Nerijus Mačiulis

N. Mačiulis: sunkiausias periodas Graikijai – jau praeityje (11)20 val.

Vokietijos parlamentui balsavus už tai, kad Graikijai būtų pratęstas finansinės paramos laikotarpis dar keturiems mėnesiams, banko „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis „Žinių radijui“ sakė, kad sunkiausi laikai Graikijai – jau praeityje.
Vladimiras Putinas

V. Putino administracijai – prastos naujienos (195)21 val.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pranešė savo administracijos darbuotojams planuojantis mažinti atlyginimus 10 proc.
Barack Obama, Vladimir Putin

JAV svarsto traukti naujus ginklus prieš Rusiją (126)22 val.

JAV vyriausybė svarsto galimybę pašalinti iš tarptautinės finansų sistemos vieną ar kelis Rusijos bankus, jeigu paliaubos Ukrainoje būtų sužlugdytos.
Wolfgangas Schauble

W. Schauble: padėti Graikijai – sunkus sprendimas, bet būtinas (4)1 d.

Vokietijos, pagrindinės ES finansų donorės, parlamentas geroka balsų persvara pritarė, kad keturiems mėnesiams būtų pratęsta Graikijos finansų gelbėjimo programa. Išsakęs daug kritikos Atėnams, finansų ministras Wolfgangas Schauble tvirtina, kad padėti Graikijai – sunkus sprendimas, bet būtinas.
Valiutų kursai
 • GBP
  0.727800
  -0.0023
 • JPY
  134.0500
  -0.4900
 • PLN
  4.152400
  -0.0011
 • RUB
  69.20000
  0.3830
 • USD
  1.124000
  -0.0077
Rusija patvirtino dalyvausianti derybose dėl dujų su ES ir Ukraina

Rusija patvirtino dalyvausianti derybose dėl dujų su ES ir Ukraina (3)1 d.

Rusija patvirtino, kad pirmadienį dalyvaus derybose su Europos Sąjunga (ES) ir Ukraina, kuriomis tikimasi išspręsti opų ginčą dėl dujų tiekimo, keliantį grėsmę tiekimui į Europą. Apie tai informuoja "EUbusiness".
Ukraina sumokėjo „Gazprom“: už vieną parą

Ukraina sumokėjo „Gazprom“: už vieną parą atnaujinta  (16)1 d.

Ukrainos holdingas „Naftogaz“ sumokėjo Rusijos koncernui „Gazprom“ 15 mln. JAV dolerių už maždaug 50 mln. kubinių metrų dujų, kurios bus importuotos kovo mėnesį.
„Lietuvos dujų“ buitiniams vartotojams – žinia iš teismo

„Lietuvos dujų“ buitiniams vartotojams – žinia iš teismo prokuroras: kainos nustatytos „iš lempos“  (150) 1 d.

Ar bendrovė „Lietuvos dujos“ pagrįstai buitiniams vartotojams padidino gamtinių dujų kainą? Atsakymą į šį klausimą po pusę metų trukusio proceso rado Vilniaus miesto apylinkės teismas.
Pasirašė susitarimus dėl dujų iš JAV

Pasirašė susitarimus dėl dujų iš JAV (129)

Ketvirtadienį gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonei LITGAS, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“, pasirašė supratimo memorandumą su „Delfin LNG LLC“ – pirmąjį plūduriuojantį JAV dujų skystinimo terminalo projektą plėtojančia bendrove.
Žalgirio arena (L. Kazakevičiaus nuotr.)

Nori siekti išskirtinio sertifikato (5)

Artimiausiomis savaitėmis bus vertinamas Kauno „Žalgirio“ arenos energinis efektyvumas, jo poveikis ir draugiškumas aplinkai, siekiant gauti tarptautinį tvariųjų pastatų sertifikatą „ Breeam In-Use“, rašoma pranešime spaudai.
Rusijos grėsmės akivaizdoje: vilioja primirštas nekilnojamasis turtas?

Rusijos grėsmės akivaizdoje: vilioja primirštas nekilnojamasis turtas? (322)

„Jei tikimasi, kad jūsų gyvenamajame rajone vyks susirėmimai, patartina evakuotis į kaimo vietoves, kuriose galima iš anksto sukaupti atsargų išgyventi“, - patariama Krašto apsaugos ministerijos išplatintoje informacijoje apie tai, ką reikėtų žinoti apie pasirengimą karo metui.
Paneigė mitą apie NT kainas po euro įvedimo

Paneigė mitą apie NT kainas po euro įvedimo (36)

Įvedus eurą Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinka prisnūdo, o labiausiai sandorių skaičiaus sumažėjimą lėmė būsto segmentas, kurio pagrindiniai pirkėjai – fiziniai asmenys.
Būstas Ispanijos kurortuose

Egzotiškas būstas lietuvių dar nedomina (31)

Išvykstate atostogų saulėtoje Ispanijoje ar Turkijoje ir nesirūpinate dėl apgyvendinimo paslaugų, nes čia turite nuosavą būstą. To norėtų daugelis atostogas užsienyje sau leidžiančių gyventojų. Tačiau nekilnojamo turto brokeriai teigia, kad kol kas būstai šiltuose kurortuose lietuvių nelabai vilioja.
Keliuose yra slidžių ruožų, kai kur tvyro rūkas

Keliuose yra slidžių ruožų, kai kur tvyro rūkas1 d.

Penktadienio rytą Biržų rajone vietomis susiformavęs plikledis, kai kuriuose šalies rajonuose eismo sąlygas sunkina rūkas.
Klaipėdos konteinerių terminalas

Tapo šviesų paveikslą ir be Rusijos (59)1 d.

Naujų oro bendrovių atėjimas į Kauno oro uostą, logistikos centras Kazachstano ir Kinijos prekėms patekti į Skandinaviją, Klaipėdos uosto konkurencingumo didinimas. Tokią viziją transporto ir logistikos sektoriuose mato Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
Baltijos šalys pateikė paraišką EK dėl „Rail Baltica“ finansavimo

Baltijos šalys pateikė paraišką EK dėl „Rail Baltica“ finansavimo (7)1 d.

Trijų Baltijos šalių įsteigta bendra įmonė „RB Rail“ ketvirtadienį pateikė Europos Komisijai (EK) bendrą paraišką dėl europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ projekto finansavimo bei ją remiantį laišką, kurį pasirašė trijų valstybių susisiekimo ministrai.
Po užspausto dviratininko istorijos ragina atidžiau rinkti viešojo transporto vairuotojus

Po užspausto dviratininko istorijos ragina atidžiau rinkti viešojo transporto vairuotojus (39)

Trečiadienį „piktas“ autobuso vairuotojas sostinėje mėgino paauklėti dviratininką, spausdamas jį prie dešiniojo kelkraščio. Dėl šio elgesio Vilniaus Kelių policijos valdybą jau pradėjo tyrimą, o dviratininkai pripažįsta, kad ši istorija tik viena iš daugelio. Dviratis ir „A“ juosta suderinami
Pamažu kylančios vartojimo kainos JAV bando FED kantrybę

Pamažu kylančios vartojimo kainos JAV bando FED kantrybę1 d.

Vakar paskelbta JAV makroekonominė informacija prasilenkė su prognozėmis, tačiau tikrai nenuvylė. Labiau, negu buvo laukta, ir pirmą kartą per pastaruosius tris mėnesius sausį augo ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai (+2,8 proc., prognozuota +1,6 proc.), o tai leidžia tikėtis didėsiančio aktyvumo šalies gamybos sektoriuje. Per savaitę pateiktų naujų bedarbių paraiškų skaičius ūgtelėjo iki 313 tūkst. (tikėtasi 290 tūkst.), tačiau keturių savaičių slenkantysis rodiklio vidurkis išlieka žemiau 300 tūkst. nuo pat praėjusių metų rugsėjo. Vakar taip pat paaiškėjo, kad sausį kainos JAV smuko 0,7 proc. – labiausiai nuo pat 2008 m. gruodžio, į neigiamą teritoriją pasislinko ir metinė infliacija (-0,1 proc.). Kita vertus, be maisto ir energijos išteklių, vartojimo kainos JAV ir toliau stiebiasi (+1,6 proc., palyginti su praėjusių metų sausiu). Tai iš esmės remia Federalinio rezervų banko (FED) požiūrį, kad, išsisklaidžius atpigusios naftos efektui, infliacija šalyje artės prie tikslinio 2 proc. lygio.
Biržos, rinkos

Akcijų rinkų investuotojai vertino makroekonomines naujienas1 d.

Aprimus situacijai dėl Graikijos, Europos investuotojai nukreipė dėmesį į pavienes bendroves bei skelbiamus makroekonominius rodiklius. Indeksas Stoxx Europe 600 (+1,02 proc.) parodydamas didžiausią kilimą nuo mėnesio pradžios palietė 2007 metais spalio mėnesį buvusį lygį. Vokietijoje paaiškėjo, kad vasario mėnesį nedirbančių gyventojų pokytis mažėjo didesniais tempais nei laukta. Buvo prognozuota, kad šis rodiklis išlaikys 10 tūkst. kritimą, bet prognozes aplenkus, šis pokytis pasiekė -20 tūkst. Tai reiškia, kad didžiausioje euro zonos ekonomikoje darbo rinkos situacija gerėja, tokiu būdu tikintis vėliau akivaizdesnio ekonomikos išjudinimo. Taip pat vakar dieną šalyje buvo paskelbta, kad GfK vartotojų pasitikėjimo ekonomika indeksas pakilo nuo 9,3 iki 9,7, tuo trapu buvo tikėtasi 9,5 kilimo.
Nusilpus jenai, Japonijos akcijų rinka auga

Nusilpus jenai, Japonijos akcijų rinka auga1 d.

Penktadienį pagrindinis Japonijos akcijų indeksas pakilo, tam daugiausia įtakos turėjo jenos kurso smukimas JAV dolerio atžvilgiu, informuoja BBC.
Grūdų augintojai – nepatenkinti

Grūdų augintojai – nepatenkinti (19)

Nepatenkinti europinės paramos 2014–2020 metams skirstymo tvarka grūdų augintojai Vyriausybei primygtinai siūlo ją keisti. Augintojų teigimu, Žemės ūkio ministerija, daugiau remdama mažesnius ūkius, iškreipia konkurenciją ir trukdo modernizuotis didesniems.