savanorystė

Savanorystė atvedė į karjeros kelią
2015 m. gegužės 20 d. 11:11
Mažiausiai 98 procentais įvertinti brandos egzaminai merginai leido rinktis tą specialybę, kurios ji labiausiai norėjo. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pradinio ir priešmokyklinio ugdymo ketvirtakursė Monika Tekutienė sako, kad apsispręsti, kur studijuoti po brandos egzaminų, nebuvo sunku, nes nuo 9 klasės savanoriavo Palaimintojo Jurgio Matulaičio socialiniame centre. Jame dirbo su rizikos grupės vaikais, vėliau – su neįgaliaisiais. „Ši patirtis labai praturtino ir leido suprasti, kad kažką panašaus norėčiau daryti gyvenime“, – pasakoja studentė.
Reikia tik 3 tūkst. jaunuolių, tad kodėl „šaukia“ 37 tūkst.?  (319)
2015 m. gegužės 12 d. 07:39
Krašto apsaugos ministerijoje sudaryti šaukimo į privalomąją karo tarnybą sąrašai. Jie sudaryti naudojant specialią programą su atsitiktinių skaičių generatoriumi, šauktiniai parenkami proporcingai pagal šalies regionus. Iš viso šaukimu šiemet gaus 37 tūkst. jaunuolių.
Dešimtokės kilniaširdiškumas: dėl vėžiu sergančių vaikų nusiskus plikai  (110)
2015 m. gegužės 10 d. 13:59
17-metė Ieva Krivickaitė ryžosi iššūkiui. Ji žada – jei surinks 30 tūkst. eurų vėžiu sergančių vaikų gydymui, nusiskus savo ilgus ir storus plaukus, iš kurių bus padarytas perukas dėl ligos plaukų netekusiai mergaitei.
Nematoma technologijų pusė: kas vyksta po elektronikos mirties?  (7)
2015 m. gegužės 8 d. 19:54
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su jūsų išmestu senu šaldytuvu? Dulkių siurbliu? Televizoriumi? O kaip su sudaužytu išmaniuoju telefonu ar nebeveikiančiu kompiuteriu? Galų gale, ką darote su nebegaliojančia banko kortele?
Premjeras pasirengęs sutvarkyti Žvėryno pakrantes  (10)
2015 m. balandžio 20 d. 13:50
Pirmadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir viešoji įstaiga „Mes Darom “ pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo premjeras įsipareigojo tapti akcijos „Darom“ globėju. Prie bendruomeniška pavasario švente tapusios iniciatyvos Vyriausybės vadovas kviečia aktyviai prisijungti ir Lietuvos gyventojus.
DAROM šiais metais bus dar įdomesnė  (8)
2015 m. balandžio 17 d. 15:05
Vilniuje buvo pasirašytas susitarimas (memorandumas) tarp VšĮ „Mes Darom “ ir didžiausių politinių jaunimo organizacijų Lietuvoje t.y Jaunimo organizacija DARBAS, Jaunųjų konservatorių lyga, Lietuvos liberalus jaunimas, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga.Susitarimo tikslas yra apjungti jėgas ir aktyviai bendradarbiauti aplinkosaugos, savanorystės ir pilietiškumo klausimais.
Galinga karo mašina, iš kurios siūlo mokytis  (430)
2015 m. balandžio 13 d. 12:46
Visuotine karine tarnyba grįstos Izraelio ginkluotosios pajėgos pateikiamos kaip pavyzdys Lietuvai: šioje šalyje pradinę privalomąją karo tarnybą atlieka vaikinai ir merginos: pirmieji tarnauja 3-ejus metus, merginos – 2-ejus. Izraelis netgi panaikino išimtis žydams ultraortodoksams, bet visa apimtimi tai įsigalios tik 2017 m.
Besižvalgant patirties užsienyje: daugiausiai savanorių pritraukiančios šalys  (1)
2015 m. balandžio 10 d. 09:51
Paskutinius keletą metų ne tik mūsų šalyje, tačiau ir visame regione įvairiausio pobūdžio savanorystė - vis populiaresnė. Šiai kilniai veiklai vis dažniau ryžtasi tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės.
Lietuvės Izraelyje: dukra – į kariuomenę, mama – į policiją  (25)
2015 m. kovo 15 d. 22:12
Jeigu nuvykę į triukšmingiausią ir nuodėmingiausią Izraelio miestą Tel Avivą pateksite į bėdą – pavyzdžiui, nukentėsite nuo vagių arba įsivelsite į kokias gatvės muštynes – labai gali būti, kad pirmoji prisistačiusi jums į pagalbą bus lietuvė, apie kurią šįkart pasakoja LRT Televizijos laida „ Emigrantai “.
A. Kontrimienė. Ar Vilniuje surasime vietos senukams?  (31)
2015 m. vasario 23 d. 16:15
Artėjant savivaldos rinkimams, piliečiai girdi daugybę partijų ir jų kandidatų pažadų. Dabartinio mero vedama Lietuvos laisvės sąjunga ir toliau projektuoja fantastinio miesto vizijas, kurioms vargu ar lemta tapti realybe.
„Lietuvos Atgaja“ kviečia savanoriauti ir auginti kūrybinę galią
2015 m. vasario 23 d. 15:22
Daugiau nei dvidešimt metų veikianti kūrybinė teatrinė vaikų ir jaunimo stovykla „Lietuvos Atgaja“ šiemet vėl kviečia tapti vadovais – savanoriais. Nuolat besiplečianti savanorių bendruomenė ieško 19-25 metų jaunų žmonių, kurie pasiryžę auginti kūrybinę galią vaikų vasaros stovykloje.
Valentino dienos horoskopas visiems Zodiako ženklams: meilė ir ji(s)  (11)
2015 m. vasario 12 d. 09:02
Kad ir kaip nenorėtume to pripažinti, Valentino diena svarbi daugeliui mūsų. Kadangi mūsų santykiai labai susiję su mūsų asmenybėmis, astrologiniai kiekvieno mūsų ženklai puikiai atspindi tai, kokia Valentino diena mūsų laukia.
Patarimai ieškantiems darbo: ką kalbėti, o ką nutylėti  (169)
2015 m. vasario 12 d. 07:06
Kai į jūsų pageidaujamą poziciją pretenduoja daug kandidatų, potencialus darbdavys jūsų gyvenimo aprašymui ( CV ) skirs 15–30 sekundžių, todėl nepagailėkite kelių valandų ir sukurkite išsamų bei solidų CV, pataria LRT.lt kalbinti pašnekovai. Darbo rinkos specialistų teigimu, lietuvių gebėjimas ieškoti darbo tobulėja, tačiau dar tikrai yra kur pasistiebti.
D. Pavalkis kreipėsi į moksleivius: supraskite, kokius lūkesčius kelia valstybė  (24)
2015 m. vasario 5 d. 11:48
Ketvirtadienį Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ sausakimšas – prasidėjo tarptautinė paroda „Studijos 2015“.
D. Pavalkis: jei jaunimas nori išvykti – pirmyn  (377)
2015 m. vasario 4 d. 12:06
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis yra įsitikinęs, kad turime skatinti ir drąsinti jaunuolius išvykti studijuoti iš Lietuvos .
Norite pagerinti asmeninius santykius? Mylėkite save!  (12)
2015 m. sausio 31 d. 00:00
Ar teko kada girdėti, kad jei norite pagerinti asmeninius santykius, turėtumėte daugiau dėmesio skirti sau? Juk natūralu, kad jei imsite labiau save mylėti, labiau pasitikėsite savimi, o pasitikėjimas savimi lemia kasdieninį elgesį, nuo kurio priklauso ir santykių kokybė.
Vilniuje steigiama mokykla, kurioje vaikai patys galės spręsti, kiek ir ko mokytis  (121)
2015 m. sausio 26 d. 11:44
Nuo rudens Vilniuje duris atveria pirmoji Demokratinė mokykla Lietuvoje. Ilgametėmis tarptautinėmis tradicijomis besivadovaujančios mokyklos misija - kiekvienam vaikui suteikti galimybę būti svarbia mokyklos bendruomenės dalimi, prisitaikyti prie skirtingų vaikų, skirtingų jų mokymosi stilių, tobulėjimo tempo ir taip lavinti kiekvieno jų asmeninius talentus.
Tikra istorija: komfortą Švedijoje iškeitė į Lietuvos kaimo vaikų namus(INTERVIU)  (8)
2015 m. sausio 25 d. 00:00
22 metų švedė Fanny, kurią sutikau Biržuose , greičiausiai priklauso Z kartai, neprisirišančiai prie vietos, neplanuojančiai karjeros, negyvenančiai pagal taisykles ir nieko nebijančiai. Baigusi mokyklą Fanny trejus metus ieškojo savęs ir pagaliau rado! Net ne pačiuose Biržuose, o mažutyčiame kaime už jų.
Aukštadvario dienos centras laukia savanorių  (4)
2015 m. sausio 19 d. 14:21
Trakų rajono Aukštadvario Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialas vaikų dienos centras „Navininkai“ kviečia savanoriauti Aukštadvaryje, organizuojant neformalias veiklas vaikams ir jaunimui.
2015-ųjų astrologinė prognozė: kaip elgtis, kad aplankytų sėkmė ?
2015 m. sausio 9 d. 10:17
Pasitikome Naujuosius 2015-uosius metus. Kaip ir kasmet mūsų širdyse užsižiebė viltis, kad nuo šiol bus daugiau meilės, pinigų, kelionių... Kiti svajoja apie karjeros perspektyvas. Nemažai ir tokių, kurie sau linki sveikatos, nes su ja ateis ir kiti geri dalykai.
Savanorė Aušra: Afrikai nereikia jūsų pinigų  (4)
2014 m. gruodžio 29 d. 16:35
Aušra Lapytė savanoryste susidomėjo dar studijų laikais, kai įstojusi į mediciną jau pirmame kurse pakėlė sparnus ir iškeliavo savanoriauti. Kaip sako ji, greičiausiai dėl to, kad studijos iš pradžių nuvylė.
Paskutinėmis metų dienomis – vienišųjų pagalbos šauksmas  (8)
2014 m. gruodžio 29 d. 15:45
Tiek šv. Kalėdų , tiek artėjančių Naujųjų metų dienomis lengva pajusti vienatvę. Vitrinos žybsi daiktais, kurių neturime, židinio liepsna rusena ne visuose namuose, nebūtinai yra ir su kuo švęsti metų pabaigtuves. Tokiomis nuoskaudomis dalinasi tie, kurie kreipiasi į pagalbą jauniems žmonėms telefonu teikiančią organizaciją „ Jaunimo linija “, kurios savanoriai be kartėlio šiltus namus iškeičia į galimybę šventinę naktį padėti tiems, kam to reikia labiausiai.
10 etiketo klaidų, apie kurias nė nenumanėte
2014 m. gruodžio 27 d. 00:01
Ar žinojote, kad laukti metus ir tik po to siųsti dovaną vestuvių proga nėra gerai? Štai 10 pagrindinių etiketo klaidų, apie kurias dažnai net neįtariame.
Kauniečiai pagal žydų pavyzdį kuria savanorišką organizaciją  (37)
2014 m. gruodžio 8 d. 17:26
Kauniečiai ėmėsi kurti savanorių tinklą - „Voluntarius Lt“ - kuris padėtų dirbti specialiosioms tarnyboms – policijai, medikams, ugniagesiams. Organizacija kuriama pagal Izraelyje veikiančios „United Hatzalah“ modelį. Planuojama, kad jau kitąmet lietuviška „versija“ pradės realius darbus.
Veikla, kur atsiranda vidinis pasitenkinimas  (5)
2014 m. gruodžio 5 d. 08:31
Gruodžio penktąją, tarptautinę savanorių dieną už ekonominę ir socialinę plėtrą, VšĮ „Actio Catholica Patria“ savanorių koordinatorė Almanė Pakrijauskaitė „Žinių radijui“ sakė, kad savanorystės nauda yra visapusiška.
Ko nereikėtų išbraukti iš savo CV  (14)
2014 m. lapkričio 30 d. 16:00
Ketinate siųsti savo gyvenimo aprašymą ir nesate tikri, ar įtraukti informaciją apie savanorystę? Baiminatės, kad niekas į tai rimtai nežiūrės? Nustebsite.
Maltoje savanoriavusios lietuvės kasdienybė: ravėjimas ir vėžlių prausimas  (8)
2014 m. lapkričio 30 d. 10:00
Daugiau kaip prieš metus susikroviau lagaminą ir išvažiavau metams į Maltą. Išėjau iš darbo, palikau draugus, šeimą ir išskridau gelbėti vėžlių. Skambėjo juokingai net man pačiai, bet labai norėjau pakeisti aplinką, patirti nuotykių ir padirbėti su gyvūnais.
P. Urbšys. Apie galingiausią Lietuvos ginklą  (35)
2014 m. lapkričio 24 d. 15:39
Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime Lietuvos Šaulių sąjungos konferencijoje „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“ nuskambėjo tokie žodžiai: „Galingiausias Lietuvos ginklas yra jos žmonių pasirengimas ginti savo žemę ir laisvę. Turime kalbėti apie visuomenės aktyvų neginkluotą dalyvavimą valstybės gynyboje. Kiekvieno mūsų indėlis gali būti įvairus: nuo atsparumo propagandai ir kibernetinės erdvės stiprinimo iki transporto ar aprūpinimo organizavimo“.
S. Skvernelis: pareigūnai pasiruošę ginti valstybę nekonvenciniame kare  (67)
2014 m. lapkričio 21 d. 13:37
Šalies vidaus pajėgos pasirengusios talkinti kariuomenei ginant šalį nekonvenciniame kare, tačiau pareigūnus dar būtina aprūpinti tinkamomis priemonėmis, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis .