savanorystė

Norite pagerinti asmeninius santykius? Mylėkite save!  (10)
2015 m. sausio 31 d. 00:00
Ar teko kada girdėti, kad jei norite pagerinti asmeninius santykius, turėtumėte daugiau dėmesio skirti sau? Juk natūralu, kad jei imsite labiau save mylėti, labiau pasitikėsite savimi, o pasitikėjimas savimi lemia kasdieninį elgesį, nuo kurio priklauso ir santykių kokybė.
Vilniuje steigiama mokykla, kurioje vaikai patys galės spręsti, kiek ir ko mokytis  (121)
2015 m. sausio 26 d. 11:44
Nuo rudens Vilniuje duris atveria pirmoji Demokratinė mokykla Lietuvoje. Ilgametėmis tarptautinėmis tradicijomis besivadovaujančios mokyklos misija - kiekvienam vaikui suteikti galimybę būti svarbia mokyklos bendruomenės dalimi, prisitaikyti prie skirtingų vaikų, skirtingų jų mokymosi stilių, tobulėjimo tempo ir taip lavinti kiekvieno jų asmeninius talentus.
Tikra istorija: komfortą Švedijoje iškeitė į Lietuvos kaimo vaikų namus(INTERVIU)  (7)
2015 m. sausio 25 d. 00:00
22 metų švedė Fanny, kurią sutikau Biržuose , greičiausiai priklauso Z kartai, neprisirišančiai prie vietos, neplanuojančiai karjeros, negyvenančiai pagal taisykles ir nieko nebijančiai. Baigusi mokyklą Fanny trejus metus ieškojo savęs ir pagaliau rado! Net ne pačiuose Biržuose, o mažutyčiame kaime už jų.
Aukštadvario dienos centras laukia savanorių  (4)
2015 m. sausio 19 d. 14:21
Trakų rajono Aukštadvario Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialas vaikų dienos centras „Navininkai“ kviečia savanoriauti Aukštadvaryje, organizuojant neformalias veiklas vaikams ir jaunimui.
2015-ųjų astrologinė prognozė: kaip elgtis, kad aplankytų sėkmė ?
2015 m. sausio 9 d. 10:17
Pasitikome Naujuosius 2015-uosius metus. Kaip ir kasmet mūsų širdyse užsižiebė viltis, kad nuo šiol bus daugiau meilės, pinigų, kelionių... Kiti svajoja apie karjeros perspektyvas. Nemažai ir tokių, kurie sau linki sveikatos, nes su ja ateis ir kiti geri dalykai.
Savanorė Aušra: Afrikai nereikia jūsų pinigų  (4)
2014 m. gruodžio 29 d. 16:35
Aušra Lapytė savanoryste susidomėjo dar studijų laikais, kai įstojusi į mediciną jau pirmame kurse pakėlė sparnus ir iškeliavo savanoriauti. Kaip sako ji, greičiausiai dėl to, kad studijos iš pradžių nuvylė.
Paskutinėmis metų dienomis – vienišųjų pagalbos šauksmas  (8)
2014 m. gruodžio 29 d. 15:45
Tiek šv. Kalėdų , tiek artėjančių Naujųjų metų dienomis lengva pajusti vienatvę. Vitrinos žybsi daiktais, kurių neturime, židinio liepsna rusena ne visuose namuose, nebūtinai yra ir su kuo švęsti metų pabaigtuves. Tokiomis nuoskaudomis dalinasi tie, kurie kreipiasi į pagalbą jauniems žmonėms telefonu teikiančią organizaciją „ Jaunimo linija “, kurios savanoriai be kartėlio šiltus namus iškeičia į galimybę šventinę naktį padėti tiems, kam to reikia labiausiai.
10 etiketo klaidų, apie kurias nė nenumanėte
2014 m. gruodžio 27 d. 00:01
Ar žinojote, kad laukti metus ir tik po to siųsti dovaną vestuvių proga nėra gerai? Štai 10 pagrindinių etiketo klaidų, apie kurias dažnai net neįtariame.
Kauniečiai pagal žydų pavyzdį kuria savanorišką organizaciją  (37)
2014 m. gruodžio 8 d. 17:26
Kauniečiai ėmėsi kurti savanorių tinklą - „Voluntarius Lt“ - kuris padėtų dirbti specialiosioms tarnyboms – policijai, medikams, ugniagesiams. Organizacija kuriama pagal Izraelyje veikiančios „United Hatzalah“ modelį. Planuojama, kad jau kitąmet lietuviška „versija“ pradės realius darbus.
Veikla, kur atsiranda vidinis pasitenkinimas  (5)
2014 m. gruodžio 5 d. 08:31
Gruodžio penktąją, tarptautinę savanorių dieną už ekonominę ir socialinę plėtrą, VšĮ „Actio Catholica Patria“ savanorių koordinatorė Almanė Pakrijauskaitė „Žinių radijui“ sakė, kad savanorystės nauda yra visapusiška.
Ko nereikėtų išbraukti iš savo CV  (14)
2014 m. lapkričio 30 d. 16:00
Ketinate siųsti savo gyvenimo aprašymą ir nesate tikri, ar įtraukti informaciją apie savanorystę? Baiminatės, kad niekas į tai rimtai nežiūrės? Nustebsite.
Maltoje savanoriavusios lietuvės kasdienybė: ravėjimas ir vėžlių prausimas  (8)
2014 m. lapkričio 30 d. 10:00
Daugiau kaip prieš metus susikroviau lagaminą ir išvažiavau metams į Maltą. Išėjau iš darbo, palikau draugus, šeimą ir išskridau gelbėti vėžlių. Skambėjo juokingai net man pačiai, bet labai norėjau pakeisti aplinką, patirti nuotykių ir padirbėti su gyvūnais.
P. Urbšys. Apie galingiausią Lietuvos ginklą  (35)
2014 m. lapkričio 24 d. 15:39
Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime Lietuvos Šaulių sąjungos konferencijoje „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“ nuskambėjo tokie žodžiai: „Galingiausias Lietuvos ginklas yra jos žmonių pasirengimas ginti savo žemę ir laisvę. Turime kalbėti apie visuomenės aktyvų neginkluotą dalyvavimą valstybės gynyboje. Kiekvieno mūsų indėlis gali būti įvairus: nuo atsparumo propagandai ir kibernetinės erdvės stiprinimo iki transporto ar aprūpinimo organizavimo“.
S. Skvernelis: pareigūnai pasiruošę ginti valstybę nekonvenciniame kare  (67)
2014 m. lapkričio 21 d. 13:37
Šalies vidaus pajėgos pasirengusios talkinti kariuomenei ginant šalį nekonvenciniame kare, tačiau pareigūnus dar būtina aprūpinti tinkamomis priemonėmis, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis .
Nustebino net medikus: nepalaužė nei kankinimai, nei operacijos  (97)
2014 m. lapkričio 8 d. 16:54
Iš žmogaus niekas nieko negali atimti. Taip 90-ojo gimtadienio išvakarėse DELFI teigė Stasė Dzeniuškaitė, ištvėrusi saugumo kankinimus, o visai neseniai atsistojusi ant kojų po sunkių operacijų.
Lauros Imbrasienės rankose – dar viena laida  (13)
2014 m. lapkričio 7 d. 11:58
Esu žmona, mama ir socialiai atsakinga valstybės pilietė, todėl man visada rūpi, kaip gyvena Lietuvos žmonės”, - teigia naujo televizijos žurnalo „Arčiau mūsų” vedėja Laura Imbrasienė . Pasak jos, nauja socialinių aktualijų laida yra puiki galimybė pasigilinti į esamą žmonių padėtį ir pagalvoti apie problemų sprendimus.
Tailande savanoriavusi ir Vietname gyvenusi Marija: keptas šuo čia - joks delikatesas  (1)
2014 m. lapkričio 7 d. 09:00
Šiuo metu Vilniuje gyvenanti Marija Lapinaitė , išgyvenusi nepamirštamus nuotykius savanorystės Tailande ir gyvenimo Vietname metu planuoja ir toliau tęsti savanorišką veiklą – metus ar dvejus padirbėjus svajoja keliauti Indijon, padėti pabėgėliams iš Tibeto. Kelionių liga užsikrėtusi mergina suką žvilgsnį ir Kambodžos link, nori nuvykti į Japoniją… taip pat planuoja grįžti ir į Tailandą. Savanorystė, pasak Marijos, geriausias būdas apkeliauti pasaulį.
Labiausiai vertinama darbuotojų savybė: ko ieško darbdaviai  (26)
2014 m. lapkričio 6 d. 16:54
Aukščiausiai darbdavio vertinama darbuotojo, ypač jauno, savybė – tai smalsumas, „Žinių radijui“ sakė „LOreal“ darbuotojų paieškų vadovas Baltijos šalims Nerius Juzumas.
Jurgis Didžiulis: jei priverstinai tapai „eko“, vadinasi, nepagavai kampo  (4)
2014 m. spalio 29 d. 11:28
Šią savaitę buvo pristatytas Baltijos aplinkos forumo (BEF) tyrimas, kuriuo bandyta nustatyti, kokių nuodingų medžiagų yra mūsų gyvenamoje ar darbo aplinkoje. Šio tyrimo savanoriu tapo ir Jurgis Pranas Didžiulis (34 m.) - muzikantas, dainų autorius. Jurgio ir jo žmonos Erikos Jennings namuose ir įrašų studijoje, jiems savanoriškai sutikus, buvo tirtos dulkės ir jų įtaka žmogaus sveikatai.
Skurdas Lietuvoje: kaip išgyventi keturiese iš 1 703 litų  (101)
2014 m. spalio 15 d. 12:37
Siekdamos prisidėti prie skurdo mažinimo Lietuvoje, nevyriausybinės organizacijos ( NVO ) prezidentūroje pristatė savo pasiūlymus socialinei atskirčiai mažinti.
Klaipėdos r. ieškomi savanoriai gyvūnams padėti  (5)
2014 m. spalio 13 d. 10:15
Ieškome savanorių! Klaipėdos VšĮ „Būk mano draugas“ ieško atsakingų, gyvūnus mylinčių žmonių, savanoriavimui prieglaudoje. Mums labai reikalingi pilnamečiai savanoriai.
Lietuvos maltiečiai agituoja už savanorystę ir labdaringą darbą
2014 m. spalio 10 d. 12:35
Lietuvos maltiečiai mini vienos seniausių pasaulyje labdaros organizacijų – Maltos Ordino – daugiau nei 960 metų veiklos sukaktį ir 900 metų, kai popiežius Paskalis II paskelbė bulę „Pie Postulatio Voluntatis“, kuria patvirtino Šv. Jono ligoninės Jeruzalėje steigėjų ypatingą nepriklausomo katalikiško ordino statusą.
Brangiausiai apmokamos specialybės Lietuvoje  (127)
2014 m. spalio 8 d. 17:01
Darbo užmokestis – vienas iš svarbiausių veiksnių, dažniausiai nulemiančių žmogaus gyvenimą – profesijos pasirinkimą, išsilavinimą ar net gyvenamąją vietą.
„Vaikų linija“ kviečia savanoriauti: mums reikia tavo ausų!  (1)
2014 m. rugsėjo 29 d. 11:44
Emocinės paramos vaikams ir paaugliams tarnyba „Vaikų linija“ rugsėjo mėnesį Vilniuje bei Kaune vykdo naujų savanorių atrankas. Siūlydama vertingus beveik pusės metų trukmės mokymus, per kuriuos savanoriai įsisavina reikalingas psichologines žinias, „Vaikų linija“ kviečia visus norinčius ir galinčius padėti išklausyti vaikų ir paauglių sunkumus.
Derliaus šventėje Kaune – nuo lašinių iki plaukų džiovintuvų  (9)
2014 m. rugsėjo 26 d. 15:39
Penktadienį Kaune prasidėjo tradicinė Derliaus šventė .
„Istorijos detektyvai“: kada Lietuvoje buvo siekta žydus padaryti laimingus  (84)
2014 m. rugsėjo 25 d. 19:38
Dabartinėje visuomenėje yra įsigalėjusi nuomonė, kad lietuviai ir žydai iki II Pasaulinio karo gyveno vienoje teritorijoje, bet skirtinguose pasauliuose. Naujausi tyrinėjimai rodo, kad tai yra mitas, atskleidžia LRT laida „istorijos detektyvai“.
„Mamų mugę“ Vilniuje užplūdo pirmosios vaikus auginančios šeimos  (16)
2014 m. rugsėjo 25 d. 13:38
Ketvirtadienį Vilniuje „Litexpo“ parodų rūmuose prasideda didžiausia Baltijos šalyse sezoninė trijų dienų vaikiškų (iki 14 m.) ir nėščiųjų prekių komiso ir labdaros mugė. Ji tęsis iki sekmadienio.
Patarė, kaip išrinkti vaikui būrelį  (10)
2014 m. rugsėjo 15 d. 15:13
Ši savaitė tėvams – itin įtempta. Mokyklose vyksta įvairios būrelių mugės – mokiniams ir jų tėvams prisistato bene visi neformalaus švietimo organizatoriai ir jų vadovaujamos grupės.
Kitokios atostogos: 4500 litų už dviejų savaičių darbą šalia liūtų  (8)
2014 m. rugsėjo 14 d. 10:00
Nuotykių troškimas veda žmones į kalnus, į tankiausias džiungles, dykumas arba į visiškai kitokią kultūrą bei tradicijas turinčias šalis. Tačiau didžiausias gyvenimo nuotykis gali būti ir savanorystė. Pavyzdžiui, „liūtų užkalbėtojui“ Kevinui Richardsonui priklausančiame „Welgedacht Private Game“ rezervate. Čia nuolat girdėti liūtų riaumojimas, aplink zuja hienos, o didžiųjų kačių elgseną puikiai išmananti komanda gali atsakyti į visus klausimus apie šiuos įspūdingus žvėris. Tiesa, viena maža detalė – dvi savaitės sunkaus darbo ten kainuoja tiek, kiek drybsojimas prabangiame kurorte apsistojus gerame viešbutyje.