LRT

LRT - Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.
LRT sudaro trys televizijos kanalai (LRT TELEVIZIJA, LRT KULTŪRA, LRT LITUANICA), trys radijo stotys (LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS) ir interneto portalas WWW.LRT.LT

„Mokslo sriuba“: skiepų baimė ir kaip jie pakeitė pasaulį?  (2)
2015 m. kovo 28 d. 13:58
Imunitetas - tai iš viduramžių atėjęs terminas, kai vasalai atleisdavo pavaldinius nuo duoklės mokėjimo. Imunus reiškia atleisti nuo duoklės arba dabar sakytume atleisti nuo duoklės sirgti. Ne taip seniai, dar XIX amžiuje, difterija buvo laikoma kabutėse privaloma vaikiška liga. Kokliušas - absoliučiai privaloma. Tymai - privaloma. Raudonukė - privaloma. Dar šiandien kartais galim išgirsti, kad vėjaraupiai yra būtina infekcija.
„Išmani moteris“ pataria, ko reikia kuriant verslą  (6)
2015 m. kovo 27 d. 22:27
Maždaug dešimtadalis Lietuvos moterų turi savo verslą ir sukuria naujų darbo vietų, trečdaliui įmonių vadovauja moterys. Institucijos, skatindamos moterų verslumą, sukūrė priemonę „ Išmani moteris “, kur kiekviena norinčioji imtis verslo ras svarbiausių patarimų, kaip tą padaryti.
Kodėl didieji prekybos centrai neprekiauja žvėriena?  (23)
2015 m. kovo 27 d. 22:07
Lietuvoje žvėrienos vartojimo rinka palyginti su Vakarų Europos šalimis yra menka. Nors veikia 5 įmonės, turinčios leidimus tvarkyti žvėrieną, ja didieji prekybos centrai neprekiauja. Trys ketvirtadaliai pagamintos žvėrienos eksportuojama.
Energy Minister Masiulis: Gazprom has what to be afraid of  (1)
2015 m. kovo 27 d. 17:10
Russia’s gas concern Gazprom has what to be afraid of in Lithuania and the European Union (EU), Lithuania’s Energy Minister Rokas Masiulis has said.
Įsiliepsnojo naujas karas: kas įvyko ir kas dar laukia?  (253)
2015 m. kovo 27 d. 16:46
Karo apimtas Jemenas kelia grėsmę galių pusiausvyrai regione ir stumia į pavojų pagrindinę JAV sąjungininkę kovoje su terorizmu.
Apie „Gazprom“ padėtį: Rusijos monopolininkė turi ko bijoti  (26)
2015 m. kovo 27 d. 15:21
Europai ketvirtadalį suvartojamų dujų tiekiantis Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ turi ko bijoti Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, mano Lietuvos energetikos ministras. Pasak Roko Masiulio, mažėjantis dujų vartojimas bei galimybė įsigyti dujų iš kitų šaltinių gali suduoti didelį smūgį Rusijos monopolininkei.
Anglų futbolo legenda: pergalė Vemblyje Lietuvos rinktinę pakylėtų į antrą grupės vietą  (16)
2015 m. kovo 27 d. 14:19
Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė baigė sudėlioti paskutinius taškus prieš rungtynes su Anglija. Ketvirtadienio vakare lietuviai prieš pirmąjį dviejų šalių nacionalinių rinktinių mūšį išbandė garsiojo „Wembley“ stadiono aikštę.
Orai: vasariškos šilumos bangą vėl keis sniegas  (26)
2015 m. kovo 27 d. 12:37
Prieš vėsoką ir lietingą savaitgalį penktadienį dar galėsime pasidžiaugti 14–17 laipsnių šiluma, LRT Radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė.
Mūšis dėl lietuviškos medienos: iškeliauja į užsienį, o baldų gaminti nėra iš ko  (15)
2015 m. kovo 27 d. 09:53
Lietuvos baldų gamintojai skundžiasi, jog didelę dalį Lietuvos miškuose kertamos medienos išperka užsieniečiai. Tuomet Lietuvos įmonėms trūksta medienos žaliavos arba ji tampa per brangi.
Pilotas apie „Germanwings“ katastrofą: pilotų kabinoje visada turi būti du žmonės  (36)
2015 m. kovo 27 d. 09:08
Dauguma pasaulio oro linijų bendrovių laikosi taisyklės, kad vienam iš pilotų palikus kabiną jį turėtų pakeisti kitas įgulos narys. Taip , komentuodamas tyrėjų išvadas dėl Alpėse katastrofą patyrusio bendrovės „ Germanwings “ lėktuvo, teigia bendrovės „Air Lithuanica“ kapitonas pilotas instruktorius Kęstutis Zagreckas.
V. Uspaskichas: padariau klaidą  (235)
2015 m. kovo 27 d. 08:59
„Autokratinėje valstybėje, kokia dabar ir yra Lietuva , kalėjimas yra demokratijos atributas. Kartais reikia ir čia pabūti. Iš Lietuvos nebėgsiu, reikia baigti šią istoriją“, – teigia Europos Parlamente teisinės neliečiamybės netekęs Viktoras Uspaskichas .
V. Uspaskichas planuoja rimtas permainas  (46)
2015 m. kovo 27 d. 08:05
Laikinai vadovauti Darbo partijai grįžęs europarlamentaras Viktoras Uspaskichas vis dar neatskleidžia, kuriuos ministrus siūlys atšaukti iš pareigų, tačiau teigia, kad ketina keisti apie 10 partijos skyrių pirmininkų.
Parlamentarai apie nežinią dėl VSD vadovo: tai nėra normalu  (23)
2015 m. kovo 26 d. 18:49
Balandžio pradžioje baigiasi Valstybės saugumo departamento ( VSD ) vadovo Gedimino Grinos kadencija. Iki šiol Prezidentė Seimui nepateikė naujos kandidatūros.
Pasakė, kada parskris gandrai  (8)
2015 m. kovo 26 d. 10:56
Trečiadienį šventėme Gandrines. Ši šventė Lietuvoje yra be galo svarbi paukščiams ir žmonėms. Po Gandrinių jau laukiame po visus lizdus pabyrančių gandrų. Prieš porą dienų mačiau ką tik Izraelyje darytą nuotrauką, kurioje buvo šimtai gandrų, ore sukančių ratus. Nors kelias neartimas, tačiau pavasarį namų trauka juos gena labai sparčiai. Vadinasi, po savaitės, per Velykas, gandrai turėtų būti Lietuvoje, savo namuose.
D. Grybauskaitė prabilo apie naują „naktinę reformą“  (124)
2015 m. kovo 26 d. 09:23
Naujasis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ( SADM ) teikiamas socialinis modelis, pasak prezidentės Dalios Grybauskaitės , gali virsti neapgalvota ir brangia nauja naktine reforma.
Unikali galimybė: vaikų kuriamos pasakos virsta knygomis
2015 m. kovo 25 d. 15:46
Lig šiol tebuvau viena ausimi girdėjusi, kad Lietuvos vaikai turi unikalią galimybę kurti pasakas, dalyvauti konkurse, didžiuliame pasakų festivalyje, o gražiausios pasakos virsta knygomis. Šiemet pati pirmą kartą buvau pakviesta į tokio leidinio „virtuvę“.
Lietuvos futbolo rinktinė Londone treniravosi brazilų išbandytame aikštyne  (15)
2015 m. kovo 25 d. 15:20
Lietuvos futbolo rinktinė antradienį Londone pradėjo pasiruošimą istorinei dvikovai – pirmą kartą vykstančiam mūšiui su Anglija . Mūsiškiai įsikūrė visiškai greta „Wembley“ stadiono, o treniravosi vokiečių ir brazilų jau išbandytame aikštyne.
Policijos patarimai, kaip užfiksuoti KET pažeidimą, kad kaltininkas būtų nubaustas  (37)
2015 m. kovo 25 d. 13:56
Pareigūnai ragina: jei pamatysite žolės degintoją, ne vietoje pastatytą automobilį, kelių eismo taisyklių ar kitokį viešosios tvarkos pažeidėją, nufotografuokite arba nufilmuokite tai ir išsiųskite jiems. Ar tikrai pažeidėjas bus nubaustas?
Egidijus Dragūnas parodė kvapą gniaužiantį nuostabaus gyvenimo aksesuarą  (100)
2015 m. kovo 25 d. 02:52
„Mano gyvenimas yra tikrai nuostabus“, - antradienio vakarą svečiuodamasis Edmundo Jakilaičio vedamoje LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ pareiškė SEL lyderis Egidijus Dragūnas, praėjus vos kelioms valandoms po eterio socialiniame tinkle savo žodžius iliustravęs iš kojų verčiančio aksesuaro nuotrauka.
Inga Valinskienė pademonstravo užburiančią suknelę  (37)
2015 m. kovo 25 d. 01:15
Antradienio vakarą LRT didžiojoje studijoje vykęs naujojo LRT televizjos projekto „Dainų daina“ filmavimas dar kartą patvirtino seną tiesą – vargu, ar Lietuvos popmuzikos scenoje yra tokia dainininkė, kuri galėtų užgožti Ingą Valinskienę.
Po laidos – E.Jakilaičio komplimentas Selui  (64)
2015 m. kovo 25 d. 00:01
Nors sena Egidijaus Dragūno svajonė sostinės Katedros aikštėje surengti milžinišką SEL koncertą matyt nebeišsipildys, tačiau antradienio, kovo 24-osios vakaras nepraslys pro akis jo biografams – Selas viešėjo nacionalinio transliuotojo LRT televizijos studijoje, kur jį geriausiu eterio laiku, iš karto po kultinės „Panoramos“, kalbino televizijos pasaulio užkulisiuose pagarbiai lietuviškuoju Davidu Lettermanu vadinamas Edmundas Jakilaitis.
Atviras E. Dragūno interviu: apie darbus JAV, A. Mamontovą ir policiją  (431)
2015 m. kovo 24 d. 21:03
Daugybę naujienų visai Lietuvai praėjusią savaitę pažėręs grupės „Sel“ lyderis Egidijus Dragūnas antradienio vakarą visus taškus ant „i“ sudėjo žurnalisto Edmundo Jakilaičio vedamoje laidoje „Dėmesio centre“.
Ekonomistai apie Darbo kodekso pakeitimus: bedarbiams – gera žinia  (398)
2015 m. kovo 24 d. 19:18
Dviejų didžiausių komercinių bankų ekonomistai teigia, kad naujo socialinio modelo kūrėjai pagaliau atkreipė dėmesį į bedarbius. SEB ir „ Swedbank “ analitikų nuomone, lankstesni darbo santykiai gali padėti realiai sumažinti aukštą nedarbo lygį šalyje.
Aviacijos ekspertas: didžiausias klausimas – dėl ko lėktuvas priartėjo prie kalnų  (44)
2015 m. kovo 24 d. 17:16
Dabar didžiausias klausimas, dėl kokių priežasčių antradienį atokioje vietovėje Prancūzijos Alpėse nukritęs lėktuvas taip priartėjo prie kalnų. Taip teigia aviacijos ekspertas Rytis Dulinksas.
Evelinos Sašenko nuogų kojų akcentas – mėtų spalvos nagai  (31)
2015 m. kovo 24 d. 15:15
Kai pirmadienio vakarą LRT projekte „Dainų daina“ pasirodė dainininkė Evelina Sašenko, atrodo, kad vyrų širdys ėmė plakti stipriau. Žavingoji dainininkė visą filmavimo laiką buvo apsupta stipriosios lyties atstovų.
Lapelis išdavikas: R. Hodgsonas netyčia atskleidė Anglijos starto sudėtį?  (14)
2015 m. kovo 24 d. 15:07
Anglijos žiniasklaida mirga spėlionėmis apie nacionalinės rinktinės sudėtį, kuri penktadienį Londone išsirikiuos prieš svečius iš Lietuvos. Peno diskusijoms davė pats ekipos strategas Roy Hodgsonas, per pirmą treniruotę nacionaliniame futbolo centre neatsargiai mojavęs savo užrašais.
Baudos balų sistema: lygiuojamės į sovietinę ar europinę tvarką?  (89)
2015 m. kovo 24 d. 13:38
Planuojama grąžinti balų sistema prilygsta tarybiniais laikais taikytai trijų skylių vairuotojo pažymėjime sistemai ir nėra tokia efektyvi, kokia galėtų būti, mano technologijos mokslų daktaras Vigilijus Sadauskas . Saugaus eismo eksperto teigimu, balų sistema praranda savo efektyvumą, nes kai kuriuos pažeidimus galima būtų pakartoti net penkis kartus.
Naujasis Darbo kodeksas darbuotojams kelia šiurpą  (300)
2015 m. kovo 24 d. 12:46
Darbuotojų atstovai sako, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ( SADM ) parengtas Darbo kodekso projektas darbdaviams yra kur kas naudingesnis nei darbuotojams. Patys darbdaviai teigia, jog jis naudingas Lietuvai ir apskritai nereiktų jo dėti ant svarstyklių. Tuo metu projektą rengę mokslininkai pabrėžia, kad geriausias rezultatas bus pasiektas Seimui priėmus visus jų siūlomo socialinio modelio įstatymų projektus.
Suknelės skeltukas apnuogino gundančią Violetos Tarasovienės šlaunį  (78)
2015 m. kovo 24 d. 12:25
Pirmadienio vakarą LRT Didžiojoje studijoje vyko projekto „Dainų daina“ filmavimai. Penki nenuilstantys lietuviškų hitų kūrėjai metė iššūkį šlagerių grandams. Naujos dainos prieš laiko patikrintas melodijas.