Recepas Tayyipas Erdoganas

919 straipsnių

Recepas Tayyipas Erdoganas Turkijos prezidentas nuo 2014 m. Jo valdymas vertinamas prieštaringai, linkęs į autoritarizmą, nes įkalino politinius oponentus, flirtuoja su nedemokratinių valstybių lyderiais, pavyzdžiui, Rusija, persekioja tautines mažymas, ypač kurdus. 2016 m. Turkijos kariuomenei pabandžius įvykdyti valstybės perversmą, R. T. Erdoganas pradėjo sąmokslininkų „valymą“ – per kelerius metus suėmė ir įkalino dešimtis tūkstančių įvairių asmenų.

Stambule policija sulaikė dešimtis žmonių, kurie, nepaisant draudimo, gegužės 1 d. mėgino rinktis į demonstraciją Taksimo aikštėje miesto centre. Daug žmonių bandė pralaužti policijos užtvarus, kad patektų į aikštę, kurioje praeityje kilo protestai ir kuri dėl to buvo visiškai atitverta, trečiadienį...

DELFI, ELTA

Sekmadienį Turkijoje įvykę savivaldos rinkimai pasibaigė didžiule šalies prezidento Recepo Tayyipo Erdogano įkurtos Teisingumo ir plėtros partijos (AKP) nesėkme: didžiuosiuose miestuose, tarp kurių – Stambulas ir Ankara, skelbiama opozicijos pergalė.