Žemyninėje Italijos dalyje, kur buvo patvirtintas AKM, vykdoma intensyvi gaišenų paieška, sustiprintas dėmesys biologinio saugumo priemonėms įgyvendinti kiaulių laikymo vietose, ūkiuose atliekamos patikros, taip pat įgyvendinami ir kiti veiksmai, kad virusas neišplistų į medžioklės plotų vienetus. AKM užkrėstoje teritorijoje yra keli savo reikmėms laikomų kiaulių ūkiai ir nedideli komerciniai ūkiai. Sausio 7 d. Italijoje suburta operatyvinė ekspertų grupė, siekiant nustatyti užkrėstos teritorijos ribas ir numatyti specialiąsias priemones, kurių būtina imtis ligos plitimui suvaldyti.

AKM užfiksuotas ir Šiaurės Makedonijoje, kur protrūkis nustatytas kiaulių ūkyje (Delčevo apskritis). Ūkyje buvo laikoma 20 penimų kiaulių. Staiga nugaišus 14 iš jų ir patvirtinus AKM diagnozę, nugaišintos ir likusios augintos kiaulės. Šiuo metu Šiaurės Makedonijos atsakingi specialistai atlieka epizootinį tyrimą, siekiant nustatyti AKM viruso patekimo šaltinį. Aplink kiaulių laikymo vietą nustatytos 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonos. Iš nustatytų zonų uždraustas kiaulių judėjimas, ūkio teritorija valoma ir dezinfekuojama.

Lietuvoje nuo šių metų pradžios AKM nustatytas dviejose vietose. Virusas patvirtintas trims nugaišusiems šernams (Skuodo r.) ir vienam sumedžiotam šernui (Švenčionių r.).

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės