Patikimiausias būdas, jei kasdien norite deginti riebalus, - sportas. Kokias klaidas darome sportuodamos? Ko geriau vengti, jei nenorite, kad ištirpę riebaliukai grįžtų bumerangu? 

1. Riebalai efektyviai dega tik tada, jei atliekate pratimus tam tikroms kūno dalims (pilvo presui, kojoms, viršutinei daliai).

Jei norite numesti svorio tik nuo tam tikros kūno dalies (ši problema kamuoja kriaušės ir obuolio figūrų tipus turinčias moteris), negalite pratimų atlikti tik tai kūno daliai. Net jei it pasiutusi darysite atsilenkimus, atsisakiusi visų kitų pratimų, pilvo raumenys nepadidės, o lašinukai nenutirps. Juk mūsų organizmas sudaro visumą, todėl negalima rūpintis tik viena jo dalių.

Tyrimais įrodyta, kad aktyviai sportuojant pirmiausia lieknėja viršutinė kūno dalis (krūtinė, pečiai), o vėliau riebaliukai proporcingai tirpsta nuo kitų vietų - pilvuko, klubų, užpakalio, kojų.

2. Reikia rinktis fiziškai intensyvias treniruotes, jei norite, kad sulieknėjimo rezultatai greitai pasimatytų.

Ar nepastebėjote, kad po labai intensyvios treniruotes pirmu taikymu lekiate prie šaldytuvo ir kemšate viską, kas pasitaiko po ranka. Aišku, dažniausiai tai būna vakaro laikas, todėl po to jaučiatės apsunkusi, blogai miegate, o ir sporto rezultatai nueina perniek. Taigi - patenkate į užburtą ratą: dedate daug pastangų sportuodamos, o rezultatus sugadinate apsirydamos. Taip pat, jei treniruotė itin intensyvi, padažnėja pulsas, o tai skatina angliavandenių, o ne riebalų, sunaudojimą. Kokia nauda iš sunkiai baladojančios širdies ir nesustabdomų apsirijimų? Jokia!

3. Atsikratyti riebalų padeda įvairiausi vibruojantys diržai ir plėvelės, skatinančios prakaitavimą.

Šiame mite yra dalis tiesos. Specialios plėvelės, kurias užsidedame po drabužiais, kai sportuojame, padeda organizmui išskirti daugiau vandens. Akivaizdu, kad netekus daug vandens, kūnas natūraliai mažiau sveria. Tačiau ir čia įsisukame į uždarą ratą: jei daug sportuojame + diržas skatina dar didesnį prakaitavimą, netenkame daug skysčių, tačiau būname ištroškusios, vartojame skysčius ir taip keli ištirpę gramai greitai grįžta. Rinkitės efektyvesnius būdus svoriui mesti, diržai ir juostos tikrai nesuteiks taip trokštamo rezultato.

4. Ne viena „žinovė" jums pasakys, kad kelias valandas prieš sportą ir kelias valandas po jo jokiais būdais negalima valgyti.

Tiesa, jei kelias valandos iki intensyvios fizinės veiklos nevalgysite, jūsų organizme nebus susikaupusių angliavandenių, ir taip deginsite tik riebalus. Ar turėsite jėgų intensyviai sportuoti, jei kojos pačios links nuo nuovargio, trūks jėgų pakelti net ir mažiausiai sveriantį svarmenį? Gali pasidaryti silpna, svaigti galva, pykinti... Po treniruotės ilgai kentėti taip pat neverta, juk organizmas, patirdamas bado stresą, pradeda kaupti riebalų atsargas ir sulėtina medžiagų apykaitą. Po treniruotės galite užkandžiauti prabėgus pusvalandžiui, tačiau rinkitės nekaloringus patiekalus: jogurtą, varškę, vaisius, daržoves ir t.t.

5. Jei treniruotė truks mažiau nei 50 min. - ji nieko verta.

Net juokinga, kokia nesąmonė. Aišku, kad bus. Net ir maža papildoma fizinė veikla sudegins keletą kalorijų. Aišku, jei sportuosite kasdien po 2 valandas, rezultatais džiaugtis galėsite daug greičiau. Jei saikingai valgysite ir kasdien bent pusvalandį sportuosite, per savaitę turėtumėte atsikratyti papildomo 0,5 kilogramo. Išvados: beveik nekeisdamos savo dienos ritmo per mėnesį atsikratytumėte mažiausiai 4 kilogramų!

6. Jei kaskart sporto klube nueisite į kelias treniruotes - nereikalingas svoris ištirps per kelias savaites.

Tai galioja tik tais atvejais, jei sporto klube praleidžiate 5-7 dienas per savaitę. Kitu atveju - tai tiksinti bomba, kuri sprogs tik grįžus į namus ir ištuštinus visus puodus. Nes kelių valandų fizinio intensyvumo maratonas sukels žvėrišką alkį, juk būsite netekusi labai daug energijos. Taip pat - tai emocinis išbandymas, po kelių ilgų ir intensyvių treniruočių bus sunku prisiversti ir kitą dieną keliauti į sporto klubą. Šiuo atveju galioja paprasta  taisyklė - mažiau yra daugiau!