D. Trumpo patarėjas: JAV „laimėtų prekybos karą“

D. Trumpo patarėjas: JAV „laimėtų prekybos karą“ (8) 4 val.

Vienas artimiausių išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjų BBC tarnybai pareiškė, kad Jungtinės Valstijos laimėtų prekybos karą su Kinija, informuoja BBC.
Kinijos prezidentas Davose: prekybos kare nugalėtojų nebus

Kinijos prezidentas Davose: prekybos kare nugalėtojų nebus atnaujinta  (53) 5 val.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas Davoso forume susirinkusiems svečiams pareiškė: „Prekybos kare nugalėtojų nebus“, skelbia BBC.
Davė dvi savaites „šešėlio“ medžioklės planui parengti

Davė dvi savaites „šešėlio“ medžioklės planui parengti (36) 6 val.

Su šešėline ekonomika kovojančios institucijos per dvi savaites įpareigotos parengti planus, kaip kovos su nelegalia rinka, bei kokių rezultatų šioje srityje ketinama pasiekti.
Saulius Skvernelis

S. Skvernelis: Ž. Mauricas negali tapti konsultantu dėl „Nordea“ taisyklių (11) 6 val.

Vieno didžiausių komercinių bankų Lietuvoje „Nordea“ vyriausiasis ekonomistas Baltijos šalims Žygimantas Mauricas nedirbs premjero Sauliaus Skvernelio visuomeniniu konsultantu, nes „Nordea“ vidaus taisyklės neleidžia įteisinti tokių santykių. Anot ministro pirmininko, su Ž. Mauricu bus konsultuojamasi, formaliai neįteisinus šio statuso.
Bank money

Pataria, ką gyventojai turėtų žinoti apie pasikeitusius mokesčius bankuose (42) 7 val.

Jau po poros savaičių, nuo vasario 1 d., bankai ir kredito unijos privalės suteikti galimybę vartotojams būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už ribotą kainą. Lietuvos bankas pataria, ką gyventojams svarbu žinoti apie šį būtiniausių paslaugų krepšelį.
Ramūnas Karbauskis

Mažesnių mokesčių teks palaukti – dėl „Sodros“ įmokų apsispręs tik pavasarį (58) 7 val.

Naujoji valdžia siūlo nedidinti „Sodros“ įmokų autoriams ir taikyti iki šių metų jiems buvusias mokesčių lengvatas - įmokas skaičiuoti nuo pusės gautų pajamų. Be to, šiomis įmokomis ketinama neapmokestinti pajamų, gaunamų pagal autorines licencijų sutartis.
Žygimantas Mauricas

Ž. Mauricas nedirbs premjero visuomeniniu konsultantu atnaujinta  (10) 8 val.

Vieno didžiausių komercinių bankų Lietuvoje „Nordea“ vyriausiasis ekonomistas Baltijos šalims Žygimantas Mauricas nedirbs premjero Sauliaus Skvernelio visuomeniniu konsultantu - jis turėjo patarti ekonomikos klausimais. Kitų bankų ekonomistai teigia negavę pasiūlymų užimti tokias pat pareigas.
Mėgstantiems lašišą – prastos naujienos

Mėgstantiems lašišą – prastos naujienos (84) 8 val.

Žuvies perdirbėjai sako – tiek ilgai tokios aukštos lašišos žaliavos kainos dar nėra buvę, todėl, jau pernai pastebimai brangę gaminiai, tikriausiai toliau brangs ir visus šiuos metus.
Greta Kildišienė

Į G. Kildišienės automobilio istoriją įsitraukė ir VMI (27) 9 val.

Antradienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje į klausimus apie parlamentarės Gretos Kildišienės naudotą „Range Rover“ automobilį atsakinėjo pati Seimo narė bei Valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

S. Skvernelis: kitos šalys Astravo AE projektą vertina per ekonominę prizmę (36) 9 val.

Latvijos užsienio reikalų ministrui pareiškus, kad šalis nesvarsto galimybės riboti elektros importą iš Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE), Lietuvos premjeras sako, kad kitos šalys Astravo AE projektą vertina per ekonominę prizmę.
Greta Kildišienė

Mokesčių ekspertė: G. Kildišienė yra naudos gavėja ir už pajamas natūra privalo sumokėti mokesčius (199) 9 val.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos viršūnėse kilęs skandalas netyla ir kelia vis daugiau klausimų. Ar valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis pirko prabangų visureigį „Range Rover“ artimai Seimo narei Gretai Kildišienei už sau priklausančio „Agrokoncerno“ pinigus siekdamas nuslėpti mokesčius nuo valstybės? Ar Seimo narė galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus naudodamasi Ramūno Karbauskio įmonės turtu?
 • GBP
  0.878100
  0.0026
 • JPY
  120.9100
  -1.0000
 • PLN
  4.372900
  -0.0010
 • RUB
  63.16900
  -0.1000
 • USD
  1.059400
  -0.0067
Vynuogės pabrango beveik 40 proc., gerokai brangti gali ir kiti šiltųjų kraštų vaisiai

Vynuogės pabrango beveik 40 proc., gerokai brangti gali ir kiti šiltųjų kraštų vaisiai (342)

Beveik 40 proc. – tiek per mėnesį prekybos centruose pabrango vynuogės. Šį kainų šuolį prekybininkai aiškino tuo, jog pietų Europoje vynuogių sezonas jau baigėsi, todėl jas reikia gabenti iš tolimesnių kraštų, tad ir gautinė kaina yra didesnė. Tikėtina, jog artimiausiu metu gali brangti ir kiti šiltuose kraštuose auginami vaisiai bei daržovės.
Siurprizai tęsiasi: pokyčiai lauks ir netekus darbo

Siurprizai tęsiasi: pokyčiai lauks ir netekus darbo (381)

Visuomenėje pradėjus sklisti nepasitenkinimui dėl nuo šių metų pradžios įsigaliojusių didesnių „Sodros“ įmokų daliai gyventojų, lenda ir daugiau iš dalies pristabdyto naujojo socialinio modelio galų.
Primena A. Kubiliaus „naktinę“ mokesčių reformą: nesupranta, kas įvyko

Primena A. Kubiliaus „naktinę“ mokesčių reformą: nesupranta, kas įvyko kam ir kaip didės mokesčiai „Sodrai“  (648)

Gyventojai iki šiol negali pamiršti 2009 m. konservatorių valdžios metais įvykdytos mokesčių reformos, kai kartu su 60 mokesčius liečiančiomis įstatymų pataisomis buvo kartu padidintas (nuo 19 proc. iki 21 proc.) pridėtinės vertės mokestis (PVM).
Richardas Bransonas

5 metus analizavo turtingiausiųjų gyvenimą: nustatė, kokių žmonių vengia (19)

Žmonės, su kuriais bendraujate, iš tikrųjų lemia daugiau, nei jums gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tiesą sakant, draugystė tiesiogiai lemia ir jūsų piniginius reikalus, išsiaiškino „The Independent“.
Baltijos šalių elektros sistemos bus išbandytos izoliuoto darbo režimu

Baltijos šalių elektros sistemos bus išbandytos izoliuoto darbo režimu (13) 1 d.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros sistemos ketina žengti bene svarbiausią žingsnį sinchronizacijos su žemynine Europa link. Laikinai nutraukusios visus ryšius su Rusijos ir Baltarusijos energetikos sistemomis, jos bandys dirbti izoliuotai ir bandymo metu taps savarankiška energetikos sistema. Sausį pradedama šio eksperimento studija.
Edgaras Rinkevičius

Latvijos ministras: suprantame nerimą dėl Astravo, bet embargo įstatymų nesvarstome (42) 1 d.

Latvijos Vyriausybė remia Lietuvos poziciją reikalauti aukščiausių saugumo standartų Baltarusijos Astravo atominėje elektrinėje, bet nesvarsto įstatymų riboti elektros pirkimą iš šios jėgainės, sako Latvijos užsienio reikalų ministras.
Linas Linkevičius

L. Linkevičius: derybas dėl sinchronizavimo su Lenkija skatintų ir nesaugios elektros boikotas (37)

Derybas dėl Baltijos šalių ir Lenkijos elektros tinklų sinchronizavimo galėtų paskatinti sprendimas nepirkti elektros energijos iš nesaugių elektrinių, mano Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Energetikos ministras žada skatinti vietinę elektros gamybą

Energetikos ministras žada skatinti vietinę elektros gamybą (18)

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas žada skatinti smulkios paskirstytos generacijos plėtrą, kad kiekvienas elektros vartotojas galėtų tapti ir jos gamintoju, penktadienį rašo „Lietuvos žinios“.
„Lidl Lietuva sudaryti taikos sutartį dėl buvusio policijos pastato

„Lidl Lietuva" sudaryti taikos sutartį dėl buvusio policijos pastato (10) 2 val.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atidėjo administracinės bylos pagal UAB „Lidl Lietuva" skundą Vilniaus miesto savivaldybės administracijai ir Kultūros paveldo departamentui dėl sprendimų panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus nagrinėjimą.
Butus perkantys gyventojai viršijo rekordą

Butus perkantys gyventojai viršijo rekordą (223) 8 val.

Augančios nekilnojamojo turto kainos neatbaidė nuosavame būste gyventi norinčių vilniečių. 2016 metais sostinėje pasiektas butų pardavimų rekordas – jų perleista 11 153. Tai yra 13,8 proc. daugiau nei 2015 metais.
Dalykai, kuriuos geriau žinoti, jei ketinate įsigyti būstą

Dalykai, kuriuos geriau žinoti, jei ketinate įsigyti būstą (40) 11 val.

Pirkdami būstą, žmonės dažniausiai vertina jo kainą ir vietą, tačiau yra ir kitų aspektų, į kuriuos derėtų atkreipti dėmesį, – kai kurie jų gali netgi padėti sumažinti būsto kainą.
Architektų Vilniaus Adomavičiaus ir Vidos Vyšniauskienės suprojektuotas namas Domeikavoje (Raimondo Urbakavičiaus nuotr.)

Norėjo, kad namas nekristų į akis – pateko į prestižinius albumus (154)

Kauno rajono Domeikavos gyventojai, nutarę pasistatyti nuosavą namą, buvo linkę rinktis kuklesnį variantą.
Potvynis Rusneje

Potvynių kankinami rusniškiai šaukiasi pagalbos (7) 12 val.

Kaip ir kiekvieną pavasarį, o šiemet – ir dar anksčiau – Rusnės salos gyventojai – 1,6 tūkst. žmonių – kankinasi dėl potvynio užlieto Šilutės – Rusnės kelio, antradienį rašo „Vakarų ekspresas“.
Vilniaus oro uostas

Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcijos konkursą laimėjo bendrovė „A.C.B.“ (17) 1 d.

Paaiškėjo Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos konkurso nugalėtojas. Tai bendrovės „A.C.B.“ vadovaujamas įmonių konsorciumas. Nugalėtojas nustatytas įvertinus konkurso dalyvių kvalifikaciją bei jų pasiūlymų atitikimą konkurso sąlygoms.
Antradienį bus vykdomi nuo tilto nuskriejusio vilkiko šalinimo darbai, bus ribojamas eismas

Antradienį bus vykdomi nuo tilto nuskriejusio vilkiko šalinimo darbai, bus ribojamas eismas (1) 1 d.

Antradienį nuo 9 iki 18 valandos bus vykdomi vilkiko, kuris sausio 14 d. nuo tilto nulėkė į Merkio upės pakrantę A4 kelio atkarpoje Druskininkai-Merkinė, ties Merkio upe, ištraukimo darbai.
Lietuvos geležinkeliai švenčia 25 m. jubiliejų

„Lietuvos geležinkeliai“ antrinių įmonių vadovus rinks konkursuose (5)

Naujoji valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ vadovybė, neseniai pakeitusi visų šešių antrinių įmonių valdybas, jų vadovų ieškos konkurso būdu. Tokį sprendimą praėjusį penktadienį priėmė penkių antrinių įmonių valdybos.
Prieš Th. May kalbą dėl „Brexit“ svaro kursas laikosi ties trijų mėnesių minimumu

Prieš Th. May kalbą dėl „Brexit“ svaro kursas laikosi ties trijų mėnesių minimumu 6 val.

Antradienį svaro sterlingų kursas laikosi ties mažiausiu lygiu per tris mėnesius, nes baiminamasi, kad Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Theresa May paskelbs kursą, dėl kurio šalis galiausiai praras prieigą prie bendros Europos Sąjungos (ES) rinkos, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.
Londonas

Investuotojai laukia Didžiosios Britanijos veiksmų dėl pasitraukimo iš ES (1) 7 val.

Europos indeksai savaitę pradėjo judėdami žemyn, investuotojams laukiant Britanijos premjerės T. May pranešimo, apie šalies pasitraukimo iš ES planus.
Beata Nicholson, Vaida Kurpienė, Mykolas Pleskas, Guoda Azguridienė

DELFI pristato naują kanalą: alkaniems geriau neskaityti (46) 7 val.

Pagrindinis naujienų portalas DELFI nuolat auga ir nuo šiol dar daugiau dėmesio skirs daugeliui skaitytojų aktualiai temai – maistui.