kosminis laivas

Kandidatų į sostinės merus dėmesiui: ko reikia vilniečiams?  (58)
2015 m. sausio 19 d. 11:56
Iki savivaldos rinkimų likus kiek mažiau nei dviems mėnesiams, nusprendžiau pasidomėti, kokią ateitį vilniečiams žada kandidatai į sostinės merus, ir buvau gerokai nustebinta. Galbūt dėl to, kad šiais metais merą pirmąkart rinksime tiesiogiai, o gal dėl kitų, man nežinomų priežasčių, tik du pretendentai pateikė savo sostinės viziją: internete be didesnio vargo galima rasti Liberalų Sąjūdžio kandidato Remigijaus Šimašiaus ir socialdemokrato Gintauto Palucko programas.
Spalvingoji Meksika: kodėl vertėtų ten nuvykti  (14)
2015 m. sausio 5 d. 13:09
Marga, kontrastinga, aistringa, draugiška ir alsuojanti senovės atsiminimais. Taip turistus pasitinka Meksika . Kerinti gamta, besiveržianti į šiuolaikiškus miestus, šilti, besišypsantys žmonės, turtinga istorija ir daugybė turistams lankytinų vietų. Kas nenorėtų pakeliauti po šį tolimą, nepažintą, bet labai viliojantį kraštą.
Du kosmoso magnatai: vienas raketas kelia, kitas degtinę reklamuoja  (20)
2014 m. spalio 11 d. 21:37
Pastaraisiais metais du žymūs ir turtingi žmonės neslepia savo ambicijų kilti ir kitus kelti į kosmosą – tai Elonas Muskas ir Richardas Bransonas . Tiesa, jų pasirinkti keliai labai skirtingi, rašo thedailybeast.com.
Kaip du kosmonautai sovietinę kosminę stotį gelbėjo  (37)
2014 m. spalio 11 d. 10:26
Temsta. Vladimirui Džanibekovui darosi šalta. Jis turi žibintuvėlį, bet neturi jokių pirštinių. Pirštinės tik apsunkintų darbą, o dirbti reikia greitai. Jo rankos šąla, bet tai nesvarbu. Jo įgulos vandens atsargos senka ir jeigu jie laiku nesuremontuos stoties, kad atšildytų vandens tiekimą, teks ją apleisti ir grįžti namo nuleistomis galvomis, bet stotis yra pernelyg svarbi, kad taip įvyktų. Netrukus nusileidžia Saulė. Dirbti pačiam laikant žibintuvėlį yra sudėtinga, todėl V. Džanibekovas grįžta sušilti į kosminį laivą, kuris atgabeno juos į stotį. Jis lauks, kol stotis praskries pro naktinę Žemės pusę.
Britai savo paskutinei kelionei renkasi išskirtinius katafalkus  (5)
2014 m. rugsėjo 28 d. 13:12
Ritualinių paslaugų teikimo sektoriaus atstovai tvirtina, kad vis dažniau vietoje tradicinių juodų katafalkų užsakomi „Rolls Royce“, rožiniai „Cadillac“, pieno išvežiojimo karučiai ir net dviviečiai dviračiai.
Rusijos kosminis laivas „Sojuz“ sėkmingai atgabeno naują įgulą į kosminę stotį  (7)
2014 m. rugsėjo 26 d. 11:45
Rusijos kosmoso agentūros „ Roskosmos “ vadovas penktadienį pranešė, kad pilotuojamam erdvėlaiviui „ Sojuz TMA-14M“ sėkmingai prisijungus prie Tarptautinės kosmoso stoties ( TKS ) galiausiai išsiskleidė nesuveikusi saulės baterija, skelbia „ RIA Novosti “.
Po 17 metų pertraukos Rusija į kosmosą vėl iškėlė moterį  (23)
2014 m. rugsėjo 26 d. 10:45
Rusijos kosminis laivas „Sojuz“ , kurio įgulą sudaro vienas JAV astronautas ir du rusų kosmonautai, įskaitant pirmąją per pastaruosius 17 metų kosmonautę, sėkmingai startavo penktadienį, pranešė Rusijos skrydžių valdymo centras.
Nacių raketos: mitai ir tikrovė  (68)
2014 m. rugsėjo 19 d. 12:21
Dulksnojantį 1944 m. rugsėjo 8 d. vakarą londoniečiai išgirdo pirmuosius naujo ir siaubingo ginklo sprogimus. Jie jau patyrė V-1 skraidančių bombų, Vokietijos paleistų tų metų birželį, smūgius. Bet dabar krito didesni, greitesni ginklai.
Auksiniai klozetai jau praeitis - turtingieji kambariuose geidžia lėktuvų pakilimo takų ir kosminių laivų  (35)
2014 m. rugsėjo 13 d. 08:58
Auksiniai žvaigždžių klozetai - jau praeitis. Šiais laikais milijonieriai savo užgaidomis pranoksta net ir visko mačiusius architektus bei interjero dizainerius. Safyrai ir rubinai ant vandens čiaupų, lėktuvų pakilimo takai namuose, pusės kilometro tuneliai tarp namų ir šarvuoti bunkeriai, į kuriuos patekti galima tik atpažinus šeimininko akies rainelę, - štai ko dabar pageidauja užsienio turtuoliai.
Paskutinė Europos pasiųsta aprūpinimo kapsulė susijungė su TKS  (7)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 20:10
Paskutinė Europos pasiųsta automatinė aprūpinimo kapsulė antradienį pagal misijos planą, po preciziško manevro, kuris tiesiogiai buvo transliuojamas internete, prisijungė prie Tarptautinės kosmoso stoties ( TKS ).
10 klausimų apie „neįmanomą“ variklį, kuris veikia  (133)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 09:29
Praėjusią savaitę viso pasaulio žiniasklaidoje, besidominčioje mokslu, nuvilnijo žinia apie tai, jog JAV kosmoso agentūra NASA išbandė variklį, kurio veikimas prieštarauja fizikos dėsniams ir pareiškė, jog dėsniai prieštarauja realybei – variklis tikrai veikia. Svetainės wired.com žurnalistai pasikapstė giliau ir atrado papildomos itin įdomios informacijos, padėjusios atsakyti į pačius įdomiausius skaitytojų klausimus.
Europa paleido paskutinę TKS aprūpinimo kapsulę  (1)
2014 m. liepos 30 d. 10:36
Sunkioji raketa nešėja „ Ariane 5 ES“ antradienio vakarą pakilo iš Pietų Amerikos, nešdama Europos penktąją ir paskutinę automatinę krovininę kapsulę, kuri vėliau susijungs su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), pranešė skrydžių valdymo centras.
Į TKS pakilo privatus krovininis kosminis laivas „Cygnus“  (18)
2014 m. liepos 14 d. 20:26
Į Tarptautinę kosminę stotį ( TKS ) pakilo privatus krovininis kosminis laivas „Cygnus“.
Pristatyta kapsulė, amerikiečiams suteiksianti nepriklausomybę nuo Rusijos kaprizų  (78)
2014 m. birželio 2 d. 10:23
JAV verslininkas Elonas Muskas praėjusios savaitės pabaigoje pristatė jo vadovaujamos įmonės „ SpaceX “ sukurtą žmonių gabenimui tinkamą kosminę kapsulę – joje esančios sistemos užtikrins septynių astronautų gyvybės palaikymą kelias dienas, kol vyks kelionė į Tarptautinę kosminę stotį ( TKS ) ir atgal.
Rusijos kosminis laivas sėkmingai atskraidino į TKS tris įgulos narius  (12)
2014 m. gegužės 29 d. 10:24
Rusijos kosminis laivas su trijų žmonių įgula ketvirtadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi po nepriekaištingo starto.
Mokslo laboratorijoje – kosminius laivus grobiančio spindulio užuomazgos  (8)
2014 m. gegužės 9 d. 14:44
Mokslininkams pavyko sukurti sėkmingai veikiantį prototipą sistemos, primenančios mokslinėje fantastikoje ne kartą aprašytą jėgos spindulį (angl. tractor beam ), kuriuo vienas kosminis laivas prisitraukia kitą. Arba ateivių skraidanti lėkštė į savo vidų įtraukia grobiamą žmogų. Laboratorijoje išbandytas aparatas sugeba pritraukti atokiai esančius daiktus ir daro tai akustinėmis bangomis.
Dėl naujų JAV sankcijų Rusijai – grasinimai astronautams  (91)
2014 m. balandžio 29 d. 17:31
Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas antradienį pareiškė, kad naujos JAV sankcijos Maskvai apsunkina rusų kosminės programos įgyvendinimą ir stato į pavojų Tarptautinėje kosminėje stotyje dirbančius amerikiečių astronautus.
NASA bandoma skraidanti lėkštė leis kolonizuoti Marsą?  (18)
2014 m. balandžio 22 d. 10:00
Birželį, kai nerūpestingi poilsiautojai gulinės paplūdimyje, skraidanti lėkštė nusileis Kauai saloje. Tai ne filmo apie ateivių įsiveržimą anotacija – NASA rengiasi atlikti pirmąjį bandomąjį skrydį disko formos erdvėlaiviu, skirtu saugiai nuleisti sunkius krovinius, o vieną dieną ir žmones, Marse.
Rusijos kosminė krovinių kapsulė susijungė su TKS  (13)
2014 m. balandžio 10 d. 13:12
Rusijos kosminė krovinių kapsulė ketvirtadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi ( TKS ) ir atgabeno jos įgulai svarbių atsargų bei vandens, nurodė Rusijos kosmoso agentūra.
Dviem dienom pavėlavęs „Sojuz“ atskraidino tris įgulos narius  (6)
2014 m. kovo 28 d. 11:44
Rusijos kosminis laivas, skraidinantis du rusų kosmonautus ir amerikietį astronautą, penktadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS) po precedento neturinčio dviejų dienų vėlavimo, įvykusio dėl techninio gedimo.
Po dviejų vėlavimo dienų į TKS pristatyta nauja įgula  (14)
2014 m. kovo 28 d. 09:52
Rusijos kosminis laivas, skraidinantis du rusų kosmonautus ir amerikietį astronautą, penktadienį sėkmingai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi ( TKS ) po precedento neturinčio dviejų dienų vėlavimo, įvykusio dėl techninio gedimo.
Rusijos ir JAV astronautus skraidinantis kosminis laivas – beprecedentėje padėtyje  (36)
2014 m. kovo 26 d. 10:10
Du Rusijos kosmonautus ir vieną JAV astronautą skraidinantis kosminis laivas „Sojuz“ pakliuvo į precedento neturinčią padėtį, kai buvo priverstas dviem dienoms atidėti susijungimą su Tarptautine kosmine stotimi (TKS) dėl techninio sutrikimo skriejant orbitoje.
Marsiečiai bus ateiviai iš Žemės  (55)
2014 m. sausio 31 d. 13:55
2014 metų pradžioje entuziastams į orbitą iškėlus (su NASA pagalba) mažuosius lietuviškus palydovus Lietuva tapo kosmoso valstybių klubo nare. Nuo 2013 metų gruodžio 20 d. (tądien raketos „ Antares “ startas buvo atidėtas dėl Saulės aktyvumo) NASA skrydžių bazėje Valopso saloje plevėsuoja iškelta Lietuvos trispalvė.
S. Lapienis: grėsmių, galimai sustabdysiančių palydovų skrydį, dar yra  (3)
2014 m. sausio 9 d. 14:49
Nors iš Saulės Žemę pasiekusios įelektrintos dalelės jau praskrido, grėsmių, kodėl pirmieji lietuviški palydovai galėtų nepakilti, ir ketvirtadienį visgi yra. Taip portalui Lrt.lt teigė Kosmoso mokslo ir technologijų instituto direktorius plėtrai Saulius Lapienis.
Sočio olimpinių žaidynių deglas išskraidintas į kosmosą  (33)
2013 m. lapkričio 7 d. 07:39
Rusija ketvirtadienį paleido raketą, skraidinančią Rusijos, Japonijos ir JAV astronautus bei 2014 metų Sočio žiemos olimpiados deglą, iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane, pranešė skrydžių valdymo centras.
Naujausia Europos žemėlapio versija  (69)
2013 m. spalio 26 d. 11:03
Didžioji Europos šalių dalis (išskyrus Italiją), atrodo kaip niekuo neypatingos dėmės. Bet ar taip yra iš tiesų? Pažvelgus į jas ilgiau, jų sienos pavirsta įdomiais paveikslėliais.
„Gravitacija“: Holivudas priartėjo prie realybės, bet jos dar nepasiekia  (63)
2013 m. spalio 4 d. 16:20
Televizijos ekranuose jau galima pamatyti naujo kosminio trilerio „Gravitacija“ reklamas – jas bežiūrint ir įsivaizduojant save astronautų vietoje net galūnės pradeda tirpti. Ir nors šio filmo scenarijus išgalvotas, kūrėjai pasistengė, kad jis būtų kuo artimesnis realybei – net saulėtekių ir saulėlydžių peizažai buvo pasiskolinti iš NASA . Bet filme būta ir vietų, kur nuo realybės nutolta labai smarkiai.
Kaip lapų krūvos virsta pinigais  (17)
2013 m. spalio 3 d. 22:53
Pirmoji Rytų Europoje įgyvendinusi idėją žaliąsias atliekas vežti ne į sąvartynus, o iš jų gaminti kompostą bendrovė „Juknevičiaus kompostas “ nuveikė vieną svarbų darbą – gyvu pavyzdžiu parodė, kad atliekos gali uždirbti pinigus.
„Buran“: sovietų kosminės programos pasididžiavimo istorija  (117)
2013 m. rugsėjo 26 d. 17:24
1988 metų lapkričio 15 d. priešaušryje Baikonūro kosmodrome Kazachstane virė darbas ir tvyrojo įtampa. Šį šaltą, debesuotą rytą nuotaiką gadino nesiliaujanti dulksna, kartais pavaikoma vėjo gūsių. Siaubingesnių sąlygų raketai kelti retai kada pasitaiko.