savanorystė

Maltiečių gerumo akcija pralenkė buvusias  (25)
2016 m. vasario 3 d. 20:21
„Maltiečių sriuba 2015“ buvo ypatinga ne tik dėl savo jubiliejinės sukakties, ji gerokai lenkė iki šiol buvusias akcijas savo išaugusiu mastu, renginių ir dalyvių gausa bei išsiplėtusia geografija. Ir šiaip ji buvo kiek kitokia nei anksčiau, daug kas vyko kitaip, pirmą kartą, teigia akcijos organizatoriai maltiečiai.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Dėl ko šiandien aukotųsi Lietuvos didvyris?  (5)
2016 m. vasario 1 d. 13:00
Žodis „didvyris“ skirtingiems žmonėms turi vis kitokią prasmę. Karo metu didvyriais yra vadinami tie, kurie nužudo kuo daugiau priešų kareivių, įvykus katastrofai, žmonės didvyriais vadina tuos, kurie rizikuodami savo gyvybėmis gelbsti kitus, lietuvių literatūroje didvyriais dažniausiai vadinami tie, kurie Lietuvai sunkiais metais kaip tik įmanydami stengėsi išsaugoti šios šalies tradicijas ir jos tautiškumą. Tačiau kokį elgesį šių laikų lietuviai vadintų didvyrišku?
Karjeros laiptai: trys būdai, kaip jais pakilti  (7)
2016 m. sausio 29 d. 00:00
Pabodo klausyti, kaip jūsų kolegos ir draugai džiaugiasi nuostabia karjera ? Jų atlyginimas didėja, darbo sąlygos – gerėja, o ir užduotys aukščiau – įdomesnės. Jūs laukiate pasiūlymo, bet kantrybės taurė – perpildyta. Jūs norite kilti aukščiau?
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Ką dvyliktokai galvoja apie mokyklą?  (1)
2016 m. sausio 28 d. 11:38
Mes, Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio narės, kartu su savo vadove Renata Kisnieriene, rašome straipsnius į rajoninius laikraščius, kuriame rašinius, imame interviu, dalyvaujame konkursuose ir olimpiadose. Savanorystė – jėga. Mums patinka šis darbas ir mes norime, kad kiti žmonės kuo daugiau žinotų apie gimnazijos bendruomenės gyvenimą. Šis interviu – apie abiturientus.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Gimnazijos moksleiviai siekia ypatingo apdovanojimo  (1)
2016 m. sausio 26 d. 13:14
Pasirodo, kad mūsų gimnazija turi drąsuolių, nusprendusių išmėginti savo jėgas ir kopti mažais laipteliais iki išsvajotojo apdovanojimo. Kalbu apie apdovanojimų programą „DofE“. Turbūt daugelis gerai jau žinote, kas yra „DofE“ ( The Duke of Edinburgh's International Award ), bet vis dėlto priminsiu, kad tai pasaulyje pirmaujanti jaunimo apdovanojimų programa, kurioje dalyvaudamas kiekvienas gali patirti daugybę nuotykių, susirasti draugų, atrasti savo slaptus talentus ar geriau pažinti save bei kitus.
Afrikoje savanoriavusi S. Mykolaitytė vis dar nepamiršo termitų skonio ir agresyvių stručių  (17)
2016 m. sausio 17 d. 18:56
Retas patikėtų, jog modeliu dirbanti bei seksualiomis fotosesijomis neretai pasidalijanti Solveiga Mykolaitytė savo noru galėtų išvykti savanoriauti į Afriką. Laukinėje gamtoje tykantys pavojai, gyvenimas su daugybe nepažįstamų žmonių viename kambaryje, vabzdžių ragavimas, protarpiais dingstantis vanduo bei baimė nakčiai palikti pravirą langą – tai tik maža dalis prie patogaus gyvenimo būdo pripratusiai merginai tekusių iššūkių. Visai neseniai linkėjimų bei kvietimo sugrįžti į džiungles sulaukusi Solveiga ir vėl gyvena ten patirtomis emocijomis.
D. Grybauskaitė: Laisvės dovana būtina naudotis atsakingai  (84)
2016 m. sausio 13 d. 08:55
Lietuvai 25-ąjį kartą minint tragiškų Sausio 13 -osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymi, kad atmintiną Sausio 13-ąją prieš ketvirtį amžiaus Lietuva laimėjo vieną didžiausių savo pergalių ir gavo nepamirštamą istorinę pamoką, kad Nepriklausomybę ir laisvę gali apginti tik visos tautos vienybė.
Svajonių darbas, už kurį nemoka nė cento: tarp savanorių – ir žinomi veidai
2016 m. sausio 12 d. 00:00
Vasario 4-7 dienomis Vilniuje vėl šurmuliuos tradicinė žiemos - pavasario sezono „Mamų mugė". Tūkstančius mamų ir tėčių visoje Lietuvoje atsakingam ir protingam vartojimui suvienijanti idėja daugumai yra ypatinga bei artima dar ir dėl kito aspekto - savanorystės skatinimo.
Prezidentė apžvelgs padėtį šalyje ir prioritetus  (160)
2016 m. sausio 6 d. 17:11
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį rengia spaudos konferenciją, kurioje apžvelgs padėtį šalyje ir svarbiausius valstybės prioritetus 2016-aisiais. Prieš spaudos konferenciją Prezidentė pateikia svarbiausių savo praėjusių metų darbų apžvalgą.
Svetimos šeimos gyvenimą apvertęs 19-metis: nei kas geria, o vaizdelis kraupus  (162)
2016 m. sausio 6 d. 16:31
19-metis Viktoras Jermolovas prabanga ir turtais pasipuikuoti niekada negalėjo. Naujojoje Akmenėje gimęs vaikinas augo su dar keturiomis seserimis ir broliais, o didelė šeima buvo priversta skaičiuoti kiekvieną centą. Tačiau, nors likimas patogiu gyvenimu neapdovanojo, didelės širdies vaikinui – tikrai nepagailėjo.
Siūlo alternatyvą brangiems komandos formavimo seminarams  (2)
2015 m. gruodžio 29 d. 17:48
Daugybė bendrovių šiandien siūlo įvairius komandų formavimo seminarus, kurie neretai brangiai kainuoja. Tačiau yra ir geresnė idėja` – ar norėtumėte kartu su savo kolegomis užsiimti prasminga veikla, padėti sunkiau gyvenantiems ir kartu išmokti dirbti komandoje? Tokią alternatyvą verslo bendrovėms nuo šiol siūlo merginos iš organizacijos „Socialinis veiksmas“.
Neįkliūkite į spąstus: papasakojo, kaip gudrauja darbdaviai  (314)
2015 m. gruodžio 29 d. 11:56
Prasidėjus naujai tarpšventinei darbo savaitei, tenka trumpam grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Man, šiuo metu ieškančiai darbo, tas „įprastumas“ yra darbo skelbimų skaitymas ir darbo rinkos stebėsena. Šįkart noriu su jumis pasidalinti savo įžvalgomis apie būdus, padedančius darbdaviams gauti nemokamos ar labai pigios darbo jėgos.
Istorijos, kai po vestuvių praranda nekaltybę visomis prasmėmis  (39)
2015 m. gruodžio 17 d. 15:06
Vyrų sumuštos moterys, prekybos žmonėmis aukos, našlaitės, neturinčios, kur gyventi, taip pat socialinės rizikos šeimoms priklausančios mamos su vaikais – visi šie žmonės susitinka su Vilniaus miesto krizių centro, kitaip vadinamo motinos ir vaiko pensiono, vadove Nijole Dirsiene.
„Knygų Kalėdos“ džiugino Kauno vaikų globos namų auklėtinius
2015 m. gruodžio 8 d. 19:27
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos “ jau penktą kartą keliauja per Lietuvą, kviesdama skaityti ir dovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekoms ir ne tik. Šiais metais akcija pristato naują iniciatyvą – „Knygų Kalėdų“ savanorius. Šalies bibliotekos kviečia visus skaityti mėgstančius žmones tapti savanoriais ir su knyga keliauti į vaikų bei senelių globos namus, dienos centrus, šeimynas.
Ką vietoj pinigų daktarams duoda italai?  (54)
2015 m. gruodžio 7 d. 01:53
Italė Oriana Sipala medicinos studijas iškeitė į filosofijos ir kuriam laikui atvyko savanoriaujanti Lietuvoje. Mergina papasakojo, kiek uždirba medikai ir kaip jiems atsidėkojama.
Per LRT televiziją - pirmieji iškilmingi neįgaliųjų apdovanojimai  (1)
2015 m. gruodžio 2 d. 11:58
„Tai buvo vakaras, kai širdys virpėjo ir ministrams, ir nominantams. Džiaugsmas buvo garsus, o plojimai tylūs. Tai buvo pagarbos ir žmogiškumo valandos, per kurias nenustojama žavėtis vieni kitais, juk už kiekvieno – žygdarbis“, – iš karto po koncerto, skirto Tarptautinei neįgaliųjų dienai, įrašo kalbėjo vedėja Edita Mildažytė .
Jau aišku, kada vyks masiškiausia Lietuvoje švarinimosi akcija  (7)
2015 m. lapkričio 20 d. 11:02
Všį „Mes DAROM“ kiekvienais metais balandžio mėnesį organizuoja jau tradicija tapusią akciją DAROM. Penktadienį akcijos organizatoriai pranešime spaudai paskelbė, kada kitais metais vyks renginys ir kokios sritys bus prioritetinės.
Lietuvos aklųjų bibliotekoje – garsių darbų metas  (3)
2015 m. lapkričio 4 d. 11:52
Regėjimo negalią turintiems žmonėms Lietuvoje atsiveria vis daugiau galimybių mėgautis literatūros kūriniais ir kitais leidiniais – Vilniuje įsikūrusi Lietuvos aklųjų biblioteka aktyviai siekia gerinti aklųjų ir silpnaregių gyvenimo kokybę, vienintelė šalyje leisdama garsinius leidinius.
Prezidentė su Maltos ordino vadovu apsikeitė apdovanojimais  (50)
2015 m. spalio 28 d. 19:55
Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Maltos ordino Didžiuoju Magistru kunigaikščiu Matthew Festingu trečiadienį apsikeitė valstybiniais apdovanojimais.
D. Grybauskaitė popiežiui veža išskirtines dovanas  (105)
2015 m. spalio 28 d. 06:50
Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį vyksta į Vatikaną susitikti su popiežiumi Pranciškumi ir žada jį pakviesti atvykti į Lietuvą.
Prezidentei D. Grybauskaitei - aukščiausias Maltos ordino apdovanojimas  (209)
2015 m. spalio 26 d. 12:42
Prezidentei Daliai Grybauskaitei skirtas Maltos ordino apdovanojimas „Pro merito Melitensi" su aukso grandine. Tai aukščiausias Maltos ordino apdovanojimas, skiriamas už ypatingus nuopelnus skatinant labdaringą veiklą, savanorystę, humanitarines vertybes ir paramą kenčiantiesiems.
Šunelį priglaudusi pora nė minutę nepasigailėjo  (2)
2015 m. spalio 25 d. 09:40
Viskas prasidėjo nuo pirmojo šuns, kai man suėjo 18 metų. Tada po kelių metų atsirado katė. Dar po kelių metų prasidėjo savanorystė gyvūnų prieglaudoje „Penkta koja“ ir dabar jau baigiasi treti metai ten. Persikėlusi į naują būstą ilgai sau vietos neradau, nes pirmasis šuo liko mamai, o katės man buvo per mažai.
Kas svarbiau: išsilavinimas, tarptautinė patirtis ar asmeninės savybės?  (7)
2015 m. spalio 13 d. 11:13
Ar verta studijų metais studijuoti arba atlikti praktiką užsienyje? Tarptautinė patirtis – viena iš tų jaunystės patirčių, gausiai apipintų legendomis. Draugai ir pažįstami ragina išvykti studentų mainams, nes susirasi naujų draugų, bent pusmetį nereiks atsakingai mokytis, pažinsi kitą šalį ir pakeliausi.
Vilniečiai nesuprastų: provincijoje klesti abejingumas ir nedarbas  (59)
2015 m. spalio 12 d. 19:33
Dažnai matome ir girdime sėkmingų jaunuolių istorijas, kurie įsteigė savo verslus Lietuvoje ar užsienyje, susilaukė didžiųjų kompanijų paramos ar padarė stulbinamą karjerą. Deja, tikrai ne visi jaunuoliai Lietuvoje tokie: tokių mažuma, vos keletas procentų.
Tėvynėje savanoriavusi lietuvė papasakojo, kaip gavo darbą Norvegijoje  (7)
2015 m. spalio 12 d. 12:28
Aštuonerius metus „Vaikų linijoje“ savanoriavusi ir dirbusi Giedrė Aleliūnaitė jau beveik metus konsultuoja Norvegijoje gyvenančius vaikus. Giedrės teigimu, psichologės darbą jaukaus miestelio Egersund psichiatrinėje poliklinikoje jai padėjo gauti iš „Vaikų linijos“ gauta rekomendacija ir savanoriaujant įgyti praktiniai psichologijos įgūdžiai bei žinios.
Tai, ką išvydo auksu ir deimantais garsėjančioje šalyje, lietuvę šokiravo  (143)
2015 m. spalio 11 d. 14:04
Įsivaizduokime šalį, pirmaujančią pasaulyje pagal aukso ir deimantų gavybą bei esančią viena pagrindinių kakavos eksportuotojų pasaulyje. O dabar, įsivaizduokime vaiką atsikėlusį ankstyvų rytą ir basomis einantį į ūkį padėti tėvams, o vėliau, nusiprausus ir apsiavus savo vienintelius batus, 9 valandą ryto sėdintį perpildytos mokyklos išklerusiame suole.
A. Saulaitis. Sovietai užnuodijo bendruomenę  (296)
2015 m. spalio 10 d. 06:00
Nuo mažens sekėme okupuotos Lietuvos gyvenimą įvairiausiais būdais, taip pat ir spaudą iš Lietuvos. Mano filosofijos magistro darbo tema buvo sovietinė istoriografija. Pirmą kartą grįžęs į Lietuvą 1987 lapkritį dešimt dienų galėjau paragauti, ką reiškia gyventi sovietų okupuotoje šalyje.
Mokiniai su šautuvais rankose – netolima realybė mokyklose  (118)
2015 m. rugsėjo 29 d. 18:31
Lankymasis kareivinėse, šaudymas iš pneumatinio šautuvo, pokalbiai su politikais Seime ar rajonų seniūnais. Taip pilietinio ugdymo pamokas įsivaizduoja istorijos mokytojas, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas bei Šaulių sąjungos atstovas Mindaugas Nefas .
Norvegijoje gyvenanti Gintarė: Lietuvoje dar daug kas nesupranta savanorystės sąvokos  (55)
2015 m. rugsėjo 28 d. 12:51
Lietuvės Gintarės aplankytų šalių sąrašas ganėtinai ilgas ir ji neketina sustoti. Šiuo metu Norvegijoje gyvenanti mergina pasakojo apie savo keliones ir kartu su draugu rašomą blogą.