Graikai balsuoja referendume

A. Danė. Referendumas Graikijoje – raktas į tris skirtingų Europų vizijas? (9)4 val.

Kai 2012-aisiais metais Rygoje vykusioje TVF konferencijoje, Ch. Lagarde prilygino Latvijos (ir viso Baltijos regiono) vidinės devalvacijos metodiką pavyzdingam ir sektinam būdui išeiti iš krizės – tokie žodžiai ne tik aplenkė žemesniųjų sluoksnių, šalį palikusiųjų artimųjų ar viešojo sektoriaus darbuotojų kasdienybės realijas, bet lygiai taip - įgalino šiandien jau subrendusį ir aksioma tapusį mitą – tai, kad žirklinė „pasiūlos ekonomika” yra vienintelis kelias skatinant ekonominį (ir socialinį) atsigavimą.
Parduotuvę papuošė tokiais užrašais, kad feisbuke net prireikė vertimo

Parduotuvę papuošė tokiais užrašais, kad feisbuke net prireikė vertimo (190)4 val.

Mažeikių rajono Sedos miestelyje įsikūrusi dėvėtų drabužių parduotuvė tarsi niekuo nesiskiria nuo daugybės panašių vietų visoje Lietuvoje.
Eurai

Ilgasis savaitgalis - ar keisis prekybos centrų darbo laikas? (30)5 val.

Šiemet, kaip ir kasmet, didžioji dalis prekybos centrų parduotuvių dirbs įprastu metu. Tačiau valstybinė šventė kai kuriuose prekybos vietose bus paminėta.
Graikai balsuoja referendume

Sprendžiamas Graikijos likimas atnaujinta 14.34  (554)8 val.

Graikijoje sekmadienį vyksta lemtingas referendumas dėl to, ar šalies žmonės turėtų sutikti su griežtomis tarptautinių kreditorių finansinio gelbėjimo sąlygomis, Europos Sąjungai (ES) nerimaujant dėl šio plebiscito padarinių bloko ateičiai.
Visa tiesa, kas nutiks graikams pasakius „Ne“

Visa tiesa, kas nutiks graikams pasakius „Ne“ (333)18 val.

Graikų klausiama, ar jie sutinka su kreditorių pasiūlymu imtis griežtesnių taupymo priemonių tam, kad išlaikytų jų teikiamą pagalbą.
10 būdų pagauti savo sėkmę

10 būdų pagauti savo sėkmę (3)20 val.

Filosofas Richardas Tayloras sako, kad mūsų gyvenimas yra beprasmis. Prasmę jam suteikia tikslas, svajonės ir noras išgyventi. Tačiau kiek iš mūsų iš tiesų paverčiame savo svajones realybe? Bėda yra ta, kad net nepradėję įgyvendinti savo svajonių daugelis imame abejoti savimi ir savo galimybėmis veikti tai, kas mums patinka, rašo „The Business Insider“.
Garsiausi pasaulio ekonomistai pasisakė apie Graikiją

Garsiausi pasaulio ekonomistai pasisakė apie Graikiją (105)22 val.

Nors apklausos Graikijoje rodo, kad būsimų referendumo dalyvių stovyklos pasiskirstė beveik tolygiai, kai kurie garsūs pasaulio ekonomistai laikosi vieningos nuomonės, esą "ne" atsakas Graikijai būtų geriausias - arba "iš blogiausių geriausias" - pasirinkimas.
Kodėl vieni skursta, o kiti uždirba daug pinigų?

Kodėl vieni skursta, o kiti uždirba daug pinigų? (85)1 d.

Kodėl vieni žmonės skursta, o kiti uždirba daug pinigų ir gali džiaugtis gyvenimu? Ar skurstantieji yra patys kalti, nes per mažai dirba, priima nerealius ir nepagrįstus sprendimus ir per mažai rūpinasi ateitimi? Ar kalta visuomenė, kuri nesugeba skurstantiesiems suteikti reikalingų išteklių, galimybių daugiau uždirbti bei patiems sumažinti skurdą?
7 požymiai, kad darbas jus lėtai žudo

7 požymiai, kad darbas jus lėtai žudo (24)1 d.

Nors stresas yra neatsiejama darbo dalis, labai svarbu atskirti kasdienį stresą ir stresą, kuris kelia pavojų jūsų sveikatai, rašo „The Business Insider“.

Graikijos finansų ministras nerinko žodžių atnaujinta  (421)1 d.

Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis šeštadienį paskelbtame interviu apkaltino Atėnams skolas teikusias organizacijas terorizmu, graikų balsavimo referendume dėl paramos teikimo sąlygų išvakarėse.
Vilija Viešunaitė

V. Viešūnaitė. Didelis vartojimo kreditų sutarčių skaičius nebūtinai žymi vartotojo nesąžiningumą (1)1 d.

Š. m. birželio 3 d. Lietuvos Aukščiausiasis teismas (LAT) priėmė sprendimą fizinio asmens bankroto civilinėje byloje, padarydamas išvadą, jog vien tik didelis vartojimo kreditų sutarčių skaičius dar nesudaro pagrindo pripažinti vartotojų (kreditų gavėjų) elgesio nesąžiningu. Tai padeda tašką iki šiol vykusioje diskusijoje, ar fiziniai asmenys gali taip paprastai pasinaudoti fizinių asmenų bankroto įstatymo nuostatomis, jei jų skolos susidarė dėl galbūt neatidžiai prisiimtų paskolų.
 • GBP
  0.710200
  -0.0001
 • JPY
  136.3800
  -0.4400
 • PLN
  4.195500
  0.0028
 • RUB
  61.87700
  0.2150
 • USD
  1.109600
  0.0030
Dalia Grybauskaitė

Prezidentė pasirašė pataisas dėl lengvatinio PVM šildymui ir akcizo žemdirbių dyzelinui (4)

Prezidentė trečiadienį pasirašė Akcizų ir Pridėtinės vertės mokesčio įstatymų pataisas,trečiadienį BNS informavo prezidentės atstovė.
Gazprom

Rusija stabdo dujų tiekimą Ukrainai (123)

Rusijos valstybinės dujų eksporto monopolininkė „Gazprom“ trečiadienį paskelbė stabdanti gamtinių dujų tiekimą Ukrainai, kai Kijevas ankstesnę dieną nurodė nedelsiant įšaldysiantis dujų pirkimą iš Rusijos.
Ukraina liko be Vengrijos dujų

Ukraina liko be Vengrijos dujų (2)

Dujų tranzitas iš Vengrijos Ukrainai pristabdytas. Apie tai pranešama Ukrainos bendrovės "Ukrtransgaz" pranešime.
Žilvinas Šilėnas

Ž. Šilėnas. Lietuvos pramonei - kone brangiausia energija ES (25)

Lietuvos įmonės už elektros energiją moka kone brangiausiai visoje ES. Iš žemyne esančių šalių, elektros energija brangesnė tik Italijoje. Kodėl?
Parduodamas didžiausias pasaulyje sklypas - beveik kaip pusė Lietuvos

Parduodamas didžiausias pasaulyje sklypas - beveik kaip pusė Lietuvos (12)2 val.

Australijoje už 325 mln. JAV dolerių parduodamas žemės sklypas, kuris savo plotu prilygsta beveik pusei Lietuvos. Skelbiama, kad tai yra didžiausias pasaulyje privataus žemės sklypo pardavimo sandoris, rašo britų dienraštis „The Independent“.
Tadas Piekus

T. Piekus. Apie Vilniaus vaikų darželių problemą arba ko galime pasimokyti iš skandinavų (7)

Vaikų darželių Vilniuje problema eskaluojama jau kelintus metus iš eilės, tačiau po audringų diskusijų, kaip ir kasmet, viskas vėl rimsta. Nors sostinės darželyje vietos savo vaikams negavusiems tėvams tenka nuryti karčią piliulę ir gerokai pasukti galvą, kur reikės palikti atžalą. Tiesa, Vilniaus savivaldybės nutarimas skirti 100 eurų kompensaciją tėvams, kurie savo atžalas leidžia į privačius darželius, yra sveikintinas, bet visos problemos neišsprendžia.
Daugiabučiai

Nuomojosi butą per agentus: jaučiasi apgautas (116)

Artėjant mokslo metams didmiesčiuose vėl sujudo būsto nuomos rinka: Kaune būstą mėginęs išsinuomoti jaunuolis pasakoja nukentėjęs nuo tarpininkavimo paslaugas teikiančios bendrovės „NT Aurus“. Tačiau agentūros atstovas atkerta, kad pasiūla rinkoje ne visada atitinka klientų lūkesčius ir žmonės pyksta.
Virginija Urbutė

Daugiabučio gyventojams – šokas: buhalterė vėjais paleido mūsų pinigus (103)

Vilniaus Gerosios Vilties g. esančio daugiabučio, kuriame gyvena apie 100 šeimų, dabar jau buvusi buhalterė nežinia kam iššvaistė gyventojų pinigus, tačiau už tai turės atsakyti. Ir ne viena – baudžiamoji atsakomybė gresia ir jos darbą tikrinusiai bei, įtariama, prieš daromus pažeidimus užsimerkusiai kitai buhalterei.
Kodėl laivyba Kaune vyksta, o Vilniuje – stringa

Kodėl laivyba Kaune vyksta, o Vilniuje – stringa (22)1 d.

Vasaros sezoną Kauno vandens telkiniuose itin populiarus vandens turizmas, pastebi turizmo atstovai. Kol kauniečiai plukdo įvairiomis kryptimis, Vilniuje toliau diskutuojama, kokių darbų imtis Neryje.
Vytautas Grigonis

V. Grigonis. Viešųjų interesų dilema kasdien kainuoja daugiau nei 23 tūkst. eurų (5)1 d.

Vilniaus vakarinio aplinkkelio trečiojo etapo statybos darbai strigo. Vilniaus miesto savivaldybei paskelbus konkurso laimėtojus, konkurse nedalyvavusi Latvijos kelių ir tiltų statybos bendrovė „Latvijas tilti“ sugebėjo sustabdyti projektą. Trumpai tariant, bendrovė kreipėsi į teismą dėl to, kad esą viešųjų pirkimų procedūros pažeidė viešąjį interesą.
Link pajūrio pajudėjo didelis automobilių srautas „kas vyksta kaune“ nuotr.

Link pajūrio juda didelis automobilių srautas (88)1 d.

Po darbų karštąjį ir ilgąjį savaitgalį žmonės pradėjo traukti link jūros. Pagrindiniame Kauno aplinkkelyje automobiliai juda, tačiau ne tokiu greičiu, kaip norėtųsi.
Prancūzijoje pristabdoma „UberPop“ paslauga

Prancūzijoje pristabdoma „UberPop“ paslauga (5)

Prancūzijoje pristabdoma „UberPop“ taksi iškvietimo paslauga. Tai pranešė bendrovės „Uber“Prancūzijos padalinio vadovas Thibaud Simphal interviu leidiniui „Le Monde“.
Biržos, rinkos

Vakar prekyba Europoje neišsiskyrė investuotojų aktyvumu

Graikijos ministras pirmininkas toliau agituoja piliečius referendume pasisakyti “Ne“ ir pabrėžia, jeigu laimės priešinga pusė, tai jis atsistatydins. Tuo tarpu kiti euro zonos bloko lyderiai vienareikšmiškai nori, kad referendume žmonės balsuotų už reformas, kurios garantuotų finansinį stabilumą. Atliktais „euro2day.gr“ statistiniais tyrimais buvo nustatyta, kad 47 proc. piliečių sekmadienį referendume balsuos už “Taip“, o 43 proc. yra numatę būti priešingoje barikados pusėje. Taigi skirtumas nėra toks didelis, o tai didina riziką. Visą šią savaitę Graikijos birža yra uždaryta, stengiantis išvengti spartaus kapitalo judėjimo iš šalies. Tuo tarpu vakar aktyviausiai prekiaujamų bendrovių indeksas Stoxx Europe 600 krito -0,42 proc, esant 32 proc. mažesnei dienos apyvartai nei trečiadienį.
BBC

BBC mažins darbuotojų skaičių (5)

Britų visuomeninis transliuotojas BBC pranešė, kad yra priverstas atleisti daugiau nei tūkstantį darbuotojų, nes nesurenka pakankamai pajamų iš abonentinio mokesčio.
Virginija Baltraitienė ir Algirdas Butkevičius

Premjeras: reikia ilgalaikių pieno supirkimo sutarčių (17)

Premjeras Algirdas Butkevičius ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad pieno perdirbėjų ir gamintojų konfliktą numalšinti galėtų ilgalaikės pieno supirkimo sutartys.
Tomas Bakutis

T. Bakutis. Vasara – atostogų metas? Tik ne investuotojams (3)

Įsibėgėjant vasarai ir atostogų sezonui, pastebimai ramesnės nuotaikos įsivyrauja ir akcijų rinkose – investuotojai mažiau dėmesio skiria investicinių portfelių formavimui, todėl atitinkamai mažėja apyvartos. Vis dėlto vidurvasario štilis yra apgaulingas, ir „išeiti atostogų“ investuotojams gali būti pernelyg brangus sprendimas. Net ir tokiu visuotinio atokvėpio metu savarankiškai investuojantys asmenys turėtų bent viena akimi stebėti finansų rinkų nuotaikas bei veiksnius, kurie artimiausiu metu gali pakeisti rinkų kryptį.