Lenkija

4739 straipsnių

Lenkija – valstybė Vidurio Europoje, oficialiai vadinama Lenkijos Respublika. Vakaruose Lenkija ribojasi su Vokietija, rytuose – su Baltarusija ir Ukraina, pietuose – su Čekija ir Slovakija, šiaurėje – su Lietuva ir Rusijos Federacijai priklausančia Kaliningrado sritimi ir Baltijos jūra.

34 pasaulio šalis pagal gyventojų skaičius - Lenkija turi 38 milijonų gyventojų. Tai yra parlamentinė respublika, 2004 metais įstojusi į Europos Sąjungą. Taip pat, šalis yra Europos Tarybos, Višegrado grupės, Pasaulio prekybos organizacijos ir Jungtinių Tautų organizacijos narė.

Pirmadienio vakarą Lenkijos Pietuose prasidėjusios liūtys truko visą naktį ir tęsiasi iki šiol, praneša vietos žiniasklaida. Ugniagesiai sulaukė daugybės iškvietimų, paskelbti perspėjimai gyventojams. Skelbiama, kad tokių kritulių Lenkija nematė 50 metų.

Spaudimas pasienyje yra Minsko ir Maskvos politinis sprendimas, 90 proc. pažeidėjų turi Rusijos vizas, antradienį Lenkijos visuomeninei stočiai „Radio One“ sakė Lenkijos vidaus reikalų ministras Tomaszas Siemoniakas. „Abu režimai juos ciniškai naudoja kaip puolimo prieš Lenkiją elementą“, – sakė jis...