Aivaras Abromavičius

A. Abromavičius vardina, kaip Lietuva galėtų padėti Ukrainai (29)9 val.

Lietuva Ukrainai galėtų padėti restruktūrizuojant valstybės rezervą, skatinant eksportą bei patariant dėl Registrų centro veiklos, mano Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius.
Robertas Dargis

R. Dargis: darbo pasiūlymų daug - galinčių dirbti mažai (133)9 val.

Pramonininkų konfederacijos prezidentas teigia, kad nedarbo mažėjimas Lietuvoje yra susijęs su emigracijos didėjimu ir sezoniniais darbais. Pasak Roberto Dargio, nors darbo vietų pasiūlymų Lietuvoje daugėja, mažėja galinčių jas užimti.
Pirko už 3 tūkst. eurų, bet jokio atsakymo negavo

Pirko už 3 tūkst. eurų, bet jokio atsakymo negavo (74)9 val.

Pirk neišėjęs iš namų – tai kone kasdien matome ir girdime internetinių parduotuvių reklamose. Atrodo, išties, patogu – išsirenki vos per kelias minutes, pervedi pinigus ir po kelių dienų daiktas pristatomas tiesiai į namus. O jei dar pigiau? Tačiau į DELFI redakciją kreipėsi internetinėje „Pigu.lt“ parduotuvėje daugiau nei už 3 tūkst. eurų buitinės technikos ir namų reikmenų įsigijusi šeima.
Palūkanos už indėlį 0 proc.: kodėl verta taupyti?

Palūkanos už indėlį 0 proc.: kodėl verta taupyti? (108)14 val.

Jei per metus nepavyko atsidėti pinigų atostogų kelionei, pasiimti paskolą ir mokėti kredito įmokas taip pat gali būti keblu, sako LRT.lt kalbintos asmeninių finansų ekspertės. „Skolintis atostogoms yra rizikinga. Atostogos praeina labai greitai, o skola pasilieka ilgam. Per metus ar dvejus finansinė padėtis gali pasikeisti, todėl sprendimas skolintis turi būti labai apgalvotas“, – tikina „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė.
Jūratė Kūgytė

J. Kūgytė. Lietuvos bankų etikos kodeksas – tikrovės siekiamybės atspindys ar įvaizdžio įrankis? (7)15 val.

Turbūt visi, kas bent kiek domisi bankų sektoriaus finansinėmis ekonominėmis aktualijomis Lietuvoje, negalėjo nepastebėti pastarųjų dienų „karštos“ bankų, politikų ir visuomenės atstovų diskusijų bangos, susijusios su bankų paslaugų mokesčių didinimu, įskaitant banko sąskaitose laikomų grynųjų pinigų „išgryninimo“ nemokamo limito nustatymu/ mažinimu bei tokių veiksmų viešinamomis prielaidomis skatinant naudotis inovatyviomis technologijomis bei atsiskaitymu elektroninėje erdvėje.
Aivaras Abromavičius

A. Abromavičius: karas Ukrainai kainuoja 5 proc. BVP per metus (60)1 d.

Ukrainoje gali nutikti, kad ji greitai nebegalės grąžinti skolų, kas reiškia savotišką bankrotą. Šiuo metu vyksta derybos su tarptautiniais kreditoriais dėl skolų restruktūrizavimo, kas gali nukelti procesą pratęsti. Pagrindinė Ukrainos ekonomikos blogėjimo priežastis yra karinis konfliktas šalies rytuose, kuris atstumia investuotojus ir sunaudoja daug valstybinių resursų.
Absolute World Towers

XXI a. architektūros ir inžinerijos stebuklai (3)1 d.

Egiptiečiai, be daugybės kitų dalykų, mums paliko ir piramides, kad jomis žavėtumėmės ir nesiliautume ginčytis, kaip vis dėlto jiems pavyko jas pastatyti. Ką paliksime mes? Dėl ko praėjus 2 tūkst. metų nuo šiandien mokslininkai suks galvas ir sakys, kad štai tų kilometrinių bokštų mes patys tai tikrai niekaip negalėjome pasistatyti... Ateiviai pastatė.
Y. Varoufakis: Ispanija gali „tapti Graikija“

Y. Varoufakis: Ispanija gali „tapti Graikija“ (20)1 d.

Ispanijos padėtis gali tapti panaši į didžiulių skolų prislėgtos Graikijos, jeigu šaliai bus primesta tokia pati griežto taupymo politika, sekmadienį paskelbtame interviu pareiškė buvęs Atėnų finansų ministras Yanis Varoufakis.
Kiek kainuoja maitintis sveikai?

Kiek kainuoja maitintis sveikai? (17)1 d.

One apple per day keeps the doctor away („Vienas obuolys per dieną atitolina vizitą pas gydytoją“ - angl.) – seniai žinoma tiesa, kurią patvirtina ir daugelis medikų. Vis dažniau šnekant apie subalansuotos mitybos ir sveiko maisto teorijas svarbus išlieka ir praktinis įgyvendinimas – platus sveikų patiekalų asortimentas, kavinių pasirinkimas ir adekvačios kainos.

Nematoma apatinių drabužių verslo pusė (11)1 d.

Šalia apatinių drabužių „Victoria’s Secret“ parduotuvės New Bond gatvėje Londone keli kiek susidrovėję vyrai rašo trumpąsias žinutes, vengia akių kontakto ir apsimeta nepastebintys rožinio korseto su sparnais virtinoje.
 • GBP
  0.704100
  0.0031
 • JPY
  136.3400
  0.0900
 • PLN
  4.143500
  0.0009
 • RUB
  66.86000
  1.4740
 • USD
  1.096700
  0.0012
Elektros kaina šoktelėjo taip, kad žmonės išėjo į gatves

Elektros kaina šoktelėjo taip, kad žmonės išėjo į gatves (17)

Armėnijoje nuo rugpjūčio 1 dienos įsigaliojo nauji padidinti elektros energijos tarifai, būtent prieš jų didinimą pastaruoju metu Jerevane vyko masinės protesto akcijos. Apie tai informuoja BBC.
Rusiškų dujų kaina Moldovai sumenko

Rusiškų dujų kaina Moldovai sumenko (4)

Vidutinė svertinė Rusijos tiekiamų Moldovai dujų kaina trečiąjį šių metų ketvirtį sumažėjo, palyginti su antruoju ketvirčiu, 17 proc. ir pasiekė 210,2 JAV dolerio už 1 tūkst. kub. metrų. Penktadienį Moldovos ūkio ministerijos spaudos tarnyba pranešė, kad vietos kuro platinimo bendrovę „Moldovagaz“ apie tai informavo Rusijos bendrovė „Gazprom“.
Chevron

„Chevron“ ir „Exxon“ patiria nuosmukį (11)

Jungtinių Valstijų naftos gavybos bendrovės „Chevron Corp“ antrojo ketvirčio pelnas sumenko 90 proc. ir nepasiekė analitikų prognozių. Daugiausiai įtakos tam turėjo smukusios naftos kainos. Apie tai praneša „Reuters“. JAV naftos bendrovė „Exxon Mobil Corp“ penktadienį taip pat pranešė apie silpnesnius, nei tikėtasi, antrojo ketvirčio rezultatus.
Ukrtransgaz

„Ukrnafta“: šalyje kyla grėsmė naftos ir dujų gavybai (10)

Stambiausia Ukrainos gavybos bendrovė „Ukrnafta“ penktadienį paskelbė nutraukianti naftos ir dujų gavybą, nes naftos tiekimo sistemos operatorė „Ukrtransgaz“ atsisakė transportuoti išgautus angliavandenilius. Tokią informaciją penktadienį pateikė „Ukrnafta“ spaudos tarnyba.
Duris atvėrė kavos baras, kur nerasite espresso

Duris atvėrė kavos baras, kur nerasite espresso (17)

Vos prieš savaitę Vilniuje duris atvėrė naujas kavos baras „Crooked Nose & Coffee Stories“. Tiesa – absoliučiai neįprastas. Jame nerasite espresso, o moliniuose puodeliuose patiekiamos rankiniu būdu gaminamos kavos gali tekti palaukti ir 10 min. Kavinei pasirinkta ir neįprasta vieta – itin ramus Vilniaus senamiesčio kvartalas – „Šaltinių namai“.
Turtuolių ir varguolių Lietuva: kaip skiriasi butų kainos

Turtuolių ir varguolių Lietuva: kaip skiriasi butų kainos (250)

Nekilnojamojo turto vystytojai savo žvilgsnius nukreipę tik į Vilnių, Kauną ir Klaipėdą. Naujų butų statybos regionuose – seniai pamiršta praeitis. DELFI domisi, kaip skiriasi butų kainos skirtinguose Lietuvos miestuose ir regionuose ir kokios naujų projektų perspektyvos Lietuvos regionuose.
Reabilitacijos centras Aušveita

Apleista sanatorija slepia neišpildytus verslininkų lūkesčius (45)

Trakų rajone, Stirnių kaime, vos bepastovintis, buvęs reabilitacijos centras „Aušveita“ mena ne tik čia sveikatos pasigerinti vykusius pacientus, bet ir iki šiol neišdildomą verslininkų nuoskaudą.
Juodkrantėje stūkso paminklas nugriautam restoranui

Vyriausybė dalina pažadus dėl Juodkrantėje nugriauto restorano (33)

Jeigu teismas neatidės sprendimo, kuriuo UAB „Meirona“ iš Neringos savivaldybės ir Lietuvos valstybės solidariai priteista 1,150 mln. eurų, vykdymą iki 2016 m. pabaigos, šią sumą savivaldybei paskolins Finansų ministerija, sako Premjeras Algirdas Butkevičius.
Kaunas pristatė laikinąją autobusų stotį

Kaunas pristatė laikinąją autobusų stotį (59)

Nuo šeštadienio autobusai, vežantys keleivius priemiestiniais, tarpmiestiniais ir tarptautiniais maršrutais, keleivių laukia laikinoje stotyje, įkurtoje šalia prekybos centro „Akropolis“.
Kauno autobusų stotis išsikelia prie „Akropolio“

Kauno autobusų stotis išsikelia prie „Akropolio“ (9)

Nuo šeštadienio rekonstrukcijai uždaroma Kauno autobusų stotis, ji laikinai išsikels prie prekybos centro „Akropolis“.
Apeliacinis teismas nagrinės „Via Baltica“ atkarpos konkurso skaidrumą

Apeliacinis teismas nagrinės „Via Baltica“ atkarpos konkurso skaidrumą (8)

Lietuvos apeliacinis teismas įpareigojo Automobilių kelių direkciją nepasirašyti sutarties su AB „Kauno tiltai“ dėl transeuropinio kelio „Via Baltica“ Kaunas–Marijampolė šešių kilometrų ruožo (nuo 17,34 iki 23,4 km) rekonstrukcijos, o jei sutartis pasirašyta – atidėti jos vykdymą. Teismas iš naujo nagrinės Vilniaus apygardos teismo priimtą sprendimą, ar viešasis konkursas vyko skaidriai, rašoma pranešime spaudai.
Laivas Romuva

„Vorutos“ kapitonas: LJL laivų padėtis blogėja (15) 

Nepavykstant skubiai išlaisvinti keturiuose pasaulio uostuose įstrigusių „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (LJL) laivų, jų padėtis nuolat blogėja. Šią savaitę pradėti Portugalijos Aveiro uoste stovinčios „Vorutos“ remonto darbai sustojo dėl lėšų stygiaus, laive trūksta maisto. Pasak laivo kapitono, kito - Senegalo Dakaro uoste esančio laivo „Raguva“ padėtis taip pat labai bloga. Ministerija neigia, kad LJL laivų padėtis blogėja.
Startuoja darbų registracija į reklamos festivalį „ADrenalinas“

Startuoja darbų registracija į reklamos festivalį „ADrenalinas“7 val.

Rugpjūčio 3 d. Lietuvos komunikacijos agentūrų asociacija (KOMAA) pradeda darbų registraciją į vienintelį lietuviškos reklamos festivalį „ADrenalinas“. Tryliktąjį kartą vyksiantis festivalis šiemet atneša daug naujovių – ne tik pokyčius nominacijose ir vertinimo komisijoje, bet ir pirmą kartą vyksiančias specializuotas mokymus-dirbtuves komunikacijos specialistams, kurias ves pasaulinio lygio lektoriai.
DELFI skaitė

Ką skaitė liepą DELFI skaitytojai geriausi tekstai vienoje vietoje  (26)7 val.

DELFI skaitytojai paneigė mitą, kad vasarą gresia skaitomumo smukimas: jie godžiai skaitė DELFI apžvalgininkų ir žurnalistų tekstus, žiūrėjo vaizdo reportažus, keliavo po nuotraukų galerijas. DELFI grupė liepą išspausdino 10 124 tekstų ir vaizdo reportažų, 28 180 nuotraukų, ir turėjo 57 tiesiogines transliacijas.
Graikija

Graikijos įmonės atpigo penktadaliu (2)8 val.

Pirmadienį, Atėnų akcijų biržoje atsinaujinus prekybai vertybiniais popieriais, pagrindinis Atėnų akcijų indeksas nukrito 22,87 proc. Apie tai informuoja BBC.
Biržos, rinkos

Europoje ir JAV išsiskyrė investuotojų nuotaikos

Praeita savaitė Europos akcijų rinkose baigėsi didiesiems indeksams fiksuojant kilimus (Stoxx Europe 600 +0,03 proc.; Vokietijos DAX 0,46 proc.). Atrodytų, kad investuotojai kol kas atstūmė į šoną Graikijos finansinę suirutę ir labiau stebi bendrovių skelbiamus rezultatus bei plėtros planus. Neigiama kryptimi regione išsiskyrė su naftos bei dujų gavyba siejančios savo veiklą bendrovės, indekso Stoxx Europe 600 sudėtyje traukiantis naftos ir dujų (Oil&Gas) sektoriui daugiau nei 0,9 proc. Šį pokytį didžiąja dalimi lėmė krentanti pasaulinė žaliavinės naftos kaina, Brent Oil penktadienį pasiekiant 52,21 (-2,06 proc.) JAV dolerio už barelį. Už Atlanto kiek pesimistiškiau investuotojai žvelgė į akcijų rinkas: S&P 500 -0,23 proc.; Dow Jones -0,32 proc.