Teisė

R. Javtoko problemos nesibaigia: į pinigus nusitaikė antstolis (160)

2017 liepos mėn. 27 d. 11:33
Krepšininko karjerą baigęs ir Kauno „Žalgirio“ sporto direktoriumi dirbantis Robertas Javtokas vėl turi nemalonumų – antstolis nutarė ne tik areštuoti sportininko sąskaitas banke, bet ir jo darbdaviui nurodė atlikti išskaitas iš kas mėnesį mokamo atlyginimo.

Žurnalistė V. Danauskienė – išteisinta (25)

2017 liepos mėn. 26 d. 22:42
Liepos 25 d. Lazdijų rajono apylinkės teisme paskelbtas išteisinamasis nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje buvęs Lazdijų-Druskininkų apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Vidmantas Pilvinis, šiuo metu dirbantis Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėju, kaltino žurnalistę Vilmą Danauskienę šmeižtu. Pati kaltinamoji tai vertina kaip nepavykusį kerštą už jos profesinę veiklą.

Nekokybišką telefoną nusipirkęs prokuroras nuėjo kryžiaus kelius, kol atgavo pinigus (201)

2017 liepos mėn. 26 d. 20:27
Nekokybišką mobiliojo ryšio telefoną nusipirkęs prokuroras turėjo nueiti kryžiaus kelius, kad susigrąžintų ne tik už jį sumokėtus pinigus, bet ir dėl nepatogumų patirtą neturtinę žalą.

Keičiasi baudžiamasis procesas – prokurorai neturės konkurentų (20)

2017 liepos mėn. 26 d. 19:00
Baudžiamojo proceso kodeksas vis dar numato dvi kaltinimo rūšis – valstybinį, kuomet kaltinimą teisme palaiko prokuroras, ir privatų, kuomet kaltinimo funkciją vykdo pats nukentėjusysis arba jo atstovas. 2017 metų liepos 11 d. nuspręsta panaikinti privatų kaltinimą, taigi tarpininkas tarp nukentėjusiojo asmens ir teismo – teisėsaugos institucija ir prokuroras – taps privalomu nuo 2017 m. spalio 1 d. Ką tai keis?

Klimpsta vis giliau: teisėjui duotas kyšis neišgelbėjo verslininko (42)

2017 liepos mėn. 26 d. 13:04
Ramūnas Antanavičius ir Valdas Adamkus
LRPK
Korupcijos skandalas Mažeikių rajono apylinkės teisme jau paskandino ne tik šio miesto prokurorą, bet ir anksčiau šiame teisme dirbusį, bet sėkmingą karjerą padariusį ir į aukštesnės instancijos teismą paskirtą teisėją. Tuo metu verslininkas, dėl kurio prokuroras ir teisėjas rizikavo savo karjera, nuo atsakomybės taip ir neišsisuko.

Kauno teisėjui bus pareikšti įtarimai: kolegai iš Mažeikių davė 600 eurų kyšį (34)

2017 liepos mėn. 26 d. 10:05
Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl papirkimo įtariamą Kauno apygardos teismo teisėją Ramūną Antanavičių.

Žinia sukėlė tikrą šoką: 12 metų kovojau, kol žudiką nuteisė, o jis už grotų praleido tik 3 metus (194)

2017 liepos mėn. 25 d. 12:43
Tauragėje gyvenanti verslininkė Daina Levčenkovienė negali patikėti, kad jos vyrą nušovęs buvęs „Aro“ kovotojas Algirdas Dėringis, be tėvo palikęs du vaikus, jau mėgaujasi laisve. „Dvylika metų kovojau, kol pasiekiau teisingumą, o jis pataisos namuose praleido vos trejus metus“, – prisipažįsta moteris.

D. Grybauskaitė priėmė sprendimą: Vilniaus teisėja dabar pati turės „prikąsti liežuvį“ (128)

2017 liepos mėn. 25 d. 10:12
Šiurkščiai etiką pažeidusi ir teismų autoritetui žalą visuomenėje padariusi Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Sonata Bieliauskienė turi būti atleista iš pareigų. Taip mano už teismų veiklą atsakinga prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Nereikėjo nė pažinčių Seime – padėjo į korupcijos skandalą patekęs teisėjas (123)

2017 liepos mėn. 24 d. 18:13
Skubos tvarka įstatymą, kuriuo už ištisinės linijos kirtimą vairuotojams yra numatytas vairuotojo pažymėjimo atėmimas nuo trejų iki šešių mėnesių, pakeisti norėjęs Seimo narys Petras Gražulis galėtų pasimokyti iš tautiečių – yra ir kitų būdų, kaip galima išsaugoti teisę vairuoti net ir pažeidus nuo sausio 1 d. įsigaliojusį įstatymą.

Seimas užsimanė, kad parlamentarų kratos būtų leidžiamos tik generaliniam prokurorui pritarus (126)

2017 liepos mėn. 23 d. 14:34
Seimo teisininkai kritikuoja nuostatą, kad Seimo nario krata, taip pat krata ar poėmis jo darbo vietoje, automobilyje ir t.t. būtų leidžiami tik generalinio prokuroro sutikimu, kaip siūloma naujame įstatymo projekte dėl Seimo narių darbo sąlygų ir veiklos garantijų.

Apie tragiško likimo mažametę iš Lietuvos sužinos visa Europa (345)

2017 liepos mėn. 23 d. 09:38
Apie tragiško likimo mažametę iš Lietuvos sužinos visa Europa
Adobe Stock
Mažame Prienų rajono kaime gyvenančios mažametės mergaitės, kurios tėvai žuvo tragiškoje avarijoje, gyvenimo istoriją netrukus sužinos visa Europa – mergytę įsivaikinti norėjusi jos tėvo pusbrolio šeima Lietuvą apskundė Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT).

Po triušiuko nukankinimo – teisėjos reakcija: kas gresia už žiaurų elgesį su gyvūnu? (79)

2017 liepos mėn. 22 d. 12:00
Viešoje erdvėje apie smurto atvejus prieš gyvūnus daugėja. Viena iš priežasčių, kodėl taip yra, galima laikyti, visuomenės požiūrio permainas bei augantį suvokimą. Vis dažniau pasigirsta nuomonių dėl bausmių griežtinimo. Kokios bausmės šiandien yra taikomos dėl žiauraus elgesio su gyvūnais? Kokios galimos prevencinės priemonės ir ką reiktų daryti norint pažaboti šią problemą?

Antstoliai negaus atlygio už mažų skolų išieškojimą (56)

2017 liepos mėn. 21 d. 15:06
Teisingumo ministerijos iniciatyva bus sumažintos mažų skolų išieškojimo išlaidos.

STT įtaria, kad skubos tvarka siūlytas įstatymas naudingas Seimo nario dukrai (398)

2017 liepos mėn. 20 d. 18:50
Skubos tvarka Seime siūlyta priimti įstatymo pataisa, kuria iš ištisinę kelio juostą kirtusių automobilių vairuotojų rekomenduojama ne visuomet atimti vairuotojo pažymėjimą, gali būti asmeniškai suinteresuotas Seimo narys Petras Gražulis ir jo dukra. Tokią versiją iškėlė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai.

Triušiukui egzekuciją surengusios merginos gailisi – eis šluoti gatvių (1098)

2017 liepos mėn. 19 d. 19:47
Dovanotą triušiuką nukankinusios ir jo egzekucijos nuotraukas internete paviešinusios merginos tikina, kad gailisi dėl savo elgesio, tačiau net ir teisėjo paragintos kuo greičiau keisti savo gyvenimą, dar nesugeba valdyti emocijų – jas fotografavusį DELFI fotografą iškeikė ir demonstravo nepadorius gestus.

Į dar neregėtą skandalą patekęs policininkas: žinau, kad mane išjuoks, bet aš – principingas (459)

2017 liepos mėn. 19 d. 16:03
Sigitas Gulbinas
Asmeninis albumas
„Žinau, kad mane išjuoks žiniasklaida, bet aš išdrįsiu pasakyti, jog principingai reaguoju į visus pažeidimus, per savo darbo laiką esu nubaudęs nemažai asmenų, kurie iki šiol ant manęs griežia dantį ir nori pakenkti mano autoritetui – siekia, kad būčiau išmestas iš policijos“, – taip į prokurorų pateiktus kaltinimus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi reagavo policininkas Sigitas Gulbinas.

Policijos pagalba jaunoms mamoms ir jų vaikams feisbuke sukėlė tikrą audrą (133)

2017 liepos mėn. 18 d. 19:15
Policijos pagalba jaunoms mamoms ir jų vaikams feisbuke sukėlė tikrą audrą
Facebook
Lietuvos policijai feisbuke nusprendus pasidžiaugti jautria istorija, kai Klaipėdos pareigūnai dviem moterims ir jų neįgaliems mažamečiams vaikams suteikė pagalbą ir juos kateriu iš Smiltynės perkėlė į Klaipėdą, internautai pasidalijo į dvi barikadų puses – vienus sujaudino pareigūnų elgesys, kiti svarstė, ar nuo šiol policija visus nemokamai plukdys per Kuršių marias.

Košmaras odontologijos klinikoje: stomatologo adata atsidūrė pilve (198)

2017 liepos mėn. 17 d. 21:49
Populiarioje Klaipėdos odontologijos klinikoje apsilankęs klaipėdietis patyrė tikrą košmarą – procedūros metu gydytoja netyčia į gerklę įmetė dantų kanalams valyti naudojamą endodontinę adatą. Ji netrukus atsidūrė pilve, todėl vyrui teko ilgą laiką patirti dideles kančias.

Prireikė teismo leidimo? 6 dalykai, kuriuos reikia žinoti, teikiant prašymą teismui (3)

2017 liepos mėn. 16 d. 18:00
Dalis žmonių, pirmą kartą su teismu susiduria prireikus teismo leidimo. Dažniausiai teismuose nagrinėjami prašymai išduoti teismo leidimą parduoti ar įkeisti nekilnojamąjį turtą, prašymai dėl leidimų paveldėjimo procedūroms taikyti ir kt. Pateikiame atsakymus į 6 dažniausiai užduodamus klausimus, su kuriais suduria į teismą dėl leidimų išdavimo besikreipiantys asmenys.

Įstatymo pataisa, kuri tikrai patiks ne visiems darbdaviams (8)

2017 liepos mėn. 16 d. 12:00
Lietuvoje diskutuojant, ar pagrįstai įstatymuose siekiama uždrausti būsimam darbdaviui domėtis darbuotojo gyvenimo praeitimi, Estijoje teismai jau pradėjo formuoti praktiką – asmens duomenys turi būti griežtai saugomi.

Principingi žaidimai: dėl visko liko kalti sąžiningai dirbę pareigūnai (147)

2017 liepos mėn. 15 d. 22:00
Prieš kontrabandą iš Rusijos į Lietuvą gabenusios moters daromus pažeidimus užsimerkęs ir todėl iš jos dyzelinio kuro už savikainą nusipirkti galėjęs muitininkas ne tik išvengė baudžiamosios atsakomybės, bet dar ir iš valstybės prisiteisė solidžią sumą pinigų.

Švediją sukrėtusios 17-metės nužudymo byla: prokurorė paaiškino, kodėl N. Bilevičius bausmę atliks Lietuvoje (141)

2017 liepos mėn. 15 d. 18:00
Dėl itin žiauraus septyniolikmetės švedės Lisos Holm nužudymo įkalinimu iki gyvos galvos nuteistas lietuvis Nerijus Bilevičius tokią pačią bausmę turės atlikti ir Lietuvoje, į kurią jis bus perduotas. Taip nutarė teismas, patenkinęs prokurorų prašymą.

Strasbūro teisme – byla dėl asmenvardžių rašymo ne lietuviškais rašmenimis (165)

2017 liepos mėn. 15 d. 12:00
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) perdavė Lietuvos Vyriausybei Jolantos Wittib peticiją prieš Lietuvą, kurioje Teismas vertins, ar nebuvo pažeista Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijoje garantuojama teisė į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą dėl to, kad pareiškėja neturėjo galimybės savo pavardę lietuviškuose asmens dokumentuose.

Ištikimybė V. Uspaskichui griauna gyvenimą: tikiuosi, klaidų nebekartosiu (81)

2017 liepos mėn. 14 d. 16:01
Buvusios Seimo narės Romualdos Kšanienės padėjėja prisipažįsta, kad iš parlamente mokamo atlyginimo negalėjo pragyventi, todėl papildomai uždarbiavo valydama Darbo partijos (DP), kuriai priklausė, centrinės būstinės patalpas. O atlyginimą gaudavo „vokelyje“.

Strasbūro teisme – gėjų iš Lietuvos skundas (238)

2017 liepos mėn. 12 d. 18:15
Pijus Beizaras ir Mangirdas Levickas
Youtube
Homoseksualios orientacijos neslepiantys du jaunuoliai, daugiau kaip prieš dvejus metus feisbuke paviešinę savo besibučiuojančių nuotrauką, Lietuvą apskundė Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT).

Laukia išbandymas – leis nuo darbdavio nuslėpti teistumą (54)

2017 liepos mėn. 9 d. 19:00
Jei esate teistas, Jūsų darbo paieškos nuo kitų metų gali gerokai palengvėti – darbdaviui ketinama uždrausti tvarkyti darbuotojo arba pretenduojančiojo į darbo vietą duomenis apie apkaltinamuosius nuosprendžius ir nusikalstamas veikas.

Mirė advokatas V. Sviderskis (356)

2017 liepos mėn. 9 d. 12:06
Lietuvos teisininkams – labai liūdna žinia: mirė baudžiamosios teisės advokatas Vytautas Sviderskis. 77 metų teisininkas buvo Advokatūros garbės ženklo kavalierius ir advokatu Vilniuje dirbo 29 metus.

Iš pirmų lūpų: kaip prisiekusieji sprendžia žmogaus likimą JAV (36)

2017 liepos mėn. 8 d. 18:00
Justice
TEISMAI.LT
Kam reikalingi teisme prisiekusieji? Ar lengva jais tapti? Kokios prisiekusiųjų pareigos ir atsakomybės? Apie tai Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjams pasakojo teisės profesorė iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV).

Širdį draskanti drama: motina gynė sutuoktinį, o ne jo išniekintą dukrą (307)

2017 liepos mėn. 8 d. 09:51
Tėvo tris kartus išžaginta nepilnametė mergina apie patirtą prievartą papasakojo savo motinai, tačiau ši dukra ne tik netikėjo, bet ir bandė jai įteigti, kad nieko nebuvo, o didžiausią gyvenimo košmarą ji esą išsigalvoja. Nes tėvas taip negalėtų su savo dukra pasielgti.

Rusijos šnipą domino net slapčiausios D. Grybauskaitės gyvenimo paslaptys teismas nutarė įkalinti 10 metų (237)

2017 liepos mėn. 7 d. 15:26
Rusijos žvalgybos tarnybos pareigūnas, siekęs užverbuoti Prezidentūrą ir prezidentę Dalią Grybauskaitę saugančius Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnus, pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo. Taip penktadienį nusprendė Vilniaus apygardos teismas.