savanorystė

Jau aišku, kada vyks masiškiausia Lietuvoje švarinimosi akcija  (7)
2015 m. lapkričio 20 d. 11:02
Všį „Mes DAROM“ kiekvienais metais balandžio mėnesį organizuoja jau tradicija tapusią akciją DAROM. Penktadienį akcijos organizatoriai pranešime spaudai paskelbė, kada kitais metais vyks renginys ir kokios sritys bus prioritetinės.
Lietuvos aklųjų bibliotekoje – garsių darbų metas  (3)
2015 m. lapkričio 4 d. 11:52
Regėjimo negalią turintiems žmonėms Lietuvoje atsiveria vis daugiau galimybių mėgautis literatūros kūriniais ir kitais leidiniais – Vilniuje įsikūrusi Lietuvos aklųjų biblioteka aktyviai siekia gerinti aklųjų ir silpnaregių gyvenimo kokybę, vienintelė šalyje leisdama garsinius leidinius.
Prezidentė su Maltos ordino vadovu apsikeitė apdovanojimais  (50)
2015 m. spalio 28 d. 19:55
Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Maltos ordino Didžiuoju Magistru kunigaikščiu Matthew Festingu trečiadienį apsikeitė valstybiniais apdovanojimais.
D. Grybauskaitė popiežiui veža išskirtines dovanas  (105)
2015 m. spalio 28 d. 06:50
Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį vyksta į Vatikaną susitikti su popiežiumi Pranciškumi ir žada jį pakviesti atvykti į Lietuvą.
Prezidentei D. Grybauskaitei - aukščiausias Maltos ordino apdovanojimas  (209)
2015 m. spalio 26 d. 12:42
Prezidentei Daliai Grybauskaitei skirtas Maltos ordino apdovanojimas „Pro merito Melitensi" su aukso grandine. Tai aukščiausias Maltos ordino apdovanojimas, skiriamas už ypatingus nuopelnus skatinant labdaringą veiklą, savanorystę, humanitarines vertybes ir paramą kenčiantiesiems.
Šunelį priglaudusi pora nė minutę nepasigailėjo  (2)
2015 m. spalio 25 d. 09:40
Viskas prasidėjo nuo pirmojo šuns, kai man suėjo 18 metų. Tada po kelių metų atsirado katė. Dar po kelių metų prasidėjo savanorystė gyvūnų prieglaudoje „Penkta koja“ ir dabar jau baigiasi treti metai ten. Persikėlusi į naują būstą ilgai sau vietos neradau, nes pirmasis šuo liko mamai, o katės man buvo per mažai.
Kas svarbiau: išsilavinimas, tarptautinė patirtis ar asmeninės savybės?  (7)
2015 m. spalio 13 d. 11:13
Ar verta studijų metais studijuoti arba atlikti praktiką užsienyje? Tarptautinė patirtis – viena iš tų jaunystės patirčių, gausiai apipintų legendomis. Draugai ir pažįstami ragina išvykti studentų mainams, nes susirasi naujų draugų, bent pusmetį nereiks atsakingai mokytis, pažinsi kitą šalį ir pakeliausi.
Vilniečiai nesuprastų: provincijoje klesti abejingumas ir nedarbas  (59)
2015 m. spalio 12 d. 19:33
Dažnai matome ir girdime sėkmingų jaunuolių istorijas, kurie įsteigė savo verslus Lietuvoje ar užsienyje, susilaukė didžiųjų kompanijų paramos ar padarė stulbinamą karjerą. Deja, tikrai ne visi jaunuoliai Lietuvoje tokie: tokių mažuma, vos keletas procentų.
Tėvynėje savanoriavusi lietuvė papasakojo, kaip gavo darbą Norvegijoje  (7)
2015 m. spalio 12 d. 12:28
Aštuonerius metus „Vaikų linijoje“ savanoriavusi ir dirbusi Giedrė Aleliūnaitė jau beveik metus konsultuoja Norvegijoje gyvenančius vaikus. Giedrės teigimu, psichologės darbą jaukaus miestelio Egersund psichiatrinėje poliklinikoje jai padėjo gauti iš „Vaikų linijos“ gauta rekomendacija ir savanoriaujant įgyti praktiniai psichologijos įgūdžiai bei žinios.
Tai, ką išvydo auksu ir deimantais garsėjančioje šalyje, lietuvę šokiravo  (143)
2015 m. spalio 11 d. 14:04
Įsivaizduokime šalį, pirmaujančią pasaulyje pagal aukso ir deimantų gavybą bei esančią viena pagrindinių kakavos eksportuotojų pasaulyje. O dabar, įsivaizduokime vaiką atsikėlusį ankstyvų rytą ir basomis einantį į ūkį padėti tėvams, o vėliau, nusiprausus ir apsiavus savo vienintelius batus, 9 valandą ryto sėdintį perpildytos mokyklos išklerusiame suole.
A. Saulaitis. Sovietai užnuodijo bendruomenę  (297)
2015 m. spalio 10 d. 06:00
Nuo mažens sekėme okupuotos Lietuvos gyvenimą įvairiausiais būdais, taip pat ir spaudą iš Lietuvos. Mano filosofijos magistro darbo tema buvo sovietinė istoriografija. Pirmą kartą grįžęs į Lietuvą 1987 lapkritį dešimt dienų galėjau paragauti, ką reiškia gyventi sovietų okupuotoje šalyje.
Mokiniai su šautuvais rankose – netolima realybė mokyklose  (118)
2015 m. rugsėjo 29 d. 18:31
Lankymasis kareivinėse, šaudymas iš pneumatinio šautuvo, pokalbiai su politikais Seime ar rajonų seniūnais. Taip pilietinio ugdymo pamokas įsivaizduoja istorijos mokytojas, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojas bei Šaulių sąjungos atstovas Mindaugas Nefas .
Norvegijoje gyvenanti Gintarė: Lietuvoje dar daug kas nesupranta savanorystės sąvokos  (55)
2015 m. rugsėjo 28 d. 12:51
Lietuvės Gintarės aplankytų šalių sąrašas ganėtinai ilgas ir ji neketina sustoti. Šiuo metu Norvegijoje gyvenanti mergina pasakojo apie savo keliones ir kartu su draugu rašomą blogą.
Naujas „verkiančių šauktinių“ autorės kūrinys: savanorės  (173)
2015 m. rugsėjo 14 d. 17:48
Audringai nuskambėjusį fotoprojektą „Jie laimėjo loteriją“ kartu su aktore ir laidų vedėja Beata Tiškevič-Hasanova pristačiusi fotografė Neringa Rekašiūtė kariuomenės temos neapleidžia.
L. Duksaitė-Iškauskienė. Savanoriška veikla ir karjera – ar tai suderinama?  (5)
2015 m. rugsėjo 14 d. 12:26
Profesiniams ryšiams užmegzti ir palaikyti skirtame socialiniame tinkle „ LinkedIn “ atlikta apklausa parodė, kad 41 proc. juo besinaudojančių JAV įmonių vadovų buvusią ar esamą savanorišką socialinę darbuotojų bei kandidatų į laisvas pozicijas veiklą laiko tokia pat reikšminga kaip ir profesinę patirtį dirbant už atlygį.
G. Mažeikis. Alternatyvioji karo tarnyba ir pabėgėlių iššūkis  (32)
2015 m. rugsėjo 10 d. 07:52
Kalbėsiu apie žmones, be ginklo ir prievartos priimančius iššūkius, susijusius su masiniais karo pabėgėliais, su miniomis, keliaujančiomis nuo stichinių nelaimių ir ekonominių katastrofų, nuo bado, skurdo ar ligų. Šie žmonės savanoriškai padedantys gelbėti kitų žmonių gyvenimus ar sveikatą nebūtinai save laiko sąžinės prieštarautojais karinei prievolei, bet piliečiais, kurie turi gilius įsitikinimus be ginklo užtikrinti žmonių gerovę ir saugumą.
100 tūkst. eurų vertės bilietas – už gerumą  (2)
2015 m. rugsėjo 2 d. 12:23
Kiek kartų esate padėję mažai pažįstamiems žmonėms visiškai nemokamai? Subūrę juos bendros idėjos įgyvendinimui? Ar sutiktumėte tai daryti kasdien? Po valandą, o gal kelias? Paklausite – „o kas man iš to?“ Būtent tokį klausimą diskusijoje sau ir susirinkusiems uždavė jaunimo asociacijos „ JCI Lietuva “, „Pasaulio ekonomikos forumo Global Shapers tinklas Vilniuje “ ir „ Global Lithuanian Leaders “ ( GLL ) atstovai, rašoma pranešime spaudai.
Žinia moksleiviams: pagrindiniai egzaminai taps vakarykšte diena  (165)
2015 m. rugsėjo 1 d. 05:30
DELFI parašius, o švietimo ir mokslo ministrei pasvarsčius , kad ne tokia jau bloga mintis apskritai atsisakyti brandos egzaminų, nutarėme pasidomėti, ar išsigelbėjimo iš egzaminų perspektyva apskritai įmanoma. O gal tokie radikalūs pokyčiai moksleivių laukia jau netrukus?
J. Olekas. Į privalomąją karo tarnybą aktyviai buriasi savanoriai  (26)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 10:46
Džiaugiuosi, kad pildosi pranašiški Premjero Algirdo Butkevičiaus žodžiai, kad pavyks surinkti šiems metams nustatytą karo prievolininkų skaičių ir turėsime tris tūkstančius savanorių, tad nereikės šauktinių kviesti privalomąja tvarka.
Kviečia į labdaringą renginį, kuriame galite rasti naują geriausią draugą  (5)
2015 m. rugpjūčio 18 d. 14:07
Žymių lietuvių prekinių ženklų mugė, skanus ir dar neragautas maistas, populiarių jaunų grupių koncertai ir būrys mieliausių keturkojų – visa tai galėsite rasti šį sekmadienį „Downtown Forest Hostel & Camping“ kiemelyje vyksiančiame jaukiame labdaringame renginyje „Duok leteną“.
A. Tapinas. Maža ciniko ir egoisto išpažintis  (329)
2015 m. rugpjūčio 18 d. 11:03
Mielas skaitytojau, kadangi bendraujam jau beveik penkis mėnesius, atėjo metas atviram asmeniškam pokalbiui. Ypač, kai aš paskaičiau skaitytojo laišką, kuriame esu vadinamas „donkichotišku idealistu“ .
Verslai, kuriuos užsienyje jau gliaudo , o Lietuvai tai – dar kietas riešutėlis  (26)
2015 m. rugpjūčio 10 d. 20:58
Verslams šiuo metu – tikras pokyčių metas. Susirūpinusieji klimato kaita grūmoja, kad verslas negali ir toliau išlikti toks, koks yra ir privalo atsižvelgti į gamtos poreikius – taupyti resursus, perdirbti žaliavas, inovuotis. Verslininkams keliamas reikalavimas nebūti savanaudžiais, nesivaikyti vien pelno, arba, kitaip tariant, verslaujantys žmonės skatinami susimąstyti apie socialinio verslo vystymą. Apie tai, kas yra socialinis verslas , kaip jis daromas ir kokia iš viso to visiems nauda – DELFI kalbino ūkio ministrą Evaldą Gustą.
Grįžusį iš kariuomenės kažkas lyg trenkė į sieną: niekada nebebus, kaip buvo  (127)
2015 m. rugpjūčio 9 d. 20:50
Vos grįžęs iš kariuomenės jaunas vyras kėlėsi iš lovos ir staiga trenkėsi į sieną taip stipriai, tarsi kažkas iš šalies būtų bloškęs.
Kiek kainuoja buvimas gamtoje?  (3)
2015 m. rugpjūčio 3 d. 11:24
Pastaruoju metu daug kalbama apie saugomų teritorijų lankytojų bilietą, stovyklaviečių mokesčius, nuolat verda diskusijos dėl kainų už renginius bei kitus patyrimus gamtoje. Natūraliai kyla klausimas – ar buvimas gamtoje turi būti mokamas, kausiama pranešime spaudai.
Kokios ekologinės mados vyrauja Amerikoje?
2015 m. liepos 6 d. 00:00
Nenuoširdžią šypseną vadiname plastikine. Niujorke gyvenanti žurnalistė , filmų kūrėja Lina Plioplytė (31 m.) iš savo gyvenimo beveik visiškai išbraukė plastiką ir šypsosi nuoširdžiai. Filmo „Amžinai stilingos“ kūrėjos energijos bei užsidegimo galėtų pavydėti net atominė elektrinė!
Papasakojo, kaip sutaupyti keliaujant: 11 konkrečių patarimų  (57)
2015 m. birželio 28 d. 12:39
Abiturientas ir verslininkas Antanas Bakšys įsitikinęs – laiko veltui švaistyti negalima. Vaikinas dalijasi, jo manymu, vienu svarbiausiu patarimu dabartiniams abiturientams, kuris tiktų ir visiems, nežinantiems, ko nori iš savo gyvenimo.
Studijavo, bet nuėjo į savanorius: pataria visiems neatlimpantiems nuo kompiuterių lepūnėliams  (483)
2015 m. birželio 18 d. 20:07
Nuo šauktinių iki verktinių aptarinėdami privalomosios karo tarnybos klausimą Lietuvoje nuėjome labai daug.
Gruzinė Lietuvą įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio  (14)
2015 m. birželio 13 d. 00:00
„Kad iš tiesų vykstu į Lietuvą, patikėjau tik tada, kai išlipau iš lėktuvo Vilniuje“, – šypsosi Nata Aspanidze. Septyniolik­metė gruzinė tapo šių metų pradžioje surengtos viktorinos apie mūsų šalį nugalėtoja ir pelnė pagrindinį prizą – kelionę į Lietuvą. Natą atlydėjo vyresnioji sesuo Anano. Jau po pirmosios viešnagės dienos emocingosios gruzinės kartojo: „Mylime Vilnių, mylime Lietuvą.“
Prezidentės D. Grybauskaitės metinio pranešimo tekstas  (27)
2015 m. birželio 4 d. 10:27
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį Seime skaitė šeštajį metinį pranešimą. DELFI pateikia visą pranešimo tekstą.