Teisė

D. Žalimas: šiandien jau realu tikėtis, kad KT išnagrinės bylą greičiau nei per metus (14)

2017 kovo mėn. 21 d. 17:56
Daugiausia prašymų dėl teisės aktų išaiškinimo Konstituciniam Teismui (KT) praėjusiais metais pateikė Lietuvos teismai – tai liudija, kad jie, gindami konstitucines žmogaus teises ir laisves, aktyviai siekia naudotis teise kreiptis į KT.

Klausk teisininko: ar privaloma išeiti atostogauti nepertraukiamai? (6)

2017 kovo mėn. 19 d. 19:00
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> ar privaloma išeiti atostogauti nepertraukiamai?
Shutterstock
Ar darbuotojas privalo per metus išeiti atostogų 14 darbo dienų nepertraukiamai? Gal gali jis šias atostogų dienas išskaidyti darbdavio sutikimu? O jeigu privaloma, ar gali priversti darbuotoją išeiti atostogų, jeigu jis neina?

Sunku patikėti: Vilniaus teisme finansininkė iššvaistė beveik 200 tūkst. eurų (62)

2017 kovo mėn. 18 d. 18:00
Neįtikėtina, bet viename didžiausių Lietuvos teismų įvyko tai, apie ką net nepagalvotum – Vilniaus apygardos teismo finansininkė iššvaistė beveik 200 tūkst. eurų.

Klausk teisininko: draugui sumokėjau už pagalbą – ar tai nelegalus darbas? (26)

2017 kovo mėn. 18 d. 12:00
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> draugui sumokėjau už pagalbą – ar tai nelegalus darbas?
Shutterstock
Paprašiau draugo pagalbos atlikti tam tikrą darbą. Atsidėkodamas už tai jam atsilyginau pinigais, nors jis jų ir nenorėjo priimti. Noriu paklausti – ar tai gali būti vertinama kaip nelegalus darbas?

Įkliuvo po įspūdingos aferos vaikų darželyje: visos direktorės tą patį daro (341)

2017 kovo mėn. 17 d. 16:28
Vilniaus Antakalnio mikrorajone esančiame vaikų darželyje „Atžalėlės“ daugybę metų veikė nelegali schema, pagal kurią direktorė, įtariama, fiktyviai įdarbindavo darbuotojus, o iš Vilniaus biudžeto jiems mokamus atlyginimus pasiimdavo sau.

Prekyba poveikiu įtariama prokurorė V. Aliukonienė atleidžiama iš pareigų (28)

2017 kovo mėn. 16 d. 16:36
Prekyba poveikiu įtariama Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė Rita Aliukonienė atleista iš pareigų.

Paskirti trys nauji Konstitucinio Teismo teisėjai (4)

2017 kovo mėn. 14 d. 18:18
Konstitucinio Teismo (KT) teisėjais antradienį Seimas paskyrė Daivą Petrylaitę, Gintarą Godą ir Janiną Stripeikienę.

Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriui vadovaus R. Petrauskas (11)

2017 kovo mėn. 14 d. 11:25
Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė įsakymą, kuriuo Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriaus vyriausiuoju prokuroru paskyrė Raimondą Petrauską.

Klausk teisininko: ar yra galimybė dėl infliacijos padidinti anksčiau priteistų alimentų dydį? (34)

2017 kovo mėn. 12 d. 19:00
Norėjau paklausti ar yra galimybė perskaičiuoti alimentus, kai 2012 m. bendru susitarimu skyrybų metu buvo priteista 400 litų, o dabar gauname 120 eurų. Gal galėčiau dėl infliacijos Lietuvoje daugiau prašyti, bet nežinau kokie alimentai dabar yra minimalūs. Koks turėtų būti procesas?

Klausk teisininko: ar po mirties gali atitekti turtas? (7)

2017 kovo mėn. 11 d. 16:00
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> ar po mirties gali atitekti turtas?
Shutterstock
2017 m. mirė sutuoktinis, kuris pergyveno savo sutuoktinę, nes ji mirė 2014 m. Bendra sutuoktinių nuosavybė buvo įteisinta tik vieno sutuoktinio vardu, t. y to, kuris pergyveno sutuoktinį. 2017 m. (jau po abiejų sutuoktinių mirties) bendras santuokoje įgytas turtas padalintas į dvi dalis ir pusė turto įregistruota ir anksčiau mirusios sutuoktinės vardu.

Penkiems teismams ieškoma naujų vadovų (16)

2017 kovo mėn. 11 d. 12:28
Penkiems teismams ieškoma naujų vadovų
TEISMAI.LT
Penkiems Lietuvos teismams ieškoma naujų vadovų – Prezidento kanceliarija pradėjo atrankos procedūras į Vilniaus apygardos teismo, Vilniaus apygardos administracinio, Lietuvos vyriausiojo administracinio, Telšių rajono apylinkės ir Marijampolės teismų pirmininkų pareigas.

Žada principingai vertinti teisėjų pažeidimus – tik tada bus pateisinti visuomenės lūkesčiai (10)

2017 kovo mėn. 8 d. 10:01
Teisėjų tarybos posėdyje Teisėjų etikos ir drausmės komisijos (TEDK) pirmininku vienbalsiai paskirtas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjas Aurelijus Gutauskas.

Po itin sėkmingos operacijos prieš Kauno gaują – smūgis pareigūnams (204)

2017 kovo mėn. 6 d. 17:43
Ginkluotą Kaune veikusį nusikalstamą susivienijimą, kurio nariai į Lietuvą įvežė šimtus kilogramų hašišo, demaskavę pareigūnai patyrė smūgį – gaujos lyderio giminaitei valstybė privalės atlyginti šios patirtą ne tik turtinę, bet ir neturtinę žalą.

Klausk teisininko: ar antstolis gali įsiskolinimą išieškoti ir iš sutuoktinio? (44)

2017 kovo mėn. 5 d. 19:00
Ernesta Strankauskė
Advokatų kontoros nuotr.
Jau kurį laiką mano įsiskolinimus išieško antstolis – jo nurodymu pinigus į sąskaitą pervesdavo darbdavys. Tačiau dabar jis nutarė skolą išieškoti ir iš mano žmonos darbo užmokesčio. Ar jis elgiasi teisėtai, nes su žmona nesame sudarę vedybų sutarties?

Klausk teisininko: ar dėl skolų galiu bankrutuoti? (6)

2017 kovo mėn. 4 d. 12:00
Prieš šešerius metus praradau darbą, tuo metu jau buvau prisiėmęs daug vartojimo kreditų iš kelių bankų – kol dirbau, įmokas mokėdavau laiku, bet praradus darbą viskas griuvo, šiuo metu esu bedarbis, keletas antstolių reikalauja pinigų. Jeigu įsidarbinčiau, ar visą atlyginimą atskaitytų ar kiek paliektų pragyvenimui ir ar įmanoma skelbti fizinio asmens bankrotą?

Istorijoje apie vieną baisiausių bylų – netikėtas posūkis: teisėjai pripažino suklydę atnaujinta 16.12 val. (52)

2017 kovo mėn. 3 d. 09:15
Teisėjai pripažino, kad atlikdami mažamečio berniuko apklausą teisme neišvengė klaidų, todėl tėvo prievartautas ir dėl to motinos atstumtas vaikas patyrė stresą.

Medininkų žudynių byloje – nuosprendis, pateksiantis į Lietuvos istoriją (172)

2017 vasario mėn. 28 d. 13:09
Buvęs SSRS vidaus reikalų ministerijos Vidaus kariuomenės Rygos Ypatingos paskirties milicijos būrio OMON milicininkas Konstantinas Michailovas (buvęs Nikulinas) pagrįstai nuteistas dėl žudynių Medininkuose, o jam skirta griežčiausia įstatyme numatyta bausmė – įkalinimas iki gyvos galvos, nėra per griežta.

Po Dembavos tragedijos – 4 mln. eurų ieškinys valstybei (251)

2017 vasario mėn. 27 d. 13:31
Lietuvos valstybė privalo prisiimti atsakomybę dėl Dembavos tragedijos, kai du šaltakraujai žudikai pagrobė, išniekino, o vėliau bagažinėje sudegino septyniolikmetę merginą. Valstybė kalta, nes Bendrasis pagalbos centras (BPC) nesugebėjo nustatyti tikslios vietos, kur yra pagrobta nepilnametė.

Klausk teisininko: kam atiteks automobilis po brolio mirties? (7)

2017 vasario mėn. 26 d. 19:00
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> kam atiteks automobilis po brolio mirties?
DELFI / Rafael Achmedov
Mano brolis mirė prieš ketverius metus. Liko automobilis, kuris dabar išregistruotas. Jo sūnus neprieštarauja, kad automobilį pasiimčiau aš. Kaip šioje situacijoje patarsite elgtis?

Klausk teisininko: kaip ištaisyti klaidą pase – su klaida parašyta pavardė? (53)

2017 vasario mėn. 25 d. 17:00
Esu ištekėjus už Anglijos piliečio, mano pavardė po santuokos yra su raide w, o lietuviškame santuokos liudijime ir pase – su v, todėl turiu daug problemų Jungtinėje Karalystėje, nes visuose dokumentuose mano pavardė rašoma su w raide. Patarkite, kur kreiptis, kad ir lietuviškuose dokumentuose būtų raidė w.

T. Dobrovolskio nužudymo byloje – apie Rusijos agresorių ir Lietuvos skinus (205)

2017 vasario mėn. 23 d. 12:01
Aiškėja daugiau detalių, kaip prieštaringai vertinamame sostinės bare „Vingrių 17“ buvo nužudytas kompozitorius Tomas Dobrovolskis – jaunų vyrų kompanija, kuriai nepatiko, kad du baro klientai pritaria Rusijos prezidento Vladimiro Putino vykdomai politikai, nutarė išsikviesti „pastiprinimą“ ir taip pademonstruoti savo jėgą.

Nereikalingi. Iš nepilnamečių lūpų – šiurpą keliantys kaltinimai policijai (291)

2017 vasario mėn. 21 d. 11:41
Kam papasakoti savo dar visai paaugliško gyvenimo istoriją, kai jos niekas nenori išgirsti, o jeigu tik pabandai išsižioti, sulauki didžiulio pasipriešinimo – ką bekalbėtum, atkertama, kad tai yra melas. Ir nieko daugiau. Tu esi nereikalingas.

Baigta tirti smurtu prieš žmoną įtariamo buvusio teisėjo byla (8)

2017 vasario mėn. 20 d. 14:59
Klaipėdos apylinkės prokuratūra baigė tirti smurtu prieš žmoną įtariamo buvusio Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjo Petro Kontrimo bylą.

Klausk teisininko: ar vaiko išlaikymui galiu reikalauti 400 Eur alimentų? (152)

2017 vasario mėn. 19 d. 19:00
Ernesta Strankauskė
Advokatų kontoros nuotr.
Su draugu gyvenau Norvegijoje, nuo jo susilaukiau vaiko, kurį kartu auginome. Vėliau, kai vaikui sukako metukai, grįžau į Lietuvą, išsiskyrėme, vaiko tėvas liko Norvegijoje. Esame sutarę, kad jis skirs paramą vaiko išlaikymui – anksčiau mokėjo po 400 eurų per mėnesį, tačiau dabar grasina, kad visai nemokės pinigų.

Valstybė sutiko atlyginti žalą nepagrįstai kalėjusiems šiauliečiams (40)

2017 vasario mėn. 18 d. 16:34
Valstybė sutiko atlyginti žalą nepagrįstai nuteistiems ir kalėjusiems šiauliečiams – Vilniaus miesto apylinkės teismas patvirtino taikos sutartį tarp ieškovų Malinauskų bei Teisingumo ministerijos, Generalinės prokuratūros, policijos.

Klausk teisininko: ar reikės sumokėti mokesčius, jeigu skolą emigrantas grąžins negrynaisiais? (28)

2017 vasario mėn. 18 d. 14:00
Prieš pusantrų metų pažįstamam žmogui paskolinau 4 tūkst. eurų. Dabar jis išvykęs gyventi į Didžiąją Britaniją, nori man grąžinti skolą, bet pavedimu į sąskaitą. Ar deklaruojant pajamas nereikės sumokėti valstybei mokesčių?

Klausk teisininko: ar giminaičiai gali užginčyti paveldėjimą jam įsiteisėjus? (26)

2017 vasario mėn. 16 d. 14:00
Ernesta Strankauskė
Advokatų kontoros archyvas
Po motinos mirties sūnus pagal įstatymą paveldėjo visą turtą, bet praėjus dvejiems metams po paveldėjimo įsigaliojimo motinos broliai ėmė grasinti, kad kreipsis į teismą dėl paveldėjimo užginčijimo.

Prokuratūra Aukščiausiajam Teismui skundžia išteisinamąjį nuosprendį V. Matuzui (11)

2017 vasario mėn. 15 d. 15:12
Panevėžio apygardos prokuratūra Aukščiausiajam Teismui apskundė išteisinamąjį nuosprendį buvusiam Seimo nariui Vitui Matuzui.

Klausk teisininko: ar galima nuginčyti neveiksnaus asmens priimtą palikimą? (6)

2017 vasario mėn. 12 d. 19:00
Po mamos mirties sūnus paveldėjo visą turtą, bet praėjus jau maždaug dvejiems metams po paveldėjimo įsigaliojimo tos mamos broliai grasina sūnų paduoti į teismą ir užginčyti paveldėjimą. Dabartinis teisėtas paveldėtojas šiuo metu yra psichiatrinėje ligoninėje ir yra pripažintas neveiksniu, tačiau turi žmogų, kuris yra įgaliotas tvarkyti jo dokumentus.

Teismai perima verslo patirtį: mantija neturi būti pardavinėjama „Akropolio“ vitrinose (28)

2017 vasario mėn. 11 d. 18:00
Teismai perima verslo patirtį: mantija neturi būti pardavinėjama „Akropolio“ vitrinose
TEISMAI.LT
Dešimt metų – maždaug tiek laiko prireikė tokiai šalies teisinių paslaugų sričiai, kokią regime šiuo metu, sukurti ir išplėtoti. Dėmesys klientui, reputacijos kūrimas ir palaikymas, procesų valdymo kokybė, patrauklaus darbdavio komunikacija – tai tik keletas raktažodžių, šiandien tapusių neatsiejama kiekvienos save gerbiančios institucijos dalimi.