Kad darbe netektų rausti iš gėdos

Turite kolegę, kuri pusvalandį telefonu draugei pasakoja savo ginekologinės ligos istoriją? Derėtų jai priminti, kas yra tarnybinis etiketas.
Kalbėdamos telefonu, jauskite saiką.
© Shutterstock nuotr.

Ir aš kartą gavau pylos nuo savo Švitrigailos, kai į darbą atsinešiau Padlą. Jai buvo padaryta operacija, gailiai kniaukė, tai pasidėjau krepšį su padaru po stalu. Šefas baisiai įsiuto – iš kur aš galėjau žinoti, kad jis alergiškas katėms?

Noriu tikėti, kad darbas – kaip seksas, kad gali būti patenkintos abi pusės – ir darbuotojas, ir darbdavys. Žinoma, Rimas Kurtinaitis taip atsiliepė apie krepšinį – kad šis žaidimas nėra seksas ir abi komandos patenkintos nebus. Bet kodėl neįmanoma jausti pasitenkinimo ne tik darbu, bet ir darbe, aplinkoje?

Atrodytų, kad tarnybinis etiketas yra savaime suprantamas dalykas. Darbe jo laikytis turi kiekvienas. Pagrindinių elgesio taisyklių nežinojimas gali sumenkinti net ir išsilavinusio, gerbiamo darbuotojo autoritetą. Kai visi kolektyvo nariai laikosi tarnybinio etiketo normų, dirbama sėkmingiau ir kokybiškiau. Svarbiausia - geranoriškas požiūris ir dėmesys vienas kitam.

Tvarkinga išvaizda

Tarnybinis etiketas yra nerašytas elgesio taisyklių rinkinys, leidžiantis nepakliūti į nepatogią situaciją, sukurti teisingus tarpusavio santykius su kolegomis. Šių taisyklių laikymasis reikalauja susitelkimo ir asmeninės disciplinos. O pradėti, žinoma, reikia nuo savo išvaizdos.

Darbo vietoje nepriimtini netvarkingi drabužiai, nudrengti, suplyšę džinsai, nutįsę megztiniai, nevalyva išvaizda. Neverta rengtis ir per daug ryškiai, stengtis išsiskirti ir atrodyti labai madingai, seksualiai. Nepatartina apsikarstyti papuošalais, per ryškiai dažytis. Tokia išvaizda biure yra nepriimtina ir gali sukelti tik kolegų nepasitenkinimą. Biuro stilius – tai griežtumas ir susilaikymas, švara ir tvarkingumas. Nederėtų aptarinėti kolegų išvaizdos. Teisingiau būtų trūkumus subtiliai pasakyti jam pačiam.

Telefonas – ne sekso linijai

Etiketo derėtų laikytis nuo pat atėjimo į darbą – nuo pasisveikinimo. Pirmas turėtų pasisveikinti tas, kuris įeina į patalpą. Ir visiškai nebūtina paspausti rankos. Neverta to daryti, jei biure yra daug žmonių. Dar viena nerašyta tarnybinio etiketo taisyklė – neaptarinėkite ilgai telefonu savo asmeninių reikalų ir problemų. Tokie pokalbiai atitraukia visus darbuotojus nuo darbo, gali tapti paskalų priežastimi, be to, tarnybinio telefono gali kam nors ir prireikti. Jei kuris nors kolega dažnai taip kalbasi, tokiam elgesiui reikia švelniai užkirsti kelią. Geriausia susitarti kolektyve, kad tokie pokalbiai draudžiami.

Kiaules palikite už durų

Tarnybinis etiketas numato taktiško kolegų bendravimo formą. Čia neturėtų būti nei nepagarbos, nei familiarumo. Netgi kai reikia pasakyti pastabą, nepritarimą ar kritiką, tai darykite labai taktiškai. Pastabos turėtų būti sąžiningos ir iš esmės, kad kolegai būtų aišku, kodėl jis neteisus ir kaip turėtų tai ištaisyti. Kritika turi būti objektyvi ir geranoriška. Žmogų kritikuodami, jokiu būdu jo nežeminkite. Draudžiamas grubumas, sarkazmas, įžeidžiantys apibūdinimai. Visa tai skirta ne tik kolegoms, bet ir vadovams. Išauklėtas žmogus niekada nepabrėš savo privalumų, žemindamas kitus. Reikia mokėti džiaugtis savo kolegų pasiekimais, nors daugeliui tai sunkiai sekasi.

Tarnybinis etiketas darbuotojus įpareigoja mandagiai elgtis, palaikyti kolegas, jiems padėti ir sąžiningai atlikti savo pareigas. Šis elgesys yra abipusis – galioja tiek vadovams, tiek pavaldiniams. Taigi nederėtų vėluoti į susirinkimus, perleisti dalį savo darbų kolegoms, pamiršti duotus pažadus. Tarnybinio etiketo taisyklės yra elementarios ir paprastos. Jos visiems žinomos. Jų laikymasis lemia gerus tarpusavio santykius kolektyve ir asmeninę sėkmę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Gražus kūnas be dietos ir mankštos (9)

Taip, tai įmanoma. Atsikratyk nereikalingų kilogramų ir atrodyk žvalesnė, nemarindama savęs badu ar alindama kūną treniruotėmis.

Kaip panaudoti sodą šalinant įsisenėjusias dėmes

Namų valymas ir netgi patys nemaloniausi namų ruošos darbai tampa daug malonesni, kai dirbi kartu su šeimos nariais ar draugais. O jei namie likote viena, tuomet pasileiskite garsiai muziką ir viskas atrodys daug lengviau.

Kaip maitintis, kad pilvas būtų plokščias, o talijos nepuoštų gelbėjimosi ratas? (8)

Dailaus pilvuko, kuris atrodytų toks pat lygus, kaip kad gulime ant nugaros, tikiu, norėtų visos moterys.

Nauja avalynė - naujos nuospaudos: būdai išvengti kančių (9)

Kai kurie kiekvieną sezoną avalynę pakeičia be didesnių problemų, bet dažniausiai nauja, dar nepranešiota avalynė kelia gausybę rūpesčių.

Produktai, kurių nepatartina vartoti tuščiu skrandžiu (16)

Ar esate pastebėjusios, kad ryte, atsikėlusios ir sukrimtusios obuolį ar kelias vynuogių uogas, paskui prastai jaučiatės, jums raižo pilvą ir netgi susuka vidurius?

Natūralūs ir greiti būdai įveikti peršalimą (1)

Kai pavasario orai tokie permainingi, tampa vis lengviau peršalti. Nors sinoptikai pranašauja šiltą vasarą, ji kol kas atrodo kaip tolimas miražas.

Veido odos priežiūra: ko jokiu būdu negalima daryti (4)

Visos mes ne šventosios ir retkarčiais padarome veido priežiūros klaidų. Jei taip nutinka kartais, neverta nerimauti – jei vieną naktį prieš miegą pamirši nusivalyti makiažą, ko gero oda nuo to nesunyks.

Nenorite, kad svečiai užmigtų prie pietų stalo? Šių produktų privalote atsisakyti (6)

Visi esame patyrę tą jausmą, kai po sočių pietų norime kristi į lovą ir miegoti. Šventiniu laikotarpiu, prisiragavę įvairių patiekalų, taip pat dažnai pajuntame mieguistumą. Ką daryti?

Kaip nepasiduoti depresijai, jeigu dažnai jaučiate nerimą ir liūdesį (29)

Jei pastebėjote, kad jūsų gyvenime ėmė vyrauti neigiamos emocijos, ko gero atėjo laikas peržvelgti savo mąstymo modelius ir juos keisti.

8 svarbūs signalai jūsų sveikatai, kuriuos siunčia pakitusi odos būklė (2)

Oda - didžiausias mūsų kūno organas, tad jeigu kažkas viduje vyksta ne taip, didelė tikimybė, jog oda praneš.

10 natūralių būdų kovoti su pūslelinę (ledukai, degtinė, paracetamolio tebletės ir kt.) (13)

„Ir vėl vėjas nubučiavo" - taip sakoma, kai ir vėl užklumpa nemalonioji lūpų pūslelinė.

10 dalykų, kurie lėtina jūsų medžiagų apykaitą ir trukdo sėkmingai mesti svorį (9)

Atsikratykite šių įpročių dabar tam, kad padidintumėte savo kalorijų deginimo galimybes.

Išsamusis 2017-ųjų sveikatos horoskopas visiems Zodiako ženklams

Žinoma, kad domina, ką žada šie metai mūsų asmeninei laimei ir karjerai. Tačiau jei nebus sveikatos, kam ta meilė ir darbas, tiesa?

Naudingiausi kambariniai augalai nuo nemigos, galvos skausmo, virusų (5)

Namuose esanti įvairi technika - kompiuteriai, spausdintuvai, televizoriai, kondicionieriai ir t.t. - ora paverčia negyvu. Apsaugoti aplinką nuo žalingo poveikio bei palaikyti namuose švarų orą padės augalai-sanitarai.

Koks moters kvapas labiausiai atstumia vyrus? (44)

Sakote, saldus gėlių aromatas? O gal cukraus vata ar kadagiais dvelkiantis aromatas? Ne - yra kvapas, kuris labiausiai dirgina vyro uoslę.