Graikija pripažino: nebeturime pinigų

Graikija pripažino: nebeturime pinigų (69)15 val.

Graikija, pasak vidaus reikalų ministro Nikos Voutsis, kitą mėnesį negalės pervesti Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) grąžintinos skolos dalies. „Keturi mokėjimai TVF birželį sudaro 1,6 mlrd. eurų", - sakė ministras sekmadienį „Mega TV" laidoje. Pinigai esą nebus pervesti, nes jų nėra, praneša agentūra AFP.
10 geriausių darbų tėvams

10 geriausių darbų tėvams (1)18 val.

Derinti asmeninį gyvenimą ir darbą nėra lengva užduotis. Ypač jeigu turite vaikų. Gera žinia yra ta kad yra daugybė gerai apmokamų, beveik streso nekeliančių ir lanksčias darbo sąlygas suteikiančių darbų, kurie leis praleisti pakankamai laiko su jūsų vaikais, rašo „The Business Insider“.
Užsieniečiams skirtas lietuvių maistas A. Užkalnio nepravirkdė

Užsieniečiams skirtas lietuvių maistas A. Užkalnio nepravirkdė (183)18 val.

Teigti, kad lietuviai gali didžiuotis savo virtuve, gali tik tie, kas galvoja, kad mūsų gamta yra išskirtinė ir verčianti iš koto. Tokių žmonių yra daugybė, ir nieko blogo apie juos nesakysiu, tačiau aš nesu iš jų tarpo.
Norvegijos kronos

Gaunantiems pašalpas Norvegijoje – neraminančios žinios (24)20 val.

Darbo ir socialinių reikalų ministras Robertas Erikssonas sugriežtins pereinamojo laikotarpio pašalpų gavimą norvegams ir užsieniečiams, kurie nori gyventi iš pašalpos ne Norvegijoje.
19 verslo etiketo taisyklių, kurias būtina žinoti

19 verslo etiketo taisyklių, kurias būtina žinoti (2)22 val.

Profesiniame gyvenime pasitaiko keblių socialinių situacijų ir, deja, daugelis žmonių apsikvailina, nes paprasčiausiai nežino verslo etiketo taisyklių, kurios skiriasi nuo galiojančių kitose situacijose, rašo businessinsider.com.
Planuojate vaikus? Važiuokite į Norvegiją!

Planuojate vaikus? Važiuokite į Norvegiją! (67)1 d.

Tyrimo metu vertinta vaiko priežiūros kokybė šalyje – lydere tapo Norvegija, o paskutinėje vietoje atsidūrė Somalis.
Tūkstantmečio karta kainuos nervų

Tūkstantmečio karta kainuos nervų (27)1 d.

Viena prognozių, apie kurią kalbama jau seniai, artimiausiu metu pradės pildytis. Kaip teigiama, apie 2020 m. į darbo rinką pradėsianti lietis tūkstantmečio karta darbdaviams gali kainuoti nemažai nervų. Skaičiuojama, kad 91 proc. šios kartos atstovų nėra nusiteikę vienoje darbovietėje dirbti ilgiau nei trejus metus.
Kinija į Londoną eksportuoja milijonierius

Kinija į Londoną eksportuoja milijonierius (6)1 d.

Per pastaruosius 10 metų iš Kinijos į platųjį pasaulį išvyko 76 200 milijonierių, iš Indijos – 43 400. Tokius duomenis pateikė „The Wall Street Journal“. Šio leidinio žiniomis, toliau šalių, tiekiančių pasauliui milijonierius, sąraše rikiuojasi Prancūzija, Italija, Rusija, Šveicarija ir Indonezija. Tokią milijonierių migraciją galima paaiškinti tuo, kad tokiose valstybėse kaip Rusija milijonieriumi tapti paprasčiau nei vėliau jose kokybiškai gyventi.
Britų valdžia stoja į kovą su nelegaliais imigrantais

Britų valdžia stoja į kovą su nelegaliais imigrantais (35)1 d.

Didžiosios Britanijos vyriausybė parengė naują kovos su nelegalia imigracija planą, kuris, be kita ko, numato ir tai, jog policija turės teisę konfiskuoti šešėlinėje ekonomikoje dirbančių nelegalių imigrantų darbo užmokestį.

Pamoka, kurią turi išmokti visi: 13 žmonių, kuriems pasisakymas „Twitter'yje“ kainavo darbą (12)1 d.

„Twitter'yje“ žmonės gali sakyti, ką tik nori. Tačiau jie turi suvokti, kad kartais jų žodžiai gali atsisukti prieš juos pačius, ypač pasakyti netinkamame kontekste, pabrėžia „The Busiess Insider“.
Atidarytas pirmasis „Hello Kitty“ restoranas kinų virtuvės mėgėjams

Atidarytas pirmasis „Hello Kitty“ restoranas kinų virtuvės mėgėjams (2)1 d.

Nepaisydami smarkaus lietaus, „Hello Kitty“ gerbėjai kantriai laukia eilėje, kol galės patekti į pirmąjį šiam japonų animaciniam filmukui skirtą restoraną, kur patiekiami kinų virtuvės patiekalai.
 • GBP
  0.713800
  0.0039
 • JPY
  135.0100
  0.2200
 • PLN
  4.100300
  0.0044
 • RUB
  55.85000
  0.5810
 • USD
  1.116400
  0.0031
Kas vyksta su naftos kainomis ir ko tikėtis Lietuvos vairuotojams?

Kas vyksta su naftos kainomis ir ko tikėtis Lietuvos vairuotojams? (103)

Naftos rinkoje stabilumo niekada nebuvo ir būti negali, todėl šiuo metu stipriai kylančios naftos kainos yra natūralus reiškinys, sako Investuotojų asociacijos valdybos narys Vaidotas Rūkas. „Reikia suprasti, kad stabilus naftos kainos grafikas praktiškai neįmanomas. Jis visada, jei krinta, krinta šiek tiek per daug, o jei kyla, tai irgi šiek tiek per daug. Manau, kad šiuo metu pasaulio naftos rinkos ieško taško, kuris būtų optimalus tiek naftos išgavėjams, tiek pirkėjams“, – pastebi V. Rūkas.
 byla

Buvę „Jukos“ akcininkai traukia naują ginklą prieš Rusiją (47)

Buvę „Jukos“ akcininkai Jungtinės Karalystės (JK), Prancūzijos ir JAV teismams pateikė prašymus, reikalaudami padėti jiems išreikalauti Hagos teismo sprendimo įgyvendinimo ir gauti iš Rusijos vyriausybės 50 mlrd. JAV dolerių (apie 45 mlrd. eurų) dydžio kompensaciją, rašo vokiečių leidinys „Suddeutsche Zeitung“.
Dujos, dujotiekis

Rusija ir Turkija svarsto kaip apsaugoti „Turkijos srautą“ (8)

Rusija ir Turkija gali įsteigti bendrovę dujoms iš dujotiekio „Turkijos srautas“ saugoti. Tokią informaciją trečiadienį pateikė Turkijos energetikos bei gamtinių išteklių ministras Taneras Yildizas, kalbėdamas televizijos kanalo TRT eteryje.
Gera žinia planuojantiems namo statybas

Gera žinia planuojantiems namo statybas (13)

Nuo birželio pirmos dienos keičiasi elektros įvedimo įkainiai naujiems vartotojams. Elektros įvedimas atpigs didžiajai daliai vartotojų, o apskaičiuoti prijungimo prie skirstymo tinklo įkainius bus dar paprasčiau. Preliminariais skaičiavimais, statistinis naujas vartotojas, planuojantis įsivesti elektrą, mokės 230 eurų, verslas – 758 eurais mažiau nei iki šiol.
Pajūryje – naujas kempingas

Pajūryje – naujas kempingas (10)

Klaipėdos rajono politikai puoselėja planus pajūryje, šalia Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių bunkerio, pastatyti europinius standartus atitinkantį kempingą.
Eglė Paulauskytė

E. Paulauskytė. Ką vertėtų žinoti žemės ūkio paskirties žemės sklypų nuomininkams (25)

Teismuose kyla vis daugiau ginčų tarp žemės savininkų ir žemės nuomininkų. Dažnėja atvejai, kai žemės savininkai siekia apeiti žemės nuomininkų, ilgą laiką dirbusių, prižiūrėjusių ir gerinusių jų nuomojamus žemės sklypus, pirmumo teisę išsinuomoti ar nupirkti nuomojamą žemės sklypą.
Prabangaus būsto pardavėjas papasakojo, kaip perka turtingieji

Prabangaus būsto pardavėjas papasakojo, kaip perka turtingieji (60)

Rusijos agresija Ukrainoje paveikė ir turtingų lietuvių nuotaikas, dalis jų nusprendė svetur įsigyti antrąjį būstą, sako prabangiu NT prekiaujančios bendrovės „Baltic Sotheby's international realty" bendraturtis Paulius Gebrauskas.
Vokiečių gatvė

Senamiesčio ateities scenarijus: atkurti ar sukurti? (2)

Lietuvos nepriklausomybės išvakarėse sostinės senamiesčio išsaugojimas ir atkūrimas rūpėjo ir kultūros paveldo specialistams, ir patriotiškai nusiteikusiai visuomenei. Istorinę Vilniaus dalį atradusiems investuotojams svarbesni nei autentiškumo puoselėjimas dažnai buvo ir yra kvadratiniai metrai. Motyvuojant būtinybe atkurti išgriautas istorines posesijas UNESCO saugomame senamiestyje dygo nauji statiniai, kurių dalies architektūra šiai miesto daliai nėra būdinga. Tuščių ir išgriautų sklypų irgi vis dar netrūksta.
Pakliuvo į „Air Lituanica“ spąstus: nebežinau, ką daryti

Pakliuvo į „Air Lituanica“ spąstus: nebežinau, ką daryti (131)

Skrydžių bendrovių ir kelionių organizatorių griūtys ne tik gadina nuotaiką laisvalaikį ar darbo keliones suplanavusiems žmonėms, bet ir kuria asmenines dramas.
„Air Lituanica“ stabdo skrydžius

„Air Lituanica“ stabdo skrydžius išlindo milijoniniai nuostoliai, atnaujinta 14.30 val.  (366)

Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ nuo gegužės 22 d. vidurdienio skrydžių nebevykdys.
Elektromobilis

„Tesla“ atstovas: perversmas laukia po dvejų metų (100)

Nors į Lietuvą elektromobilių infrastruktūra ir automobiliai skverbiasi labai lėtai, technologijoms tobulėjant, o kartu elektromobiliams pingant, elektromobilių plėtros procesas gali paspartėti.
Vakariniuose rajonuose eismą sunkina rūkas

Vakariniuose rajonuose eismą sunkina rūkas (3)

Vakariniuose Lietuvos rajonuose penktadienio rytą eismo sąlygas sunkina rūkas, matomumas sumažėjęs ir siekia iki 100 metrų, praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Biržos, rinkos

Blogesni JAV ekonomikos duomenys investuotojams suteikė optimizmo

Dienos pradžia ketvirtadienį Europos akcijų rinkose buvo nerami, daugumai regiono akcijų krentant. Investuotojus nuvylė paskelbti Vokietijos gamybos sektoriaus aktyvumo duomenys, kurie parodė dar didesnį sumažėjimą nei buvo prognozuota. Tačiau vėliau investuotojų optimizmą atgaivino naujienos, kad bendras euro zonos gamybos sektoriaus aktyvumas buvo teigiamas. Tai pabrėžia, kad kitos, neįskaitant Vokietijos, šalys prisideda prie regiono ekonomikos augimo. Bendrai vakar dieną Stoxx Europe 600 indeksas pakilo 0,36 proc., o varančiąja jėga buvo iškastinių energijos šaltinių sektorius. Naftos ir dujų sektorius iš visų grupių sudarė didžiausią augimą Europoje, pastarojo vertei šoktelint 1,39 proc. Žinoma šiam pokyčiui pridėtinės vertės davė pakilusi 2,32 proc. žaliavinės naftos Brent Oil kaina.
ES parama – daugiausiai atrankos balų surinkusiems jauniesiems ūkininkams

ES parama – daugiausiai atrankos balų surinkusiems jauniesiems ūkininkams (4)

Pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) parama, teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“, siekia itin daug pareiškėjų. Paramos lėšų neužtenka visiems, norintiems gauti paramą, todėl administracinio tikrinimo metu pagal surinktus atrankos balus buvo sudaryta projektų pirmumo eilė. Paaiškėjo, kad bus vertinamos 345 paraiškos, surinkusios daugiausiai atrankos balų.
FED posėdžio ataskaita patvirtino, kad birželį JAV palūkanų norma didinama nebus

FED posėdžio ataskaita patvirtino, kad birželį JAV palūkanų norma didinama nebus

Vakar paskelbta JAV Federalinės rezervų sistemos (angl. FED) atvirosios rinkos komiteto (angl. FOMC) posėdžio ataskaita patvirtino, kad didžiausio pasaulyje centrinio banko nariams nepakanka įrodymų, jog JAV ekonomika pasiruošusi pinigų politikos griežtinimui jau birželio mėnesį. Balandį vykusiame posėdyje FOMC nariai diskutavo, ar virtinė pastaruoju metu paskelbtų su prognozėmis prasilenkusių ekonominių duomenų, įskaitant ir sumažėjusias išlaidas vartojimui, rodo laikiną ūkio sulėtėjimą ar įprasmina gilesnį ekonomikos susitraukimą. Tarp šalies ekonomikos plėtrą ribojančių rizikos veiksnių taip pat išskirta Graikijos skolos krizė, Kinijos ekonomikos sulėtėjimas ir pastaruoju metu išaugęs kintamumas obligacijų rinkoje. „Bloomberg“ agentūros apklaustų analitikų vertinimu, sprendimą didinti palūkanų normą FED priims ne anksčiau negu rugsėjo mėnesį vyksiančiame posėdyje.
Rinkos, birža

Europoje ir JAV investuotojų nuotaikos pasuko skirtingomis linkmėmis

Trečiadienį Europos akcijų rinkų varančiąja jėga buvo telekomunikacijų ir bankų sektoriai. Telekomunikacijos tinklų operatoriaus „Altice SA“ vertė per vakar dieną šoktelėjo beveik 12 proc. po naujienų, kad bendrovės plėtros planai šiuo metu koncentruojami į JAV, įsigyjant ten įsitvirtinusios „Suddenlink Communications“ bendrovės net 70 proc. akcijų paketą. Tuo trapu bankiniame sektoriuje aukštesnį augumą rodė „Barclays PLC“ bankas, pastarojo akcijos kainai stiebiantis 3,37 proc. Vakar bendrovė paskelbė, kad sutinka su baudos sąlygomis ir sumokės skirtą mokestį už praeityje įvykdytą manipuliavimą valiutų rinkose. Bendrai trečiadienį Stoxx Europe 600 indeksas stiebėsi 0,41 proc., pastarojo indekso sudėtyje telekomunikacijų sektoriui augant 1,56 proc., o bankų sektoriui sudarant 1,05 proc. stiebimąsi.