LRT

LRT - Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
LRT sudaro trys televizijos kanalai (LRT TELEVIZIJA, LRT KULTŪRA, LRT LITUANICA), trys radijo stotys (LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS) ir interneto portalas WWW.LRT.LT

Greitojo reagavimo pajėgų likimas – Seimo rankose  (57)
2014 m. spalio 19 d. 21:16
Kuriamos greitojo reagavimo pajėgos galės tinkamai veikti tik tuomet, jei Seimas patvirtins KAM parengtas įstatymų pataisas, apibrėžiančias karinės jėgos naudojimą šalies teritorijoje taikos metu. Ar Seimui tam pakaks politinės valios? Precedentų jau turime – eskadrono „Aitvaras“ įteisinimui prireikė net 4 metų. Jeigu taip atsitiks ir su greitojo reagavimo pajėgomis, kariuomenės noras užkirsti kelią naujoms grėsmėms nueis per nieką.
A. Piontkovskis: V. Putinas planuoja žaisti ne šachmatais, o pokerį  (40)
2014 m. spalio 19 d. 20:15
Rusijos prezidentas ketina Vakarus šantažuoti atominiu ginklu, teigia Rusijos politikos analitikas Andrejus Piontkovskis . Jis mano, kad jei „žali žmogeliukai“ ir Rusijos kariai pasirodytų, pvz., Estijoje, Vladimiras Putinas NATO įspėtų nesikišti, nes tai rusiškojo pasaulio reikalas, ir pagrasintų panaudosiąs atominį ginklą, jei Aljansas prieš juos imsis karinių veiksmų.
R. Masiulis: dėl "Independence" saugumo nėra ko baimintis  (48)
2014 m. spalio 19 d. 17:37
Lietuvos energetikos ministras Rokas Masiulis sako, kad incidentas prie Švedijos krantų neturėtų pakenkti mūsų šalies suskystintųjų dujų terminalo projektui.
Attitude towards children with hearing disabilities improving in Lithuania
2014 m. spalio 19 d. 15:01
The attitude towards deaf children and children with hearing disabilities in Lithuania is improving, but lack of hearing aids financed by the state remains the main problem, said organizers of a conference of PAGAVA society which unites families with children with hearing disabilities.
Projekte „Auksinis balsas“ karaliavo retro dainos  (44)
2014 m. spalio 18 d. 21:04
Šeštadienio vakarą LRT televizijos žiūrovus prikaustė penktoji „Auksinio balso“ laida, kurios tema yra retro dainos. Nors po šių pasirodymų dar nekris nei vienas dalyvis, konkurencija stiprėja, o komisija vis aštriau išsako savo nuomonę.
Specialistas: vitaminai nėra vaistai, padedantys išvengti peršalimo ligų  (19)
2014 m. spalio 18 d. 18:30
Norint, kad vaikas būtų aprūpintas vitaminais, tėvams visų pirma reikėtų pasirūpinti visaverčiu maistu, o ne vitaminų ir mineralų rinkiniais. Taip mano Vilniaus universiteto ( VU ) Medicinos fakulteto Šeimos medicinos centro docentas Algimantas Vingras. Pasak jo, yra atvejų, kai tokie rinkiniai vaiko organizmui tikrai reikalingi, bet dažnai tėvai savo atžaloms vitaminų duoda dėl išgalvotų priežasčių.
Valstybė, kur minimali alga 1921 eurų, laukia darbininkų iš užsienio  (151)
2014 m. spalio 18 d. 18:00
Liuksemburgo vynininkams dabar pats darbų įkarštis – iki didžiųjų šalnų visas vynuogių derlius turi buti nuimtas. Šis kasmetis procesas nebeįsivaizduojamas be sezoninių darbininkų iš užsienio. Nors jiems mokama mažiau nei patvirtintas minimalus atlygis, kuris šiuo metu siekia 1 921 eurą ir yra didžiausias Europoje , niekas nė nemano skųstis, mat namuose uždirbtų dar mažiau.
MEP Vytautas Landsbergis: There are guys Putin is afraid of
2014 m. spalio 18 d. 13:27
" Russia is an unreliable partner, irrespectively of what it says. The world is beginning to learn how to see what Russia actually does," says Prof. Vytautas Landsbergis .
Virš vienos didžiausių Lietuvos pergalių – Maskvos šešėlis  (97)
2014 m. spalio 18 d. 12:58
1514 metai, Rugsėjo 8 diena. Krapivnos lauke, netoli Oršos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė pasiekia svarbią pergalę, jos kalvis rusėnas Lietuvos karo vadas – Konstantinas Ostrogiškis.
Kinijos ekonomika: veiksniai, padėję atsikratyti „pasaulio fabriko“ vardo  (10)
2014 m. spalio 18 d. 11:23
Kinija nebėra vien pasaulio fabrikas , gaminantis ir eksportuojantis vartojimo prekes, sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Konstantinas Andrijauskas .
Atpigę verslo liudijimai privertė išlįsti iš šešėlio?  (32)
2014 m. spalio 17 d. 22:20
Verslo liudijimus atpiginusios savivaldybės džiūgauja, kad jų nupirkta daugiau, o tai esą rodo, jog ir daugiau gyventojų legalizavo savo veiklą. Daugiau pajamų į biudžetus tikimasi surinkti ir kitąmet.
Sūnų pavadino Srūčiu: pasirodo, būta ir keistesnių vardų  (202)
2014 m. spalio 17 d. 21:40
Nebūtina atlikti psichologinių tyrimų, norint nustatyti, kad, vaikui davus neigiamą asociaciją turintį vardą, jam bus nelengva gyventi, sako Mykolo Riomerio universiteto profesorius Gediminas Navaitis .
Kretingos kapinėse rasti ilgai ieškoti didikų palaikai  (30)
2014 m. spalio 17 d. 21:21
Senosiose Kretingos kapinėse rasti keturi sarkofagai, manoma, su grafų Tiškevičių palaikais, pranešė LRT laida „Panorama“ .
Dalinsis prisiminimais apie tai, kaip skraidino S. Darius ir S. Girėnas  (7)
2014 m. spalio 17 d. 19:14
Daugeliui lietuvių Amerika – svajonių šalis. Tačiau čia šaknis įleidę tautiečiai sako, jog gyvenant toli nuo gimtųjų namų ypač aktualus tampa lietuviškosios tapatybės suvokimas. Galbūt dėl to Amerikos lietuviai turi tokias senas lietuvybės saugojimo tradicijas.
Vaizdžiai paaiškino, ką reiškia atšalus važinėti vasarinėmis padangomis  (33)
2014 m. spalio 17 d. 12:31
Ratų montavimo ir balansavimo staklės autoservisuose dar tik laukia intensyvaus darbo – į servisus užsuka vos vienas kitas vairuotojas, iš anksto norintis pasikeisti automobilio avalynę iš vasarinės į žieminę. Daugkartinis Lietuvos ralio čempionas Vytautas Švedas vairuotojus ragina atkreipti dėmesį į artėjančius šalčius ir nerizikuoti važinėjant vasarinėmis padangomis. „Kitu atveju, nekontroliuosite automobilio ir tiesiog būsite keleiviai už vairo“, – įspėja lenktynininkas.
„Istorijos detekyvai“: apie moterų grožį LDK ir Lietuvos karalystės paslaptys  (3)
2014 m. spalio 17 d. 11:34
Kaip Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje dailindavosi moterys, kokias paslaptis užmena Mindaugas II? Ir kitoks požiūris į senovės lietuvių religiją.
Šeimos varžysis dėl R. Meilutytės taurės
2014 m. spalio 17 d. 11:23
Penktadienį Kauno miesto taryba be diskusijų pritarė Rūtos Meilutytės labdaros ir paramos fondo prašymui surengti antras šeimų plaukimo estafečių varžybas „Rūtos Meilutytės taurė“ . Jos vyks Kauno plaukimo centre.
Sinoptikė: šeštadienį dar bus kuo pasidžiaugti  (2)
2014 m. spalio 17 d. 10:40
Šeštadienio naktį sulauksime šalnų, tačiau diena bus saulėta ir maloniai gaivi, LRT radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.
V. Landsbergis: yra tokių vyrukų, kurių galbūt bijo ir V. Putinas  (304)
2014 m. spalio 17 d. 10:12
„ Rusija yra nepatikimas partneris, nepriklausomai nuo to, ką kalba. Pasaulis pamažu išmoksta žiūrėti, ką Rusija daro“, – tvirtina prof. Vytautas Landsbergis . Tačiau, jo teigimu, kartais Vladimiru Putinu vis dar nepelnytai patikima. „Vienai dienai. Nors galėtų iš karto netikėti, juk mes tai jau girdėjom“, – sako „Dėmesio centre“ pašnekovas.
„Metų automobilio 2015“ konkurse - 30 dalyvių  (5)
2014 m. spalio 17 d. 08:05
Lapkričio 5 dieną bus duotas startas tradiciniam, Lietuvos žurnalistų autoklubo rengiamam konkursui „Metų automobilis 2015“, kuris bus jau aštuonioliktasis jų istorijoje.
Ar skambi R. Berankio pergalė taps lūžiu jo karjeroje?  (48)
2014 m. spalio 16 d. 20:08
Ričardo Berankio pergalė prieš devintą pasaulio raketę Milošą Raoničių yra ne atsitiktinumas, o ilgo darbo rezultatas. Taip interviu LRT Radijo laidai „60 minučių“ komentuodamas Maskvoje vykstančio ATP „ World Tour 250“ serijos turnyro Kremliaus taurei laimėti aštuntfinalio rezultatus sakė Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas .
Euro zonoje – ženklai, įspėjantys apie naują krizę  (177)
2014 m. spalio 16 d. 19:24
Europoje atsinaujino būgštavimai dėl euro zonos krizės. Juos paskatino naujos finansų bėdos Graikijoje ir Ispanijoje bei atgijęs nepasitikėjimas, ar Europos Centrinis Bankas įvykdys pažadą išsaugoti eurą visomis priemonėmis.
Lenkija vilioja lietuvių pirkėjus: skiriasi ne tik kainos  (89)
2014 m. spalio 16 d. 19:04
Lenkijoje pasienyje su Lietuva įsikūrę prekybininkai lietuvius vis intensyviau vilioja papildoma reklama pakelėse lietuvių kalba ir reklaminiais lankstinukais pašto dėžutėse.
Kokias mobiliąsias programėles naudosime po šių metų „App Camp 2014“?  (2)
2014 m. spalio 16 d. 15:22
Iki mobiliųjų aplikacijų dirbtuvių „ App Camp 2014“ liekant kiek daugiau nei savaitei jau aišku – šiais metais jaunieji kūrėjai pasiūlys mažiau žaidimų ir daugiau praktiškų, konkrečias problemas sprendžiančių mobiliųjų aplikacijų.
„Independence“ sutiktuvės – spalio pabaigoje  (70)
2014 m. spalio 16 d. 14:28
Planuojama, kad spalio 27 d. pro Klaipėdos uosto vartus įplauks Suskystintųjų gamtinių dujų ( SGD ) terminalo laivas-saugykla „ Independence “.
President Grybauskaitė: Lithuania must protect itself from "unfriendly investments"
2014 m. spalio 16 d. 13:46
President Dalia Grybauskaitė said on Thursday that in order to protect Lithuanian from investments by unfriendly states, companies must be subjected to thorough scrutiny before they are allowed to invest in projects close to strategic facilities.
D. Grybauskaitė: įvyko labai keistas atsitiktinumas  (375)
2014 m. spalio 16 d. 10:52
Lietuva yra pirmoji iš NATO valstybių, kuri sugebėjo pati susikurti greitojo reagavimo pajėgas. Taip interviu LRT radijui teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė .
Pirmosios euro dienos – be kavos ir šokoladukų „iš aparato“  (1)
2014 m. spalio 16 d. 08:25
Įpratusiems rytą biure pradėti puodeliu kavos iš mokamo aparato kelias pirmąsias 2015 metų dienas gali tekti pakentėti be jo. Karštųjų gėrimų automatus administruojančios bendrovės priverstos į jų perprogramavimą investuoti tūkstančius ir perspėja, kad pereinant nuo lito prie euro pakeisti visų grynuosius priimančių aparatų nustatymų gali nesuspėti.
V. Landsbergis apie kandidatus į Vilniaus merus: įtikino moterys, o ne vyrai  (108)
2014 m. spalio 16 d. 06:59
Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis atskleidė, kurie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) kandidatai į Vilniaus merus jam labiau prie širdies. Profesorius pirmenybę teikia kandidatuoti atsisakiusioms moterims.