LRT

LRT - Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
LRT sudaro trys televizijos kanalai (LRT TELEVIZIJA, LRT KULTŪRA, LRT LITUANICA), trys radijo stotys (LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS) ir interneto portalas WWW.LRT.LT

Valstybė apmokės vieną moksleivio lankomą būrelį
2015 m. balandžio 19 d. 13:52
Ateinančiais mokslo metais kiekvienas moksleivis gaus po 15 eurų krepšelį pasirinktam būreliui lankyti.
Lietuvės išrasta maisto pakuotė padės spręsti maisto eikvojimo problemą  (40)
2015 m. balandžio 18 d. 21:57
Europos Komisijos duomenimis, Lietuvoje kasmet išmetama daugiau kaip 0,5 mln. tonų maisto atliekų, t. y. daugiau kaip po tris bulvių maišus vienam gyventojui. Jungtinės Karalystės Brunelio universiteto absolventė Solveiga Pakštaitė išrado maisto galiojimo pabaigą parodančią etiketę. Šis darbas sulaukė didelio pakuočių gamintojų, prekybininkų ir Didžiosios Britanijos žiniasklaidos dėmesio bei pelnė jai prestižinį apdovanojimą.
Kinija taikosi į Kauną  (35)
2015 m. balandžio 17 d. 21:57
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje užsienio ir Lietuvos bendrovės jau investavo apie 358 milijonus eurų , o pavykus sukirsti rankoms su kinų verslininkais, investicijos išaugtų dešimteriopai. Pasak LEZ valdytojų, didesnei plėtrai reikia jungčių su oro uostu ir geležinkeliu.
E. Daugėlaitė: jei žinočiau, kad ilgai vesiu „Labą rytą“, pasidaryčiau tatuiruotę  (87)
2015 m. balandžio 17 d. 19:44
Jei „Labas rytas, Lietuva “ tektų vesti dar ilgus metus, laidos vedėja Eglė Daugėlaitė sako, kad pasidarytų tatuiruote su atsakymu į klausimą, kaip ir kada ji keliasi, mat jos to klausiama nuolat. Nepaisant negailestingai ankstyvo ryto, trys valandos darbo tiesioginiame eteryje, pasak moters, prabėga tarsi viena ir niekada neprailgsta.
A. Sysas: mes velkamės uodegoje  (210)
2015 m. balandžio 17 d. 19:36
„Teoriškai turėtume eiti gerovės valstybės keliu, tačiau, jei pažiūrėtume į dalykus, kuriuos darome, nuo gerovės valstybės esame toli“, – LRT Radijo laidoje „LRT Aktualijų studija“ sako Seimo pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Algirdas Sysas .
Kova dėl konservatorių lyderio posto: įvardino kandidatų trūkumus  (357)
2015 m. balandžio 17 d. 19:10
Du pagrindiniai kandidatai gali užimti partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai ( TS-LKD ) pirmininko kėdę – Gabrielius Landsbergis arba Irena Degutienė , bet prognozuoti tiksliau sunku, tvirtina politologai.
V. Savukynas apie tai, kodėl svarbu mokytis matematikos, istorijos ar lietuvių kalbos  (21)
2015 m. balandžio 17 d. 15:38
Nuo pirmadienio LRT televizijos eteryje – trumpųjų laidų ciklas „Kam reikia ...?“, bandysiantis atsakyti į klausimus, su kuriais susiduria visi moksleiviai, jų tėvai ir mokytojai. Kam reikia matematikos ar chemijos? Kam mokytis tą istoriją? Ko vertas diplomas? Kaip kiekvieno iš mūsų gyvenimus paliečia vienas ar kitas dėstomas dalykas?
Degalus iš užsienio – tik tris kartus per mėnesį  (21)
2015 m. balandžio 17 d. 09:57
Nuo gegužės 1 dienos keliaujantys per muitinės postus galės įsivežti prekių ir degalų be mokesčių 3 kartus per mėnesį.
Anoniminių pranešimų ar grasinimų skaičius Lietuvoje išaugo beveik penkis kartus  (20)
2015 m. balandžio 17 d. 08:28
Pranešama, kad vyras, kuris trečiadienį grasino susisprogdinti prie Prezidentūros, yra psichiškai nestabilus ir jau ne kartą gydėsi dėl psichikos sutrikimų. Vadovybės apsaugos departamento direktorius pastebi, kad per beveik ketverius metus grasinančius laiškus siunčiančių ar anonimiškai skambinančių asmenų skaičius Lietuvoje išaugo nuo 66 iki beveik 300. Visus juos, esą, būtina nuolat stebėti, tačiau tam reikia lėšų, kurių departamentui trūksta.
„Germanwings“ tragedijos aukas prisimins garsiojoje Vokietijos katedroje
2015 m. balandžio 17 d. 08:12
Vokietija penktadienį Kelno katedroje rengia ceremoniją „ Germanwings “ lėktuvo katastrofos aukoms atminti.
Kreipsis į teismą dėl prie Prezidentūros susisprogdinti grasinusio vyro  (4)
2015 m. balandžio 17 d. 08:08
Penktadienį bus kreiptasi į teismą dėl leidimo suimti prie Prezidentūros trečiadienį grasinusį susiprogdinti vyrą. Bus prašoma ir psichiatrų išvados, ar vyras pakaltinamas.
Po dramos šalia Prezidentūros pripažino: yra 300 žmonių, kurie kelia grėsmę vadovams  (206)
2015 m. balandžio 17 d. 00:16
Po grasinimo susprogdinti Prezidentūrą , Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas siūlo didinti Vadovybės apsaugos departamento (VAD) biudžetą. Pasak jo, šiuo metu dėl lėšų trūkumo trūksta žmonių žvalgyboje, todėl pinigų bus prašoma Vyriausybės.
Projekto „Misija Sibiras'15“ koncerte pianinu grojo profesorius V. Landsbergis  (25)
2015 m. balandžio 16 d. 18:46
Ketvirtadienio vakarą į didžiąją LRT studiją susirinko gausybė žmonių, mat iš ten buvo tiesiogiai transliuojamas projekto „Misija Sibiras“ palaikymo koncertas. Jame pasirodė tokios grupės kaip „Skamp“, „Biplan", „Liūdni slibinai", „Elle G", Ieva Narkutė, Vaida Genytė ir kiti. Koncerte taip pat dalyvavo ir šių metų ekspedicijos dalyvis, grupės „Antis“ lyderis A. Kaušpėdas. Koncertą vedė praėjusių metų ekspedicijos dalyvė Guoda Pečiulytė ir Marijus Žiedas.
M. Linkytė: kodėl jie apie mane negražiai šneka?  (72)
2015 m. balandžio 16 d. 17:08
Jau visai nedaug laiko lieka iki „Eurovizijos“ konkurso Vienoje, ir Lietuvos atstovė, viena iš dueto, Monika Linkytė, neslepia jaudulio. „Tikrai ilgai negalėjau patikėti savo pergale“, – sako dainininkė, sulaukusi ne tik didelio džiaugsmo, bet ir iššūkio, kuriuo dalijasi su kolega Vaidu Baumila. Pokalbis su Monika belaukiant „Eurovizijos“, kurią transliuos LRT, – jau šio šeštadienio „Stiliuje“.
R. Mikelkevičiūtė maudosi šlovės viršūnėje  (83)
2015 m. balandžio 16 d. 16:33
LNK televizija ir praėjusią savaitę sulaukė didžiausios TV auditorijos. TNS LT duomenimis, LNK žiūrovų dalis balandžio 6-12 dienomis buvo 17,2 proc., TV3 – 16,2 proc., LRT – 9,2 proc. BTV – 7 proc.
Bepiločiai skraidantys aparatai – spąstai anglies vagims  (5)
2015 m. balandžio 16 d. 14:35
Kaimyninės Lenkijos geležinkelių bendrovė dalijasi savo sėkmės istorija kovojant su išsikerojusiais anglies krovinių vagimis. Kai lenkai traukinių lydėti pasiuntė bepiločių lėktuvų, anglies vagysčių sumažėjo trečdaliu ir dabar lenkai sutaupo per milijoną dolerių.
Tiesiogiai stebėkite istorinį „Misija Sibiras’15” projekto koncertą  (2)
2015 m. balandžio 16 d. 13:52
Pilietiškiausias jaunimo projektas Lietuvoje mini dešimtuosius gyvavimo metus ir tai yra didžiulis visų, mylinčių savo šalį ir vertinančių jos istoriją, bendraminčių indėlis.
Permainos imant būsto paskolas: kuo tai gresia  (127)
2015 m. balandžio 16 d. 11:53
Lietuvos bankas teigia, kad pakeisti atsakingo skolinimo nuostatai ir sugriežtinta būsto paskolų išdavimo tvarka turės neutralų poveikį ir apsaugos gyventojus nuo problemų, jei pakils palūkanų norma. Tačiau, ekspertų teigimu, įvesti apribojimai ypač sumažins jaunų ar vidutines pajamas gaunančių šeimų galimybes įsigyti būstą.
President Grybauskaitė strictly against plans to limit Lithuanian timber sale
2015 m. balandžio 16 d. 11:44
Lithuanian President Dalia Grybauskaitė is against the proposal to give priority to local processors to buy timber produced in Lithuanian forests. According to the president, this would not only infringe the competition but would also create exceptional conditions to the major processors.
Klaipėdos uoste dėl didelių bangų ribojama laivyba
2015 m. balandžio 16 d. 11:40
Klaipėdos uoste dėl sustiprėjusio vėjo ribojama laivyba dideliems laivams. Leidimo patekti į uosto teritoriją šiuo metu laukia vienas laivas.
D. Grybauskaitė pažėrė kritikos įstatymo pataisoms: tai proteguos stambųjį verslą  (38)
2015 m. balandžio 16 d. 10:23
Nevienareikšmiškai vertinamas siūlymas valstybinę medieną pirmiausia leisti įsigyti tik Lietuvos perdirbėjams proteguotų stambųjį verslą ir diskriminuotų kitus rinkos dalyvius, sako šalies prezidentė.
Griauna mitus apie senovės lietuvių religiją  (322)
2015 m. balandžio 15 d. 23:44
Pagonybė lietuvių gyvenime nebuvo svarbi, žyniai nebuvo specialūs kulto tarnai, jais tikriausiai galėdavo tapti bet kurio sluoksnio atstovas, taip mano istorikas dr. Darius Baronas, kurį LRT laidoje „ Istorijos detektyvai “ kalbino kultūros antropologas Virginijus Savukynas .
Banning Russian TV channels won't solve propaganda problem, Lithuanian experts say
2015 m. balandžio 15 d. 16:43
Lithuania banned a Russian TV channel, RTR Planeta, last week, becoming the first European Union member state to take this step in an attempt to tackle what it calls Russia's information war. However, even supporters of the move say that bans alone will not solve the problem.
Viduržemio jūroje galimai nuskendo apie 400 pabėgėlių  (5)
2015 m. balandžio 15 d. 16:30
Italija vėl skambina pavojaus varpais. Apie 400 pabėgėlių iš Libijos galėjo nuskęsti Viduržemio jūroje, kai laivas apvirto.
Gyventojai girdės sirenas ir į mobiliuosius telefonus gaus pranešimą  (62)
2015 m. balandžio 15 d. 11:48
Du kartus per metus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema, todėl šį trečiadienį 11,52 val. gyventojai ne tik girdės sirenas, bet ir į mobiliuosius telefonus gaus pranešimą, sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos valdybos Pasirengimo nelaimėms ir perspėjimo skyriaus viršininkas Ernestas Trunovas. „Naudodami korinio transliavimo funkciją [...], turime galimybę pranešimą perduoti į konkrečią vietovę, mums nereikalingas telefono numeris, sistemai nėra baisūs susidarantys „kamščiai“, – aiškina jis.
A. Puklevičius: Rusija neišrado nei „Pepsi Colos“, nei džinsų, nei Holivudo  (816)
2015 m. balandžio 15 d. 11:46
Rusijos propagandinių kanalų draudimo šalininkai pripažįsta, kad vien draudimų nepakanka. Lietuvai uždraudus „ RTR Planeta “ išlieka neatsakytas klausimas – ką apskritai daryti su Rusijos propaganda.
Ką „Delfinai ir žvaigždės“ dalyviai mano apie į finalą patekusius varžovus  (8)
2015 m. balandžio 15 d. 11:12
Jau šį penktadienį 18.45 val. LRT televizijos žiūrovai sužinos, kas taps projekto „ Delfinai ir žvaigždės “ didžiojo finalo nugalėtoju. Dėl šios garbės varžysis choreografas Aurelijus Liškauskas , atlikėja Liepa Mondeikaitė ir šokėja Kristina Navickaitė -Tina. Nors visi dalyviai nuo pat pradžių tarsi susitarę tvirtino, kad jokios konkurencijos nejuto, visgi daug laiko kartu praleidusios įžymybės tikrai turėjo progų ne tik artimiau susipažinti, bet ir suprasti, kurie iš kolegų į pergalę žiūrėjo rimčiau nei kiti.
Migracijos komisija – dar vienas brangus, bet bevertis Seimo žaisliukas?  (119)
2015 m. balandžio 15 d. 08:10
„Jeigu dailidė Londone uždirba 8 ar 10 kartų daugiau, jokia komisija neprivers jo grįžti. Manau, koncentruotis būtent ir reikia į darbo vietų kūrimą, į efektyvesnį ES struktūrinių fondų panaudojimą, į smulkų ir vidutinį verslą. Žinoma, reikia ugdyti ir pagarbų požiūrį į darbuotoją. Kaip man sakė vienas žmogus, nesvarbu, kiek moka, svarbu, ar laiko žmogumi ir vertina kompanijoje“, – dėl sukurtos Migracijos komisijos naudos abejoja seimo narys Audronius Ažubalis .
R. Vainienė. Valdybų nariai – nepriklausomi ir neatsakingi?  (9)
2015 m. balandžio 15 d. 08:02
Nuo šiol valstybei priklausančių įmonių valdybos bus sudaromos kitaip. Bent trečdalį didžiųjų įmonių valdybų turės sudaryti ne valstybės tarnautojai, o išoriniai fiziniai asmenys. Dar didesni yra naujojo Vilniaus mero siekiai – kad du trečdaliai valdybos narių savivaldybės įmonėse būtų nepriklausomi. Nepriklausomi išoriniai valdybos nariai turėtų užtikrinti didesnį skaidrumą, profesionalumą ir kontrolę. Kaip rodo tyrimai, tokių mišrių valdybų darbas žymiai efektyvesnis.