Antradienį Dakaro ralio dalyviams teko nelengvas išbandymas Andų papėdėje, kylančioje daugiau nei 3000 m virš jūros lygio. Iš pradžių organizatoriai net buvo nutarę sutrumpinti 301 km ilgio greičio ruožą maždaug 40 kilometrų dėl jo sudėtingumo ir pavojingų akmenų, bet paskutinę akimirką persigalvojo.

Iš viso automobilių ir sunkvežimių vairuotojams trečiame etape reikėjo nuvažiuoti 596 km iš San Rafaelio į San Juaną (Argentina). Motociklininkai turėjo įveikti 665 km, iš kurių greičio ruožas sudarė 373 km.

Automobilių įskaitoje pasinaudojęs daugelį favoritų užklupusiomis įvairiomis problemomis užtikrintai nugalėjo ispanas Nani Roma („Mini“). Finišą jis pasiekė per 2 val. 58 min. 52 sek. ir tapo nauju lenktynių lyderiu.

2004 metų Dakaro ralio čempionui važiuojant motociklu iššūkį mesti sugebėjo vienintelis jo komandos draugas Krzysztofas Holowczycas. „Mini“ automobilį pilotuojantis lenkas trasoje sugaišo 1 min. 7 sek. ilgiau ir bendroje ralio rikiuotėje palypėjo į aštuntą vietą.

Trečias atvažiavo Leeroy Poulteris iš Pietų Afrikos („Toyota“), sau už nugaros palikęs vietinį herojų Orlando Terranovą ir prancūzą Guerlainą Chicherit. Katarietis Nasseras Al-Attiyah buvo tik septintas, dar prasčiau sekėsi dviems bendroje įskaitoje iki šio etapo pirmavusiems pilotams, kurie nepateko į geriausių dešimtuką. Ispanas Carlosas Sainzas tenkinosi 18-a vieta, o praėjusios dienos nugalėtojas S. Peterhanselis N. Romai pralaimėjo beveik pusvalandžiu ir liko 29-as.

Jei ralio įžymybei toks rezultatas - tikra nesėkmė, tai antrus metus sunkiausiame planetoje automobilių maratone dalyvaujantis B. Vanagas turi priežasčių džiūgauti.

Jo ir šturmano Andrejaus Rudnickio ekipažas su „Oscar“ automobiliu finišo liniją kirto 1 min. 31 sek. anksčiau nei S. Peterhanselis ir užėmė 28-ą vietą, pakartodamas geriausią savo pasiekimą šiose varžybose. Analogiškoje pozicijoje B. Vanagas finišavo paskutiniame praėjusių metų Dakaro ralio etape.

Greičio ruožą lietuvis šįkart įveikė per 3 val. 25 min. 48 sek. Nuo N. Romos B. Vanagas atsiliko 26 min. 56 sek. Bendroje įskaitoje jis klasifikuojamas 46-oje vietoje. Primename, kad po praėjusio etapo B. Vanagas užėmė 54-ą poziciją.

Kitam Lietuvos atstovui Antanui Juknevičiui trečias etapas taip pat nebuvo prastas. Jei pirmadienį jis su šturmanu Vytautu Obolevičiumi 8 valandas trasoje remontavo pažeistą „Toyota“ automobilio tiltą ir bivuaką pasiekė tik paryčiais bei iškart privalėjo vėl išjudėti į kelią, šįkart ekipažas turės laiko išsimiegoti.

Nuo nugalėtojo atsilikęs 1 val. 18 min. 11 sek., A. Juknevičius etape užėmė 58-ą vietą. Bendroje įskaitoje lietuvis žengia 97-as tarp 108-ių klasifikuotų sportininkų, nusileisdamas ralio lyderiui jau beveik 17 valandų.

Automobilių įskaita

1. Nani Roma Ispanija Mini 9 val. 20 min. 13 sek.
2. Orlando Terranova Argentina „Mini“ atsilieka 9 min. 06 sek.
97. Antanas Juknevičius Lietuva „Toyota“ 16:40:55

Motociklininkų lenktynėse antrą etapą šių metų ralyje laimėjo ispanas Joanas Barreda Bortas su „Honda“, dar labiau sustiprinęs savo pozicijas absoliučios įskaitos lentelės viršūnėje. Greičio ruožą jis perskriejo per 3 val. 47 min. 3 sek.

Antras finišą pasiekė ir į tokią pačią vietą bendroje įskaitoje šoktelėjo čempiono laurus ginantis Cyrilas Despres su „Yamaha“, lyderiui pralaimėjęs 4 min. 41 sek. Prancūzui ant kulnų mynė dar vienas ispanas Marcas Coma (KTM), o geriausiųjų penkete šįkart buvo vien šių dviejų valstybių atstovai, kadangi daugelis pajėgių vidutiniokų gaišo laiką klaidžiodami arba griuvo. Pavyzdžiui, praėjusios dienos sensacija britas Samas Sunderlandas pasuko ne tuo keliu, o olandui Fransui Verhoevenui lūžo ranka.

Motociklų įskaita

1. Joanas Barreda Ispanija „Honda“ 9 val. 56 min. 44 sek.
2. Cyrilas Despres Prancūzija Yamaha atsilieka 13 min. 4 sek.
10. Stefanas Svitko Slovakija KTM 40:09

Liūdnai vietos gerbėjams susiklostė trečio etapo keturračių lenktynės. Dukart Dakaro ralio čempionas ir neabejotinas šių metų favoritas iš Argentinos Marcosas Patronelli nesuvaldė savo „Yamaha“ ir patyrė avariją. Sportininkas buvo priverstas pasitraukti iš tolesnių varžybų, laimei, jis pats rimčiau nenukentėjo.

Nauju ralio lyderiu keturračių įskaitoje tapo lenkas Rafalas Sonikas („Yamaha“).

Keturračių įskaita

1. Rafalas Sonikas Lenkija „Yamaha“ 12 val 23 min. 45 sek.
2. Ignacio Casale Čilė „Yamaha“ atsilieka 6 min. 10 sek.
3. Sebastianas Husseini Olandija „Honda“ 7:19
4. Sergio Lafuente Urugvajus „Yamaha“ 7:26
5. Mohammedas Abu-Issa Kataras „Honda“ 1:51:50

Sunkvežimių įskaita

1. Gerardas de Rooy Olandija Iveco 10 val 10 min. 53 sek.
2. Marcelas Van Vlietas Olandija MAN atsilieka 18 min. 49 sek.
3. Andrejus Karginovas Rusija Kamaz 39:10
4. Hansas Stacey Olandija „Iveco“ 45:36
5. Alešas Lopraisas Čekija „Tatra“ 45:58

Ketvirtame Dakaro ralio etape trečiadienį trasa drieksis iš San Juano į Čilesitą (Argentina). Automobilių pilotams tai bus ilgiausias greičio ruožas nuo pat 2005 metų. Lenktynininkų laukia 868 km distancija, iš kurios net 657 km – greičio ruožas, išraižytas upių išgraužtų vagų ir kanjonų. Motociklininkams trečiadienį teks sukarti 563 km, iš kurių 353 km – greičio ruožas.

Primename, kad 35-ą kartą rengiamame Dakaro ralyje motociklininkams reikės įveikti 8734 km (iš jų 5228 km greičio ruožuose), o automobiliais nuriedėti 9374 km (iš jų 5522 greičio ruožuose). Aplankiusios Argentiną, Boliviją ir Čilę, 13 etapų lenktynės sausio 18 d. finišuos Čilės uostamiestyje Valparaise.

Pietų Amerikos žemyne Dakaro ralis vyksta šeštą kartą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (229)