Statys ekologiškų konditerijos kepinių gamyklą

Statys ekologiškų konditerijos kepinių gamyklą (22)21 val.

Vis daugiau investuotojų dėmesio sulaukiančiame Alytaus pramonės parke per artimiausius trejus metus planuoja įsikurti ekologiškus konditerijos kepinius gaminsianti įmonė, kurios investicijos viršys šešis milijonus litų.
Sergejus Lavrovas

Maskva siūlys kurti laisvosios prekybos zoną tarp ES ir Eurazijos Sąjungos (108)23 val.

Maskva ketina pateikti Šveicarijos mieste Bazelyje vyksiančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos ministrų susitikime pasiūlymą bendradarbiauti ir užtikrinti laisvąją prekybą tarp Europos Sąjungos (ES) ir Eurazijos Ekonominės Sąjungos (EAES), paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
Karvės Ringaudų (Kauno r.) apylinkėse

Sugalvojo, kuo pakeisti Rusiją: ar nenudegs pirštai? (100)23 val.

Lietuva savo mėsos ir pieno produktų kokybės standartus 20 metų išsijuosusi derino su Rusijos valdininkija. Nepadėjo. Ir anksčiau lietuviškai produkcijai pusiau uždara Rusijos rinka vasaros pabaigoje visiškai užsivėrė, atrodo, ilgam. Mūsų pieno, mėsos gamintojai ir šalies valdžia suskato kalbėti apie pusantro milijardo pasaulio musulmonų, 300 mln. arabų rinką. „Ūkininko patarėjo“ kalbinti analitikai tvirtina, kad NATO, ES narės ir Lietuvos verslininkai, bandydami įkelti koją į islamistų valdomas šalis, gali vėl skaudžiai nudegti pirštus.
Sergejus Lavrovas

S. Lavrovas siunta: Vakarai nusprendė žaisti va bank (1313)1 d.

Pagrindinė Vakarų Rusijai pritaikytų sankcijų užduotis – pakeisti šalies valdantįjį režimą, pareiškė Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas per Maskvoje vykusį Rusijos užsienio ir gynybos politikos tarybos posėdį.
Viešbutis

Viešbutis labai keistai sureagavo į klientų kritiką (13)1 d.

Didžiosios Britanijos Blackpoolo mieste veikiantis viešbutis „Broadway Hotel“ skyrė šimto svarų (430 Lt) baudą vienai lankytojų porai už tai, kad šie parašė neigiamą atsiliepimą interneto svetainėje „TripAdvisor“, kurioje žmonės vertina apgyvendinimo įstaigas, rašo „The Daily Telegraph“.
Kodėl dvigubai pabrango kai kurie riešutai?

Kodėl dvigubai pabrango kai kurie riešutai? (64)1 d.

Tarp šį rudenį brangusių prekių ypač krenta į akis vos ne dvigubai brangę kai kurie riešutai.
Credit Suisse

Šveicarijos bankas prisidirbo (19)1 d.

Šveicarijos bankas „Credit Suisse“ JAV pareigūnams išmokės 1,8 mlrd. JAV dolerių kompensaciją.
Patarimai, norintiems dirbti su musulmonais

Patarimai, norintiems dirbti su musulmonais (49)1 d.

Po Rusijos paskelbtų sankcijų Europos Sąjungai, Lietuvos verslininkai dairosi į kitus regionus, pavyzdžiui, Artimuosius Rytus. Šiose rinkose jau patyrę verslininkai primena, kad musulmonams apgauti kitatikį – joks nusižengimas ir pataria, į ką atkreipti dėmesį, kaip pelnyti pasitikėjimą.
Davidas Cameronas, Barackas Obama

Šimtus milijardų galintis atnešti ES ir JAV susitarimas pakibo ant plauko? (57)1 d.

Europos ir JAV ketinamas pasirašyti laisvosios prekybos susitarimas žlugtų, jei Europos lyderiai pasiduotų spaudimui iš dokumento pašalinti investicijų apsaugos nuostatas, penktadienį pareiškė Europos Sąjungos (ES) prekybos ministrų tarybos pirmininkas, praneša „Reuters“.

Ekspertė: CV prilygsta pirštų atspaudams (14)1 d.

Kaip nėra vienodų pirštų atspaudų, taip nėra ir vienodų gyvenimo aprašymų, todėl, ieškodami darbo, užuot besikreipę į specialistą, CV turėtumėte parašyti patys.
Šokoladas

Dėl Ebolos viruso Estijoje pabrango šokoladas (5)1 d.

Per metus maždaug trečdaliu pabrangusios kakavos pupelės sukėlė ir Estijos bendrovės „Kalev“ produkcijos kainas. Viena iš kakavos pabrangimo priežasčių įvardijamas Ebolos virusas ir dėl jo susiklosčiusi neaiški padėtis Afrikoje. Apie tai praneša Estijos naujienų portalas ERR.EE.
Valiutų kursai
 • USD
  2,75210 LTL0,00000
 • RUB
  0,05901 LTL0,00000
 • PLN
  0,81856 LTL0,00000
 • JPY
  0,02322 LTL0,00000
 • GBP
  4,30730 LTL0,00000
Iranas ketina atsigriebti

Iranas ketina atsigriebti (24)

Jeigu Iranui bus atšauktos galiojančios sankcijos, šalis ketina per du mėnesius nuo tokio sprendimo padvigubinti savo eksportuojamos naftos kiekius.
Vladimiras Putinas

Apie Europos likimą, Rusijai panaudojus savo pagrindinį „ginklą“ (96)

Rusijai grasinant nutraukti dujų tiekimą Europai, buvęs JAV diplomatas tvirtina, jog Rusijos dujas Sąjunga galėtų visiškai pakeisti suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD).
Rokas Masiulis

R. Masiulis: SGD terminalas keičia žaidimo taisykles (34)

Lietuvoje pradėjus veikti suskystintųjų gamtinių dujų terminalui (SGD), keičiasi taisyklės, pagal kurias veikia energetikos rinka. Dujų kainos nuo šiol nustatomos remiantis ekonominiais, o ne politiniais motyvais. Tai sveikinimo kalboje Baltijos energetikos forumo dalyviams ketvirtadienį pabrėžė energetikos ministras Rokas Masiulis.
Pasiūlė 20 proc. pigesnių dujų nei rusiškos - atsisakė

Pasiūlė 20 proc. pigesnių dujų nei rusiškos - atsisakė (8)

Rumunijos dujų bendrovė "Romgas" ir Austrijos OMV pasiūlė Moldovai tiekti kurą po 280-290 dolerių už tūkstantį kubinių metrų, bet šis pasiūlymas Moldovos netenkina. Apie tai "RIA Novosti" pareiškė Moldovos ekonomikos ministras Andrianas Kandu.
Buvusioje „Vilijos” siuvyklos teritorijoje vyksta griovimo darbai

Užupyje ruošiama teritorija naujoms statyboms (12)

Sostinės Užupio mikrorajone, buvusioje „Vilijos” siuvyklos teritorijoje, vyksta griovimo darbai.
Mokesčių inspekcijos desantas – statybose prie „Ikea“

Mokesčių inspekcijos desantas – statybose prie „Ikea“ atnaujinta  (52)

Valstybinė mokesčių inspekcija kartu su Valstybine darbo inspekcija ketvirtadienį visoje Lietuvoje tikrina statybų ir maitinimo įstaigas.
Arvydas Avulis

A. Avulis. Nekilnojamojo turto rinkoje euras – praeities veiksnys (18)

Euro laukimo nuotaikos šiemet paskatino Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą. Pirmąjį metų pusmetį, o ypač balandį, naujų būstų pardavimai buvo rekordiniai, jie rinkai suteikė turbulencijos. Tačiau su euru susijusios emocijos slūgsta, o valiutos keitimo akivaizdoje ryškės kitas rinkai svarbus veiksnys – augantys statybų kaštai.
Dėl žemės mokesčio - nemalonumai šimtam tūkstančių gyventojų

Dėl žemės mokesčio - nemalonumai šimtam tūkstančių gyventojų (17)

Šiemet gyventojai ir įmonės pareigingiau mokėjo žemės mokestį ir iki termino pabaigos – lapkričio 17 dienos – į savivaldybių biudžetus sumokėjo per 63 mln. litų žemės mokesčio, skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija. Vėluojantiems gresia delspinigiai.
Vežėjai viliasi, kad žmonės įvertins savo saugumo kainą

Vežėjai viliasi, kad žmonės įvertins savo saugumo kainą (13)1 d.

Keliaujantieji autobusais ir traukiniais yra apdrausti ir saugūs, tuo metu tie, kurie renkasi važiuoti su nepažįstamaisiais, žaidžia „va bank“, primena keleivinio transporto atstovai. Jie neslepia, kad paslauga nuvežti automobiliu žmogų, važiuojantį į tą patį miestą ar miestelį, už sutartinę sumą vis populiarėja, o autobusų bendrovės praranda pelną.
Vienoje pagrindinių Vilniaus transporto arterijų - spūstys

Vienoje pagrindinių Vilniaus transporto arterijų - spūstys (28)1 d.

Penktadienį Vilniuje, Geležinio vilko gatvėje, transporto spūstys prasidėjo neįprastu laiku.
Lietuvoje eismo sąlygas sunkina šlapdriba, yra slidžių ruožų

Lietuvoje eismo sąlygas sunkina šlapdriba, yra slidžių ruožų1 d.

Penktadienio popietę visoje Lietuvoje, išskyrus Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskritis, eismo sąlygas sunkina šlapdriba.
Dėl gedimo daugiau kaip tūkstantis keleivių naktį praleido traukiniuose

Dėl gedimo daugiau kaip tūkstantis keleivių naktį praleido traukiniuose

Dėl kontaktinio tinklo gedimo geležinkelio magistralės ruože 600 žmonių, "Eurostar" bendrovės ekspresu važiavusių iš Londono į Briuselį, buvo priversti praleisti naktį į penktadienį traukinio vagonuose. 
Puodelis čiobrelių arbatos – tiek Japonijos žiniasklaidoje kainavo reklama

Puodelis čiobrelių arbatos – tiek Japonijos žiniasklaidoje kainavo reklama (9)1 d.

Menininkų Aušros ir Tauro Česnulevičių namus Druskininkuose pasiekė nedidelis siuntinys iš tolimos Japonijos - dar dažais kvepianti bene pusantro šimto puslapių knygelė „Mano mėgstamiausia Lietuva“, kurioje pristatoma lietuviška tradicinė virtuvė, lankytinos vietos, rankdarbiai ir amatai, kultūros paveldas, gyvenimo būdas ir stilius.
Nemokamas būdas apsirūpinti daržovėmis, kurio jūs greičiausiai nežinojote

Nemokamas būdas apsirūpinti daržovėmis, kurio jūs greičiausiai nežinojote (43)1 d.

Kasmet baigiantis derliaus nuėmimui prie stambių ūkininkų ir sodininkų rikiuojasi paramos prašytojų eilės: vieni nori susirinkti antrarūšes daržoves ir vaisius, kiti – laukuose likusį derlių. Tačiau kai kas įsigudrina ne tik nemokamai apsirūpinti atsargomis, bet dargi sugeba iš to užsidirbti.
„EuroTier 2014“

Didžiausioje gyvulininkystė parodoje – ūkininkai iš Lietuvos (2)1 d.

Dar prieš keletą dienų didžiausioje pasaulyje gyvulininkystės parodoje „EuroTier 2014“, Hanoveryje šurmuliavo šimtai tūkstančių ūkininkų iš viso pasaulio. Mūsų šaliai šiemet parodoje atstovavo net dvidešimt dviejų ūkių atstovai.
Rinkos, akcijos, birža

Makroekonominiai rodikliai smukdė Europos akcijų rinkas

Vakar dieną atėjusi žinia iš Kinijos nuo pat prekybos pradžios smukdė didžiuosius Europos indeksus, Euro Stoxx 50 neigiamai koreguojantis -0,67 proc., o Stoxx Europe 600 krentant -0,26 proc. Preliminariais duomenimis, Kinijoje lapkričio mėnesį buvo fiksuotas gamybos sektoriaus aktyvumo sumažėjimas. O kiek vėliau Europoje paaiškėjo, kad taip pat sumažėjo Vokietijos ir euro zonos paslaugų sektoriaus užsakymų apimtys. Ši informacija investuotojams nusiuntė žinutę, kad vartojimas mažėja ir kad tai gali neigiamai paveikti regionų ekonominę būklę bei pavienių bendrovių pajamas. Tuo tarpu JAV buvo fiksuotas didesnis nei tikėtasi savaitinis bedarbių paraiškų skaičiaus augimas ir gamybos sektoriaus aktyvumo sumažėjimas. Nors tai buvo neigiama informacija, tačiau ji ilgai neatsispindėjo akcijų rinkose.