kosminis laivas

Nuomonė. Astronomas svarsto prielaidą, kad ateiviai Žemę aplanko kartą per mėnesį  (170)
2016 m. sausio 31 d. 22:07
Šiandien moderniausiais teleskopais aprėpiame tokią Visatos dalį, kurioje priskaičiuojame apie 150 milijardų galaktikų. Kiekvienoje iš jų – apie kelis šimtus milijardų žvaigždžių.
10 keisčiausių namų pasaulyje  (4)
2016 m. sausio 20 d. 14:12
Ne visiems patinka tai, kas įprasta. Todėl ypatingą išskirtinumą mėgstančios asmenybės renkasi, pavyzdžiui, namus aukštyn kojomis. O tiksliau, žemyn stogu. Galimi ir kiti variantai. Vaizdo reportaže apačioje rasite 10 keisčiausių namų visame pasaulyje. Gal ir jums kas patiks?
Ar išsipildys Nostradamo pranašystės?  (34)
2015 m. spalio 27 d. 13:51
Pasaulyje galėtume surasti daug pranašų ir ateities pranašysčių skelbėjų, tačiau vienas iš žymiausių yra Mišelis de Nostradamas . Šis pranašas turi begales gerbėjų visame pasaulyje. Vos atsitikus kokiai nors nelaimei, iš karto puolama žiūrėti ir analizuoti jo pranašysčių. Renesanso epochos gydytoją ir mąstytoją Mišelį de Nostradamą gaubia tūkstančiai legendų.
Rusijos krovininis kosminis laivas „Progress 61“ pakilo į TKS  (19)
2015 m. spalio 2 d. 09:42
Bepilotis Rusijos krovininis kosminis laivas „Progress 61“ iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane ketvirtadienį, spalio 1 dieną, pakilo skrydžiui į Tarptautinę kosminę stotį (TKS).
Be lietuvių pagalbos skrydžio į Jupiterio palydovą Europą nebūtų?  (13)
2015 m. rugsėjo 30 d. 13:10
Nežemiškos gyvybės paieškos tęsiasi ne vienerius metus. JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija ( NASA ) išžvalgė didžiąją dalį Saulės sistemos, tačiau didžiausias viltis sieja su misija į Jupiterio palydovą Europą. Iki šiol kelis dešimtmečius planuota misija buvo laikoma per daug brangia ir sudėtinga, rašoma pranešime spaudai.
Rusijos ufologai tvirtina radę milijonų metų senumo erdvėlaivį  (205)
2015 m. rugsėjo 21 d. 11:17
Rimti mokslininkai nežemiškos gyvybės pėdsakų paprastai ieško galingais teleskopais „gaudydami“ radijo signalus ar bandydami analizuoti egzoplanetų atmosferų cheminę sudėtį. Bet netrūksta tokių sensacijų medžiotojų, kurie laikas nuo laiko „ateivių“ pėdsakų randa ir čia, Žemėje arba NASA nuotraukose, atsiųstose iš Marso. Pakanka vos kokio nors įtartino brūkšnelio ar šešėlio ir to pakanka – tokiems žmonėms tai yra įrodymas, kad egzistuoja ateiviai ir jų slėpimo nuo žmonių sąmokslas.
Pirmoji į kosmosą pakilusi moteris Londone atidarė kosmonautikos parodą  (9)
2015 m. rugsėjo 18 d. 17:34
Valentina Tereškova – pirmoji moteris ir civilė, pakilusi į kosmosą, ketvirtadienį Londone atidarė didžiulę parodą, skirtą sovietinei kosmonautikai.
Pamatykite iš arti: stulbinančios laboratorijos, „kiečiausi“ verslininkai  (1)
2015 m. rugsėjo 1 d. 17:27
Dvyliktasis Nacionalinis mokslo festivalis „ Erdvėlaivis Žemė “, vyksiantis rugsėjo 10–19 dienomis, technologijų ir mokslo išradimais išjudins net dešimt Lietuvos miestų. Tarp daugiau kaip 300 renginių – įvairūs praktiniai užsiėmimai, padėsiantys moksleiviams patiems išbandyti inovatyvias technologijas įvairiose verslo srityse. Aplankę šiuolaikines aukštųjų technologijų ir tradicines įmones, jie pasitikrins savo verslumo gebėjimus, išgirs apie perspektyvias profesijas ir šiuolaikines investavimo bei finansines priemones.
„Renault Espace“ testas: 6000 km kelionė per Europą  (77)
2015 m. rugpjūčio 9 d. 11:16
Kosminis laivas. Taip kolegos įvardino naująjį „ Renault Espace “, sužinoję, kad į dviejų savaičių kelionę po Europą leisiuosi naujuoju, jau penktos kartos prancūzišku vienatūriu automobiliu.
Mokslininkė paneigė mitus apie pluoštines kanapes: poveikis pasireikštų surūkius 20 hektarų  (38)
2015 m. rugpjūčio 6 d. 16:30
Žodis „kanapė“ Lietuvoje dažnai vis dar siejamas su kvaišalais. Tačiau toks požiūris po truputį keičiasi. 2014 metų sausį mūsų šalyje įteisinus pluoštinių kanapių auginimą, verslininkams atsivėrė nauja niša ir galimybės plėstis. Tiesa, viskas nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – augalai ir jų auginimo sąlygos turi atitikti griežtus reikalavimus, nuostatas. Kadangi ši verslo šaka pakankamai nauja, verslininkai teigia, kad tenka daug mokytis, dirbti siekiant išsiaiškinti apie pluoštinių kanapių auginimo metodus ir subtilybes.
Į Žemę grįžo trys astronautai, kosmose užtrukę dėl Rusijos raketos gedimo  (16)
2015 m. birželio 11 d. 18:10
Du Vakarų astronautai ir vienas rusų kosmonautas ketvirtadienį saugiai sugrįžo į Žemę, nors jų skrydis dėl Rusijos raketos gedimo buvo atidėtas. Rusijos kosminis laivas „ Sojuz TMA-15M“ sėkmingai nutūpė Kazachstano stepėje.
„Buran“: paskutinės sovietų kosminės svajonės gimimas ir mirtis (I)  (29)
2015 m. birželio 10 d. 16:42
1988 metų lapkričio 15 d. priešaušryje Baikonūro kosmodrome Kazachstane virė darbas ir tvyrojo įtampa. Šį šaltą, debesuotą rytą nuotaiką gadino nesiliaujanti dulksna, kartais pavaikoma vėjo gūsių. Siaubingesnių sąlygų raketai kelti retai kada pasitaiko.
Sudegė Rusijos „pergalinga“ kosminė kapsulė  (92)
2015 m. gegužės 8 d. 07:21
Nepilotuojama kosminė krovinių kapsulė „ Progress “ penktadienį sudegė įskriejusi į Žemės atmosferą virš Ramiojo vandenyno , praėjus savaitei po to, kai sugedo to aparato ryšių sistema, pranešė Rusijos kosmoso agentūra.
Nesėkmingai iškelta Rusijos kosminė kapsulė Pergalės dienos nesulauks  (61)
2015 m. gegužės 6 d. 15:21
Rusija paskelbė, kad jos kosminė krovininė kapsulė, turėjusi nugabenti atsargų į Tarptautinę kosminė stotį (TKS), bet jos nepasiekusi dėl ryšio sistemos gedimo, penktadienį įskries į Žemės atmosferą ir sudegs jos viršutiniuose sluoksniuose.
Rusijos kosminis laivas su Pergalės vėliavos kopija gali nukristi gegužės 9-ąją  (335)
2015 m. balandžio 30 d. 18:26
Rusijos krovininis kosminis laivas „ Progress M-27M“, kuriam nepavyko susijungti su Tarptautine kosmine stotimi, gali įskrieti į tankiuosius atmosferos sluoksnius gegužės 9-ąją 23 valandą 50 minučių Lietuvos laiku.
Paviešinta pirmoji NASA „New Horizons“ spalvota Plutono nuotrauka  (57)
2015 m. balandžio 15 d. 15:16
Po daugiau nei devynerių metų trukusių klajonių po Saulės sistemą iš NASA „New Horizons“ kosminio laivo pagaliau gauta pirma spalvota Plutono nuotrauka.
Į Lietuvą atvyksiantis investuotojas iš Izraelio: apie nesėkmes, kurios virsta galimybėmis  (61)
2015 m. balandžio 12 d. 10:29
Dar paauglystėje kartu su broliu surinktas kompiuteris, sėkminga IT kompanija, darbas prie pirmojo Izraelio kosminio laivo mėnulyje projekto ir užsispyrimas nedirbti kitiems – tokiomis spalvomis nudažytas į Lietuvą atvyksiančio investuotojo iš Izraelio gyvenimas.
Kandidatų į sostinės merus dėmesiui: ko reikia vilniečiams?  (58)
2015 m. sausio 19 d. 11:56
Iki savivaldos rinkimų likus kiek mažiau nei dviems mėnesiams, nusprendžiau pasidomėti, kokią ateitį vilniečiams žada kandidatai į sostinės merus, ir buvau gerokai nustebinta. Galbūt dėl to, kad šiais metais merą pirmąkart rinksime tiesiogiai, o gal dėl kitų, man nežinomų priežasčių, tik du pretendentai pateikė savo sostinės viziją: internete be didesnio vargo galima rasti Liberalų Sąjūdžio kandidato Remigijaus Šimašiaus ir socialdemokrato Gintauto Palucko programas.
Spalvingoji Meksika: kodėl vertėtų ten nuvykti  (14)
2015 m. sausio 5 d. 13:09
Marga, kontrastinga, aistringa, draugiška ir alsuojanti senovės atsiminimais. Taip turistus pasitinka Meksika . Kerinti gamta, besiveržianti į šiuolaikiškus miestus, šilti, besišypsantys žmonės, turtinga istorija ir daugybė turistams lankytinų vietų. Kas nenorėtų pakeliauti po šį tolimą, nepažintą, bet labai viliojantį kraštą.
Du kosmoso magnatai: vienas raketas kelia, kitas degtinę reklamuoja  (20)
2014 m. spalio 11 d. 21:37
Pastaraisiais metais du žymūs ir turtingi žmonės neslepia savo ambicijų kilti ir kitus kelti į kosmosą – tai Elonas Muskas ir Richardas Bransonas . Tiesa, jų pasirinkti keliai labai skirtingi, rašo thedailybeast.com.
Kaip du kosmonautai sovietinę kosminę stotį gelbėjo  (37)
2014 m. spalio 11 d. 10:26
Temsta. Vladimirui Džanibekovui darosi šalta. Jis turi žibintuvėlį, bet neturi jokių pirštinių. Pirštinės tik apsunkintų darbą, o dirbti reikia greitai. Jo rankos šąla, bet tai nesvarbu. Jo įgulos vandens atsargos senka ir jeigu jie laiku nesuremontuos stoties, kad atšildytų vandens tiekimą, teks ją apleisti ir grįžti namo nuleistomis galvomis, bet stotis yra pernelyg svarbi, kad taip įvyktų. Netrukus nusileidžia Saulė. Dirbti pačiam laikant žibintuvėlį yra sudėtinga, todėl V. Džanibekovas grįžta sušilti į kosminį laivą, kuris atgabeno juos į stotį. Jis lauks, kol stotis praskries pro naktinę Žemės pusę.
Britai savo paskutinei kelionei renkasi išskirtinius katafalkus  (5)
2014 m. rugsėjo 28 d. 13:12
Ritualinių paslaugų teikimo sektoriaus atstovai tvirtina, kad vis dažniau vietoje tradicinių juodų katafalkų užsakomi „Rolls Royce“, rožiniai „Cadillac“, pieno išvežiojimo karučiai ir net dviviečiai dviračiai.
Rusijos kosminis laivas „Sojuz“ sėkmingai atgabeno naują įgulą į kosminę stotį  (7)
2014 m. rugsėjo 26 d. 11:45
Rusijos kosmoso agentūros „ Roskosmos “ vadovas penktadienį pranešė, kad pilotuojamam erdvėlaiviui „ Sojuz TMA-14M“ sėkmingai prisijungus prie Tarptautinės kosmoso stoties ( TKS ) galiausiai išsiskleidė nesuveikusi saulės baterija, skelbia „ RIA Novosti “.
Po 17 metų pertraukos Rusija į kosmosą vėl iškėlė moterį  (23)
2014 m. rugsėjo 26 d. 10:45
Rusijos kosminis laivas „Sojuz“ , kurio įgulą sudaro vienas JAV astronautas ir du rusų kosmonautai, įskaitant pirmąją per pastaruosius 17 metų kosmonautę, sėkmingai startavo penktadienį, pranešė Rusijos skrydžių valdymo centras.
Nacių raketos: mitai ir tikrovė  (68)
2014 m. rugsėjo 19 d. 12:21
Dulksnojantį 1944 m. rugsėjo 8 d. vakarą londoniečiai išgirdo pirmuosius naujo ir siaubingo ginklo sprogimus. Jie jau patyrė V-1 skraidančių bombų, Vokietijos paleistų tų metų birželį, smūgius. Bet dabar krito didesni, greitesni ginklai.
Auksiniai klozetai jau praeitis - turtingieji kambariuose geidžia lėktuvų pakilimo takų ir kosminių laivų  (35)
2014 m. rugsėjo 13 d. 08:58
Auksiniai žvaigždžių klozetai - jau praeitis. Šiais laikais milijonieriai savo užgaidomis pranoksta net ir visko mačiusius architektus bei interjero dizainerius. Safyrai ir rubinai ant vandens čiaupų, lėktuvų pakilimo takai namuose, pusės kilometro tuneliai tarp namų ir šarvuoti bunkeriai, į kuriuos patekti galima tik atpažinus šeimininko akies rainelę, - štai ko dabar pageidauja užsienio turtuoliai.
Paskutinė Europos pasiųsta aprūpinimo kapsulė susijungė su TKS  (7)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 20:10
Paskutinė Europos pasiųsta automatinė aprūpinimo kapsulė antradienį pagal misijos planą, po preciziško manevro, kuris tiesiogiai buvo transliuojamas internete, prisijungė prie Tarptautinės kosmoso stoties ( TKS ).
10 klausimų apie „neįmanomą“ variklį, kuris veikia  (133)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 09:29
Praėjusią savaitę viso pasaulio žiniasklaidoje, besidominčioje mokslu, nuvilnijo žinia apie tai, jog JAV kosmoso agentūra NASA išbandė variklį, kurio veikimas prieštarauja fizikos dėsniams ir pareiškė, jog dėsniai prieštarauja realybei – variklis tikrai veikia. Svetainės wired.com žurnalistai pasikapstė giliau ir atrado papildomos itin įdomios informacijos, padėjusios atsakyti į pačius įdomiausius skaitytojų klausimus.
Europa paleido paskutinę TKS aprūpinimo kapsulę  (1)
2014 m. liepos 30 d. 10:36
Sunkioji raketa nešėja „ Ariane 5 ES“ antradienio vakarą pakilo iš Pietų Amerikos, nešdama Europos penktąją ir paskutinę automatinę krovininę kapsulę, kuri vėliau susijungs su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), pranešė skrydžių valdymo centras.