Vitas Vasiliauskas

V. Vasiliauskas siūlo taikyti efektyvesnes priemones ES teisės aktų laikymuisi užtikrinti (31) 1 d.

Šeštadienį įvyksiančiame Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko susitikime su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) Europos departamento vadovu bus aptarta euro zonos šalių ir visos ES ekonomikos raida bei būtinybė įgyvendinti struktūrines reformas, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai
FED

FED vicepirmininkas: bazinę palūkanų normą šiemet planuojame kelti dar du kartus (3) 1 d.

JAV federalinio atsargų banko (FED) vicepirmininkas Stanley Fischeris teigia, kad pastaruoju metu susilpnėję šalies ekonominiai duomenys nekeičia FED planų šiemet dar du kartus kelti bazinę palūkanų normą.
JAV naftos kaina krito žemiau 50 dolerių ribos

JAV naftos kaina krito žemiau 50 dolerių ribos (46) 1 d.

Nafta šią savaitę skaičiuoja didžiausius savaitinius praradimus nuo kovo pradžios – JAV naftos kaina, augant šalies atsargoms, penktadienį vėl krito žemiau 50 dolerių atžymos, rašo „Bloomberg“.
Įtaria, kad atsiskaitydama galėjo tapti auka – nori perspėti kitus

Įtaria, kad atsiskaitydama galėjo tapti auka – nori perspėti kitus (273) 1 d.

Atsiskaitant mokėjimo kortele daugeliui yra tekę atsidurti situacijoje, kai suvedus kodą skaitytuve, iš pirmo karto mokėjimas nepavyksta. Kaip žinoti, kad tokiu atveju pinigai nebuvo nuskaityti du kartus ir ką daryti, jei vis dėlto taip nutiko?
Klaipėda tikisi rekordinio turizmo sezono

Klaipėda tikisi rekordinio turizmo sezono (18) 1 d.

Į Klaipėdą šeštadienį atplaukia pirmasis kruizinis laivas šį sezoną – „National Geographic Orion“. Tradiciškai su uoste pasirodančiais kruiziniais laivais skelbiamas ir turistinio sezono atidarymas, o jis, prognozuojama, šiemet bus rekordinis.
Sodra

Nesukaupę būtinojo stažo pensininkai gauna dvigubai mažiau nei turintys 30 ir daugiau metų stažo (77) 1 d.

Nesukaupę būtinojo stažo, kuris šiuo metu yra 30 metų, gauna 158,8 euro vidutinę senatvės pensiją. Jiems pensija yra mažesnė: tiek jos pagrindinė, tiek papildoma dalys; jie negauna ir priedo už stažo metus.
Vytautas Valvonis

Pakeistos taisyklės leis kredito unijoms lengviau kaupti tvarų kapitalą (4) 1 d.

Vykstant kredito unijų sektoriaus reformai, Lietuvos banko valdyba pakeitė kredito unijų kapitalo pakankamumo skaičiavimą nustatančias taisykles, atsižvelgdama į tai, kad dabartiniuose įstatymuose numatytos kredito unijų reformos įgyvendinimas mažina šiame sektoriuje kylančias rizikas.
Paaiškino, kodėl Lietuvoje valytoja uždirba daugiau nei specialistas

Paaiškino, kodėl Lietuvoje valytoja uždirba daugiau nei specialistas (326) 2 d.

Valytojai – 600 eurų, neatskaičius mokesčių, jaunesniajam Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) specialistui – 569 eurai. Toks atlyginimų skirtumas pribloškė ir papiktino daugelį.
Tyrimas atskleidė, kodėl auganti ekonomika džiugina tik dalį gyventojų

Tyrimas atskleidė, kodėl auganti ekonomika džiugina tik dalį gyventojų (382)

„Per pastarąjį dešimtmetį 15 proc. turtingiausiųjų šalies gyventojų atiteko 35–40 proc. viso pajamų augimo, tuo metu 15 proc. neturtingiausiųjų atiteko 4–5 proc.“, – sako Vilniaus universiteto mokslininkė Jekaterina Navickė. Jos teigimu, tai yra atsakymas, kodėl žmonės emigruoja ir kodėl žemesnes pajamas gaunantys gyventojai nejaučia augančios ekonomikos poveikio.

Vilniaus skola nuolat mažėja (47)

Iki kadencijos vidurio Vilniaus skola mažėjo rekordiškai – daugiau kaip 105 mln. eurų. Atsakingas Vilniaus finansų valdymas leido sėkmingai sumažinti miesto įsiskolinimus – vien per šių metų pirmąjį ketvirtį Vilniaus skola sumažėjo 28,7 mln. eurų, o per dvejus metus, nuo dabartinės valdžios kadencijos pradžios – net 105,3 mln. eurų, skelbia Vilniaus miesto savivaldybė.
„Visa“ ketvirčio pelnas pranoko prognozes

„Visa“ ketvirčio pelnas pranoko prognozes

„Visa Inc“, didžiausia pasaulio kreditinių ir debetinių kortelių sistemos operatorė, pranešė apie prognozes pranokusį ketvirčio pelną. Be to, įmonė tikisi, kad įsigijus Europos padalinį „Visa Europe“ ir išplėtus portfelį Jungtinėse Valstijose, jai pavyks padidinti metines pajamas iki aukščiausios prognozuojamų pajamų rodiklio ribos, informuoja „Reuters“.
 • GBP
  0.837200
  -0.0020
 • JPY
  116.7200
  -0.4400
 • PLN
  4.272700
  0.0139
 • RUB
  60.25700
  -0.1900
 • USD
  1.069800
  -0.0047
Patarimai, kaip tinkamai planuoti asmeninį biudžetą

Patarimai, kaip tinkamai planuoti asmeninį biudžetą (12)

Keturi iš dešimt namų ūkių per pastaruosius metus yra pritrūkę pinigų kasdienėms išlaidoms, o beveik du trečdaliai namų ūkių, nepakeitę savo įpročių ir gyvenimo būdo, neišgyventų daugiau negu tris mėnesius, LRT RADIJUI teigia „Swedbanko“ Asmeninių finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė.
Lietuviai į Lenkiją važiuoja ne tik maisto: vardija, ką dar apsimoka pirkti

Lietuviai į Lenkiją važiuoja ne tik maisto: vardija, ką dar apsimoka pirkti (236)

„Važiuokite į Lenkiją – ten sodinukai perpus pigesni“, - patarinėjo Alytuje vykusioje pavasario mugėje prie vaismedžių stoviniavę pirkėjai.
Tūkstančiai gyventojų nesusigrąžino jiems priklausančių pinigų

Tūkstančiai gyventojų nesusigrąžino jiems priklausančių pinigų (75)

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, už 2015 m. negrąžinamos gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokos 9 tūkst. gyventojų, kurie turi pradelstų mokestinių prievolių, t.y., nėra pateikę ar patikslinę ankstesnių laikotarpių privalomų deklaracijų – nekilnojamojo turto, pridėtinės vertės mokesčių ar kito mokestinio laikotarpio gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų.
Lietuvoje gyvenantis italas turi atsaką gyvenimu besiskundžiantiems lietuviams

Lietuvoje gyvenantis italas turi atsaką gyvenimu besiskundžiantiems lietuviams (36)

Emigracijos skaičiai ir toliau rodo, kad lietuviai masiškai bėga iš Lietuvos. Vien per praėjusius metus Lietuvą paliko apie 50 tūkst. tautiečių, o 2017 – ųjų statistika rodo, kad tempai nemažėja, rašoma LNK pranešime spaudai.
LitPol Link

„LitPol Link“ bus naudojamas ir prekybai elektra su Švedija (13)

Nuo liepos 1 d. Lietuvos elektros rinkos dalyviai, esant palankioms aplinkybėms, galės pirkti daugiau elektros iš Švedijos.
Saulius Skvernelis

Premjeras: sutarimas su Ryga ir Talinu dėl sinchronizacijos – „artimiausiais mėnesiais“ (5)

Lietuva, Latvijos ir Estija „artimiausiais mėnesiais“ ketina priimti politinį sprendimą dėl Baltijos valstybių sinchronizacijos su Vakarų Europos elektros tinklais, sako Premjeras Saulius Skvernelis.
Senos elektros linijų atramos paukščiams gali tapti spąstais

Elektros vis dar neturi tik keliasdešimt vartotojų (2)

Po sekmadienio naktį gausiai iškritusio sniego rytų ir vidurio Lietuvoje antradienį ryte elektros tiekimas dar nebuvo atkurtas keliasdešimčiai vartotojų Vilniaus ir Kauno regionuose, skelbia dujų ir elektros skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
Energy

Elektros dar neturi apie 1 tūkst. vartotojų (16)

Po sekmadienio naktį gausiai iškritusio sniego rytų ir vidurio Lietuvoje ESO iki pirmadienio 17 val. jau atstatė elektros tiekimą daugiau kaip 78 tūkst. klientų, rašoma ESO pranešime spaudai.
Maisto kalėjimai Los Andžele ir kova dėl galimybės užsiauginti vaisių bei daržovių

Maisto kalėjimai Los Andžele ir kova dėl galimybės užsiauginti vaisių bei daržovių 7 val.

Ronas Finley‘is, kuris save vadina sodininku maištininku, stojo į nelygią kovą su nekilnojamojo turto vystytojais. Dėl idėjos galvą padėti pasiryžęs amerikietis bando išsaugoti pietinėje miesto centro dalyje paties pasodintą bendruomeninį sodą.
Š. Korėjos universiteto dėstytojai kraustosi į naujus butus

Š. Korėjos universiteto dėstytojai kraustosi į naujus butus (33) 2 d.

Ketvirtadienį, balandžio 20 d., per Šiaurės Korėjos valstybinę televiziją buvo parodytas reportažas, kaip Kim Ir Seno universiteto dėstytojai ir šioje įstaigoje seniau dirbę asmenys įsikelia į naujus butus viename iš Pchenjano centre pastatytų namų.
Lietuviai būstui išleido net 18 proc. daugiau nei pernai

Lietuviai būstui išleido net 18 proc. daugiau nei pernai (6)

Pirmųjų trijų šių metų mėnesių būsto rinkos apyvarta penktadaliu lenkia praėjusių metų pradžios rezultatus. Prie to labiausiai prisidėjo butų pirkėjai didžiuosiuose miestuose, kurių aktyvumas lėmė ir šio segmento kainų augimą.
Santariškių stovėjimo aikštelę už 14 mln. eurų statys „Modus grupės“ įmonė

Santariškių stovėjimo aikštelę už 14 mln. eurų statys „Modus grupės“ įmonė (30)

Vilniaus Santariškių ligoninių miestelio automobilių stovėjimo aikšteles už 14 mln. eurų statys automobilių prekybos, nekilnojamojo turto plėtros ir energetikos grupės „Modus grupė“ įmonė.
Kauno oro uostas

Oro uostais naudojosi daugiau keleivių, o jūrų uoste – jų sumažėjo (5) 2 d.

Pirmąjį šių metų ketvirtį į oro uostus atvyko ir iš jų išvyko 1,1 mln. keleivių – tai 16,4 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.
Eismo sąlygas sunkins lietus ir galima šlapdriba

Eismo sąlygas sunkins lietus ir galima šlapdriba 2 d.

Kelininkai informuoja, kad penktadienio rytą Klaipėdos ir Telšių apskrityse dėl lietaus, o Panevėžio ir Utenos apskrityse dėl šlapdribos valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis - drėgnos. Likusioje šalies dalyje šie keliai sausi.
„Emirates“ dėl sumažėjusios paklausos mažina skrydžių į JAV skaičių

„Emirates“ dėl sumažėjusios paklausos mažina skrydžių į JAV skaičių

Didžiausia Artimuosiuose Rytuose aviakompanija „Emirates“ trečiadienį pranešė mažinsianti skrydžių į Jungtines Valstijas skaičių, nes sugriežtinta visų tvarka ir papildomos saugumo priemonės, kurių ėmėsi JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija, sumažino skrydžių paklausą.
STT purto kelininkus, įtaria neskaidrius pirkimus

STT purto kelininkus, įtaria neskaidrius pirkimus (76)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo vykdant viešuosius pirkimus kelių remonto srityje.
„Biržos laikmatis“: į akcijų biržas grįžo optimizmas

„Biržos laikmatis“: į akcijų biržas grįžo optimizmas 2 d.

JAV akcijų indeksams impulsą suteikė sugrįžusios viltys dėl mokesčių mažinimo. Iždo sekretorius S. Mnuchin pareiškė, kad mokesčių mažinimo priemonių rengimas vyksta sėkmingai.
Billas O'Reilly

Dėl seksualinio priekabiavimo skandalo „Fox News“ paliekanti žvaigždė B. O'Reilly gaus 25 mln. dolerių išmoką (10)

Į seksualinio priekabiavimo skandalą įsipainiojęs ir iš „Fox News“ kanalo atleistas laidų vedėjas Billas O'Reilly gaus 25 mln. dolerių išmoką – tiek, kiek pagal sutartį jis uždirba per metus, remdamasis savo šaltiniais rašo leidinys „Financial Times“.
Volstritas

Volstrito akcijas ketvirtadienį palaiko kompanijų ketvirčio ataskaitų pranešimai (3)

Volstrito akcijos ketvirtadienio prekybos pradžioje kilo, palaikomos solidžių kompanijų ketvirtinių ataskaitų, tačiau kritusios naftos kainos akcijų pakilimą ribojo, rašo „Reuters“.
„Biržos laikmatis“: krentant naftos kainai, žemyn patraukė ir akcijų indeksai

„Biržos laikmatis“: krentant naftos kainai, žemyn patraukė ir akcijų indeksai (1)

Akcijų indeksams pakilti sutrukdė pinganti nafta – prekybos sesijos eigoje, krentant energetikos bendrovių akcijų kainoms, pamažu viršų paėmė „meškos“.