Teisė

Buvęs sveikatos apsaugos viceministras nuteistas dėl kyšininkavimo (185)

2017 balandžio mėn. 24 d. 19:21
Buvęs sveikatos apsaugos viceministras Eduardas Bartkevičius – kyšininkas. Tai konstatavo su prokurorų ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis susipažinęs teismas.

Kazachstane nuteisti lietuviai galės būti grąžinami į Lietuvą (7)

2017 balandžio mėn. 24 d. 07:59
Teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir Kazachstano Respublikos generalinis prokuroras Žakipas Asanovas Vilniuje pasirašė dvišalę sutartį dėl asmenų, kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė, ir asmenų, kuriems pritaikytos priverčiamosios medicinos priemonės, perdavimo.

Klausk teisininko: kaip nutraukti santuoką su dingusiu užsieniečiu? (39)

2017 balandžio mėn. 23 d. 19:00
Ernesta Strankauskė
Advokatų kontoros archyvas
Mano santuoka su Pietų Afrikos Respublikos (PAR) piliečiu 2012 m. įregistruota Lietuvoje. Turto neįgijome ir vaikų nesusilaukėme. Vyras 2016 m. paliko ir išvyko į PAR (nežinia kur), nes Lietuvoje negavo darbo. Nebematau prasmės tęsti tokius santykius. Kaip anuliuoti Lietuvoje įteisintą santuoką?

Europos Komisija giria Lietuvos teismus: bylos nagrinėjamos bene sparčiausiai (70)

2017 balandžio mėn. 22 d. 12:00
Šalies teismuose gaunamų bylų kiekis – vienas didžiausių Europoje, tačiau pagal civilinių bylų nagrinėjimo greitį bei teisminės mediacijos taikymą esame vieni iš lyderių – tokie duomenys skelbiami Europos Komisijos pristatytoje Europos Sąjungos teisingumo rezultatų suvestinėje.

Po KT išaiškinimo gali būti nutraukta viena skandalingiausių Lietuvos bylų (162)

2017 balandžio mėn. 21 d. 11:47
Vilniaus miesto apylinkės teismas svarsto, ar nutraukti neteisėtu praturtėjimu kaltinamo stambaus masto kontrabanda įtariamo Viliaus Karaliaus sūnaus Edgaro Karaliaus bylą.

Ž. Pinskuvienė į postą paskyrė bendrapartietę – teks sumokėti beveik 40 tūkst. eurų (208)

2017 balandžio mėn. 19 d. 16:47
Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės pasirašytas sprendimas iš pareigų atleisti Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovę Nijolę Dimšienę pripažintas neteisėtu, todėl atleistai poliklinikos vadovei turės būti sumokėta beveik 40 tūkst. eurų.

D. Grybauskaitė LVAT vadovu paskyrė G. Kryževičių (62)

2017 balandžio mėn. 19 d. 14:23
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Teismų įstatymu ir atsižvelgdama į Teisėjų tarybos patarimą, trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo buvusį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Gintarą Kryževičių paskyrė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėju ir šio teismo pirmininku.

Sukčiavimo byloje – „žalgiriečio“ R. Seibučio apklausa: kur dingo 236 tūkst. eurų (20)

2017 balandžio mėn. 18 d. 15:48
Kauno „Žalgirio“ krepšininkas Renaldas Seibutis dar kartą buvo priverstas prisiminti gana nemalonią istoriją, kai buvusiam žinomam bankininkui patikėjo savo pirmuosius sportinėje karjeroje uždirbtus pinigus.

Teisininko komentaras. Ko galime tikėtis po KT nutarimo dėl neteisėto praturtėjimo (34)

2017 balandžio mėn. 17 d. 18:00
Mindaugas Bliuvas
Advokatų kontoros archyvas
Konstitucinis Teismas kovo 15 d. priimtu nutarimu pripažino, kad Baudžiamojo kodekso (BK) 1891 straipsnis, numatantis baudžiamąją atsakomybę už turėjimą nuosavybės teise didesnės negu 500 MGL (šiuo metu tai yra 18 830 eurų) vertės turtą, asmeniui žinant arba turint ir galint žinoti, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, neprieštarauja Konstitucijai.

Advokato išpuolis: teisme – girtas teisėjas, jis gali vairuoti (22)

2017 balandžio mėn. 17 d. 11:03
Advokato išpuolis: teisme – girtas teisėjas, jis gali vairuoti
Telšių aps. VPK
Panevėžio apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje už nepagarbą teismui buvo nuteistas Šiauliuose dirbantis advokatas Arūnas Koskus. Jam skirta 40 MGL (1 520 eurų) bauda.

H. Šinkūnas: negalima dvigubos pilietybės įteisinti politiniais argumentais (213)

2017 balandžio mėn. 17 d. 08:34
Politikai jau ne vienerius metus kartoja, kad dvigubos pilietybės įteisinimas taptų įrodymu, kad valstybei rūpi jos piliečiai, tačiau nuo kalbų toliau pažengti taip ir neužteko politinės valios. Seimas, šįkart vieningai, nesidalydamas į valdančiuosius ir opoziciją, paskelbė įteisinsiąs dvigubą pilietybę.

Teisininko komentaras. Ar reikia referendumo dvigubai pilietybei įteisinti? (241)

2017 balandžio mėn. 16 d. 17:00
Ramūnas Petravičius
Bendrovės archyvas
Jau kurį laiką netyla diskusijos apie dvigubą pilietybę, ar tam pakaks Seimo priimto įstatymo, ar reikėtų referendumo.

Lietuvai – pastabos dėl teisėjų ir prokurorų atrankos (94)

2017 balandžio mėn. 15 d. 15:01
Justice
TEISMAI.LT
Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO) išsakė pastabų Lietuvai dėl neįgyvendinamų rekomendacijų keisti teisėjų ir prokurorų atrankos tvarką.

Strasbūrui Lietuvą apskundusi teisėja turi naujų bėdų: įsivėlė į konfliktą dėl 30 eurų (31)

2017 balandžio mėn. 15 d. 12:00
Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Rasai Augustei gresia nemalonumai – Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) penktadienį jai iškėlė drausmės bylą.

Dėl bylų vilkinimo ir kalbų apie „baltas varnas“ teisėjai iškėlė bylą (56)

2017 balandžio mėn. 14 d. 12:40
Dėl bylų vilkinimo, nepagarbaus elgesio su teismo darbuotojais ir netinkamo bendravimo su teisme nagrinėjamų bylų dalyviais kaltinamai Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjai Sonatai Bieliauskienei iškelta drausmės byla.

Teismui nepavyko antrą kartą atsiversti J. Kozubovskio bylos (8)

2017 balandžio mėn. 11 d. 18:12
Vilniaus apygardos teismui nepavyko antrą kartą pradėti nagrinėti dėl neteisėto praturtėjimo išteisinto buvusio advokato Juzefo Kozubovskio baudžiamosios bylos.

Pragarą vaikų centre patyrusiems jaunuoliams – smūgis: liepė dar susimokėti (111)

2017 balandžio mėn. 10 d. 18:34
Vaikų socializacijos centro „Širvėna“ darbuotojai nekalti, kad jų globojamas auklėtinis terorizavo ir net panaudojo seksualinę prievartą prieš du centre gyvenančius nepilnamečius. Taip nutarė teismas, išnagrinėjęs pirmą kartą Lietuvoje iškeltą bylą, kurioje tvirkinti vaikai siekė prisiteisti dėl valstybės įstaigos darbuotojų neveiklumo patirtą neturtinę žalą.

Lytį pakeitusi vilnietė švenčia pergalę – teismas leido būti vyru (395)

2017 balandžio mėn. 10 d. 14:48
Lietuvoje – beprecedentis sprendimas: kol valstybės politikai delsia priimti Lyties keitimo įstatymą, teismas patenkino transeksualo ieškinį ir Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojams nurodė pakeisti įrašus, kuriuose moters lytis pakeičiama į vyro.

Lietuvos rinktinės gydytoją įklampino farmacininkų kyšiai (49)

2017 balandžio mėn. 9 d. 19:00
Olimpinės Lietuvos rinktinės gydytojas ortopedas, traumatologas Tomas Vorobjovas įklimpo – Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai išsiaiškino, kad medikas pragyvenimui užsidirbo ne tik iš atlyginimo, bet ir kyšių.

Siūlo ministerija: suėjus senačiai teismai bylas nagrinėtų prašant kaltinamajam (12)

2017 balandžio mėn. 8 d. 13:22
Teisingumo ministerija parengė Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kad suėjus nusikaltimo senaties terminui pirmos instancijos teismai tęstų bylų nagrinėjimą, jeigu to prašo kaltinamasis.

Trys Lietuvos prokurorai, kuriuos pripažino geriausiais (28)

2017 balandžio mėn. 8 d. 12:00
Kaip ir kasmet, Generalinė prokuratūroje buvo renkami geriausi Lietuvos prokurorai – šiemet laurus nuskynė ikiteisminius tyrimus dėl šnipinėjimo, sukčiavimo ir prekybos žmonėmis atlikę pareigūnai.

Vilniaus mokykloje – lobių kasykla: tiesa išaiškėjo tik po inscenizuoto nužudymo (119)

2017 balandžio mėn. 7 d. 20:07
Po mįslingo baltarusių visuomenininko, klubo „Siabryna“ vadovo Romano Voinickio, mirties paaiškėjo, kad Vilniaus Pranciškaus Skorinos mokyklos direktoriaus pavaduotojo prašymu iš savivaldybės įstaigos sąskaitos per 8 metus neteisėtai buvo išmokėta daugiau kaip 226 tūkst. eurų.

Išteisino smurtu prieš 6-metį kaltintą vaikų darželio auklėtoją: viskas įvyko netyčia (76)

2017 balandžio mėn. 7 d. 15:12
Smurtu prieš šešiametį vaikų darželio auklėtinį kaltinta dabar jau reorganizuoto Vilniaus vaikų lopšelio-darželio „Aušrinė“ direktoriaus pavaduotoja Valentina Aftanska išgirdo išteisinamąjį nuosprendį – teismas nutarė, kad auklėtoja neturėjo tyčios vaikui sukelti fizinį skausmą, jeigu jis buvo sukeltas.

Po skandalo – netikėta Vilniaus teisėjos reakcija, nutarė netylėti ir prezidentė (68)

2017 balandžio mėn. 6 d. 12:22
Dėl bylų vilkinimo, nepagarbaus elgesio su teismo darbuotojais ir netinkamo bendravimo su teisme nagrinėjamų bylų dalyviais nemalonumų sulaukusi Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Sonata Bieliauskienė nutarė neišeiti iš darbo, tačiau jos elgesys neliko nepastebėtas – į susidariusią situaciją nutarė reaguoti už teisėjų darbą atsakinga šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vilniaus teisme – skandalas: teisėja siūlė „prikąsti liežuvį“ ir „pasukti propelerį“ (337)

2017 balandžio mėn. 4 d. 15:41
Nemalonumų dėl nepagarbaus elgesio su teismo darbuotojais bei netinkamo bendravimo su teisme nagrinėjamų bylų dalyviais sulaukusi Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Sonata Bieliauskienė nutarė trauktis iš pareigų.

STT agentai demaskavo pasakas apie korupciją teisme sekusią teisėjo padėjėją (51)

2017 balandžio mėn. 3 d. 18:29
Apie tariamą korupciją Šiaulių apylinkės teisme viešai prabilusi dabar jau buvusi civilinių bylų teisėjo padėjėja Jurgita Daunienė nuteista dėl melagingos informacijos apie nebūtus nusikaltimus pateikimo ir teismo pirmininkės Gemos Janušienės šmeižto.

Advokatas E. Saukalas: svarbi ne tik prekė, bet ir pardavėjas (3)

2017 balandžio mėn. 2 d. 19:00
Erikas Saukalas
Asmeninis archyvas
Ieškodami žinomų ženklų prekių vartotojai pirmiausia dėmesį kreipia į patraukliausią kainą. Tačiau ne mažiau svarbu ir tai, kas aktualias prekes – telefonus, kvepalus, rūbus ar kita – parduoda. Apie tai, kuo skiriasi oficialūs platintojai nuo kitų pardavėjų bei ką svarbu žinoti vartotojams, komentuoja Erikas Saukalas, advokatų profesinės bendrijos „Žabolienė ir partneriai METIDA“ partneris, advokatas.

Lietuvos gyventojai dažniausiai eina į teismus dėl sutarčių, įsiskolinimų ir skyrybų (18)

2017 kovo mėn. 31 d. 17:44
Nors viešojoje erdvėje labiau matomos baudžiamosios bylos, Lietuvos teismai daugiau gauna ir išnagrinėja civilinių bylų, sako teismų vadovai.

Skirtingų greičių Europa: Lietuva ir dar dvylika šalių kuria Europos prokuratūrą (26)

2017 kovo mėn. 29 d. 14:26
Lietuva ir dar dvylika Europos Sąjungos (ES) šalių sutarė steigti Europos prokuratūrą kovoti su finansiniais nusikaltimais.

Į LVAT vadovus prezidentė siūlo G.Kryževičių (71)

2017 kovo mėn. 28 d. 18:20
Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį dekretu kreipėsi į Teisėjų tarybą, prašydama patarti dėl Aukščiausiojo Teismo teisėjo Gintaro Kryževičiaus skyrimo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėju ir šio teismo pirmininku.