Tai buvo trečia mūsiškių įskaitinė pergalė grupėje, priartinusi prie ketvirtfinalio.

Belgai, kurie ketvirtame kėlinyje pranoko Lietuvos komandą net 32:17, patyrė trečią nesėkmę ir neturi šansų prasimušti į atkintamas varžybas.

Jono Kazlausko auklėtiniai trečiadienį puikiu stiliumi 76:62 parklupdė Prancūzijos atstovus, o belgai 69:76 nusileido Serbijos rinktinei.

Dabar lietuviai gali užsitikrinti vietą turnyro ketvirtfinalyje – jei sulauks ukrainiečių ar latvių pralaimėjimo.

Rungtynių eiga:

Belgijos rinktinės starto penketas: Sacha Massot, Wenas Mukubu, Axelis Hervelle, Samas Van Rossomas ir Guy Muya.

Pirmus taškus tolimu metimu pelnė belgas A. Hervelle (0:3), o J. Mačiulis į tai atsakė tik viena bauda (1:3). W. Mukubu baudomis dar truktelėjo svečius pirmyn (1:5). L. Kleiza neįmetė iš po krepšio, o J. Mačiulis prasižengė antrą kartą (3 min.). R. Seibutis reidu po krepšiu ir L. Kleiza dvitaškiu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą - 5:5. Kurį laiką vyko lygi kova taškas į tašką (7:7, 7:9, 9:9, 11:9, 11:10, 11:12). Jonas Valančiūnas ir Mindaugas Kuzminskas keturiomis baudomis kiek padidino santykį 15:12. Kėlinį tritaškiu paskutinę sekundę baigė Donatas Motiejūnas ir mūsiškių pranašumas ūgtelėjo iki 6 taškų - 18:12.

Antras ketvirtis prasidėjo netaikliu lietuvių tritaškiu ir neatkovotu kamuoliu po savo krepšiu. Robertui Javtokui perėmus kamuolį Martynas Pocius prasmuko po priešininkų krepšiu (20:12), o belgai paprašė minutės pertraukėlės. Ji nepadėjo, nes Tomas Delininkaitis įšovė tritaškį nuo lentos (23:12, bendra atkarpa - 12:0). Į Jonathano Tabu baudas (23:14) J. Valančiūnas atsakė dvitaškiu, o M. Kuzminskas - dėjimu - 27:14. Vėl buvo sužaista atkarpa taškas į tašką, į J. Valančiūno metimus, belgai atsakydavo tuo pačiu (31:21). Po J. Valančiūno dviejų baudų ir dvitaškio, M. Kuzminsko antro galingo dėjimo bei baudų ir L. Kleizos metimo iš po krepšio bei tritaškio Lietuvos rinktinė po 20 minučių žaidimo pirmavo - 44:21 (atkarpa - 13:0).

Trečias ketvirtis įspūdingu D. Motiejūno dėjimu ir lietuvių sėkminga atkarpa prasitęsė iki 15:0 (46:21). J. Mačiulis (2 tšk.) ir D. Motiejūnas (4 tšk.) surinko dar 6 taškus (51:25). Čia pat tritaškį įsūdė M. Kalnietis, o D. MOtiejūnas greitoje atakoje įgrūdo kamuolį į krepšį viena ranka per varžovo galvą (57:25). Lyg to būtų maža, D. Lavrinovičius dar pataikė iš toli, o J. Mačiulis įmetė abi baudas (62:29). Aikštėje pagaliau pasirodė ir Kšyštofas Lavrinovičius, kuris netrukus įmetė dvi baudas. T. Delininkaitis ir J. Mačiulis taip pat baudomis toliau triuškino belgus (69:34). Po kiek chaotiškos kėlinio pabaigos Lietuvos rinktinė pirmavo - 69:35.

Lemiamą ketvirtį abiejų komandų krepšininkai pradėjo tritaškiais (72:38). Mūsiškių gretose pasižymėjo T. Delininkaitis. Netrukus baudas įmetė D. Lavrinovičius (74:40). Ant atsarginių suolelio tuo metu žaizda galvoje buvo siuvama J. Valančiūnui. Atsipalaidavę lietuviai ėmė dažniau klysti ir prasčiau gintis (74:46, atkarpa - 0:6). Tą blogą atkarpą kabliu nutraukė R. Javtokas (76:46). Lietuvos rinktinės žaidimas kiek išsiderino (76:50, dar viena atkarpa - 0:4). Tačiau R. Seibutis metimu iš po krepšio ir bauda, o R. Javtokas dvitaškiu sugrąžino 31 taško skirtumą (81:50). Tačiau belgai vėl sužaidė sėkmingą atkarpą 1:7 (82:57). Mūsiškiai visiškai atsipalaidavo ir varžovai lengvai sumažino deficitą iki 21 taško (86:65). Kėlinys baigėsi T. Delinkaičio klaida ir taškais į Lietuvos krepšį - 86:67 (atkarpa - 5:17). Pergalė, kurią kiek apkartino smarkiai pralaimėtas paskutinis kėlinys - 17:32.

Rezultatas:

Lietuva - Belgija - 86:67 (18:12, 26:9, 25:14, 17:32).

Lietuva: Donatas Motiejūnas 13 (18:52 min., 4 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/3 baudos), Mindaugas Kuzminskas (24:13, 8 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 0/ tritaškiai, 4/4 baudos) ir Jonas Valančiūnas (12:36, 10 atk. kam., 1 blk., 4/5 dvitaškiai, 4/4 baudos) po 12, Jonas Mačiulis 9 (13:09, 2/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 5/6 baudos), Renaldas Seibutis (27:32, 5 rez. perdav., 3/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/4 baudos) ir Tomas Delininkaitis (21:45, 2 klaid., 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos) po 8, Linas Kleiza 7 (13:35, 2 atk. kam., 2/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Robertas Javtokas (14:20, 5 atk. kam., 3 klaid., 2/3 dvitaškiai, 1/4 baudos) ir Darjušas Lavrinovičius (13:04, 2 atk. kam., 1/3 dvitaškiai, 1/2 baudos) po 5, Mantas Kalnietis 3 (18:15, 6 atk. kam., 6 rez. perdav., 0/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Martynas Pocius (15:06, 3 rez. perdav., 3 klaid., 1/3 dvitaškiai) ir Kšyštofas Lavrinovičius (07:33, 1 atk. kam., 1 rez. perdav., 2/2 baudos) po 2 taškus.

Belgija: Jonathanas Tabu 15 (2/2 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 5/6 baudos), Axelis Hervelle 10 (8 atk. kam., 3/12 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/2 baudos), Yannickas Driesenas 9 (3/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 0/1 baudos), Christophe‘as Beghinas 8, Sacha Massot 7, Samas Van Rossomas 6 (3 rez. perdav.), Quentinas Serronas 4, Wenas Mukubu ir Roelis Moorsas (5 rez. perdav.) po 3, Maxime‘as De Zeeuwas 2 taškai. Guy Muya ir Jeanas Marcas Mwema taškų nepelnė.

* * *

Lietuviai Senojo žemyno pirmenybių Slovėnijoje pirmame etape nugalėjo Latviją (67:59), Makedoniją (75:67) ir Juodkalniją (77:70, po pratęsimo), bet pralaimėjo Serbijai (56:63) bei Bosnijai ir Hercegovinai (72:78).

Penktadienį E grupėje dar susitiko Serbija ir Ukraina. Pergalę kiek netikėtai rezultatu 82:75 šventė ukrainiečiai. Penktadienio vakaro dvikovoje jėgas išmėgino Prancūzija ir Latvija. Prancūzai įrodė savo pranašumą 102:91 ir iš anksto suteikė kelialapį į ketvirtfinalį Lietuvai.

Paskutines antro etapo rungtynes lietuviai žais sekmadienį 18 val. 45 min. su Ukraina.