kosminis laivas

Auksiniai klozetai jau praeitis - turtingieji kambariuose geidžia lėktuvų pakilimo takų ir kosminių laivų  (34)
2014 m. rugsėjo 13 d. 08:58
Auksiniai žvaigždžių klozetai - jau praeitis. Šiais laikais milijonieriai savo užgaidomis pranoksta net ir visko mačiusius architektus bei interjero dizainerius. Safyrai ir rubinai ant vandens čiaupų, lėktuvų pakilimo takai namuose, pusės kilometro tuneliai tarp namų ir šarvuoti bunkeriai, į kuriuos patekti galima tik atpažinus šeimininko akies rainelę, - štai ko dabar pageidauja užsienio turtuoliai.
Paskutinė Europos pasiųsta aprūpinimo kapsulė susijungė su TKS  (7)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 20:10
Paskutinė Europos pasiųsta automatinė aprūpinimo kapsulė antradienį pagal misijos planą, po preciziško manevro, kuris tiesiogiai buvo transliuojamas internete, prisijungė prie Tarptautinės kosmoso stoties ( TKS ).
10 klausimų apie „neįmanomą“ variklį, kuris veikia  (133)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 09:29
Praėjusią savaitę viso pasaulio žiniasklaidoje, besidominčioje mokslu, nuvilnijo žinia apie tai, jog JAV kosmoso agentūra NASA išbandė variklį, kurio veikimas prieštarauja fizikos dėsniams ir pareiškė, jog dėsniai prieštarauja realybei – variklis tikrai veikia. Svetainės wired.com žurnalistai pasikapstė giliau ir atrado papildomos itin įdomios informacijos, padėjusios atsakyti į pačius įdomiausius skaitytojų klausimus.
Europa paleido paskutinę TKS aprūpinimo kapsulę  (1)
2014 m. liepos 30 d. 10:36
Sunkioji raketa nešėja „ Ariane 5 ES“ antradienio vakarą pakilo iš Pietų Amerikos, nešdama Europos penktąją ir paskutinę automatinę krovininę kapsulę, kuri vėliau susijungs su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), pranešė skrydžių valdymo centras.
Į TKS pakilo privatus krovininis kosminis laivas „Cygnus“  (18)
2014 m. liepos 14 d. 20:26
Į Tarptautinę kosminę stotį ( TKS ) pakilo privatus krovininis kosminis laivas „Cygnus“.
Pristatyta kapsulė, amerikiečiams suteiksianti nepriklausomybę nuo Rusijos kaprizų  (78)
2014 m. birželio 2 d. 10:23
JAV verslininkas Elonas Muskas praėjusios savaitės pabaigoje pristatė jo vadovaujamos įmonės „ SpaceX “ sukurtą žmonių gabenimui tinkamą kosminę kapsulę – joje esančios sistemos užtikrins septynių astronautų gyvybės palaikymą kelias dienas, kol vyks kelionė į Tarptautinę kosminę stotį ( TKS ) ir atgal.
Rusijos kosminis laivas sėkmingai atskraidino į TKS tris įgulos narius  (12)
2014 m. gegužės 29 d. 10:24
Rusijos kosminis laivas su trijų žmonių įgula ketvirtadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi po nepriekaištingo starto.
Mokslo laboratorijoje – kosminius laivus grobiančio spindulio užuomazgos  (8)
2014 m. gegužės 9 d. 14:44
Mokslininkams pavyko sukurti sėkmingai veikiantį prototipą sistemos, primenančios mokslinėje fantastikoje ne kartą aprašytą jėgos spindulį (angl. tractor beam ), kuriuo vienas kosminis laivas prisitraukia kitą. Arba ateivių skraidanti lėkštė į savo vidų įtraukia grobiamą žmogų. Laboratorijoje išbandytas aparatas sugeba pritraukti atokiai esančius daiktus ir daro tai akustinėmis bangomis.
Dėl naujų JAV sankcijų Rusijai – grasinimai astronautams  (91)
2014 m. balandžio 29 d. 17:31
Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas antradienį pareiškė, kad naujos JAV sankcijos Maskvai apsunkina rusų kosminės programos įgyvendinimą ir stato į pavojų Tarptautinėje kosminėje stotyje dirbančius amerikiečių astronautus.
NASA bandoma skraidanti lėkštė leis kolonizuoti Marsą?  (18)
2014 m. balandžio 22 d. 10:00
Birželį, kai nerūpestingi poilsiautojai gulinės paplūdimyje, skraidanti lėkštė nusileis Kauai saloje. Tai ne filmo apie ateivių įsiveržimą anotacija – NASA rengiasi atlikti pirmąjį bandomąjį skrydį disko formos erdvėlaiviu, skirtu saugiai nuleisti sunkius krovinius, o vieną dieną ir žmones, Marse.
Rusijos kosminė krovinių kapsulė susijungė su TKS  (13)
2014 m. balandžio 10 d. 13:12
Rusijos kosminė krovinių kapsulė ketvirtadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi ( TKS ) ir atgabeno jos įgulai svarbių atsargų bei vandens, nurodė Rusijos kosmoso agentūra.
Dviem dienom pavėlavęs „Sojuz“ atskraidino tris įgulos narius  (6)
2014 m. kovo 28 d. 11:44
Rusijos kosminis laivas, skraidinantis du rusų kosmonautus ir amerikietį astronautą, penktadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS) po precedento neturinčio dviejų dienų vėlavimo, įvykusio dėl techninio gedimo.
Po dviejų vėlavimo dienų į TKS pristatyta nauja įgula  (14)
2014 m. kovo 28 d. 09:52
Rusijos kosminis laivas, skraidinantis du rusų kosmonautus ir amerikietį astronautą, penktadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi ( TKS ) po precedento neturinčio dviejų dienų vėlavimo, įvykusio dėl techninio gedimo.
Rusijos ir JAV astronautus skraidinantis kosminis laivas – beprecedentėje padėtyje  (36)
2014 m. kovo 26 d. 10:10
Du Rusijos kosmonautus ir vieną JAV astronautą skraidinantis kosminis laivas „Sojuz“ pakliuvo į precedento neturinčią padėtį, kai buvo priverstas dviem dienoms atidėti susijungimą su Tarptautine kosmine stotimi (TKS) dėl techninio sutrikimo skriejant orbitoje.
Marsiečiai bus ateiviai iš Žemės  (55)
2014 m. sausio 31 d. 13:55
2014 metų pradžioje entuziastams į orbitą iškėlus (su NASA pagalba) mažuosius lietuviškus palydovus Lietuva tapo kosmoso valstybių klubo nare. Nuo 2013 metų gruodžio 20 d. (tądien raketos „ Antares “ startas buvo atidėtas dėl Saulės aktyvumo) NASA skrydžių bazėje Valopso saloje plevėsuoja iškelta Lietuvos trispalvė.
S. Lapienis: grėsmių, galimai sustabdysiančių palydovų skrydį, dar yra  (3)
2014 m. sausio 9 d. 14:49
Nors iš Saulės Žemę pasiekusios įelektrintos dalelės jau praskrido, grėsmių, kodėl pirmieji lietuviški palydovai galėtų nepakilti, ir ketvirtadienį visgi yra. Taip portalui Lrt.lt teigė Kosmoso mokslo ir technologijų instituto direktorius plėtrai Saulius Lapienis.
Sočio olimpinių žaidynių deglas išskraidintas į kosmosą  (33)
2013 m. lapkričio 7 d. 07:39
Rusija ketvirtadienį paleido raketą, skraidinančią Rusijos, Japonijos ir JAV astronautus bei 2014 metų Sočio žiemos olimpiados deglą, iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane, pranešė skrydžių valdymo centras.
Naujausia Europos žemėlapio versija  (69)
2013 m. spalio 26 d. 11:03
Didžioji Europos šalių dalis (išskyrus Italiją), atrodo kaip niekuo neypatingos dėmės. Bet ar taip yra iš tiesų? Pažvelgus į jas ilgiau, jų sienos pavirsta įdomiais paveikslėliais.
„Gravitacija“: Holivudas priartėjo prie realybės, bet jos dar nepasiekia  (63)
2013 m. spalio 4 d. 16:20
Televizijos ekranuose jau galima pamatyti naujo kosminio trilerio „Gravitacija“ reklamas – jas bežiūrint ir įsivaizduojant save astronautų vietoje net galūnės pradeda tirpti. Ir nors šio filmo scenarijus išgalvotas, kūrėjai pasistengė, kad jis būtų kuo artimesnis realybei – net saulėtekių ir saulėlydžių peizažai buvo pasiskolinti iš NASA . Bet filme būta ir vietų, kur nuo realybės nutolta labai smarkiai.
Kaip lapų krūvos virsta pinigais  (17)
2013 m. spalio 3 d. 22:53
Pirmoji Rytų Europoje įgyvendinusi idėją žaliąsias atliekas vežti ne į sąvartynus, o iš jų gaminti kompostą bendrovė „Juknevičiaus kompostas “ nuveikė vieną svarbų darbą – gyvu pavyzdžiu parodė, kad atliekos gali uždirbti pinigus.
„Buran“: sovietų kosminės programos pasididžiavimo istorija  (117)
2013 m. rugsėjo 26 d. 17:24
1988 metų lapkričio 15 d. priešaušryje Baikonūro kosmodrome Kazachstane virė darbas ir tvyrojo įtampa. Šį šaltą, debesuotą rytą nuotaiką gadino nesiliaujanti dulksna, kartais pavaikoma vėjo gūsių. Siaubingesnių sąlygų raketai kelti retai kada pasitaiko.
Į TKS sėkmingai atvyko trys nauji įgulos nariai  (5)
2013 m. rugsėjo 26 d. 12:12
Vienas amerikietis ir du rusai atskrido į Tarptautinę kosminę stotį ( TKS ) kosminiu laivu „ Sojuz “, kurio kelionė iki orbitinės laboratorijos truko maždaug para trumpiau nei įprasta.
Lietuvos puponizacija: kaip bandžiau puponautus perprasti  (206)
2013 m. rugsėjo 12 d. 13:59
Prieš keletą savaičių, o gal jau ir visą mėnesį, Lietuvoje pradėjo sklandyti naujas, iki šiol negirdėtas terminas - puponautai. Kadangi meiliai draugų ir kolegų esu vadinama „tundrele“ – dėl kelių menkų priežasčių - kad neskaitau vieno žurnalo ir paskutinioji sužinau, kas išsiskyrė, o kas buvo pamatytas su nauju partneriu, nežiūriu televizijos ir, nesant būtiniausio reikalo, neinu „šopintis“ – apie puponautus irgi išgirdau turbūt viena paskutiniųjų.
20 didžiausių neatsakytų mokslo klausimų  (402)
2013 m. rugsėjo 8 d. 20:46
Per kelis paskutinius šimtmečius mokslininkai ir filosofai atsakė į daugelį gamtos pažinimo klausimų. Mūsų supratimas apie visatą ir mus supantį pasaulį lyginant su viduramžiais pasikeitė drastiškai. Bet mokslas nepateikė atsakymų į visus klausimus.
20 dalykų, kurių nežinojote apie gravitaciją  (86)
2013 m. liepos 23 d. 08:15
Visi mes žinome, kas yra gravitacija iš kasdieninio gyvenimo. Dėl jos pametėti į orą daiktai krenta ant žemės, o žmonės negali pašokti aukščiau bambos. Tačiau ši visuotinė jėga yra žymiai keistesnė, nei mes įsivaizduojame, rašo „Discover Magazine“.
Olandų bendrovė kosminius skrydžius siūlys Azijos rinkai
2013 m. liepos 9 d. 18:42
Viena Nyderlandų kosmoso turizmo bendrovė meta iššūkį Richardo Bransono „Virgin Galactic“ – olandai taip pat ketina siūlyti komercinius skrydžius į kosmosą. Bendrovė jau atidarė savo būstinę Honkonge ir yra rimtai nusitaikiusi į tokio turizmo rinkos kūrimą Azijoje. Bendrovė „Space Expedition Corporation“ tikisi, jog pirmąjį kosmoso turistą į orbitą išlydės jau 2014 metų pabaigoje. Kosminis laivas „Lynx Mark II“ gali gabenti tik du žmones – pilotą ir vieną klientą. Šis kosminis aparatas nėra priklausomas nuo motininioo laivo, jis į kosmosą gali pakilti savarankiškai. Orlaivis nuo pakilimo tako kyla horizontaliai ir per tris minutes išvysto 3 tūkst. 552 kilometrų per valandą greitį. Tada pilotas variklį išjungia ir laivas sklendžia kosmose – maždaug 103 kilometrų virš jūros lygio aukštyje, teigia bendrovės atstovai. Keleivis galės šešias minutes pasimėgauti nesvarumo būkle ir iš kosmoso žvilgtelėti į mūsų Žemę. Po tokios trumpos ekskursijos kosminis laivas už gravitaciją keturis kartus galingesne jėga grįš į Žemę.
„Minecraft“ perkopė 11 mln. žaidėjų ribą  (20)
2013 m. birželio 27 d. 18:51
Karta, gimusi daugmaž tuo metu, kai buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, bus neabejotinai girdėjusi „Lego“ pavadinimą. Bus girdėję ir vyresnieji – juk būtent jie savo atžaloms pirko fenomenalios sėkmės sulaukusį konstruktorių.
Kinijos kosminis laivas „Shenzhou 10“ grįžo į Žemę
2013 m. birželio 26 d. 15:39
Kinija trečiadienį baigė iki šiol ilgiausiai trukusią savo pilotuojamą kosminę misiją - kosminis laivas "Shenzhou 10" ir trys jo įgulos nariai saugiai grįžo į Žemę. Valstybinė televizija per tiesioginę transliaciją parodė, kaip grįžimo kapsulė nusileido 8 val. 7 min. vietos laiku, pakeldama dulkių debesį Kinijos šiaurinio Vidinės Mongolijos regiono stepėje. Techniniai asistentai greitai atvyko ir atidarė kosminio laivo liuką bei įlipo vidun patikrinti, ar įgulos nariai saugūs.
Kinijos kosminis laivas „Shenzhou 10“ grįžo į Žemę  (10)
2013 m. birželio 26 d. 08:27
Kinija trečiadienį baigė iki šiol ilgiausiai trukusią savo pilotuojamą kosminę misiją - kosminis laivas "Shenzhou 10" ir trys jo įgulos nariai saugiai grįžo į Žemę.