savanorystė

13 pasiūlymų, ką su šeima nuveikti šį savaitgalį
2014 m. balandžio 4 d. 00:00
Kartu su pavasariu į mūsų portalą sugrįžta ir tradicinė savaitgalio šeimai draugiškų renginių apžvalga. Jeigu žinote įdomų renginį, į kurį galima nueiti su šeima ir su vaikais, visada laukiame informacijos el.p. tavovaikas@delfi.lt.
Balandžio 26-ąją vyks jau 7-oji „Darom“ akcija  (10)
2014 m. kovo 21 d. 09:22
Turbūt nėra nė vieno, kuris dar nėra girdėjęs ar nėra dalyvavęs kasmetinėje švarinimosi akcijoje „Darom“, kuri šiais metais vyks jau 7 kartą. Kaip ir kasmet, vis labiau artėjant pavasariui, į Lietuvą su paukščiais sugrįžta dar vienas gražus fenomenas, kuris skatina ne tik pilietiškumą, jaunų žmonių aktyvų laisvalaikį, savanorystę, bet ir kelia aplinkosauginius klausimus.
Nuotykiai Centrinėje Amerikoje. Kaip gyvena Gvatemalos skautai?  (1)
2014 m. kovo 17 d. 14:21
Vieną penktadienio popietę atsitiktinai radau galbūt prieš pusmetį gautą Gvatemalos skautų vadovo kontaktą. Jau po kelių sekundžių rinkau numerį: nusprendžiau, kad šįsyk nė už ką nepraleisiu progos pamatyti, kaip yra skautaujama Gvatemaloje!
Prisiskambinti psichologinės pagalbos telefonu pavyko iš dešimto karto  (9)
2014 m. kovo 12 d. 15:06
Visiems kartais būna labai sunku, kai nežinai ką ir kaip daryti, kai nebematai prasmės iš vis ką nors daryti ar keisti... Kai pasijunti vienišas ir niekam nereikalingas, išduotas ar paliktas. Kaip problemos ir rūpesčiai, atrodo, tampa nebeišbrendami, o gyvenimas - lyg nesibaigiantis košmaras, gali kilti įvairių negerų minčių. Kai nėra su kuo išsišnekėti, kai negali niekuo pasitikėti, kai niekas nepalaiko neapsaugo ir neprižiūri...
Savanorės dienoraštis: puiki infrastruktūra, valkataujantys gyvūnai ir vietinės kultūros bruožai  (16)
2014 m. vasario 23 d. 11:15
Sočio žiemos olimpinės žaidynės skaičiuoja paskutines valandas. Sunku patikėti, kad prabėgo jau visas mėnuo. Nepaisant visos neigiamos išankstinės informacijos ir abejonių dėl šių žaidynių sėkmės, reikia pripažinti, kad organizatoriai atliko puikų darbą.
D. Grybauskaitė moksleiviams papasakojo apie dvejus metus nešiotą kostiumėlį  (175)
2014 m. vasario 6 d. 12:55
Ketvirtadienį Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ sausakimšas – prasidėjo tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „ Mokymasis. Studijos. Karjera 2014“. Parodą atidariusi prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su moksleiviais dalijosi jaunystės prisiminimais.
Panevėžiečius budins iš miego  (22)
2014 m. vasario 4 d. 09:11
Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė džiaugiasi, kad 2014 m. kultūros sostine tapo Panevėžys . Pasak jos, tai bus puiki proga padėti miestelėnams suvokti, kad jie gyvena pasididžiavimo vertame Lietuvos mieste.
Ką daryti, jog visą gyvenimą dirbtum savo svajonių darbą  (22)
2014 m. vasario 3 d. 16:26
Vaikystėje visi svajojame – vienas įsivaizduoja save įžymaus aktoriaus vietoje, kitas mano, jog jam realu tapti kosmonautu, retas kuris norėjo būti buhalteriu, mokytoju ar santechniku. Tačiau viskas pasikeičia, kai iš tiesų ateina metas rinktis – visas svajones dažniausiai nurungia racionalumas ir tikrosios galimybės.
M. Černikovaitė. Ką daryti, jog visą gyvenimą dirbtum savo svajonių darbą  (7)
2014 m. vasario 3 d. 12:44
Vaikystėje visi svajojame – vienas įsivaizduoja save įžymaus aktoriaus vietoje, kitas mano, jog jam realu tapti kosmonautu, retas kuris norėjo būti buhalteriu, mokytoju ar santechniku. Tačiau viskas pasikeičia, kai iš tiesų ateina metas rinktis – visas svajones dažniausiai nurungia racionalumas ir tikrosios galimybės.
Panevėžys su trenksmu pasižadėjo būti patrauklus visus metus  (77)
2014 m. sausio 31 d. 20:37
Penktadienį šviesos ir ugnies sinteze Panevėžys iškilmingai paskelbė savo, kaip 2014 metų Lietuvos kultūros sostinės, renginių pradžią.
D. Grybauskaitė: šiemet įvertinsime, ką Panevėžys turi geriausio  (38)
2014 m. sausio 31 d. 19:49
Penktadienį naujosios Kultūros sostinės Panevėžio šventę pradėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė .
D. Šembero mylimoji O. Zlatkovaitė Lietuvoje ėmėsi širdžiai mielos veiklos  (21)
2014 m. sausio 15 d. 12:12
Futbolininko Deivido Šembero širdies draugė Oksana Zlatkovaitė ėmėsi savanoriškos veiklos. Moteris organizavo paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ koncertą. Renginio metu buvo renkamos aukos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.
2014-ųjų Lietuvos kultūros sostinė Panevėžys paskelbė veiklos programą  (59)
2013 m. gruodžio 25 d. 11:42
2014 metų Lietuvos kultūros sostine išrinktas Panevėžys parengė programą, kurioje didelis dėmesys bus skiriamas pažinčiai su pasaulio šalių kultūromis.
Septynios savaitės Kroatijoje: po darbų – apsilankymas gražiausiame lankytame mieste (II)  (17)
2013 m. gruodžio 15 d. 18:26
Kadangi daug dirbome, laiko keliauti daug neturėjome. Tačiau pavyko kruopščiau ištyrinėti Krk salą. Paaukojome vieną šeštadienį ir nepatingėjome su anksčiausiu autobusu nuvykti į Krk miestelį. Nuvykome ten vos prašvitus, kai miestas dar miegojo. Miestelis žavus, skaidrus vanduo, žydinčios gėlės, palmės, paplūdimiai, švelnus klimatas ir neapsakomai gražus senamiestis su senoviška varpine jo viduryje.
Septynios savaitės Kroatijoje: kaip lietuviams teko dirbti mokytojais (I)  (12)
2013 m. gruodžio 14 d. 14:42
Esame pora – Žilvinas ir Greta. Prieš porą dienų grįžome iš septynias savaites trukusios savanorystės Kroatijoje. Savanorystės metu ne tik garsinome Lietuvos vardą, bet taip pat rengėme interaktyvius užsiėmimus vaikams ir jaunimui apie marketingą (rinkodarą), reklamą bei Europos Sąjungą. Be abejonės, turėjome puikią progą pažinti kitą kultūrą, susipažinti su įvairiais žmonėmis bei pasigrožėti Kroatijos gamta. Taip pat turėjome ilgai trunkančią kelionę namo su traukiniais, kurios metu pasitaikė galimybė aplankyti amžinai skęstantį miestą – Veneciją. Apie visą tai ir dar daugiau norime papasakoti jums.
Jaunimo galia: byra sienos tarp ES ir rytinių kaimynių  (7)
2013 m. gruodžio 11 d. 12:20
Rytų partnerystė yra neginčijamas Lietuvos užsienio politikos prioritetas, kurį, pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai, stengiamasi paversti ir europiniu prioritetu. Tarp daugelio dviejų šalių grupių bendradarbiavimo plotmių – ir jaunųjų ES piliečių bei jaunimo iš rytinių kaimynių ryšiai. Didžiausią dėmesį skiriant per televizorių matomų politikų susitikimams, ekspertų nuomonėms ir verslui, svarbu nepamiršti, kad jaunimas aktyviai griauna ekonominius, politinius, socialinius, kultūrinius barjerus bei kuria ateities galimybes.
Tarptautinę savanorių dieną kauniečiai pažymėjo griausminga būgnų eisena
2013 m. gruodžio 6 d. 16:27
Tykią gruodžio 5–osios popietę Kauno Senamiestį iš žiemos snaudulio budino būgnais skalambijanti žygeivių minia. Dviejų nevyriausybinių organizacijų – „Baltai Juoda“ ir „A. C. Patria“ organizuotoje eisenoje, buvo galima išvysti išraiškingais plakaitais ir transparantais nešiną bei gigantiškais akiniais mūvinčią jaunuolių minią. Praeiviams ji skelbė svarbią žinią: „Šiandien tarptautinė savanorių diena!”.
Vilnietės Eglės istorija: lūšnynuose, tarp sergančių AIDS(FOTO)  (4)
2013 m. gruodžio 2 d. 09:37
Artimųjų siaubui vilnietė Eglė Jončaitė (22 m.) po mokyklos pasirinko ne universitetą, bet Afriką, kur metus lūšnynuose guodė ir mokė sergančius AIDS.
Nuotykiai Centrinėje Amerikoje: mega aitvarų varžybos Gvatemaloje  (2)
2013 m. lapkričio 23 d. 10:55
Kvapą gniaužiantis savaitgalis švenčiant Visų Šventųjų dieną ir Vėlines? Tai įmanoma: sveiki atvykę į Sumpango, Gvatemalą! Lapkričio 1-oji ne tik Gvatemaloje, bet ir visoje Lotynų Amerikoje yra svarbi spalvomis, juoku ir pramogomis pažymima šventė.
Rytų partnerystė: kultūros diplomatija – varomoji jėga geriems užsienio santykiams tarp kaimyninių šalių
2013 m. lapkričio 21 d. 12:13
Lietuva , pirmininkaudama ES Tarybai, išskyrė Rytų partnerystę kaip vieną iš svarbiausių prioritetinių sričių. Šalis suinteresuota Rytuose turėti ekonomiškai stiprias bei perspektyvias kaimynes, kurios orientuotos į europines vertybes ir demokratizaciją.
Moldova: vynas - kaip vanduo, suvenyrai - sovietinė atributika  (14)
2013 m. lapkričio 12 d. 11:31
Ką žinote apie Moldovą? Prieš kelias savaites man į galvą atėjo tik viena mintis – moldavų pasakų knyga, skaityta vaikystėje. Skaityta, iki kol mama neatėmė – neva tos pasakos išskirtinai žiaurios.
Gerieji darbeliai arba visų „Mama Carmen“: istorija apie vaikų namus ir jų globėją  (2)
2013 m. lapkričio 7 d. 15:22
Praėjusį savaitgalį lankiausi labai ypatingoje vietoje ir jau įžengusi pro duris supratau, kad tai bus dar viena neįtikėtina istorija, kuria norėsiu pasidalinti. Vaikų globos namai „Mama Carmen“ iš tiesų yra vienos šeimos inciatyva palaikoma organizacija, kuri negauna jokių dotacijų iš valstybės ar kitų organizacijų. Vaikų namai gyvuoja gerų žmonių dėka, juos kartais paremia bažnyčia ar išskirtinėmis progomis tarptautinės organizacijos.
Ant slenksčio tarp Rytų ir Vakarų: Ukraina  (8)
2013 m. spalio 25 d. 13:23
Ar gruodį jau bus galima nusipirkti lietuviško sūrio Rusijoje? Ar didžiausia Rytų Europos valstybė pagaliau atsigręš į Europos Sąjungą? Ar Ukrainos verslas taps nauju užsienio investicijų objektu? Atsakymai į šiuos klausimus priklausys nuo lapkričio 28 – 29 dienomis Vilniuje vyksiančio Trečio Rytų Partnerystės susitikimo rezultatų.
Vienas pokalbis telefonu, išgelbėjęs gyvybę  (6)
2013 m. spalio 20 d. 16:16
Statistika skelbia, kad vis daugiau europiečių susiduria su psichologinėmis problemomis. Be to, savižudybių skaičius kai kuriose šalyse, taip pat ir Lietuvoje, ne tik nemažėja, bet netgi auga. Kovoti su šia problema imasi tiek ES institucijos, tiek eiliniai žmonės.
„Jaunimo linijos“ savanorė: nuo nuolatinių minčių apie savižudybę atbaidė musmirės  (96)
2013 m. spalio 19 d. 00:01
„Jaunimo linijos“ savanorė jau beveik pusmetį klauso kitų žmonių bėdų – juos guodžia ir išklauso . Mergina šiuos žmones ypač gerai supranta, kadangi ir pati nuo tokių minčių išsivadavo vos prieš keletą metų, taip pat jei teko išgyventi savo prosenelės – seno, bet gyvenimą mylinčio žmogaus – savižudybę.
Nebūtina kaskart pulti vaiko gelbėti, sako „Vaikų linijos“ savanorės
2013 m. spalio 5 d. 14:00
Po smagaus atostogų periodo atėjęs ruduo – naujų patirčių ir darbų metas, kai norisi pasinerti į įdomias veiklas ar įgyti vertingos patirties. Tokią patirtį siūlo „ Vaikų linija “, renkanti naujų savanorių grupę ir ieškanti žmonių, norinčių užsiimti prasminga veika ir padėti vaikams bei paaugliams .
Vaikai tėvus moko taupyti  (4)
2013 m. rugsėjo 18 d. 00:00
Vos spėjai išruošti vaikus į mokyklą, pripirkti jiems mokyklinių reikmenų, o vėstantys orai, žiūrėk, jau ragina peržiūrėti spintas.
Nemokamos stažuotės – daugiau naudos nei žalos
2013 m. rugsėjo 16 d. 12:02
Nors geriausiai būtų, jeigu kiekviena darbo valanda būtų apmokėta, nemokamos jaunimo stažuotės turi teisę egzistuoti. Pirma, stažuotojų apmokymas įmonėms ir organizacijoms dažniau sukelia didesnį vargą, nei atneša naudos. Antra, kai kurios smulkios įmonės ir nevyriausybinės organizacijos apskritai neįpirktų stažuotojų ar papildomų darbo rankų. Trečia, net ir nemokamos stažuotės jaunimui suteikia daug papildomos naudos, nors dėl jos tenka ir nemokamai „parduoti vasarą“.
Nuotykiai Centrinėje Amerikoje. Laiko užmiršta sala - Las Flores  (3)
2013 m. rugsėjo 14 d. 13:33
Las Flores – maža salelė Lago Peten Itza ežere, kurią puošia kolonijinio stiliaus namukai raudonais stogais. Einant lėtu žingsniu paežere per 15 min. galima apsukti visą salą. Kol valgiau pusvalandžio ilgumo pusryčius, mačiau tą patį bėgiką prabėgant keturis kartus.