Tryliktą kartą Bazelyje rungtyniaujantis geriausias pasaulio tenisininkas pernai finale nesunkiai nugalėjo japoną Kei Nishikori.
Šįkart lengva R. Federeriui nebus. Jis šiuo metu – ne pačios geriausios sportinės formos. „Šveicarų maestro“ nesėkmingai pasirodė JAV atvirame čempionate ir neseniai vykusiame turnyre Šanchajuje.

R. Federeriui Bazelyje iššūkį pasiryžę mesti jo tautietis ir draugas Stanislasas Wawrinka, aštunta pasaulio raketė, neseniai Vienoje triumfavęs argentinietis Juanas Martinas del Potro, taip pat prancūzas Richardas Gasquet, vokietis Florianas Mayeris ir italas Andreasas Seppi, kuris prieš keletą dienų laimėjo turnyrą Maskvoje.

Varžybų prizų fondas – 1 mln. 400 tūkst. eurų. Čempionui atiteks 500 ATP reitingo taškų ir beveik 400 tūkst. eurų. Turnyras Bazelyje vyksta nuo 1975 metų. 1983-iais čia nugalėtojo taurę iškėlė JAV lietuvis Vitas Gerulaitis.

Pirmame rate R. Federeris įveikė vokietį Benjaminą Beckerį po dviejų setų kovos rezultatu 7:6, 6:3.