Jis nuotolį įveikė per 8 minutes 25,30 sekundės ir 1,36 sekundės aplenkė tėvynainį Yoanną Kowalį. Tačiau, likus 100 metrų iki finišo M. Mekhissis-Benabbadas nusiplėšė marškinėlius ir finišavo juos įsikandęs burnoje.

Už tai Prancūzijos atletas buvo diskvalifikuotas, o šios šalies lengvosios atletikos federacijos apeliacija - atmesta.

Auksas atiteko Y. Kowaliui, sidabras trečiu finišavusiam lenkui Krystianui Zalewskiui, kuris nuo buvusio nugalėtojo atsiliko 1,81 sekundės. Bronza netikėtai pasipuošė ispanas Angelis Mullera.

2006 metų Europos čempionas suomis Juka Keskisalo buvo tik septintas, o sidabrą prieš dvejus metus iškovojęs turkas Tarikas Langatas Akdagas liko tik devintas.

Kvalifikacijoje startavęs Justinas Beržanskis buvo 26-as tarp 28-ių dalyvių ir į finalą nepateko.

Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Prancūzija) - 8:25.30 - diskvalifikuotas

Aukso medalį Rusijai moterų šuolių su kartimi varžybose sugrąžino 23-jeų metų Anželika Sidorova. Ji įveikė 4,65 m aukštyje iškeltą kartelę ir 5 cm aplenkė antrą ir trečią vietas užėmusias atitinkamai graikę Ekaterini Stefanidi ir tėvynainę Angeliną Žuk-Krasnovą.

Čempionės titulą ginusi čekė Jirina Svobodova (4,45 m) liko tik šešta.

7. Alajna Lutkovskaja (Rusija) - 4,35
7. Minna Nikkanen (Suomija) - 4,35

Vyrų trišuolio varžybose nelauktai triumfavo 27-erių metų prancūzas Benjaminas Campaore, kuris Londono olimpiadoje liko šeštas. Jis jau pirmuo bandymu nuskriejo 17,46 m ir 37 cm aplenkė antroje vietoje likusį pasaulio uždarų patalpų čempioną Rusijos atstovą Lyukmaną Adamsą. Bronzos medalį iškovojo dar vienas Rusijos atletas Aleksejus Fiodorovas (17,04 m).

Pekino olimpiados čempionas portugalas Nelsonas Evora liko šeštas, o Senojo žemyno pirmenybių čempiono titulą ginęs italas Fabrizio Donato buvo tik septintas.

8. Pablo Torrijos (Ispanija) - 16,56

Moterų ieties metimo čempionės titulą trečiuoju bandymu iškovojo 2008 ir 2002 metų olimpinė čempionė bei pasaulio rekordininkė 33-jų metų čekė Barbora Špotakova. 2006 metais Norvegijoje iškovojusi sidabrą, o po ketverių metų Ispanijoje - bronzą, čekė ketvirtadienį įrankį nuskraidino 64,41 m ir 20 cm aplenkė šalies rekordą pagerinusią serbę Tatjaną Jelacą.

Bronza atiteko 2010 metų Europos čempionei vokietei Lindai Stahl (63,91 m).

Atrankoje startavusi Indrė Jakubaitytė liko penkiolikta tarp 22-jų dalyvių.