Andrusas Ansipas

A. Ansipas: Lietuva turėtų skatinti elektroninius receptus (4) 13 val.

Lietuva turėtų skatinti medicinos duomenų keitimąsi elektroniniais kanalais bei elektroninius vaistų receptus, sako už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingas Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotojas Andrusas Ansipas.
Switch!

Vilniuje aptariamos interneto galimybės, pavojai ir ES vaidmuo 14 val.

Virtualiais ryšiais susijungę žmonės ir organizacijos milžiniškais kiekiais kuria naujus duomenis. Šis procesas nelėtėja, o tik įgauna pagreitį: duomenų sektorius kasmet auga apie 40 proc.
Dominikos turizmo sektorius kenčia nuo dumblių

Dominikos turizmo sektorius kenčia nuo dumblių14 val.

Nemenkoje Dominikos Respublikos pakrantės dalyje vietinius ir svečius iš vandens veja sparčiai besiplečiantis dumblių apklotas. Skelbiama, kad gana atgrasiai atrodantis krantas gali kaip reikiant pakenkti viso regiono turizmui.
Switch!

Siekiama įveikti skaitmeninės rinkos susiskaldymą 14 val.

Į modernių technologijų ir verslumo konferenciją Vilniuje Switch! atvyksta Europos Parlamento (EP) nariai Eva Paunova (Bulgarija) ir Michal Boni (Lenkija). Europarlamentarai pristatys EP pastangas skatinti bendrąją skaitmeninę rinką ir dalyvaus diskusijose šia tema.
Kinija sukūrė konkurentą Vakarų sistemai

Kinija sukūrė konkurentą Vakarų sistemai (13)14 val.

Kinijos centrinis bankas paleido tarptautinę mokėjimų sistemą CIPS (angl. China International Payment Platform), skirtą sudarinėti sandorius juaniais, informuoja „Reuters".
„Pinigų karta“ moko, kaip apmokėti sąskaitas elektroninėje erdvėje

„Pinigų karta“ moko, kaip apmokėti sąskaitas elektroninėje erdvėje (1)15 val.

Per pusvalandį, kurį praleidžiate stovėdami eilėje, norėdami susimokėti mokesčius, galėtumėte nuveikti daug naudingų dalykų: pasimokyti užsienio kalbos, pasivaikščioti, paskaityti knygą ar užsukti pas seniai matytą draugą. Mokesčių neišvengsite, bet eiles galite aplenkti. Jei už viską mokėsite internetu, ne tik sutaupysite laiko, bet ir šiek tiek pinigų. „Pinigų karta“ kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje tęsia eksperimentą „Gyvenu skaitmeninėje erdvėje“ ir mokosi bei moko naudotis elektroninėmis paslaugomis.
Vokietijos parlamentas

Iš Vokietijos - prasti signalai (88)16 val.

Vokietijos eksportas rugpjūtį sumažėjo daugiausia per visą laikotarpį nuo pat 2009 m. finansų krizės, importo apimtys šiuo laikotarpiu taip pat gerokai sumažėjo, informuoja BBC.
Ikea Klaipėdoje

Vis didesnė bėda – tinkami darbuotojai (150)18 val.

Daugiau nei 200 švediško kapitalo įmonių įdarbina apie 11 tūkst. žmonių Lietuvoje ir kasmet į valstybės biudžetą sugeneruoja maždaug pusantro milijardo eurų mokesčių. Švedija – didžiausia investuotoja Lietuvoje. Tačiau švedų verslas, kaip ir daugelis kitų čia, jau susiduria su iššūkiu rasti tinkamų darbuotojų, smunka ir darbo našumas.
Didžiausias Vokietijos bankas įspėja apie nuostolius

Didžiausias Vokietijos bankas įspėja apie nuostolius18 val.

Vokietijos bankas „Deutsche Bank AG" perspėjo investuotojus planuojąs paskelbti apie 6,2 mlrd. eurų grynuosius nuostolius, patirtus trečiąjį metų ketvirtį, praneša BBC.
 • GBP
  0.736600
  0.0008
 • JPY
  134.9200
  -0.3800
 • PLN
  4.232100
  0.0021
 • RUB
  70.33000
  0.3740
 • USD
  1.125400
  -0.0012
Vilniuje jau šyla radiatoriai

Vilniuje jau šyla radiatoriai (25)19 val.

Nuo ketvirtadienio Vilniuje skelbiama šildymo sezono pradžia. Pirmiausia šildymas bus įjungtas vaikų lopšeliuose-darželiuose, poliklinikose ir ligoninėse, nuo penktadienio – visose Vilniaus mokyklose.
„Statoil“: susidariusi visiška nežinomybė

„Statoil“: susidariusi visiška nežinomybė (7)1 d.

Norvegijos naftos gavybos koncerno „Statoil ASA" atstovai teigia, kad naftos kainos ir 2016 metais išliks ties dabartine savo riba.
Algirdas Butkevičius

Naikinamos VIAP kvotos (17)1 d.

Nuo 2016 m. elektrinės nebebus remiamos iš vartotojų surinktomis lėšomis, nes naikinamos viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kvotos. Tam trečiadienį pritarė vyriausybė.
Vagitas Alekperovas

„Lukoil" pasitraukė iš projekto Siera Leonėje (2)

Naftos gavybos bendrovė „Lukoil", priklausanti milijardieriui Vagitui Alekperovui, nusprendė pasitraukti iš projekto Siera Leonėje.
Naujas sukčiavimo būdas: siūlo butą už fantastišką kainą

Naujas sukčiavimo būdas: siūlo butą už fantastišką kainą (105)

Lietuvoje atsirado naujas sukčiavimo būdas: skelbimų tinklalapiuose itin pigiai siūlomas išsinuomoti neblogas būstas, o susigundę pirkėjai nukenčia finansiškai.
Nesibaigiančios geriausio nuomojamo buto paieškos

Nesibaigiančios geriausio nuomojamo buto paieškos (13)

Prasidėjus naujiems mokslo metams, norisi pasidomėti Kauno butų nuomos kainomis, studentų galimybėmis išlaikyti būstą ir jų gyvenimo sąlygomis.
Prokurorai kreipėsi į teismą dėl daugiabučio statybų Vilniaus Žvėryno rajone stabdymo

Prokurorai kreipėsi į teismą dėl daugiabučio statybų Vilniaus Žvėryno rajone stabdymo (14)

Vilniaus apygardos prokuratūra kreipėsi į sostinės apylinkės teismą prašydama uždrausti daugiabučio statybą Vilniaus Žvėryno rajone.
Viešbutis Šarūnas

Užrakina „Šarūno“ viešbutį (93)

Sostinės Žirmūnų rajone įsikūrusio viešbučio „Šarūnas“ likimas spręsis kitąmet, sako jo įkūrėjas buvęs krepšininkas Šarūnas Marčiulionis. Taip pat jame artimiausiu metu nebus priimami svečiai.
Žada neįtikėtinai pigius skrydžius iš Europos į JAV

Žada neįtikėtinai pigius skrydžius iš Europos į JAV (45)1 d.

Skandinavijos oro linijų bendrovė „Norwegian Air Shuttle ASA“ tikisi jau 2017 metais galėsianti pasiūlyti bilietų skrydžiams iš Amerikos oro uostų, taikančių mažus mokesčius, į vieną pusę vos už 69 dolerius (61,48 Eur).
Sustabdyta dar vieno kelionių organizatoriaus veikla

Sustabdyta dar vieno kelionių organizatoriaus veikla (58)1 d.

Laikinai sustabdyta kelionių organizatorės „Travelonline Baltics“ veikla.
Kinijos milžinė žvalgosi Lietuvoje

Kinijos milžinė žvalgosi Lietuvoje atnaujinta  (30)1 d.

Lietuvos geležinkelių būstinėje antradienį lankėsi vienos iš didžiausių Kinijos valstybinių korporacijų – China Merchants Group – prezidentas Li Xiaopeng ir jo vadovaujama delegacija.
Dėl viešojo transporto skambina pavojaus varpais

Dėl viešojo transporto skambina pavojaus varpais (140)

Už sostinės viešąjį transportą atsakinga Vilniaus miesto savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus viešasis transportas“ laukia naujo vadovo, o darbuotojų atstovai jau kalba apie pasiektą kritinę nuovargio ribą.
Kęstutis Gečas

K. Gečas. Finansų rinkų komunikacijoje darosi karšta21 val.

Rugpjūtį startavusi tarpusavio (P2P) skolinimo platforma „FinBee“ sako, kad einasi jiems puikiai.
Dėl invazinių augalų rūšių prastėja medaus kokybė

Patikrino prekybos centruose parduodamą medų (63)1 d.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siekdama įvertinti, kokios kokybės medus parduodamas Lietuvoje, taip pat ar jis saugus, ištyrė didžiuosiuose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių prekybos centruose ,,Maxima LT“, ,,Norfos mažmena“, ,,Rimi Lietuva“, ,,Palink“ ir „Prisma“ parduodamo medaus mėginius.
Tarptautinis valiutos fondas

TVF: finansinio stabilumo grėsmės pasislinko į besivystančias rinkas1 d.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) specialistai trečiadienį įspėjo, kad „pasaulinis finansinis stabilumas dar nėra užtikrintas“. Tokį įspėjimą paviešino vienas iš aukšto rango fondo pareigūnų Jose Vinals. Jis pristatė naujausią organizacijos Pasaulio finansinio stabilumo ataskaitą. Apie tai praneša naujienų agentūra BBC.
Vokietijos parlamentas

Blogų rodiklių lavina tęsiasi

Blogos makroekonominės naujienos trečią dieną iš eilės kėlė Europos indeksus.