„Tai, kaip dabar bus reaguojama, bus stebima labai atidžiai, nes teisės viršenybė yra labai svarbus faktorius, ne mažesnis demokratijos požymis, nei kiti veiksniai“, - pirmadienį skelbtame interviu LRT radijui sakė L.Linkevičius.

Jis taip pat pažymėjo, jog savaitgalio įvykiai šalyje yra „didžiulis smūgis įvaizdžiui, demokratijai, pačios demokratijos palaikymui šalyje“.

Ministras teigia, kad įvykiai Turkijoje, taip pat teroro aktas Prancūzijoje pakoregavo šiandien Briuselyje prasidedančio Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimo darbotvarkę. Pasak jo, Briuselyje ketinama pasikeisti nuomonėmis ir pateikti „aiškesnę poziciją“ vertinant įvykius.

Jis pažymi, kad Lietuva, kaip ir kitos ES valstybės, smerkia pastangas įvykdyti perversmą prieš demokratiškai išrinktą valdžią.

„Visi Europos Sąjungos vadovai aiškiai pabrėžia, kad palaiko išrinktą vyriausybę ir smerkia pučo pastangas. Manau, klausimų dėl to nekyla ir vertinimas bus vienodas. Bet ne mažiau svarbu, kas vyks dabar, po to, nes Turkija yra ES partnerė, dalyvauja integracijoje į ES“, - sakė L.Linkevičius.

Ministras sako, kad ministerija šiek tiek sušvelnino griežtas rekomendacijas nevykti į šalį ir ragina susilaikyti nuo nebūtinų kelionių. Anot jo, ir toliau rekomenduojama vengti viešo susibūrimo vietų, demonstracijų, atsisakyti nebūtinų kelionių, ypač į sostinę Ankarą, Stambulą bei pasienį su Siriją.

Naujausiais Turkijos Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, per penktadienį Turkijoje surengtą nesėkmingą perversmą žuvo mažiausiai 290 žmonių, teigiama, jog sulaikyta apie 6 tūkst. asmenų, susijusių su perversmu. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pareiškė, kad po nepavykusio bandymo nuversti jo vyriausybę Turkija svarstys mirties bausmės sugrąžinimą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (113)