savanorystė

Kokios ekologinės mados vyrauja Amerikoje?
2015 m. liepos 6 d. 00:00
Nenuoširdžią šypseną vadiname plastikine. Niujorke gyvenanti žurnalistė , filmų kūrėja Lina Plioplytė (31 m.) iš savo gyvenimo beveik visiškai išbraukė plastiką ir šypsosi nuoširdžiai. Filmo „Amžinai stilingos“ kūrėjos energijos bei užsidegimo galėtų pavydėti net atominė elektrinė!
Papasakojo, kaip sutaupyti keliaujant: 11 konkrečių patarimų  (57)
2015 m. birželio 28 d. 12:39
Abiturientas ir verslininkas Antanas Bakšys įsitikinęs – laiko veltui švaistyti negalima. Vaikinas dalijasi, jo manymu, vienu svarbiausiu patarimu dabartiniams abiturientams, kuris tiktų ir visiems, nežinantiems, ko nori iš savo gyvenimo.
Studijavo, bet nuėjo į savanorius: pataria visiems neatlimpantiems nuo kompiuterių lepūnėliams  (483)
2015 m. birželio 18 d. 20:07
Nuo šauktinių iki verktinių aptarinėdami privalomosios karo tarnybos klausimą Lietuvoje nuėjome labai daug.
Gruzinė Lietuvą įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio  (14)
2015 m. birželio 13 d. 00:00
„Kad iš tiesų vykstu į Lietuvą, patikėjau tik tada, kai išlipau iš lėktuvo Vilniuje“, – šypsosi Nata Aspanidze. Septyniolik­metė gruzinė tapo šių metų pradžioje surengtos viktorinos apie mūsų šalį nugalėtoja ir pelnė pagrindinį prizą – kelionę į Lietuvą. Natą atlydėjo vyresnioji sesuo Anano. Jau po pirmosios viešnagės dienos emocingosios gruzinės kartojo: „Mylime Vilnių, mylime Lietuvą.“
Prezidentės D. Grybauskaitės metinio pranešimo tekstas  (27)
2015 m. birželio 4 d. 10:27
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį Seime skaitė šeštajį metinį pranešimą. DELFI pateikia visą pranešimo tekstą.
Ką gali dirbti mokiniai: 3 eurai nuo buto už laiptinės plovimą  (21)
2015 m. birželio 2 d. 10:03
Kai nusibosta pinigų prašyti iš tėvų, vasara – puikus metas užsidirbti šiek tiek kišenpinigių. Papildomi pinigai visada praverčia, be to, jaunam asmeniui suteikia savarankiškumo.
Išdavė karjeros paslaptis: didžiausios klaidos, kurias gali padaryti  (42)
2015 m. birželio 1 d. 19:26
Ko reikia susikurti sėkmingai karjerai? Į šį klausimą atsakyti buvo bandoma Vilniaus universiteto „ Karjeros dienų “ diskusijoje apie įvairių žmonių karjeros istorijas.
Savanorystė atvedė į karjeros kelią  (1)
2015 m. gegužės 20 d. 11:11
Mažiausiai 98 procentais įvertinti brandos egzaminai merginai leido rinktis tą specialybę, kurios ji labiausiai norėjo. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) pradinio ir priešmokyklinio ugdymo ketvirtakursė Monika Tekutienė sako, kad apsispręsti, kur studijuoti po brandos egzaminų, nebuvo sunku, nes nuo 9 klasės savanoriavo Palaimintojo Jurgio Matulaičio socialiniame centre. Jame dirbo su rizikos grupės vaikais, vėliau – su neįgaliaisiais. „Ši patirtis labai praturtino ir leido suprasti, kad kažką panašaus norėčiau daryti gyvenime“, – pasakoja studentė.
Reikia tik 3 tūkst. jaunuolių, tad kodėl „šaukia“ 37 tūkst.?  (319)
2015 m. gegužės 12 d. 07:39
Krašto apsaugos ministerijoje sudaryti šaukimo į privalomąją karo tarnybą sąrašai. Jie sudaryti naudojant specialią programą su atsitiktinių skaičių generatoriumi, šauktiniai parenkami proporcingai pagal šalies regionus. Iš viso šaukimu šiemet gaus 37 tūkst. jaunuolių.
Dešimtokės kilniaširdiškumas: dėl vėžiu sergančių vaikų nusiskus plikai  (110)
2015 m. gegužės 10 d. 13:59
17-metė Ieva Krivickaitė ryžosi iššūkiui. Ji žada – jei surinks 30 tūkst. eurų vėžiu sergančių vaikų gydymui, nusiskus savo ilgus ir storus plaukus, iš kurių bus padarytas perukas dėl ligos plaukų netekusiai mergaitei.
Nematoma technologijų pusė: kas vyksta po elektronikos mirties?  (7)
2015 m. gegužės 8 d. 19:54
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su jūsų išmestu senu šaldytuvu? Dulkių siurbliu? Televizoriumi? O kaip su sudaužytu išmaniuoju telefonu ar nebeveikiančiu kompiuteriu? Galų gale, ką darote su nebegaliojančia banko kortele?
Premjeras pasirengęs sutvarkyti Žvėryno pakrantes  (10)
2015 m. balandžio 20 d. 13:50
Pirmadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir viešoji įstaiga „Mes Darom “ pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo premjeras įsipareigojo tapti akcijos „Darom“ globėju. Prie bendruomeniška pavasario švente tapusios iniciatyvos Vyriausybės vadovas kviečia aktyviai prisijungti ir Lietuvos gyventojus.
DAROM šiais metais bus dar įdomesnė  (8)
2015 m. balandžio 17 d. 15:05
Vilniuje buvo pasirašytas susitarimas (memorandumas) tarp VšĮ „Mes Darom “ ir didžiausių politinių jaunimo organizacijų Lietuvoje t.y Jaunimo organizacija DARBAS, Jaunųjų konservatorių lyga, Lietuvos liberalus jaunimas, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga.Susitarimo tikslas yra apjungti jėgas ir aktyviai bendradarbiauti aplinkosaugos, savanorystės ir pilietiškumo klausimais.
Galinga karo mašina, iš kurios siūlo mokytis  (430)
2015 m. balandžio 13 d. 12:46
Visuotine karine tarnyba grįstos Izraelio ginkluotosios pajėgos pateikiamos kaip pavyzdys Lietuvai: šioje šalyje pradinę privalomąją karo tarnybą atlieka vaikinai ir merginos: pirmieji tarnauja 3-ejus metus, merginos – 2-ejus. Izraelis netgi panaikino išimtis žydams ultraortodoksams, bet visa apimtimi tai įsigalios tik 2017 m.
Besižvalgant patirties užsienyje: daugiausiai savanorių pritraukiančios šalys  (1)
2015 m. balandžio 10 d. 09:51
Paskutinius keletą metų ne tik mūsų šalyje, tačiau ir visame regione įvairiausio pobūdžio savanorystė - vis populiaresnė. Šiai kilniai veiklai vis dažniau ryžtasi tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės.
Lietuvės Izraelyje: dukra – į kariuomenę, mama – į policiją  (25)
2015 m. kovo 15 d. 22:12
Jeigu nuvykę į triukšmingiausią ir nuodėmingiausią Izraelio miestą Tel Avivą pateksite į bėdą – pavyzdžiui, nukentėsite nuo vagių arba įsivelsite į kokias gatvės muštynes – labai gali būti, kad pirmoji prisistačiusi jums į pagalbą bus lietuvė, apie kurią šįkart pasakoja LRT Televizijos laida „ Emigrantai “.
A. Kontrimienė. Ar Vilniuje surasime vietos senukams?  (31)
2015 m. vasario 23 d. 16:15
Artėjant savivaldos rinkimams, piliečiai girdi daugybę partijų ir jų kandidatų pažadų. Dabartinio mero vedama Lietuvos laisvės sąjunga ir toliau projektuoja fantastinio miesto vizijas, kurioms vargu ar lemta tapti realybe.
„Lietuvos Atgaja“ kviečia savanoriauti ir auginti kūrybinę galią
2015 m. vasario 23 d. 15:22
Daugiau nei dvidešimt metų veikianti kūrybinė teatrinė vaikų ir jaunimo stovykla „Lietuvos Atgaja“ šiemet vėl kviečia tapti vadovais – savanoriais. Nuolat besiplečianti savanorių bendruomenė ieško 19-25 metų jaunų žmonių, kurie pasiryžę auginti kūrybinę galią vaikų vasaros stovykloje.
Valentino dienos horoskopas visiems Zodiako ženklams: meilė ir ji(s)  (11)
2015 m. vasario 12 d. 09:02
Kad ir kaip nenorėtume to pripažinti, Valentino diena svarbi daugeliui mūsų. Kadangi mūsų santykiai labai susiję su mūsų asmenybėmis, astrologiniai kiekvieno mūsų ženklai puikiai atspindi tai, kokia Valentino diena mūsų laukia.
Patarimai ieškantiems darbo: ką kalbėti, o ką nutylėti  (169)
2015 m. vasario 12 d. 07:06
Kai į jūsų pageidaujamą poziciją pretenduoja daug kandidatų, potencialus darbdavys jūsų gyvenimo aprašymui ( CV ) skirs 15–30 sekundžių, todėl nepagailėkite kelių valandų ir sukurkite išsamų bei solidų CV, pataria LRT.lt kalbinti pašnekovai. Darbo rinkos specialistų teigimu, lietuvių gebėjimas ieškoti darbo tobulėja, tačiau dar tikrai yra kur pasistiebti.
D. Pavalkis kreipėsi į moksleivius: supraskite, kokius lūkesčius kelia valstybė  (24)
2015 m. vasario 5 d. 11:48
Ketvirtadienį Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ sausakimšas – prasidėjo tarptautinė paroda „Studijos 2015“.
D. Pavalkis: jei jaunimas nori išvykti – pirmyn  (377)
2015 m. vasario 4 d. 12:06
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis yra įsitikinęs, kad turime skatinti ir drąsinti jaunuolius išvykti studijuoti iš Lietuvos .
Norite pagerinti asmeninius santykius? Mylėkite save!  (12)
2015 m. sausio 31 d. 00:00
Ar teko kada girdėti, kad jei norite pagerinti asmeninius santykius, turėtumėte daugiau dėmesio skirti sau? Juk natūralu, kad jei imsite labiau save mylėti, labiau pasitikėsite savimi, o pasitikėjimas savimi lemia kasdieninį elgesį, nuo kurio priklauso ir santykių kokybė.
Vilniuje steigiama mokykla, kurioje vaikai patys galės spręsti, kiek ir ko mokytis  (122)
2015 m. sausio 26 d. 11:44
Nuo rudens Vilniuje duris atveria pirmoji Demokratinė mokykla Lietuvoje. Ilgametėmis tarptautinėmis tradicijomis besivadovaujančios mokyklos misija - kiekvienam vaikui suteikti galimybę būti svarbia mokyklos bendruomenės dalimi, prisitaikyti prie skirtingų vaikų, skirtingų jų mokymosi stilių, tobulėjimo tempo ir taip lavinti kiekvieno jų asmeninius talentus.
Tikra istorija: komfortą Švedijoje iškeitė į Lietuvos kaimo vaikų namus(INTERVIU)  (8)
2015 m. sausio 25 d. 00:00
22 metų švedė Fanny, kurią sutikau Biržuose , greičiausiai priklauso Z kartai, neprisirišančiai prie vietos, neplanuojančiai karjeros, negyvenančiai pagal taisykles ir nieko nebijančiai. Baigusi mokyklą Fanny trejus metus ieškojo savęs ir pagaliau rado! Net ne pačiuose Biržuose, o mažutyčiame kaime už jų.
Aukštadvario dienos centras laukia savanorių  (4)
2015 m. sausio 19 d. 14:21
Trakų rajono Aukštadvario Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialas vaikų dienos centras „Navininkai“ kviečia savanoriauti Aukštadvaryje, organizuojant neformalias veiklas vaikams ir jaunimui.
2015-ųjų astrologinė prognozė: kaip elgtis, kad aplankytų sėkmė ?
2015 m. sausio 9 d. 10:17
Pasitikome Naujuosius 2015-uosius metus. Kaip ir kasmet mūsų širdyse užsižiebė viltis, kad nuo šiol bus daugiau meilės, pinigų, kelionių... Kiti svajoja apie karjeros perspektyvas. Nemažai ir tokių, kurie sau linki sveikatos, nes su ja ateis ir kiti geri dalykai.
Savanorė Aušra: Afrikai nereikia jūsų pinigų  (4)
2014 m. gruodžio 29 d. 16:35
Aušra Lapytė savanoryste susidomėjo dar studijų laikais, kai įstojusi į mediciną jau pirmame kurse pakėlė sparnus ir iškeliavo savanoriauti. Kaip sako ji, greičiausiai dėl to, kad studijos iš pradžių nuvylė.
Paskutinėmis metų dienomis – vienišųjų pagalbos šauksmas  (8)
2014 m. gruodžio 29 d. 15:45
Tiek šv. Kalėdų , tiek artėjančių Naujųjų metų dienomis lengva pajusti vienatvę. Vitrinos žybsi daiktais, kurių neturime, židinio liepsna rusena ne visuose namuose, nebūtinai yra ir su kuo švęsti metų pabaigtuves. Tokiomis nuoskaudomis dalinasi tie, kurie kreipiasi į pagalbą jauniems žmonėms telefonu teikiančią organizaciją „ Jaunimo linija “, kurios savanoriai be kartėlio šiltus namus iškeičia į galimybę šventinę naktį padėti tiems, kam to reikia labiausiai.