50
Sovietų Sąjungos ir Rusijos Federacijos Aukščiausiųjų Tarybų prezidiumų sprendimas 1954 metais perduoti Krymą Ukrainai prieštaravo pagrindiniam Sovietų Sąjungos įstatymui, nes nei Rusijos Federacijos, nei Sovietų Sąjungos Konstitucija Aukščiausiųjų Tarybų prezidiumams nesuteikė galių svarstyti autonominių socialistinių respublikų konstitucinių-teisinių statusų pakeitimo. Tokį dokumentą pasirašė Rusijos generalinio prokuroro pavaduotojas Sabiras Kechlerovas.
Bankų žingsnis paskatino darbuotojus atlyginimų reikalauti grynaisiais  (148)
2015 m. birželio 29 d. 01:42
Lietuvos vartotojų institutas teigia, kad grynieji pinigai, kuriais iki šiol vyksta apie 81 proc. atsiskaitymų, vartotojams patogūs dėl keleto priežasčių: jais paprasčiau naudotis, lengviau stebėti išleidžiamų pinigų sumas, atsiskaitymas grynaisiais nieko nekainuoja.
VAD direktoriaus skyrimo tvarkos keitimą išprovokavo konfliktas Seimo pirmininkės kabinete?  (10)
2015 m. birželio 29 d. 01:37
Lietuvoje politikai šią savaitę staiga susiniovė dėl Vadovybės apsaugos departamento vadovo skyrimo. Seimo pirmininkė pranešė, kad, suderinusi su Prezidente ir premjeru, teikia naują tvarką, pagal kurią, skiriant Vadovybės apsaugos departamentas (VAD) direktorių dalyvautų visi trys šalies vadovai. Jį skirtų prezidentas Seimo pirmininko pritarimu ir premjero teikimu.
Bado klinikos įkūrėjas: gydymas dieta – toks pats, kaip gydymas vaistais  (7)
2015 m. birželio 28 d. 15:23
Gydant specialiomis dietomis ir badu visų pirma siekiama normalizuoti medžiagų apykaitą – taip galima išspręsti ne tik antsvorio problemą, bet ir daugybę kitų bėdų, sako Mokslinio dietologijos centro Jūrmaloje įkūrėjas ir vadovas Igoris Fizdelis.
Darbuotojų nepasitikėjimo užkulisiai  (5)
2015 m. birželio 28 d. 14:00
Nepasitikėjimas kolegomis bei jų kompetencija smukdo komandos darbo rezultatus, kelia stresą, trikdo komunikaciją organizacijoje, tikina LRT .lt pašnekovai. „Moksliniai tyrimai rodo, kad, galėdami pasitikėti kitais komandos nariais, ypač vadovu, darbuotojai jaučiasi saugesni, noriau dirba, dažniau rodo iniciatyvą“, – pažymi psichologė Aistė Diržytė .