Trečdalis gyvenimo – parduotuvėms ir maisto ruošimui

 (6)
Sakoma, kad trečdalį gyvenimo mes miegame, dar trečdalį dirbame. Tai kam atitenka kitas trečdalis?
Jei vyras ar kitas šeimos narys ruoštų maistą, moteriai per savaitę padovanotų 4 valandas.
Jei vyras ar kitas šeimos narys ruoštų maistą, moteriai per savaitę padovanotų 4 valandas.
© Shutterstock nuotr.

Kai perskaičiau britų sociologų tyrimus, tai supratau, kur lekia mano prasmingos gyvenimo valandos. Jie išsiaiškino, jog dirbanti mama trečdalį dienos praleidžia, rūpindamasi vaikais. Iš viso ta veikla sudaro 27 250 valandų arba 1 135 dienas per visą gyvenimą, arba 3 metus. Visą tą laiką moteris praleidžia, pirkdama maistą parduotuvėse, gamindama valgį, taip pat palaikydama ūkyje tvarką.

„Beveik pusmetį iš savo gyvenimo skirti vien tik maistui pirkti - ne pati džiugiausia perspektyva, - pažymi specialistai. - Jeigu mamas kas nors pavaduotų, kažkas iš šeimos narių ruoštų maistą, tai ta paspirtis joms pridėtų per savaitę 4 papildomas valandas, kurias būtų galima skirti bendravimui su vaikais ar savęs priežiūrai. Moteriai tenka tikrai per didelis krūvis namų darbų".

Sociologai išsiaiškino, kur moterys sugaišta laiką. Štai kas jį suryja:

maisto pirkimas - 4 155 valandos ir 49 minutės (173 dienos);

maisto ruošimas - 3 603 valandos ir 36 minutės (150 dienų);

namų tvarkymas - 2 620 valandų ir 48 minutės (109 dienos); iš jų vonios ir tualeto šveitimas - 156 valandos ir 57 minutės (62 dienos);

skalbimas - 2 442 valandos ir 57 minutės (101 diena);

lyginimas - 1 787 valandos ir 45 minutės (74 dienos);

pagalba vaikams ruošiant pamokas - 1 544 valandos ir 24 minutės (64 dienos);

lankymasis su vaikais pas gydytojus, mokytojus ir kitus specialistus - 1 432 valandos ir 4 minutės (59 dienos);

vaiko nuvežimas į mokyklą ir būrelius - 1 301 valanda ir 2 minutės (54 dienos);

mokesčių mokėjimas - 1 240 valandų ir 12 minučių (51 diena).

Todėl nieko nuostabaus, kad bendravimui su vaikais daugumai mamų pritrūksta laiko. Beje, 40 proc. moterų prisipažino, kad iš vyro nesulaukia jokios pagalbos, nežiūrint į tai, kad jos dar yra ir dirbančios mamos.

Analogiška tėvų apklausa parodė, kad po darbo vyras vidutiniškai namų ruošai (įskaitant ir vaikų auklėjimą) skiria 20 kartų mažiau laiko nei žmona. Savo laisvalaikį šeimos vyrai dažniausiai skiria pomėgiams, bendravimui su draugais ir poilsiui.

Net jei sociologai mano, kad tas moters laikas yra neprasmingas, drįsčiau labai aršiai ginčytis. Visai nesijaučiau vergaujanti šeimai, daranti nereikšmingus darbus. Jei gyvenčiau vien tik sau, būčiau tikra egoistė. Žinoma, gal nepadarysiu stulbinamų atradimų gėlininkystėje ar nesukursiu interjero, verto Metų apdovanojimo, tačiau vaikai - štai kas yra tikrasis mano diplomas. Didžiuojuosi vaikais ir tai, kad esu mama...

Didžiuojuos ir savo vyru, kuris man padeda - ir maistą ruošti, ir namus sutvarkyti. Todėl ir esame daugiau nei 25 metus drauge...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (2)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (7)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (26)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.