Kinijos bankas Industrial and Commercial Bank of China

Didžiausiems Kinijos bankams – seniai nematytos bėdos (19)17 val.

Penki didžiausi Kinijos bankai rizikuoja patirti silpniausią metinį pelno augimą nuo pat 2004 metų. Pirmojo 2015 metų ketvirčio rezultatai nedžiugina: prastėjant šalies ekonominei padėčiai, sparčiai daugėja vadinamųjų blogų paskolų, skelbia businessinsider.com.
V. Putinas ir A. Lukašenka

Baltarusija pripažino, kaip skaudžiai nukentėjo (51)19 val.

Baltarusija ketina diversifikuoti savo eksportą ir nepasikliauti vien Rusijos rinka, kur šiais metais respublika jau neteko apie 900 mln. dolerių (802 mln. eurų).
A. Merkel susitikimas su A. Tsipru

Graikijos derybos: atidėlioti nebegalima (4)20 val.

Derybos tarp Graikijos ir jos tarptautinių kreditorių pasiekė stadiją, kai atidėlioti nebegalima, o abiem šalims vis dar sunkiai sekasi pasiekti susitarimą. Apie tai rašo naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi šaltiniais.
VMI ruošiasi antplūdžiui: paskutinė diena deklaruoti pajamas

VMI ruošiasi antplūdžiui: paskutinė diena deklaruoti pajamas (41)23 val.

Pirmadienį dar galima suskubti deklaruoti pajamas ir taip susigrąžinti mokesčių permokas. Taip pat pateikti prašymą skirti 2 proc. paramą organizacijoms bei partijoms.
Sheryl Sandberg ir Davidas Goldbergas

Netikėtai mirė bendrovės „SurveyMonkey" vadovas (6)23 val.

Verslininkas iš Silicio slėnio ir JAV internetinių tyrimų bendrovės „SurveyMonkey" vadovas Davidas Goldbergas netikėtai mirė būdamas 47-erių metų amžiaus, informuoja BBC, remdamasi jo šeimos pranešimu.
Kur geriausia dirbti?

Kur geriausia dirbti? ir kitos vadybos naujienos  (14)1 d.

JAV žurnalas „Fortune“ paskelbė 100 bendrovių, kuriose geriausia dirbti, sąrašą. Pakliūti į jį padeda vadovų koncentravimasis į darbo kultūros kėlimą, nes tai lemia darbuotojų prisirišimą ir mažą jų kaitą. Pagrindiniai trys kriterijai: mokslo išlaidų kompensavimas, medicinos paslaugos ir gerai mokamos atostogos. Pirmoje vietoje – ir į Lietuvą ateinanti JAV internetinės paieškos milžinė „Google“.
Palūkanos su minuso ženklu – ko laukti besiskolinantiems?

Palūkanos su minuso ženklu – ko laukti besiskolinantiems? (28)1 d.

Šiuo metu vis daugiau besiskolinančiųjų gali džiaugtis neigiamomis palūkanomis, daugiausia tokia laimė tenka finansų rinkų žaidėjams. Paprasčiau kalbant, tai reiškia, kad jiems mokama už tai, kad jie skolinasi kitų pinigus. Kas dedasi šiame pasaulyje, aiškinasi BBC.
Gintarė Valatkevičienė

Alytuje įkūrė kavinę: kaip privilioti žmones iš automobilių aikštelių? (39)1 d.

Alytuje veikiančiai stalo futbolo kavinei „Foos cafe“ teko susidurti su pirmaisiais iššūkiais: kavą ir stalo futbolą siūlanti kavinė pajuto, kad sunku mieste prekiauti vien nealkoholiniais gėrimais.
Leis progines eurų monetas Nepriklausomybei, laisvės kovoms ir kalbai

Leis progines eurų monetas Nepriklausomybei, laisvės kovoms ir kalbai (9)1 d.

Lietuvos bankas ieško dailininkų, kurie galėtų sukurti proginių ir kolekcinių monetų dizainą - geriausių darbų autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais.

Rado neužimtą verslo nišą (39)1 d.

Kai nėra norimo darbo, jį susikuri pats. Tokia strategija pasiteisino Monikai Platūkytei (25), pastebėjusiai Birštone neužpildytą nišą maitinimo įstaigų srityje ir nusprendusiai nepaleisti mintyse gimusios idėjos atidaryti savo restoraną „Sušinė“.
Valiutų kursai
 • GBP
  0.737900
  0.0112
 • JPY
  134.0700
  0.8100
 • PLN
  4.048000
  0.0230
 • RUB
  57.76500
  0.1180
 • USD
  1.115200
  -0.0063
NordBalt kabelį tiesiantis laivas

Rusijos laivai trukdo strateginiam Lietuvos projektui URM apsilankė rusų ambasadorius  (639) 

Rusijos laivai sutrikdė strateginį Lietuvos projektą – elektros jungties su Švedija darbus.
Aleksandras Medvedevas

A. Medvedevas: „Turkijos srautas“ bus nutiestas iki 2020 metų (17)

Paskutinė, ketvirtoji dujotiekio „Turkijos srauto“ atšaka bus nutiesta iki 2020 metų. Apie tai pranešė Rusijos dujų bendrovės „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas.
SGD terminalas „Achemai“ tampa didžiule našta

SGD terminalas „Achemai“ tampa didžiule našta (599)

Ar gali būti, kad dėl SGD terminalo bankrutuos viena didžiausių gamyklų Lietuvoje – AB „Achema“ Jonavoje? Ši gamykla pernai jau patyrė beveik 100 milijonų litų nuostolį. Bendrovės generalinis dirktorius teigia, kad SGD terminalo išlaikymo kaštai ilgainiui guls ant vienos bendrovės – „Achemos“ pečių. Bendrovė kol kas neperka dujų iš terminalo, tačiau yra verčiama mokėti tik už „galimybę“ pirkti dujas. Energetikos ministas Rokas Masiulis teigia, kad bendrovė elgiasi nesąžinigai. „Mokesčius privalo mokėti visi, „Achemai“ ir taip daroma išimčių“, – sako jis.
Ignalinos atominė elektrinė

IAE turės iš naujo įvertinti britų „DLA Piper“ pasiūlymą (4)

Didelės vertės uždarymo projektus įgyvendinanti Ignalinos atominė elektrinė (IAE) turės iš naujo įvertinti 2,472 mln. eurų (su PVM) vertės Didžiosios Britanijos teisinės bendrovės „DLA Piper“ pasiūlymą konsultavimo paslaugų konkursui, nurodė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).
Kinijos dangoraižio Mini Sky City statybos

57 aukštų dangoraižis išdygo per 19 dienų (66)

Kinijos statybos bendrovė „Broad Sustainable Building Co.“ pastatė centriniame šalies rajone 57 aukštų dangoraižį vos per devyniolika darbo dienų. Apie tai informuoja „Associated Press“.
Arvydas Avulis

NT rinkoje bręsta kamštis, bet A. Avulis susimeistravo atidarytuvą (270)

Kaip galima išgyventi tokioje situacijoje, kai nekilnojamojo turto (NT) rinkoje pasiūla viršija paklausą? Kai naujo būsto yra tiek daug, kad net mažos palūkanos nepriverčia gyventojų kuo skubiau jo įsigyti? Rinkoje augant pasiūlai ir išliekant stabiliai paklausai, formuojasi kamštis, dėl to dalis rinkos žaidėjų gali jei ne patirti nuostolių, tai negauti planuoto pelno.
Kaip rinktis būstą, kad jo nereikėtų pirkti dar kartą?

Kaip rinktis būstą, kad jo nereikėtų pirkti dar kartą? (120)

Būstas yra vienas brangesnių pirkinių žmogaus gyvenime, todėl verta žinoti, į ką atkreipti dėmesį renkantis šį pirkinį. Kaip išvengti nuostolių ir klaidų?
Sporto rūmai

Sporto rūmų atnaujinimas taps valstybei svarbiu projektu (17)

Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų centrui projektas bus pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu. Tam trečiadienį pritarė Vyriausybė, o visas būtinas procedūras pavesta atlikti Finansų ministerijai.
Dėl naujo filmo Vilniuje ribos eismą

Dėl naujo filmo Vilniuje ribos eismą (11)18 val.

Vilniuje šią savaitę filmuojant filmą „Svetimas“ keliose vietose bus ribojamas eismas, rašoma miesto savivaldybės pranešime spaudai.
Klaipėdoje prasideda kruizinių laivų sezonas

Klaipėdoje prasideda kruizinių laivų sezonas18 val.

Pirmadienį, gegužės 4 d., Klaipėdoje oficialiai pradėtas kruizinis sezonas.
Lėktuvas iš Briuselio turėjo leistis Taline avariniu būdu

Lėktuvas iš Briuselio turėjo leistis Taline avariniu būdu (8)21 val.

Naktį į pirmadienį Estijos aviacijos bendrovės „Estonian Air“ lėktuvas, skridęs iš Briuselio, turėjo avariniu būdu leistis Taline. Tai pranešė Estijos televizija.
Vokietijoje savaitę dėl streiko strigs traukinių eismas

Vokietijoje savaitę dėl streiko strigs traukinių eismas (4)

Vokietijos geležinkelių koncerno „Deutsche Bahn“ mašinistai planuoja nuo pirmadienio rengti savaitės trukmės streiką - tai jau bus aštuntas jų streikas per dešimt mėnesių. Pagrindinis streikuotojų reikalavimas - padidinti atlyginimus, praneša BBC.
Parama – tik aktyviam ūkininkui

Parama – tik aktyviam ūkininkui (3)

Iki š. m. birželio 15 d. (pavėluotai iki liepos 10 d.) ūkininkai bei kiti žemės ūkio veiklos subjektai gali deklaruoti turimas žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti. Taip pat galima teikti paraiškas pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones.
Politines užduotis vykdę „Mano Druskininkai“ atsitraukia

Politines užduotis vykdę „Mano Druskininkai“ atsitraukia (5)

Antradienį Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme gautas leidinio „Mano Druskininkai“ leidėjų – Druskininkų savivaldybės tarybos, Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus, Druskininkų savivaldybės administracijos ir Druskininkų švietimo centro – atsisakymas nuo 2014 metais teismui pateiktų skundų. Atsižvelgdamas į gautus prašymus Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas administracinę byla nutraukė.
Ina Drąsutienė

Mirė žurnalistė I. Drąsutienė (7)

Po sunkios ligos ketvirtadienį mirė televizijos žurnalistė Ina Drąsutienė (g. 1940), praneša LRT.
Jonas Gilys

DELFI pardavimų vadovu tapo J. Gilys (8)

DELFI žiniasklaidos grupės pardavimų vadovu tapo iki šiol kūrybos vadovu dirbęs Jonas Gilys.