Lenkai pasinaudojo situacija Rusijoje: gaudo pelną

Lenkai pasinaudojo situacija Rusijoje: gaudo pelną (76)1 d.

2014 m. iš Rusijos į Lenkiją įvežamų produktų kiekis pasiekė dar neregėtas apimtis. Apie tai, kad Rusijoje pagamintų maisto produktų importas pasiekė rekordines aukštumas, pranešė Kaliningrade įsikūręs Lenkijos kultūros centras, remdamasis Lenkijos žiniasklaida. Išankstiniais Lenkijos žemės ūkio ministerijos pateikiamais duomenimis, iš Rusijos 2014 m. nupirkta maisto produktų už 160,6 mln. eurų, o tai 78,9 proc. daugiau nei 2013 m.
„Bundesbank prieštarauja Graikijos finansavimo didinimui

„Bundesbank" prieštarauja Graikijos finansavimo didinimui (2)1 d.

Vokietijos centrinio banko "Bundesbank" vadovas Jensas Weidmannas teigia esąs nusiteikęs prieš papildomos finansinės paramos nenumatytiems atvejams Graikijai teikimą. Pareigūnas teigia, kad savo veiksmais naujoji Atėnų vyriausybė iššvaistė nemažai partnerių pasitikėjimo. Apie tai praneša "Eubusiness".
Ukraina

Ukraina lietuvio akimis: atlyginimai - neadekvatūs (163)1 d.

Ukraina garsėja dideliu korupcijos lygiu, tačiau tai galima paaiškinti – savo įspūdžiais apie darbo ir verslo sąlygas karo draskomoje šalyje papasakojo Ukrainos ekonomikos ministro patarėju tapęs buvęs Lietuvos ekonomikos viceministras Adomas Ąžuolas Audickas.
Jonas Akelis

J. Akelis. Prekių eksportas – nebe ekonomikos „karalius“ (14)1 d.

Lietuvos ekonomika šiemet gali augti iki 3,4 proc., ir ji vėl bus viena augimo lyderių euro zonoje. Stiprėjantis vidaus vartojimas, augančios investicijos ir paslaugų eksportas – trys pretendentai į iki šiol ekonomikos „karaliumi“ laikyto prekių eksporto sostą.
Valiutų kursai
 • GBP
  0.729800
  -0.0073
 • JPY
  129.3900
  -1.2800
 • PLN
  4.097800
  0.0215
 • RUB
  62.23200
  -0.5390
 • USD
  1.085600
  -0.0117
„Shell“ ir „Taqa“ atleis šimtus darbuotojų

„Shell“ ir „Taqa“ atleis šimtus darbuotojų (2)1 d.

Naftos milžinės „Shell“ ir „Taqa“ ketvirtadienį paskelbė apie savo planus atleisti šimtus darbuotojų Šiaurės jūros naftos gavybos sektoriuose.
„Litgrid“ šiaušiasi prieš VKEKK skirtą baudą

„Litgrid“ šiaušiasi prieš VKEKK skirtą baudą (1)1 d.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ teigia, kad nepažeidė reguliuojamos veiklos sąlygų, todėl nesutinka su tai jiems inkriminuojančiu Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) sprendimu ir skųs jį teisme.
„Gazprom iš Ukrainos gavo dar 15 mln. dolerių už dujas

„Gazprom" iš Ukrainos gavo dar 15 mln. dolerių už dujas (5)1 d.

Rusijos dujų bendrovė "Gazprom" iš Ukrainos naftos ir dujų bendrovės "Naftogaz Ukrainy" gavo dar 15 mln. dolerių už rusiškas dujas. Apie tai trečiadienį pranešė oficialusis "Gazprom" atstovas Sergejus Kuprijanovas, informuoja "RIA Novosti".
Rokas Masiulis

R. Masiulis: „Gazprom“ dujos Lietuvai – „dirbtinai sumažinta“ kaina (243)

Energetikos ministras Rokas Masiulis atskleidė, kaip ir dėl ko šiuo metu „Gazprom“ Lietuvai tiekiamos dujos yra pigesnės nei gaunamos per suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą.
Oslas, Norvegija

Nuomos kainos Osle (11)2 val.

Norvegijos statistikos duomenys rodo, jog Oslo ir Berumo (Bærum) nuomininkai moka daugiausiai už nuomojamą būstą.
Sugalvojo, kaip paauklėti „stebuklus“ su namais išdarinėjančius verslininkus

Sugalvojo, kaip paauklėti „stebuklus“ su namais išdarinėjančius verslininkus (37)

Nekilnojamojo turto projektų plėtotojų atrasta nesudėtinga, bet efektyvi schema – vieno ar dviejų butų projektuose paslėptus daugiabučius statyti tose vietose, kur pagal planavimo dokumentus to daryti nevalia, sulaukė Aplinkos ministerijos (AM) atoveiksmio. Pažaboti įstatymų spragomis besinaudojantį verslą ministerija tikisi įpareigodama jį pasirūpinti automobilių stovėjimo vietų įrengimu.
Kęstutis Žičkus

K. Žičkus. Statybos rangos sutartis: mokėjimų sulaikymas (6)

Įgyvendinant statybos projektus, visos juose dalyvaujančios šalys nori, kad sutartyse nustatyti įsipareigojimai būtų vykdomi laiku ir tinkamai. Civilinio kodekso 6.70 straipsnio 1 dalyje yra nustatytas pavyzdinis prievolių įvykdymo užtikrinimo būdų sąrašas. Tačiau statybos rangos sutarties šalys, vadovaudamosi sutarties laisvės principu ir atsižvelgdamos į sutarties pobūdį, savo poreikius, finansinį pajėgumą, verslo praktikos tendencijas, gali pasirinkti ir Civiliniame kodekse nustatytus pavyzdinius bei kitus teisės aktams neprieštaraujančius prievolių įvykdymo užtikrinimo būdus.
Po renovacijos pasipylė skundai: problema, kurios nenumatė

Po renovacijos pasipylė skundai: problema, kurios nenumatė (157)

Lietuvoje didžiausius renovacijos lūkesčius siejant su mažesnėmis šildymo sąskaitomis neretai ranka numojama į technologinius dalykus, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nereikšmingi. Vakarų Europos šalyse jau tapo įprasta prieš šiltinant pastatus nušveisti ir dezinfekuoti jų fasadus – tokia prevencinė priemonė taikoma siekiant apsisaugoti nuo pelėsio.
Vladimiras Putinas

Prognozė: Rusijos krizės gylį pajusime per tris mėnesius (214)1 d.

Per metus ekonominė situacija Rusijoje labai pablogėjo, o tikrąjį krizės lygį pamatysime per artimiausius mėnesius, prognozuoja įmonių grupės „Girteka“ generalinis direktorius Edvardas Liachovičius.
Pilotas apie „Germanwings“ katastrofą: pilotų kabinoje visada turi būti du žmonės

Pilotas apie „Germanwings“ katastrofą: pilotų kabinoje visada turi būti du žmonės (36)1 d.

Dauguma pasaulio oro linijų bendrovių laikosi taisyklės, kad vienam iš pilotų palikus kabiną jį turėtų pakeisti kitas įgulos narys. Taip, komentuodamas tyrėjų išvadas dėl Alpėse katastrofą patyrusio bendrovės „Germanwings“ lėktuvo, teigia bendrovės „Air Lithuanica“ kapitonas pilotas instruktorius Kęstutis Zagreckas.
Vokietijos lėktuvo sudužimo vietoje Prancūzijos Alpėse atnaujintos paieškos

Po aviakatastrofos Prancūzijoje – sprendimas (48)1 d.

Kanada nurodė savo oro bendrovėms nustatyti taisyklę, kad jų lėktuvų kabinose visuomet privalo būti du žmonės, kai paaiškėjo, kad Vokietijos bendrovės „Germanwings“ antrasis pilotas sąmoningai sudaužė savo lainerį po, kai buvo paliktas vienas.
Lietuvis pilotas apie „Germanwings“ nelaimę: tai buvo „vidinis teroro aktas“

Lietuvis pilotas apie „Germanwings“ nelaimę: tai buvo „vidinis teroro aktas“ (286)

Pasaulis pakraupęs: įprastinį skrydį vykdantis „Germanwings“ lėktuvas antradienį sudužo Alpėse ir nusinešė 144 žmonių gyvybes. Dvidešimt metų sportiniais orlaiviais skraidantis aviatorius Vidas Kaupelis pasakoja, kodėl, tikėtina, įvyko baisusis scenarijus – niekas negalėjo sustabdyti vieno valdymo kabinoje likusio piloto kėslų.
Akcijos, prekyba, rinkos, birža

Savaitei baigiantis pasaulio akcijų rinkose laikosi rizikos mažinimo nuotaikos1 d.

JAV akcijų rinkoje pardavėjai išliko aktyvūs ir ketvirtadienio prekybos sesijoje. Nors ir kur kas santūriau negu savaitės viduryje, pagrindiniai akcijų indeksai vieningai smuktelėjo (S&P 500 -0,24 proc., DOW JONES -0,23 proc., NASDAQ -0,27 proc.). Vakar paskelbta, kad per praėjusią savaitę bedarbio paraišką pateikė 282 tūkst. amerikiečių, nors laukta 8 tūkst. daugiau. Preliminariu vertinimu, „Markit Economics“ tyrimų instituto apskaičiuojamas verslo pasitikėjimo bendrasis rodiklis kovą drąsiai stiebėsi aukštyn (58,5 punkto, palyginti su 57,2 punkto vasarį). Tačiau geresnė, negu tikėtasi, JAV makroekonominė informacija investuotojų ūpo nepakėlė. Kaip įprasta, ketvirčio rezultatų skelbimo sezoną jau balandžio 8 dieną pradės JAV aliuminio milžinė „Alcoa“, ir prognozuojama, kad, pirmą kartą nuo pat 2009-ųjų, į indeksą S&P 500 įtrauktų bendrovių pelnas smuks.
Ekologinio ūkio savininkė dalijasi ropių receptais

Ekologinio ūkio savininkė dalijasi ropių receptais (4)1 d.

Ukmergės rajono ūkininkė Ieva Stragytė gali didžiuotis savimi – nesulaukusi nė 30 metų turi 73 ha ekologinį ūkį. Leonpolio kaime ūkininkaujanti mergina augina tiek populiarias, tiek rečiau parduotuvėse sutinkamas daržoves ir augalus, pavyzdžiui, burnočius, Briuselio kopūstus, ropes. Pastarosios, ūkininkės teigimu, yra labai maistingos ir gali padėti apsisaugoti nuo įvairių ligų.
Edmundas Vaitekūnas

LRTK vadovu dar ketverių metų kadencijai paskirtas E. Vaitekūnas (5)1 d.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininku Seimas dar ketveriems metams paskyrė pastaruosius dvejus metus šiai komisijai vadovavusį Edmundą Vaitekūną.
EK nagrinės, ar Lietuva teisėtai apribojo investicijas į žemę

EK nagrinės, ar Lietuva teisėtai apribojo investicijas į žemę (8)

Europos Komisija (EK) nagrinės, ar Lietuva nepadarė pažeidimų, apribojusi investicijas į žemės ūkio paskirties žemę.