LRT

LRT - Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
LRT sudaro trys televizijos kanalai (LRT TELEVIZIJA, LRT KULTŪRA, LRT LITUANICA), trys radijo stotys (LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS) ir interneto portalas WWW.LRT.LT

Bankai policijai turės teikti informaciją apie finansines operacijas  (28)
2014 m. liepos 22 d. 16:05
Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai ir kitos finansų institucijos privalės teikti kriminalinei žvalgybai informaciją apie gyventojų ir įmonių finansines operacijas.
Ar tirpi kava nekenkia sveikatai?  (30)
2014 m. liepos 22 d. 15:47
Jokios cheminės medžiagos tirpios kavos gamyboje nėra naudojamos, todėl tirpios kavos poveikis sveikatai yra toks pats kaip paprastos kavos, sako KTU Cheminės technologijos fakulteto profesorius Rimantas Petras Venskutonis.
Prime minister resists pressure to reappoint controversial deputy minister
2014 m. liepos 22 d. 15:14
Lithuania's Prime Minister Algirdas Butkevičius says he will not give in to the pressure of MEP Valdemar Tomaševski, the leader of the Electoral Action of Poles in Lithuania (LLRA), over the reappointment of the former Deputy Minister of Energy Renata Cytacka.
President Grybauskaitė: We must put a stop to mistralisation of European politics  (1)
2014 m. liepos 22 d. 11:55
Europe is betraying its own values and trades security for profit, which allows Russia to effectively employ the "buy and rule" strategy, says Lithuanian President Dalia Grybauskaitė .
A. Butkevičius dėl numušto lėktuvo - kategoriškas  (57)
2014 m. liepos 22 d. 11:00
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad nepriklausomas praėjusią savaitę numušto Malaizijos keleivinio lėktuvo tyrimas turi būti atliktas, o kaltininkai nubausti.
R. Šadžius: paskutinis štrichas dėl euro  (24)
2014 m. liepos 22 d. 09:36
Europos Sąjungos (ES) Tarybai priėmus galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, procesas bus nebeatšaukiamas, teigia finansų ministras Rimantas Šadžius .
D. Grybauskaitė: prie mūsų artėja grėsmė, todėl būtina imtis priemonių  (360)
2014 m. liepos 22 d. 08:00
Europa pamina savo vertybes ir atsisako saugumo dėl pelno, o tai leidžia Rusijai veikti pagal principą „pirk ir valdyk“.
Skelbiama apie kiaulių maro kompensacijų mokėjimo pradžią  (1)
2014 m. liepos 21 d. 20:51
Pradedamos mokėti kompensacijos gyventojams, iki balandžio vidurio priverstinai paskerdusiems kiaules apsauginėje afrikinio kiaulių maro zonoje.
J. Hastertas apie Lietuvos kritiką Rusijai: jei tūnai kamputyje, ten tūnos ir kiti  (35)
2014 m. liepos 21 d. 20:01
„Gali būti lyderis ir drąsiai reikšti savo nuomonę, neišsigąsti, tuomet tavo drąsa įkvepia kitus. Tačiau jei tūnai kamputyje, ten tūnos ir kiti, laukdami, kas įvyks. Tad visiškai nekritikuoju Lietuvos . Garsiai pasisakyti svarbu“, – tvirtina buvęs JAV Atstovų rūmų pirmininkas Dennisas Hastertas, kalbėdamas apie Lietuvos užimamą poziciją dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje .
L. Linkevičius: prekiauti ginklais su agresoriumi yra nelogiška  (39)
2014 m. liepos 21 d. 16:02
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad antradienį Briuselyje vyksiančioje Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje Lietuva sieks tikslinių sankcijų Rusijos pareigūnams, atsakingiems už karinės technikos separatistams gabenimą ir jų apmokymo stovyklų organizavimą.
Smooth transition to euro will boost consumer confidence, political analyst says
2014 m. liepos 21 d. 12:30
Smooth switch-over to the euro in Lithuania next year would increase consumer confidence in the common European currency, says Ramūnas Vilpišauskas, director of the International Relations and Political Science Institute of Vilnius University.
Aiškėja tikrosios „juodojo sąrašo“ aukos  (55)
2014 m. liepos 21 d. 12:26
Finansų ministras teigia, kad jo komandoje nebus „tvarkiečio“ Vytauto Galvono, kuris įtariamas pasiskolinęs nemažą pinigų sumą iš lošimų bendrovės „Top sport“ savininko.
Kas padidintų lietuvių meilę eurui  (69)
2014 m. liepos 21 d. 09:46
Lietuvoje pavykus nuo kitų metų sklandžiai įsivesti eurą, žmonių pasitikėjimas bendra Europos Sąjungos ( ES ) valiuta sustiprėtų, teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktorius Ramūnas Vilpišauskas .
Paskutinė monsinjoro A. Svarinsko kelionė  (36)
2014 m. liepos 21 d. 07:46
Pirmadienį į paskutinę kelionę išlydimas monsinjoras Alfonsas Svarinskas .
Lietuvos vieta, kur geologai yra ieškoję ir deimantų
2014 m. liepos 21 d. 07:30
Lietuvoje kol kas rasti du smūginiai krateriai , susiformavę, kai meteoritai atsitrenkė į Žemės paviršių. Tai Veprių krateris Ukmergės rajone bei Mizarų krateris prie Druskininkų, sako Lietuvos geologijos tarnybos vyriausiasis geofizikas Rokas Zamžickas . „Mizarų krateryje netgi buvo tiriamas galimas deimantų susidarymas, nes stambesniuose krateriuose, esant aukštai temperatūrai ir slėgiui, jie gali susidaryti. [...] O tokiuose stambiuose krateriuose, kaip Pietų Afrikos Respublikoje, yra gausybė iškasenų: platinos, aukso, deimantų telkinių“, – pasakoja jis.
Lėktuvo tragedija: įkalčiai šalinami, ekspertai neprileidžiami  (49)
2014 m. liepos 21 d. 07:28
Jungtinių Tautų Saugumo tarybai Australija ir Didžioji Britanija pirmadienį teikia rezoliuciją, reikalaujančią leisti laisvai prieiti prie numušto Malaizijos lėktuvo katastrofos vietos.
Sveikatos problemos, kurias išsprendžia deginimasis saulėje  (11)
2014 m. liepos 21 d. 06:58
Vitaminas D – oras, vanduo ir druska, tai mums būtina medžiaga, sako gydytojas endokrinologas Gintautas Kazanavičius.
Nauja Ukrainos valdžia Europos nuolaidų nesulauks?  (22)
2014 m. liepos 20 d. 22:36
Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pasirašytą asociacijos su Europos Sąjunga (ES) sutartį daug metų rengęs Stefanas Fule sako, kad Ukrainos vyriausybė neturėtų tikėtis daugiau nuolaidų negu jų būtų gavęs Viktoras Janukovyčius .
Bus besidžiaugiančių V. Andriukaičio „tremtimi“ į Briuselį  (71)
2014 m. liepos 20 d. 22:21
Gavęs partijos, valdančiųjų, Seimo ir prezidentės palaiminimą į Briuselį eurokomisaro postą siunčiamas Vytenis Andriukaitis . Tiesa, kalbama, kad naujasis Europos Komisijos vadovas nori trijų kandidatų ir būtinai tarp jų moters, todėl garantijų, kad buvusio s veikatos apsaugos ministro kandidatūrai bus pritarta, atrodo, nėra.
Ar žinote, kaip taisyklingai bėgioti?  (17)
2014 m. liepos 20 d. 20:21
Atšilus orams, gatvėse pasirodo vis daugiau bėgiojančiųjų: kas tai daro dėl sveikatos, kas dėl mados, o kas rimtai sportuoja. Tik ar visi bėgioja taisyklingai? „Labas rytas“ pasidomėjo, kokios yra pagrindinės bėgikų klaidos.
Nerekomenduoja daryti to, ką poilsiautojai dievina  (34)
2014 m. liepos 20 d. 19:43
Dažnai galvojama, kad įdegį skatinantys kremai ne tik padeda greičiau įdegti, bet ir apsaugo nuo žalingo saulės spindulių poveikio, pastebi Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro vadovė, profesorė Matilda Bylaitė-Bučinskienė.
Malaizijos lėktuvo katastrofa: daugelyje šalių plevėsuoja pusiau nuleistos vėliavos  (44)
2014 m. liepos 19 d. 21:35
Iki pusės stiebo nuleistos vėliavos plevėsuoja daugelyje pasaulio šalių . Tai yra viso pasaulio kančia, užrašė viena australė užuojautų knygoje Nyderlanduose. Nyderlandų visuomenė, netekusi beveik dviejų šimtų piliečių, reaguoja santūriai, o štai Australijos premjeras pareiškė, kad Rusijai nepavyks taip paprastai nusiplauti rankų. Iš viso lėktuvu skrido mažiausiai 11-os šalių piliečiai.
Aviacijos ekspertas: skrydžius Rytų Ukrainoje buvo galima uždrausti dar prieš katastrofą  (51)
2014 m. liepos 18 d. 23:16
Kyla pagrįstas klausimas, kodėl Ukrainos atsakingos institucijos ir aviakompanijos po to, kai virš Rytų Ukrainos buvo numušinėjami sraigtasparniai ir lėktuvai, nenukreipė skrydžių nuo šio regiono dar prieš „ Boeing 777 “ katastrofą, teigia civilinės aviacijos pareigūnas Joris Gintilas.
A. Rožickas traukiasi iš laidų „Auksinis balsas“ ir „Tūkstantmečio vaikai“ vedėjo pareigų  (43)
2014 m. liepos 18 d. 21:11
Televizijos laidų vedėjas Andrius Rožickas apsisprendė: jis nebenori vesti LRT laidų „ Auksinis balsas “ ir „Tūkstantmečio vaikai“. Vyras socialiniame tinkle pasidalino žinia, jog ketina imtis naujo projekto su savo kolege Beata Tiškevič -Hasanova.
Sinoptikė: geriausias oras bus pajūryje  (1)
2014 m. liepos 18 d. 12:19
Artėjantis savaitgalis bus toks pat šiltas, kaip ir praėjusios dienos, tačiau sulauksime trumpalaikio lietaus.
Ambassador Žygimantas Pavilionis: We stood alone and were laughed at because of Putin  (1)
2014 m. liepos 18 d. 08:30
Lithuania’s friends in Washington, D.C., believe that we are living as if it were 1939 when the threat of occupation loomed over Lithuania. So says Lithuania’s ambassador to the United States, Žygimantas Pavilionis.
Ką daryti abiturientui, jei sunku apsispręsti dėl specialybės  (18)
2014 m. liepos 18 d. 08:08
Tiems abiturientams, kurie nėra apsisprendę dėl savo ateities profesijos, specialistai siūlo neskubėti ir palaukti pusmetį ar metus.
Atskleistas metodas, padedantis išsaugoti miestų medžius  (4)
2014 m. liepos 17 d. 15:28
Miestų medžiai džiūsta ne tik todėl, kad prisodinome netinkamų rūšių, bet ir todėl, kad patys sudarome sąlygas kenkėjams apsigyventi medžiuose, sako dendrologė, A. Stulginskio universiteto Miškų fakulteto docentė Lina Straigytė. „Vabzdžiams, ligoms reikia kažkur gyventi, o jei mes nepaliekame žolės, jie keliasi į medžius. Dabar daug asfalto, vejos nebelieka, atrodo tvarkinga, bet mes pažeidžiame pusiausvyrą“, – pabrėžia mokslininkė.
Sujungus greitosios pagalbos stotis Lazdijuose – geros permainos  (6)
2014 m. liepos 16 d. 19:35
Pas Lazdijų rajono gyventojus greitoji medicinos pagalba atvyks greičiau, paslauga tampa kokybiškesne. Alytaus greitosios pagalbos stočiai prisijungus Lazdijų stotį ir iš teritorinės ligonių kasos gavus didesnį finansavimą, nupirktas naujas automobilis.