savanorystė

Kauniečiai pagal žydų pavyzdį kuria savanorišką organizaciją  (37)
2014 m. gruodžio 8 d. 17:26
Kauniečiai ėmėsi kurti savanorių tinklą - „Voluntarius Lt“ - kuris padėtų dirbti specialiosioms tarnyboms – policijai, medikams, ugniagesiams. Organizacija kuriama pagal Izraelyje veikiančios „United Hatzalah“ modelį. Planuojama, kad jau kitąmet lietuviška „versija“ pradės realius darbus.
Veikla, kur atsiranda vidinis pasitenkinimas  (5)
2014 m. gruodžio 5 d. 08:31
Gruodžio penktąją, tarptautinę savanorių dieną už ekonominę ir socialinę plėtrą, VšĮ „Actio Catholica Patria“ savanorių koordinatorė Almanė Pakrijauskaitė „Žinių radijui“ sakė, kad savanorystės nauda yra visapusiška.
Maltoje savanoriavusios lietuvės kasdienybė: ravėjimas ir vėžlių prausimas  (8)
2014 m. lapkričio 30 d. 10:00
Daugiau kaip prieš metus susikroviau lagaminą ir išvažiavau metams į Maltą. Išėjau iš darbo, palikau draugus, šeimą ir išskridau gelbėti vėžlių. Skambėjo juokingai net man pačiai, bet labai norėjau pakeisti aplinką, patirti nuotykių ir padirbėti su gyvūnais.
P. Urbšys. Apie galingiausią Lietuvos ginklą  (35)
2014 m. lapkričio 24 d. 15:39
Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime Lietuvos Šaulių sąjungos konferencijoje „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“ nuskambėjo tokie žodžiai: „Galingiausias Lietuvos ginklas yra jos žmonių pasirengimas ginti savo žemę ir laisvę. Turime kalbėti apie visuomenės aktyvų neginkluotą dalyvavimą valstybės gynyboje. Kiekvieno mūsų indėlis gali būti įvairus: nuo atsparumo propagandai ir kibernetinės erdvės stiprinimo iki transporto ar aprūpinimo organizavimo“.
S. Skvernelis: pareigūnai pasiruošę ginti valstybę nekonvenciniame kare  (51)
2014 m. lapkričio 21 d. 13:37
Šalies vidaus pajėgos pasirengusios talkinti kariuomenei ginant šalį nekonvenciniame kare, tačiau pareigūnus dar būtina aprūpinti tinkamomis priemonėmis, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis .
Nustebino net medikus: nepalaužė nei kankinimai, nei operacijos  (97)
2014 m. lapkričio 8 d. 16:54
Iš žmogaus niekas nieko negali atimti. Taip 90-ojo gimtadienio išvakarėse DELFI teigė Stasė Dzeniuškaitė, ištvėrusi saugumo kankinimus, o visai neseniai atsistojusi ant kojų po sunkių operacijų.
Lauros Imbrasienės rankose – dar viena laida  (13)
2014 m. lapkričio 7 d. 11:58
Esu žmona, mama ir socialiai atsakinga valstybės pilietė, todėl man visada rūpi, kaip gyvena Lietuvos žmonės”, - teigia naujo televizijos žurnalo „Arčiau mūsų” vedėja Laura Imbrasienė . Pasak jos, nauja socialinių aktualijų laida yra puiki galimybė pasigilinti į esamą žmonių padėtį ir pagalvoti apie problemų sprendimus.
Tailande savanoriavusi ir Vietname gyvenusi Marija: keptas šuo čia - joks delikatesas  (1)
2014 m. lapkričio 7 d. 09:00
Šiuo metu Vilniuje gyvenanti Marija Lapinaitė , išgyvenusi nepamirštamus nuotykius savanorystės Tailande ir gyvenimo Vietname metu planuoja ir toliau tęsti savanorišką veiklą – metus ar dvejus padirbėjus svajoja keliauti Indijon, padėti pabėgėliams iš Tibeto. Kelionių liga užsikrėtusi mergina suką žvilgsnį ir Kambodžos link, nori nuvykti į Japoniją… taip pat planuoja grįžti ir į Tailandą. Savanorystė, pasak Marijos, geriausias būdas apkeliauti pasaulį.
Labiausiai vertinama darbuotojų savybė: ko ieško darbdaviai  (26)
2014 m. lapkričio 6 d. 16:54
Aukščiausiai darbdavio vertinama darbuotojo, ypač jauno, savybė – tai smalsumas, „Žinių radijui“ sakė „LOreal“ darbuotojų paieškų vadovas Baltijos šalims Nerius Juzumas.
Jurgis Didžiulis: jei priverstinai tapai „eko“, vadinasi, nepagavai kampo  (4)
2014 m. spalio 29 d. 11:28
Šią savaitę buvo pristatytas Baltijos aplinkos forumo (BEF) tyrimas, kuriuo bandyta nustatyti, kokių nuodingų medžiagų yra mūsų gyvenamoje ar darbo aplinkoje. Šio tyrimo savanoriu tapo ir Jurgis Pranas Didžiulis (34 m.) - muzikantas, dainų autorius. Jurgio ir jo žmonos Erikos Jennings namuose ir įrašų studijoje, jiems savanoriškai sutikus, buvo tirtos dulkės ir jų įtaka žmogaus sveikatai.
Skurdas Lietuvoje: kaip išgyventi keturiese iš 1 703 litų  (101)
2014 m. spalio 15 d. 12:37
Siekdamos prisidėti prie skurdo mažinimo Lietuvoje, nevyriausybinės organizacijos ( NVO ) prezidentūroje pristatė savo pasiūlymus socialinei atskirčiai mažinti.
Klaipėdos r. ieškomi savanoriai gyvūnams padėti  (5)
2014 m. spalio 13 d. 10:15
Ieškome savanorių! Klaipėdos VšĮ „Būk mano draugas“ ieško atsakingų, gyvūnus mylinčių žmonių, savanoriavimui prieglaudoje. Mums labai reikalingi pilnamečiai savanoriai.
Lietuvos maltiečiai agituoja už savanorystę ir labdaringą darbą
2014 m. spalio 10 d. 12:35
Lietuvos maltiečiai mini vienos seniausių pasaulyje labdaros organizacijų – Maltos Ordino – daugiau nei 960 metų veiklos sukaktį ir 900 metų, kai popiežius Paskalis II paskelbė bulę „Pie Postulatio Voluntatis“, kuria patvirtino Šv. Jono ligoninės Jeruzalėje steigėjų ypatingą nepriklausomo katalikiško ordino statusą.
Brangiausiai apmokamos specialybės Lietuvoje  (127)
2014 m. spalio 8 d. 17:01
Darbo užmokestis – vienas iš svarbiausių veiksnių, dažniausiai nulemiančių žmogaus gyvenimą – profesijos pasirinkimą, išsilavinimą ar net gyvenamąją vietą.
„Vaikų linija“ kviečia savanoriauti: mums reikia tavo ausų!  (1)
2014 m. rugsėjo 29 d. 11:44
Emocinės paramos vaikams ir paaugliams tarnyba „Vaikų linija“ rugsėjo mėnesį Vilniuje bei Kaune vykdo naujų savanorių atrankas. Siūlydama vertingus beveik pusės metų trukmės mokymus, per kuriuos savanoriai įsisavina reikalingas psichologines žinias, „Vaikų linija“ kviečia visus norinčius ir galinčius padėti išklausyti vaikų ir paauglių sunkumus.
Derliaus šventėje Kaune – nuo lašinių iki plaukų džiovintuvų  (9)
2014 m. rugsėjo 26 d. 15:39
Penktadienį Kaune prasidėjo tradicinė Derliaus šventė .
„Istorijos detektyvai“: kada Lietuvoje buvo siekta žydus padaryti laimingus  (84)
2014 m. rugsėjo 25 d. 19:38
Dabartinėje visuomenėje yra įsigalėjusi nuomonė, kad lietuviai ir žydai iki II Pasaulinio karo gyveno vienoje teritorijoje, bet skirtinguose pasauliuose. Naujausi tyrinėjimai rodo, kad tai yra mitas, atskleidžia LRT laida „istorijos detektyvai“.
„Mamų mugę“ Vilniuje užplūdo pirmosios vaikus auginančios šeimos  (16)
2014 m. rugsėjo 25 d. 13:38
Ketvirtadienį Vilniuje „Litexpo“ parodų rūmuose prasideda didžiausia Baltijos šalyse sezoninė trijų dienų vaikiškų (iki 14 m.) ir nėščiųjų prekių komiso ir labdaros mugė. Ji tęsis iki sekmadienio.
Patarė, kaip išrinkti vaikui būrelį  (10)
2014 m. rugsėjo 15 d. 15:13
Ši savaitė tėvams – itin įtempta. Mokyklose vyksta įvairios būrelių mugės – mokiniams ir jų tėvams prisistato bene visi neformalaus švietimo organizatoriai ir jų vadovaujamos grupės.
Kitokios atostogos: 4500 litų už dviejų savaičių darbą šalia liūtų  (8)
2014 m. rugsėjo 14 d. 10:00
Nuotykių troškimas veda žmones į kalnus, į tankiausias džiungles, dykumas arba į visiškai kitokią kultūrą bei tradicijas turinčias šalis. Tačiau didžiausias gyvenimo nuotykis gali būti ir savanorystė. Pavyzdžiui, „liūtų užkalbėtojui“ Kevinui Richardsonui priklausančiame „Welgedacht Private Game“ rezervate. Čia nuolat girdėti liūtų riaumojimas, aplink zuja hienos, o didžiųjų kačių elgseną puikiai išmananti komanda gali atsakyti į visus klausimus apie šiuos įspūdingus žvėris. Tiesa, viena maža detalė – dvi savaitės sunkaus darbo ten kainuoja tiek, kiek drybsojimas prabangiame kurorte apsistojus gerame viešbutyje.
Kviečiama „mažinti tylą“: kas trečio jauno žmogaus mirties priežastis – savižudybė  (23)
2014 m. rugsėjo 11 d. 13:09
2013 m. nusižudė 181 jaunas žmogus (15-29 m.). Tai sudaro 29 proc. visų jaunų žmonių mirčių, t. y. beveik kas trečio jauno žmogaus mirties priežastis – savižudybė. Keturi iš penkių nusižudžiusių jaunų žmonių – vaikinai.
Kampanija „Sumažink tylą“ kviečia prisidėti prie savižudybių problemos sprendimo  (6)
2014 m. rugsėjo 11 d. 00:00
Kampanija siekia telkti Lietuvos visuomenę savižudybių problemos sprendimui ir kviečia mažinti tylą.
Kelionė autostopu Pietų Amerikoje: savanorystė lūšnyne ir bandymas pagrobti  (14)
2014 m. rugsėjo 7 d. 22:01
Keliavimas pakeleivingais automobiliais po Pietų Ameriką lietuvei Mintautei Jurkutei ir jos draugei ispanei Lajai buvo ne tik pramoga, bet ir išbandymas. Alkis ir nuovargis tapo jų palydovais, o budrumas ir sumanumas – tikras išsigelbėjimas. Merginos pastogės Pietų Amerikoje ieškojosi ne tik pasitelkdamos coaching paslaugas, bet ir pasikliovė tenykščių kilniaširdiškumu – siūloma nakvyne lūšnyne tarp tarakonų.
Karjeros specialistai pataria nelaukti – metas prašyti didesnės algos  (14)
2014 m. rugsėjo 6 d. 19:59
Specialioje DELFI euro įvedimui skirtoje rubrikoje skaitytojas uždavė klausimą – „Ar įvedus eurą reikės iš naujo pasirašyti darbo sutartį, kur atlyginimo dydis bus įvardytas eurais?“ . Šis klausimas privertė suklusti ir darbo šiuo metu ieškančius ar jį keisti norinčius asmenis. Jie domėjosi, kada palankiau ieškoti darbo, – prieš ar po euro įvedimo.
Po metų iš Zambijos grįžusi lietuvaitė: nuotykiai tykojo kas sekundę  (29)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 09:03
Artimųjų siaubui vilnietė Eglė Jončaitė (22 m.) po mokyklos pasirinko ne universitetą, bet Afriką, kur metus lūšnynuose guodė ir mokė sergančius AIDS .
Protestuotojai Ukrainoje persigrupavo: dabar jie užsiima nauja veikla  (161)
2014 m. rugpjūčio 26 d. 19:04
Ukrainos Ivano Frankivsko miesto ir rajono savivaldybės pastatas sekmadienį dunkso kaip ramybės oazė, tačiau tai tik pirmas įspūdis. Iš tiesų pastate nuo Maidano laikų reziduoja buvę protestuotojai.
„Forum One“ taps vertingos praktikos ir pažinčių vieta jaunimui  (5)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 14:27
Rekordinį savanorių skaičių pernai pritraukusi didžiausia verslo ir lyderystės konferencija „ Forum One “ šiemet kviečia prisijungti dar daugiau pagalbininkų.
Sibire keliavusių lietuvių patirtis: pavojingo žygio metu naktimis tekdavo saugotis ir laukinių žvėrių  (13)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 14:03
Pasaulio lietuvių vienybės dieną, liepos 17 d., į tautos tragedijos ir tvirtybės atspindžiu tapusį Sibirą buvo palydėta tryliktoji ekspedicija kartu su jaunimo pilietiškumą ir patriotiškumą ugdančiu projektu „ Misija Sibiras 2014”. Po dviejų savaičių žygio, rūgpjūčio 1 d. ankstyvą rytą, 15 jaunų žmonių komanda grįžo traukiniu kupini įspūdžių. „Nemanau, kad mes būtume įveikę šią ekspediciją ir įgyvendinę išsikeltus tikslus kaip atskiri individai – komandinis darbas buvo svarbiausias vedlys“, - šyptelėjo „Misija Sibiras 2014” dalyvis Lukas Červonikovas.
Ar socialiazijos centrų auklėtiniai – „į pasaulį paleista gyva mėsa“: ką mano DELFI komentatoriai  (87)
2014 m. liepos 31 d. 18:19
Ar tikrai vaikų socializacijos centre gyvenantys nepilnamečiai iš juos auklėti turėjusių pedagogų patyrė ne tik psichologinį, bet ir fizinį smurtą? O gal tik viską išsigalvojo? Ar reikia pateisinti pedagogus, jeigu jie ir smurtavo prieš sunkaus charakterio vaikus?