Teisė

T. Dobrovolskio nužudymo byloje – apie Rusijos agresorių ir Lietuvos skinus (180)

2017 vasario mėn. 23 d. 12:01
Aiškėja daugiau detalių, kaip prieštaringai vertinamame sostinės bare „Vingrių 17“ buvo nužudytas kompozitorius Tomas Dobrovolskis – jaunų vyrų kompanija, kuriai nepatiko, kad du baro klientai pritaria Rusijos prezidento Vladimiro Putino vykdomai politikai, nutarė išsikviesti „pastiprinimą“ ir taip pademonstruoti savo jėgą.

Nereikalingi. Iš nepilnamečių lūpų – šiurpą keliantys kaltinimai policijai (286)

2017 vasario mėn. 21 d. 11:41
Kam papasakoti savo dar visai paaugliško gyvenimo istoriją, kai jos niekas nenori išgirsti, o jeigu tik pabandai išsižioti, sulauki didžiulio pasipriešinimo – ką bekalbėtum, atkertama, kad tai yra melas. Ir nieko daugiau. Tu esi nereikalingas.

Baigta tirti smurtu prieš žmoną įtariamo buvusio teisėjo byla (7)

2017 vasario mėn. 20 d. 14:59
Klaipėdos apylinkės prokuratūra baigė tirti smurtu prieš žmoną įtariamo buvusio Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjo Petro Kontrimo bylą.

Klausk teisininko: ar vaiko išlaikymui galiu reikalauti 400 Eur alimentų? (148)

2017 vasario mėn. 19 d. 19:00
Ernesta Strankauskė
Advokatų kontoros nuotr.
Su draugu gyvenau Norvegijoje, nuo jo susilaukiau vaiko, kurį kartu auginome. Vėliau, kai vaikui sukako metukai, grįžau į Lietuvą, išsiskyrėme, vaiko tėvas liko Norvegijoje. Esame sutarę, kad jis skirs paramą vaiko išlaikymui – anksčiau mokėjo po 400 eurų per mėnesį, tačiau dabar grasina, kad visai nemokės pinigų.

Valstybė sutiko atlyginti žalą nepagrįstai kalėjusiems šiauliečiams (40)

2017 vasario mėn. 18 d. 16:34
Valstybė sutiko atlyginti žalą nepagrįstai nuteistiems ir kalėjusiems šiauliečiams – Vilniaus miesto apylinkės teismas patvirtino taikos sutartį tarp ieškovų Malinauskų bei Teisingumo ministerijos, Generalinės prokuratūros, policijos.

Klausk teisininko: ar reikės sumokėti mokesčius, jeigu skolą emigrantas grąžins negrynaisiais? (27)

2017 vasario mėn. 18 d. 14:00
Prieš pusantrų metų pažįstamam žmogui paskolinau 4 tūkst. eurų. Dabar jis išvykęs gyventi į Didžiąją Britaniją, nori man grąžinti skolą, bet pavedimu į sąskaitą. Ar deklaruojant pajamas nereikės sumokėti valstybei mokesčių?

Klausk teisininko: ar giminaičiai gali užginčyti paveldėjimą jam įsiteisėjus? (26)

2017 vasario mėn. 16 d. 14:00
Ernesta Strankauskė
Advokatų kontoros archyvas
Po motinos mirties sūnus pagal įstatymą paveldėjo visą turtą, bet praėjus dvejiems metams po paveldėjimo įsigaliojimo motinos broliai ėmė grasinti, kad kreipsis į teismą dėl paveldėjimo užginčijimo.

Prokuratūra Aukščiausiajam Teismui skundžia išteisinamąjį nuosprendį V. Matuzui (11)

2017 vasario mėn. 15 d. 15:12
Panevėžio apygardos prokuratūra Aukščiausiajam Teismui apskundė išteisinamąjį nuosprendį buvusiam Seimo nariui Vitui Matuzui.

Klausk teisininko: ar galima nuginčyti neveiksnaus asmens priimtą palikimą? (6)

2017 vasario mėn. 12 d. 19:00
Po mamos mirties sūnus paveldėjo visą turtą, bet praėjus jau maždaug dvejiems metams po paveldėjimo įsigaliojimo tos mamos broliai grasina sūnų paduoti į teismą ir užginčyti paveldėjimą. Dabartinis teisėtas paveldėtojas šiuo metu yra psichiatrinėje ligoninėje ir yra pripažintas neveiksniu, tačiau turi žmogų, kuris yra įgaliotas tvarkyti jo dokumentus.

Teismai perima verslo patirtį: mantija neturi būti pardavinėjama „Akropolio“ vitrinose (28)

2017 vasario mėn. 11 d. 18:00
Teismai perima verslo patirtį: mantija neturi būti pardavinėjama „Akropolio“ vitrinose
TEISMAI.LT
Dešimt metų – maždaug tiek laiko prireikė tokiai šalies teisinių paslaugų sričiai, kokią regime šiuo metu, sukurti ir išplėtoti. Dėmesys klientui, reputacijos kūrimas ir palaikymas, procesų valdymo kokybė, patrauklaus darbdavio komunikacija – tai tik keletas raktažodžių, šiandien tapusių neatsiejama kiekvienos save gerbiančios institucijos dalimi.

Dėl etikos ir darbo pažeidimų atleista Kauno notarė (16)

2017 vasario mėn. 8 d. 17:35
Dėl etikos ir darbo pažeidimų atleista Kauno notarė
TEISMAI.LT
Dėl etikos ir darbo pažeidimų teisingumo ministrė Milda Vainiutė trečiadienį iš pareigų atleido Kauno rajono 2-ojo notaro biuro notarę Renatą Butkauskaitę.

E. Masiulio bylą tiriantis prokuroras J. Laucius paskirtas Vilniaus apygardos prokuratūros vadovu atnaujinta 17.35 (163)

2017 vasario mėn. 8 d. 16:38
Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis trečiadienį pasirašė įsakymą, kuriuo Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiuoju prokuroru paskyrė šiuo metu Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro pareigas einantį Justą Laucių.

Valstybės kontrolė: precedentas, kuris nulems ne vienos bylos baigtį teismuose (14)

2017 vasario mėn. 7 d. 16:02
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) nutartis, kuria Valstybės kontrolės viešasis pirkimas tarnybinių kelionių organizavimo paslaugoms pirkti buvo pripažintas neteisėtu, gali tapti precedentu, kurio įtaką pajus visas viešasis sektorius.

Kelionių agentūra skaudžiai pamokė Valstybės kontrolę: teks dar ir susimokėti (54)

2017 vasario mėn. 6 d. 21:33
Kelionių agentūra skaudžiai pamokė Valstybės kontrolę: teks dar ir susimokėti
DELFI / Dainius Sinkevičius
Valstybės kontrolė (VK), kuriai privalu prižiūrėti, ar teisėtai ir efektyviai valdomi ir naudojami valstybės finansai, pateko į keblią situaciją – jos paskelbtas ir vykdytas konkursas kelionių paslaugoms įsigyti pripažintas neteisėtu.

Teisininko komentaras. Civilinis turto konfiskavimas – kol kas tik paviršutiniška iniciatyva (16)

2017 vasario mėn. 6 d. 08:00
Jau šį pavasarį tikimasi priimti Organizuoto nusikalstamumo užkardymo ir kontrolės įstatymą, kuris Lietuvos teisinėje sistemoje įtvirtintų reikšmingą naujovę – galimybę konfiskuoti organizuotoms nusikalstamoms grupėms priklausančių ar su jomis susijusių asmenų turtą, kurio vertė didesnė nei 15 000 Eur, jei šie asmenys negali pagrįsti turto teisėtumo. Ar tokiu būdu įteisintas supaprastintas turto, kuris įgyjamas nusikalstamomis veikomis, konfiskavimas tikrai padės efektyviau kovoti su organizuotu nusikalstamumu?

Klausk teisininko: ar galima apriboti neadekvačiai besielgiančio tėvo teises perleisti turtą? (42)

2017 vasario mėn. 5 d. 19:00
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> ar galima apriboti neadekvačiai besielgiančio tėvo teises perleisti turtą?
DELFI / Valdas Kopūstas
Mano tėvas šiuo metu yra 88 metų amžiaus. Turi nuosavą namą, kurio jam priklauso 70 proc., o kita dalis priklauso man. Pribrendo toks amžius, kad sunku su tėvu susikalbėti ir jis prisigalvoja įvairių nesąmonių. Visada jaudinamės, ar nepadarys kažkokios kvailystės ir nepadovanos turto kažkam iš nepažįstamų. Šiuo metu sako, kad nori eiti į senelių namus ir atiduos savo turto dalį jiems arba bažnyčiai.

Teisininkė ištvermę ugdo čiuoždama ledu (13)

2017 vasario mėn. 5 d. 15:00
Lina Griškevič
TEISMAI.LT
Nacionalinės teismų administracijos Teisės skyriaus vedėja Lina Griškevič kelis kartus per savaitę po darbo skuba į intensyvias suaugusiųjų dailiojo čiuožimo treniruotes sostinės ledo arenoje. Prieš 10 metų atrastas energingas pomėgis atvėrė kelius į tarptautines dailiojo čiuožimo mėgėjų varžybas, praplėtė pažinčių ratą visame pasaulyje ir tapo geriausia poilsio forma.

Klausk teisininko: ar parduodant turtą yra būdų išvengti GPM? (32)

2017 vasario mėn. 4 d. 18:00
Prieš 15 metų paveldėjau gyvenamojo namo dalį su žeme. 2015 m. visą šį turtą padovanojau dukrai, dovanojimo sutartį patvirtinome notariškai. 2016 m. dukra minėtą turtą man padovanojo atgal. Taip pat pasirašėme naują dovanojimo sutartį, kurią patvirtinome notariškai.

Teisėjų atsiminimuose – linksmiausios ir keisčiausios bylos (32)

2017 vasario mėn. 4 d. 12:00
Teisėjų atsiminimuose – linksmiausios ir keisčiausios bylos
TEISMAI.LT
Teisėjo profesija, viena vertus, yra gana aiški ir suprantama – teisėjai valstybės vardu priima sprendimus, klauso įstatymo raidės, yra griežti, nepriklausomi, o jų sprendimai dažnai nulemia daugelio žmonių likimus. Kita vertus, jų darbe pasitaiko nestandartinių gyvenimiškų atvejų, kai susiklosčiusios aplinkybės ar sutikti įdomūs žmonės palieka pėdsaką jų pačių atsiminimuose.

Po smurto proveržio – pribloškiantis motinos pareiškimas: mano dukra, ką noriu, tą su ja darau (601)

2017 sausio mėn. 31 d. 05:30
Prieš savo mažametę dukrą ir šios bendraamžę draugę viename Vilniaus prekybos centre smurtavusi motina mano, kad jos vaikas – lyg daiktas, su kuriuo ji gali elgtis kaip tik nori. „Aš jau pavargau nuo vaikų, pati esu priversta lankytis pas psichologus, man jau vienodai – tai mano dukra, ką noriu, tą su ja ir darau!“ – po smurto proveržio pareiškė jauna motina.

Klausk teisininko: ar sutuoktinis gali atsisakyti savo turto dalies? (8)

2017 sausio mėn. 29 d. 19:00
Ar teisiškai įmanoma vienam iš sutuoktinių atsisakyti jam priklausančio turto dalį, kuri priklauso pagal įstatymą kaip santuokoje užgyventas turtas? Kita turto dalis priklauso paveldėtojui pagal testamentą su apyrašu.

Teismams patikėti šeimų likimai ir tėvų keršto įrankiais tapę vaikai: kodėl ir kaip to išvengti? (23)

2017 sausio mėn. 29 d. 15:00
„Kokios yra skyrybų sąlygos? Kaip pasidalysime turtą išsiskyrę? O kas mokės už vaiko išlaikymą?“ – tokie klausimai net po kelis kartus nuskambėjo Lietuvos teismuose, ūžusiose teisinėse konsultacijose. Kodėl tokie klausimai žmonėms taip dažnai kyla? Kokios šeimos bylos dažniausiai pasiekia teismus ir kaip jaučiasi jų dalyviai?

Klausk teisininko: ką daryti, jeigu nusipirkus naudotą automobilį paaiškėja užslėpti defektai? (74)

2017 sausio mėn. 28 d. 18:00
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> ką daryti, jeigu nusipirkus naudotą automobilį paaiškėja užslėpti defektai?
A.Stackevič nuotr.
Nusipirkau naudotą automobilį ir kreipiausi į servisą, kur buvo atlikti remonto darbai. Serviso darbuotojai nustatė įvairių defektų. Kaip turėčiau elgtis tokioje situacijoje, nes pirkdama automobilį maniau, kad viskas yra tvarkoje, nes pardavėjas buvo atlikęs technine apžiūrą?

Galutinis teismo verdiktas Darbo partijos byloje: ko galime pasimokyti? (39)

2017 sausio mėn. 28 d. 12:00
Linas Kuprusevičius
Advokatų kontoros nuotr.
Darbo partijos byla, kurioje jau paskelbtas galutinis sprendimas, išryškino itin aktualią šių dienų teisinę problemą – veikų, padarytų siekiant išvengti mokesčių mokėjimo, kvalifikavimo ir įstatyminių normų, reglamentuojančių baudžiamąją bei administracinę atsakomybę už jų padarymą, problematiką.

Gailisi gyręs Darbo partiją – ir rinkimus pralaimėjo, ir baudą gavo (16)

2017 sausio mėn. 28 d. 10:00
Per praėjusius Seimo rinkimus triuškinantį pralaimėjimą patyrusios Darbo partijos (DP) į sostinės Naujamiesčio rinkimų apygardos S. Konarskio apylinkę deleguotas ir pirmininku paskirtas Algirdas Klimavičius neteisėtai vykdė rinkiminę agitaciją.

Teisėjai atsikirto STT (30)

2017 sausio mėn. 24 d. 11:16
Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) nutarė nenagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) skundo dėl galimo Vilniaus apygardos teismo teisėjos Leonardos Gurevičienės šališkumo.

Apie pedofiliją bažnyčioje prabilęs vyras kreipėsi į prezidentę (272)

2017 sausio mėn. 23 d. 17:25
Apie kunigo esą net beveik prieš 25 metus panaudotą seksualinę prievartą prabilęs, bet Bažnyčioje savo tiesos taip ir neįrodęs panevėžietis Dainius Černas nelaimėjo bylos ir prieš Lietuvos valstybę.

Klausk teisininko: ar kolegija pagrįstai reikalauja sumokėti už nutrauktas studijas pritaikytą nuolaidą? (3)

2017 sausio mėn. 22 d. 19:00
Pasirašiau sutartį su kolegija dėl studijų nuotoliniu būdu, bet joms dar nepasibaigus nutariau mokslą nutraukti. Tačiau kolegija iš manęs reikalauja susimokėti 450 eurų nuolaidą, kuri man buvo suteikta pirmaisiais studijų metais. Tai yra nurodyta sutartyje, kurią buvau pasirašęs su mokslo įstaiga.

Lietuvos regionų bylos: tarp atgarsių ir faktų

2017 sausio mėn. 22 d. 10:00
Lietuvos regionų bylos: tarp atgarsių ir faktų
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Įvairūs Lietuvos miestai neretai apibūdinami vaizdingais epitetais, o viešumoje vis dar gajūs mitai apie juos. Štai Palanga dažnai vadinama ne tik vasaros sostine, bet ir didžiausiu nusikaltimų centru šiltuoju metų laiku. Šiauliams ne vienus metus klijuota banditų miesto etiketė, Aukštaitijos sostine laikomas Panevėžys dėl nusikaltimų gausos buvo pramintas Lietuvos Čikaga.

Klausk teisininko: kaip apsisaugoti nuo brolio? (7)

2017 sausio mėn. 21 d. 15:00
Su broliu sutarėme, kad jis rūpinsis mano namo statyba, o aš jam geranoriškai broliškai mokėsiu atlygį. Bet brolis ėmė prašyti visai ne broliško atlygio. Tada paprašiau pasirašyti, jog esu jam perdavęs savo santaupas, bet jis atsisakė. Esu parašiusi įgaliojimą, kad jis gali rūpintis ne tik namo statybomis, bet ir jį parduoti.