LRT

LRT - Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
LRT sudaro trys televizijos kanalai (LRT TELEVIZIJA, LRT KULTŪRA, LRT LITUANICA), trys radijo stotys (LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS) ir interneto portalas WWW.LRT.LT

Lithuanian president vetoes cuts to anti-trust fines, saying they benefit Russia's Lukoil
2014 m. rugsėjo 18 d. 11:28
Lithuanian President Dalia Grybauskaitė has vetoed recently passed amendments to the Law on Competition that provide for smaller anti-trust fines on large companies, saying it benefits specifically Russian oil company Lukoil .
„Istorijos detektyvai“: kokia paslaptis sujungė du prezidentus?  (15)
2014 m. rugsėjo 18 d. 10:59
1941-ųjų ruduo. Lietuva okupuota nacių. Jų suorganizuotose skerdynėse jau buvo nužudyti tūkstančiai žydų. Lietuviai supranta, jog vokiečiai – jokie išvaduotojai iš Stalino režimo. Tai tiesiog nauja okupacija. Ir Kaune trys paaugliai nusprendžia imtis pogrindinės veiklos.
D. Grybauskaitė prakalbo apie terorizmo pavojų  (68)
2014 m. rugsėjo 18 d. 09:31
Priartėjo terorizmo pavojus Europai, todėl, kad išsaugotume taiką ir saugią mūsų visų ateitį, turime reaguoti dabar ir sutelktai.
Premjeras remia prezidentės veto Konkurencijos įstatymo pataisoms  (5)
2014 m. rugsėjo 18 d. 08:36
Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį išsakė paramą prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Konkurencijos įstatymo pataisoms, kuriomis būtų mažinamos baudos įmonėms.
Istorinė diena: sprendžiamas D. Britanijos likimas  (142)
2014 m. rugsėjo 18 d. 07:43
Ketvirtadienį škotai sprendžia visos Didžiosios Britanijos likimą. Apklausos rodo, kad nepriklausomybės šalininkus ir norinčius likti Didžiojoje Britanijoje skiria tik du procentiniai punktai.
Ką daryti, jei po daugelio metų rasite lobį ne eurais, o litais  (35)
2014 m. rugsėjo 18 d. 07:38
Jei taip atsitiktų, kad, jau įvedus eurą, žmonės atrastų lobį – daug paslėptų pinigų litais, tuos pinigus jie galės laisvai išsikeisti, interviu LRT Radijo laidai „Ryto garsai“ teigia Finansų ministerijos atstovas Vytautas Beniušis . Jo žodžiais, tai bus galima padaryti tol, kol gyvuos Lietuva ir Europos Sąjunga ( ES ).
D. Grybauskaitė: „Lukoil“ pinigais finansuojama Kremliaus karinė agresija  (81)
2014 m. rugsėjo 18 d. 07:30
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad jos vetuotos Konkurencijos įstatymo pataisos, mažinančios baudas didelėms įmonėms, naudingos Rusijos naftos kompanijai „ Lukoil “.
Skalūnų dujų gręžinio tikisi jau kitąmet  (31)
2014 m. rugsėjo 17 d. 22:22
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas tikisi, kad Naftos ir dujų gavybos įstatymo pataisos nebus vilkinamos Seime ir Lietuvoje pirmasis skalūnų dujų gręžinys atsiras jau kitų metų pabaigoje.
Kaip agresyvus nusikaltėlis tapo verslininku švaria reputacija  (149)
2014 m. rugsėjo 17 d. 17:11
„Verkti išmokau Anglijoje“, – sako Eduardas Gaulia, nes anksčiau, kai gyveno Lietuvoje, pats sau priminė ne žmogų, o bejausmį žvėrį, kuriuo visi šlykštėjosi. Štai kodėl jis nuo viso to pabėgo. Net pasikeitė pavardę, kad su praeities nuodėmėmis niekas nesietų.
Lietuvių sukurtas išmanusis žuvų ieškiklis - jau parduotuvėse  (60)
2014 m. rugsėjo 17 d. 12:31
Pirmasis lietuviškas produktas jau pardavinėjamas visose korporacijos „ Apple “ parduotuvėse. Tai – „Deeper“ išmanusis sonaras, gudrusis žuvų ieškiklis, skirtas žvejams. Vienas iš šio produkto kūrėjų, įmonės „Friday Lab“ rinkodaros vadovas Rolandas Sereika įsitikinęs – idėja žvejojant matyti telefone, ar yra žuvų, kirbėjo turbūt kas antro žvejo galvoje.
V. Ušackas: nuotaikos Rusijoje blogėja  (68)
2014 m. rugsėjo 17 d. 09:39
Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ teigė, kad, nors rusai vis dar telkiasi apie lyderį, tačiau nuotaikos blogėja, nes Vakarų taikomos sankcijos jau duoda rezultatų.
Paslaptinga Lietuvos istorija: kur dingo didžiųjų karių kapai  (40)
2014 m. rugsėjo 16 d. 22:06
Senovės pasaulio nekropoliai, kuriuose žmonės laidojo prieš tūkstančius metų savo artimuosius, žavi mus iki šiol. Tai ir Egipto Gizos piramidės, ir Antikos pasaulio nekropoliai.
Kremlius kaitina katilą Baltijos šalyse: ką turėtume daryti?  (250)
2014 m. rugsėjo 16 d. 20:44
Rusijos pareiškimą , kad Baltijos valstybėse pažeidžiamos rusakalbių gyventojų teisės, galima pavadinti katilo kaitinimu, sako Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis .
Emigrantė: tokius dalykus mums Lietuvoje labai sunku įsivaizduoti  (169)
2014 m. rugsėjo 16 d. 17:21
„Mes ėjome pirkti gėlių jo draugo žmonai ir aš pajutau, kad nusileidžia meilė. Tai buvo toks keistas pojūtis. Galvojau, kaip taip gali būti, kad žinau konkrečius metrus ir centimetrus, kada nusileidžia šitas jausmas“, – pasakoja Jolita Herlyn , kurią pažintis su vokiečiu Svenu iš Klaipėdos per Daniją atvedė iki Vokietijos.
Lithuanian PM expects new shale gas taxation rules to be adopted this autumn
2014 m. rugsėjo 16 d. 16:45
Lithuanian Prime Minister Algirdas Butkevičius expects that the government and the parliament will approve new rules for taxing shale gas exploration and production this autumn. He also hopes the rules will be favourable for investors and will open the way for launching a new tender for a shale gas production license.
Calls to ban Russian TV channels amidst Moscow's "information war" against Lithuania  (3)
2014 m. rugsėjo 16 d. 15:01
How to counter intensifying Russian propaganda campaigns that have been targeting Lithuania lately? This was the topic of the discussion on LRT political debate programme "The Right to Know" on Monday night.
R. Vainienė. Maratonas, balvonas ir komendanto valanda  (36)
2014 m. rugsėjo 16 d. 14:34
Sekmadienį Vilniaus senamiesčio svečiams ir gyventojams teko patirti komendanto valandos nuožmumą. Vilniuje vyko graži šventė - bėgimo maratonas, todėl nuo 9 ryto nežinomam laikui buvo uždaryti absoliučiai visi įvažiavimai ir išvažiavimai į didžiąją senamiesčio dalį.
Rubikoną peržengęs „Auksinio proto” dalyvis turi šansą apskristi pasaulį  (3)
2014 m. rugsėjo 16 d. 14:24
Šįkart TV žaidimo „Auksinis protas” studijoje azartas ir įnirtinga kova vyks tarp šešių vyrų, tačiau tik vienas jų pateks į žaidimo finalą ir toliau kovos dėl „Auksinio proto” titulo bei svajonių prizo – kelionės aplink pasaulį.
A.Butkevičius tikisi, kad valdžia palaimins palankų investuotojams skalūnų apmokestinimą  (31)
2014 m. rugsėjo 16 d. 11:23
Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad Vyriausybė ir Seimas šį rudenį patvirtins naują, investuotojams palankią skalūnų dujų gavybos apmokestinimo tvarką ir bus galima skelbti naują konkursą.
A. Butkevičius tikisi naujų rinkų rasti JAV, Afrikoje, Azijoje  (14)
2014 m. rugsėjo 16 d. 11:00
Lietuvos institucijos aktyviai ieško naujų rinkų, tačiau premjeras teigia, kad saikingas ekonomikos augimas ir ribotas vartojimas neleidžia greitai rasti, kur eksportuoti produkciją. Algirdas Butkevičius pranešė, kad ūkio ministras šią savaitę išvyksta į Japoniją, jis pats ketina vykti į JAV , į kurią planuojama eksportuoti maisto produktus.
Nutylėjai apie nelegalią prekybą – bauda  (19)
2014 m. rugsėjo 16 d. 08:46
Apie nelegalią prekybą tabako gaminiais ar svaigalais neparanešę turgaviečių administratoriai gali būti baudžiami tūkstantinėmis baudomis. Taip siekiama kovoti su kontrabandiniais produktais turgavietėse. Antradienį šio siūlymo imsis Seimas .
Ragina: reikia išjungti rusiškus TV kanalus be didelių diskusijų  (708)
2014 m. rugsėjo 16 d. 08:23
Rusiškos dezinformacijos vykdomą Lietuvos žmonių smegenų plovimą gali sumažinti tik rusiškos informacijos apribojimas arba visiškas rusiškų TV kanalų išjungimas – tokią išvadą daro LRT laidoje „ Teisė žinoti “ diskutavę Seimo nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas , prezidentės vyriausioji patarėja kultūrai Rūta Kačkutė, kabelinės televizijos asociacijos vadovė Vaiva Žukienė ir žurnalistas Vidas Rachlevičius.
A. Paulauskas: Rusijos pareiškimas gali būti pretekstu pulti  (288)
2014 m. rugsėjo 16 d. 08:10
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas teigia rimtai vertinantis Rusijos URM įgaliotinio pareiškimą , kad tarptautinė bendruomenė turi reaguoti į nuolatinius rusakalbių žmonių teisių pažeidinėjimus Baltijos šalyse .
Prasideda Europos judrioji savaitė - kaip keliausite į darbą?  (1)
2014 m. rugsėjo 16 d. 07:51
Prasideda Europos judrioji savaitė , kurios metu gyventojai raginami atsisakyti savo automobilių ir miestuose keliauti dviračiais, viešuoju transportu ar pėsčiomis. Šiemet prie šios akcijos prisijungė maždaug 2 tūkstančiai miestų. Tokia akcija rengiama kasmet.
Siūloma paprastinti ES pinigų naudojimo taisykles  (1)
2014 m. rugsėjo 16 d. 07:33
Bendrijos pinigus, kuriuos gaus iki 2020-ųjų, Lietuva stengsis naudoti taip, kad gautų kuo didesnę naudą: socialinės atskirties ir nedarbo mažinimui, struktūrinėms reformoms – sritims, kurios turės didžiausią poveikį ekonomikos augimui ir žmonių gerovei. Tai Lietuvos pareigūnai pažadėjo per susitikimą su Lietuvoje viešinčia Europos Audito rūmų delegacija.
Rengiamasi ratifikuoti svarbią Ukrainos ir ES sutartį  (15)
2014 m. rugsėjo 16 d. 06:57
Antradienį Ukrainos Rada ir Europos Parlamentas turėtų ratifikuoti Ukrainos ir Europos Sąjungos laisvos prekybos sutartį, bet po derybų su Maskva jos įsigaliojimas buvo atidėtas daugiau kaip metams.
A. Jakučiūnas. Palangai reikia ne papų , bet kremliaus (atsakymas N. Mačiuliui)  (126)
2014 m. rugsėjo 16 d. 06:00
Prieš gerą mėnesį portale DELFI buvo publikuota Nerijaus Mačiulio fantasmagorija „ Palanga turi išnykti “, kurioje žinomas ekonomistas teigia, neva kurorte per daug žmonių, ir siūlo Palangą, Šventąją bei Latvijos Papę sujungti į vieną Tripolį, užpildant tarpus tarp miestų laisvalaikio ir sporto infrastruktūra, o naująjį darinį pavadinant Šventąja PaPape (angl. Holy Undrebreast ).
Po rinkimų Švedijoje – labai kartus skonis  (21)
2014 m. rugsėjo 15 d. 22:15
Puikūs oratorystės gebėjimai, didelis spaudos dėmesys ir radikalumas kalbant apie problemas, kurių nesugeba spręsti tradicinės partijos, Švedijoje išstūmė populistinę antiimigracinę Švedijos demokratų partiją į trečią vietą parlamento rinkimuose.
Pajūryje daugėja pramogaujančių ore ir ant vandens
2014 m. rugsėjo 15 d. 17:37
Vasarą padaugėjo pramogaujančiųjų ore ir ant vandens.