gandrai

155 straipsnių

Gandras – Lietuvos nacionalinis paukštis. Ilgo kaklo ir tiesaus stipraus snapo, neturintys balso stygų paukščiai. Ant galvos būna neplunksnuotų odos plotų. Skrenda ištiesę kaklą ir toli į užpakalį atkišę kojas. Kojos ilgos, tarp priekinių pirštų yra trumpa plaukiojamoji plėvė.

Minint gandro dieną, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ragina visuomenę atsakingai žiūrėti į paukščių apsaugą. Bendrovė prisideda prie saugesnės aplinkos šiems paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdži...

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus

Daugeliui puikiai pažįstamas ir tik retoje kaimo sodyboje nelaukiamas paukštis, jau senai tapęs mūsų krašto, mūsų gamtos simboliu – baltasis gandras – žiemaviečių ieško tolomoje Afrikoje.

Kiekvieną rudenį ir ankstyvą pavasarį, išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai yra iškeliami ant specialių platformų. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos gandrams – ant atramų tv...

Ugnė Karaliūnaitė

Nors šiemet žiema pagailėjo balto sniego paklodžių, gandrai savo įpročių nepakeitė ir išskrido žiemoti į Afriką. Tačiau paskutinėmis dienomis Lietuvoje jau galima sutikti tūkstančius kilometrų įveikusius šiuo didžiuosius paukščius.