5 požymiai, kad esi pasiruošusi naujai pažinčiai

 (24)
Pasakėte savo buvusiajam, kad galite išlikti draugais, bet tebesekate jo užrašus Facebook‘e? Ar esate pasveikusi?
Jei naujo draugo nelyginate su buvusiuoju, vadinasi, skyrybų žaizdos užgijo.
Jei naujo draugo nelyginate su buvusiuoju, vadinasi, skyrybų žaizdos užgijo.
© Shutterstock nuotr.

Jei vyras ir moteris galutinai nesugebėjo nutraukti senųjų santykių, tai reiškia viena - beveik nepaliko galimybės naujiems sėkmingiems santykiams.
Žodžiai „tarp mūsų viskas baigta" ir į gabalėlius sudraskyti jo marškinėliai ne visada yra rodiklis, jog jūsų santykiai pasibaigė. Tikrą jų baigtį rodo visai kiti požymiai.

1. Vieninteliai apimantys jausmai, kai galvojate apie praeitį, - ramybė ir lengva nostalgija

Panašiai taip jaučiatės galvodama apie mokyklos išleistuves: viskas buvo miela, pabaigoje šiek tiek liūdna, tačiau dabar ilgai gyventi taip prisiminimais nebeįdomu, neverta. Prisiminimais susišildei, miela paliko, ir viskas.

Klasikinis pavyzdys, kaip vyksta išlaisvėjimo procesas, - vieno filmo herojės žodžiai, pasakyti buvusiam mylimajam po 20 metų: „Iš pradžių dar labai stipriai tave mylėjau... Po to aš tavęs nežmoniškai nekenčiau. Po to man siaubingai norėjosi, kad tu sužinotum apie mano pasiekimus ir suprastum, kaip tu apsirikai...".
Visos šios stadijos - ryškus nepasibaigusių santykių pavyzdys. Meilė, neapykanta, siaubingas dėkingumas už viską, kas buvo, nuoskauda, įžeista puikybė, noras atkeršyti arba kažką įrodyti - bet kokiu atveju tai yra ryškūs jausmai ir emocijos, o tai reiškia, jog egzistuoja ryšys ir priklausomybė.

Beje, pasak vienos psichologijos teorijos, geriausias būdas šį ryšį sutvirtinti - be galo aptarinėti buvusiojo problemą su draugėmis, kolegomis ir atsitiktiniais pašnekovais. Kietaširdžiai psichologai mano, kad bet kokią problemą galima aptarti tik tris kartus - tokiu būdu jūs jos atsikratote. Jei buvusio mylimojo klasta ir meilė tapo įprastine tema pokalbiams, jūsų laisvė nuo buvusių santykių dar toli.

Tačiau net ir esant palankioms aplinkybėms, atsikratyti ankstesnės meilės užtruks nuo pusmečio iki dvejų, trejų metų. Belieka tikėtis, kad jums pasiseks ir pavyks ištraukti pirmąjį variantą.

2. Jūs nelikote geriausiais draugais

Ir taip nutiko ne todėl, kad draugystė tarp vyro ir moters - mitinė sąvoka. Tiesiog draugystė ir meilė - sąvokos iš esmės skirtingos (juk jums nešaus į galvą pavydėti draugės arba skaityti jos susirašinėjimo, kad įsitikintumėte: vakar parduotuvėje ji buvo, o siaube, su blondine, dėvėjusia mini sijonėlį!). Draugystė yra kuriama ilgai ir palaipsniui. Ji neatsiranda per vieną akimirką po audringų aiškinimųsi ir sudaužytų širdžių. Tai reiškia, kad tokios draugystės beveik visada panašios į (savi)apgaulę: jūs tikitės atnaujinti santykius arba juos nutraukti, tačiau kartu išlaikyti šalia savęs jus įsimylėjusį, kenčiantį arba pavydintį buvusį draugą. Abu variantai (vienas labiau, kitas mažiau) trukdys jums sukurti naujus santykius.

Jei jūs įsitikinusi, kad norite būtent draugiškų santykių, kurti juos prireiks pagal visiškai kitus principus: išmetus visus ankstesnius meilės komponentus - nuo pavydo ir koketavimo iki tokio keisto dalyko, kaip draugiškas seksas.

3. Jūsų naujasis romanas neprasidėjo audringai iš karto po senojo baigties

Aistringas ir ryškus įsimylėjimas po išsiskyrimo - beveik visada yra tarpinė stotelė. Naujas žmogus mums būna tik gerasis sanitaras, suteikiantis skausmą malšinančių išgyvenimų dozę, kad ir kaip mes nenorėtume taip galvoti. O kur yra nuskausminamieji, ten yra dar nenutilęs skausmas, emocijos ir... ryškūs prisiminimai apie praeitį.

Žinoma, išimčių turi bet kokios taisyklės, tačiau dažniausiai, visa galva panirdamos į nežemiškos aistros šaltinį, naktinius pasivaikščiojimus ir iš proto vedančius meilės prisipažinimus, mes bandome įrodyti sau, kad esame verti mylėti ir būti mylimi. Kaip sakoma, pleištą pleištu išvaro. Kartais tai, iš tiesų, suveikia, tačiau dažniausiai tai tinka kitiems, vėlesniems ir brandesniems santykiams.

4. Jūs nelyginate buvusiojo su nauju vaikinu

Todėl kad lyginate tik tuos, kuriems nesate abejinga. Ir ne svarbu, kurio naudai būtų šis palyginimas: jis pirmiausia rodo jūsų priklausomybę nuo ankstesnių santykių. Andrius buvo egoistas ir mamytės sūnelis, o štai Darius visada galvoja apie mane ir yra nepriklausomas nuo vaikų darželio laikų? Mantas nekentė sporto, o Mykolas šešis kartus per savaitę eina į sporto klubą? Ignas dovanojo gėles kas antrą dieną, o Mindaugas per pusę metų sugebėjo padovanoti tik nugeibusį kaktusą?

Panašius lyginimus reikia stumti nuo savęs kuo toliau vos tik jiems atsiradus, nes jie gali išlįsti ateityje. Buvęs ir dabartinis vaikinai gali būti panašūs kaip du vandens lašai arba būti visiškai skirtingi, tačiau jums tai neturi turėti jokios reikšmės. Vyras, su kuriuo nusprendėte kurti santykius, yra pats savaime asmenybė, ir tai yra svarbiausia. Ir mylite jūs jį ne todėl, kad „jo akys kaip Tomo" ir ne už „jautrumą, kurio taip stigo Almantui", o tiesiog todėl, kad tai yra jis. Ir tik tokiu atveju jūsų santykių netemdys praeities šešėliai. O dėl šventos ramybės dar ir neverta gyventi kartu su trečiu asmeniu - jūsų ankstesnėmis problemomis, nuolat demonstruojant mylimam vyrui gilias dvasines žaizdas, kurias jums padarė praeitis. Šios žaizdos dėl to tik sunkiau sugis.

5. Jūs nesilaikote įsikibusi seno bendrų pažįstamų rato, ankstesnių pomėgių ir vietų, susijusių su buvusiais jūsų santykiais

Bendrų draugų vakarėliai ir jo giminės, nuoširdžiai apgailestaujantys dėl jūsų skyrybų, parko alėjos, kuriose jūs kartu vaikštinėdavote, „jūsų" muzika, jo internetiniai puslapiai socialiniuose tinklapiuose... Galima 10 kartų pakartoti, kad visa tai (ypač internetiniai puslapiai) yra brangūs jums ne dėl buvusių santykių, tačiau būkime sąžiningos - toks požiūris sulėtina išlaisvėjimo, nepriklausomybės procedūrą ir sustiprina emocinį ryšį su skausminga ir negailestinga praeitimi.

Norite tą sąsają nutraukti? Tada atsakykite, kodėl jums svarbi jo interneto svetainė ir jo pasilinksminimo vietos? Tik sąžiningai. Ir jei atsakymai jus liūdina, tai teks imtis skausmingo, bet užtikrinto varianto - nutraukti visus įmanomus ryšius su buvusiuoju.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

Kokia JI lovoje: erotinis moters horoskopas (11)

Parodykite savo apatinius ir mes pasakysime kokia jūs lovoje. Girdėtas pasakymas? Panašiai yra ir su zodiako ženklais. Galima į horoskopus žvelgti įtariai, bet atitikimų atranda net didžiausi jų skeptikai.

ATVIRAI. Ką jos mano apie vyrus, kurie žiūri erotinius filmus (56)

Dar prieš 20 metų pornografija buvo ne taip lengvai prieinama, jos reikėjo ieškoti ir pirkti. O dabar ji gali gyventi kiekvienuose namuose, kiekviename kompiuteryje. Šis užsiėmimas jau nieko nebestebina, tačiau garsiai kalbėti nedrįstama, todėl tai padarėme už jus.

Protu sunkiai suvokiama tai, ką seniau liepdavo daryti dėl sekso įbaugintiems žmonėms (24)

Neseniai per visą šalį nuvilnijo skandalas dėl aukštas pareigas užimančios valdžios atstovės pareiškimų, esą Dievas žmoniją baudžia lytiniu keliu plintančia liga už padarytą moralinį blogį.

Daugkartinis vyrų orgazmas: reikia žinoti tik vieną sekso gudrybę (3)

Visiems žinoma, kad moterys gali patirti daugkartinį orgazmą, bet turbūt nustebsite išgirdę, kad ir vyrai į aukščiausią palaimą gali pakilti daug kartų.

Likimas, užšifruotas žmogaus akyse: kokių partnerių vengti, o kas išgydys jūsų sielą (9)

Manoma, kad mėlynų akių žmonėms rudaakiai yra tikri sielos gydytojai! Pasitikrinkite, koks likimas užšifruotas jūsų akyse? Su kokiu partneriu jums reikėtų nuoširdžiai bendrauti, o kokio – vengti?

Sėdimos pozos, kurios suteiks iki šiol dar nepatirto malonumo (1)

Tarp jūsų ir mylimojo lovoje įsiterpė nuobodulys? Išsirinkite ką nors naudingo iš gausaus Kamasutros pozų arsenalo. Pateikiame 5 sėdimas sekso pozas, kurios tikrai paįvairins jūsų seksualinį gyvenimą ir suteiks nepamirštamo malonumo tiek moteriai, tiek vyrui.

Sekso pozos, kurių moterys nenori net prisiminti (3)

Kartais norėdamos paįvairinti savo seksualinį gyvenimą poros išbando neįprastas pozas, kurios jas nuskraidins į rojų. Deja, bet neretais atvejais tenka skaudžiai nusivilti, o pastangos tikrai neatperka malonumo.

Kurio Zodiako ženklo bučiniai veda iš proto labiausiai? (9)

Kurio Zodiako ženklo bučiniai gali išvesti iš proto? Kas gali sujaudinti iki virpulio vien savo lūpų prisilietimu?

10 slaptų Kamasutros pozų, skirtų vedusioms poroms: to net nesusapnuotumėte (18)

Kiekvienas nors kartą yra vartęs Kamasutrą. Grynai iš smalsumo. Todėl neaiškinsime, kas ten parašyta ir kokie paveikslėliai ten yra. Tačiau kai žmonės tampa pora ir pradeda labai rimtus santykius su antspaudu pase, jie susipažįsta su išties slaptomis pozomis, kurios nesisapnavo net Kamasutros autoriams.

Koks Zodiako ženklas yra pats ištikimiausias, o kuo jokiais būdais negalima pasitikėti? (3)

Kiekvienas iš mūsų nori rasti ištikimą, patikimą partnerį, su kuriuo drauge nugyventume visą gyvenimą. Paieškos kartais gali būti itin nesėkmingos, bevaisės ir bergždžios. Todėl mes norime palengvinti jūsų dalią.

Psichologas paaiškino, kodėl vyrams kyla noras flirtuoti darbe (4)

Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas turi žavesio. Tai bendravimas tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms.

10 savybių, kuriomis pasižymi tobulos moterys (2)

Rinkdamiesi pastovias merginas vaikinai neieško idealios išvaizdos supermodelių. Pažinčių svetainės ekspertas tvirtina, kad kalbėdami apie tobulas antrąsias puses lietuviai žymiai dažniau mini jų charakterio savybes. Ideali mergina nesijaudina dėl menkniekių, supranta jų poreikius ir yra tiesiog miela.

Lietuvės atsisveikina su „stringais“: kokie apatiniai populiariausi dabar? (26)

Jei prieš tūkstančius metų pagrindinė apatinių drabužių funkcija buvo apsaugoti nuo šalčio, o vėliau – pakoreguoti menamus moteriškos figūros trūkumus, tai nūdien seksualūs apatiniai yra tapę vienu galingiausių moteriškų ginklų: pasidabinusios gležnais it drugelio sparnai drabužėliais švelniosios lyties atstovės gali paskatinti sparčiau plakti net ir viskam abejingą širdį.

Mokslininkai išsiaiškino, kokie vyrai dažniausiai suka į kairę (77)

Gali atrodyti, kad vyro pėdų dydis neturi nieko bendra su jo seksualiniu gyvenimu. Ir vis tik pasirodo, kad didžiapėdžiai dažniau būna neištikimi.

Visa tiesa apie geišas: iš vyrų perimtas menas ir keistas nekaltybės atėmimo ritualas (2)

Esame pratę manyti, kad geišų darbas ne pats padoriausias, - juk jų pareiga vyrus linksminti. Vis tik tenka pripažinti, kad iš tikrųjų žodis „geiša“ išvertus iš japonų kalbos reiškia meno žmogų. Taigi geišos nėra tokios, kokias jas dauguma pratę įsivaizduoti. Pats laikas išsiaiškinti, kuo gi geišos skiriasi nuo laisvo elgesio merginų, ir ko reikia, kad moteris galėtų tapti viena iš vyrus linksminančių moterimi-gėle vadinamų geišų.