Anot VMVT specialistų, dar vienas AKM atvejis patvirtintas ištyrus Juodelių k., Kalvarijos sav., esančio ūkio kiaulių kraujo ir kiaulės gaišenos mėginius. Šiemet tai jau trečiasis atvejis kiaulių laikymo vietoje Marijampolės apskrityje.

Informuojama, kad mažame komerciniame kiaulių ūkyje buvo laikomos 22 kiaulės: 1 paršavedė, 6 penimos kiaulės ir 15 paršelių. Pradėjus sirgti keturioms kiaulėms, jų laikytojas kreipėsi į VMVT Marijampolės departamentą. Paimti kiaulių mėginiai ir pristatyti tyrimams į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą (NMVRVI), kuris ir patvirtino, kad kiaulės užsikrėtusios AKM.

Anot VMVT, belaukiant tyrimų, ūkyje nugaišo 7 kiaulės – 2 penimos ir 5 paršeliai. Gavus AKM diagnozės patvirtinimą, VMVT Marijampolės departamento atstovai, nuvykę į vietą, saugiai nugaišino likusias 15 kiaulių ir gaišenas sunaikino užkasant. Į vietą taip pat atvyko Kalvarijos savivaldybės atstovai, kurie padės atlikti pirminį užkrėsto AKM ūkio valymą ir dezinfekavimą.

VMVT specialistai aplink ligos židinį nustatytose apsaugos ir priežiūros zonose pradės kiaulių laikymo vietų ir ten laikomų kiaulių surašymą, gyventojai įspėjami, kad be VMVT Marijampolės departamento leidimo neskerstų ir neišvežtų savo laikomų kiaulių.

Specialistai teigia, kad AKM virusas pateko į kiaulių laikymo vietą būtent ten, kur jis šiuo metu yra aktyviausias šernuose ir kur randamos šernų gaišenos t.y. Kalvarijos savivaldybėje. Šiuo metu atliekamas epizootinis tyrimas, kuriuo siekiama nustatyti, kaip liga galėjo patekti į kiaulių laikymo vietą.

VMVT primena, kad kiaulių laikytojai privalo dar labiau sustiprinti biosaugos laikymąsi, o netikėtai susirgus ar nugaišus kiaulėms – skubiai informuoti VMVT arba privatų veterinarijos gydytoją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją