Sviatlana Cichanouskaja

379 straipsnių

Sviatlana Cichanouskaja (gimusi 1982 metų rugsėjo 11 dieną) - politikė, žmogaus teisių aktyvistė, kandidatė 2020 metų Baltarusijos prezidento rinkimuose. Prieš rinkimus S. Cichanouskaja buvo anglų kalbos mokytoja, o į prezidentus kandidatavo jos vyras Sergėjus Cichanouskis. S. Cichanouskis buvo sulaikytas ir įkalintas, tuomet S. Cichanouskaja nusprendė užimti jo vietą ir tapo opozicijos lydere.

Paskelbus rinkimų rezultatus ir tariamą Aleksandro Lukašenkos pergalę, S. Cichanouskaja buvo kelioms valandoms sulaikyta, vėliau politikė pasitraukė į Lietuvą. Baltarusijoje prasidėjo protestai reikalaujantys A. Lukašenkos pasitraukimo.

S. Cichanouskaja nepripažįsta A. Lukašenkos pergalės ir yra pasiruošusi vadovauti Baltarusijai pereinamuoju laikotarpiu.

Tomas Sinickis

Praeitą savaitę sulaukiau daug komplimentų. Ne, ne dėl to, kad prieš porą savaičių išleidau geriausią šio dešimtmečio lietuviškos muzikos albumą. Muzika Lietuvoje yra dar labiau mirusi negu futbolas. Muzikos nėra. Ji bevertė, betikslė, beprasmė. Muzika virto fonu pramogoms. Bevertėms, betikslėms, be...

Į Lietuvą pakviestas baltarusių rašytojas, vadinamas litvinizmo ideologu. Litvinizmas neigia Lietuvos valstybingumą, o Vilnių laiko Baltarusijos miestu. Kilus triukšmui, šiuos renginius bandyta atšaukti, bet jie vis tiek įvyko. Istorikas sako, kad ši drama parodo didesnę problemą – esą mūsų politika...