Teisė

Vilnietis ant namo demonstratyviai pakabino SSRS vėliavą: norėjau ją išdžiovinti (219)

2017 sausio mėn. 18 d. 17:40
Vilnietis ant namo demonstratyviai pakabino SSRS vėliavą: norėjau ją išdžiovinti
DELFI skaitytojo nuotr.
Vilniaus Tauragnų g. ant privataus namo SSRS vėliavą pakabinęs ir ją demonstravęs vilnietis Vadimas Čiubukas teisinosi, kad tenorėjo ją tik išdžiovinti, tačiau tokie vyro argumentai visiškai neįtikino teismo.

„Darbiečio“ viltys į I. Kačinskaitę-Urbonienę nuėjo perniek – dar pateko ir į didelę bėdą (64)

2017 sausio mėn. 17 d. 11:50
Ieva Kačinskaitė-Urbonienė ir Algirdas Klimavičius
DELFI / Andrius Ufartas
Per praėjusius Seimo rinkimus triuškinantį pralaimėjimą patyrusios Darbo partijos (DP) į sostinės Naujamiesčio rinkimų apygardos S. Konarskio apylinkę deleguotas ir pirmininku paskirtas Algirdas Klimavičius vykdė neteisėtą rinkiminę agitaciją.

Aferos, kurios buvusiam STT pareigūnui sugriovė karjerą: įkalino 6 metams (32)

2017 sausio mėn. 16 d. 16:28
Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) ir Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) dirbęs, bet iš tarnybos pasitraukęs ir verslauti pradėjęs 41 metų Tomas Pažusys patyrė didžiulę nesėkmę – apgaulės būdu svetimą turtą užvaldęs vyras siunčiamas į įkalinimo įstaigą.

Vilniuje viešintis ES Teisingumo Teismo vadovas: puoselėti teisinę valstybę tampa vis sudėtingiau (20)

2017 sausio mėn. 16 d. 14:42
Koenas Lenaertsas
DELFI / Andrius Ufartas
Lietuvoje viešintis Europos Sąjungos Teisingumo Teismo pirmininkas Koenas Lenaertsas akcentuoja tarpusavio pasitikėjimo tarp Europos ir nacionalinių teismų svarbą.

Klausk teisininko: ar privalau Lietuvoje deklaruoti pajamas, jeigu čia nuolatos negyvenu? (63)

2017 sausio mėn. 15 d. 19:00
Prieš 8 metus išvykau iš Lietuvos ir deklaravau savo išvykimą. Esu Lietuvos pilietė, mokesčius moku Prancūzijoje. Ar sutinkamai su Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatomis esu „nenuolatinis Lietuvos gyventojas“? Jei taip, ar reiškia, kad kai kurias pajamas turiu vistiek deklaruoti Lietuvoje?

Korupciniai nusikaltimai – valstybės skaudulys ir iššūkis teisėsaugai? (47)

2017 sausio mėn. 15 d. 15:00
Visą atkurtosios nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje korupcijos reiškinys yra vienas sudėtingiausių iššūkių ir bene pagrindinė visuomenės nusivylimo priežastis. Kodėl korupciniai skandalai vis dar drebina mūsų valstybės pamatus? Kokios priežastys lemia korupcinių tyrimų ir bylų baigtį? Kodėl visuomenė nėra patenkinta bausmėmis ir ne visada palankiai vertina teisėsaugos darbą?

Klausk teisininko: ar buvęs sutuoktinis gali pretenduoti į turtą įgyjamosios senaties pagrindu? (13)

2017 sausio mėn. 14 d. 12:00
Ar gali įgyjamosios senaties pagrindu buvęs sutuoktinis įgyti nuosavybėn bendrąja jungtine nuosavybe priklausantį butą, kuris buvo pirktas santuokos metu ir ją nutraukiant nebuvo padalintas?

R. Kurlianskis nesėkmingai bandė nušalinti prokurorą (16)

2017 sausio mėn. 10 d. 15:32
Įtariamasis ikiteisminiame tyrime dėl korupcijos „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis bandė nušalinti tyrimui vadovaujantį prokurorą Justą Laucių, tačiau teismas pirmadienį prašymą atmetė kaip nepagrįstą.

Klausk teisininko: ar vaikaičiai gali pretenduoti į palikimą? (9)

2017 sausio mėn. 8 d. 19:00
Mirė mano tėvas, vėliau – jo tėvas, mano senelis. Be mano tėvo jis buvo susilaukęs dar dviejų dukrų. Dabar jos dalinasi turtus: butą ir namą. Man įdomu, ar man ir mano seseriai priklauso dalis palikimo, nors tėvas ir yra miręs?

Klausk teisininko: kaip skyrybų metu įrodyti, kad namas yra mano nuosavybė? (36)

2017 sausio mėn. 7 d. 18:00
Skyrybų metu su sutuoktiniu dalinuosi nekilnojamąjį turtą – tai yra mano namas, jį įsigijau santuokos metu, bet vyras pateikė vekselį, kad statyboms jis skolinosi pinigų iš savo tėvų. Ar galioja šis dokumentas kaip skola? Ant vekselio nesu pasirašiusi.

Lietuvos teismų vadovas R. Norkus: svarbiausia – teisėjų darbo kokybė (53)

2017 sausio mėn. 7 d. 12:00
Kiek daugiau kaip prieš mėnesį Visuotiniame teisėjų susirinkime išrinkus naująją Teisėjų tarybą, jos pirmininku išrinktas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus. Kokius horizontus jis brėžia savo ir visos Teisėjų tarybos planams?

Smurtu įtariamas teisėjas griebėsi šiaudo – pateikė melagingą pranešimą atleido už vardo pažeminimą (14)

2017 sausio mėn. 6 d. 12:39
Smurtu įtariamas teisėjas griebėsi šiaudo – pateikė melagingą pranešimą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Neblaivus į konfliktą su sutuoktine įsivėlęs Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Petras Kontrimas, kuris dar buvo pateikęs ir melagingą pranešimą, atleidžiamas iš pareigų dėl teisėjo vardo pažeminimo.

Teisėjų taryba svarstys dėl smurtu įtariamo teisėjo atleidimo (6)

2017 sausio mėn. 6 d. 06:52
Teisėjų taryba
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Teisėjų taryba penktadienį planuoja svarstyti prezidentės teikimą iš pareigų atleisti Kretingos rajono apylinkės teismo teisėją Petrą Kontrimą, įtariamą smurtu prieš žmoną įtariamą.

Marijampolės teismas išnagrinėjo moksleivės sumušimu kaltinamo direktoriaus bylą (25)

2017 sausio mėn. 5 d. 13:36
Marijampolės rajono apylinkės teismas ketvirtadienį uždarame posėdyje išnagrinėjo moksleivės sumušimu kaltinamo mokyklos direktoriaus bylą.

Po teismo sprendimo – sumaištis: JAV dovanotų ir išparduotų ginklų neįmanoma susigrąžinti (318)

2017 sausio mėn. 5 d. 12:21
Lietuva pateko į keblią situaciją – Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Vyriausybės Lietuvos kariuomenei dovanotų graižtvinių šautuvų M14, kuriuos Ginklų fondas pardavė privatiems asmenims, greičiausiai taip ir nepavyks susigrąžinti.

Teisininko komentaras. Apie paskirtas administracines nuobaudas sužinosime iš antstolių (200)

2017 sausio mėn. 1 d. 19:00
Karolis Rugys
Advokatų kontoros nuotr.
Šiandien įsigaliojęs Administracinių nusižengimų kodeksas įneš nemažai naujovių, tuo pačiu sumaišties ir gal net piliečių nusivylimo tokia teisine valstybe. O ko kito tikėtis, jei naujasis kodeksas įteisina galimybę protokolus surašyti už akių, nutarimus priimti rašytinio proceso tvarka (atsakomybėn traukiamam asmeniui nedalyvaujant), o apskųsti priimtą nutarimą numatomas terminas yra skaičiuojamas nuo nutarimo išsiuntimo?

Istorija, kurios neištrinsi: Lietuvos teisėjai net nakvodavo posėdžių salėje (10)

2017 sausio mėn. 1 d. 15:00
Istorija, kurios neištrinsi: Lietuvos teisėjai net nakvodavo posėdžių salėje
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Ar žinojote, kad XVIII amžiuje Lietuvos teisėjai neturėdavo teisės posėdžių salės palikti tol, kol priims sprendimą ir jį paskelbs. Kadangi bylos dažnai būdavo didelės apimties, neretai teisėjams tekdavo posėdžių salėje ir nakvoti – tarnai į teismo rūmus atgabendavo maisto ir patalynę.

Apie kokybę, moralę ir etiką: kokios kritikos sulaukia Lietuvos ir Norvegijos teismai? (13)

2016 gruodžio mėn. 31 d. 15:00
Kasdien teismo posėdžių salėse galima sutikti ne tik teismo proceso dalyvius – savotiškais teismų bendruomenės nariais jau yra tapę ir žurnalistai, kurie teismuose praleidžia ištisas dienas, ne mažiau įnirtingai nei teisėjai siekdami išsiaiškinti tiesą ir informuoti visuomenę apie teismo sprendimus rezonansinėse bylose.

Klausk teisininko: ar kreditorius elgiasi teisėtai? (20)

2016 gruodžio mėn. 31 d. 10:00
Man yra paskelbtas bankrotas, dirbu tolimųjų reisų vairuotoju, bet kreditorius reikalauja 50 proc. nuo mano gaunamų komandiruotpinigių. Ar jis elgiasi teisingai?

Teismui perduota kyšininkavimu kaltinamos buvusio prokurorės byla (13)

2016 gruodžio mėn. 30 d. 12:08
Teismui perduota kyšininkavimu kaltinamos buvusio prokurorės byla
TEISMAI.LT
Baigus ikiteisminį tyrimą Vilniaus apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje buvusi Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Lilija Balaišienė kaltinama kyšininkavimu.

Primena: nuo sausio 1-osios įsigalioja naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas (45)

2016 gruodžio mėn. 28 d. 18:55
Nuo Naujųjų metų įsigalioja Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), pakeisiantis daugiau kaip 30 metų galiojantį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK). Šiame svarbiame įstatyme numatyta daug naujovių.

Bausmė už komentarus internete: ragino iš Lietuvos išsiųsti pabėgėlį Basirą (348)

2016 gruodžio mėn. 26 d. 19:00
Abdulas Basiras Yoususi
DELFI (D.Pipo nuotr.)
„Viešai kurstė smurtauti bei fiziškai susidoroti su musulmonais dėl tautybės, skleidė nepakančią nuomonę apie pabėgėlius – viešai tyčiojosi, juos niekino, skleidė neapykantą jiems kaip žmonių grupei“, – po dviejų komentarų internete tokių kaltinimų policijoje sulaukė vienas smulkusis Kėdainių verslininkas.

Klausk teisininko: ar antstolis gali areštuoti sutuoktinio turtą? (13)

2016 gruodžio mėn. 26 d. 16:00
Būnant santuokoje antstoliai areštavo turtą. Turtą pasidalinome – vieną dalį atidavėme antstoliams, kita liko žmonai. Padarėme vedybinę sutartį. Jeigu dabar pirksiu turtą žmonos vardu, ar gali jį antstolis areštuoti?

Klausk teisininko: ar galima nuginčyti dovanojimo sandorį? (18)

2016 gruodžio mėn. 25 d. 16:00
Po savo tėvo mirties sužinojau, kad visą savo turtą jis padovanojo savo sutuoktinei, esu tuo nepatenkintas. Kada tokį dovanojimą galima nuginčyti?

Klausk teisininko: kiek svarbi vaiko nuomonė skyrybų byloje? (20)

2016 gruodžio mėn. 24 d. 12:00
Vyksta skyrybų byla ir yra ginčas su kuriuo iš tėvų bus nustatoma vaiko gyvenamoji vieta. Kiek svarbi vaiko nuomonė, ar privalo teismas išklausyti vaiką? Jei taip, tai ar vaiko nuomonė gali būti esmine aplinkybe nustatant vaiko gyvenamąja vietą?

Po įspūdingos aferos – sėkminga karjera teisme: kaltę bandė suversti valytojai (25)

2016 gruodžio mėn. 22 d. 16:28
Indrė Galvanauskaitė (kairėje), Edgaras Česnauskas ir Jekaterina Gribkova
DELFI montažas
Įspūdinga afera nesugriovė Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Boleslovo Kalainio patarėjos karjeros – baudžiamosios atsakomybės dėl senaties išvengusi Indrė Galvanauskaitė toliau sėkmingai dirba teisme, tuo metu buvęs jos sugyventinis Edgaras Česnauskas buvo nuteistas, bet išsaugojo laisvę.

Šokiruojanti gynyba T. Dobrovolskio nužudymo byloje: tai – tik nelaimingas atsitikimas (100)

2016 gruodžio mėn. 22 d. 13:04
Šokiruojanti gynyba T. Dobrovolskio nužudymo byloje: tai – tik nelaimingas atsitikimas
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Kūčių vakarą kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio artimieji minės liūdną sukaktį – būtent tada prieštaringai vertinamame bare „Vingrių 17“, pramintame „Psichbaris“, skėčiu buvo sužalotas ir beveik po dviejų savaičių ligoninėje mirė žinomas muzikas.

Klausk teisininko: dėl buvusio vyro skolų patekau į bėdą – kaip elgtis? (17)

2016 gruodžio mėn. 18 d. 19:00
Patekau į keblią situaciją – santuokos metu buvau paėmusi paskolą ir pirkau butą, vyras buvo laiduotojas. Po to įvyko skyrybos – vyras nesutiko skirtis, kol nesutikau su jo sąlygomis: butas ir turtas bus dalijamas per pusę, skolas taip pat dengsime solidariai, kiekvienas mokėsime vaikams. Jie dar nepilnamečiai ir gyvena kartu su manimi.

Klausk teisininko: ar reikalingas tėvo sutikimas vaiką išsivežti į užsienį? (19)

2016 gruodžio mėn. 17 d. 12:00
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> ar reikalingas tėvo sutikimas vaiką išsivežti į užsienį?
Vida Press
Jei 2,5 metų vaiko globa priklauso motinai, ar bus reikalingas tėvo leidimas išvykti kartu su vaiku į užsienį atostogauti? Ar tėvas, pasiėmęs vaiką atostogauti kartu, galės be mano sutikimo vežtis vaiką į užsienį?

S. Rachinšteinas Pravieniškėse įsidarbino darbininku, bet jo algą pasiima antstolis (35)

2016 gruodžio mėn. 13 d. 16:57
Dėl finansinių machinacijų realia laisvės atėmimo bausme nuteistas, bet nuo teisingumo Vietname slapstęsis aferų meistru tituluojamas skandalingasis verslininkas Sergejus Rachinšteinas įkalinimo įstaigoje nenuobodžiauja.