savanorystė

Skurdas Lietuvoje: kaip išgyventi keturiese iš 1 703 litų  (97)
2014 m. spalio 15 d. 12:37
Siekdamos prisidėti prie skurdo mažinimo Lietuvoje, nevyriausybinės organizacijos ( NVO ) prezidentūroje pristatė savo pasiūlymus socialinei atskirčiai mažinti.
Klaipėdos r. ieškomi savanoriai gyvūnams padėti  (5)
2014 m. spalio 13 d. 10:15
Ieškome savanorių! Klaipėdos VšĮ „Būk mano draugas“ ieško atsakingų, gyvūnus mylinčių žmonių, savanoriavimui prieglaudoje. Mums labai reikalingi pilnamečiai savanoriai.
Lietuvos maltiečiai agituoja už savanorystę ir labdaringą darbą
2014 m. spalio 10 d. 12:35
Lietuvos maltiečiai mini vienos seniausių pasaulyje labdaros organizacijų – Maltos Ordino – daugiau nei 960 metų veiklos sukaktį ir 900 metų, kai popiežius Paskalis II paskelbė bulę „Pie Postulatio Voluntatis“, kuria patvirtino Šv. Jono ligoninės Jeruzalėje steigėjų ypatingą nepriklausomo katalikiško ordino statusą.
Brangiausiai apmokamos specialybės Lietuvoje  (127)
2014 m. spalio 8 d. 17:01
Darbo užmokestis – vienas iš svarbiausių veiksnių, dažniausiai nulemiančių žmogaus gyvenimą – profesijos pasirinkimą, išsilavinimą ar net gyvenamąją vietą.
„Vaikų linija“ kviečia savanoriauti: mums reikia tavo ausų!  (1)
2014 m. rugsėjo 29 d. 11:44
Emocinės paramos vaikams ir paaugliams tarnyba „Vaikų linija“ rugsėjo mėnesį Vilniuje bei Kaune vykdo naujų savanorių atrankas. Siūlydama vertingus beveik pusės metų trukmės mokymus, per kuriuos savanoriai įsisavina reikalingas psichologines žinias, „Vaikų linija“ kviečia visus norinčius ir galinčius padėti išklausyti vaikų ir paauglių sunkumus.
Derliaus šventėje Kaune – nuo lašinių iki plaukų džiovintuvų  (9)
2014 m. rugsėjo 26 d. 15:39
Penktadienį Kaune prasidėjo tradicinė Derliaus šventė .
„Istorijos detektyvai“: kada Lietuvoje buvo siekta žydus padaryti laimingus  (84)
2014 m. rugsėjo 25 d. 19:38
Dabartinėje visuomenėje yra įsigalėjusi nuomonė, kad lietuviai ir žydai iki II Pasaulinio karo gyveno vienoje teritorijoje, bet skirtinguose pasauliuose. Naujausi tyrinėjimai rodo, kad tai yra mitas, atskleidžia LRT laida „istorijos detektyvai“.
„Mamų mugę“ Vilniuje užplūdo pirmosios vaikus auginančios šeimos  (16)
2014 m. rugsėjo 25 d. 13:38
Ketvirtadienį Vilniuje „Litexpo“ parodų rūmuose prasideda didžiausia Baltijos šalyse sezoninė trijų dienų vaikiškų (iki 14 m.) ir nėščiųjų prekių komiso ir labdaros mugė. Ji tęsis iki sekmadienio.
Patarė, kaip išrinkti vaikui būrelį  (10)
2014 m. rugsėjo 15 d. 15:13
Ši savaitė tėvams – itin įtempta. Mokyklose vyksta įvairios būrelių mugės – mokiniams ir jų tėvams prisistato bene visi neformalaus švietimo organizatoriai ir jų vadovaujamos grupės.
Kitokios atostogos: 4500 litų už dviejų savaičių darbą šalia liūtų  (8)
2014 m. rugsėjo 14 d. 10:00
Nuotykių troškimas veda žmones į kalnus, į tankiausias džiungles, dykumas arba į visiškai kitokią kultūrą bei tradicijas turinčias šalis. Tačiau didžiausias gyvenimo nuotykis gali būti ir savanorystė. Pavyzdžiui, „liūtų užkalbėtojui“ Kevinui Richardsonui priklausančiame „Welgedacht Private Game“ rezervate. Čia nuolat girdėti liūtų riaumojimas, aplink zuja hienos, o didžiųjų kačių elgseną puikiai išmananti komanda gali atsakyti į visus klausimus apie šiuos įspūdingus žvėris. Tiesa, viena maža detalė – dvi savaitės sunkaus darbo ten kainuoja tiek, kiek drybsojimas prabangiame kurorte apsistojus gerame viešbutyje.
Kviečiama „mažinti tylą“: kas trečio jauno žmogaus mirties priežastis – savižudybė  (23)
2014 m. rugsėjo 11 d. 13:09
2013 m. nusižudė 181 jaunas žmogus (15-29 m.). Tai sudaro 29 proc. visų jaunų žmonių mirčių, t. y. beveik kas trečio jauno žmogaus mirties priežastis – savižudybė. Keturi iš penkių nusižudžiusių jaunų žmonių – vaikinai.
Kampanija „Sumažink tylą“ kviečia prisidėti prie savižudybių problemos sprendimo  (6)
2014 m. rugsėjo 11 d. 00:00
Kampanija siekia telkti Lietuvos visuomenę savižudybių problemos sprendimui ir kviečia mažinti tylą.
Kelionė autostopu Pietų Amerikoje: savanorystė lūšnyne ir bandymas pagrobti  (14)
2014 m. rugsėjo 7 d. 22:01
Keliavimas pakeleivingais automobiliais po Pietų Ameriką lietuvei Mintautei Jurkutei ir jos draugei ispanei Lajai buvo ne tik pramoga, bet ir išbandymas. Alkis ir nuovargis tapo jų palydovais, o budrumas ir sumanumas – tikras išsigelbėjimas. Merginos pastogės Pietų Amerikoje ieškojosi ne tik pasitelkdamos coaching paslaugas, bet ir pasikliovė tenykščių kilniaširdiškumu – siūloma nakvyne lūšnyne tarp tarakonų.
Karjeros specialistai pataria nelaukti – metas prašyti didesnės algos  (14)
2014 m. rugsėjo 6 d. 19:59
Specialioje DELFI euro įvedimui skirtoje rubrikoje skaitytojas uždavė klausimą – „Ar įvedus eurą reikės iš naujo pasirašyti darbo sutartį, kur atlyginimo dydis bus įvardytas eurais?“ . Šis klausimas privertė suklusti ir darbo šiuo metu ieškančius ar jį keisti norinčius asmenis. Jie domėjosi, kada palankiau ieškoti darbo, – prieš ar po euro įvedimo.
Po metų iš Zambijos grįžusi lietuvaitė: nuotykiai tykojo kas sekundę  (29)
2014 m. rugpjūčio 27 d. 09:03
Artimųjų siaubui vilnietė Eglė Jončaitė (22 m.) po mokyklos pasirinko ne universitetą, bet Afriką, kur metus lūšnynuose guodė ir mokė sergančius AIDS .
Protestuotojai Ukrainoje persigrupavo: dabar jie užsiima nauja veikla  (161)
2014 m. rugpjūčio 26 d. 19:04
Ukrainos Ivano Frankivsko miesto ir rajono savivaldybės pastatas sekmadienį dunkso kaip ramybės oazė, tačiau tai tik pirmas įspūdis. Iš tiesų pastate nuo Maidano laikų reziduoja buvę protestuotojai.
„Forum One“ taps vertingos praktikos ir pažinčių vieta jaunimui  (5)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 14:27
Rekordinį savanorių skaičių pernai pritraukusi didžiausia verslo ir lyderystės konferencija „ Forum One “ šiemet kviečia prisijungti dar daugiau pagalbininkų.
Sibire keliavusių lietuvių patirtis: pavojingo žygio metu naktimis tekdavo saugotis ir laukinių žvėrių  (13)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 14:03
Pasaulio lietuvių vienybės dieną, liepos 17 d., į tautos tragedijos ir tvirtybės atspindžiu tapusį Sibirą buvo palydėta tryliktoji ekspedicija kartu su jaunimo pilietiškumą ir patriotiškumą ugdančiu projektu „ Misija Sibiras 2014”. Po dviejų savaičių žygio, rūgpjūčio 1 d. ankstyvą rytą, 15 jaunų žmonių komanda grįžo traukiniu kupini įspūdžių. „Nemanau, kad mes būtume įveikę šią ekspediciją ir įgyvendinę išsikeltus tikslus kaip atskiri individai – komandinis darbas buvo svarbiausias vedlys“, - šyptelėjo „Misija Sibiras 2014” dalyvis Lukas Červonikovas.
Ar socialiazijos centrų auklėtiniai – „į pasaulį paleista gyva mėsa“: ką mano DELFI komentatoriai  (87)
2014 m. liepos 31 d. 18:19
Ar tikrai vaikų socializacijos centre gyvenantys nepilnamečiai iš juos auklėti turėjusių pedagogų patyrė ne tik psichologinį, bet ir fizinį smurtą? O gal tik viską išsigalvojo? Ar reikia pateisinti pedagogus, jeigu jie ir smurtavo prieš sunkaus charakterio vaikus?
Lietuvos abiturientai vis dažniau renkasi neįprastą kelią(INTERVIU)
2014 m. liepos 27 d. 00:01
Trys tikros istorijos apie sparčiai plintančią gap year madą . „Pirma atrask save, tik paskui – studijų vietą“, – tvirtina Simona, Milda ir Povilas, po mokyklos pradėję gyvenimą be mokslų.
Nuotykiai Centrinėje Amerikoje. Gvatemalos pavojai: apie saugumą, vagystes ir plėšimus  (11)
2014 m. liepos 22 d. 16:24
Vieną rytą mano kolegė pulte įpuolė į darbą verkdama. Mačiau, kad vis dar buvo šoke. Kai ji po kurio laiko šiek tiek nusiramino, sugebėjo papasakoti, kad ją apiplėšė belaukiančią žalio signalo prie šviesoforo. Ji vairavo automobilį, o plėšikas iš šono privažiavo motociklu... Ir šaunamuoju ginklu pabeldė į vairuotojo langą.
Psichologės patarimai besirenkantiems specialybę: ką svarbu žinoti
2014 m. liepos 3 d. 00:00
Vasara - apsisprendimo metas abiturientams ir kitiems, besiruošiantiems rinktis mokymosi įstaigas. Teiravomės Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto Psichologijos katedros docentės Julitos Navaitienės, kaip abiturientams, pasimetusiems specialybių gausoje, pasirinkti tinkamą specialybę?
„Velomaratonas“ stiprina pajėgas ir kviečia registruotis savanorius  (2)
2014 m. birželio 26 d. 12:47
Didžiausio dviračių renginio Lietuvoje „ Velomaratonas “ organizatoriai stiprina pajėgas. Visi aktyvūs piliečiai yra kviečiami prisijungti prie organizacinės šio renginio komandos. Penktą kartą organizuojamas „Velomaratonas“ yra atviras entuziastingiems žmonėms ir kviečia prisijungti naujas patirtis bei atsakomybes išbandyti norinčius savanorius.
Pusmetį klajojo ten, kur pragyventi galima už kelis dolerius per dieną  (114)
2014 m. birželio 22 d. 00:01
Per pusmetį 27-erių Sandra Pangonytė išmaišė visą Pietryčių Aziją. Mergina statė namus taifūno nusiaubtuose Filipinuose, vaikus mokė muilu plauti rankas, o Balio salos gyventojus pratino prie žemdirbystės.
Psichologė pataria: renkantis specialybę, reikia įsiklausyti ne tik į protą, bet ir į jausmus  (9)
2014 m. birželio 19 d. 00:01
Artėjanti vasara – apsisprendimo metas abiturientams ir kitiems, besiruošiantiems rinktis mokymosi įstaigas. Teiravomės Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Ugdymo mokslų fakulteto Psichologijos katedros docentės Julitos Navaitienės, kaip abiturientams, pasimetusiems specialybių gausoje, pasirinkti tinkamą specialybę?
Nemokami vasaros malonumai toms, kurios nenori nuobodžiauti
2014 m. birželio 11 d. 09:16
Pagaliau ir vėl atėjo tas metų laikas , kuomet net norėdama neįvardintum, kokia šiandien savaitės diena, kada gali sau leisti eiti miegoti paryčiais, o keltis popiet. Vis dėlto, vasara kartu su visais savo malonumais atneša ir dilemą – ką veikti? Gerai toms, kurios jau iš anksto suplanavo, jog lies prakaitą dirbdamos, gerai ir toms, kurios gali sau leisti keliauti, prabangiai atostogauti ar lankyti tikrai ne kiekvieno kišenei skirtus kursus.
9 dalykai, kuriuos išmokau iš savo „eks“  (47)
2014 m. birželio 6 d. 10:47
Į tą pačią upę bridau du kartus ir galiu pasakyti, jog trečio karto nebus. Ne todėl, kad trečias kartas nemeluoja!
Poliglotas – apie tai, kaip išmokti užsienio kalbą  (78)
2014 m. gegužės 24 d. 09:50
Išmokti bet kurią kalbą nesudėtinga, svarbiausia tai daryti įdomiai ir nesėdėti prie nuobodžių pratimų, sako poliglotas , filosofijos mokslų daktaras Gediminas Degėsys.
Kas yra geras CV: 6 sekundės darbdaviui sužavėti  (10)
2014 m. gegužės 16 d. 10:30
Jauni žmonės dažniausiai negali pasigirti didele darbo patirtimi, tačiau tai nebūtinai gali sukliudyti įsidarbinti svajonių įmonėje. Patyrę specialistai teigia, kad tinkamas gyvenimo aprašymas gali atverti ne vienas duris. Tereikia potencialiems darbdaviams konkrečiai, motyvuotai ir keliais sakiniais prisistatyti taip, kad neliktumėte nepastebėtas.