Kaip nesusimauti per darbo pokalbį (tęsinys)

 (6)
Visą laisvalaikį nuo šiandienos praleisiu skaitydama patarimus, kaip gauti geidžiamą darbą. Užteks sėdėti sudėjus rankas.
Nors draugai ir galvoja, kad jūs puiki klausytoja, jūsų darbdaviui, ko gero, tai nelabai rūpi. Nepanašu, kad jie jus samdo, kad būtų ant kieno peties išsiverkti.
© Shutterstock nuotr.

Kas, kad esu dar neatrasta Lietuvos stiliaus ikona. Manęs taip gali ir nesurasti. Turiu ieškoti pati. Nusprendžiau ieškotis naujo darbo, tad dabar įnirtingai mokausi, kaip ilgai negalvojant atsakyti į būsimų darbdavių klausimus. Va, ir šitie iš www.careerdfw.org pasirodė labai įdomūs. Tik nesuprantu, kodėl į klausimą, kaip įsivaizduojate savo ateitį, negalima atsakyti, jog noriu paplūdimyje gerti pinacoladą...

  11. Kada buvote labiausiai patenkintas savo darbu?

Blogas atsakymas:
„Labiausiai patenkinta aš buvau, kai gerai padirbėjau ir buvau pagirta už savo darbą".

Nepateikite bereikšmių atsakymų. Vietoj to, pagalvokite apie kažką konkretaus, kas jums puikiai pasisekė ir apsidžiaugėte, kad kažkas panašaus bus ir šiame naujame darbe. Tai puiki proga jums pasidalyti savo interesais ir įrodyti, kad jūs puikiai tinkate šiam darbui bei pademonstruoti savo entuziazmą.

Geras atsakymas:
„Aš esu bendraujantis žmogus. Laimingiausia ir labiausiai patenkinta aš buvau, kai bendravau su klientais, stengdavausi patenkinti jų poreikius ir suteikti jiems geriausią įmanomą klientų aptarnavimą. Tai buvo mano mėgstamiausia darbo dalis, ir tai matėsi - 95 procentai klientų mane pavadino „gera ar puikia" darbuotoja. Viena iš priežasčių, kodėl mane domina šis darbas, ir yra tai, kad jame aš dar daugiau bendrausiu su klientais".

12. Kas jums mažiausiai patiko jūsų pastarajame darbe?

Blogas atsakymas:
„Stabilumo trūkumas. Jaučiau, tarsi viskas aplink mane gali žlugti bet kuriuo metu".

Pasistenkite nekalbėti apie tai, kas parodytų jūsų buvusio darbdavio politiką, kultūrą ar finansinius reikalus. Nors tai ir būtų tiesa, tokie komentarai bus vertinami kaip pernelyg neigiami. Taip pat jums nereikėtų kalbėti apie tą funkciją, kuri gali būti jūsų pareiga kitame darbe. Tad pamąstykite apie kažką, kas jums nepatiko buvusiame darbe, tačiau jūs esate tikri, kad tai nebus jūsų naujojo darbo dalis.

Geras atsakymas:
„Mano buvusiame darbe nebuvo nieko, ko būčiau nekentusi, tačiau keletas dalykų, kurie man patiko mažiau nei kiti. Mano ankstesnėje pozicijoje man tekdavo mažiausiai du kartus per mėnesį keliauti. Ir nors man patinka keliauti, du kartai per mėnesį šiek tiek vargino - blogai praleisti tiek daug laiko išvykus iš darbovietės. Tad mane džiugina, kad šiame darbe man teks žymiai mažiau keliauti".

13. Papasakokite, kada jums nepavyko gerai sutarti su kolegomis...

Blogas atsakymas:
„Man puikiai sekasi su visais sutarti, tad niekada neturėjau jokių nesutarimų su kitu bendradarbiu".

Klausiantieji nemėgsta tokių išsisukinėjančių atsakymų. Be to, jie žino, kad greičiausiai jūs nesakote tiesos. Pagalvokite apie paprastą (bet reikšmingą) pavyzdį, ir pateikite jį taip, kad jis atspindėtų jūsų įgytą teigiamą pamokančią patirtį.

Geras atsakymas:
„Aš dažnai nesutardavau su slaugytoja iš gretimos palatos. Mes nesutardavom dėl daugelio dalykų: pradedant tuo, kaip slaugyti pacientus, kas kokią pamainą gavo, iki to kaip kalbėtis su vaiko šeima. Tiesiog mūsų asmenybės niekaip nederėjo. Po trejų ginčijimosi mėnesių, aš pasivedėjau ją į šoną ir pasikviečiau papietauti. Pietų metu mes kalbėjomės apie savo skirtumus ir kodėl mums nesiseka sutarti. Paaiškėjo, kad mes skirtingai bendraujame. Kai tai supratome, mums pradėjo puikiai sektis kartu dirbti. Aš tikrai manau, kad problemos išsakymas kitam asmeniui gali padėti išspręsti bet ką".

14. Kas jus motyvuoja?

Blogas atsakymas:
„Geras darbo atlikimas ir už tai sulaukiamas atlygis".

Nesakome, kad šis atsakymas yra klaidingas - tiesiog jūs praleidžiate puikią progą. Šis klausimas praktiškai maldauja jus išryškinti savo teigiamas savybes. Todėl nekalbėkite neapibrėžtai, bendromis frazėmis - tai labai mažai apie jus pasako. Vietoj to, pabandykite pasinaudoti šiuo klausimu kaip galimybe parodyti klausiančiajam jūsų charakterį. Ir pasistenkite įterpti kuo daugiau pavyzdžių.

Geras atsakymas:
„Mane visados motyvuoja iššūkiai, kai reikia atitikti griežtus terminus. Savo pastarajame darbe aš 100 procentų buvau atsakingas už tokių terminų laikymąsi, kai reikėdavo pristatyti mūsų produktus laiku ir neviršyti biudžeto. Aš žinau, kad ir šiame darbe yra svarbus greitas tempas bei terminų laikymasis - tad aš tikrai pasiruošusi tokiems iššūkiams. Iš tiesų, toks darbas man prie širdies".

15. Kaip jus apibūdina jūsų draugai?

Blogas atsakymas:
„Aš esu puiki klausytoja".

Nors tai, kad jūs esate puiki klausytoja, yra puiki asmenybės savybė, jūsų darbdaviui, ko gero, tai nelabai rūpi. Nepanašu, kad jie jus samdo, kad būtų ant kieno peties išsiverkti. Jie tikisi tokio atsakymo, kuris būtų tiesiogiai susijęs su darbu, dėl kurio ir esate šiame pokalbyje - tad pasistenkite atsakyti kuo tiksliau. Jei galite, net gi įterpkite pavyzdžius.

Geras atsakymas:
„Mano draugai, ko gero, pasakytų, kad aš esu nepaprastai atkaklus - aš niekada nebijojau belstis tol, kol gausiu to, ko aš noriu. Kai dirbau programų vykdytoja, turėjau prisikviesti svarbiausius pranešėjus pagrindinei technologijos konferencijai. Aš sulaukdavau daugybės neigiamų atsisakymų - toks buvo mano darbo pobūdis. Tačiau aš iš tiesų norėjau įkalbėti juos sudalyvauti konferencijoje, tad nepriimdavau atsakymo „ne". Aš vis bandydavau su jais kalbėtis, kai tik atsirasdavo nauja kompanija ar naujas vertingas pasiūlymas. Galiausiai, daugelis iš jų sutiko. Programa buvo tokia puiki, kad, palyginus su praėjusiais metais, mums pavyko net gi padvigubinti lankytojų skaičių. Daugelis žmonių galėjo nuleisti rankas po pirmojo atsisakymo, tačiau mano prigimtis ne tokia. Jei aš žinau, kad kažkas yra įmanoma, aš vis bandau, kol to pasiekiu".

Ankstesni straipsniai šia tema:

I dalis ir II dalis

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Paprasti būdai, padedantys atsikratyti knarkimo (12)

Jei lovoje miegi ne viena, tenka priprasti prie mylimojo miegojimo įpročių. Vieni dažnai vartosi, stumia tave į lovos kraštą, kiti nepasidalina viena antklode, o treti knarkia.

Bananų jėga: mažina cholesterolį, įveikia mėšlungį, stiprina širdį (kada rinktis žalius, o kada - prinokusius?) (23)

Bananai yra ne tik skanūs, bet ir sveiki. Juose esantys vitaminai ir naudingos maistingosios medžiagos labai palankiai veikia mūsų organizmą.

Užkirsk kelią pagurkliui: lengva ir veiksminga mankšta (8)

Dažnai rūpindamosis apelsino žievele ant užpakaliuko pamištame kitas vietas, išduodančias biologinį amžių ir sočias vakarienes - pagurklį.

Pasigamink nebrangų natūralų dezodorantą nuo prakaitavimo (1)

Galima pasigaminti, kremo, šampūno, kaukių plaukams ir odai. Jūsų kosmetikos lentyną gali papildyti ir naminis dezodorantas.

5 paprasti būdai pagreitinti medžiagų apykaitą (10)

Jau retai kurią moterį reikia įtikinėti, kad antsvoris dažnai susijęs su sutrikusia medžiagų apykaita. Kaip pagreitinti metabolizmą?

Kaip subalansuoti svoriui įtakos turinčius hormonus (4)

Sunku patikėti, kad mūsų svoris priklauso ne tik nuo suvartojamų kalorijų skaičiaus, bet ir nuo nematomų cheminių medžiagų organizme. Būtent hormonai veikia mūsų medžiagų apykaitą, nes jie nurodo organizmui – kaupti riebalus ar deginti.

Skanūs ir sotūs kokteiliai, kurie degina riebalus (10)

Kad suvalgytume mažiau ir nepriaugtume nepageidaujamo svorio, puikus išsigelbėjimas - pakeisti požiūrį į mitybą ir atlikti generalinę vartojamo maisto pertvarką.

Žuvis, kuri naudingumu prilygsta lašišai, o yra gerokai pigesnė (29)

Kai tik spusteli šalčiai, tai ir dairomės į riebesnius kąsnelius, kad papildytume energijos atsargas.

Gudrybė, padėsianti apsaugoti rankas plaunant indus (10)

Virtuvės priežiūros neįsivaizduojame be cheminių valiklių, todėl turime taikytis su žalingomis pasekmėmis: sudirgusia, išsausėjusia oda, alergijomis, trapiais ir lūžinėjančiais nagais.

7 žingsniai lieknos talijos link (6)

Sakoma, kad roges reikia ruošti vasarą... Na, tuomet žiema tinkamiausias laikas pradėti dailinti pilvo linijas. Be to, prieš šventes visos norime atrodyti dailiau, todėl pats metas susiimti!

Veiksmingi būdai numalšinti alkį be maisto (7)

Nuslopinti alkio pojūtį nėra sudėtinga, svarbu žinoti kelias gudrybes ir jomis naudotis. Tai padės sėkmingai laikytis dietos, sveikai maitintis ir neprisikimšti greitų užkandžių ištikus alkio priepuoliams.

Vaistažolės, kurios gerina seksualinį gyvenimą (4)

Nekalčiausia vaistažolių tinktūra, tinkamai naudojama, gali sužadinti norą mylėtis, todėl dėl vaistų vartojimo pasitarkite su savo... ne, ne gydytoju, o partneriu.

Tyrimas: pilno grūdo produktai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir nesubalansuota mityba veda prie dažnėjančių širdies ir kraujagyslių ligų. Naujausi tyrimai atskleidė, kad šių ligų gali padėti išvengti pilno grūdo produktais praturtinta mityba.

Ką daryti, kad prakaitavimas nevirstų košmaru? (2)

Artėjant gražiausioms metų šventėms visus nejučia įtraukia prieššventinio pasiruošimo bumas ir nesibaigianti vakarėlių virtinė. Vieniems tai sukelia džiaugsmingą šurmulį, kitiems – nerimą, kad vakarėlio metu aplinkiniai pastebės kruopščiai slepiamą bėdą – gausų prakaitavimą, kuris žliaugia veidu ar kaupiasi pažastyse net neužsiimant aktyvia fizine veikla. Tad ko imtis, kad šventinis vakarėlis nevirstų košmaru?

Štai jums įrodymai, kodėl nereikia paisyti svarstyklių skaičių! FOTO (8)

Ne paslaptis, kad riebalai sveria mažiau už raumenis, todėl, pavyzdžiui, 65 kilogramus sveriančios sportiško sudėjimo moters kūnas atrodys visai kitaip, nei treniruočių neragavusios.