Kaip nesusimauti per darbo pokalbį (I dalis)

 (2)
Nusprendžiau ieškotis naujo darbo, tad dabar įnirtingai mokausi, kaip ilgai negalvojant atsakyti į būsimų darbdavių klausimus.
Nepiktžodžiaukite apie jūsų darbą ar darbdavį. Susitelkite į teigiamus dalykus.
© Shutterstock nuotr.

Užteks sėdėti sudėjus rankas. Kas, kad esu dar neatrasta Lietuvos stiliaus ikona. Manęs taip gali ir nesurasti. Turiu ieškoti pati. Visas pietų petraukėles nuo šiandienos praleidžiu skaitydama patarimus, kaip gauti geidžiamą darbą. Va, ir šitie iš www.careerdfw.org pasirodė labai įdomūs. Tik nesuprantu, kodėl į klausimą, kaip įsivaizduojate savo ateitį, negalima atsakyti, jog noriu paplūdimyje gerti pinacoladą...

  

1. Kodėl norite dirbti šioje mados pramonėje?
Blogas atsakymas:

„Man patinka apsipirkinėti. Net būdama maža, praleisdavau valandų valandas vartydama katalogus."

Neužtenka pasakyti, kad jums tai patinka. Bet kas gali tai pasakyti. Geriau papasakokite istoriją apie tai, kas jus sieja su konkrečia pramonės šaka, ir, jei galite, papasakokite savo sėkmės istoriją.

Geras atsakymas:
„Man visada patikdavo apsipirkti, tačiau mano domėjimas mažmenine prekyba iš tiesų prasidėjo, kai pradėjau dirbti prabangių prekių parduotuvėje. Aš žinojau, kad mūsų parduodami rūbai buvo nuostabūs, tačiau supratau, kad mes netinkamai jais prekiaujame. Tad aš pasitariau su vadovybe ir mes nusprendėme imtis naujos pardavimų strategijos, kuri per metus padidino mūsų pardavimus 25 procentais. Buvo puiku, kad galėjau teigiamai prisidėti prie jų sėkmės bei padėti reklamuoti produktus, kuriais aš tikrai tikėjau."

2. Papasakokite mums apie save...

Blogas atsakymas:
„Prieš ketverius metus baigiau universitetą ir įgijau biologijos bakalauro laipsnį. Tačiau supratau, kad tai nėra man tinkamas kelias. Tad nusprendžiau keisti savo gyvenimą ir pradžiai įsidarbinau pardavimuose, o vėliau - teisinės firmos reklamos skyriuje. Po to, keletą mėnesių keliavau. Galiausiai, grįžau ir vėl darbavausi reklamoje. O dabar aš čia, ieškau daugiau iššūkių reikalaujančio darbo reklamoje."

Vietoje to, kad pateiktumėte savo darbų chronologinę istoriją, susitelkite ties savo stipriosiomis pusėmis ir tuo, kaip jos susijusios su šia pozicija. Jei įmanoma, pasistenkite kalbėti su pavyzdžiais.

Geras atsakymas:
Aš esu labai energinga ir komunikabili. Dvejų metų darbas prekyboje padėjo man įgyti pasitikėjimo ir išmokė mane, kad kliento lojalumas yra labai svarbus. Galiu papasakoti savo sėkmės istoriją. Pastarajame savo darbe aš pasiūliau įdiegti laišką apie kompanijos naujienas. Tai padėjo mums pagerinti santykius su esamais klientais ir susirasti naujų. Todėl per dvejus metus kompanijos pajamos išaugo 10 procentų. Taip pat aš labai domiuosi tuo, kaip kompanijos naudojasi internetinėmis priemonėmis,  siekdamos geriau save reklamuoti, ir man būtų įdomu tai išbandyti jūsų kompanijoje."

3. Ką manote apie jūsų buvusį vadovą?

Blogas atsakymas:
„Jis buvo visiškai nekompetentingas. Darbas su juo buvo tikras košmaras, todėl aš nusprendžiau pakelti sparnus."

Atsiminkite: jei jūs priims į šį darbą, jus klausinėjantis asmuo vieną dieną gali tapti jūsų buvusiuoju vadovu. Mažiausiai jie nori įdarbinti kažką, kas gali kada nors piktžodžiauti ir apie juos. Todėl vietoj to, kad juodintumėte savo buvusį darbdavį, būkite pozityvus ir susitelkite į tai, ko iš jo išmokote (nepriklausomai nuo to, koks siaubingas jis buvo).

Geras atsakymas:
„Mano buvęs vadovas išmokė mane laiko valdymo svarbos, nes jam svarbiausia buvo atitikti numatytuosius terminus. Toks jo požiūris paskatino mane greičiau dirbti ir patenkinti tokius reikalavimus, kurie man atrodė neįmanomi."

4. Kodėl jūs norite pakeisti savo dabartinę darbovietę?

Blogas atsakymas:
„Nes negaliu pakęsti savo vadovo ar dirbamo darbo."

Nepiktžodžiaukite apie jūsų darbą ar darbdavį. Susitelkite į teigiamus dalykus.

Geras atsakymas:
„Savo dabartiniame darbe aš daug išmokau, tačiau dabar aš ieškau naujų iššūkių, kad praplėsčiau savo akiratį ir įgyčiau naujų žinių - tokį potencialą aš regiu šiame darbe."

5. Kur įsivaizduojate save po penkerių metų?

Blogas atsakymas:
„Besiilsinčią Bahamuose" arba „Užimančią jūsų pareigas".

Iš tiesų, nėra teisingo atsakymo į šį klausimą, tačiau klausiantysis nori išgirsti, kad jūs esate ambicingas, siekiantis karjeros ir įsipareigojęs šiai kompanijai. Tad vietoj to, kad dalintumėtės savo svajonėmis apie ankstyvą pensiją, ar bandydami būti sąmojingi, pateikite jiems atsakymą, parodantį jūsų veržlumą ir atsidavimą.

Geras atsakymas:
„Po penkerių metų norėčiau dar geriau išmanyti šią pramonės sritį. Taip pat, man labai patinka dirbti su žmonėmis. Galiausiai, aš norėčiau pasiekti kokią nors šios kompanijos vadovo poziciją, kur galėčiau panaudoti savo žinias apie žmones ir pramonės šaką, kas būtų naudinga man pavaldiems žmonėms ir pačiai kompanijai."

(Tęsinys rytoj)

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.

Moterų įpročiai, kurie vyrus varo iš proto (17)

Aptarsime, kas jiems kelia nuostabą ir verčia antakius lipti ant kaktos, tačiau vis tiek su tuo susigyvena ir nurašo „Ai, nieko, jūs gi – moterys”.

Gražus kūnas be dietos ir mankštos (11)

Taip, tai įmanoma. Atsikratyk nereikalingų kilogramų ir atrodyk žvalesnė, nemarindama savęs badu ar alindama kūną treniruotėmis.

Kaip panaudoti sodą šalinant įsisenėjusias dėmes

Namų valymas ir netgi patys nemaloniausi namų ruošos darbai tampa daug malonesni, kai dirbi kartu su šeimos nariais ar draugais. O jei namie likote viena, tuomet pasileiskite garsiai muziką ir viskas atrodys daug lengviau.

Kaip maitintis, kad pilvas būtų plokščias, o talijos nepuoštų gelbėjimosi ratas? (10)

Dailaus pilvuko, kuris atrodytų toks pat lygus, kaip kad gulime ant nugaros, tikiu, norėtų visos moterys.

Nauja avalynė - naujos nuospaudos: būdai išvengti kančių (9)

Kai kurie kiekvieną sezoną avalynę pakeičia be didesnių problemų, bet dažniausiai nauja, dar nepranešiota avalynė kelia gausybę rūpesčių.

Produktai, kurių nepatartina vartoti tuščiu skrandžiu (16)

Ar esate pastebėjusios, kad ryte, atsikėlusios ir sukrimtusios obuolį ar kelias vynuogių uogas, paskui prastai jaučiatės, jums raižo pilvą ir netgi susuka vidurius?

Natūralūs ir greiti būdai įveikti peršalimą (1)

Kai pavasario orai tokie permainingi, tampa vis lengviau peršalti. Nors sinoptikai pranašauja šiltą vasarą, ji kol kas atrodo kaip tolimas miražas.

Veido odos priežiūra: ko jokiu būdu negalima daryti (4)

Visos mes ne šventosios ir retkarčiais padarome veido priežiūros klaidų. Jei taip nutinka kartais, neverta nerimauti – jei vieną naktį prieš miegą pamirši nusivalyti makiažą, ko gero oda nuo to nesunyks.

Nenorite, kad svečiai užmigtų prie pietų stalo? Šių produktų privalote atsisakyti (6)

Visi esame patyrę tą jausmą, kai po sočių pietų norime kristi į lovą ir miegoti. Šventiniu laikotarpiu, prisiragavę įvairių patiekalų, taip pat dažnai pajuntame mieguistumą. Ką daryti?

Kaip nepasiduoti depresijai, jeigu dažnai jaučiate nerimą ir liūdesį (29)

Jei pastebėjote, kad jūsų gyvenime ėmė vyrauti neigiamos emocijos, ko gero atėjo laikas peržvelgti savo mąstymo modelius ir juos keisti.

8 svarbūs signalai jūsų sveikatai, kuriuos siunčia pakitusi odos būklė (2)

Oda - didžiausias mūsų kūno organas, tad jeigu kažkas viduje vyksta ne taip, didelė tikimybė, jog oda praneš.

10 natūralių būdų kovoti su pūslelinę (ledukai, degtinė, paracetamolio tebletės ir kt.) (13)

„Ir vėl vėjas nubučiavo" - taip sakoma, kai ir vėl užklumpa nemalonioji lūpų pūslelinė.