kiaulininkystė

61 straipsnių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) informuoja, kad 2022 m. lapkričio 4 d. Šaukėnų miestelyje, Kelmės rajone (žr. Pav. I), nekomerciniame kiaulių ūkyje, kuriame buvo laikytos 7 penimos kiaulės savo reikmėms, nustatytas Afrikinis kiaulių maras (toliau – AKM). Tai – šešioliktas ...

Vilkaviškio ir Šakių rajonuose užfiksuoti net 4 afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai kiaulių laikymo vietose. Tai pirmas kartas, kuomet per dieną fiksuojama net keletas šios mirtinai kiaulėms ir šernams pavojingos ligos atvejų.

Lukas Juozapaitis

Žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas sako, kad artimiausiu metu finansinės pagalbos sulauks kiaulių, viščiukų-broilerių augintojai ir kiaušinių gamintojai, be to, parama skaičiuojama šiltnamių ūkiams. Vis tik finansinių galimybių padėti visiems 120 tūkst. Lietuvos ūkininkų, jo teigimu, nėra.

Europos Sąjungos, o kartu ir Lietuvos kiaulių augintojų padėčiai vis blogėjant, Europos Komisija (EK) kvies aukšto lygio darbo grupę ir kartu su ES narėmis analizuos jų problemas, Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje pranešė eurokomisaras Janušas Vojciechovskis.