Lietuviškų daržovių sezonas: žirnių kilogramas – 6 eurai

 (212)
Įprasta kasdien visko, ko reikia, nusipirkti šalia namų esančiuose prekybos centruose, tačiau prasidėjus lietuviškų daržovių ir vaisių sezonui dažnas jų įsigyti skuba į turgų. Čia ieškoma pačių šviežiausių, tą pačią dieną nuskintų ar nupjautų ir tiesiai iš ūkininkų daržo ant prekystalio atkeliaujančių produktų. Nors daržovių prekeiviai tikina, kad sezono įkarštyje kainos nukrenta iki žemumų, taip gali pasirodyti ne visiems pirkėjams.
© DELFI / Karolina Pansevič

Sostinės Šeškinės turguje sutikti lietuviškų daržovių augintojai džiaugiasi šiemetiniu pakankamai geru derliumi ir jau siūlo įsigyti šviežių agurkų, ridikėlių, salotų, bazilikų ir kitų prieskoninių žolelių.

Metas raugti agurkus

Savo daržo gėrybėmis prekiaujanti ponia Faina džiaugiasi po ilgai trukusios sausros pagaliau sulaukusi lietaus – nebereikia taip dažnai patiems laistyti daržų. O derlius, sako, – neblogas, puikiai užaugo ir agurkai, ir salotos, kitos daržovės.

Lietuviškų daržovių sezonas: žirnių kilogramas – 6 eurai
© DELFI / Karolina Pansevič

„Viskas iš mano daržo, iš Avižienių, čia netoli. Seniau čia mūsų ūkis buvo, karvės ganėsi, o paskui štai, Šeškinės rajoną pastatė, tad mes prekiaujam beveik savo žemėj, – pasakoja ponia Faina ir priduria, kad stoti už prekystalio privertė maža lietuviška pensija. – Pieno, kruopų gal dar nupirksi, o mėsos ne, tad ir pardavinėjam savo užaugintas daržoves. Prie namo turim 25 arus žemės, šiltnamį, auginam agurkų, svogūnų, salotų, morkų, burokėlių, kitų daržovių.“

Lietuviškų daržovių sezonas: žirnių kilogramas – 6 eurai
© DELFI / Karolina Pansevič

Ponia Faina sako turinti nuolatinių klientų, kurie jau gerai žino jos užaugintų agurkų skonį, tad vis ateina nusipirkti šviežių daržovių. Šiomis dienomis pirkėjai šviežių agurkų perka ir didesniais kiekiais – ketindami juos raugti ar marinuoti. „Šiandien agurkus pardavinėju po 1,3 euro, per išeigines jie kainavo po 1,4–1,5 euro. Žmonės ir po 5 kg nuperka – ruoš atsargas žiemai“, – sako pardavėja.

Beje, ant prekystalio padėta ir raugintų agurkų statinaitė – ponia Faina siūlo įsigyti jos pačios užraugtų agurkų. Šalia – agurkų rauginimui paruošti žalumynų rinkinukai po 50 ct. „Vakar vakare lietus lyja, o aš po stogu rišu. Čia – krapai, krienai, vyšnių ir serbentų lapai, česnakai. Žyduolius česnakus būtina nulaužti, o serbentų lapai būtinai turi būti nuo juodųjų serbentų krūmo – jie visai kitaip kvepia. Su tokiom žolėm užraugti agurkai bus labai skanūs“, – tikina pardavėja.

Lietuviškų daržovių sezonas: žirnių kilogramas – 6 eurai
© DELFI / Karolina Pansevič

Taip pat iš ponios Fainos galima įsigyti žalių žirnių (puslitriukas – po pusantro euro, kilogramas – 6 eurai), morkų (ryšuliukas – 1,2 euro), salotų, krapų, burokėlių.

Gurmaniškas prieskoninių žolelių pasirinkimas

Nuo ryto turguje prekiaujantis Povilas džiaugiasi pardavęs visas paties užaugintas kalendras, svogūnus, krapus ir petražoles. Nedaug liko ir gražgarsčių (ryšulėlis – 40 ct), salotų (30 ct), bazilikų (30 ct). „Bazilikų turėjau keturių rūšių – dar buvo žali citrininiai ir tamsiai violetiniai“, – į ištuštėjusį prekystalį rodo pardavėjas.

Lietuviškų daržovių sezonas: žirnių kilogramas – 6 eurai
© DELFI / Karolina Pansevič

Paties užaugintomis prieskoninėmis žolelėmis prekiaujantis Povilas sako, kad pardavinėjantis ir agurkus, tačiau kol kas jo derlius dar neužaugęs.

Šalia prekiaujanti ponia Regina iš Avižienių taip pat siūlo nusipirkti jos užaugintų bazilikų, salotų, kalendrų, špinatų, morkų ir kt. 100 g špinatų – 60 ct, ryšulėlis ridikėlių – taip pat 60 ct, tamsesni agurkai „Mirabelle“ – po 1 eurą, „Rudničiok“ – po 2 eurus. Kilogramas žirnių – 6 eurai.

„Žirniai kol kas brangoki, nes pirmi. Žinoma, būna, kad ir nuleidžiam kainas. Bet šiaip žmonės viską perka, kai žino, kad užauginta savuose daržuose“, – pasakoja ponia Regina.

Lietuviškų daržovių sezonas: žirnių kilogramas – 6 eurai
© DELFI / Karolina Pansevič

Lenkiškų daržovių konkurencija

Perka vilniečiai ir atvežtines daržoves – tuos pačius šviežius agurkus, pomidorus. Kai kuriems pirkėjams nelabai rūpi, ar produktas užaugintas Lietuvoje, ar ne – sukinėjasi ir aplink prekystalius, prie kurių išstatytos kainos su nurodyta užsienio šalimi, dažniausiai – Lenkija. Žinoma, lietuviškos šviežios daržovės yra šiek tiek brangesnės.

Lietuviškų daržovių sezonas: žirnių kilogramas – 6 eurai
© DELFI / Karolina Pansevič

Lenkiškų agurkų nusipirkusi ponia Jolanta sako, kad juos pasirinko susigundžiusi keliomis dešimtimis centų mažesne kaina, o jauna mama Gražina perka tik lietuviškas daržoves.

„Nusipirkau agurkų iš jau gerai pažįstamo pardavėjo, žinau, kad jis patikimas, jo agurkai tikrai skanūs. Net kainos neprisimenu, svarbiausia – kad jie lietuviški“, – sako Gražina.

Ant prekybininko Tomo prekystalio – lenkiški pomidorai (1 kg – 2 eurai), tačiau bulvės – lietuviškos (1–1,5 euro). Taip pat lietuviški, iš Kėdainių atvežti žirniai – tokios gausybės nėra nė ant vieno kito prekystalio.

Lietuviškų daržovių sezonas: žirnių kilogramas – 6 eurai
© DELFI / Karolina Pansevič

Tomas pats daržovių neaugina, jas tik pardavinėja, bet sako, kad pirkėjai perka viską, nes visa jo parduodama produkcija – nesvarbu, iš kur atvežta – kokybiška.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kiekvienas gali būti didelis

Pajūryje siūlo užsienio turistus sutraukiantį poilsį: lietuviai nebevertina to, ką turime (21)

Didžiausio šalies kurorto pašonėje esantis Palangos kempingas baigia savo antrąjį sezoną.

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (59)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo ir kempingų sektoriuose taip pat skundžiasi, kad blogi orai kirto per apyvartas, o ne kurie tikina, jog sodybos vasaros pradžioje išvis stovėjo tuščios.

Atkirto besistebintiems vestuvių fotografų kainomis: už kokybę teks sumokėti ir 2 tūkst. eurų (452)

Artėjančios vestuvės daugumai tampa galvos skausmu: reikia galvoti ne tik apie tai, kokioje bažnyčioje sumainyti aukso žiedus, bet ir kaip tilpti į suplanuotą biudžetą.

Moterį sėkmė aplankė atsisakius uždarbio: daug kas gąsdino, kad šis sprendimas neprotingas (30)

Stebuklų nereikia toli ieškoti. Garliavoje, greta Kauno, veikiančiame „Fėjų slėnyje“, įkurtame lėlininkės, rašytojos Editos Lei, juos atranda ir maži, ir dideli. Iš noro pakeisti gyvenimą gimęs projektas kūrėjai atnešė ne vieną džiaugsmo akimirką, jomis kaunietė dalijasi ir su kitais.

Susižavėję Estija daro klaidą: Lietuvoje galimybės net geresnės (88)

Konkurencija turizmo versle itin didelė, tačiau vietą čia atranda ir nedidelės kompanijos. Vis dėlto 15-a metų veikiančios kelionių agentūros vadovas sako, kad vis dažniau pagalvoja veiklą perkelti į Estiją, kur sąlygos smulkiam verslui, anot jo, kur kas palankesnės. Vis dėlto mokesčių ekspertas šį mitą išsklaido.