Aurelija Rutkauskaitė

A. Rutkauskaitė. Užsieniečiams iš ne ES šalių bus sudėtingiau pradėti verslą Lietuvoje (4)8 val.

Nuo šių metų lapkričio 1 d. užsieniečiams, kurie nėra Europos Sąjungos piliečiai, bus sudėtingiau pradėti smulkų nuosavą verslą Lietuvoje – dvigubai didinamas minimalus Lietuvoje apsigyventi siekiančių užsieniečių steigiamų bendrovių įstatinio kapitalo dydis (iki 100 000 Lt), taip pat nustatomas naujas reikalavimas, kad užsieniečio įkurta bendrovė vykdytų veiklą ne mažiau nei 6 mėnesius iki užsieniečio kreipimosi dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo, o bendrovėje pilnai darbo dienai būtų įdarbinti ne mažiau nei trys lietuviai.
Vladimiras Putinas

Iš Rusijos bėga šis tas vertingesnio nei pinigai (130)8 val.

Muzikantams padedančios reklamuoti savo kūrinius įmonės įkūrėjas Artiomas Kuližnikovas gruodį ruošiasi išvykti iš Maskvos.
Arvydas Arnašius

A. Arnašius atsistatydino iš „Investuok Lietuvoje“ vadovo posto (15)10 val.

Rugpjūčio viduryje užsienio investicijas skatinančiai agentūrai „Investuok Lietuvoje“ pradėjęs vadovauti Arvydas Arnašius atsistatydino iš savo pareigų. Ūkio ministerija paskelbė naujojo vadovo konkursą.
ECB ruošiasi vadovauti euro zonos bankų sąjungai

ECB ruošiasi vadovauti euro zonos bankų sąjungai (2)11 val.

Europos centrinis bankas (ECB) jau kitą antradienį pradės vadovauti Europos bankininkystės sektoriui. Istorinis regiono finansų sistemos pertvarkymas pradėtas siekiant neleisti pasikartoti dar vienai finansų krizei. Apie tai praneša naujienų portalas "EUbusiness".
Valiutų kursai
 • USD
  2,74660 LTL0,03600
 • RUB
  0,06311 LTL-0,00036
 • PLN
  0,81805 LTL-0,00050
 • JPY
  0,02514 LTL0,00006
 • GBP
  4,38690 LTL0,01320
Europos Sąjungos, Rusijos ir Ukrainos sutartis dėl dujų

Susitarta dėl dujų Ukrainai atnaujinta  (222)13 val.

Penktadienio naktį prieš pat vidurnaktį Briuselyje buvo pasirašyti susitarimai, kurie leis atnaujinti Rusijos dujų tiekimą Ukrainai.
Angela Merkel, Arsenijus Jaceniukas

Ukraina prašo ES ir JAV pagalbos (59)1 d.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas ketvirtadienį pareiškė prašysiąs Jungtinių Valstijų ir Vokietijos padėti sumokėti Kijevo skolas už rusiškas dujas, kad Rusija galėtų atnaujinti tiekimą.
Bashneft

Rusijoje kartojasi „Jukos“ scenarijus (51)1 d.

Maskvos teismas ketvirtadienį nurodė nacionalizuoti areštuoto oligarcho turimas naftos firmos „Bashneft“ akcijas, dėl to kyla nerimas, jog tai gali būti valstybės diriguojamo turto užgrobimo ženklas.
Gazprom

„Gazprom“ paliko derybas dėl dujų Ukrainai (24)

Oficialus Rusijos naftos koncerno "Gazprom" atstovas Sergejus Kuprijanovas paaiškino "Gazprom" delegacijos sprendimą pasitraukti iš trišalių dujų tiekimo derybų tarp Rusijos Ukrainos ir Europos Sąjungos, praneša laikraštis "Kommersant".
KT: nuosavybės teisės į žemę nebūtinai turi būti atkuriamos tik natūra

KT: nuosavybės teisės į žemę nebūtinai turi būti atkuriamos tik natūra (7)1 d.

Konstitucinis Teismas išnagrinėjo, ar Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymas atitinka Konstituciją. Teismas paskelbė, kad nuosavybės teisės į žemę nebūtinai turi būti atkuriamos tik natūra.
Griauna gamyklą, kad iškiltų naujas kvartalas

Griauna gamyklą, kad iškiltų naujas kvartalas (62)1 d.

Ketvirtadienį Vilniuje, Aukštaičių g. 7 pradėti buvusios elektros matavimo technikos gamyklos „Skaiteks“ griovimo ir teritorijos valymo darbai. Šioje vietoje bus įgyvendintas projektas „Paupys“.
Gargždų kino teatras Minija. J. Mikučio ir A. Daukantienės nuotr.

Kino teatras Gargžduose atnaujintas, bet žiūrovams teks palaukti nuotraukos PRIEŠ ir PO  (19)

Gargždų kino teatro „Minija“ atidarymo po rekonstrukcijos darbų dar teks lukterėti, nes rengiami ir derinami dokumentai Statybos užbaigimo komisijai. Tačiau ir išorė, ir vidus jau sutvarkyti.
Naujovės, prieš skolinantis būstui priversiančios pagalvoti dukart

Naujovės, prieš skolinantis būstui priversiančios pagalvoti dukart (24)

Imančių būsto paskolas laukia naujovės, kurios turėtų priversti skolintis atsakingiau, „Žinių radijui“ sakė Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.
Airbaltic skrydis iš Vilniaus į Amsterdamą

„airBaltic“ pradeda skraidinti iš Vilniaus į Amsterdamą (11)1 d.

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ pristato naują skrydžių kryptį – Vilnius– Amsterdamas.
Raimondas Kuodis

R. Kuodis paskaičiavo, kiek turi atpigti benzinas (99)1 d.

Vilniaus universiteto profesorius, ekonomistas Raimondas Kuodis „Žinių radijui“ nurodė, jog tik ekonomikos nesuprantantys tvirtins, jog pasaulinei naftos kainai nukritus 22 proc., atitinkamai turi pigti ir kuras degalinėse.
Įspūdžiai Vilniaus oro uoste: iš stovėjimo aikštelės vadavo policija

Įspūdžiai Vilniaus oro uoste: iš stovėjimo aikštelės vadavo policija (96)1 d.

Savaitgalį ne maloniausių įspūdžių Tarptautiniame Vilniaus oro uoste patyrė mažamečio sūnaus atvykęs pasiimti Rolandas: palikęs automobilį „Unipark“ aikštelėje, vyras su vaiku iš jos išvažiavo tik iškvietęs policiją. Bendrovė atsiprašo už nepatogumus ir žada atlyginti patirtus nuostolius.
Prie Kauno – 31 mln. Lt vertės investicija

Prie Kauno – 31 mln. Lt vertės investicija (9)

Ketvirtadienį Kauno rajone oficialiai atidarytas logistikos centras, į kurį „Nacionalinė farmacijos grupė“ investavo 31 mln. litų.
Biržos, rinkos

Savaitei baigiantis pasaulio akcijų rinkas užplūdo optimizmas10 val.

Naujausia JAV makroekonominė informacija remia sustiprėjusį Federalinio rezervų banko (FED) tikėjimą šalies ūkio tvirtumu. Trečiojo ketvirčio JAV bendrojo vidaus produkto pokytis, perskaičiuotas į metinį augimo tempą, siekė 3,5 proc., nors prognozuota 0,5 proc. punkto mažiau. Nors per savaitę pateiktų naujų bedarbių paraiškų skaičius kiek viršijo prognozes (287 tūkst.), vieno iš labiausiai sekamų JAV darbo rinkos rodiklių paskutinių keturių savaičių slenkantis vidurkis vis dar siekia 14 metų žemumas.
JAV ekonomika davė teigiamą impulsą pasaulio akcijų rinkoms

JAV ekonomika davė teigiamą impulsą pasaulio akcijų rinkoms (3)10 val.

Europos akcijų rinkos ketvirtadienį kilo JAV paskelbus, kad šalies BVP trečiąjį ketvirtį augo 3,5 proc., tuo tarpu prognozės siekė 3,0 proc. augimą (S&P 500 + 0,62 proc.; Dow Jones +1,3 proc.). Indeksas Euro Stoxx 600 iki šių duomenų paskelbimo (13:30 val.) krito 1,06 proc., tačiau dieną baigė su 0,59 proc. augimu. Didžiausias Vokietijos vaistų gamintojas „Bayer AG“ vakar šoktelėjo 2,7 proc. po naujienų apie išaugusį pelną prieš mokesčius bei padidintas šių metų augimo perspektyvas.
Prancūzijos teisingumo ministrė Ch. Taubira

Prancūzų satyriniam žurnalui atsirūgo juodaodės ministrės palyginimas su beždžione (11)1 d.

Prancūzijos ultradešiniųjų pažiūrų satyrinis žurnalas „Minute“ ketvirtadienį buvo nubaustas 10 tūkst. eurų bauda dėl juodaodės ministrės Christiane Taubira palyginimo su beždžione.
Europos investuotojų akys krypo į pavienes bendroves

Europos investuotojų akys krypo į pavienes bendroves

Europos akcijų rinkų tendencijas vakar dieną formavo bendrovių skelbiami rezultatai (Euro Stoxx 50 -0,45 proc.; Stoxx Europe 600 +0,16 proc.). Didžiausias Vokietijos komercinis bankas „Deutsche Bank AG“ (-2,37 proc.) paskelbė, kad trečiąjį ketvirtį patyrė nuostolius, kuriuos pagrinde lėmė baudos dėl anksčiau vykdytos neleistinos veiklos. Didžiausias Europoje puslaidininkių gamintojas „STMicroelectronics NV“ trečiadienį krito net 10 proc., po naujienų, kad dėl sumažėjusios paklausos produkcijai ketvirtas ketvirtis bus ne toks sėkmingas kaip tikimasi. Taip pat pastarosios bendrovės akcijų kainai įtakos turėjo naujienos, kad trečiąjį ketvirtį bendrovės grynosios pajamos augo mažiau nei prognozuota. Tuo tarpu Europoje aktyviai kilo kompanijos „Fiat Chrysler Automobiles NV“ akcijų vertė net 12,78 proc. Tokias investuotojų nuotaikas išprovokavo naujienos, kad kompanija žada atskirti nuo bendrovės veiklos sportinių mašinų padalinį „Ferrari“, parduodant 10 proc. akcijų rinkoje, o kitą dalį paliekant bendrovės savininkams. Tokie pokyčiai rodo, kad „Ferrari“ kompanijos akcijomis ateityje bus pradėta viešai prekiauti JAV, o taip, tikėtina, ir Europoje.