Stresą nuims ausų masažas

 (1)
Dėl darbų krūvio (o gal greičiau - dėl darbo neturėjimo) bei įtampos mūsų organizmas patiria nežmonišką stresą. Kaip jo atsikratyti?
Minutės ausų masažas atpalaiduos ir suteiks naujos energijos.
© Shutterstock nuotr.

Kai pažiūri aplink, visi tik stresuoja arba depresuoja. Nejaugi iš tiesų taip blogai ant Lietuvos? Vieni stresuoja, kad darbų daug, niekur nespėja, o kiti, atvirkščiai - kad jaučiasi niekam nereikalingi, kad netgi Darbo birža neturi jiems ko pasiūlyti.

Esu reta išimtis, kuri negalvoja važiuoti į užsienį gyventi ir dirbti. Tikiu, kad jei esi darbštus, jei turi idėjų, tikslų gyvenime ir žinai, kaip jų pasiekti, nereikia jokios papildomos motyvacijos, kad liktum Lietuvoje. Be to, jei su stresu nesusidorosi čia, Lietuvoje, tai jo svetur tikrai nesumažės. Apims dar didesnė depresija ir nerimas, nes reiks pritapti prie kitos aplinkos, kultūros, susirasti tą patį DARBĄ, draugų ir panašiai.

Žmogaus patiriamą darbe stresą mokslininkai ir medikai vadina XXI amžiaus maru. Dažniausiai jis pasireiškia nervingumu, nerimu, padidėjusiu kraujo spaudimu, pykčiu, sudirgimu, nuovargiu ir depresija. Bet viso to galima išvengti.

Užkandžiai. Jei negatyvių emocijų kiekis kaupiasi dvigubai greičiau nei įprastai, medikai rekomenduoja atsikratyti streso tiesiog darbo vietoje. Tam jums prireiks visai nedaug laiko.

Geriausiais būdas - leisti sau truputį pailsėti ir pasistiprinti. Pavyzdžiui, galima sukrimsti riešutų. Juose gausu maistingų medžiagų, reikalingų serotonino, vitaminų B ir E, antioksidantų gamybai. Būtent šios medžiagos padeda įveikti stresą.

Masažas. Veiksmingai įtampą mažina ausų spenelių masažas. Kinai jau prieš tūkstantį metų žinojo, kad ausis - viena svarbiausių mūsų kūno akupunktūros sistemų. Šiltomis rankomis apie minutę masažuokite abi ausis. Kiekvieną tašką rekomenduojama spausti apie 5 sekundes.

Gėrimai. Taip pat greitai atsikratyti streso padės arbatos puodelis. Juodoje arbatoje yra medžiagos, padedančios organizmui veiksmingai atsispirti stresinėms situacijoms.

Tvarka. Sumažinti streso padeda elementarus darbo organizavimas. Besibaigiant darbo dienai, nepatingėkite susitvarkyti savo darbo vietos: išmeskite nereikalingus popierius, sudėliokite daiktus į savo vietas, išsiplaukite kavos puodelį. Atėję iš ryto į darbą, apgalvokite būsimą dieną, pasižymėkite svarbius darbus ir atrinkite tai, kas gali palaukti.

Be to, labai svarbu nepraleisti pietų ir pertraukų. Pietauti darbo vietoje nerekomenduojama, geriausia kur nors išeiti, pakeisti aplinką, kitaip poilsis nebus pilnavertis. Neignoruokite pertrauykų, kad ir kaip esate užsiėmę. Net kavos gėrimas atstatys jėgas, pabendrausite su kolegomis. Tyrimai patvirtino, kad žmonės, dirbantys geranoriškoje atmosferoje, patiria mažiau streso.

Judėjimas. Fiziniai pratimai - tai vienas iš geriausių būdų atsikratyti streso. Nevenkite sporto užsiėmimų, pasivaikščiojimų gryname ore ar paprasčiausios mankštos. Jei darbas nesiseka, viskas krinta iš rankų ir atrodo, kad jūs tuojau pat sprogsite, susiraskite nuošalią vietelę biure ir pasimankštinkite. Paprasti fiziniai pratimai - rankų ir kojų mostai, keletas pritūpimų - padės jums atitrūkti nuo įtemptų minčių, pagerinti kraujotaką, atpalaiduoti kūną ir nusiteikti darbui.

Darbo sąlygos. Psichologai rekomenduoja savimi rūpintis ir sukurti tokias sąlygas, kuriose jums būtų patogu ir malonu darbuotis. Verta atkreipti dėmesį į jus supančios aplinkos oro temperatūrą, apšvietimo lygį, oro kokybę.

Daugeliui žmonių svarbu, kad jų darbo krūviai atitiktų jų asmeninį biologinį ritmą. Todėl jei jūs efektyviau dirbate vakare, verta atitinkamai pasiderinti darbo grafiką, o nesikankinti rytais dėl nenoro bet ką daryti ir su bet kuo kalbėtis.

Profesija. Beje, patiriamo streso darbe skalė itin priklauso nuo žmogaus profesijos. Manoma, kad ramiausias yra bibliotekininkų darbas, o nervingiausias - šachtininkų, pilotų ir žurnalistų. Taip pat didelį emocinį krūvį patiria aktoriai, politikai, mokytojai bei gydytojai. Jei jūsų darbas yra kūrybinis, prisiminkite, kad, pagal statistiką, kūrybiniai žmonės įprastai persidirba. Darbo dienos metu jie jaučia vadovybės spaudimą, o po to dar bando dirbti vakarais namuose.

Kūrybiniai žmonės dažnai nesusitvarko su savo pareigomis (iš čia greičiausiai ir tas posakis "ai, jis menininkas" - neva, toks atsiplėšęs nuo žemės, išsiblaškęs ir neturintis vadybininko įgūdžių) ir yra priversti atsakinėti į skambučius bei elektroninius laiškus ne darbo metu. Be to, kūrybinių profesijų atstovai dažniau yra linkę galvoti apie darbą net po darbo valandų ir jau uždarę biuro duris.

Prisiminkite, kad darbas, kad ir koks svarbus jis bebūtų, neturi (ir negali) pakeisti šeimos, bendravimo su draugais ir poilsio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.

Moterų įpročiai, kurie vyrus varo iš proto (17)

Aptarsime, kas jiems kelia nuostabą ir verčia antakius lipti ant kaktos, tačiau vis tiek su tuo susigyvena ir nurašo „Ai, nieko, jūs gi – moterys”.

Gražus kūnas be dietos ir mankštos (11)

Taip, tai įmanoma. Atsikratyk nereikalingų kilogramų ir atrodyk žvalesnė, nemarindama savęs badu ar alindama kūną treniruotėmis.

Kaip panaudoti sodą šalinant įsisenėjusias dėmes

Namų valymas ir netgi patys nemaloniausi namų ruošos darbai tampa daug malonesni, kai dirbi kartu su šeimos nariais ar draugais. O jei namie likote viena, tuomet pasileiskite garsiai muziką ir viskas atrodys daug lengviau.

Kaip maitintis, kad pilvas būtų plokščias, o talijos nepuoštų gelbėjimosi ratas? (10)

Dailaus pilvuko, kuris atrodytų toks pat lygus, kaip kad gulime ant nugaros, tikiu, norėtų visos moterys.

Nauja avalynė - naujos nuospaudos: būdai išvengti kančių (9)

Kai kurie kiekvieną sezoną avalynę pakeičia be didesnių problemų, bet dažniausiai nauja, dar nepranešiota avalynė kelia gausybę rūpesčių.

Produktai, kurių nepatartina vartoti tuščiu skrandžiu (16)

Ar esate pastebėjusios, kad ryte, atsikėlusios ir sukrimtusios obuolį ar kelias vynuogių uogas, paskui prastai jaučiatės, jums raižo pilvą ir netgi susuka vidurius?

Natūralūs ir greiti būdai įveikti peršalimą (1)

Kai pavasario orai tokie permainingi, tampa vis lengviau peršalti. Nors sinoptikai pranašauja šiltą vasarą, ji kol kas atrodo kaip tolimas miražas.

Veido odos priežiūra: ko jokiu būdu negalima daryti (4)

Visos mes ne šventosios ir retkarčiais padarome veido priežiūros klaidų. Jei taip nutinka kartais, neverta nerimauti – jei vieną naktį prieš miegą pamirši nusivalyti makiažą, ko gero oda nuo to nesunyks.

Nenorite, kad svečiai užmigtų prie pietų stalo? Šių produktų privalote atsisakyti (6)

Visi esame patyrę tą jausmą, kai po sočių pietų norime kristi į lovą ir miegoti. Šventiniu laikotarpiu, prisiragavę įvairių patiekalų, taip pat dažnai pajuntame mieguistumą. Ką daryti?

Kaip nepasiduoti depresijai, jeigu dažnai jaučiate nerimą ir liūdesį (29)

Jei pastebėjote, kad jūsų gyvenime ėmė vyrauti neigiamos emocijos, ko gero atėjo laikas peržvelgti savo mąstymo modelius ir juos keisti.

8 svarbūs signalai jūsų sveikatai, kuriuos siunčia pakitusi odos būklė (2)

Oda - didžiausias mūsų kūno organas, tad jeigu kažkas viduje vyksta ne taip, didelė tikimybė, jog oda praneš.

10 natūralių būdų kovoti su pūslelinę (ledukai, degtinė, paracetamolio tebletės ir kt.) (13)

„Ir vėl vėjas nubučiavo" - taip sakoma, kai ir vėl užklumpa nemalonioji lūpų pūslelinė.