Giedrė Gečiauskienė

G. Gečiauskienė. Rusijos sankcijos tęsiasi ilgiau nei manyta (5)3 val.

Geopolitinė  rizika  Rytuose  įgauna  vis  naujų  formų – pasaulinės arenos įvykiuose Rusijai vaidinant ribotą vaidmenį, ji tarsi jaučiasi nejaukiai ir nori žūtbūt išpešti pagrindinę rolę.  O  Lietuvai šių metų įvykiai buvo ir išlieka patys svarbiausi.
Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas

Rusija baudžia Baltarusiją (104)4 val.

Rusijos žemės ūkio priežiūros tarnyba „Rosselchoznadzor“ nuo lapkričio 26 d. draudžia Rusijoje prekiauti aštuonių Baltarusijos įmonių tiekiama mėsa. Prieš dvi dienas šis draudimas pradėtas taikyti 11 Baltarusijos įmonių.
Angela Merkel, Vladimiras Putinas

A. Merkel žodžiai Rusijai nežada nieko gero (40)5 val.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad tolesnės sankcijos Rusijai yra „neišvengiamos“ ir kad krizės Ukrainoje užbaigimui reikės „kantrybės ir atkaklumo“.
Jeanas Claude'as Junckeris

300 mlrd. eurų planas, kuris turėtų išjudinti Europą (16)7 val.

Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris trečiadienį Europos Parlamente turi pristatyti nekantriai laukiamą 300 mlrd. eurų investicijų planą buksuojančios Europos Sąjungos (ES) ekonomikos augimui skatinti.
Artimiesiems atsirūgs emigrantų pinigai

Artimiesiems atsirūgs emigrantų pinigai (414)7 val.

Pinigines perlaidas iš užsienyje dirbančių giminaičių gaunantys Lietuvos gyventojai galės prarasti pašalpas ir kompensacijas.
Japonijos centrinis bankas: papildomų priemonių naudojimas yra pagrįstas

Japonijos centrinis bankas: papildomų priemonių naudojimas yra pagrįstas7 val.

Japonijos centrinio banko valdybos narė Sayuri Shirai, kalbėdama Hirosimoje vykstančioje verslo atstovų konferencijoje, teigė, kad naujausios ūkio skatinimo priemonės yra pagrįstos - tokie sprendimai padės nukreipti infliaciją į siekiamą centrinio banko vidurkį, praneša "Dow Jones".
Laura Galdikienė

L. Galdikienė. Baimė sukaustė įmonių investicijas (4)8 val.

Vienas pagrindinių šalies konkurencingumo bei šalies gyventojų gerovės augimo veiksnių yra investicijos, ypač į įrengimus, technologinį atsinaujinimą bei mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Tačiau nepaisant investicijų svarbos, Lietuvoje jos išlieka apgailėtinai žemame lygyje, o pastarojo laikotarpio įvykiai dar labiau pakirto įmonių pasiryžimą aktyviau investuoti.
Dabartinei bankų kultūrai pakeisti „prireiks ištisos kartos

Dabartinei bankų kultūrai pakeisti „prireiks ištisos kartos"8 val.

Trečiadienį Didžiosios Britanijos verslo mokyklos "Cass Business School" bei įmonės "New City Agenda" analitikų paviešintas tyrimas parodė, kad agresyvią ir netinkamą kultūrą bankuose pakeisti prireiks ištisos kartos. Norint sunaikinti kelis dešimtmečius besivysčiusias ir skandalų audrą sukėlusias netinkamo elgesio normas prireiks kelerių metų, praneša BBC.
Valiutų kursai
 • USD
  2,77960 LTL-0,00550
 • RUB
  0,06197 LTL-0,00063
 • PLN
  0,82276 LTL0,00060
 • JPY
  0,02357 LTL-0,00006
 • GBP
  4,35560 LTL-0,00440
Paskelbė, kiek dujų pristatyta iš Europos į Ukrainą

Paskelbė, kiek dujų pristatyta iš Europos į Ukrainą (4)22 val.

Nuo lapkričio pradžios iš Europos į Ukrainą pristatyta 714 mln. kubinių metrų gamtinių dujų. Apie tai informuoja bendrovės „Ukrtransgaz“ spaudos tarnyba.
Rusija imasi veiksmų dėl mažų naftos kainų

Rusija imasi veiksmų dėl mažų naftos kainų (18)1 d.

Rusijos ir Venesuelos delegacijos antradienį Vienoje vyksiančių konsultacijų metu aptars priemones, kuriomis galima palaikyti stabilias naftos kainas.
Kęstutis Škiudas

Buvęs A. Kubiliaus patarėjas: valstybei geriau pasilikti energetikos įmonių akcijas (6)1 d.

Nors vertybinių popierių specialistai sako, kad valstybės valdomų energetikos įmonių per biržą parduodamų akcijų dalies didinimas būtų naudingas ir valstybei, ir įmonėms, buvęs premjero Kubiliaus patarėjas energetikos klausimais Kęstutis Škiudas teigia tuo abejojantis.
Italijos naftos ir dujų bendrovė Eni

Gana sudarė su „Eni“ sandorį už 6 mln. dolerių (8)

Pirmadienį Gana sudarė sutartį su Italijos naftos ir dujų bendrove „Eni“ už 6 mln. dolerių, informuoja AFP.
Formą keičianti ir į karštį reaguojanti architektūra

Formą keičianti ir į karštį reaguojanti architektūra (2)1 d.

Esame įpratę, kad pastatai yra tvirti ir nesikeičiantys, tačiau ateityje iš „Shape Memory Polymer“ medžiagos pagaminti pastatai galėtų keisti formą – nuo karščio išsiplėsti. Barselonos Pažangios architektūros instituto mokslininkai davė pradžią origamio prototipo pastatui, kuris aukštoje temperatūroje lankstosi ir sukiojasi.
Ruošia „dovanėlę“ daugiau NT turintiems gyventojams

Ruošia „dovanėlę“ daugiau NT turintiems gyventojams (271)1 d.

Valdantieji planuoja, kad nuo kitų metų Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) mokestį mokės visi gyventojai, turintys brangesnio nei 220 tūkst. eurų (759,6 tūkst. Lt) nekilnojamojo turto.
Arvydas Avulis

A. Avulio bandymas pergudrauti rinką (27)1 d.

„Hanner“ už 9,5 mln. litų įsigijo verslo centrą ir žemės sklypą Žalgirio g. 90 Vilniuje. Verslo centro plotas siekia 6200 kv. m, o žemės sklypo – 98 arus.
Kambarių nuoma Palangoje

Būstų nuomotojai gręžiasi į pelningesnius nuomininkus (13)

170 litų. Tiek norima gauti už nakvynę 2 dviejų kambarių bute Vilniaus centre, Goštauto g. Laisvą nekilnojamąjį turtą turintys gyventojai vis labiau domisi ilgalaikių nuomų alternatyvomis.
Jungtinėje Karalystėje važinėja pirmasis žmonių išmatomis varomas autobusas

Jungtinėje Karalystėje važinėja pirmasis žmonių išmatomis varomas autobusas (69)23 val.

Jungtinėje Karalystėje į gatves išriedėjo pirmasis autobusas, varomas žmogaus išmatomis ir maisto atliekomis. 40 vietų autobusas kursuoja tarp Bato ir Bristolio oro uosto. Jis yra varomas biometano dujomis, gautomis iš kanalizacijos ir maisto atliekų. Šias dujas minėtu būdu išgauna bendrovė „GENeco“, kuri specializuojasi atliekų perdirbimo ir atsinaujinančios energijos srityje.
Žemaičius įspėja dėl eismo sąlygų

Žemaičius įspėja dėl eismo sąlygų (4)23 val.

Trečiadienio naktį kai kur Žemaitijoje galima silpna lijundra, vietomis formuosis plikledis, pranešė kelininkai.
Rusija atsakė lietuviams, kas vyksta

Rusija atsakė lietuviams, kas vyksta (246)1 d.

Rusijos pasieniečiai pateikė oficialų atsakymą dėl padėties kontrolės punktuose su Lietuva – nesklandumų priežastis esą yra muitinės procedūros.
Palygino važiuojančius su lietuviškais ir rusiškais numeriais

Palygino važiuojančius su lietuviškais ir rusiškais numeriais (64)

Padėtis pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi nesikeičia jau ketvirtą parą – šios šalies pareigūnai taiko apribojimus automobilių su lietuviškais numeriais vairuotojams, todėl smarkiai krito keliaujančiųjų srautai. Problemų nepatiria tik keliaujantieji pėsčiomis, dėsto Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Skaičiai iš pasienio atskleidžia, kad Rusijos pozicija, jog „nieko ypatingo nevyksta", neturi pagrindo.
Optimizmas dėl ECB monetarinės politikos ir toliau stumia Europos indeksus didėjimo linkme

Optimizmas dėl ECB monetarinės politikos ir toliau stumia Europos indeksus didėjimo linkme7 val.

Antradienį Europoje buvo jaučiamas optimizmas dėl numatomos ECB monetarinės politikos. Taip pat paskelbtas Vokietijos BVP išlaikė investuotojų teigiamas nuotaikas, fiksuodamas prognozuotą 0,1 proc. kilimą. Reaguodami į šią informaciją investuotojai buvo linkę kelti bendrovių akcijų vertes, indeksui DAX dienos metu pakylant 0,77 proc., o nuo praeitos savaitės pradžios sudarant net 6,57 proc. šuolį. Pastarasis indeksas kylą septintą dieną iš eilės, o toks optimistiškas kelių dienų kilimas paskutinį kartą buvo fiksuotas tik 2013 metų liepos mėn.
Atvėrė kelią į Azerbaidžaną

Atvėrė kelią į Azerbaidžaną (2)1 d.

Žemės ūkio produktų perdirbimu užsiimančios įmonės kviečiamos teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas“ pirmąją veiklos sritį „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara“. Paraiškos priimamos nuo lapkričio 20 d. iki gruodžio 15 d.
Karolis Zasas

K. Zasas. Įmonių pinigų valdymo mitai ir investavimo sprendimai (7)1 d.

Įmonės Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, finansų krizės metu mažino investicijas ir kaupė grynųjų pinigų rezervus. Tai yra logiškas žingsnis siekiant užtikrinti likvidumą ir išlaikyti lankstumą esant aukštam ekonomikos neapibrėžtumui ir sumenkusiam verslo pasitikėjimui. Įdomu, kad ekonomikai atsigaunant, pvz. JAV, S&P500 įmonių grynųjų pinigų ir trumpalaikio turto santykis negrįžo į prieš krizinį lygį. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje šis rodiklis pastaraisiais metais taip pat mažėja labai nuosaikiai, ir įmonių grynųjų pinigų bei trumpalaikių investicijų pozicija sudaro beveik 20 proc. viso trumpalaikio turto.
Balsavimas, kurį konservatoriai pralošė

Balsavimas, kurį konservatoriai pralošė (32)

Praėjusią savaitę žlugęs balsavimas, šią savaitę ėjo kaip per sviestą. Seimas antradienį pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms, kuriomis reformuojama žiniasklaidos kontrolė, nors praėjusią savaitę priimti šių pataisų nesugebėta.