Greta Thunberg

221 straipsnių

Greta Thunberg – Švedijos gamtos ir klimato saugos aktyvistė, gimusi 2003 metais sausio 3 dieną. Greta išgarsėjo pasaulyje, kai garsiai pradėjo kritikuoti ir skatinti pasaulio lyderius imtis didesnių veiksmų aplinkos apsaugos klausimais. G. Thunberg negaili griežtų žodžių ir kritikos valstybių valdžioms, ko pasekoje pasaulis susidomėjo šia jauna aktyviste ir jos idėjomis.

Thumberg, kaip aktyvistės už aplinkos saugą, karjerą pradėjo kai įkalbėjo savo tėvus pereiti prie tvaresnio gyvenimo būdo.

2018 metais rugpjūčio mėnesį, būdama 15, G. Thunberg pradėjo protestuoti prie Švedijos parlamento rūmų, kai tuo metu turėjo būti mokykloje. Šie protestai susilaukė didelių atgarsių, o vėliau apie merginą buvo parašyta autobiografija bei sukurtas filmas.

2019 metais Jungtinių Tautų klimato saugos asamblėjoje jaunoji aktyvistė sakė įsimintiną kalbą, kuri pritraukė žiniasklaidos dėmesį.

Manipuliacija
Melo detektorius
Ar tikrai Greta Thunberg savo kalboje siūlė išgelbėti bankus?

Klimato kaitos aktyvistė Greta Thunberg ir vėl sulaukė socialinių tinklų naudotojų dėmesio. Šį kartą ji kaltinama pasiryžimu gelbėti bankus, o ne dėl klimato šiltėjimo kenčiančią planetą. „Melo detektorius“ išsiaiškino, kad šiems teiginiams trūksta svarbaus konteksto.

Švedijos klimato aktyvistė Greta Thunberg kartu su tarptautine darbo grupe atvyko į Ukrainą, kad įvertintų Rusijos karo padarytą žalą aplinkai. „Mums reikia jūsų profesionalios pagalbos“, – sakė ketvirtadienį Kyjive grupę priėmęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis pirmiausiai atkreipė d...