Vengrija

1524 straipsnių

Vengrija – valstybė vidurio Europoje, besiribojanti su Austrija, Slovakija, Ukraina, Rumunija, Serbija, Kroatija ir Slovėnija.

Vengrija yra parlamentinė respublika, jos vyriausybė atskaitinga parlamentui. Vengrų kultūra taip pat yra turtinga menu, šokiais ir kulinarija.

Per Europos Parlamento rinkimus Vengrijoje ministro pirmininko Viktoro Orbano partija „Fidesz“ prarado pozicijas, sekmadienį parodė daliniai rezultatai. Visgi Vengrijos ministro pirmininko vadovaujama partija „Fidesz“, kad ir prasčiausiais kada užfiksuotais rezultatais, laimėjo Europos rinkimus, ank...

Mindaugas Puidokas

Neseniai grįžau su mūsų koalicijos komanda iš Vengrijoje, Budapešte, 500 tūkst. žmonių subūrusios Taikos eisenos. Šioje eisenoje dalyvavo žmonės iš visos Europos bei pasaulio. Renginio metu kalbą pasakė ir buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo sąjungininkas, Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.

Kinijos vadovas Xi Jinpingas gegužės pradžioje lankysis Prancūzijoje, Vengrijoje ir Serbijoje. Vizitai šių šalių prezidentų kvietimu numatyti gegužės 5–10 dienomis, pirmadienį Pekine pranešė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying. Tikslus kelionės maršrutas kol kas neskelbiamas.