savanorystė

Nuotykiai Centrinėje Amerikoje. Gvatemalos pavojai: apie saugumą, vagystes ir plėšimus  (7)
2014 m. liepos 22 d. 16:24
Vieną rytą mano kolegė pulte įpuolė į darbą verkdama. Mačiau, kad vis dar buvo šoke. Kai ji po kurio laiko šiek tiek nusiramino, sugebėjo papasakoti, kad ją apiplėšė belaukiančią žalio signalo prie šviesoforo. Ji vairavo automobilį, o plėšikas iš šono privažiavo motociklu... Ir šaunamuoju ginklu pabeldė į vairuotojo langą.
Psichologės patarimai besirenkantiems specialybę: ką svarbu žinoti
2014 m. liepos 3 d. 00:00
Vasara - apsisprendimo metas abiturientams ir kitiems, besiruošiantiems rinktis mokymosi įstaigas. Teiravomės Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto Psichologijos katedros docentės Julitos Navaitienės, kaip abiturientams, pasimetusiems specialybių gausoje, pasirinkti tinkamą specialybę?
„Velomaratonas“ stiprina pajėgas ir kviečia registruotis savanorius  (2)
2014 m. birželio 26 d. 12:47
Didžiausio dviračių renginio Lietuvoje „ Velomaratonas “ organizatoriai stiprina pajėgas. Visi aktyvūs piliečiai yra kviečiami prisijungti prie organizacinės šio renginio komandos. Penktą kartą organizuojamas „Velomaratonas“ yra atviras entuziastingiems žmonėms ir kviečia prisijungti naujas patirtis bei atsakomybes išbandyti norinčius savanorius.
Pusmetį klajojo ten, kur pragyventi galima už kelis dolerius per dieną  (114)
2014 m. birželio 22 d. 00:01
Per pusmetį 27-erių Sandra Pangonytė išmaišė visą Pietryčių Aziją. Mergina statė namus taifūno nusiaubtuose Filipinuose, vaikus mokė muilu plauti rankas, o Balio salos gyventojus pratino prie žemdirbystės.
Psichologė pataria: renkantis specialybę, reikia įsiklausyti ne tik į protą, bet ir į jausmus  (9)
2014 m. birželio 19 d. 00:01
Artėjanti vasara – apsisprendimo metas abiturientams ir kitiems, besiruošiantiems rinktis mokymosi įstaigas. Teiravomės Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto Psichologijos katedros docentės Julitos Navaitienės, kaip abiturientams, pasimetusiems specialybių gausoje, pasirinkti tinkamą specialybę?
Nemokami vasaros malonumai toms, kurios nenori nuobodžiauti
2014 m. birželio 11 d. 09:16
Pagaliau ir vėl atėjo tas metų laikas , kuomet net norėdama neįvardintum, kokia šiandien savaitės diena, kada gali sau leisti eiti miegoti paryčiais, o keltis popiet. Vis dėlto, vasara kartu su visais savo malonumais atneša ir dilemą – ką veikti? Gerai toms, kurios jau iš anksto suplanavo, jog lies prakaitą dirbdamos, gerai ir toms, kurios gali sau leisti keliauti, prabangiai atostogauti ar lankyti tikrai ne kiekvieno kišenei skirtus kursus.
9 dalykai, kuriuos išmokau iš savo „eks“  (47)
2014 m. birželio 6 d. 10:47
Į tą pačią upę bridau du kartus ir galiu pasakyti, jog trečio karto nebus. Ne todėl, kad trečias kartas nemeluoja!
Poliglotas – apie tai, kaip išmokti užsienio kalbą  (78)
2014 m. gegužės 24 d. 09:50
Išmokti bet kurią kalbą nesudėtinga, svarbiausia tai daryti įdomiai ir nesėdėti prie nuobodžių pratimų, sako poliglotas , filosofijos mokslų daktaras Gediminas Degėsys.
Kas yra geras CV: 6 sekundės darbdaviui sužavėti  (10)
2014 m. gegužės 16 d. 10:30
Jauni žmonės dažniausiai negali pasigirti didele darbo patirtimi, tačiau tai nebūtinai gali sukliudyti įsidarbinti svajonių įmonėje. Patyrę specialistai teigia, kad tinkamas gyvenimo aprašymas gali atverti ne vienas duris. Tereikia potencialiems darbdaviams konkrečiai, motyvuotai ir keliais sakiniais prisistatyti taip, kad neliktumėte nepastebėtas.
Kaip nepaslysti renkantis pirmąjį darbą?  (2)
2014 m. gegužės 14 d. 09:48
Mokslo metams artėjant į pabaigą, vis daugiau studentų ima dairytis pirmojo darbo. Nors daugelis jų entuziastingai vertina darbdavių pasiūlymus, specialistai įspėja, kad nereiktų skubėti priimti sprendimo ir pradėti dirbti bet kur.
Gyvūnų mylėtojams - viliojantis pasiūlymas  (6)
2014 m. gegužės 6 d. 10:21
Myli gyvūnus ir nori prisidėti prie jų gerovės kūrimo? Nori padėti beglobiams gyvūnams surasti mylinčius namus, namų laukimą padaryti šiltą, sotų ir kupiną meilės? Nori gerai praleisti laiką ir susipažinti įdomiais žmonėmis? Tuomet savanorystė gyvūnų globos organizacijoje, kaip tik tau. Mūsų organizacijos savanoriai kuria draugišką ir geresnį pasaulį beglobiams gyvūnams.
Naujas būdas užsidirbti – pinigai už gerumą  (4)
2014 m. gegužės 4 d. 14:15
Apie verslo pradžią galvojantys lietuviai 2014 m. pabaigoje gali sulaukti naujų paskatų – Vyriausybėje planuojama pateikti strategiją, koncentruotą į socialinio verslo vystymą. Iki šiol ryškios koncepcijos neturėjusi verslo rūšis Lietuvoje pradės įgauti įstatyminę formą, nors Europos Sąjungoje socialinis verslas senokai įtrauktas į prioritetus. Mūsų šalyje tai kol kas neatrasta niša, bet į dienos šviesą kelią skinasi keletas sėkmingų projektų, kurie spėjo pakeisti bendruomenių gyvenimus.
Ką reiškia savanoriauti su aklaisiais  (4)
2014 m. gegužės 1 d. 09:00
Trumpai ir aiškiai: kas yra laikoma savanoryste? Yra trys kertiniai taškai: pirma – savanorystė yra veikla, pasirenkama savo noru, antra - ji turi būti pelno nesiekiančioje institucijoje ir trečia - naudinga visuomenei. Šio mėnesio tema - savanorystė Lietuvos aklųjų bibliotekoje.
Per akciją „DAROM“ suktus tvarkytojus prižiūrės garsūs Lietuvos žmonės  (14)
2014 m. balandžio 23 d. 11:10
Artėjant didžiajai akcijos „DAROM“ dienai norinčių tapti „DAROM“ patruliais gretos pildosi garsiais šalies žmonėmis. Prie akcijos patrulių prisijungė dainininkas Edgaras Lubys („Amberlife“), Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas bei grupių „Naujosios pupytės“ ir „POP ladies“ narė Oksana Pikul . Organizatoriai visiems norintiems prisijungti, praneša, jog registracija į „patrulius“ pratęsiama iki balandžio 23d.
13 pasiūlymų, ką su šeima nuveikti šį savaitgalį
2014 m. balandžio 4 d. 00:00
Kartu su pavasariu į mūsų portalą sugrįžta ir tradicinė savaitgalio šeimai draugiškų renginių apžvalga. Jeigu žinote įdomų renginį, į kurį galima nueiti su šeima ir su vaikais, visada laukiame informacijos el.p. tavovaikas@delfi.lt.
Balandžio 26-ąją vyks jau 7-oji „Darom“ akcija  (10)
2014 m. kovo 21 d. 09:22
Turbūt nėra nė vieno, kuris dar nėra girdėjęs ar nėra dalyvavęs kasmetinėje švarinimosi akcijoje „Darom“, kuri šiais metais vyks jau 7 kartą. Kaip ir kasmet, vis labiau artėjant pavasariui, į Lietuvą su paukščiais sugrįžta dar vienas gražus fenomenas, kuris skatina ne tik pilietiškumą, jaunų žmonių aktyvų laisvalaikį, savanorystę, bet ir kelia aplinkosauginius klausimus.
Nuotykiai Centrinėje Amerikoje. Kaip gyvena Gvatemalos skautai?  (1)
2014 m. kovo 17 d. 14:21
Vieną penktadienio popietę atsitiktinai radau galbūt prieš pusmetį gautą Gvatemalos skautų vadovo kontaktą. Jau po kelių sekundžių rinkau numerį: nusprendžiau, kad šįsyk nė už ką nepraleisiu progos pamatyti, kaip yra skautaujama Gvatemaloje!
Prisiskambinti psichologinės pagalbos telefonu pavyko iš dešimto karto  (9)
2014 m. kovo 12 d. 15:06
Visiems kartais būna labai sunku, kai nežinai ką ir kaip daryti, kai nebematai prasmės iš vis ką nors daryti ar keisti... Kai pasijunti vienišas ir niekam nereikalingas, išduotas ar paliktas. Kaip problemos ir rūpesčiai, atrodo, tampa nebeišbrendami, o gyvenimas - lyg nesibaigiantis košmaras, gali kilti įvairių negerų minčių. Kai nėra su kuo išsišnekėti, kai negali niekuo pasitikėti, kai niekas nepalaiko neapsaugo ir neprižiūri...
Savanorės dienoraštis: puiki infrastruktūra, valkataujantys gyvūnai ir vietinės kultūros bruožai  (16)
2014 m. vasario 23 d. 11:15
Sočio žiemos olimpinės žaidynės skaičiuoja paskutines valandas. Sunku patikėti, kad prabėgo jau visas mėnuo. Nepaisant visos neigiamos išankstinės informacijos ir abejonių dėl šių žaidynių sėkmės, reikia pripažinti, kad organizatoriai atliko puikų darbą.
D. Grybauskaitė moksleiviams papasakojo apie dvejus metus nešiotą kostiumėlį  (175)
2014 m. vasario 6 d. 12:55
Ketvirtadienį Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ sausakimšas – prasidėjo tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda „ Mokymasis. Studijos. Karjera 2014“. Parodą atidariusi prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su moksleiviais dalijosi jaunystės prisiminimais.
Panevėžiečius budins iš miego  (22)
2014 m. vasario 4 d. 09:11
Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė džiaugiasi, kad 2014 m. kultūros sostine tapo Panevėžys . Pasak jos, tai bus puiki proga padėti miestelėnams suvokti, kad jie gyvena pasididžiavimo vertame Lietuvos mieste.
Ką daryti, jog visą gyvenimą dirbtum savo svajonių darbą  (22)
2014 m. vasario 3 d. 16:26
Vaikystėje visi svajojame – vienas įsivaizduoja save įžymaus aktoriaus vietoje, kitas mano, jog jam realu tapti kosmonautu, retas kuris norėjo būti buhalteriu, mokytoju ar santechniku. Tačiau viskas pasikeičia, kai iš tiesų ateina metas rinktis – visas svajones dažniausiai nurungia racionalumas ir tikrosios galimybės.
M. Černikovaitė. Ką daryti, jog visą gyvenimą dirbtum savo svajonių darbą  (7)
2014 m. vasario 3 d. 12:44
Vaikystėje visi svajojame – vienas įsivaizduoja save įžymaus aktoriaus vietoje, kitas mano, jog jam realu tapti kosmonautu, retas kuris norėjo būti buhalteriu, mokytoju ar santechniku. Tačiau viskas pasikeičia, kai iš tiesų ateina metas rinktis – visas svajones dažniausiai nurungia racionalumas ir tikrosios galimybės.
Panevėžys su trenksmu pasižadėjo būti patrauklus visus metus  (77)
2014 m. sausio 31 d. 20:37
Penktadienį šviesos ir ugnies sinteze Panevėžys iškilmingai paskelbė savo, kaip 2014 metų Lietuvos kultūros sostinės, renginių pradžią.
D. Grybauskaitė: šiemet įvertinsime, ką Panevėžys turi geriausio  (38)
2014 m. sausio 31 d. 19:49
Penktadienį naujosios Kultūros sostinės Panevėžio šventę pradėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė .
D. Šembero mylimoji O. Zlatkovaitė Lietuvoje ėmėsi širdžiai mielos veiklos  (21)
2014 m. sausio 15 d. 12:12
Futbolininko Deivido Šembero širdies draugė Oksana Zlatkovaitė ėmėsi savanoriškos veiklos. Moteris organizavo paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ koncertą. Renginio metu buvo renkamos aukos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.
2014-ųjų Lietuvos kultūros sostinė Panevėžys paskelbė veiklos programą  (59)
2013 m. gruodžio 25 d. 11:42
2014 metų Lietuvos kultūros sostine išrinktas Panevėžys parengė programą, kurioje didelis dėmesys bus skiriamas pažinčiai su pasaulio šalių kultūromis.
Septynios savaitės Kroatijoje: po darbų – apsilankymas gražiausiame lankytame mieste (II)  (17)
2013 m. gruodžio 15 d. 18:26
Kadangi daug dirbome, laiko keliauti daug neturėjome. Tačiau pavyko kruopščiau ištyrinėti Krk salą. Paaukojome vieną šeštadienį ir nepatingėjome su anksčiausiu autobusu nuvykti į Krk miestelį. Nuvykome ten vos prašvitus, kai miestas dar miegojo. Miestelis žavus, skaidrus vanduo, žydinčios gėlės, palmės, paplūdimiai, švelnus klimatas ir neapsakomai gražus senamiestis su senoviška varpine jo viduryje.
Septynios savaitės Kroatijoje: kaip lietuviams teko dirbti mokytojais (I)  (12)
2013 m. gruodžio 14 d. 14:42
Esame pora – Žilvinas ir Greta. Prieš porą dienų grįžome iš septynias savaites trukusios savanorystės Kroatijoje. Savanorystės metu ne tik garsinome Lietuvos vardą, bet taip pat rengėme interaktyvius užsiėmimus vaikams ir jaunimui apie marketingą (rinkodarą), reklamą bei Europos Sąjungą. Be abejonės, turėjome puikią progą pažinti kitą kultūrą, susipažinti su įvairiais žmonėmis bei pasigrožėti Kroatijos gamta. Taip pat turėjome ilgai trunkančią kelionę namo su traukiniais, kurios metu pasitaikė galimybė aplankyti amžinai skęstantį miestą – Veneciją. Apie visą tai ir dar daugiau norime papasakoti jums.