Baltarusija

4088 straipsnių

Baltarusijos Respublika (Baltarusija arba Gudija) - valstybė Rytų Europoje, tarp Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos.

Baltarusija yra prezidentinė respublika. Pagal šalies konstituciją valstybės valdymo funkcijos padalytos tarp Aukščiausios Tarybos ir prezidento, kuris renkamas kas 5 metus ir yra valstybės vadovas. 

Šiuo metu Baltarusijos prezidento postą neteisėtai užima Aleksandras Lukašenka (Alexander Lukashenko). Suklastotuose prezidento rinkimuose 2020 metais A. Lukašenka tariamai nugalėjo opozicijos lyderę Sviatlana Cichanouskaja (Sviatlana Tsikhanouskaya).

Nuo pat prezidento rinkimų Baltarusiją drebina protestai reikalaujantys A. Lukašenkos pasitraukimo iš valdžios.

Linas Linkevičius

Mūsų bičiuliai kartvelai nuolat priekaištavo, kad mes jų šalį vadiname rusiškai – Gruzija. Tas pavadinimas buvo tiek prigijęs, kad rodėsi net neįmanoma ką nors pakeisti. Tiesą sakant, ir jie Lietuvą vadino rusiškai – Litva. Reikėjo šią sustabarėjusią situaciją pakoreguoti. Ėmėmės iniciatyvos, teikėm...

Vytautas Bruveris

Vakarai ir toliau turi žūtbūt remti laisvą žodį Rusijoje ir Baltarusijoje bei tenykštę laisvą žiniasklaidą, nes tų šalių visuomenėse vis daugėja to žodžio norinčių bei ieškančių žmonių. Tad raginimai nebešvaistyti laiko ir išteklių tokiai paramai, nes tų šalių visuomenės esą yra „beviltiškos“ – ir n...

Kenos užkardos ruože meška pustrečio kilometro patruliavo palei sieną su Baltarusija bei išbandė VSAT infrastruktūros patvarumą. Vėliau ji įšoko į Vilnelę ir ja nuplaukė į Lietuvos gilumą, rašoma pranešime spaudai.