Kaip atpažinti isterikę?

 (11)
Bet kuriai moteriai patinka patraukti į save dėmesį. Vinas dalykas yra koketavimas, tačiaus visai kas kita – isterija.
Isterikė griauna savo gyvenimą bei kartina aplinkinių.
Isterikė griauna savo gyvenimą bei kartina aplinkinių.
© Shutterstock nuotr.

Isteriškumas dažniausiai yra būdingas moterims. Tai moteriško charakterio savybė, kurios netiria psichiatrai ir psichologai, skirtingai nuo tokių isterijos formų, kaip psichozė, isterinės psichopatijos ir isterinės neurozės.

Isterija pasireiškia dviem atvejais: kaip įgimtų ypatumų pasekmė, kai smegenys nekontroliuoja elgesio, ir kaip blogo elgesio pasekmė, kai mergina vaikystėje buvo šeimos numylėtinė, lepūnėlė.

Rūšys ir tikslai

Isterija gali būti garsi ir tyli. Garsi isterija pasireiškia raudojimu, rėkimu, rankų grąžymu, indų daužymu ir kitais audringais veiksmais. Tyli isterija vyksta nepastebimai kaimynams, tačiau ji labai sėkmingai veikia tuos žmones, kam ji yra skirta. Tyli isterikė paprastai mažai kalba, priekaištingu veidu tyli, apeliuoja į kito asmens sąžinę, išeina į kitą kambarį ir kankinio veidu žiūri į vieną tašką. Isterijos tikslas - atsidurti dėmesio centre. Isterija tęsiasi tol, kol aplinkiniai meta visus darbus ir pradeda raminti ir guosti merginą.

Spektaklio priežastis

Iš šalies žmonėms, kurie yra pripratę vertinti aplinkinių poelgius kaip tikrus, atrodo, jog isterikė - mergina, kuri labai emocionaliai reaguoja netgi į pačius menkiausius nemalonumus. Pavyzdžiui, normali mergina nepradės isterikuoti dėl to, kad automobilių stovėjimo aikštelėje nėra vietų. Tačiau iš tiesų priežastis, dėl kurios sukeliama isterija, taip giliai nejaudina isteriškos merginos. Ji paprasčiausiai naudojasi isterija, kad pasiektų norimą rezultatą. Isterijos metu demonstruojami tie jausmai, kurių iš tikrųjų nėra.

Pagrindiniai požymiai

Ne visada riksmus ir ašaras reikia laikyti isteriniu priepuoliu. Normali mergina irgi gali įsižeisti ir nevilties būsenoje reaguoti į nesėkmę kaip isterikė. Tuo atveju būtina nedaryti skubotų išvadų. Tikroms isterikėms būdingi tam tikri charakterio bruožai, kuriais, žinoma, gali pasižymėti ir normali mergina. Tačiau jeigu tai yra tikra isterikė, tai šie bruožai labai krinta į akis ir rėžia ausis.

Tokiai merginai būdingas demonstratyvus elgesys, siekimas atsidurti dėmesio centre ir pasiekti, kad apie ją nuolat būtų kalbama. Tokios merginos išvaizdoje yra kažkas tokio, kas akimirksniu patraukia dėmesį. Jos balsas ir juokas skardus, garsus, gestai - teatrališki. Darbe tokia mergina iš pradžių entuziastingai pradeda naują veiklą, moka organizuoti, sutelkti žmones, įtikinti, jog būtina atlikti nurodymus, tačiau kai reikalingas jos nuolatinis dalyvavimas, tas jos entuziazmas akimirksniu išblėsta.

Isterikės sąlygiškai yra skirstomos į dvi rūšis. Pirmosios mėgsta kuklintis ir skųstis, o antrosios, priešingai, girtis. Isterikė yra jautri emociniams kitų žmonių išgyvenimams. Ji geba giliai įsijausti į pašnekovės vidinį pasaulį, kad po to manipuliuotų tuo savo tikslais. Asmeniniame gyvenime tokia mergina sugeba išprovokuoti savo išrinktojo kaltės jausmą, todėl sau į pakeleivius ji renkasi iš tiesų gerą ir sąžiningą vyrą.

Bendravimo ypatumai

Kuo mergina protingesnė, tuo labiau ji stengiasi valdyti savo isterijas. Bet kokia isterijos forma gali būti kompensuojama ir pakeista kita aktyvia veikla. Karjera, sportas, fizinis darbas ir profesija, reikalaujanti nuolatinio buvimo dėmesio centre, padės suvaldyti savo isterijas. Tačiau būtina teisingai įvertinti savo jėgas. Charakterio isteriškumas ir talentas patraukti į save dėmesį provokuoja sužvaigždėjimą. Tačiau kai yra tik isteriška natūra, o talento nėra, tai tikimybė, kad mergina turės tik isterikės reputaciją.

Jei jūs tapote isterijos liudininke, tai geriau nekreipkite į tokią merginą dėmesio ir nereaguokite. Tačiau po isterijos reikia pamėginti draugiškai pasikalbėti su mergina, nes dažnai ji nesupranta, ką  daro. Tokiu būdu ji emociškai išsikrauna, o po to nieko neprisimena ir todėl nedaro jokių išvadų. Reikia pasistengti taktiškai paaiškinti merginai, jog to, ko ji nori, galima pasiekti ir kitais būdais.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (8)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (2)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (27)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.

Naujametiniam stalui: soti ir gardi mišrainė su paslaptimi – nepasigailėsite pabandę (5)

Šventinis maistas turėtų būti ne tik skanus, bet ir originalus bei žadinti apetitą. Todėl jūsų naujametinį meniu tikrai paįvairins šios gardžios ir sočios salotos. Nepasigailėsite pabandę šią originalią mišrainę su paslaptimi.

Išbandę šį receptą, bulvių daugiau nenorėsite valgyti kitaip (12)

Orkaitėje keptos bulvės dažniausiai valgomos kaip garnyras. Tačiau tik ne šį kartą. Su tinkamais ingredientais bulvė gali tapti pačiu gardžiausiu pagrindiniu patiekalu.

Dievinu tokius pyragų receptus: greita, paprasta ir įspūdinga! (14)

Šis paprastai pagaminamas ypatingo skonio pyragas puikiai žinomas kaip "Zebras".

Užtepėlės vieno kąsnio sumuštinukams, kurios visuomet sulaukia didelio pasisekimo

Gardi, ką tik iškepta ir dar garuojanti duona bei naminės užtepėlės, nenuviliantis derinys, tinkamas tiek paprastam šeimos vakarui, tiek pavaišinti netikėtai į svečius užsukusius svečius.

Silkė pataluose kitaip: šį receptą būtinai išsaugokite artėjančioms žiemos šventėms (38)

Be „Silkės pataluose“ neįsivaizduojamos nė vienos žiemos šventės. Todėl mes siūlome šio patiekalo gerbėjus nudžiuginti dar gardesniu receptu - tikrai nenusivilsite! Toks „Silkės pataluose“ variantas patiko absoliučiai visiems, kurie tik bandė šį užkandį! Be to, ją ne tik lengva paruošti. Patiekalas atrodo labai stilingai.

Skaniausias mėsos pyragas su ypatingai puriu užklotu – niekada neatsivalgysite (18)

Mėsos ir bulvių derinio mėgėjai neretai pritrūksta idėjų, kokį dar patiekalą galima pagaminti iš šių pagrindinių dviejų ingredientų. Tai štai, mėsos pyragas su ypatingu užklotu pavergs jus nuo pirmojo kąsnio.

Greitas obuolių pyragas: tikras gardumėlis! (3)

Šio itin greitai paruošiamo gardaus pyrago receptą galite tobulinti iki išprotėjimo. Pavyzdžiui, į tešlą įmaišykite migdolų drožlių arba išmirkytų razinų.

Štai kaip reikia gaminti bet kokią mėsą: slapti ingredientai dieviškam patiekalui (4)

Išsirinkti gerą mėsos gabalą yra tikras menas: reikia anksti ryte ateiti į turgų, rasti pažįstamą mėsininką, įsižiūrėti, neskubant įsiuostyti...

Grikiai su kefyru – taip paprasta atsikratyti 4 kg dar nebuvo! (25)

Grikiai ir kefyras yra naudingi dietiniai produktai, kurie gali padėti lengvai atsikratyti nereikalingo viršsvorio, išvalyti organizmą nuo toksinų, pagerinti virškinimą.