Nešini plakatais demonstrantai susirinko į centrinę Amsterdamo aikštę ir leidosi žygiuoti gatvėmis.

Žygio organizatorių, tarp kurių būta tokių grupių kaip „Extinction Rebellion“, „Oxfam“ ir „Greenpeace“, atstovų, teigimu, eitynėse dalyvavo apie 70 000 žmonių ir šis renginys sumušė ankstesnius tokių žygių rekordus.

Eitynės už klimatą ir teisingumą Amsterdame

„Krizėms vis stiprėjant, o iki 2030 metų mūsų šalies numatytiems klimato tikslams pasiekti likus šešeriems metams, artėjantys rinkimai yra patys svarbiausi“, – sakoma bendrame protesto rengėjų pareiškime.

Apklausos rodo, kad rinkimai šiuo metu yra aklavietėje. Pagrindiniai konkurentai yra kadenciją baigiančio ministro pirmininko Marko Rutte's centro dešinioji partija ir nauja partija NSC, vadovaujama kovos su korupcija čempiono Pieterio Omtzigto.

Eitynės už klimatą ir teisingumą Amsterdame

Apklausų duomenimis, trečioje vietoje yra žaliųjų ir kairiųjų koalicija PvdA. Šiai partijai vadovauja buvęs Europos Komisijos sunkiasvoris Fransas Timmermansas, ES žaliojo kurso darbotvarkės architektas.

Apklausos rodo, kad pagrindinės rinkimų kampanijos temos yra Nyderlanduose besitęsianti būsto krizė, gyvenimo lygis ir imigracija.

Remiantis naujausia I&O tyrimų apklausa, klimato kaita rinkėjų nuomone užima penktąją vietą po būsto, sveikatos priežiūros, imigracijos ir skurdo.

Remiantis I&O tyrimų apklausa, klimato kaita dabar laikoma mažiau svarbia tema, nei buvo per paskutinius 2021 m. rinkimus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją