Kaip nesusimauti per darbo pokalbį (I dalis)

 (2)
Nusprendžiau ieškotis naujo darbo, tad dabar įnirtingai mokausi, kaip ilgai negalvojant atsakyti į būsimų darbdavių klausimus.
Nepiktžodžiaukite apie jūsų darbą ar darbdavį. Susitelkite į teigiamus dalykus.
Nepiktžodžiaukite apie jūsų darbą ar darbdavį. Susitelkite į teigiamus dalykus.
© Shutterstock nuotr.

Užteks sėdėti sudėjus rankas. Kas, kad esu dar neatrasta Lietuvos stiliaus ikona. Manęs taip gali ir nesurasti. Turiu ieškoti pati. Visas pietų petraukėles nuo šiandienos praleidžiu skaitydama patarimus, kaip gauti geidžiamą darbą. Va, ir šitie iš www.careerdfw.org pasirodė labai įdomūs. Tik nesuprantu, kodėl į klausimą, kaip įsivaizduojate savo ateitį, negalima atsakyti, jog noriu paplūdimyje gerti pinacoladą...

  

1. Kodėl norite dirbti šioje mados pramonėje?
Blogas atsakymas:

„Man patinka apsipirkinėti. Net būdama maža, praleisdavau valandų valandas vartydama katalogus."

Neužtenka pasakyti, kad jums tai patinka. Bet kas gali tai pasakyti. Geriau papasakokite istoriją apie tai, kas jus sieja su konkrečia pramonės šaka, ir, jei galite, papasakokite savo sėkmės istoriją.

Geras atsakymas:
„Man visada patikdavo apsipirkti, tačiau mano domėjimas mažmenine prekyba iš tiesų prasidėjo, kai pradėjau dirbti prabangių prekių parduotuvėje. Aš žinojau, kad mūsų parduodami rūbai buvo nuostabūs, tačiau supratau, kad mes netinkamai jais prekiaujame. Tad aš pasitariau su vadovybe ir mes nusprendėme imtis naujos pardavimų strategijos, kuri per metus padidino mūsų pardavimus 25 procentais. Buvo puiku, kad galėjau teigiamai prisidėti prie jų sėkmės bei padėti reklamuoti produktus, kuriais aš tikrai tikėjau."

2. Papasakokite mums apie save...

Blogas atsakymas:
„Prieš ketverius metus baigiau universitetą ir įgijau biologijos bakalauro laipsnį. Tačiau supratau, kad tai nėra man tinkamas kelias. Tad nusprendžiau keisti savo gyvenimą ir pradžiai įsidarbinau pardavimuose, o vėliau - teisinės firmos reklamos skyriuje. Po to, keletą mėnesių keliavau. Galiausiai, grįžau ir vėl darbavausi reklamoje. O dabar aš čia, ieškau daugiau iššūkių reikalaujančio darbo reklamoje."

Vietoje to, kad pateiktumėte savo darbų chronologinę istoriją, susitelkite ties savo stipriosiomis pusėmis ir tuo, kaip jos susijusios su šia pozicija. Jei įmanoma, pasistenkite kalbėti su pavyzdžiais.

Geras atsakymas:
Aš esu labai energinga ir komunikabili. Dvejų metų darbas prekyboje padėjo man įgyti pasitikėjimo ir išmokė mane, kad kliento lojalumas yra labai svarbus. Galiu papasakoti savo sėkmės istoriją. Pastarajame savo darbe aš pasiūliau įdiegti laišką apie kompanijos naujienas. Tai padėjo mums pagerinti santykius su esamais klientais ir susirasti naujų. Todėl per dvejus metus kompanijos pajamos išaugo 10 procentų. Taip pat aš labai domiuosi tuo, kaip kompanijos naudojasi internetinėmis priemonėmis,  siekdamos geriau save reklamuoti, ir man būtų įdomu tai išbandyti jūsų kompanijoje."

3. Ką manote apie jūsų buvusį vadovą?

Blogas atsakymas:
„Jis buvo visiškai nekompetentingas. Darbas su juo buvo tikras košmaras, todėl aš nusprendžiau pakelti sparnus."

Atsiminkite: jei jūs priims į šį darbą, jus klausinėjantis asmuo vieną dieną gali tapti jūsų buvusiuoju vadovu. Mažiausiai jie nori įdarbinti kažką, kas gali kada nors piktžodžiauti ir apie juos. Todėl vietoj to, kad juodintumėte savo buvusį darbdavį, būkite pozityvus ir susitelkite į tai, ko iš jo išmokote (nepriklausomai nuo to, koks siaubingas jis buvo).

Geras atsakymas:
„Mano buvęs vadovas išmokė mane laiko valdymo svarbos, nes jam svarbiausia buvo atitikti numatytuosius terminus. Toks jo požiūris paskatino mane greičiau dirbti ir patenkinti tokius reikalavimus, kurie man atrodė neįmanomi."

4. Kodėl jūs norite pakeisti savo dabartinę darbovietę?

Blogas atsakymas:
„Nes negaliu pakęsti savo vadovo ar dirbamo darbo."

Nepiktžodžiaukite apie jūsų darbą ar darbdavį. Susitelkite į teigiamus dalykus.

Geras atsakymas:
„Savo dabartiniame darbe aš daug išmokau, tačiau dabar aš ieškau naujų iššūkių, kad praplėsčiau savo akiratį ir įgyčiau naujų žinių - tokį potencialą aš regiu šiame darbe."

5. Kur įsivaizduojate save po penkerių metų?

Blogas atsakymas:
„Besiilsinčią Bahamuose" arba „Užimančią jūsų pareigas".

Iš tiesų, nėra teisingo atsakymo į šį klausimą, tačiau klausiantysis nori išgirsti, kad jūs esate ambicingas, siekiantis karjeros ir įsipareigojęs šiai kompanijai. Tad vietoj to, kad dalintumėtės savo svajonėmis apie ankstyvą pensiją, ar bandydami būti sąmojingi, pateikite jiems atsakymą, parodantį jūsų veržlumą ir atsidavimą.

Geras atsakymas:
„Po penkerių metų norėčiau dar geriau išmanyti šią pramonės sritį. Taip pat, man labai patinka dirbti su žmonėmis. Galiausiai, aš norėčiau pasiekti kokią nors šios kompanijos vadovo poziciją, kur galėčiau panaudoti savo žinias apie žmones ir pramonės šaką, kas būtų naudinga man pavaldiems žmonėms ir pačiai kompanijai."

(Tęsinys rytoj)

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Tyrimas: pilno grūdo produktai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir nesubalansuota mityba veda prie dažnėjančių širdies ir kraujagyslių ligų. Naujausi tyrimai atskleidė, kad šių ligų gali padėti išvengti pilno grūdo produktais praturtinta mityba.

Ką daryti, kad prakaitavimas nevirstų košmaru? (2)

Artėjant gražiausioms metų šventėms visus nejučia įtraukia prieššventinio pasiruošimo bumas ir nesibaigianti vakarėlių virtinė. Vieniems tai sukelia džiaugsmingą šurmulį, kitiems – nerimą, kad vakarėlio metu aplinkiniai pastebės kruopščiai slepiamą bėdą – gausų prakaitavimą, kuris žliaugia veidu ar kaupiasi pažastyse net neužsiimant aktyvia fizine veikla. Tad ko imtis, kad šventinis vakarėlis nevirstų košmaru?

Štai jums įrodymai, kodėl nereikia paisyti svarstyklių skaičių! FOTO (8)

Ne paslaptis, kad riebalai sveria mažiau už raumenis, todėl, pavyzdžiui, 65 kilogramus sveriančios sportiško sudėjimo moters kūnas atrodys visai kitaip, nei treniruočių neragavusios.

Šeši neįprasti svogūnų lukštų panaudojimo būdai (7)

Mažai kam žinoma, kad naudingi sveikatai ne tik svogūnai, bet ir jų lukštai, kurių sudėtyje yra ypatingojo antioksidanto – kvarcetino, pasižyminčio priešalerginiu poveikiu.

Kodėl man bet kokios kalbos apie raukšles atrodo juokingos (4)

Metams bėgant tampu vis vertingesnė, kaip geras vynas. Taip, aš senstu, bet mėgaujuosi šiuo procesu. Pirmąją gyvenimo dalį tavo veidas – tai, kokia gimei, antrąją – tai, ko esi verta.

Pavojinga bakterija, kuri gali sukelti šimtą negalavimų (2)

Helicobacter pylori yra infekciją organizme sukelianti bakterija, ypatingai greitai pasklindanti organizme, ypač jei nusilpusi žmogaus imuninė sistema.

Receptas, pasiskolintas iš Biblijos, išgydo nuo visų ligų? (4)

Paviešintas neva nuo visų ligų gydantis kelių tūkstančių metų senumo receptas kelia aistras. Vienoje Graikijos laidoje prieš keletą metų nuskambėjęs stebuklingo gėrimo receptas sukėlė didžiulį ažiotažą.

Alergija maistui – kartais pakanka tik bučinio

Šiandien apie alergijas kalbame dažnai – anksčiau ne taip dažnai pasitaikantis reiškinys jau tapo kasdienybe. Apie alergijas imame galvoti dažniau – parduotuvėse renkamės ne tik tai, ką mėgstame, bet tai, ką galime vartoti.

Prostatos vėžys – liga, bauginanti vyrus: mitai ir realybė (1)

Kiekviena rimtesnė liga yra apipinta mitų ir baimių. Prostatos vėžys – ne išimtis. Lietuvoje nuo prostatos vėžio kasmet miršta 500-600 vyrų. Skaičiai yra dideli, liga – dažna, todėl kiekvienas yra girdėjęs arba net dalijęsis įvairiais mitais apie prostatos vėžio profilaktiką, tai, kas sukelia šią ligą, kiek skausminga diagnostika ir kokie veiksmingiausi gydymo būdai.

KTU mokslininkas: česnakas nestiprina imuniteto

Atvėsę orai ir vis labiau persekiojančios peršalimo ligos daugelį verčia griebtis vaistų. Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Petras Rimantas Venskutonis siūlo nepamiršti ir liaudies medicinos, o būtent gerosiomis savybėmis pagarsėjusio česnako.

Alergija nekviestiems namų svečiams – dulkių erkutėms: kaip su ja gyventi?

Namuose kiekvienas norime jaustis saugiai ir jaukiai. Deja, dažno laiką namie apkartina alergijos, kurių nepavyksta išvengti ir savoje aplinkoje. Tyrimai atskleidžia, kad alergija namų dulkių erkėms yra pati dažniausia kvėpavimo takų alergija Europoje. Vis dėlto sprendimų, kurie net ir alergiškiems žmonėms pagerina buvimo namuose kokybę, tikrai yra.

Jaunos moters istorija: tikrinausi dėl krūties vėžio pati, o susirgo mama

Spalį, kovos su krūties vėžiu mėnesį, apie šios ligos prevencijos svarbą bendram pokalbiui pakvietė Nacionalinė krūties ligų asociacija, Nacionalinio vėžio instituto medikai ir jauna moteris, kurios šeimoje krūties vėžys pasiglemžė vieną brangiausių žmonių – mamą.

4 geriausi būdai išvengti blogo burnos kvapo (1)

Žinote kas labiausiai gadina pasimatymą? Blogas burnos kvapas. Mėginant sužavėti kitoje stalo pusėje sėdinčią savo simpatiją, mažiausiai ko reikia, tai iš burnos sklindančio nosį laužiančio aromato. Blogiausia yra tai, kad daugelis žmonių net nesuvokia savo problemos.

10 maisto produktų, kuriuos be reikalo laikėme sveikuoliškais (1)

Spalio 16-ąją minima Pasaulinė maisto diena. Šią dieną siekiama informuoti visuomenę apie susidariusią paradoksinę situaciją pasaulyje, kai išsivysčiusios valstybės kovoja su maisto pertekliumi, o trečiosiose šalyse vyrauja badas.

Ar tikrai pavojinga vartoti šaldytus produktus? (2)

Parduotuvių lentynose matome platų šaldytų produktų asortimentą: greta uogų, daržovių galite rasti pusgaminius, kuriuos tereikia tik atšildyti ir iškepti ar išvirti.