Ispanija

4134 straipsnių

Ispanijos Karalystė - Europos Sąjungos šalis narė, esanti Pirėnų pusiasalyje, skalaujama Viduržemio jūros, ribojasi su Prancūzija, Andora, Portugalija. Ispanija užima 504030 kv. km. ir yra antroji pagal dydį šalis vakarų Europoje ir Europos Sąjungoje.

Ispanija - flamenko ir koridos šalis, garsi savo istorija, tradicijomis ir vaišingumu. Ispanų virtuvę garsina paelja, tortilja ir sangrija.

Šiltas Viduržemio jūros klimatas, išplėtota turizmo industrija, begalė istorinių paminklų, jūrų gėrybių, vaisių, daržovių gausybė - visa tai Ispaniją daro patrauklia turizmo šalimi.

Julija Leimonė, Kornelija Jasiūnaitė

Prieš kelis dešimtmečius nuosavas būstas Europos Pietuose lietuviams galėjo atrodyti kaip neįkandama utopija. Vis dėlto šiandien Ispanijoje gyvena tūkstančiai tautiečių, o jų investicijas ten į nekilnojamąjį turtą (NT) ekspertai apibūdina kaip rekordines. Šįkart Delfi domisi, dėl kokių priežasčių li...

Knygos „Mėlynoji divizija. Ispanų kraujas Rytų fronte“ ištrauka, leidykla „Briedis“

1939 m. rugsėjo 1 d. įsiplieskus Antrajam pasauliniam karui, Ispanijos valdžia laikėsi atsargiai. Nors diktatoriaus Francisco Franco režimas simpatizavo vokiečiams ir italams, kurių siųstos pajėgos jam padėjo nugalėti 1936–1939 m. pilietiniame kare, jis nenorėjo stoti į atvirą konfrontaciją su Didži...