Vengrija

1513 straipsnių

Vengrija – valstybė vidurio Europoje, besiribojanti su Austrija, Slovakija, Ukraina, Rumunija, Serbija, Kroatija ir Slovėnija.

Vengrija yra parlamentinė respublika, jos vyriausybė atskaitinga parlamentui. Vengrų kultūra taip pat yra turtinga menu, šokiais ir kulinarija.

Kinijos vadovas Xi Jinpingas gegužės pradžioje lankysis Prancūzijoje, Vengrijoje ir Serbijoje. Vizitai šių šalių prezidentų kvietimu numatyti gegužės 5–10 dienomis, pirmadienį Pekine pranešė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying. Tikslus kelionės maršrutas kol kas neskelbiamas.

Kai praeitą mėnesį netikėtai atsistatydino Vengrijos teisingumo ministrė Judit Varga, šalies ministras pirmininkas Viktoras Orbanas neteko vienos iš savo ryškiausių globotinių. Žiniasklaidos mėgta J. Varga turėjo vesti radikaliosios dešinės „Fidesz“ partiją į Europos Parlamento rinkimus, ji buvo vie...

„Delfi diena“

Švedijos prisijungimas prie NATO reiškia, kad aljanse bus daugiau valstybių, kurios supranta Rusiją, potencialias, su šia šalimi susijusias, grėsmes ir gali priimti adekvačius sprendimus, sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktorė, prof. Marga...